Sport RCL heeft lek nog niet boven Roy terug in Ajax-selectie Vertogen net zo kansloos als landgenoten Handbalteams verzuimen door te drukken 'Marathon op Weissensee desnoods 190 kilometer' Siemerink draait in Wenen op volle toeren ZATERDAG 24 OKTOBER 1992 19 redactie herman joustra ad van kaam (CHEF) tim brouwer de koning rob onderwater rob van der zanden Remijn in plaats van Timmermans leiden De nieuwe wielerstichtingCasba heeft de Zeeuwse ren ner Marcel Remijn uit Wilhelminadorp aangetrokken. Door het wegvallen van Vital Timmermans (privéproblemen) was er een plaats vrijgekomen. Remijn kwam het afgelopen seizoen voorde jonge Renner (Oosterhout) uit en was succesvol in een aantal klassiekers en de Ronde van Nederland, lirik Bos heeft de leiding van Swift/Casba te kennen gegeven dat hij in 1993 voor de Hoekse Renners wil uitkomen. Rob Verhagen (Leidschendam) koos voor Woerden. Prijs voor bronzen Vanderlijde pen haag Arnold Vanderlijde was in Barcelona de populairste Nederlandse olympische sporter. De Limburgse zwaargewicht, die voor de derde achtereenvolgende maal een bronzen medail le veroverde, behaalde de meeste stemmen in een verkiezing, die door Coca Cola was georganiseerd. De drievoudige Europese kampioen in het zwaargewicht bleef Ellen van Langen, de olym pische kampioene op de 800 meter hardlopen en wielrenster Léontien van Moorsel voor. Vandaag krijgt Vanderlijde in Utrecht door Andrë Bolhuis, de chef de mission, zijn prijs, een bedrag van 10.000 gulden, uitgereikt. De Limburger die een jaar geen wedstrijden bokst, gaat de tien mille gebruiken voor zijn studie sportmanagement, die hij onlangs aan de universiteit van Groningen is begonnen. Maradona voor 'fooi' in Bayernshirt munchen Diego Maradona trekt op 11 november voor één keer het shirt van Bayern München aan. De Argentijn speelt dan met de Duitse formatie een vriendschappelijk duel tegen Lazio Ro ma. de club van oud-Ajacied Winter, de Duitsers Doll en Riedle en de Engelsman Gascoigne. Het idee om Maradona als gastspe- ier te laten optreden, is afkomstig van manager Uli Hoeness. Die regelde vier weken geleden na het vriendschappelijke duel tus sen Maradona's werkgever Sevilla en Bayern het eenmalige op treden van de Argentijn. Woordvoerder Hörwick van Bayem ver- Waarde, dat de technicus voor zijn kunsten een 'fooitje' ont vangt. Feyenoord aast op IJslandse tweeling rotterdam Feyenoord hoopt op korte termijn de IJslandse tweelingbroers Gunnlaugson te contracteren. De 19-jarige spe lers van Akranes. die zowel in de aanval als op het middenveld kunnen spelen, hebben in september een weekje stage gelopen bij de stadionclub en toen ook een proefwedstrijd gespeeld te gen de beloften van Club Brugge. IOC-lid Giorgio de Stefani overleden rome Het Italiaanse IOC-lid Giorgio de Stefani is op 88-jarige leeftijd overleden. Het Italiaanse Olympische Comité maakte dit gisteren bekend. De Stefani was lid van het IOC sinds 1951. De Italiaan kwam uit de tenniswereld. Voor Italië speelde hij dertien jaar in het Davis Cup-team. Hij was jarenlang voorzitter van de Internationale Tennis Federatie. SCOREBORD Ooit zaten een paar dolge draaide supporters van IJs- selmeervogels matchwin naar Bennie Heemskerk achterna. Met geheven klomp. Hun cluppie, toch een topper in het zaterdag voetbal, had in Spakenburg van RCL verloren en dat ging hun bevattingsvermo gen ver te boven. Jaren ge leden was dat. Nu legt de Leiderdorpse Racing zelf met de regelmaat van de klok het loodje. In de derde klasse wel te verstaan, want de gloriejaren zijn al lang achter de rug. LEIDERDORP HERMAN JOUSTRA Het is goed mis met RCL. Slechts twee schamele puntjes verzamelde het team van Jan Kroese, vorig seizoen gedegra deerd uit de tweede klasse, tot nu toe. En dat terwijl de poppe tjes toch vrijwel dezelfde zijn. Nauwelijks personele verande ringen en toch een dramatische start. Wat is er aan de hand? En wat bedoelde voorzitter Peter Loes- berg met zijn commentaar in de laatste 'Roodwitter', het club blad van RCL? Een citaat: „Bij het aanvaarden van een plaats in een selectie, leg je je als speler verplichtingen op. Ik noemde verplichting tot het bijwonen van de trainingen, acceptatie van de door de vereniging aan gestelde trainer en de plaats die je in een bepaald elftal krijgt toebedeeld. Volgens Loesberg, die in het stuk verder hamerde op een heid binnen de vereniging, was dat niet meer dan een goede raad aan de spelers. „Verder niet, want Kroese ligt goed in de Jan Kroese: „Dan mankeert er toch wel wat aan." groep. Kijk, spelers hebben na tuurlijk altijd op- en aanmerkin gen. Dat is logisch, de resultaten zijn natuurlijk 'medebepalend. Ik bespeur ook een verandering - overal trouwens, niet alleen bij RCL, je ziet het ook bij Oranje - in mentaliteit. Zo van: we kun nen het wel en hoeven niet vier, vijf keer per week te trainen als het ook met minder afkan. Als ik vroeger moest voetballen, be gon mijn voorbereiding op de wedstrijd al op maandag, dins dag. Nu stappen ze nog op vrij dagavond en beginnen ze zich pas zaterdagochtend voor te be reiden. Gelukkig is er op het veld genoeg inzet en werklust." Alleen leidt dat vooralsnog niet tot de gewenste resultaten. Jan Kroese, de veel geplaagde trainer weet ook niet precies waar het aan schort: „Of de re sultaten te maken hebben met een gebrek aan kwalititeit? We hebben geen geluk, maar als je zoals afgelopen zaterdag vijf keer op de paal schiet...dat is niet alleen pech. Dan mankeert er toch wel wat aan. Ach, het zal heus wel beter gaan. Uitgezon derd de wedstrijd tegen De Jodan Boys zijn we niet minder geweest dan onze tegenstan ders." FOTO'ARCHIEF Kroese heeft in elk geval niet het gevoel dat hij op de wip zit: „De pers vraagt daar altijd naar als het slecht gaat. Ik heb geen zin daarover tc discussiëren. Het bestuur beslist wel. ik werk zoals ik moet werken. Met een leuke groep en in een leuke sfeer." Dat onderschrijft Marcel Brasker, al bijna sinds mensen heugenis steunpilaar van het eerste. Ook hij wil niets weten van wrijving in de groep. „De sfeer is nog steeds hartstikke goed. Kroese doet het goed. Het moet dus een keer lukken." Brasker begrijpt geen snars van de uitslagen. „Het enige wat ik weet, is dat het enorm tegenzit. We voetballen weliswaar niet el ke wedstrijd even goed, maar de inzet is er. We hebben gewoon verschrikkeljk veel pech. Van één ploeg hebben we dit sei zoen verdiend verloren, De Jodan Boys, alle andere hadden we kunnen hebben. Echt, ik word er doodziek van. Afgelo pen zaterdag bijvoorbeeld heb ben we alles geraakt behalve het netje. We gaan de boot in door persoonlijke fouten." Loesberg heeft dat ook opge merkt. Er dus geen reden om nu al het hoofd in de schoot te leg gen: „Kwaliteit is er genoeg. Bo vendien, er kan veel veranderen in een wedstrijd. Maar ik denk wel dat het noodzakelijk is ze ven punten uit de volgende vier wedstrijden te halen, anders wordt het heel moeilijk. RCL heeft natuurlijk een handicap. De selectie is te oppervlakkig. Er zitten te weinig uitschieters tus sen die het elftal kunnen dra gen. Zo is het nu eenmaal, maar als je geen positieve instelling hebt, ga je niet in een bestuur zitten. Wij ais bestuur zijn in elk geval niet van zins iets in de richting van Kroese te onderne men." En ook de supporters morren nog niet en roepen nog niet om het hoofd van de trainer. Op een enkele uitzondering na. Loesberg: „Maar dat heb ik ge woon naast me neergelegd." Volgens De Haas, voorzitter van de supportersvereniging, is het ook nergens voor nodig Kroese aan de schandpaal te nagelen: „De trainer? Het elftal is vorig jaar niet voor niets gedegra deerd. Kroese kan er niet veel aan doen. Als je Michels zou neerzetten zou hij er niet veel meer van maken. Ze moeten het in het veld toch doen." Bryan Roy is vlak voor de thuis wedstrijd tegen Vitesse terugge keerd in de selectie van Ajax. Trainer Louis van Gaal zag zich genoodzaakt ,een beroep te doen op de in ongenade geval len linkerspits, omdat zijn spe lersgroep met de dag kleiner wordt. Zo keerde Stefan Petters- son uit Portugal met een lies blessure terug van het Europa Cup-treffen tegen Vitoria Guimaraes. Stanley Menzo en Sonny Silooy waren al niet fit en Marciano Vink zit een schorsing Remise deert Delemarre niet Ondanks een remise tegen Eel- co Kuipers gaat Jop Delemarre Michael Vertogen had niets in te brengen tegen de Schot Mark MacLean. nog steeds aan de leiding in de strijd om de Open Nederlandse schaaktitel bij de B-jeugd. Dele marre, die gisteren in een eer der stadium had gewonnen van Jochem Aubel, deelt de koppo sitie met Marc Vermulst met ze- Amsterdam anp ven punten uit acht partijen. Valk moet mee met reserves VERHUUR VAN Nissan Mercedes PERSONENWAGENS 9-PERSOONS BUSJES* BESTELWAGENS tot I 20 m3 inhoud Zeer concurrerende tarieven. VONDELLAAN 45 LEIDEN TEL.:071-76 93 03 DE SCHANS 25 ALPHEN A.D. RIJN TEL.:01720-7 51 55 LSL IS EEN AKTIVITEIT VAN BV HAM A A Nederlands squashkampioen worden is één ding, de nummer twee van de wereldranglijst verslaan is iets van een geheel andere orde. Na de vroegtijdige uitschakeling van Raymond Scheffer, die de Ca nadees Gary Waite liet glippen (2-3) en Alphenaar Michael Verto gen, kansloos tegen de Schot Mark MacLean (0-3), ondervond ook Lucas Buit het internationale standsverschil tegen Chris Dittmar aan den lijve. De 25-jarige Amstelveense professional had gisteravond in de eerste ronde van het NCM Dutch Open weinig in te brengen tegen de Australiër die dinsdag in de finale wordt verwacht. De game- standen, 4-15 5-15 7-15, niet geflatteerd, spraken echter voor zich. Buit kon zich hooguit enkele ongedwongen fouten verwijten; ver der was Dittmar veel en veel te sterk. Buit begon behalve met een psychologische achterstand ook nog eens met een fysiek probleem aan zijn schier onmogelijke opgave tegen de Australische voorzitter van de profassociatie, die al vijf keer zilver won bij het WK. Buits lichamelijke gesteldheid, zijn doorgaans sterkste wapen, was na een kwakkelperiode nog niet op timaal. AAA AA schiedam anp/sip De Nederlandse vrouwen handbalploeg heeft op de vier de dag van het Holland-toer nooi in Schiedam met 21-23 verloren van Rusland. Gisteren stond het team van trainer l'on van Linder bij de rust één doel punt achter: 9-10- Nederland kon, door de zege van Noorwegen op koploper Roemenië, voor aanvang van de partij tegen de Russinnen theoretisch nog toernooiwin- naar worden. Pas in de tiende minuut na rust nam de ploeg voor het eerst een voorsprong. Nederland kon die niet vast houden. De Russinnen, een klasse beter dan tijdens de eer dere toemooidagen, liepen in de slotfase uit, vooral dank zij topscoorster Derioegina. De lange cirkel speelster was een constant gevaar en maakte ne gen doelpunten. De Russische ploeg profiteerde via snelle uit vallen bovendien goed van het knullige balverlies aan Neder landse kant. Mannen Patrick van Olphen had het Nederlands handbalteam giste ren op de openingsdag van het vierlandcntoemooi in het Tsje chische Bystrica naar de over winning kunnen gooien tegen Duitsland. De international van Sittardia miste 35 seconden voor het einde een strafworp. waardoor de eindstand op 18- 18 uitkwam. De Duitse ploeg, die tijdens de« Olympische Spelen in Bar celona volledig afging, bleef door de redding van doelman Brandstater een nieuwe blama ge bespaard. Het vernieuwde team speelde tegen Nederland rommelig, zonder overleg, maar leidde bij de rust wel met 10-7. In de tweede helft liepen de Duitsers uit naar 15-11, daarna bepaalde de ploeg van Guus Cantelberg het spel. Een mi nuut voor het einde had Oranje nog een voorsprong, die door Schvvarzer ongedaan werd ge maakt. Aan Nederlandse zijde was Groener de beste schutter. Hij scoorde vijf keer. Veerman en Eurelings maakten drie tref fers. Van Olphen benutte twee strafworpen. wenen/hongkong anp Jan Siemerink en Richard Kraji- cek zijn in vorm. Siemerink be reikte gisteren in het tennistoer nooi van Wenen de laatste vier, Krajicek deed hetzelfde in Hongkong. Siemerink heeft het in Wenen naar zijn zin. Vorig jaar bereikte hij in de Oostenrijkse hoofdstad de finale, waarin hij verloor van de Duitser Michael Stich. Giste ren haalde de Rijnsburger de laatste vier door een overwin ning op de als vierde geplaatste Amerikaan Brad Gilbert. De Ne derlander kende in de eerste set geen problemen: 6-1. Gilbert veranderde zijn speelwijze en pakte met dezelfde cijfers de tweede set. In de beslissende reeks hervond Siemerink zijn oude vorm. Met 6-3 stapte hij de halve finales binnen. De Tsjechoslo waak Peter Korda is zijn tegenstander op weg naar de eindstrijd. BETAALD VOETBAL EERSTE DIVISIE FC Zwolle - Telstar 3-1 (1-0) 16 Duim 1-0. 49. Roege 2-0. 64 DeRoode2-l. 85. Boere 3-1. Scheidsrechter Van Eg mond. Toeschouwers: 2500. Gele kaart Tevreden (Telstar) BUITENL. VOETBAL DUITSLAND: Wattenscheid 09 1 FC Saarbrücken 3-1Hamburger SV - Schaike 04 1-2, Dynamo Dresden -1 FC Nürnberg 1-2 set. In de halve finales is Lendl zijn tegenstander. De tot Ameri kaan genaturaliseerde Tsjechos- lowaak heeft de vorm weer te pakken. Vorige week sloot hij in Tokyo een periode van veertien maanden zonder toernooiwinst af. In Hongkong verloor hij gis teren weliswaar van de Duitser Stich, maar het verlies in drie sets had geen verregaande ge volgen. De andere halve finale in Hongkong gaat tussen de als eerste geplaatste Amerikaan Mi chael Chang en de Kroaat Go ran Prpic. heerenveen. anp BlUARTEN Duisburg WK BANDSTOTEN Kwartfinales: Zenkner (Dui) - Blondeel (Dui) 4-0 (75-36 75-65). Grethen (Lux) - Horn (Dui) 4 2 (56-75 75 35 75-25) Verliezersronde: Bongers - Mori (Jap) 4 0 (75-32 75-33). Tilleman - Remond (Fra) 4-0 (75-72 75-61) HANDBAL Bystrica VIER-LANDENTOERNOOI Duitsland - Nederland 18-18 (10-7) Scores Nederland Groener 5. Veerman 3. Eurelings 3. Van Olphen en Schuurs 2. Nijdam. Nusseren Jongen 1. Tsjechoslowakije - Denemarken 20-13 (10-6) Schiedam HOLLANDTOERNOOI Nederland - Rusland 21-23 (9-10) Sco res Nederland Mouton 10. Kiemtiens 4, Boriceanu 3. Wouters 2. De Kok en Van Vliet 1. Topscoorster Rusland: De rioegina 9. Noorwegen - Roemenie 21 - 20 (8-10) PAARDESPORT Marcel Valk moet geduld hebben. Dat was de uitkomst van het ge sprek dat de Hazerswoudenaar gisteren met trainer Nol de Ruiter van ADO Den Haag had. Weliswaar aanvaardde de oefenmeester Valks excuses voor zijn woede-uitbarsting in de rust van de wed strijd TOP - ADO Den Haag, maar dat had nog geen rehabilitatie van Valk tot gevolg. Vanmiddag moet hij in Oud-Beijerland met de reserves van ADO Den Haag aantreden tegen SHO. „Ik kijk het één week aan", zei Valk, die het onderhoud met De Ruiter als positief bestempelde. „Als ik dan nog niet in aanmerking kom voor het eerste elftal, vraag ik opnieuw een gesprek met De Ruiter aan. Wellicht houdt hij mij nu nog even in het tweede om geen gezichtsverlies te lijden." Krajicek werd in Hongkong groepswinnaar door de Rus Alexander Volkov te verslaan. De eerste set was duidelijk voor de Hagenaar (6-3), in de tweede had hij het moeilijk. Volkov hield stand, waarna de tiebreak uitsluitsel moest geven. Met 9-7 pakte Krajicek ook de tweede Stuttgart CSI Springconcours, tabel a 1.50: 1 Pes soa (Bra) loro Piana 0-71.92. 2. Sloot haak (Dui) Prestige 0-72,76,3. Tebbel (Dui) Wunderknabe 0-73.70, 18. Lan- Sink Libero H 6-79.99 Springconcours, tabel a 1.45: 1. Skelton (GBr) Everest Major WagerO- 47.19. 2. Pessoa (Bra) Loro Piana 0- 48.18. 3. Bost (Fra) President Papilion Bose 0-48.85, 16. Lansink Egano 1.75-73,73, 23. Lansink, Henzo4 63,92 Springconcours, klasse S: 1Michael Whitaker (GBr) My Mesieur 0-57.07, 2, Melliger(Zwi)QuintaO-58,91. 3 John Whitaker (GBr) Grannusch 0-59.42. 6 Lansink Egano 0-62.32 Leeuwarden CSI Tabel C. combinatie: 1 Gabathuler /Mandii (Zwi) Fideiio/Loreen 110.64, 2. Edgar/Luckett (GBr) Everest Unique/E verest Cloudchase 114.42. 3. Jennie Zoer/Albert Zoer Don Corleone/Dolcevita 117.44 SCHAKEN mTERPOLISTOERNOOI Halve finales, eerste partij: Gelfand (WRu) - Kamski (VSt) 1/2 1/2, Sminn (Isr) - Adams (Eng) 1/2-1/2 SQUASH Amsterdam NCM DUTCH OPEN Eerste ronde: Dittmar (Aus/2) Buit 15- 4 15-5 15-7. Waite (Can) - Scheffer 6- 15 14 17 15-13 15 13 15 4, MacLean (Sch) Vertogen 15 7 15 4 15 8, Whil lock (Eng) - Frenz (Dui) 1 15 15-13 15-6, Meddings (Eng) Elopuro (Fin) 15-7 15-12 13 15 15 8. Marshall (Eng)-Wiens (Dui) 15 11 15 8 15 8. Nancarrow (Aus) - Cairns (Eng) 15-13 15-11 15 8. Rodney Martin (Aus/4)- Abdul Fahim Khan (HKo) 15-11 15-7 15-13. Jansher Khan (Pak/1) - Hands (Eng) 15-7 15-13 15-13. N.colle (Eng) - Beeson (Eng) 10-15 15-10 15 9 15- 8. Hill (Aus) Eyles(AuS) 15 915-11 1-15 12-15 15-4. Norman (NZe) Zu bair Jahan Khan (Pak) 15-8 14 15 15-8 15-5. Walker (Eng) - Meads (Eng) 15- 1011-1512 1515 7 15-11. Harris (Eng) Webb (Eng) 15 5 15 8 8- 15 15-10. Brett Martm (Aus) - Bonetat (Fra) 15-11 15-14 15- 14, Dav.es (Wal) - Parke (Eng) 7-15 15-10 12-15 15-14 15 3 TENNIS De Stichting Wintermarathon is ervan overtuigd dat Nederlandse marathonschaatsers mogen meedoen aan de wedstrijd over twee honderd kilometer op de Weissensee. De KNSB is echter een ande re mening toegedaan. Het dagelijks bestuur van de schaatsbond besloot onlangs geen medewerking te verlenen aan de marathon in Oostenrijk, die op 27 januari wordt gehouden. Op een persconferentie in Heerenveen liet voorzitter Aart Koop- mans van de Stichting Wintermarathon gisteren weten in beroep te gaan bij de tuchtcommissie van de KNSB. „En dat gaan we winnen ook. Juridisch rammelt de maatregel van de KNSB aan alle kanten. Als er sprake moet zijn van exclusiviteit, dan maken we er toch 190 kilometer van." TAIPEH Kwartfinales: Grabb (VSt/3) Steven (NZD5-7 6 3 6 2. K.men (Dat/8) - Bloom (Isr) 6-3 6 4 Mo'gan (Aus) Carslen (Den/2) 6-3 6-4. Oihovski (Rus) - Nargiso (Ita) 7 6 4-66-4 WENEN Tweede ronde: Antonitsch (Oos) San loro (Fra/8) 6-4 2-6 6 4 Kwartfinales: Siemerink Gilbert (VSt/4) 6 1 1-6 6 3, Pozzi (Ita) Pnnosil (Du 6 4 6-0. Kor da (TS)/1- Antonitsch 7-6 6-4, Tsiesnokov(Rus) Gollwitzer (Dui) 7-6 6 2 LYON Kwartfinales: Reneberg (VSt) Randall (VSt) 6-3 6 2. Washington (VSt/3) No- vacek (Tsj/5) 6 3 6 1 P oime(Fra) Boetsch (Fra) 6-3 1 6 6 4. Pioline (Fra) Boetsch (Fra) 6-3 1-6 6 4. Sampras (VSt/1) Zoecke(Dui)6-4 6 3 HONGKONG Groep A: Krajicek (4) - Volkov (Rus) 6 3 7 b. groep B: Stich IL - Tl <VSt/2) 5-7 6-4 6 4. groep C: Chang (VSt/1) Em.i.o Sancnez(Spa) 6-16-1 BRIGHTON Vrouwen, kwartfinales McNeil (VSt/8) 6-0 6 2. Huber (Dut/4) - Paradis-Magnon (Fra) 6-3 6 Mary Joe Fernandez (VSt/2) Tau/iat (Fra) 6 4 6 3. Novotna (Tsj) Martinez (Spa) 6-1 6-

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 19