ii Kwik-Fit. 'Cruijff denkt dat wij machines zijn' Regio Afscheid van Voller HSV leurt met Coordes WOENSDAG 14 OKTOBER 1992 24 Wispelturige Bulgaar Stoichkov durft voor zijn mening uit te komen Hij is wispelturig, maar briljant, niet te stoppen en assertief. Hristo Stoichkov durft voor zijn mening uit te komen en een mening heeft hij, ook over Jo- han Cruijff. De Bulgaar is top scorer in Spanje, qua goals (dit seizoen al zes) 'en kaarten. Hij is net begonnen aan zijn derde jaar in Spanje, maar al zeven keer van het veld gestuurd. Cruijff heeft met hem een nieuwe afspraak gemaakt: elke keer als Stoichkov weer een gele kaart krijgt, haalt de coach hem van het veld. Zonder pardon. Stoichkov vindt Cruijff te recht lijnig in dat opzicht. Stoichkov: „Ik begrijp best dat Cruijff slecht spreekt over mij als het minder gaat met Bar celona; hij pakt de buitenlan ders nou eenmaal harder aan dan de Spaanse spelers. Maar Cruijff wil elke wedstrijd winnen en dat gaat niet. Dat is het pro bleem; wij zijn mensen en Cruijff wil dat we handelen als machines." Verschillend Cruijff en Stoichkov denken ver schillend, volgens de Bulgaar omdat ze 20 jaar in leeftijd ver schillen. Stoichkov: „Iedereen heeft zijn eigen tijdperk, dat van Cruijff dateert van 20 jaar gele den, toen het voetbal anders was. Toen kon je een kop koffie drinken en vervolgens gezellig een paar goals maken. Als je nu een seconde niet oplet, word je het stadion uit geschopt." Hij zegt benieuwd te zijn of Cruijff voor andere spelers zo hard is als voor hem. Stoichkov: „Als ik speel, is het goed, als ik niet speel, heeft Cruijff een pro bleem. Ik begrijp heus wel dat er een reglement is met boetes en straffen, maar ik wil zien wat Cruijff doet als een andere spe ler een gele kaart krijgt, in de tweede minuut van de wedstrijd of per ongeluk. Dan wil ik zien of Cruijff hem er ook uithaalt. Regels zijn goed, maar dan moeten ze voor iedereen gel den." Als je hem vraagt naar de re latie tussen zijn coach en voor zitter Nunez, blijkt Stoichkov toch ook heel lovend over Cruijff te kunnen praten. „Nunez is een perfecte per soonlijkheid. En Cruijff is een trainer die me alles heeft gege ven. Ik denk dat het hier twee genieën betreft die niet met el kaar en niet zonder elkaar kun nen. Nunez is nu veertien jaar voorzitter, wat mij betreft blijft hij nog veertien jaar. En Cruijff moet ook blijven." Want Nunez, Cruijff en de se lectie maken Barcelona volgens Stoichkov tot de unieke club die Barca is. Beter dan AC Milan? Stoichkov: „Milan heeft meer problemen dan Barcelona, want Milan heeft zes buitenlanders, wij vier. Als we beide in de fina le van de Europa Cup komen, zullen we het zien." Bij de club van Berlusconi vindt hij Van Basten-Rijkaard- Gullit nog altijd het dominante troepje leiders. „Dat is een uniek trio. Zonder hen bestond AC Milan niet en bestond het Nederlands elftal niet." Verdrietig In Zaragoza, waar hij sinds dit seizoen voor het plaatselijke Re- al uitkomt, is Andreas Brehme dezer dagen een beetje verdrie tig. Vanavond speelt het Duitse nationale elftal in Dresden een oefenwedstrijd tegen Mexico en 'Andy' is van mening dat hij daar bij had moeten zijn. Na het Zweedse EK heeft hij weliswaar bedankt voor de Mannschaft, maar iemand die 74 interlands achter zijn naam heeft staan verdient een afscheidswedstrijd. Vindt 'Andy'. Temeer omdat Rudi Voller, die zijn plaats na het EK even eens ter beschikking stelde, vanavond in Dresden wel wordt uitgeluid. „Maar ik zal niet om een afscheidswedstrijd vragen," aldus Brehme, „als de Duitse voetbalbond alsnog vindt dat ik daar voor in aanmerking kom, moet hij maar contact met mij opnemen." Als voorstopper van Oranje is Frank Rijkaard voor altijd verlost van Rudi Voller. Tegelijk met de rentree van Lothar Matthaus in het Duitse nationale elftal viert de doelpuntenkoning vanavond in Dresden zijn af scheid in de vriendschappelijke interland tegen Mexico. foto epa CPD Minder dan een maand geleden moest HSV niets meer van Egon Coordes weten. De club uit I lamburg was de trainer liever kwijt dan rijk en ontsloeg hem uiteindelijk ook. Maar Coordes staat nog amper op de keien of er is in de ogen van HSV-mana- ger Heribert Bruchhagen al bij na geen betere. „Coordes is een uitstekend vakman," stelde hij onlangs vast. Hij knipperde niet eens met zijn ogen. Want Bruchhagen meent daar geen sikkepit van. Hij hoopt al leen dat Coordes zo snel moge lijk weer ergens onderdak komt en prijst de weggestuurde trai ner derhalve bijkans de hemel in. Als het helemaal niet anders kan, wil Bruchhagen Coordes zelfs wel in cadeauverpakking met fleurige strik bij een nieuwe werkgever afleveren. Waarom Bruchhagen daartoe in het uiterste geval toe bereid is? Omdat Coordes' contract met HSV nog tot 1 juni 1993 doorloopt. En hij tot die periode nog recht heeft op een bedrag van 400.000 mark. Dient zich een nieuwe broodheer aan voor Coordes, dan is HSV van die verplichting verlost. En precies daar is het herr Bruchhagen al lemaal om te doen. Dynamo Dresden uit de voor malige DDR is in beroep gegaan tegen een uitspraak van de rechter. Die heeft bepaald dat Dynamo Dresden nog 375.000 mark aan Kirsten schuldig is. De aanvaller was, toen hij in 1990 van Dynamo Dresden naar Bayem Leverkusen verkaste, met het bestuur van zijn vorige werkgever overeengekomen dat hij tien procent van het trans ferbedrag (3,75 miljoen mark) in eigen zak mocht steken. Maar toen het op betalen aankwam gaf Dynamo Dresden niet thuis. En dus schakelde Kir sten de rechter in, die hem, zoals gezegd in het gelijk stelde. Niet in de laatste plaats vanwe ge de verklaringen van een tweetal door Kirsten opgeroe pen getuigen: Hans-Uwe Pilz, nog uitkomend voor Dynamo Dresden, en Andreas Traut- mann, die vorig seizoen zijn carrière bij Dynamo Dresden beëindigde. Volgens insiders is Dynamo Dresden overigens al leen tegen de uitspraak van de rechter in beroep gegaan om de zaak te vertragen. De clubkas is momenteel leeg, vandaar. Ceulemans is het niet verleerd Jan Ceulemans, vorig seizoen gestopt bij Club Brugge, heeft zijn 'kicks' onlangs weer even aangetrokücen. Het Belgische voetbal- monument-in-ruste draafde op in een benefiet-wedstrijd tussen de oude glorie van Waregem en een team van voormalige Rode Duivels. De ex-internationals wonnen met 6-3 en 'Caje' was weer Sterke Jan; met drie doelpunten de beste man van het veld. Aan een terugkeer als speler denkt Ceulemans overigens niet. Hij wil tTainer worden. Derby County lachertje in Engeland Derby County, de nieuwe werkgever van Richard Goulooze, is het mikpunt van spot en kritiek geworden in de Engelse league. De club uit de Midlands komt uit in de eerste divisie (onder de Premier League dus) en neemt daarin een zestiende plaats in. Geen schande, zij het dat de 'Rams' dit jaar 36 miljoen gulden investeerden in nieuwe spelers. Daarbij is de drie ton voor Gou looze nog niet eens meegerekend. Of de voormalige verdediger van Heerenveen snel z'n opwachting zal maken is ook nog de vraag, want op zijn plaats staat nu nog een man die meer dan een miljoen kostte. Nürnberg kan fluiten naar de centen FC Nürnberg vreest dat de club voorlopig kan fluiten naar de vier miljoen Mark aan transfergeld voor Sergio Zarate. De Argen tijnse aanvaller speelt dit seizoen voor het naar de Serie A gepro moveerde Ancona dat echter nog geen cent heeft betaald. Of dat er nog ooit van komt nu de twee belangrijkste mensen van de Italiaanse club, voorzitter Florini en geldschieter Longrini, zijn gearresteerd vanwege een omvangrijk fraude-schandaal is maar zeer de vraag. Het bouwbedrijf van het tweetal wordt er van be schuldigd steekpenningen te hebben betaald en voor miljoenen te hebben gefraudeerd. Ook Gelsdorf ligt onder vuur Ook trainer Jürgen Gelsdorf ligt bij Borussia Mönchengladbach zwaar onder vuur. Sinds het bekeréchec (4-1van vrijdagavond bij tweede ligaclub VfL Osnabrück wordt Gelsdorf van alle kan ten belaagd. Vrijdag tegen Wattenscheid zit hij nog op de bank, maar als Borussia Mg ook die wedstrijd verliest, kan Gelsdorf meteen z'n koffers pakken. Dat lijkt trouwens sowieso een kwes tie van tijd. Zeker als het aan manager Rolf Rüssmann ligt en aan voorzitter Karl-Heinz Drygalski, vorig seizoen nog conditietrai ner in het stadion Am Bökelberg. Dat tweetal ziet hem nog liever vandaag dan morgen vertrekken. Spaans temperament op voetbalvelden Het gaat er op de Spaanse velden tamelijk heet aan toe. Na zes speeldagen zijn er in de hoogste divisie al 36 rode kaarten uitge deeld. Drie daarvan vielen op Tenerife, waar twee spelers van La Coruna (Bebeto, Djukic) en Torrecellia van de thuisclub het ein de van de wedstrijd niet haalden. Roberto van Valencia over kwam hetzelfde tegen Real Madrid. Tassotti oudste debutant Wanneer Mauro Tassotti debuteert voor de Italiaanse ploeg, is hij de oudste beginneling uit de geschiedenis van de Squadra. De rechtsback van Milan is 32 jaar en acht maanden oud. Tassotti is tevens de tiende speler van de landskampioen, die door Arrigo Sacchi is opgeroepen voor de nationale ploeg. Leiderdorp (A/R) Lijnt Alphen (R) Meerhof xuage en schnfieli|ke gara n Rem service in deze vestigingen (R) o UNIROYAL Rallye 340 195/50 R 15 V 219,- STOMIL D124 155 R13 S 74,50 VREDESTEIN SPRINT+ 185/60 R 14 H 169,- UNIROYAL Rallye 380 155 R13 T 119,- Het wordt weer een natte, gladde winter. Dus kijk 'ns kritisch naar uw banden. Of rij ge woon even bij Kwik-Fit binnen. Want Kwik-Fit is de grootste bandenleverancier van Nederland. Heeft u nieuwe banden nodig, dan is 't prettig te weten dat Kwik-Fit uitstekende aanbiedingen heeft. Daarbij zijn er nu 500 extra redenen om naar Kwik-Fit te gaan. We geven maar liefst 500 slipcursussen van f 275,- kado! AVZN De cursus wordt georganiseerd in samenwerking met VZN in Nuenen. De cursus is erkend door de ANWB en duurt een volle dag. Dus denk aan uw veiligheid en maak kans op gratis slipcursus. Het wedstrijdformulier ligt voor u klaar in 120 Kwik-Fit filialen. Prettig geregeld. Tot 12 december 1992 ontvangt u bij iedere aankoop-faktuur van Kwik-Fit automatisch eenwedstrijd formulier. Ongeacht het produkt dat u bij Kwik-Fit koopt. OMILD124 NLOPSP6 89,50

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 24