Redant profiteert van 'puntenstrijd' DIOK rekent af met Castricum LANDINRICHTINGSWET RUILVERKAVELING "RIJNSTREEK-ZUID" Sport Krajicek moet weer opgeven Faldo en Langer domineren Atlanta Braves in het nauw Bataven doen het goed in Eindhoven MAANDAG 12 OKTOBER 1992 redactie: herman joustra ad van kaam (CHEF) tim brouwer de KONING sydney «anp Het zit Richard Krajicek niet mee in Australië, het land waar hij het liefst de tennissport be drijft. Negen maanden nadat hij zich wegens een schouderbles sure in Melbourne moest terug trekken voor de halve finales van de open Australische titel strijd, dwong een zere linker knie hem tot opgave in de halve finales van het met twee mil joen gulden gedoteerde evene ment in Sydney. Dinsdag neemt Krajicek een beslissing over zijn deelneming aan het toernooi in Tokyo van deze week, waarvoor hij als zevende is geplaatst. Goran Ivanisevic, in de kwartfinales te sterk voor Paul Haarhuis, kwam zo met 6-3 1-0 op goedkope manier aan zijn fi naleplaats. De Kroaat bracht vervolgens tot grote vreugde van veel in Australië wonende landgenoten het toernooi op zijn naam door de Zweedse fa voriet Stefan Edberg met 6-4 6-2 6-4 te verslaan. Siemerink Jan Siemerink, die in Toulouse met overwinningen op de Zwit ser Rosset en de Amerikaan Gil bert het beste toernooi van dit jaar beleefde, ging in de halve finales met 6-7 3-6 ten onder te gen de als eerste geplaatste Petr Korda. Siemerink liet in de eer ste set een aantal opgelegde kansen liggen. Hij verspeelde een voorsprong van 3-0 en raakte in de tiebreak een voor delige stand van 4-2 kwijt om nog met 5-7 te buigen. In de tweede set had de Rijnsburger, die halverwege last kreeg van een pijnlijk linker dijbeen, wei nig weerwerk meer. Korda, die een weck eerder in Bazel de finale van Boris Becker verloor en vervolgens last kreeg van een griepje, kon op zijn beurt in de finale de Fransman Guy Forget nauwelijks tegen spel bieden (3-6 2-6). Graf Steffi Graf won voor de zesde keer in totaal en de vierde ach tereenvolgende maal het toer nooi in Zurich. Tegen de 35-ja- rige Martina Navratilova verloor Graf de eerste set (2-6) om ver volgens alsnog de hoofdprijs 120.000 gulden te pakken met 7-5 7-5. Ook Sergi Bruguera werd door een blessure getroffen. Hij kreeg in de finale van het graveltoer nooi in Athene tegen zijn land genoot Jordi Arrese zoveel last van een pijnlijke arm, dat de aanvoerder van de plaatsings lijst bij een achterstand van 5-7 0-3 naar de kleedkamer vertrok. Arbiter Van Breukelen is onverbiddelijk: Ben Scheerman (voorgrond) kan gaan. Op de grond ligt slachtoffer Yves Kummer. Namens DIOK zijn Mark Michelsen, Willem Hanekom, Kees Koemans en Perry Noordermeer ter plekke. foto loek zuyderduin In normale doen is Castricum voor DIOK een uiterst lastig te nemen horde. Gelukkig voor de Leidenaars had die ploeg gisteren totaal zijn dag niet. Voor de verandering was er dit keer geen vuiltje aan de lucht voor de landskampioen: 34-0. Al was er we derom sprake van een pittige wedstrijd: Castricummer Ben Scheerman werd in de tweede helft uit het veld gestuurd omdat hij op het hoofd van Yves Kummer was gaan staan. DIOK, met de teruggekeerde Peter Koe nen weer in de basis, draaide de eerste helft nog niet op z'n best. Het was de bedoeling de bal snel naar de buitenkanten te spelen, maar de wingers werden te weinig in stel ling gebracht. De driekwartlijn zocht het te veel door het centrum. Desondanks kon de thuisploeg toch met een voorsprong gaan rusten. Een penalty-kick van Mare Michel sen, een try van scrumhalf Willem Hane kom en een conversie van opnieuw Michel sen zorgden voör een 10-0 stand. Na de hervatting maakte DIOK meer ge bruik van de flanken. Met resultaat. De snelle Marcel Chaudron scoorde met een try in de hoek, waarna Michelsen de con versie benutte voor 17-0. Michelsen voerde vervolgens de score verder op met een dr opgoal en kort daarop kopieerde Steve Smith de actie van Chaudron in de andere hoek. Ook nu vormde de conversie geen probleem voor Michelsen: 27-0. De bezoekers kregen nog wel een paar kleine kansen om de eer te redden, maar dat lukte niet dank zij onder anderen Jacob Bonnet die international Mats Marker com pleet uit de wedstrijd speelde. In de slotfase zorgden Hanekom met een verrassende try en Michelsen met een conversie ervoor dat Castricum een stevig pak rammel kreeg: 34- 0. Net als het tweede van DIOK overigens, dat gisteren kansloos met 21-0 in en tegen Alkmaar verloor. Vier vrouwen van DIOK zijn geselec teerd voor het Nederlands team dat zater dag tegen Duitsland speelt. Het zijn: Tinka Tolsma, Patricia Konings, Brenda Broers en Ingeborg van der Goot. tours govert van veen gpd-verslaggever Parijs-Tours behoort volgend jaar niet tot de cyclus wieier wedstrijden om de wereldbeke Misschien dat er dan eens koerst kan worden om de o winning in plaats van om de punten. Want het is toch vreemd dat iedereen opgewekt deed, daar op de Avenue de Grammont. Olaf Ludwig zei al lang blij te zijn dat hij voor wereldbeker concurrent Laurent Jalabert was geëindigd (,,dat was vandaag belangrijker dan de dagzege"). Jalabert toonde zich 'tevreden' dat hij niet te veel op Ludwig had verloren. En winnaar Hen drik Redant liep vanzelfspre kend al helemaal over van ge luk. De Belg was de enige die recht van spreken had, daar in Tours. Natuurlijk had hij gepro fiteerd van de rivaliteit tussen Ludwig en Jalabert. Maar dat was toch zijn goed recht. Hij had bovendien aangevallen, tot twee keer toe, had een groot deel van zijn profcarrière (sinds '87) al in dienst van sprinters als Museeuw gereden en had na zes kleinere overwinningen dit seizoen nu ook wel eens een vette kluif verdiend. Hendrik Redant neemt zo doende ook 150 FICP-punten extra mee naar zijn nieuwe ploeg Collstrop, en Jan Raas zal zich nog wel even achter de oren krabben. Het leek er een paar weken geleden even op dat de 29-jarige Belg naar Word Perfect zou gaan, maar de koop ging niet door omdat Raas uit- toon- eindelijk andere de. Redant zou geen Vlaming zijn als hij niet een opmerkelijk ver haal uit de hoed toverde. In zijn laatste jaar als amateur, op het moment dat hij was aangewe zen voor de loodzware Vredes- koers, liet de toen nog 'groene' Hendrik Redant zich wijs ma ken dat alleen een vitaminepre paraat hem aan goede resulta ten en misschien wel aan een profcontract zou kunnen hel pen. Dat contract kwam er later dus toch wel, maar niet nadat de Vlaming op het randje van de dood kwam te verkeren. „De apotheker haalde een z en een x door elkaar, in plaats van een vitaminepreparaat kreeg ik een schildklierhormoon. Ik viel in zes dagen acht kilo af, m'n hart slag donderde naar beneden, ik werd doodziek. Dank zij het zie kenhuis ben ik er nog bovenop gekomen. Maar het heeft weinig gescheeld." Redant zwoor vervolgens nooit meer 'iets' bij de apothe ker te halen. Dat hij dan toch Parijs-Tours kon winnen dankte hij aan Hein Verbruggen, die de wereldbeker instelde, en aan het koersverloop dat hem voor de wind ging. Het peloton was maar liefst een uur eerder thuis dan het gemiddelde tijdschema aangaf en lachtte daarmee de organisatie uit, die de start van de wedstrijd een uur had ver traagd op aandringen van de Franse tv. Voor Hendrik Redant duurt het seizoen nu langer dan hij had gedacht, want als win naar van de wereldbekerwed strijd wprdt hij geacht om op 24 oktober in Palma de Mallorca aanwezig te zijn bij de finale. Voor Frans Maassen zit het er na gisteren helemaal op. Op nieuw greep de Limburger er naast, zoals hij het hele jaar al ongelukkig rijdt. „Ik heb nog nooit een jaar gehad waarin ik zo goed heb gefietst en zo wei nig heb gewonnen." De Limburger moet maar eens bij zichzelf te rade gaan of hij niet beter wat afwachtender kan rijden. Op deze manier wint hij nooit een wedstrijd. Toen het peloton na vijftig kilometer brak, en Maassen en Nijdam c.s. niet in de voorste waaier za ten, moest er door de Buckler- ploeg vol worden doorgetrok ken om bij te komen. Toen de aansluiting tot stand was gebracht, ging Maassen an dermaal in de aanval. Met een groep van elf kreeg hij maxi maal zeven minuten. Nadat ook deze ontsnapping teniet was gedaan, zat de Limburger, op twintig kilometer van Tours, op nieuw bij de doorzetters. Een demarrage in de slotfase van Redant kon hij echter niet meer beantwoorden. Bewust deed dat ook Erik Dekker, die zich in de paar we ken dat hij nu prof is bij Jan Raas al aardig in de kijker heeft gereden. Het heeft alles te ma ken met de hiërarchie die ploe gen en peloton nog altijd be heerst. Eenmaal een knecht, vaak altijd een knecht en neo- prof Dekker wil niet al direct in die rol worden geduwd. Voordat de verhoudingen binnen de nieuwe Word Perfect-formatie worden ingevuld, wenst hij dat even duidelijk te maken. Giste ren werd hij elfde. wentworth anp Nick Faldo en Bernhard Langer, grote namen uit het Europese golf, domineerden in het week einde de twee grote toernooien. Faldo won gisteren voor de tweede keer in zijn loopbaan het wereldkampioenschap matchplay. In de finale in Went- worth kraakte de Engelse golfer de Amerikaan Jeff Sluman. De titelstrijd was al op de 29ste hole afgelopen. Faldo stond toen acht holes voor. Nooit eer der was de finale van het WK zo eenzijdig. De winnaar kreeg bij de trofee een cheque van 160.000 pond sterling, een kleine half miljoen gulden. Verliezer Sluman ont ving 100.000 pond, 300.000 gul den. In Wentworth behaalde Faldo zijn vijfde zege in Europa dit seizoen, waarbij het Brits Open. De perfectionist bracht zijn totaal prijzengeld van dit jaar op 751.000 pond, 2,25 mil joen gulden. Nick Price uit Zimbabwe won de strijd om de derde plaats te gen de Welshman lan Woos- nam met 4 en 3. Titelverdediger Severiano Ballesteros werd in de tweede ronde door Sluman uitgeschakeld. Bemhard Langer behaalde in Alveslohe bij Hamburg in het Honda Open zijn tweede over winning dit seizoen na het Hei- neken Open in Noordwijk. De Duitser verdedigde op de slot dag gemakkelijk zijn drie slagen voorsprong tegen de Noordier Darren Clarke. Langers vrij on bekende landgenoot Sven Strü- ver verbeterde met 64 slagen op de slotdag het baanrecord. Chris van der Velde miste met 74 en 76 voor de eerste twee ronden de cut en eindigt daar door waarschijnlijk niet hoog genoeg in het Europese geld- klassement om zijn Tour-kaart automatisch te behouden. Van der Velde krijgt over anderhalve week in het Madrid Open de laatste kans de benodigde 4000 pond sterling te verdienen. Op de bosbaan van Toxandria in Molenschot werd de tweede Champions Challenge gespeeld tussen de zes beste amateurs (Vogel, Muntz, Goslings, Teek- ens, Van Groningen, Van Zijl) en de zes beste professionals pittsburgh anp Nick Faldo. »fotoap (Smits van Waesberghe, Lovey, Bos, Lemmens, Huurman, Lo ning). Met 6 1/2 tegen 2 1/2 na men de professionals revanche voor de nederlaag van vorig jaar. De honkballers van de Atlanta Braves hebben zich op weg naar de World Series afgelopen nacht laten verrassen door de Pittsburgh Pirates. De Braves kregen een nederlaag van 7-1 te slikken. Dat was een streep door de rekening. Atlanta Bra ves kwam zaterdagnacht nog in een gunstige uit gangspositie (3-1) door in Pittsburgh de Pirates te verslaan met 6-4 en had daarna nog een overwin ning nodig. Een dag eerder hadden de Pirates na twee nederlagen de eerste winst behaald. In de playoffs van de American league heeft Toronto de leiding met 3-1 tegen Oakland Athle tics. De Canadese ploeg zegevierde in de derde wedstrijd met 7-5 en afgelopen nacht werd op nieuw een overwinning geboekt: 7-5. De derde zege van de Braves kwam zaterdag mede tot stand door het uitstekende werpen van John Smoltz, die daarnaast met de knuppel en op de honken ook nog een belangrijke rol speelde. De werparm van Smoltz had, evenals zijn collega Doug Drabek, slechts drie dagen rust gehad. De zegevierende werper werd in het vierde duel uit stekend gesteund door Otis Nixon, die vier honk- slagen produceerde. Op een ervan bracht Smoltz een punt binnen. Otis Nixon is een omstreden Figuur. Vorig sei zoen miste hij de wedstrijden van de playoffs en de World Series door een ontwenningskuur. Van zijn drugsverslaving is dit seizoen niets meer te ontdekken. „Niemand bij de Braves wil zo graag de World Series halen als ik", aldus Nixon. Manager Jim Leyland van de Pirates gaf zijn werpstaf de schuld van de derde nederlaag. Ley land nam zijn vedette Barry Bonds in bescher ming. De beste allrounder uit de Amerikaanse honkbalcompetitie kon zijn stempel niet op de wedstrijden drukken. Elf keer verscheen hij aan slag, vier kon hij vrij naar het vrij honk wandelen, slechts een keer raakte hij de bal goed. Zaterdag avond ging Bonds in de zevende innings met drie-slag uit. Het publiek begeleidde hem met boegeroep terug naar de spelersbank. Van Dorp kiest voor verspringtrainer leiden Yvonne van Dorp komt terug naar Leiden. Wil Westphal, bij wie de Leidse atlete in Heerhugowaard trainde, stopt. Van Dorp heeft haar sportieve lot nu toevertrouwd aan Mihai Runci- anu, springtrainer van zowel haar eigen vereniging AV Holland als De Bataven. De 400-meterloopster gaat zich onder haar nieuwe trainer helemaal richten op het onderdeel verspringen. Tops volgt voorbeeld van Lansink Oslo» Jan Tops heeft in het Europese circuit van de wereldbeker voor springruiters het goede voorbeeld van Jos Lansink gevolgd. De 31 - jarige Brabander zegevierde in Oslo met het paard Abbe ville la Silla in de tweede wedstrijd voor de nieuwe cyclus. Lan sink was een week eerder bij de ouverture in Aarhus succesvol. In de stand na twee wedstrijden van het Europese circuit leidt Tops met een totaal van dertig punten. Tweede is de weer over een goed paard (Warum) beschikkende Duitse oud-wereldkam- pioen Gerd Wiltfang met 27 punten. Van de Pol (23) is derde, Lansink (20) gedeeld vijfde. Praatsessie bij ZVH doet wonderen ussabon De drie Nederlandse mannen-volleybalclubs in de Eu ropese bekertoernooien hebben de volgende ronde bereikt. Landskampioen ZVH stuntte in Lissabon, voor Dynamo en Zwolle (CEV-beker) was de voorronde een opwarmertje. Ze wonnen van respectievelijk Borstadboden (Noorwegen) en Jona uit Zwitserland. De vrouwen van Brevok werden door het Belgi sche Werwik uitgeschakeld. Voor ZVH bleek het onmogelijk ge achte toch nog mogelijk. Na de nederlaag van 0-3 in de thuis wedstrijd tegen Sporting Lissabon, leek voor de volleyballers uit Zevenhuizen de kaars uit. De sfeer in het team was ernstig ver troebeld, maar een door coach Nobel ingelaste praatsessie deed wonderen. Een week later won ZVH de tweede wedstrijd met dezelfde cijfers en plaatste zich alsnog voor het hoofdtoernooi. Oltmans start begin november den haag Roelant Oltmans, een week geleden benoemd tot coach van de nationale mannenhockeyploeg, streeft ernaar in de eerste week van november de eerste centrale training in Am stelveen te houden. De Oegstgeestenaar. gisteren aanwezig bij de Haagse derby HOM - HCKZ. oriënteert zich ook de komende drie weekeinden bii de competitiewedstrijden nader voordat hij zijn eerste selectie oekend maakt. Het Nederlands elftal, dat in Barcelona als vierde eindigde; zal van 10 tot 20 februari volgend jaar tijdens een zeslandentoernooi in Pakistan zijn eerste proeve van bekwaamheid afleggen. De komende weken hoopt Oltmans zekerheid te krijgen.over de nadere invulling van het begelei dingsteam van de mannenploeg. Kennisgeving ingevolge artikel 213, derde lid, jumeto artikel 199, derde lid. TERINZAGELEGGING PROCES-VERBAAL VAN AANWIJZINGEN en DE LIJST DER GELDELIJKE REGELINGEN De Landinrichtingscommissie voor de ruilverkaveling "Rijnstreek-Zuid", deelt u mede dat gedurende één maand van 13 oktober 1992 tot en met 12 november 1992 op werkdagen (behalve op zaterdagen) van 's morgens 9.00 uur tot 12.00 uur en 's middags van 13.30 uur tot 16.30 uur voor een ieder kosteloos ter inzage zullen liggen: A. de lijst der geldelijke regelingen, bedoeld in artikel 212, eerste lid en B. het proces-verbaal van aanwijzingen, bedoeld in artikel 210, derde lid. De terinzagelegging vindt plaats op het kantoor van de ruilverkaveling aan de RIJNDIJK 11C in HAZERSWOUDE RIJNDIJK (achter het Shell-station). Uiterlijk 14 dagen na de laatste dag waarop de voornoemde stukken ter inzage hebben gelegen (dus tot en met 26 november 1992) kan iedere belanghebbende zijn/haar bezwaren tegen de lijst der geldelijke regelingen schriftelijk indienen bij de Landinrichtingscommissie. Adres: Landinrichtingscommissie "Rijnstreek-Zuid", Antwerpseweg 12803 PB Gouda. Gouda, september 1992 De Landinrichtingscommissie "Rijnstreek-Zuid". C. van der Sluis, voorzitter A.E. Snabel-Vreeburg, secretaris. De lijst der geldelijke regelingen is in haar geheel of per artikel verkrijgbaar bij de Landinrichtingscommissie. De kosten bedragen 15,75 per artikel. leiden «wilmar atletiekmede werker Met verschillende uitstekende prestaties bleek het eerste ge zamenlijke optreden van de Bataven-marathongroep giste ren een succes. In de mara thon van Eindhoven, gewon nen door Andy Green vóór Marti Ten Kate, kwamen Ben Kerkvliet en Gé van Veen tot mooie tijden van 2.32,46 en 2.36,59. Op de halve afstand bleken ook Jan Kortekaas (1.08,50) en Jo Ferket (1.09,29) sneller dan ooit. De beste Bataaf in Eindho ven moest, lopend op een schema van 2.27, opgeven na 25 kilometer. Paul Barnhoorn verkeert momenteel in uitste kende vorm, maar zag zich door maagklachten genood zaakt de strijd te staken. Over enkele weken probeert Barn hoorn het hoogstwaarschijn lijk opnieuw in Frankfurt of Et- ten-Leur. Zonder Barnhoorn kwam het voor de Batavengroep neer op Ben Kerkvliet en Gé van Veen om dé eer te verdedigen. Kerkvliet verzaakte niet. Met 2.32,46 verbeterde de man uit Roelofarensveen zijn persoon lijke toptijd met ruim twintig minuten. Van Veen moest net als Kerkvliet lange tijd alleen lopen. Desondanks kon ook hij zijn persoonlijke tijd aan scherpen tot 2.36,59. De eer stejaars veteraan behaalde hiermee in de veteranenklasse de tweede plaats. Op de halve afstand kwa men de Bataven (overigens zonder toppers Hazeleger, Kleyweg en Pragt) nog beter uit de verf. Jan Kortekaas bleek na zijn snelle 10 kilometer van afgelopen woensdag nog steeds in topvorm. Met 1.08,50 was hij bijna één minuut snel ler dan zijn al jaren oude per soonlijk record. Ook bij Jo Fer ket, als zevende twee plaatsen achter Kortekaas, bleek de grens nog niet bereikt (1.09,29). Luuk Steenbergen toonde zich met 1.09,56 terug van lang weggeweest op regio naal topniveau. In Groningen bleek baan- atleet Han Kulker ook op de langere wegafstanden interna tionale tegenstand partij te kunnen bieden. Over vier En gelse mijlen hoefde de Leide- naar alleen wereldtoppers Bar- kutwo uit Kenia en Gomez uit Spanje voor te laten. Met 19.00 liet hij daarbij wel een keur van nationale topatleten (on der wie Van Vlaanderen, Hof stee en Versteeg) zijn hielen zien. Na de wedstrijden in Kat wijk en Noordwijkerhout lukte het de regionaie atleten ook in de 10 Engelse mijlen van De Spartaan niet om de winst voor zich op te eisen. Onder schitterende loopomstandig heden ging de overwinning zaterdag naar Hagenaar Wim Paardekoper in 51.42. Spar taan-atleet Erik Bakker werd met 54.09 derde, op korte af stand gevolgd door Bataaf Dirk van Beelen (54.14). Bij de vrouwen was Liesbeth Vergeer van de NSL met 1.06,02 verreweg de snelste. Suze Groen in 't Woud en Marja Hogenboom veroverden de tweede en de derde plaats in de Dordrechtse Wasa-loop.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 20