Gemini geeft VCS geen enkele kans Mannen en vrouwen van Alecto houden koppositie vast LZ en Zijl uitgebekerd Sport Nieuwe limiettijden Leidse zwemmers MAANDAG 12 OKTOBER 1992 A (CHEF) tim brouwer de koning leiden stefan faas hockeymedewerker De hockeyploegen uit de regio heb ben gistermiddag goed gepresteerd. Roomburg, AJecto, Forescatc, Leidse Studenten en Catwijck behaalden met zowel de mannen als de vrou wen de volle winst. Alecto blijft daar door met beide teams aan de leiding. LOHC verloor thuis van EHV met 0-2. In de vierde minuut van de eer ste helft kreeg EHV een strafcorner die Leiden niet goed wegwerkte. Een LHV-speler onderschepte de bal en verlegde het spel naar links, waar uit vrije positie werd raak geknald. Na een speech van trainer/coach Cees Koppelaar in de rust speelde de Oegstgeester ploeg beter, maar EHV doelpuntte toch nog uit een re bound: 0-2. Roomburg won betrekkelijk ge makkelijk bij het zonder veel ver trouwen spelende Cartouche: 0-4. Bas Koning trof in de tiende minuut doel. na een voorzet van rechts van Oskar Snijders. Vervolgens scoorde Snijders zelf met een handige back hand push hoog in de touwen. Rut- ger van Schaik bracht de ruststand op 0-3. In de tweede helft kwam de Leidse ploeg niet in problemen. Ro gier van Horik breidde de score uit naar 0-4. Uit tegen Evergreen speelde Fores- cate voor de rust aanmerkelijk beter. De openingstreffer was een fraaie tip-in van Gert Jan Egberink na een voorzet van Wouter Eikenhout. De Voorschotense ploeg voerde in het tweedé deel de score op met een treffer van Eric Kruysmulder uit een strafcorner. Na een bankstraf voor Olivier Kist werd het spel feller en scoorde Evergreen tegen: 1-2. Op eigen veld speelde Leidse Stu denten 4-2 tegen HDS. De ruststand was 1-0, uit een strafcorner van Frans Otten, maar in de tweede helft liep de Leidse ploeg uit naar 3-0 dankzij Houdain Beekhuis en Ivo Bloys. HDS kwam sterk terug en scoorde twee keer uit het veld: 3-2. Marc van Pappelendam bracht de stand na een solo op 4-2. Kraaien en Noordwijk hielden el kaar zonder doelpunten in even wicht. Beide ploegen hadden om beurten het initiatief, maar de Noordwijkers waren iets sterker. Frank Holten stopte in de eerste helft een gevaarlijk schot van de Zaan- damse ploeg op de doellijn. Alecto trad in Den Haag op na- tuurgras succesvol aan tegen VCL. Na het Leiderdorpse strafcornerdoel- punt van Eric Kruis maakte VCL ge lijk uit een scrimmage (1-1). Winand Haeker zorgde met een reboundgoal dat Alecto met een voorsprong pau zeerde (1-2). Catwijck won thuis ruim van het incomplete Alkemade: 6-0. Voor rust scoorde alleen Martijn Houwaard. In de tweede helft doelpuntten Kees Zwaan, Ernst Jan Hogewoning, Han- ne Houwaard, Martijn Houwaard en Wouter de Mol. Hisalis speelde in en tegen Abcou de met 0-0 gelijk. Hisalis zette de overmaat aan kansen niet om in tref fers. De Lissese doelman Eelco Schouten behoedde zijn ploeg in de laatste minuut voor een nederlaag door het snoeiharde schot van Ab coude uit de korte corner te stoppen. Vrouwen Koploper Alecto won bij Nijmegen met 1-0. De Leiderdorpse overgangs- klasser kwam al na vijftien minuten aan zijn belangrijke treffer. Tessa van Dijk scoorde op aangeven van Sylvia Karres uit Alecto's tweede strafcor ner. Na rust startte Nijmegen agres- Alecto het spel weer onder controle. In de slotfase kreeg Nijmegen nog wat kansen, maar door goed kee perswerk van Marieke Lips behield Alecto haar voorsprong. LOHC won haar wedstrijd in Am sterdam tegen FIT met 0-2. LOHC was aanvallend beter, wat na een kwartier resulteerde in een uitge speelde kans voor Karien Fikkert, die de bal echter op de paal sloeg. Ca- rolien de Boer scoorde in de rebound alsnog (0-1). In de tweede helft ging het gelijk op, maar Karien Fikkert was de Amsterdamse keepster te slim af met een veldgoal. Op eigen veld versloeg Roomburg Xenios met 4-0. In de vijfde minuut verdiende Roomburg een strafcor ner, die Inge Spijkman afschoof naar Hélène Snijders die scoorde. In de tweede helft trof Pauline Baars al snel doel uit een rebound (2-0). Mei- ke de Boer bracht de stand op 3-0 met een push, eveneens uit de re bound. In het slotoffensief scoorde Muriël van Iperen van de kop van de cirkel het laatste doelpunt op aange ven van Hélène Gerritsma. Forescate won uit van Huizen met 0-1. Romee Zwaan werd matchwin naar doordat ze een solo vanaf de middenlijn knap afrondde. In de tweede helft werd het overwicht van het Voorschotense team groter, maar dat leverde geen doelrijpe kansen meer op. Catwijck won met een hard en goed werkend team thuis van Her mes: 5-1. De Katwijkse ploeg ging met 3-0 de rust in na twee bijna identieke strafcornergoals van Mar- lène Zwitser en een treffer van Nico- lette Verkade. In het tweede deel kreeg de Helderse ploeg een strafbal, die op de paal belandde. Een minuut later scoorde Hermes toch tegen door een misverstand in de Katwijk- se verdediging. Tessa Schmitz schoot raak uit een voorzet van Annelies van Malen: 4-1. Schmitz scoorde uitein delijk ook 5-1. Leidse Studenten liet de gasten uit Muiderberg met lege handen: 9-0. De Leidsen wonnen vrijwel alle per soonlijke duels. In de eerste helft doelpuntten Barbara de Kater, Jet van Beuningen en Nicoline Klaren- beek (2x). Marjan van Beuningen, Ina Boevé, Jet van Beuningen, De Kanter en Eugenie van Nispen tot Zevenaar namen de rest van de pro- duktie voor hun rekening. Noordwijk zegevierde in een ma tig uitduel met 4-0 over Kraaien. De openingstreffer kwam, na 42 secon den, van de stick van Renate van der Bent, een kwartier later gevolgd door een goal van Angela de Lange. Vlak voor rust en na de pauze doelpuntte Meike de Bruin twee keer. Het thuisduel van Hisalis met Pur- merend bleef doelpuntloos. Ondanks beter spel dan vorige week kwam de Lissese ploeg in een rommelige wed strijd, met aan beide kanten veel technische fouten, niet tot scoren. VCS heeft de kracht van Gemini/K aan den lijve onder vonden. In Voorschoten kwam de Sassenheimse debu tant in de derde divisie veel te kort ten opzichte van de Voorschotenaren, die met 3-0 hun tweede zege boekten. Leython, NOVO en de vrouwen van Gemini leden net als VCS hun tweede nederlaag. leiden ger renes volleybalmedewerker Rijnmond 2 - Leython 3-1 (15-8, 15-9, 13-15, 15-11) In de eerste twee sets braken de slechte pass en het trage spel- verdelen Leython op. In de der de set speelden de leiderdor pers gretiger. Paul-Jacques Ver hoeven serveerde zes punten op rij en stond hiermee aan de ba sis van de setzege. In de vierde periode liep Leython uit naar 10-7, maar daama speelden ze nuwen Leython traditiegetrouw parten. NOVO - Amsterdam 0-3 (2-15, 5-15,2-15) liet loopt nog steeds niet bij NOVO. De organisatie is zoek en de spelverdeling kan daarin geen verandering brengen. Am sterdam beschikt over een goedlopend geheel, dat totaal geen moeite had met het uiter mate zwakke NOVO. Gemini/K - VCS 3-0 (15-7, 15-3, 15-8) De setstanden duiden al aan, dat de overmacht van Gemini zeer groot was. VCS had een slechte stop en de aanval kon dat niet corrigeren. Gemini vat te het soms wat te gemakkelijk op. Zo kwam het in de derde set Oegstgeest rolt Red Stars op leiden ron hoogendam tafeltennismedewerker Pecos/Oegstgeest heeft ook zijn vierde wedstrijd in de eerste di visie, tegen Red Stars, tot een goed einde gebracht: 14-4. In de eredivisie werd het duel in de vierde ronde tussen Scylla en Barlok uitgesteld in verband met Europa Cup-verplichtingen van de Limburgse opponent. Oegstgeest lust er wekelijks pap van. Het mannenleam is vele maten te groot voor de eer ste divisie. De honger naar de eredivisie is er, ofschoon de Oegstgeestenaren daar nog een aantal weken op moeten wach- I Iet Brabantse Red Stars weet dat ook wel en maakte er der halve een veredelde irainings- partij van, die dankzij de sterk spelende Cornelissen en Leefel \ier tegenpunten opleverde. Ook de nog ongeslagen kopman Rob Turk moest zijn best doen tegen genoemde Cornelissen (22-20, 22-20), die vorig seizoen nog een gemakkkclijke prooi bleek voor de toenmalige Oegstgeester keus. Ditmaal kwam de Brabander met een ander (noppen)spel op de prop pen. De muurvaste verdediger bleek nu voor Herman van der Broek, Ted van den Berg en Fri- so Reitsma (ook verlies tegen Ron Boogaard) een te moeilijke opgave. In de tweede divisie spoelden de mannen van Rijnsoever de kater van vorige week (7-3 ver lies tegen Irene) weg met een kleine nederlaag (6-4) tegen koploper Salamanders. Vooral Marco Cecchi(vvinst op Dop) kwam tegen oud-eredivisiespe ler Van der Valk goed voor de met 7-1 achter voor het wakker werd, met goede combinaties zijn aanvallers vrij speelde en alsnog verpletterend uithaalde. VCS had als excuus het ontbre ken van Ad van Elk -de beste aanvaller- en heeft waarschijn lijk de twee zwaarste tegenstan ders uit de poule gehad. Promotieklasse RW - LUSV 1-3 (8-15, 15-7, 5-15, 12-15) LUSV bleek vooral veel sterker in het overnemen en afmaken van moeilijke situaties. Wilco Saab groeide uit tot de beste speler. Alleen in de tweede set kwamen de studenten snel te ver achter. In de overige sets had RW niets in te brengen. Eerste klasse NOVO 2 - Gemini/K 2 3-1 (15-7,11-15, 15-12, 15-11) Het gebrek aan wissels brak Ge- mini 2 op. Met slechts zes man vertoonde het spel van de Voor schotenaren te veel pieken en dalen. NOVO 2 had met negen man steeds de mogelijkheid een door Gemini ontmaskerde zwakke plek te vervangen. Bij Gemini liep alleen de midden- aanval via John Kahlmeyer naar behoren. dag, maar moest met 21-19 in de derde game in hem toch zijn meerdere erkennen. Gert-Jan van Duin revancecrde zich met twee knappe zeges, terwijl Jo- han van Meurs met een over winning volgde. Docos kon tegen kampioens kandidaat Torenstad geen pot ten breken en daardoor rolde er in Zutphen een 10-0 verlies uit de bus. De stand op de ranglijst (vierde) is zorgwekkend. Graficon/Donar - Delta 2 3-0 (15-12, 15-7, 15-9) Graficon/Donar begon in de eerste twee sets met een grote voorsprong (respectievelijk 13-5 en 8-0), bleef daarna een tijd hangen op die score en gaf Del ta 2 het idee, dat het wat kon te rugdoen, maar sloeg vervolgens toe. Alleen in de derde set kon den de Delftenaren tot 9-9 bij blijven, omdat Donar de touw tjes liet vieren, maar hard slaand werd ook die kans niet gegund aan de Delftenaren. SKC - Orion 3-1 (15-6, 15-4, 15-17,15-10) De start van de SKC-studenten was gemakkelijk en Orion (dat Huib Bulthuis en Martin Leyn, die beiden naar DVO vertrok ken, hard miste) had niets in te brengen. SKC, dat over een se lectie van elf man beschikt, kon door blessures slechts zes man opstellen. Dat wreekte zich in de derde set, maar herstel volg de gauw in de vierde. Vrouwen Gemin/K - VTC Woerden 0-3 (5-15, 14-16,11-15) Woerden begon sterk serverend en daarop had Gemini geen kijk, waardoor het steeds achter stond. Daarna ging het beter: Ine Lavreysen en Thea Zikken serveerden Gemini naar een voorsprong, die uitgebouwd werd tot 14-12. De scheidsrech ter zag niet dat een aanval van Gemini werd getoucheerd. De opslag ging over en Gemini kon het vergeten. Wie dacht, dat Ge- mini nu de genadeslag zou krij gen vergiste zich, want het pak- De vrouwen van Oegstgeest stelden enigszins teleur met het 7-3 verlies bij 't Zand in Middel burg. Flel grote manco voorals nog is de concentratie. Iris Sjaardema bleek in deze de koelbloedigste en moest slechts de Zeeuwse Freedorsch na 21- 18 in de derde game de hand schudden. Mariska de Haas bleef gek genoeg alleen Free dorsch voor. te een 4-1 voorsprong, kwam even snel met 4-6 achter, maar was op 10-11 weer bij. De gro tere aanvalskracht van Woerden besliste de strijd. Positief voor Gemini was het steeds betere leiden wim siera waterpolomedewerker Nieuwbakken hoofdklasser LZ 1886 en De Zijl/LCB komen duidelijk te kort tegen de Ne derlandse waterpolo-top. Beide Leidse verenigingen werden uit de beker gekegeld. Polar Bears slachtte LZ met 20-7 af, terwijl AZC eenvoudiger dan verwacht ten koste van De Zijl de halve fi nales bereikte: 11-5. Een inci dent in de tweede periode - de Alphense grensrechter Johan van Harskamp wilde ten on rechte een doelpunt goedkeu ren, kreeg daarover woorden met de Leidse bank en zocht lij felijk contact met Schouten - bleef in de Zijl-gelederen ken nelijk lang doorwerken. AZC bouwde tenminste op zijn ge mak de voorsprong uit tot 6-1 en zag die marge nooit meer in gevaar komen. Wist LZ vorig jaar de techni sche mankementen nog te ca moufleren, Polar Bears legde ze al snel aan de dag. Zwemsnel- heid en fysieke kracht zijn es sentiële onderdelen van het wa- terpolospel waaraan nog moet worden geschaafd. Bij Polar Be- ars is dat allemaal in ruime ma te aanwezig en het is dan ook geen schande om van een ploeg uit de Europese top te verliezen. LZ richt zich dit jaar op hand haven en ziet daarbij wedstrij den tegen de top als veredelde sparringpotjes. \Z. startte overigens goed tegen De Beren. De aanvankelijk snel opgelopen 3-0 achterstand werd voor het verstrijken van de eerste periode nog goeddeels weggewerkt (3-2). Dat was dan spel van de jeugdspeelsters San dra Heren en Floor van de Krogt. Dosko/S - Leython 3-1 (9-15, 15-7, 15-9, 15-12) Leython miste weer een aantal ook het enige wapenfeit van LZ. Met grote regelmaat verschenen midvoor Scherrenburg en de zijnen voor het door Arjo Bun- nik verdedigde doel om doel treffend uit te halen. Vooral de laatste periode kwam het klas- severschil tot uitdrukking (6-0). De Leidse doelpunten kwamen zaterdag op naam van Aarjan Meirink (2x), Frans van den Brink, Bas Willemsen, Mirko Zuidweg, Niels Zuidweg en Jan de Graaf. Competitie In de andere afdelingen begon de competitie wel. Eersteklasser Vivax hield in Enschede het fy siek sterke ZCE onder de duim. Het vorig jaar zo sterke Vivax sloeg toe in de slotfase toen alle polo-principes overboord wer den gezet en puur op karakter de volle winst werd behaald. Serge Dietz begint zich in het tweede jaar in de eerste klasse te ontwikkelen tot een ware midvoor. Behalve dat hij drie maal vanaf die positie scoorde manoeuvreerde hij zich in zo'n positie dat er voor de tegenstan der niets anders opzat dan aan de noodrem te trekken. De rol van topschutter was trouwens weggelegd voor Aarjan Lauren- se, die met zijn befaamde scho ten van afstand viermaal raak schoot. De overige doelpunten kwamen op naam van Dick van den Bosch en Jeroen Plasmeyer. De ploegen in de Leidse regio deden het trouwens voortreffe lijk, want ook debutant Katwijk won. In een tumultueuze slotfa se toonden de de Katwijkers zich sterker dan mededebutant DWK Barneveld (11-10). Dat de speelsters, maar startte deson danks bemoedigend bij Dosko en won de eerste set heel regel matig. Vervolgens stortte het team volledig in. Pas in de vier de set volgde herstel. Leython marge voor de mannen van coach Hugo Boonstoppel niet ruimer werd, had meer te ma ken met de kleine ruimte dan met de tegenstander. Twee be langrijke punten voor Katwijk, dat in zijn streven naar lijfsbe houd zeker DWK onder zich moet houden. Doelpuntenma kers Katwijk: Martin Jonker (4x), Ronald Heemrood (3x), Arco Guyt (3x) en Kjelt Boonstoppel. Tweedeklasser WZK uit Wasse naar kwam ook al tot winst in een uitwedstrijd met een marge van één doelpunt. De 7-6 over winning op Donk was geen ge ringe prestatie. In het verleden toonde de Goudse ploeg zich moeilijk te verslaan in eigen huis. De wedstrijd had twee ge zichten. Het eerste gedeelte was voor de ploeg van trainer Paul Belt (einde derde periode 1-5), terwijl in de laatste periode Donk domineerde. De eind sprint kwam echter te laat. Erik van der Kroft en Hugo Bregman (ieder twee keer), Evert Breg man, Johan Lagerberg en Edwin van der Geest scoorden. Sassenheim behaalde twee punten in de eerste wedstrijd door DWT met 3-2 te verslaan. Frank van Graas scoorde twee maal. De vrouwen van De Zijl/LGB startten sterk met een 8-7 over winning op PSV. Marion Rijs- bergen en Laura Westdijk scoorden drie keer, Douce van Beukering twee keer. De vrou wen van LZ speelden sterk te gen HPC. Vooral verdedigend zat het goed in elkaar. De 4-1 zege was dan ook verdiend. Na- tascha Raaphorst en Yvonne Flippo troffen tweemaal doel. kwam met 6-3 voor, maar liet Dosko daarna uitlopen naar 14-12. Volgens trainer Martin Jansen is het een mentaliteits kwestie. leiden De Zijl/LGB won dit weekeinde in Aken internationale estafette wedstrijden. Bij de mannen werden de 4x100m vrije slag (3.34.1), de 4xl00m wisselslag (3.59.7) en de 4xl00m rugslag (4.06.2) gewonnen. Een tweede plaats werd behaald op de 4xl00m vlinderslag (3.57.7) en een derde plaats op de 4x1 OOrn schoolslag (4.38.5). De vrouwen behaalden derde plaatsen op de 4xl00m schoolslag (5.18.3) en op de 4x1 OOrn rugslag (4.46.3). Jorien Kleywegt verbeterde met 2.26.7 het kringrecord op de 200m rugslag meisjes onder 14 jaar. Op de halve afstand evenaarde zij het kringrecord met 1.09.4. Op de 100m vrije slag zwom zij met 1.02.4 haar zevende limiet. Robin Sprink- huizen won de 400m vrije slag in 4.07.0. Samen met Chester Marsman eindigde hij met 111.9 bij de 200m wisselslag op de vierde plaats. Voor beiden betekende dat een limiet. Gisteren in zwembad De Zijl, tijdens een meerkamp tussen De Zijl/LGB, Oceanus, ZPCH, het Y en Kon. AZ, behaalde Mi- cha Prins een tweede plaats op de 100m en 200m wisselslag mannen met respectievelijk 1.09.5 en 2.27.2. Ook Yvette van de Laar behaalde twee tweede plaatsen met 1.17.8 op de 100m rugslag en 2.49.7 op de 200m wisselslag vrouwen. Stan Spijker haalde driemaal een derde plaats. Op de 100m wisselslag met 1.09.9, op de 200m wissel slag met 2.31.6 en op de 50m vrije slag mannen met 26.4. Promotieklasse Gemini 2 - VCS 1-3 (15-9, 12-15,3-15, 7-15) Gemini 3 liet VCS aanvankelijk niet in zijn spel komen. Na de eerste set ging Gemini nog wel goed door, maar het zakte steeds verder weg, terwijl VCS steeds beter ging aanvallen. In de laatste twee sets liep Gemini achter de feiten aan en kon het VCS niet meer bedreigen. Waar schijnlijk was het gemis van Pe tra van Wissen een te grote han dicap. Rentokil/ZVH 2 - Leython 2 2-3 (15-7, 15-8, 13-15, 10-15, 6-15) Door gebrek aan organisatie en een te trage spelopbouw verloor Leython 2 de eerste twee sets. Toen trainer/Coach Robert Maassen vervolgens spelver- deelster Gaby Smilde uit het derde inbracht, kwam er meer vaart in het spel en trok Leython de wedstrijd alsnog naar zich toe. Eerste klasse Velo - WW 3-2 In de koude veilinghal met de harde vloer in Wateringen ver loor WW pas na vijf spannende sets. WW kwam nog op een 2-1 voorsprong, maar slordigheidjes deden de ploeg uiteindelijk de das om. Rentokil/ZVH 3 - NOVO 3-0 (15-2, 15-11,15-8) ZVH maakte het NOVO met een sterke verdediging moeilijk. Bij NOVO liepen pass en spelver deling niet lekker. Zonder coach waren de overige speelsters niet in staat dit te corrigeren. Metal Radius 2 - RW 2-3 (15-10, 4-15, 15-10, 14-16, 13-15) Bij RW ontbraken Anja de Knegt en Annette Tebarts door blessures, zodat de hele ploeg door elkaar werd 'gehusseld'. Hetty Van Stuivenberg werd hierdoor buitenaanvalster en dat bleek een verademing, want zij scoorde aan de lopende band. Hutspottrofee Enige zwemmers van LZ 1886 benutten zaterdag hun eigen wedstrijd om de Hutspottrofee om aan limieten voor de Neder landse kampioenschappen te voldoen. Fleur Bakker deed dat met de tweede tijd op de 100m vrije slag voor vrouwen (59.4). Bakker wérd bovendien derde op de 200m wisselslag in 2.29.8. Remco Singeling kwam bij de jongens onder de 16 jaar met 1.05.9 op de 100m vlinderslag ook aan een limiet. Achter win naar AZ&PC en DWK legde LZ bovendien beslag op de derde plaats, vóór De Gouwe, Het IJ en Stormvogels. Op de 4x1 OOrn wisselslag kwamen de LZ-vrou- wen als derde uit de bus (4.48,9. Van landelijk formaat was de prestatie van Stefan van Iterson op de 200m vrije slag (onder 14), die hij won in 2.10.2. De 100m vlinderslag ging bij Nata- sja Sierag in 1.11.5, waarmee zij onder 14 als derde eindigde. Saskia de Keizer kwam goed voor de dag op de 100m rugslag (1.10.6). Op de 100m schoolslag werd Sara Clark (onder 12) tweede in 1.26.7. Dezelfde klassering was weggelegd voor Jeroen de Kei zer. Leonie Chaudron werd der de (onder 10) in 1.38.8, Michael van Schaik bij de jongens twee de in 1.38.6 voor Robert Chaud ron (1.41.2). Van Schaik won daarnaast de 100m vrije slag in 1.18.6, met Chaudron als derde (1.24.1). Op de 200m vrije slag verbeterde Linda Wijemans (onder 14) zich met zeven se conden tot 2.17.9. Eersteklassers Vivax en Katwijk beginnen competitie goed Herman van der Broek moest alleen buigen voor verdediger Comelis- FOTO ARCHIEF Spelverdeler Matti de Tombe van Gemini/K brengt teamgenoot Louwke van der Steen in stelling in de eenzijdige streekderby tegen VCS. FOTO LOEK ZUYDERDUIN

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 18