Hans Zwaan begint aan tweede jeugd Ter Leede trekt stijgende lijn door Sport Quick Boys lijkt niet te stoppen Rozenburg achterhaalt FC Lisse op valreep Dramatisch verlies van uvs-jeugd Oranje vrouwen zijn kansloos MAANDAG 12 OKTOBER 1992 N JOUSTRA AD V Afgetekende overwinning op DOVO veenendaal Quick Boys dendert maar door. Zaterdagmiddag bond de Kat- wijkse landskampioen DOVO overtuigend aan de zegekar. In Veenendaal won de ploeg van Hans van der Zee met 3-0. Vol gens de trainer had de zege hoger moeten uitvallen. In de slotfa se verkwanselden de blauwwitten legio opgelegde mogelijkhe den. Niettemin keek Van der Zee tevreden terug naar de confronta tie met de afdelingskampioen van '90. Winnen bij DOVO is ook voor een sterke ploeg als Quick Boys geen sinecure, ook al staat het elftal van Wim Eilander (jawel, de ex-Lissenaar) dit seizoen laag geklasseerd. Dat die klassering niet geheel overeenstemt met de krachtsverhoudingen, bleek in de eerste helft. Daarin toonde de thuisploeg zich geenszins de mindere van Quick Boys. De flankspelers Wittenrood en Van Silfhout toonden zich erg bedrijvig en vooral de eerste ontwikkelde zich als een ware plaag voor de Katwijkse defensie. Maar tussen de palen toonde Tom van der Niet zich onpasseerbaar. De poortwachter maakte gevaarlijke doelpogingen van Dragan Ristic, Freek Wit tenrood en Ronald van de Bovenkamp (invaller voor de gebles seerd afgehaakte Ristic) onschadelijk. Quick Boys mocht dus niet klagen toen Edwin Otte op schitte rende wijze (op aangeven van Frenk van der Kleij) de score opende. ,,Die stand was geflatteerd", oordeelde trainer Van der Zee naderhand. „Als we gelijk of zelfs achter hadden gestaan, was dat niet onterecht geweest." Na 30 seconden in de tweede helft was de strijd beslist. Martin Steenvoorden kapte, na wederom voorbereidend werk van Van der Kleij, doelman Van Veenendaal onnavolgbaar uit en schoof het leer in het lege doel: 2-0. Daarna was het woord aan Quick Boys. De Katwijkers dicteerden het spel in de tweede helft, maar verzuimden dat in de score tot uitdrukking te brengen. Uit de veelheid van kansen bepaalde alleen Leen van der Plas, koud in gevallen voor Frenk van der Kleij, zijn keus. De slordigheden voor het vijandelijke doel irriteerde Hans van der Zee: „Op het vertoonde spel heb ik niks aan te merken. Dat was in de tweede helft uitstekend, maar ik baal van de gemiste kansen." Tevreden was de trainer wel over de inzet van de de fensie. Dat deel van de ploeg liet aan het begin van de competi tie de nodige steekjes vallen, maar dat is definitief verleden tijd. Zaterdag telde Quick Boys twee uitblinkers: Tom van der Niet en Hans van der Plas. Twee verdedigers dus. DOVO-Quick Boys0-3(0-1).28. Otte 0-1 46. Steenvoorden 0-3 83. Leen van der Plas 0-3. Scheidsrechter: Zwaans. Geel: Hooaervorst (derde boeking), Steenvoorden, Kanbier (Quick Boys), Van Laar (DOVO). Geblokte spits scoort drie keer voor Katwijk tegen Hoek Twee seizoenen geleden leek Hans Zwaan verloren voor de voetballerij. Drukke werkzaamheden en een gebrek aan interesse deden hem besluiten zijn schoenen bij Rijnsburgse Boys aan de wilgen te hangen. Anno 1992 vormt de 28-jarige spits weer het middelpunt van de be langstelling. In Katwijk, op een steenworp afstand van Middelmors, waar hij de nodige successen vierde. Hij heeft weer zin in het spelletje en op De Krom genieten ze met volle teugen van de opgebloeide Zwaan. Zaterdagmiddag in de confron tatie tegen Hoek legde de boomlange puntspeler er drie (het werd 4-0) in het 'mandje'. Prompt werd hij gebombar deerd tot de man van de wed strijd en gunde trainer Lagen dijk hem een publiekswissel. De loftuitingen en het trio treffers stemden Zwaan naderhand niet echt tevreden. Hij had nog veel meer doelpunten willen maken. De kansen daartoe, besefte ook hij, waren ruimschoots voorra dig geweest. „Kwestie van non chalance", legde hij de vinger op de zere plek. „Dat moet er nog uit. Een ploeg als Quick Boys zou Hoek helemaal heb ben afgeslacht. Dat hebben wij dus duidelijk niet gedaan." Mede dank zij Zwaan, maar niemand die dat hem nader hand kwalijk nam. In Katwijk zijn ze immers dolgelukkig een spits van zijn kaliber in bezit te hebben. Na vier competitie duels staat de voormalige Rijns burger op vijf. Zijn trainer heeft hem dit seizoen ingeschaald op vijftien treffers. Hij ligt dus dik voor op het schema. Zwaan lijkt in Katwijk bezig aan zijn tweede jeugd: „Deze ploeg speelt het ideale spelletje voor mij. Ik moet ballen van de flanken krijgen. Daar ligt mijn kracht. Bij Rijnsburgse Boys moest ik zelf de voorzet geven en inkoppen. Dat vond ik niks." Lagendijk: „Zwaan heeft voor Katwijk een toegevoegde waar de. Vorig seizoen speelde de ploeg heus niet slechter, maar lag het aan het gebrek aan sco rend vermogen." Met Zwaan er bij is dat euvel dus opgelost. Vorig seizoen stond Katwijk na zes duels op vijf punten. Nu bezit het oranje gekleurde elftal zeven punten uit vier wedstrij den. Door deze uitstekende start verwacht Lagendijk de race met Quick Boys tot het einde toe vol te houden. Vorige week, vond de Leidenaar, liet het team bij Scheveningen hem nog in de steek, al kon op het nippertje een nederlaag (2—2) voorkomen worden. Tegen Hoek presen teerde Katwijk zich zoals dat van een kampioenskandidaat verwacht mag worden. Lagen dijk: „Er staat gewoon veel druk op de ketel. De ploeg weet nog niet altijd met de spanning om te gaan." Daarvan gaf Katwijk blijk in het openingskwartier, want Kat wijk beefde als een rietje. Aan- valspatronen verliepen moei zaam en defensief vroeg de aal- Leo Kayser (links) probeert Hans Zwaan met handen e spits laat 1 -0 aantekenen. vlugge Remco van Keeken voortdurend om aandacht. Hans Zwaan bevrijdde zijn ploeg na 20 minuten van een loden last. Hij rondde een afge meten voorzet van Marco van der Plas met een simpele voet beweging af. Daarna was het over en sluiten met Hoek, dat zich tot dat moment had gepre senteerd als een fris en veer krachtig ploegje. Dat de rust met 2-0 (Krayenoord) werd be reikt, was nog maar een magere afspiegeling van de verhoudin gen. Na de rust liet Hoek-trainer Rinus Zegers libero John Alle man ten faveure van spits Mark de Kunder in de kleedkamer en ging achterin een-op-een spe len. Tegen een ploeg van het kaliber Katwijk is dat vragen om een forse nederlaag. Met speels gemak sneed de thuisploeg de hulpeloze Zeeuwse defensie aan flarden. Maar uitgeteld werd Hoek niet. Dank zij Hans Zwaan, de man van de wed strijd... Katwijk - Hoek 4-0 (2-0). 18. Zwaan 1- 0. 29. Krayenoord 2-0. 68. Zwaan 3-0. 70. Zwaan 4-0. Scheidsrechter: Van de Heenk. Toeschouwers: 1500. Geel: De Bie (Hoek). Katwijk: Van Duyvenbode; Van Zeist, Langemaat, Pouw, De Kroon; Lange- veld, Verhoogt (Mieras), Marco van der Plas; Krayenoord, Zwaan (Van der Ma- rel), De Ridder. FC Lisse heeft de kracht van Ro zenburg ondervonden! Het elf tal van trainer Ruud Bröring gaf zaterdag in Rozenburg een voorsprong in de slotfase uit handen. Door de puntendeling (1-1) kwamen de Lissenaren, die al zes duels hebben afge werkt, enigszins geflatteerd op de vierde plaats in de eerste klasse A terecht. De wedstrijd tussen de lang zaam omhoog klauterende staartclub en de subtopper boeide vooral na de rust. De eerste helft werd doelpuntloos afgesloten. FC Lisse creëerde wel een aantal kansen, maar Carl de Keizer, Rob Vermin en Leon van der Zwet slaagden er niet in de bal over de doellijn te werken. Bovendien verkeerde doelman Perry Hoogstad van Rozenburg in een puike vorm. Na de pauze drong de thuis club steeds meer aan. Een bal op de paal en een redding van verdediger John Vermeulen op de doellijn bezorgden de Lisse naren koude rillingen. De treffer van Van der Zwet, die uit een voorzet van Vermin raak kopte (0-1), kwam dan ook op een ge schikt ogenblik. Van der Zwet scoorde vervolgens nog een keer, maar dat doelpunt vond wegens buitenspel geen genade in de ogen van de scheidsrech ter. Vlak voor FC Lisse de veilige haven had bereikt, kwam Ro zenburg terecht op gelijke hoogte. Uit een vrije trap on stond een gevaarlijke situatie voor het doel van Paul Veen- boer, die moest toestaan dat Pa trick Bekker uit een scrimmage scoorde (1-1). Vlak daarvoor was Danny Kuppen met een kopbal op de paal al dichtbij een Rozenburgse treffer ge weest. Het aantal gele kaarten over trof het aantal doelpunten. Bij FC Lisse kregen niet alleen de spelers Van der Zwet, Jelle Vis ser, Radjin de Haan en Edward van der Putten, maar ook trai ner Bröring (wegens praten) een officiële waarschuwing. Ook de Rozenburgers Henk Kuipers en Leo de Geus gingen op de bon. Mark Ens moest van Bröring de hele wedstrijd vanuit de dug out volgen. Voorlopig mag hij in het tweede elftal aan zijn vorm werken. Dat deed de spits afge- Leon van der Zwet: doelpunt en geel. foto'archief leiden ruud pattiapon lopen zaterdag overigens met verve. Met drie doelpunten hielp hij de Lisser reserves aan een 7-1 overwinning op RWH voetbalmedewerker Het jeugdelftal van Quick Boys heeft zijn eerste zege binnen. De Katwijkers wonnen de uitbeurt met 0-3 van Xerxes. Mede dank zij de inbreng van de 15-jarige Hischam Rbii. „Hij is echt een top per," aldus trainer Arjan van der Werff. In dezelf de klasse was Roodenburg met 1-0 de mindere van RVC. UVS verging het een klasse hoger niet veel beter. De blauwwitten verloren met 4-3 van AZ. „Het was dramatisch," aldus trainer Fred Filippo. „We hadden daar gewoon moeten winnen." De Leidse oefenmeester was overigens zeer te spre ken over het spel van zijn pupillen, maar het ont brak het aan de afwerking. Zeker de eerste helft had AZ weinig in te brengen tegen de Leidse furie die in die periode slechts een 0-1 voorsprong nam. Met name Barry Dubbeldeman liet wat kan sen liggen. AZ nam eerst ruim afstand voordat UVS iets terug kon doen. De Leidenaars kwamen één treffer te kort om een (verdiend) punt mee naar huis te kunnen nemen. RVC - Roodenburg 1-0 (0-0) Roodenburg speelde geconcentreerd maar slaag de er niet in tot een puntendeling te komen. Een pluspunt is de stijgende lijn in het spel van de ploeg uit Leiden-Noord. Xerxes - Quick Boys 0-3 (0-2) Doelpunten Quick Boys; Rbfi. Barendse (2x) Eeng ed en agressief spelend Quick Boys behaal- verdiende (eerste) zege op Xerxes. Zwart Wit-Excelsior gestaakt Rotterdam De wedstrijd Zwart Wit '28-Excelsior Maassluis is zaterdag in de 70ste minuut bij een stand van 1-1 door arbiter Lampert uit Biggekerke gestaakt nadat Ben Rüter van Zwart Wit'28 na een tweede gele kaart uit het veld was gestuurd. De ar biter had trainer Frank Franken vervolgens opdracht gegeven de broer van Rüter, Patrick, ook te wisselen. Franken vond het vreemd maar gaf er toch gehoor aan door een wisselspeler warm te laten lopen. Daarop gaf Lampert Franken de opdracht in de dug-out te gaan zitten. Franken was echter de wissel aan het voorbereiden, weigerde plaats te nemen en bleef langs de zijlijn staan. Daarop besloot de scheidsrechter de wedstrijd te beëindi gen. Fikse schorsing Van Duyvenbode katwijk* Teun van Duyvenbode zal de komende drie competi tiewedstrijden het doel van Katwijk niet kunnen verdedigen. Naar aanleiding van zijn rode kaart tegen Scheveningen legde de tuchtcommissie de doelman drie wedstrijden schorsing op. Naast Van Duyvenbode is spits André de Best voorlopig niet be schikbaar. De spits brak afgelopen donderdag een kuitbeen op de training. Ook Gijs Collé is de komende twee weken niet be schikbaar. De Leidenaar kampt met een geïrriteerde kruisband. Magere oogst bowlers De Valk leiden Bij het bowlen is de nationale league voor trio's weer be gonnen. In de hoofdklasse behaalde koffiehuis De Valk slechts twee punten uit drie wedstrijden. In Schiedam werd alleen van Van der Heiden gewonnen (2-1). Vlaardingen en Den Helder waren met 3-0 te sterk. De totale pinfall aan Leidse kant (Marius van Kalkeren, Eelco Menken en Jan Snik) bedroeg 3038. In de derde klasse behaalde Van Bostelen vijf punten en nestelde zich daarmee op de derde plaats. Jacques Petit, Joop Pol en Ad Gerte- naar zorgden gedrieën voor een pinfall van 3030. Verboon Vers Service deed het het best in de vierde klasse. Via overwinningen op Sios uit Woerden (2-1), Aartman uit Noordwijkerhout (3-0) en Dolfijn uit Rijswijk (2-1) staat het team op de eerste plaats. De broers Jack en Dick behaalden samen met neef Kees Ver boon een totale pinfall van 2929. Crosser Timmermans blijft ongeslagen reek* Eimbert Timmermans en Eric Verhagen hebben gisteren als waardige kampioenen afscheid genomen van de zijspan- cross-competitie. Hoewel het tweetal de Nederlandse titel al in de voorlaatste NK-race in Apeldoorn veilig stelde, werden in Reek toch alle registers open getrokken. Doelstelling was om dit seizoen een ongeslagen score van twaalf gewonnen kampioens manches tot stand te brengen. Een prestatie die nog nooit eer der door zijspancrossers werd gerealiseerd. Het duo uit Schijn- del nam op het hoogtepunt van hun carrière afstand met de vierde Nederlandse titel, de zege in de Holland Cup en hun tweede jaar als wereldkampioen. De dubbele zege in Reek on derstreepte nogmaals de hegemonie van het zijspankoppel dat zondag hun allerlaatste wedstrijd zal rijden tijdens de strandrace in Hoek van Holland. Daarna gaat de 29-jarige Verhagen zich toeleggen op zijn werk als calculator, terwijl de een jaar oudere Timmermans het ouderlijke transportbedrijf overnam. oslo anp De nederlaag van het Neder lands vrouwenvoetbalelftal kwam zaterdag niet onver wacht. De selectie van bondscoach Jan Derks ver loor zaterdag van Noorwe gen met 0-3. Door die neder laag is de kans op een plaats in de halve Finale om het Eu ropees kampioenschap mini maal geworden. Noorwegen, goed op weg bij de mannen en vorig maand verrassend winnaar tegen het Nederlands elftal, behoort in het vrouwenvoet bal tot de wereldtop. De groep van E)erks, die een half jaar geleden Bert van Lingen opvolgde, is zo ver nog niet. Het bescheiden niveau van het nationale elftal wordt toegeschreven aan de gerin ge kwaliteit van de Neder landsecompetitie. Een flitsende periode in de tweede helft was voldoende om Nederland in het Ulle- vaal-stadion op de knieën te krijgen. In hetzelfde stadion gingen de mannen van Oranje onlangs ten onder. Zaterdag waren er welgeteld 639 toeschouwers. Doelpunten van Birthe Hegstad (50ste minuut), He- ge Rilse (54) en Anette [glmd (62) brachten Noorwegen al bijna in de halve eindstrijd. Met zes vrouwen op het mid denveld en drie daarachter had Nederland zich in de eerste helft verdienstelijk ge handhaafd. Gele kaarten wa ren er aan Nederlandse kant voor Linda Schoonoord en Sandra Keereweer. De return wordt op 7 november op het terrein van Rohda in Raalte gespeeld. leiden* ron hoogendam voetbalmedewerker Ter Leede zet de stijgende lijn voort in de derde ldasse. Bij koploper De Jodan Boys greep de ploeg van Wim van Hars kamp de volle winst: 0-1. Leiden kwam thuis tegen DVO'32 goed weg met een 1-1 gelijkspel. RCL moest ook tegen het Haagse Die Haghe genoegen nemen met een nederlaag: 2-1. De Jodan Boys-Ter Leede 0-1 (0-1) 30. Van Beelen 0-1. Scheidsrechter Van Vuuren. Toeschouwers: 500. Geel: Kling, Van Beelen (Ter Leede) Ter Leede presteerde het De Jodan Boys, nog ongeslagen, een hak te zetten. Na de over winning staat de Sassenheimse ploeg keurig bij de top drie. Ge zien het vertoonde spel hóren de mannen van Wim van Hars kamp daar te staan, hoewel het doelsaldo van plus één (6-5) aan de magere kant is. „Voorin heb ben we de nodige problemen", oordeelt elftalbegeleider Jan Schoen. „Maar verdedigend zit het goed in elkaar. We kunnen als team werken, puur op karak ter." Ter Leede trok fel van leer en domineerde het eerste half uur. Gert van Beelen toonde een kwartier voor rust zijn individu ele kwaliteiten. De ex-Rijns- burgse Boys-speler speelde twee man uit en schoot vervol gens de bal beheerst in de ver ste hoek: 0-1. De thuisclub nam daarna het initiatief over. De Jodan Boys kreeg twee dotten van kansen, maar in beide ge vallen bracht doelman Korpels- hoek redding. In de tweede helft stuitte een aandringend Jodan Boys telkens op een solide muur van verdedigers. Leiden-DVO '32 1-1 (0-0). 46 De Roo 0-1. 75. Van Berkel 1-1. Scheidsrech ter: De Bree. Toeschouwers: 175. Geel: Hilliger (Leiden) De Wilde (DVO) De wijze waarop Leiden de punten sprokkelt, spreekt niet Lau Heijman haalt verwoestend uit. De bal zal op de lat uiteenspatten. foto henk bouwman altijd tot de verbeelding. Deze keer ging de ploeg van Peter Ciere slechts in het eerste be drijf voluit en zette de tegen stander onder druk. Dit resul teerde in een fraaie kans van Rob Bink, maar diens schot spatte op de lat uiteen. Even la ter verscheen Lau Fleijman oog in oog met de keeper van DVO, maar ook hij miste jammerlijk. In de slotfase van de eerste helft sloop de onrust weer in de ploeg van Leiden waardoor DVO steeds meer vat op het spel kreeg. Een minuut na rust werd een slordige pass van de overigens goed spelende Koos Siera afgestraft: 0-1. Leiden liep vervolgens achter de feiten aan en had het geluk aan haar zijde toen DVO uit een penalty de marge niet wist te vergroten. Uiteindelijk zorgde Maurice van Berkel een kwartier voor tijd voor opluchting. Hij krulde een vrije trap in de kruising: 1-1. Die Haghe-RCL 2-1 (2-0). 20 Korpel 1-0, 35 Voller 2-0, 70 Brasker 2-1 Scheidsrechter Van Zijl Toeschou wers: 300. Geel: Rietkerk (Die Haghe). RCL zit duidelijk in de hoek waar de klappen vallen. „Het is heel frustrerend", verzuchtte trainer Jan Kroese, „maar ik ben ervan overtuigd dat het spoedig beter zal gaan. We zijn gewoon ongelukkig in de afronding." Verdedigend gaat eerlijk gezegd ook niet echt naar wens met RCL. Dat bewees Marcel Bras ker in de eerste helft tot twee maal toe. Zijn blunders leidden tot een 2-0 achterstand. In de tweede helft liet RCL zich toch weer van zijn goede kant zien, maar meer dan een goedmakcr- tje van Brasker (kopbal) en een aantal gemiste kansen van Edwin Grootendorst (paal en lal) leverde het niet op.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 17