'Streep door subsidie is ongepast' 'Had u ook problemen met uw stoelgang?' IJsclub Warmond wil skeelerbaan Regio Leiden Rhijngeest beschermd monument 'Stibos' opent nieuw kantoor in Hazerswoude Gescheiden inzameling huisvuil in Warmond Kinderopvang voelt zich opgejaagd door gemeente Voorschoten DONDERDAG 24 SEPTEMBER 1992 REDACTIE: DICK V N BERG WILFRED SIMONS CAROLINE VAN OVERBEEKE 071 i Nog geen vervanger voor Ouwerkerk leiderdorp» Het Leiderdorpsegezondheidscentrum Florijn heeft nog altijd geen vervanger kunnen vinden voor de dit jaar overle den arts Siem Ouwerkerk. Een procedure om een nieuwe huis arts te vinden, heeft geen geschikte kandidaten opgeleverd. Het gezondheidscentrum blijft zoeken naar een vervanger. Tot maart 1993 valt de arts Mens in. Vrachtwagen verliest lading wassenaar Op de Groot Haesebroekseweg in Wassenaar heeft gisteravond een vrachtwagen zijn lading verloren. De zijdeur van de laadruimte was niet goed afgesloten. Volgens de politie was het 'een ravage'. Het verkeer kon niettemin ongehinderd doorrijden. Wassenaarse politie is onbereikbaar wassenaar» De Wassenaarse gemeentepolitie is vanavond tus sen 21.00 en 24.00 uur telefonisch niet bereikbaar. De telefoon centrale van het bureau aan de Hofcampweg wordt tijdelijk uit geschakeld in verband met de verbouwing van het politiebu reau. Bij dringende en spoedeisende gevallen kan het alarm nummer 06-11 worden gebeld. Inbraak in herenmodezaak mislukt oegstgeest Een inbraak in een herenmodezaak aan de Oegst- geester De Kempenaerstraat is vannacht mislukt. Twee mannen gooiden met een putdeksel de glazen pui van het winkelpand in. Daarbij maakten zij echter zoveel herrie, dat verschillende om wonenden een kijkje kwamen nemen. De twee vluchtten in een auto zonder de kans te hebben gehad om kleding mee te ne- Opknapbeurt fietstunnels wassenaar De twee fietstunnels bij het voormalig Wassenaarse dierenpark en in Kerkehout worden opgeknapt. De wanden en de plafonds worden gerepareerd en krijgen en nieuw kleurtje. In verband met de reparatie- en schilderwerkzaamheden is de tun nel bij het voormalige dierenpark in de nacht van 5 op 6 oktober tussen 22.00 uur en 6.00 uur afgesloten. In de nacht van 12 op 13 oktober kunnen fietsers tussen 22.00 uur en 6.00 uur geen ge bruik maken van de tunnel ter hoogte van de Van der Ou- denneulenlaan. Bespreking miljoenennota Oegstgeest oegstgeest Tweede Kamerlid H. van Hoof bespreekt op 28 sep tember de troonrede en de miljoenennota tijdens een bijeen komst van de WD-afdeling in Oegstgeest. Belangstellenden (ook niet-WD-leden) zijn vanaf20.15 uur welkom in net 'Witte huis' aan de Rhijngeesterstraatweg in Oegstgeest. Bijeenkomst over Schoolstraat voorschoten Omwonenden en winkeliers van de Voorschoten- se Schoolstraat krijgen op 30 september de gelegenheid om hun mening te geven over de proefafsluiting van de Schoolstraat. Er varingen kunnen worden uitgewisseld met de wethouders J. van de Poel en F. ten Have. Aan ae orde komen onder meer de neve neffecten van de afsluiting. Voorschotenaren en andere belang stellenden zijn vanaf 19.15 uur welkom in de Ambachtszaal van het Baljuwhuis. Maskers in 'Elisabeth1 leiderdorp» In het Leiderdorpse Sint Elisabeth-ziekenhuis is van 28 september tot 9 november de expositie 'Lederfantasie' van kunstenares Loes Henneveld te bezichtigen. De tentoonstelling in het restaurant van het EZL bestaat uit maskers en spiegels die met leer zijn bewerkt. Bouwvakker valt van steiger alphen aan den run j Een 52-jarige bouwvakker uit Rotterdam heeft gisteren bij een val van een steiger bij de nieuwbouw van ziekenhuis Rijnoord in Alphen zijn enkel gebroken. Het slachtof fer bleef op de eerste etage gewond liggen. De brandweer takel de de man op een brancard naar beneden. Bromfietser rijdt fietsers omver alphen aan den run Twee fietsers zijn gistermiddag naar het Rijnoordziekenhuis overgebracht, nadat zij op het fietspad van de President Kennedylaan in Alphen omver waren gereden door een bromfietser. De twee mannen, 20 en 33 jaar oud, fietsten in de richting van de Burgemeester Bruins Slotsingel ter hoogte van de kruising met de Diamantstraat. De 20-jarige fietser werd als eerste van achteren geraakt door de bromfietser. Hij kwam te vallen. Bij zijn manoeuvre om de gevallen fietser te ontwijken boisie de bromfietser tegen de ander op. Ook die ging onderuit Bestuur RCL boos op Leiderdorps college De Leiderdorpse voetbalvereniging RCL vindt het 'onac ceptabel' dat de subsidie voor 1993 plotseling wordt ge schrapt. Het gemeentebestuur wil de voetballers en de Leiderdorpse Kanovereniging Rijnland geen geld meer geven, zodat de Leiderdorpse Reddingsbrigade en de zwem- en polovereniging De Kleine Does (DKD) meer subsidie kunnen krijgen. „Daar zijn wij zeker niet geluk kig mee", aldus RCL-secretaris J. Verheijen. leiderdorp liesbeth buitink RCL is vooral verontwaardigd omdat het gemeentebestuur had toegezegd dat de voetbal lers voorlopig wèl geld zouden krijgen. „We wisten dat de sub sidie trapsgewijs zou worden te ruggebracht tot nul. Maar dat zou in de loop van een paar jaar gebeuren. Dat de gemeente nu ineens de subsidie intrekt, kwam als een donderslag bij heldere hemel. De manier waarop dit gaat, getuigt niet van enig beleid. RCL is van plan bezwaar te maken tegen de maatregel, stelt Verheijen vast. „We laten het hier niet bij zitten. We kregen 8700 gulden en dat is een be langrijke post. Met zo'n bedrag houd je van tevoren rekening. We weten dat we de buikriem moeten aanhalen, maar we wil len wel een overgangsperiode. Niet zo: hoppa, een streep er door." Ook voorzitter J. Tijsterman van de Kanovereniging Rijnland toont zich ontevreden. Volgens hem moet de gemeente alle sportverenigingen over één kam scheren. „Ik vind het erg als mijn buurman volleybalt en daarvoor geld krijgt en ik kano en niets krijg. Dat is onrecht vaardig." De kanoërs kregen dit jaar nog 1000 gulden subsidie. De raadscommissie sport en welzijn bespreekt op 29 sep tember en 1 oktober het wel- zijnsprogramma. Dan komen ook de subsidies voor de sport verenigingen aan de orde. oegstgeest De Oegstgeester buitenplaats Rhijngeest is door de Rijksdienst voor de Monumentenzorg tot beschermd monument verklaard. Het uit 1720 daterende woonhuis en even oude koetshuis, precies tegenover het psychiatrisch ziekenhuis Endegeest, stonden al op de monumen tenlijst. Nu staat ook de omliggende achttien hectare grond op die lijst. Eigenaar en monumenten-architect Bob van Beek hoopt nu een beroep te kunnen doen op subsidie. De kosten van de renovatie van het huis m het koetshuis - anderhalf miljoen gulden - deelt hij al met de gemeente Oegstgeest. Op het landgoed moeten echter ook nog een stenen tuinmuur uit 1720, een negentiende eeuwse broeikas en een houten prieel worden gerenoveerd. foto hielco kuipers boskoop/hazerswoudc De belangenvereniging voor de boomkwekerij Stibos opent op vrijdag 2 oktober haar nieuwe kantoor op het ITC-terrein in Ha zerswoude. De opening wordt verricht door de weduwe van de voormalige Hazerswoudse geifieentesecretaris J. Verlare. Verlare stond aan de wieg van het handelscentrum aan de Hoogeveen- seweg, waar Stibos nu een kantoor betrekt. Mevrouw Verlare plant samen met Stibos-bestuurder G. Draijer een boom bij de nieuwe hal aan het Stibosplein. De boomkwekersclub moet ove rigens nog even wachten met verhuizen. In het nieuwe onderko men is nog geen elektriciteit. Zo gauw dat in orde is, hoopt Sti bos zo snel mogelijk het nieuwe kantoor te betrekken. warmond judith b De Warmondse IJsclub wil een skeelerbaan aanleggen naast de landijsbaan aan de Veerpolder. Met een skeelerbaan, een geas falteerde rolschaatsbaan, kan de IJsclub haar trainingsprogramma uitbreiden. De IJsclub onderzoekt nog op welke manier ze de aanleg van de baan kan realiseren. Volgens de voorzitter van de trainings groep, G. Slingerland, is de aanleg van de skeelerbaan hard nodig. „De leden van de ijsclub trainen nu het hele jaar door. Vroe ger ging je op je hurken in het weiland zit ten en kikkersprongen maken. Nu hebben we ook een fiets-, conditie- en schaatstrai- ning en onze leden krijgen ook steeds meer belangstelling voor de triatlon. Het goede van skeelertraining is dat de bewegingen hetzelfde zijn als bij het schaatsen." Asfalt is volgens de IJsclub de beste on dergrond om op te oefenen. Het vinden van een goede plaats om op de rolschaatsen te trainen levert problemen op voor de War mondse schaatsers. Slingerland hierover: „We trainen wel eens op asfaltwegen maar dan moet je er niet aan denken wat er alle maal mis kan gaan." De leden van de ijs- club trainen ook op de parkeerterreinen van de Keukenhof in Lisse. Voor de financiering van de baan, die on geveer twee ton kost, zijn verschillende mo gelijkheden. Slingerland: „We willen tegelij kertijd met de baan een parkeerterrein aan leggen. Door die parkeerplaatsen te verhu ren aan de golfers op het terrein naast ons, hopen we de baan te kunnen betalen." Met de aanvraag van een vergunning voor zowel een skeelerbaan als een parkeer terrein hoopt de IJsclub 'een slimme slag' te slaan. Slingerland: „Een vergunning voor een parkeerterrein wordt nu eenmaal snel ler afgegeven dan voor andere zaken. En misschien kunnen we de baan ook verhu ren aan andere verenigingen zoals de rol- schaatsclub of een rolstoelteam". Inwoners van Warmond kunnen hun huis vuil met ingang van 1 januari 1993 geschei den aanbieden. De gemeente wil vanaf die datum de huidige plastic zakken vervangen door mini-containers voor groente-, fruit en tuinafval (gft) en restafval. Warmond wil voor het legen van de containers gebruik maken van de vuilniswagen in Sassenheim. Op dit moment worden de grijze vuilnis zakken in Warmond nog opgehaald in sa menwerking met de gemeente Voorhout. Dat gebeurt nog met een 'gewone' vuilnis wagen. Warmond is te klein voor de aan schaf van een eigen ophaalwagen voor mi- nicontainers en wil daarom bij Sassenheim aanhaken. Sassenheim heeft al ervaring met hetzelfde container-systeem dat War mond wil invoeren. Het is de bedoeling dat Warmondse ge zinnen straks twee containers krijgen: een grote grijze van 240 liter voor restafval en een kleinere bruine van 130 liter voor gft-af- val. Flatbewoners kunnen hun afval bren gen naar verzamelcontainers voor gft- en restafval die buiten worden neergezet. De flatbewoners krijgen bovendien een klein emmertje om hun gft-afval apart te kunnen houden. Het vuil wordt dan vanaf 1 januari niet meer wekelijks opgehaald maar om de week: de ene week de container met het gft- afval en de andere week de bak met het res tafval. Warmond wil vanaf 1 januari ook begin nen met het inzamelen van het gescheiden huisvuil in het hele buitengebied: de pol ders rond de Kagerplassen. Op dit moment wordt alleen huisvuil opgehaald bij de Zijl- dijk en bij twee campings. De overige 158 gezinnen moeten hun huisvuil nu nog zelf wegbrengen. De gemeenteraad buigt zich op 22 oktober over het plan voor de ge scheiden huisvuil-inzameling. Met de aan schaf van de containers is bedrag gemoeid van bijna zes ton. Wassenaar slankt af met acteur Hans Boskamp judith bilsen De oudroze gordijnen en vloer bedekking van het zaaltje van het Wassenaarse sociaal-cultu reel centrum Warenar riepen gisteravond associaties op met Miss Piggy. Elf Wassenaarse da mes zijn op de advertentie afge komen voor een nieuwe revolu tionaire afslankmethode. „Kom gezellig hier zitten, meid. Ik wist helemaal niet dat jij ook slank wilde worden", be groeten zij elkaar. André heet de nogal corpulente man die de al lernieuwste Bahama-methode' aan het publiek uitlegt. Hij ver schijnt alleen, Hans Boskamp moet nog even in de coulissen wachten tot hij op mag. Wat kortademig tovert de Bahama- man een viertal potjes uit zijn koffer. De inhoud van de groe ne, rode, gele en blauwe potjes bevat 'louteren alleen natuunil- ke Stoffen' prijst de man zijn koopwaar aan. „Het groene potje is de boos doener van het pakket", roept hij opgewekt, bekend met het feit dat je om mensen te over tuigen niet alleen de voordelen moet belichten. „Dat is de stof die de schildklier moet rem men. Werkt die te snel, dan krijgt u wat hoofdpijn." Achter in de zaal klinken verontruste geluiden. .Aminozuren, spiruline, hy- Hans Boskamp: „Ik heb alles geprobeerd. Ik was zó." FOTO HIELCO KUIPERS pothalamus", goochelt André met wetenschappelijke termen. De dames uit Wasssenaar zijn niet op hun achterhoofd geval len, er is meer nodig om hen te overtuigen van de fantastische werking van het middel. „Maar hoeveel val je nu precies af met deze methode", wil iemand we ten. Ook hierop weet André het antwoord: „Dat zeg ik niet, want dat is voor iedereen ver schillend." Het Wassenaarse publiek is er niet gerust op en trekt de doeltreffendheid van de methode, waarvan de naam veel eerder associaties oproept met tropische stranden en snel le badpakken, dan met een afs- ankmiddel, in twijfel. „Vóór de inhoud van het rode potje 's avonds kan worden in genomen, moet je drie uur nuchter zijn. Géén koekje bij de koffie dus en geen televi siesnack, zelfs geen light-pro- dukten", doceert de man. Eén van de vrouwen gelooft er niets van dat na drie uur de hele maaginhoud is verteerd en pro beert de verkoper te verleiden tot een discussie. André houdt angstvallig zijn horloge in de gaten en probeert de zaak te sussen. Achter in de zaal bromt een vrouw nog dat ze er toch niets van gelooft. En dan verschijnt eindelijk Hans Boskamp ten tonele. „Ook ik ben tot levenslang veroor deeld. ik heb alles geprobeerd", vertrouwt hij de dames toe. „Ik was zó." De voormalige prof voetballer geeft met zijn handen de vroegere omtrek van zijn hoofd en buik aan. „Totdat ik op een goede dag Marjol Flore, een goede vriendin tegenkwam. Zij was zó afgevallen, dat ik dat afslank-produkt ook wel wilde proberen." Al snel wordt het gesprek ver trouwelijk. „Had u ook proble men met uw stoelgang", wil een Wassenaarse weten. De sfeer is erg ontspannen. Dan volgt hét moment voor de hamvraag: wat kost het pakket? Voor slechts 99,95 gulden kunnen de dames het proberen. Voor begeleiding zorgt de firma zelf. ,Als het middel niet goed werkt, kunnen we samen met u een beter, per soonlijk programma opstellen", belooft André. „Voor mensen die van ver komen hebben we vast wat pakketten meegeno men", Hoopvol kijkt hij de zaal „Ik hou het wel bij mijn eigen methode", mompelt een vrouw. Maar terwijl ze naar buiten loopt, stopt ze wel de bon, waarmee bij aankoop van het middel 25 gulden korting ver kregen kan worden, in haar tas. „Je weet maar nooit". Als er geen vragen meer zijn, is André de eerste die vertrekt. Hans Boskamp heeft ook haast, er is voetbal op de televisie. voorschoten astrid van den berg De Stichting Kinderdagverblijf Bibelebon en de Stichting Kin- derdagopvang Voorschoten voelen zich opgejaagd door de gemeente Voorschoten. De ge meente gaat er in het ont- werp-welzijnsplan van uit dat beide instellingen met ingang van 1 januari 1993 zijn gefu seerd en daarmee één subsi diebedrag krijgen. De twee stichtingen hebben daartegen een bezwaarschrift ingediend. Het fusieproces van de twee stichtingen is nog in volle gang. „We mikken op 1 janua ri 1993, maar het is nog maar de vraag of op die datum de fusie een feit is," licht de voor zitter M. Gazenbeek van Stich ting Kinderdagverblijf Voor schoten toe. „We zijn hard aan het werk om zoveel mogelijk zaken nog dit jaar te regelen. Maar op dit moment hebben we nog te maken met een hoop onzekerheden, zoals de financiën en het aantal werk nemers. Wat dat laatste be treft, moeten we nog overleg gen met de vakbonden. Voor dat dat allemaal rond is, blij ven we gescheiden opereren." Een gemeente-ambtenaar van de afdeling welzijn be grijpt de bezorgdheid van de twee stichtingen wel, maar vindt de bezwaren ongegrond. „Ze hebben dingen gelezen in het welzijnsplan die niet zo bedoeld zijn. In het welzijns plan staat inderdaad dat per 1 januari in principe één subsi die wordt verstrekt. We zijn er van uit gegaan dat de fusie dan rond zou zijn, omdat de fusiebesprekingen al meer dan een jaar aan de gang zijn. Maar mocht dat niet het geval zijn, dan krijgen ze elk hun ei gen subsidie." Overigens betekent één sub sidie geen besparing voor de gemeente Voorschoten. De twee bedragen voor de twee instellingen worden gewoon bij elkaar opgeteld als deze ge fuseerd zijn. „Alleen op lange termijn, als de twee stichtin gen door de samenwerking ef ficiënter zijn gaan draaien, kunnen we misschien bezuini gen", aldus de ambtenaar van welzijn. Een ander bezwaar van de Bibelebon en Kinderdagop- vang Voorschoten betreft de gesuggereerde samenwerking tussen kinderopvang en kin derspeelzalen. Gazenbeek: „We hebben nog nooit met de gemeente gesproken over de samenwerking met de kinder speelzalen. Als zij iets derge lijks verwachten, zouden we eerst eens overleg moeten ple gen. Maar eerst willen we de fusie met de collega-instelling rond hebben, voordat we aan dit soort dingen gaan denken. Bovendien zijn we bezig met de verbouwing van de Hum melhof aan de J.W. Frisolaan. Voorlopig hebben we alle han den hieraan vol." Ook op dit punt kan de ge meente-ambtenaar de twee stichtingen geruststellen. „We hebben in het plan niet méér gezegd dan dat we verwachten dat de verschillende vormen van opvang op lange termijn in elkaar zullen overgaan. Dit idee is opgekomen doordat peuterspeelzaal Het Kwetter- nest en de Hummelhof nu gaan samenwerken in het ge bouw aan de J.W. Frisolaan. Maar het is geen gemeentelijk beleid om al deze vormen van opvang onder één noemer te brengen. Voorlopig streven we eerst naar één gesprekspartner voor kinderopvang door de fu sie van Bibelebon en Kinder- dagopvang Voorschoten."

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 18