DIOK heeft aan een helft genoeg LOHC kan weelde van voorsprong niet dragen Nationale jeugdzeskamp te vroeg voor LZ 1886 Zijl-zwemmers Kater en Willemse op ereschavot Sport Weer grote nederlaag voor Scylla MAANDAG 21 SEPTEMBER 1992 Vivax en WZK bekeren verder LEIDEN DIRK KLOOS WATERPOLOMEDEWERKER Voor de waterpoloërs begint de competitie op 10 oktober. Daarvoor worden enkele ronden in de strijd om de na tionale beker gespeeld. Bij de mannen bereikten WZK en Vivax de volgende ronde, Katwijk werd uitgeschakeld. Vivax moest in Borculo aantreden tegen derdeklasser Neede. De verre reis was niet voor niets. Hoewel de Oegst- geestenaren niet op volle sterkte waren, hadden zij weinig moeite met de tegen stander uit de Achterhoek. Via 3-0, 6-1 en 9-2 werd het 11 -3 in Oegstgeests voordeel. Trainer Frits Welling was la coniek: „Zonde van de tijd, lekker dat we in de volgende ronde zitten." Katwijk, gepromoveerd naar de eerste klasse, kon het niet maken tegen Alliance. Als excuus konden de zee- kanters aanvoeren dat ze een grote blessurelijst hebben. Kjelt Boonstoppel, Leendert de Jong en Martin Jonker de den niet mee. Na een 2-0 voorsprong voor Katwijk na de eerste periode werd het uiteindelijk 4-9 voor Alliance. WZK had een walk-over. Het Zoetermeerse WVZ trok zich op het laatste moment terug. Voor de zwemmers van LZ 1886 was de nationale jeugdzeskamp de opening van het seizoen. Een redelijk begin, noemde trainer Marinus Doderer het optreden van zijn pupillen, die achter Proface/DAW tweede werden met ruim 180 punten achter stand op de Alkmaarders. De winnaar van de eerste ronde van de jeugdzeskamp is nieuwkomer in deze enigszins regionale ontmoeting. Het Tiel se TZC/Vahalis, vorige jaren deelnemer in deze reeksen haakte af. Enerzijds omdat de vereniging enkele waardevolle zwemmers zag vertrekken, an derzijds omdat zij zich niet kon vinden in het wedstrijdpro gramma. DAW maakte dank baar gebruik van de opengeval len plaats door met 4297,4 pun ten de leiding in deze competi tie te nemen. Opvallend was de vijfde plaats van de winnaar van vorig seizoen, De Gouwe. Voor het I.eidse LZ kwam de ze wedstrijd iets te vroeg in het seizoen. Daarom waren de ver wachtingen ook zeker niet hoog gespannen. De meer ervaren zwemmers kregen van hun trai ner een vrije opdracht. Van vier weken trainingsarbeid zijn geen hoogstandjes te verwachten. Toch waren die er wel. De tijd van Remco Singeling op de 200 meter wisselslag viel niet tegen want 2.22.3 was wel binnen de gestelde limiettijd voor de Ne derlandse Winterkampioen- schappen. Ook Bianca Hoeks verzekerde zich alvast van zon startbewijs. Haar trainingsinzet. zo aan het begin van het sei zoen, had succes op de 100 me ter rugslag die zij winnend af legde in 1.08,6. Arjan Pont en Robert Chaud- ron lieten persoonlijke records aantekenen op de 50 meter vrije slag die werd gewonnen door Michael van Schaik. Éen maand geleden acteerde Fleur Bakker tijdens de Europese Jeugdkam pioenschappen in Leeds met meer succes op de 400 meter vrije slag dan het afgelopen weekeinde. Weliswaar won zij het programma wel, maar bleef met 4.36,9 ver van haar beste tijd verwijderd. Programma winst was er voor de LZ-ploeg ook nog op de 4x50 meter wis selslag voor meisjes, 2.10,1. De eindstand was: 1. Proface/DAW 4297,4, 2. LZ 1886 4479,6, 3. De Kempvis 4575.6, 4. VZC/VUar- Bianca Hoeks (LZ): startbewijs voor nationale winterkampioen schappen. archieffoto loek zuy De laatste langebaanwedstrijd van werd afgelopen weekeinde gezwommen in Roer mond. Uit de regio Leiden waren alleen zwem mers van Zijl/LGB aanwezig. Eerste plaatsen werden behaald door Micha Prins op de kilometer vrije slag jongens onder 14 jaar en door Nico Wempe op de twee kilometer schoolslag heren. Wandy Kater werd derde op de twee kilometer schoolslag. Na afloop werden de prijzen van de seizoenklassementen uitgereikt. Nico Wempe (Zijl/LGB) werd winnaar in het schoolslagklassement mannen met de maximale score. Zijn clubgenote Ria Willemse won voor de elfde maal de schoolslagbeker bij de vrouwen. Wandy Kater liet haar veelzijdigheid als lange- baanzwemster zien door derde te worden in het schoolslagklassement en vierde in het vrije slag- klassement. Daarvoor heeft zij op verschillende wedstrijden moeten 'dubbelen'. Na de 2 of 3 kilo meter schoolslag vrouwen zwom zij dus ook nog dezelfde afstand bij de vrije slag. Jorien Kleywegt behaalde als 13-jarige een uit stekende zevende plaats in het vrlje-slagklasse- ment. De Zijl/LGB bekleedt een vooraanstaande positie in het langebaan zwemmen, wat werd on derstreept met het winnen van het ploegenklas- sement vrije slag vrouwen. In het ploegenklasse- ment schoolslag werd zij derde. Bij de mannen werd zowel op de vrije slag als op de schoolslag de tweede positie bereikt. Tenslotte werd Micha Prins ongeslagen winnaar in het klassement vrije slag jongens onder 14 jaar. In Leiden werd door de Zijl/LGB voor de 15e maal de strijd om de Bolstertrofee gehouden. Het programma bestond uit allemaal 50 meter-num mers. De overige zwemmers van de Zijl/LGB mochten hun krachten meten met de zwemmers van GZC, Oceanus, De Kempvis, Luctor et Emer- go en De Devel. Meer dan een vijfde plaats zat er echter niet in. Een opvallende prestatie werd ge leverd door Marcel de Natris die met 28.0 op de 50 meter rugslag en 26.5 op de 50 meter vlinder slag de eerste limieten voor de winterkampioen- schappen binnenhaalde. Marcel werd eerste bij de mannen. Ook Edwin Vissers behaalde met 30.3 op de 50 meter schoolslag een limiet. Bij de jon gens onder 12 jaar behaalde Twan Martijn een derde plaats. Bij de meisjes onder 12 jaar kwam Yvette van der Laar op de tweede plaats. LEIDEN RON HOOGENDAM TAFELTENNISMEDEWERKER Op de tweede speeldag van de landelijke tafeltenniscompetitie vielen geen spectaculaire uitsla gen te noteren. Scylla kwam thuis tegen Odion niet verder dan een 3-7 verlies. Peco- s/Oegstgeest sloeg Trias met grote cijfers om de oren: 13-5. Scylla moest ook in zijn twee de wedstrijd tegen Odion ge noegen nemen met een grote nederlaag: 3-7. De winnende ploeg uit de Achterhoek kon zich vorig seizoen ternauwer nood handhaven, maar de Tuk kers zijn in deze verzwakte ere klasse plots een heuse kandi daat voor de kampioens- playoffs. Voor de ploeg van Ge rard Bakker is slechts een plaats weggelegd in de degradatiepou le. Daarin zullen hoogst waar schijnlijk ook Middelburg, Kluis en het arme TT A'dam plaats nemen. Met nog vijf duels voor de boeg kan het het kwartet Martin Groenewold (winst op Beek), Jeroen Koudstaal (winst in de dubbel samen met Groe newold), Patrick van Meeverden (zege op Rensen) en Lars Witte brood zich opwarmen voor de onderste play-offs. Oegstgeest kwam ook in zijn tweede wedstrijd sterk te voor schijn. De bezoekers uit Twello, op papier de concurrent, kwa men er met een 13-5 verlies nog genadig vanaf. De sterke aan winst Rob Turk had met zijn opponenten geen enkele moei te. Herman van der Broek, ui teraard gesterkt door maatje Turk, vocht zich naar drie over winningen (verlies tegen Boer). Op tafel twee wisselde Reitsma goede slagenwisselingen met mindere af en kwam tot twee zeges (verlies tegen Landstra en Gerritsen). Benjamin van de ploeg, Ted van den Berg, liet zich ook tweemaal feliciteren (verlies tegen Boer en Gerrit sen). De Oegstgeester equipe heeft na twee ronden een voor sprong van tien punten op dat zelfde Trias en op het Vughtse JCV en dat kan als het zo door gaat nog sneller oplopen. Het Katwijkse Rijnsoever koesterde in Soest tegen Shot een 4-0 voorsprong, maar ken nelijk na onderschatting van de tegenstander stond het score bord na drie uur spelen plots op 4-4. Johan van Meurs (2x) en Gert-Jan van Duin (2x) vonden het welletjes en stelden alsnog de 6-4 zege veilig. Het debuut van Joost Mentink leverde hem slechts één zege op. De mannen van Docos scho ten thuis tegen US met 9-1 uit hun slof. Michel van der Kooy en de Kroaat Armin Ramic won nen aJ hun partijen. Edward Hulst leverde het enige punt in bij de Amsterdammers. Na de monsterscore kan het Leidse team weer omhoog kijken in de derde divisie. De vrouwen van Oegstgeest sloten hun eerste thuiswedstrijd tegen het sterke Spaame af met een verdienstelijk gelijkspel (5- 5) Hiermee zijn ze na twee ron den van de onderste plaats naar de voorlaatste geklommen. De Leidse Rugby Club DIOK won gisteren thuis overtui gend van het net gepromoveerde A'scrum uit Amsterdam met 77-3. Het was een wedstrijd waarin de landskam pioen een sublieme eerste helft afwerkte. De Leidenaars speelden in de tweede helft een stuk minder gediscipli neerd en daardoor werden na rust maar drie tries ge scoord, in tegenstelling tot de eerste helft waarin acht tries werden gedrukt. LEIDEN MARC MICHELSEN RUGBYMEDEWERKER Het kan weer een mooi seizoen worden voor de landskampioen uit de Morsch. Als het team blijft spelen zoals het gisteren in de eerste helft deed tegen de Amsterdamse tegenstander, dan kan DIOK rekenen op een vijfde kampioenschap in suc cessie. Met attractief, maar ook bijzonder effectief rugby wer den de nieuwkomers in de Ne derlandse ereklasse totaal weg gespeeld dooreen DIOK-equipe die er duidelijk zin in had. De Leidse voorwaartsen had den als voornaamste taak hun tegenstanders in te binden, het geen zij heel goed deden, om vervolgens de bal zo snel moge lijk naar hun driekwartlijn te transporteren. Heel simpel, maar wat kan simpel toch mooi en effectief zijn. De drie kwartlijn uit de Morsch die weer kon rekenen op de jarige Gott fried Bos (alweer 30 jaar) maak te dankbaar gebruik van het snelle balbezit en benutte via Marcel Chaudron (2x), Justin Verhoog, Remco Roest, Bert Wisse, Willem Hanekom en Bos, al de geboden kansen. Al leen Perry Noordermeer scoor de voor de voorwaartsen. Dit ah les bracht een ruststand van 56- 3. Tijdens de rust probeerde aanvoerder Yves Kummer zijn manschappen er op te wijzen dat pas na een even goede tweede helft een voldaan gevoel gerechtvaardigd zou zijn. Zijn waarschuwing was echter aan dovemansoren gericht want de Morschbewoners speelden in de tweede helft ver onder hun kunnen. Dit had gedeeltelijk te maken met het tempo waarin de eerste helft werd gespeeld (vermoeidheid speelde DIOK parten), maar ook met het slecht uitvoeren van de op drachten. Alleen Nieuw-Zeelan- der Derek MacDonald, Pieter Corver en weer Justin Verhoog konden tries scoren. Bos be zorgde zichzelf een mooi ver jaardagscadeau door 27 punten voor zijn rekening te nemen. In de streekderby tussen de Sassenheimse Bassets en de DIOK Athletics won het tweede van DIOK in een enerverende en harde wedstrijd in Sassen- heim met 5-17. Het jeugdige ta lent Jacob Bonnet en de Schot Steve Smith namen de scores voor hun rekening. Ook het der de van de Leidse club boekte z'n tweede overwinning van het seizoen terwijl de DIOK-vrou- wen verloren van het sterke AAC uit Amsterdam (5-10). Dit ondanks een voortreffelijke try van international Ingeborg van de Goot. De klassieke 'maul' van de DIOK-spelers Van Loon, Bavelaar, Kummer en MacDonald (vlnr). foto henkbouwman LEIDEN STEFAN FAAS HOCKEYMEDEWERKER LOHC verspeelde gisteren twee maal een voorsprong tegen La ren (2-2). De vrouwen van Alec- to sloten ook hun tweede speel dag in de hockeycompetitie winnend af. Klein Zwitserland werd met 2-1 verlies naar huis gestuurd. De mannen van Roomburg waren weer op dreef met 0-2 winst op Kromhouters. In de tweede klasse stuntte Leidse Studenten met een 0-6 zege op Berkel Enschot. Overgangsklasser LOHC be haalde in zijn thuiswedstrijd een gelijkspel tegen Laren: 2-2. De Leidse ploeg kwam op een 1-0 voorsprong door een veld- doelpunt van Eelco Leeuwen- burgh, maar leverde zijn voor sprong toch vrij snel in met een tegengoal van Laren. Vervolgens nam LOHC weer de leiding (2- 1) door een treffer van Dirk Jan Oomens. Ook deze voorsprong hield niet lang stand. Laren maakte vrij spoedig weer de ge lijkmaker. In de harde wedstrijd speelde Leiden de laatste tien minuten met negen spelers door bankstraffen voor Jeroen Dubbeld en Joost van der Hout. Laren kreeg slechts twee waar schuwingen. In de eerste klasse A won Roomburg thuis van Kromhou ters met 2-0. AI in de eerste helft hadden de Leidenaars een veld- overwicht met goede aanvals- combinaties. De eerste helft was doelpuntloos ondanks twee op gelegde kansen voor Roomburg. Na de pauze scoorde Rutger van Schaik met een schitteren de lob over de Tielse keeper het eerste doelpunt voor Room burg. De tweede treffer viel uit een strafcomer waarbij Rutger van Schaik ook de schutter was. De 2-0 voorsprong werd door Roomburg goed verdedigd. Forescate startte fel in zijn partij tegen AMHC '65. De Voorschotenaren kwamen in hun uitwedstrijd in Hendrik Ido Ambacht al na zeven minuten op een 0-2 voorsprong. Eric Kruysmulder scoorde uit een strafcomer en Gert Jan Egebrink doelpuntte uit het veld. De tweede helft begon Forescate rustiger, maar al snel scoorde Gert Jan Egebrink 0-3. Na tien minuten in de tweede helft maakte AMHC '65 het tegen doelpunt: 3-1. Aanvoerder Wouter Eikenhout bracht de stand in de slotfase op 4 -1 De uitwedstrijd van de Leidse Studenten in de tweede klasse A tegen Berkel Enschot verliep voor de Leidenaars vlekkeloos. Met groot overwicht behaalden zij een 6-0 overwinning. De spaarzame kansen voor Berkel Enschot werden door laatste man Jeroen Weidema teniet ge daan. Doelpuntenmakers waren Steven van Randwijck (2x) en Bob Jan Dietrich, terwijl Joost Goveart een hattrick op zijn naam bracht. Noordwijk miste in Velsen vier basisspelers in het duel met Strawberries. Noordwijk speel de door die verzwakking te ver dedigend. Zowel in de eerste als in de tweede helft vielen twee velddoelpunten. De nederlaag bleef beperkt tot 4-0 wat te dan ken was aan keeper Noel Min- Hoewel de eerste tien minu ten voor derde-klasser Alecto moeizaam verliepen, boekten zij gisteren toch ae volle winst: 4-1. In de thuiswedstrijd tegen Rijswijk was het bij rust al 3-1 voor ac Leiderdorpers door een veldgoal van Alexander Hagen en twee doelpunten uit een kor te korner van Eric Kruis. Vlak na rust scoorde Martijn van I^ren nog een keer en bracht de Lei- derdorpse winst op 4 -1 In de vierde klasse kwam Nieuwkoop op eigen veld met 0-1 achter door een veldgoal van Wouter de Mol van Cat- ploeg speelde aanvankelijk in een matig tempo en leed veel balverlies. Bennebroek verprut ste eerst een strafpush, maar greep nog voor de pauze de voorsprong met een velddoel- punt. Uit Hilversum werd een 0-1 zege meegenomen door Fores cate. Romee Zwaan tekende voor de enige treffer na een kwartier in het tweede-klasse duel met Be Fair. Marjorie Zaayer verzorgde de assist met haar op maat gegeven voorzet. Forescate kende verdedigend geen problemen en was met nog wat kansen ook sterker. Trainer/coach Daan de la Parra kwam met Leidse Studs, uitkomend in de derde klasse, tot een gelijkspel (1-1) in hun wedstrijd tegen VW in Amster dam. Pas na een kwartier spelen in de tweede helft viel het eerste doelpunt, Nicoline Klaarenbeek scoorde na een mooie solo voor de Leidse Studs. VW maakte de voorsprong twaalf minuten voor tijd ongedaan door uit een rom melige situatie te scoren. Catwijck speelde met 2-2 ge lijk tegen Terriers in Heilo. Al na 35 seconden viel het eerste doelpunt voor Terriers: 1-0. Tien minuten daarna benutte Petra Doelen een strafbal voor de gelijkmakende 1-1. Na rust kwam Catwijck op voorsprong door een tip-in van Auketien Dijkstra. Twaalf minuten voor het einde viel de gelijkmaker uit een scrimmage. In een goede wedstrijd hiel den de derde-klassers Zand- voort en Noordwijk elkaar in evenwicht: 0-0. Hisalis trad in Opmeer tegen Spire aan met slechts tien speelsters. De stand halverwege was 1-0 voor Spire. Na rust voerde de Opmeerse ploeg de stand verder op: 3-0. Alecto-speelster Esther Mieremet (licht shirt) duelleert met de sluitpost v de achtergrond kijken gespannen toe. wijek. De Katwijkers waren in het eerste deel sterker. Nog vlak voor rust werd het echter 1-1 door een Katwijkse blunder. Nieuwkoop pakte de volle winst (2-110 minuten voor tijd. Hisalis speelde gelijk in zijn uitduel met Uitgeest: 0-0. In de eerste helft was Hisalis bedui dend sterker, maar viel in de tweede helft toch wat terug. Het gevolg hiervan was een klein overwicht van Uitgeest dat toen ook meer strafcorners verdien de. Hoewel Uitgeest in de twee de helft betere kansen had op winst in het harde duel, bleef de wedstrijd doelpuntloos. Vrouwen In de overgangsklasse opende aanvoerster Lydian Mentink al na vijf minuten de score voor het thuisspelende Alecto tegen Klein Zwitserland. Dat gebeurde met een tip-in na een strakke voorzet van links van Tessa van Dijk. Klein Zwitserland verzil verde zijn eerste strafcomer na 23 minuten en kwam langszij: 1-1. Enkele minuten daarna kwam Alecto toch weer op voorsprong (2-1) door Hilary McNicol die uit vrije positie raak schoof uit eveneens een strafcomer. In de tweede helft hield de overwegend jonge Lei- derdorpse verdediging goed stand tegen de veelal gevaarlijke counters van HCKZ. Mede door goed keeperswerk van Marieke Ups streek Alecto zijn tweede competitiewinst op. LOHC incasseerde op eigen veld 1-2 verlies tegen Strawber ries in de eerste klasse B. Voor rust kwam Leiden ondanks een overmaat aan strafcorners niet tot scoren. Strawberries opende de score voor rust. In het twee de deel trof Sophie van Hoyte- ma doel voor Leiden na een goede voorzet van Maartje Fleuren: 1-1. Strawberries be haalde de volle winst door een raak geschoten strafbal: 1 -2. In de tweede klasse leed Roomburg 0-1 verlies in en te gen Bennebroek. De Leidse

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 20