Gullit: 'Dit was bijna zelfmoord' Agassi verliezer in prestigeduel Sport Fantastische Miele Keukens met ongekende kortingen! Ai Verdediging Oranje rammelt DONDERDAG 10 SEPTEMBER 1992 27 redactie herman joustra* ad van ic Kokkelkoren tekent weer bij Raas breda Ploegleider Jan Raas heeft voor zijn nieuwe wielerploeg (Word Perfect) twee renners voor het komende seizoen vastge legd. Martien Kokkelkoren uit Noordwijkerhout en de Belg Noel Segers, die ook al bij Raas voor Buckler reden, tekenden gisteren voor een jaar. Raas sprak in Breda met twaalf renners onder wie Rooks, Van Hooydonck en Maassen. Joop Zoetemelk fungeert ook in het komende seizoen als assistent-ploegleider van Raas fungeren. Vandaag praat Raas met Maassen en Cees Priem, de ploegleider van TVM, om uit de impasse te geraken, die is ont staan na de mondelinge overeenkomst die Priem en Maassen onlangs bereikten. Raas wil Maassen graag houden en beroept zich op het optierecht in het huidige contract van de renner bij Buckler. L'Ami in Belgiëper caravan de boer op wassenaar Een doelman op wielen. Carlo l'Ami gaat de komen de weken in België per caravan op zoek naar een nieuwe club. Hij is het wachten thuis in Wassenaar op het verlossende tele foontje beu. Gisteren liet L'Ami weten, dat hij zichzelf als mobie le eenheid in de aanbieding gooit. De 26-jarige sluitpost kwam het afgelopen seizoen voor Heracles uit. Bij die club kocht hij zich afgelopen zomer vrij. Een nieuwe werkgever meldde zich echter niet bij L'Ami. Zijn conditie hield de ondernemende doel man de laatste weken op peil bij Excelsior. Grimbergen geeft visitekaartje af prades Petra Grimbergen ontpopt zich als een waardevolle ron derenner. De Rijnsburgse steunde gisteren in de eerste etappe van de Ronde van de EG niet alleen Leontien van Moorsel in haar overigens mislukte aanval op de oranje leiderstrui, maar fi nishte bovendien als beste Nederlandse op de zesde plaats. Grimbergen had 52 seconden achterstand op de Noorse wiel- renster Monica Varvik, die door de 121 kilometer lange rit te haar leidende positie verstevigde. Belgische wielerkampioene in Leiden leiden De vrouwenronde van Leiden op zaterdag 3 oktober krijgt een steeds sterkere bezetting. De Belgische kampioene Heidi van den Vijver uit Bornem liet vanuit de EG Ronde weten dat zij wil starten in de Leidse wielerronde. Van den Vijver won dit jaar de Ronde van België en werd, achter Van Moorsel en Longo, derde in de Tour Féminin. Leontien van Moorsel, Moni que Knol, Ingrid Haringa en Petra de Bruin staan ook op de deelnemerslijst. Knappe solo Van Duyn op 3000 meter In een solowedstrijd schreef Regina van Duyn gis teravond opnieuw een wedstrijd over 3000 meter op haar naam. In Rotterdam zegevierde de aüete van De Bataven eenvoudig in 4.33,6. Op de 400 meter kwamen haar clubgenoten Mark van Bel (52,1 en derde bij de mannen) en Astrid van Velden (62,8 en tweede bij de vrouwen) ook tot goede prestaties. Martij n de Lan ge toonde zijn sprintkwaliteiterf tot tweemaal toe op de 100 me ter. Na zijn 11,2 in de series klasseerde de AV Holland-atleet zich in de finale met 11,3 als tweede. Nederland verspeelt riante voorsprong in oefenduel tegen Italië Stanley Menzo trof geen enkele blaam. Hij keepte gecon centreerd en hield met een paar uitstekende reddingen het Nederlands elftal op de been. Menzo, met andere woorden, beschaamde het vertrouwen dat bondscoach Dick Advocaat in hem heeft uitgesproken niet. Over zijn optreden was de sluitpost dan ook meer dan tevreden, al baalde hij toch ook als een stekker. „Want als je met 3-2 verliest, kun je moeilijk blij zijn. Zeker niet als je met 2-0 hebt voorgestaan. toch wel en had het met zenu wen te maken dat ik me zo voelde. Na de eerste bal die ik stopte was ik er doorheen en daarna is het wat mezelf betreft wel lekker gegaan." De speelwijze van Ajax, ver telde Menzo, verschilt in details ook van die van het Nederlands elftal. Ook daaraan had hij moe ten wennen. ,,Bij Ajax moet ik mijn doel sneller uitkomen. Bij het Nederlands elftal kan ik lan ger blijven staan omdat Berry van Aerle vreselijk snel is. Maar niet alleen ik heb moeten wen nen. De jongens hebben na tuurlijk ook aan mij moeten wennen, want ik keep anders dan Hans." Met 'Hans' doelde Menzo na tuurlijk op Hans van Breukelen, zijn voorganger in Oranje, met wiens erfenis hij vooralsnog aan de haal is gegaan. Menzo: „Maar je moet elke keer weer optimaal presteren. Ed (de Goey) ligt op de loer en dat geldt misschien nog wel voor een paar anderen ook. Maar op dit moment ben ik eerste kee per van Oranje, al realiseer ik me dat nu nog niet goed." Menzo (28) had gistermiddag nog even telefonisch contact met Hans van Breukelen opge nomen. „Hans heeft me ontzet tend veel sterkte en geluk ge wenst. Ik heb hem gevraagd of hij nog tips voor me had. Hij zei toen, dat als Italië een straf gpd-verslaggever Menzo stond tegen Italië voor de vierde keer bij Oranje onder de lat. Hij debuteerde op 6 sep tember 1989 in de Amsterdam se Meer in de oefenwedstrijd te gen Denemarken (2-2). De Aja- cied kwam na de rust in het veld als vervanger van Joop Hie- le. Menzo werd twee keer ge passeerd: door Jan Bartram uit een strafschop en door de PS- V'er Jan Heintze. Het duurde tot dit jaar voor dat hij zijn tweede kans kreeg, in februari in Faro tegen Por tugal (een 2-0 nederlaag). Men zo kwam opnieuw pas na de rust in actie en werd één keer gepasseerd. Bij die treffer ging hij lelijk in de fout. Zijn eerste volledige interland speelde hij op 25 maart tegen Joegoslavië. Oranje zegevierde met 2-0 en Menzo keepte foutloos. Hij had zich in het begin 'heel even erg vreemd gevoeld', liet Menzo gisteravond na de de ceptie tegen Italië weten. Hij kon niet precies onder woorden brengen wat hij daarmee be doelde. „Ik voelde me gewoon vreemd. Bij de eerste twee bal len die ik kreeg leek het alsof ik voor het eerst keepte. Ik had vooraf het idee dat ik niet extra I Na zijn tweede doelpunt uit Dennis Bergkamp (rechts) zijn vreugde met Marco van Basten. schop zou krijgen, Roberto Bag- gio die waarschijnlijk zou ne men. Baggio zou volgens Hans lang wachten met schieten en de bal daarna rechts van mij plaatsen. Ik ben bij die straf schop van Baggio ook vol naar de rechterhoek gegaan, heb de bal ook nog aangeraakt, maar kon mijn hand er jammer ge noeg net niet voldoende achter krijgen." Zo tevreden als Menzo over zijn inbreng was, zo ontevreden was Ruud Gullit over zijn optre den. „Ik was op een gegeven moment enorm pissig", mop perde 'Captain Dreadlock'. „Pissig op mezelf, pissig op de ploeg, pissig op alles. Het is heel frustrerend als je aan de zijkan ten staat en je krijgt geen bal. Als je geen bal krijgt, kun je ook niets doen. Ik ben geen tove naar. Voor Roy is het ook niet is vanavond wel gebleken. We lekker zo linksbuiten te staan, hadden net zo goed met 8-2 Die kreeg ook geen bal." kunnen verliezen. Voor de eerste WK-kwalifica- tiewedstrijd van Oranje over twee weken in Oslo tegen Noor wegen, moet Oranje de strijd wijze volgens Gullit razendsnel aanpassen. „Ik vind dat we meer zekerheid moeten inbou wen. Zo kan het niet langer, dat We hebben veel te veel kan sen weggegeven. Vooral in het midden Liepen die Italianen er zo doorheen. Dit moet voor ons een goede les geweest zijn. Ik hoop dit nooit meer mee te ma ken. Het was bijna zelfmoord zoals wij speelden." Andre Agassi is boos en smijt zijn racket tegen de grond. De Amerikaan raakte prompt uit balans. foto ap ik veel veranderd. Ik heb het ge voel dat ik nu meer als tennisser word beoordeeld dan als recla me-object." Agassi sterkte daarmee in fei te de mening van degenen die een verband leggen tussen de ongehoorde bedragen in het tennis en het spel van de be trokken spelers op de baan. Vol gens hen hebben de supercon tracten vaak een negatieve in vloed op de tennisser. Zo werd er in de Amerikaanse media de- zë week gesuggeerd dat Courier mede vanwege zijn nieuwe ver bintenis na Parijs geen toernooi meer heeft gewonnen. In New York kan de verlie zend finalist van vorig jaar, die na zijn partij tegen Agassi een zware krampaanval kreeg en niet in staat was om naar de in terviewruimte te komen, het te gendeel bewijzen. De volgende horde die hij daarvoor moet ne men, heet Pete Sampras. De winnaar van de US Open in 1990 hoefde gisteren tegen de Rus Alexander Volkov weinig moeite te doen om de halve fi nales te halen: 6-4,6-1,6-0. eindhoven albert geesing gpd-verslaggever De reis naar het 'beloofde land' begint voor het Nederlands elf tal over twee weken in Oslo te gen 'het altijd lastige' Noorwe gen. Dat zou op papier geen probleem mogen zijn, maar dan moet het erfstuk van Rinus Mi- chels toch beter en met meer bezieling voor de dag komen dan gisteravond bij de vuur doop van Dick Advocaat. In elk geval moet er in verdedigend opzicht wat veranderen. In dat opzicht bewees Arrigo Sacchi de debuterende bondscoach een aardige dienst en ging Italië vol komen terecht met de winst (2- 3) aan de haal. Nu zijn oefeninterlands per traditie niet besteed aan het Ne derlands elftal. De slecht be zochte ontmoeting in Eindho ven (12.800 kijkers) maakte op die regel geen uitzondering. Be houdens dan het eerste half uur, toen Oranje een bezielde en gemotiveerde indruk maak te. Daarbij geholpen door de fraaie openingstreffer van Den nis Bergkamp, die na twintig minuten ook nummer twee voor zijn rekening nam. De Aja- cied bracht daarmee zijn Oran je-totaal op elf. De voor velen morele winnaar van het EK in Zweden leed ver volgens weer aan een oude kwaal. De ploeg liet de teugels vieren en bood Italië de kans het commando over te nemen. Dat stonden de Italianen de rest van de wedstrijd ook niet meer af ondanks een late oprisping van Gullit in de slotminuten. Oranje had niet meer de fut en de kracht om nog iets terug te doen en miste de bezieling en de scherpte van het eerste half uur om de Squadra Azzura nog volwaardig partij te bieden. Het kan gisteravond ook Ad vocaat onmogelijk zijn ontgaan dat de grote dagen van Ruud Gullit tot het verleden behoren. Datzelfde geldt min of meer voor Jan Wouters, die een ano nieme wedstrijd speelde en schuldig was aan de gelijkmaker van Italië op slag van rust. Hij liet zijn been staan, waardoor De Chiara tegen de grasmat tui melde. Liet de Duitse scheids rechter eerder in de wedstrijd, toen Wouters Vialli onderuit trok, nog genade voor recht gel den, dit keer deponeerde hij de bal op stip. Baggio maakte van af elf meter geen fout. Aan de eerste treffer van Ita lië, halverwege gescoord door Eranio, ging een foute pass vooraf van Rijkaard. Zoals de Nederlandse verdediging ook al een weinig solide indruk maak te toen Vialli dertien minuten voor tijd een hoekschop van Baggio met het hoofd verleng de. Van Aerle stond het dichtst bij hem in de buurt, maar viel nog het minst te verwijten in de desolate Oranje-verdediging. De soms kinderlijke manier waarop de Italianen door de Nederlandse defensie sneden, moet Advocaat ook meer zor gen baren dan hij na afloop wil de toegeven. Hij weigerde reso luut conclusies te verbinden aan 'deze voor mij nuttige wed strijd', maar ziet in Oslo geen problemen 'als de ploeg speelt zoals in het eerste half uur'. Dat is nog maar de vraag. Al vanaf de eerste minuut werd duidelijk dat Oranje alleen nog in Van Aerle een meedogenloze man- dekker heeft. Frank de Boer is een heel ander type dan Van Tiggelen en mist de oerdegelijke kwaliteiten van de de PSV'er. „Tegen een tegenstander van het kaliber Italië'zei Advocaat, „komen wij met onze speelwij ze in de problemen. Dat gold vanavond vooral voor het mid denveld, waar wij steeds een mannetje te kort kwamen. Daarom heb ik De Boer in de rust vervangen door Winter." Daardoor kwam Wouters op de voor hem oneigenlijke positie links in de mandekking terecht. Organisatorisch zag het er na de rust bij Oranje wat beter uit, de speelwijze veranderde echter nauwelijks. I iele keukens zijn felbegeerd, door de fraaie designs en de oersolide konstruklie. Bovendien loopt Miele in de ontwikkeling van keukendesigns en keukentechniek duidelijk voorop. En dót kan voor u een voordelige zaak zijn want: In onze showroom maken Nieuwe Miele Keukens plaats voor de Nieuwste Miele Keukens. m n dol is voor een beperkt aantal snelle be slissers klinkend voordeel in de vorm van zeer hoge kortingen op een aantal fonkelnieuwe Miele keukens èn op de daarin aangebrachte Miele inbouw- apparaten. Vanzelfsprekend met behoud van fabrieks garantiede mogelijkheid tot uitbreiding of aanpassing. En natuurlijk vakkundig door ons geïnstalleerd. Miele er is geen betere mssnsm Miele-Keuken-Centrum "Leiden" Korevaarstraat 11, tel. 071 -149859 Vloekend ten onder tegen Courier new york eric de bie gpd-verslaggever Actrice en regisseuse Barbra St reisand, deze week een aan dachtig toeschouwer op Flus hing Meadows, heeft een zwak gekregen voor tennisser André Agassi. In de Amerikaanse (rod- deljpers vergeleek ze de Wim- bledon-kampioen zelfs met een 'Zen-meester'. Gisteravond straalde Agassi op het centre- court echter allesbehalve de rust van de oosterse filosofie uit. Tijdens het duel met rivaal Jim Courier krijste, brieste en vloekte de als religieus be kendstaande tennisser als nooit tevoren. Het hielp allemaal wei nig. De 22-jarige topfavoriet op de US Open won voor de vijfde maal op rij van zijn nerveuze leeftijdsgenoot: 6-3, 6-7 ,6-1,6- 4. Bij de vrouwen vloog Steffi Graf er uit. Arantxa Sanchez won met 7-6 (5) 6-3. Agassi kreeg in het begin van de tweede set een waarschu wing wegens gooien met zijn racket. De nummer acht van de plaatsingslijst maakte zich daar behoorlijk kwaad over. „Ik vond het onterecht. Het heeft me en kele games beziggehouden". Agassi pakte het spelpart nog wel in de tiebreak, maar kwam er verder tegen het opslagge- weld van Courier (hij produ ceerde 22 aces) niet meer aan te pas. „Jim serveerde te goed van daag. Ik kon er weinig tegen doen. Ik probeer dit verlies ech ter positief te benaderen. Ik krijg in de toekomst nog genoeg kansen om wraak te nemen", sprak de verliezer. Schoenenfirma Voor er in de partij tussen Cou rier en Agassi ook maar één bal was geslagen, stond de feitelijke winnaar overigens reeds vast: de kleding- en schoenenfirma Nike. Het Amerikaanse bedrijf heeft al enige tijd de Wimble- don-kampioen onder contract en wist begin juni ook Courier aan zich te binden. Nadat de 'hardhitter' uit Dade City de open Franse op zijn naam had geschreven, zette hij zijn hand tekening onder een contract dat hem vanaf 1 oktober verplicht de komende zes jaar in Nike- kledingte spelen. Courier, die deze week op Flushing Meadows nog wel de nieuwe modelijn van zijn huidi ge sponsor Diadora showt, ont vangt daar 24 miljoen dollar voor. Dit bedrag kan echter op lopen tot veertig miljoen omdat de speler een percentage van de. winst krijgt die door de verkoop van tennis-outfit wordt geboekt. Daarnaast geeft Nike hem een bonus voor zijn koppositie op de wereldranglijst. De overgang van Courier maakt in elk geval duidelijk dat achter de schermen van de ten niswereld 'big business' wordt bedreven. Via de meest succes volle tennissers proberen de grote kledingfirma's een weg te zoeken naar het vaak jonge pu bliek, dat de helden adoreert en het liefst hetzelfde uiterlijk wenst. Voor Agassi ontwerpt Ni ke daarom voor elk groot toer nooi een nieuwe tenue dat ge heel in het geschapen imago van de 'Las Vegas Kid' past. Fel gekleurde shirts met een kortere voorkant om zijn navel bloot te laten, shorts met ingenaaide wielrenbroeken. De artikelen vliegen onder tussen de winkels uit. Ook op Flushing Meadows is de Nike- stand veruit het populairst. Het concern is er Agassi dankbaar voor. Nadat hij op Wimbledon eindelijk zijn eerste Grand- Slimtitel had veroverd, ontving de pupil van Nick Bollettieri een cadeautje van twee miljoen dol lar. „Dit is eigenlijk belachelijk", vond echter ook Agassi, die er een beetje genoeg van krijgt om steeds als een 'billboard' te moeten fungeren. Tijdens de US Open probeerde hij zich daarom zo veel mogelijk op het tennis te concentreren. Het mocht niet baten Doelstelling „Ik had als tiener altijd al een doel voor ogen", aldus Agassi. „Ik wist precies wat ik in het tennis wilde bereiken. Maar ik geef toe dat mijn doelstellingen wat dat betreft niet altijd duide lijk voor de buitenwereld ziin overgekomen. De mensen heb ben het beeld van de Agassi in de 'Just-do-it'-reclameclips. Zo ben ik echter niet. Er is de afge lopen jaren een scheef beeld van mij ontstaan. Door mijn contacten met de pers, mijn re clamecontracten, mijn onzeke re gedrag op de baan. Het win nen van Wimbledon heeft denk

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 27