ruimteken*Bei °nze u parkeren Renault maakt werk van fenomeen stadsauto Weg en wiel Kamsteeg om een 100% rake groep autoliefheb- bers te berei- advertentie- kUflt afdeling. Sportief en elegant: Audi 80 Avant Overzicht van alle vouwfietsen DONDERDAG 10 SEPTEMBER 1992 12 Op de komende autotentoonstelling van Parijs, in okto ber, presenteert de Franse fabrikant Renault twee opmer kelijke en vooral kleine auto's: de Twingo en de Zoom. De Twingo is een compleet nieuwe auto die 'onder' de Clio wordt geplaatst en in 1993 op de markt zal komen. Een 3,43 meter kort wagentje in de com- pactklasse, het segment dat zich naar verwachting de komende jaren sterk zal ontwikkelen. Om zoveel mogelijk binnen ruimte te creëren zijn bij de Twingo de vier wielen dicht bij de hoeken van de carrosserie geplaatst en is voor een 'mini- van'achtig ontwerp gekozen. De klant wil een compleet en volwaardig produkt en ook een voud in aanbod, aldus Renault. En dus komt er maar één type Twingo op de markt: één car- rosserievorm, één motoruitvoe ring, één uitrustingsniveau en uiteraard ook één prijs. Die zal in Frankrijk rond de 55.000 francs uitkomen, ongeveer 18.000 gulden. De Twingo wordt voorzien van een 'schone' 1.2 liter motor (40 kW/55 pk) die goed is voor een topsnelheid van 150 km/uur. Standaard is getint glas, een 5-versnellingsbak en een verschuifbare achterbank. Er zitten twee ruitewissers op, op zich niets bijzonders, maar in dit geval zit er één op de voorruit en één achterop. Er zijn slechts twee extra's te bestellen: een canvas schuifdak en aircon ditioning. Aan de binnenkant hebben de ontwerpers gebruikt gemaakt van levendige kleuren en speelse vormen. Alfa Romeo-dag ZANDVOORT» Op het Circuitpark Zandvoort organiseert de Alfa Romeo-club komende zondag 13 september haar jaarlijkse bijeenkomst. Een internationaal park van klassieke en moderne Alfa's zal aanwezig zijn er staan allerlei activiteiten op het programma, waaronder een aantal races. Er is een onderdelenmarkt en natuurlijk ontbreken de Alfa-ar tikelen als kleding, modellen, boeken, folders en accessoires niet. De toegang voor niet- clubleden bedraagt 12,50. Voor meer informatie: tel. 073- 419656 (tussen 19 en 21 uur). Porsche 356-dag ROSMALEN De Nederlandse Porsche 356 Club strijkt zondag 13 septem ber neer in het Autotron te Ros malen. De club toont een aantal types 356 (de eerste Porsche) beginnend met een coupé '51 tot en met een cabriolet '66. Een grote hoeveelheid nieuwe en gebruikte Porsche-onderde- len wordt te koop aangeboden alsmede een aantal complete Porsches. Het Autotron is open van 10 tot 17 uur. Een kaartje kost 14,75, voor kinderen van 4 tot 12 jaar 11,75 en de hele kleintjes kosten niets. Renault komt volgend jaar met deze nieuwe mini genaamd Twingo. Pro Auto en HA C De stichting Pro Auto en de Haagse Automobilisten Club onderzoeken de mogelijkhe den tot samenwerking. De stichting hield zich tot nu toe bezig met ideële belangenbe hartiging van automobilisten, maar wil nu de donateurs ook financiële voordelen bieden. De Zoom met variabele wielbasis. De draagarmen met de achterwielen staan hier zover mogelijk naar voren, waardoor de afstand tussen voor- en achterwielen op zijn kleinst is en inparkeren een stuk gemakkelijker wordt. foto ap Renaults nieuwe mini voldoet aan alle actuele eisen op het ge bied van veiligheid en milieu. Zoom is realistisch Met het studiemodel Zoom geeft Renault, net als verschil lende andere fabrikanten, aan in welke richting het toekomstig stadsvervoer gaat. De aandrij ving zal elektrisch zijn en naast aangepaste bestaande modellen komt er meer aandacht voor speciaal op elektrische aandrij ving ontworpen stadsauto's. De Zoom is zo'n auto. De afme tingen zijn op stadsverkeer be rekend, evenals de actieradius van 150 kilometer. De 350 kilo aan nikkel/cadmium-batterijen in de tweezits auto zijn na twee uur 'tanken' aan het stopcon tact weer voor 80 procent vol. De 25 kW/34 pk voorin ge plaatste wisselstroommotor van Matra Automobiles zorgt voor een acceleratie van 0-50 km/u in 6 seconden en een topsnel heid van 120 km/u. Het streven om een zo compact mogelijke stadsauto te ontwer pen heeft geleid tot de ontwik keling van een variabele wielba sis. De achterwielen zitten aan het eind van een draagarm die bijna rechtop gezet kan worden, zodat de achterwielen 60 centi meter naar voren komen. De 1.52 meter brede Zoom meet in die stand nog slechts 2,30 meter en kan bijzonder gemakkelijk geparkeerd worden. Michelin zorgde voor speciale banden met een lage spanning en mini male rolweerstand. De Zoom, die uit praktische- en veiligheidsoverwegingen naar boven openklappende deuren heeft, kan volgens Renault ge zien worden als een realistische toekomstvisie. Op basis van dit concept zullen Renault en Ma- tra de komende jaren een of meer elektrische auto's ontwik kelen en in produktie nemen. AUTOBEDRIJVEN Alphen a/d Rijn Voorschoten Katwijk Hoorn 174 Hofweg 39 Zeeweg 61 01720-21521 071 -769307 01718*- 15141 Oegstgeest Leiderdorp Geversstraat 30 v.d. Valk Bouwmanweg 2 071-173414 071-899212 BLIKVANGERS Lancia Thema Nardi 3.500 goedkoper Het Italiaanse merk Lancia heeft in de Thema-serie een Nardi- uitvoering op de markt gebracht. De standaarduitrusting van de verschillende Thema's is daartoe uitgebreid met een 'classic' sportstuur en een houten knop op de versnellingspook. De be langrijkste extra op de Nardi is echter een prijsverlaging van 3.500 gulden. Zo is de 2.0 i.e. Nardi leverbaar vanaf 51.615. Ook de 16V, de 16V Turbo, de 16V Station en de V6 zijn als Nardi te koop. Montego Estate met gratis trekhaak Het merk Austin mag dan verdwenen zijn, het type Montego is nog altijd in een beperkt aantal (station-)uitvoeringen leverbaar. Rover introduceert in die serie zelfs een nieuwe versie: de Estate 2.0 Clubman. Deze stationwagon is leverbaar met een 2.0 liter benzinemotor of een 2.0 liter direct ingespoten turbodieselmo tor. De Clubman is voorzien van een GTi-voorspoiler, tweed-be kleding en wortelnotehouten afwerking van de deurpanelen. Verder zijn onder meer stuurbekrachtiging, elektrische ramen voor, verwarmde en elektrisch bedienbare buitenspiegels en centrale deurvergrendeling standaard. Tijdelijk wordt de Monte go geleverd met een gratis trekhaak. De diesel kost 37.995 en de benzine-uitvoering is duurder, te weten 38.495 maar is daarvoor wel voorzien van lichtmetalen velgen met bredere ban den en een kinderzitje met rolgordels achterin. Duitse autoindustrie bijeen in Houten Liefhebbers van Duitse auto's moeten komend weekeinde zeker even een kijkje gaan nemen in Expocenter 'Samen Sterk' in Houten (aan de A 27 Utrecht-Breda) waar de beurs Auto Tu ning wordt gehouden. Klassiekers en splinternieuwe modellen van van alles en nog wat op autogebied: in- en exterieurverfraaiers, motortuners, de onderdelen- en accessoirehandel, autoclubs etc. Zaterdag 12 september is de beurs geopend van 10 tot 22 uur en zondag 13 september van 10 tot 18 uur. De entreeprijs bedraagt vijftien gulden, voor kinderen tot 12 jaar vijf gulden. 1 "*1111! Op de Frankfurtse Autosalon van 1957 stond deze 'deurloze' tweepersoons sportwagen, een bedenksel van de Zwitserse arts Emil Enzmann. Zijn vader was Volkswagen-dealer en dus was het niet zo verwon derlijk dat de kunststof carrosserie rustte op een Kever-chassis. Om het instappen wat te vergemakkelij ken zat er in beide zijkanten een uitsparing waar men een voet in kon zetten. De Enzmann, die kon wor den geleverd met een motor naar keuze, bleef tot 1968 in produktie. Er waren toen rond de zestig exem plaren van gebouwd. Vorig jaar is deze auto weer op bescheiden schaal in produktie genomen, met van de sloop afkomstige VW-chassis als basis. archieffoto met het signatuur van perfecte degelijkheid. lammer is alleen dat de laad klep niet hoog genoeg open gaat, waardoor de kans op een onzachte aanraking van het hoofd met de klep niet denk beeldig is. De luxueuze 80 Avant kan 370 liter herbergen in de bagage ruimte en met omgeklapte (deelbare) achterbank is dat zelfs 1.200 liter. Voor de aandrijving kan men kiezen uit een vijftal verschillen de motoren. Dat zijn een 1.9 li ter direct ingespoten turbodie sel-motor (66 kW/90 pk), twee 2.0 liter 4-cilinder motoren (66 kW/90 pk of 85 kW/115 pk), een 2.3 liter 5-cilinder (98 kW/133 pk) en een 2.6 liter 6-cilinder (110 kW/150 pk). De 5- en 6-cilinder motoren kunnen worden gekoppeld aan vierwielaandrijving (Quattro) De Avant wordt standaard gele verd met het veiligheidssysteem Procon Ten en extra flankbe scherming in de portieren. De prijzen beginnen bij 55 mille. WEGWERKZAAMHEDEN Overzicht van werkzaamheden waarbij vertraging kan optreden, samengesteld door ANWB, politie en Rijkswaterstaat. Wijzigingen te beluisteren via ANWB-infonummer: 06 - 9622 (50 ct/min). Amsterdam - Amersfoort (A 1) Tussen Diemen en Muiden, in beide richtingen, avond en nacht. Eindhoven richting Amsterdam (A 2) Den Haag - Utrecht (A 12) 'De Utrechtse Baan' tussen Den Haag/Centrum en afslag Voor- burg/Binckhorst, in beide richtingen, tussen 20.00 en 06.00 uur af gesloten, omleiding aangegeven. Rotterdam richting Breda (A 16) Ter hoogte van het Terbregseplein, overdag. Ter hoogte van de Brienenoordbrug, overdag. Hoek van Holland - Gouda (A 20) T.h.v. het Kleinpolderplein, in beide richtingen, dag en nacht. Ter hoogte van Rotterdam, in beide richtingen dag en nacht. BUK IN HET VERLEDEN FIETSSTROOK redactie: Theo van der Kaaij Op 23 oktober komt in Neder land de Audi 80 Avant in de ver koop. Het is voor het eerst dat deze Duitse fabrikant een sta tionmodel opneemt in de klein ste modelserie. Audi verwacht dat, net als in de 100-serie, de Avant tegen de 30% van de totale serieverkoop voor zijn rekening gaat nemen. De Avant is niet ontworpen puur voor de ruimtewinsL Het oog wil nou eenmaal ook wat en dus is het, net als de 100, een station met schuin aflopende achterkant geworden. De compacte nieuwe Audi toont sportief en elegant, maar praktische vormgeving kan hem een bijzonder lage drempel, echter ook niet worden ont- chromen ogen in de met ve- zegd. Een grote laadbreedte, lours beklede bodem en aan makkelijk te openen forse klep, weerszijden opbergkastjes. Alles De Fietsers bond ENFB heeft zeven tien verschillende typen vouwfietsen laten testen en de resultaten gebun deld in een beknopte brochure. Geen enkele fietsenwinkel heeft alle typen in de verkoop, daarom is het vergelij ken door de aspirant koper een hachelijke zaak. Ook vaktijdschrif ten hebben maar op be perkte schaal vouwfiet sen getest. Zo blijkt dat er een in deling bestaat in vouw fietsen en deelfietsen. Een vouwfiets bestaat uit enkele framedelen schamierdelen zijn ver bonden en daardoor dubbelgeklapt kunnen worden. In opgevouwen toestand is de vouwfiets een compact pakket dat stabiel op de grond staat. De deelfiets bestaat uit niet meer dan twee delen. De fiets scharniert in het midden. Opge klapt is het een vrij fors pakket, dat niet zelf rechtop blijft staan. De wielen bepalen de grootte van het pakket. De meeste vouwfietsen hebben daarom wielen in de kleine maat van 20 inch. Een fiets met kleine wielen rijdt altijd wat moeizamer dan een fiets met normale wielen. Bo vendien slijten banden en na ven sneller. Vouwfietsen zijn ook slapper dan gewone fietsen. Er steken vaak lange stuur- en zadelpennen in, waardoor het frame niet zo stijf is als een ge wone fiets. Het vervoeren van Fietsen met een kind is leuk, alleen gaat het zo langzaam. Deze vader nam zijn eigen fiets en die van zijn zoon, haalde van de een iets af en knutselde aan de anders wat bij met dit bijzondere resultaat. Vader kan voluit op de pedalen en zoon kan hem op zijn slofjes bijbenen. Gezien in Overveen. foto anp bagage en kinderen is op vouw fietsen ook wat problematisch. De brochure van de ENFB be antwoordt vrijwel alle vragen die er rond de vouwfiets be staan, zoals het al of niet gratis meenemen in trein en bus. de hanteerbaarheid en de rijeigen- schappen. Ook de voorwaarden staan vermeld waaraan de fiet sen moeten voldoen, willen ze geschikt zijn als woon-werkfiets, ste ontwikkelingen op dems en kinderzitjes. Ook deze zijn op genoemde wijze bij de Fietsersbond te bestellen. IFMA In Keulen wordt van 30 septem ber tot en met 4 oktober de in ternationale fietsententoonstel- ling IFMA gehouden. Het is een jaarlijks terugkerende ti gevende beurs, v toerfiets, bedrijfsfiets of bood- schappenfiets. Bovendien geeft de brochure er van alle geteste fietsen een complete beschrijving met alle technische gegevens en prijzen. De brochure Vouw- en deelfiet sen' is te bestellen door zes gul den over te maken op postgiro 30255 van de Fietsersbond EN FB te Woerden. De ENFB heeft verder brochu res in de aanbieding over tan- bied, de laatste modellen, on derdelen en accessoires te be zichtigen zijn. Tijdens de ten toonstelling zijn er bovendien informatieve bijeenkomsten, demonstraties, wedstrijden, trainingen en modeshows. De beurs is geopend van 9 tot 16 uur, overigens op 30 september en 1 oktober uitsluitend voor de vakhandel. Vorig jaar trok de IF MA 200.000 bezoekers uit 77 landen.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 12