FC Lisse al kwartfinalist Alleen Van Seeters is al zeker Sport IIIHBHh om naar de Grand Prix des Vedettes in orize showroom en finish in de nieuwe Renault 1916V. Fluks als enige 'Leidse' club uitgebekerd WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1992 25 Rijnsburgse Boys laat veer in toernooi om LD-cup Hoewel FC Lisse zich als eerste voor de kwartfinale heeft geplaatst, hebben andere topclubs bij de zaterdagama teurs het moeilijk in het toernooi om de Leidsch Dagblad Cup. Zo liet Rijnsburgse Boys het gisteravond op eigen terrein tegen SJC volledig afweten. Noordwijk kwam bij de zondagamateurs van Lugdunum met een remise goed weg. In de 'lagere regionen' plaatste VCL zich dankzij een monsterzege (11-0) tegen de zaterdagtak van Lugdunum voor de tweede ronde. Zelfs drie eigen doelpunten op rij van FC Rijnland hielpen concurrent Warmunda niet meer aan de eerste plaats in poule 14. Oegstgeest, Kou dekerk en ROAC verzekerden zich net als VCL van een vervolg op de voorronde. houtwerk. Na rust stelde Rand stad Sport orde op zaken. Sid ney van der Pluym zette beide ploegen naast elkaar via een knappe lob over 35 meter. SVLV (za) - Stompwijkse Boys 0-6 (0-4). Doeleman 0-1, Olie hoek 0-2, Doeleman 0-3, Van Benten 0-4, De Boer 0-5, Breg- LEIDEN RUUD PATTIAPON HERBERT POLANE MEDEWERKERS Poule 5 Randstad Sport - Voorschoten 1-1 (0-1) De Voorschotense opponenten Randstad Sport en Voorschoten hebben de punten eerlijk ge deeld. De dorpstwist in het ka der van de LD-Cup eindigde bij een 1-1 stand. Een terechte uit slag ook, omdat elk team zijn stempel drukte op één helft. Voor rust deelde Voorschoten de lakens uit. Een verdedigings- fout van Bob van Aken stelde Perry Berk in staat 0-1 te scoren. Eerstgenoemde speler had even later pech toen zijn inzet ein digde tegen het Voorschotense 10-6 Poule 1 Katwijk - Roodenburg 3-2 (2- 2). Van Iterson 0-1, Kamper veen 0-2, Zwaan 1-2, Verhoogt 2-2, De Ridder 3-2 Leiden - UDWS 3-0 (2-0). Bink 1-0 en 2-0, Klinkenberg 3-0 Poule 2 Lugdunum zo - Noordwijk 3-3 (0-2). Tegelaar 0-1, Mark van Duin 0-2, Van der Broek 1-2, De Vos 2-2, Van Tongeren 3-2, Van der Fits 3-3 (strafschop) Poule 3 ARC - UVS 0-0 Ter Leede - Docos 3-3 (0-2). De Ridder 0-1, Devilee 0-2, Van Marwijk 0-3, Krooy 1-3, Boer 2- 3, Verb ree 3-3 Poule 4 Rijnsburgse Boys - SJC 0-3 (0- 2). Martens 0-1, Steenbergen 0- 2 en 0-3 FC Lisse - WSB 4-2 (3-0). Van Duijvenbode 1-0, Ens 2-0, Van der Putten 3-0 (strafschop), Zuyderduin 3-1, Aanhane 3-2, Van Duijvenbode 4-2 Poule 6 Hazerswoudse Boys - Alphen 2-1 (1-1) Roos 1-0, Gerritsen 1- 1, Roos 2-1 Alphia - SJZ 2-0 (1-0) De Gans 1 -0, Van Gemert 2-0 Poule 7 Oegstgeest - Teylingen 4-3 (2- 1). Van Delft 1-0 en 2-0, Haver 2-1, Van Nobelen 2-2, Vink 2-3, Grooters 3-3, Abma 4-3 GWS - UDO 2-4 (1-1). Van der Mey 1-0, Fleur 1-1, Knetsch 1-2 en 1-3, Ruigrok 1-4, Comet 2-4 Poule 8 KRV - DOSR 2-3 (0-2). Kerkvliet 0-1, Van der Meer 0-2, Van Bee- len 1-2 (strafschop), Guyt 2-2, Van der Zwet 2-3 Valken'68 - Alkmania4-0 (1-0). Binnendijk 1-0 en 2-0, Zandber gen 3-0 en 4-0 Poule 9 Woubrugge - Altior 1-7 (0-3) Riethoven 0-1, Edwin Sassen 0- 2, René Sassen 0-3, Riethoven 0-4, Hoogeboom 1-4, Van der Hoom 1-5, Van den Bos 1-6, Ba der 1-7 Poule 10 Kagja - FC Lisse (zo) 0-3 (0- 2). Hoogendoom 0-1 en 0-2, Pijpers 0-3 SVOW - Kickers'69 3-0 (1-0). Van Weegen 1-0, Snaterse 2-0, Van Rijn 3-0 Poule 11 Koudekerk - Bernardus 5-4 (0- 2) Honders 0-1, Van Kampen 0- 2, Wijfje 0-3, Van Kampen 0-4, Van Velthoven 1-4, Paling 2-4, Al 3-4, Smit 4-4, Bakker 5-4 Poule 12 MVKV - ROAC'79 2-5 (1-2). Martin Oudshoom 1-0, Ween- ink 1-1, Van der Meer 1-2, Van Es 1-3, De Mol 2-3 (strafschop), De Haas 2-4, Van Es 2-5 Abbenes - Leidsche Boys 3-2 (2-2). De Haas 0-1, Comelisse 1-1 en 2-1, Riethoven 2-2 (straf schop), Peter Kattenberg 3-2 Poule 14 VCL - Lugdunum (za) 11-0 (5- 0). Marvin James 5x, Wubben 3x, Van Weeren, Westerman, René Schouten Warmunda - FC Rijnland 4-1 (1-0). Hendriks 1-0 (e.d.), Glas bergen 2-0, Van Vliet 3-0 (e.d.), Schouten 4-0, De Bruin 4-1 Randstad Sport-spits Cliff Comvalius (links) wordt de doorgang belet in de verdediging van Voorschoten. foto loek zuyderduin LEIDEN GERRIT-JAN V TENNISMEDEWERKER De spanning loopt op bij de Masters. Op de tweede dag is slechts één persoon zeker ge worden van de kruisfinale: Irma van Seeters bij de vrouwen in B. Door het wegvallen van Cindy Vincent in een eerder stadium en winst in de overige twee poulewedstrijden gisteren won zij van Petra Wessels met 2-6 7-5 6-2 bereikte Van See ters de laatste vier. In alle overi ge categorieën is de strijd nog volledig open. Van Seeters heeft haar vakan tie dit jaar niet tijdens de afslui tende Masters gepland. Zij ver trok al eerder dit jaar voor een maand naar Thailand en lijkt vastbesloten om nu een gooi te doen naar de titel. Op weg naar die titel gaf zij al in de voorron de een plaagstoot aan de door de toernooileiding als favoriete getipte Petra Wessels. Overtui gend was het niet tot 5-5 in de tweede set immers was er nog geenszins sprake van een overwicht aan de kant van de Merenwijkse maar wel knap. Nadat Van Seeters de service van Wessels eenmaal had ge broken, was er geen vuiltje meer aan de lucht. Van Seeters greep in haar eigen ongedwon gen stijl de overwinning en de daaraan verbonden plaats in de halve finale. Ook Wessels hoeft niet te wanhopen. De Hillegom- se, die zich niet vaak laat verras sen met haar gedegen spel, moet vandaag in staat worden Of vlieg met Qaritas naar de Grand Prix van Australië. Op dit moment maakt het Williams-Renault de Grand Prix des Ve bijvoorbeeld. Of één september met het startbewijs furore in de Formule 1 racerij. Dat moet gevierd worden. Vandaar dat Renault een festival met ongelooflijke prijzen. Als hoofdprijs de nieuwe Renault 1916V en met Oantas naar de Grand Pnx van Australië. Kom daarom in de periode van 10 t/m 21 deze advertentie naar de showroom. En maak kennis met een dealer waar -net als in de snelheid van werken hoog m het vaandel staan. U knjgt in elk geval de originele Renault Formula 1 Formule 1 racerij- Racing Cap kado". Onze jongste vedette: de nieuwe Renault 19. Je wordt niet zomaar de best verkochte Franse auto in Nederland. En dan te bedenken dat de Renault 19 onlangs nóg beter is geworden. Want onze vedette kreeg een nieuw front, twee nieuwe motortypes: worden, i De Renault Clio Night Day: Een auto om in gezien t oplage leverbaar in twee kleuren: wit of zwart. Kompakt van buiten en ruim van binnen. Snel. Zuinig. Komfortabel. Niet voor niks de zakenauto van het jaar in z 'n klasse. Uitgerust met een speciaal pakket accessoires: zonwerend glas, wisser mei sproeier op de achterruit, fraaie wieldoppen, Night 8 Day striping, witte bies in de bumpers en beschermstrips, vier ingebouwde speakers Dit Night 8 Day pakket t w. v. f 2.605.- '"nu verkrijgbaar voor slechts f 705.- Uw voordeel f 1.900.- De Renault Clio M inclusief Night 8 Day-pakkel is leverbaar vanaf ovQZy ƒ22.965- De Renault 21 Europa: het meest kompleet in z'n klasse. Echt een auto om mee voor de dag te komen. Nu standaard voorzien van getint glas. signaal voor vergeten verlichting, velours bekleding, van binnen uit verstelbare buitenspiegels, krachtige halogeen koplampen, extra richtingaanwijzers op de voorspatborden en Europa' badge. DeRenault21 Europa is al leverbaar vanaf f 31.700,-' De Renault 21 Nevada: een ideale reiswagen voor het hele gezin. Voor wie aan ruimte geen gebrek wil hebben, is de 21 Nevada de beste keuze. De Renault 21 Nevada is leverbaar in zeven aan trekkelijke uitvoeringen die u naar eigen smaak en wensen nog verder kunt aankleden. Leverbaar vanaf f 34.775,-' lult 21 A a Manager) STARTBEWIJS RENAULT Grand Prix des Vedettes. Van 10 t/m 21 september bij de Renault dealer. Favoriet bij de mannen in C Patrick opvallend sterk acterende Maarten geacht via winst op Liesbeth Hooghoudt een ronde verder te komen. Wie er uit de andere poule te voorschijn komen als beste twee is nog allerminst vast te stellen. Marieke Bethlehem en Ingrid Kruit leverden gisteren een verbeten strijd om de winst. In een partij van hoog niveau, waarin beide vrouwen elkaar geen duimbreed toegaven, ging de zege naar Bethlehem: 7-5, 2- 6, 6-4. Als er in tennis een ge lijkspel zou bestaan, was dat gisteren behaald. Qua niveau boksten de twee speelsters vol ledig tegen elkaar op. Dan weer waren er winstkansen voor Bet- helehem (4-3 en een break voor Wijffelman verloor gisteren van de Buijs: 6-4, 2-6, 6-3. foto archief in de derde set) dan weer sloeg de weegschaal door naar de kant van Kruit. Om de spanning in die poule compleet te maken won Renée Crama van Jolanda Mens (6-4, 6-1). De overige voorronde wed strijden moeten duidelijk ma ken wie één en twee worden. Met een beetje geluk wordt het een gereken van jewelste en dat voert de spanning alleen maar op. Drie speelsters met één winstpartij. Het kan alle kanten op. Mare Nagelkerken herstelde zich gisteren enigszins van de matige prestatie die hij maan dag leverde tegen Marcel van Rijn. In de tweede set tegen Marco Visser had Nagelkerken evenwel met pech te kampen. De Alphenaar won de eerste set met 7-5, maar verstapte zich bij 2-4 in de tweede en kreeg last van zijn knie. Nog een game lang probeerde hij het, maar moest toch opgeven. Toch zijn zijn kansen op de kruisfinale na twee verliespartijen nog niet verkeken. „Ik baalde na afloop ver schrikkelijk", aldus Nagelker ken. „Ik dacht dat het over was, maar bij nader inzien is het denkbaar dat ik mij donderdag bij winst op Kortleve als nog plaats." Dan moet Kortleve wel van Visser verliezen, van Van Rijn winnen en moet Van Rijn op zijn beurt weer van Visser ver liezen. En dat is niet denkbeel dig. Dat het ook hier rekenen wordt, is duidelijk. Twee vrouwen in C herstel den zich van nederlagen in de voorgaande toernooien. Carlijn Buis leed vorige week op Nieu we Sloot haar enige nederlaag van het seizoen tegen Ingrid Boere (8-4 in een pro-set), maar maakte duidelijk dat zij niet nog een keer met zich laat sollen. Buis won met 6-1 6-3. Lisette Faas verloor op Lisse een keer van Daphne Brouwer (4-6 1-6). Gisteren toonde ook zij dat dat een toevalstreffer was. De lichtgeblesseerde Faas besliste de lange strijd met 7-6 2-6 6-4. KORFBALMEDEWERKER Alleen afdelingsclub Fluks over leefde de eerste ronde van de bekerstrijd van Rijndelfland niet. De Noordwijkers verloren met 8-11 van het Delftse Excel sior. Fiks, Madjoe en Velocitas bekeren verder, evenals de res terende regio-ploegen, die voor deze eerste ronde vrijlootten. Fiks opende bij afdelingsploeg DES opmerkelijk zwak. Van enig klasseverschil was niets te mer ken en tot de rust (5-5) ging ook de score gelijk op.- „Superso nisch slecht", oordeelde coach Daan Vreeken, die zijn ploeg in de rust voorhield minimaal met dubbele cijfers te winnen. Na deze donderpreek liep de Oegstgeester tweedeklasser, on danks drie gemiste strafworpen van een overigens toch drie maal scorende Matthijs de Vis ser, weg naar 5-9. De dubbele cijfers werden ruim gehaald: 8- 12. Velocitas had duidelijk moeite met afdelingsploeg Olympiaan. De Leiderdorpers hadden een groot veldoverwicht, maar ver zuimden gewoonte getrouw te scoren. Pal voor rust werd het 2- or een treffer van Jetske Gouds mit, nadat Paul Meerbrug reeds in de derde minuut de score had geopend. Het inzetten van Joyce Kamphuis en Marco Leons gaf na de hervatting meer vaart in het spel, zodat nog een acceptabele 6-2 zege werd ge boekt. De ruime 11-5 zege van Madjoe op GKV(Hg) kwam zelfs voor coach Axel Bouwman als een verrassing. „GKV speelde onbe grijpelijk zwak en kwam er ei genlijk nog heel genadig vanaf." Halverwege leidden de Rijns- burgers reeds met 7-3 en toen na de hervatting het verschil snel opliep naar zes punten was de strijd gestreden. De van Ons Eiland overgekomen Remco van de' Meeberg scoorde vier maal, terwijl Greet Altena, Wilf red Blankert en Peter Star elk tweemaal doelpuntten. De zwakke opening werd Fluks in het duel tegen Excelsior fa taal. Na 0-4 ging de strijd gelijk op, maar ondanks de betere conditie was de afdelingsclub niet bij machte de Delftse twee deklasser nog te achterhalen: 8- 11Hans Mertens scoorde drie maal voor de Noordwijkers, An- dré Houwaart tweemaal. Pak slaag voor Madjoe-jeugd De opening van de strijd om de eerste LD-Jeugdcup veld korfbal leverde gisteravond slechts een enkele duidelijke overwinning op. Vrienden schaar heeft na de 9-1 zege bij Madjoe weinig meer te vrezen voor het tweede duel. Bij de overige ontmoetingen valt de beslissing volgende week woensdag, wanneer de re turns op het programma staan. Fides Pacta en Tempo deel den in Leiden na een zeer aantrekkelijk duel de punten. De thuisclub raakte, mede door het missen van vele kan sen, in de eerste helft met 1 4 achter en moest na rust alle zeilen bijzetten om Tempo nog te achterhalen. Twee wis sels van coach John Beekman pakten goed uit en via 4-4 redde Fides Pacta het vege lijf: 5-5. Het technisch sterkere TOP had erg veel moeite met het energieke Velocitas. dat het gemis aan vaardigheden met inzet compenseerde. Na rust 3-2 gaf het betere spel van de Sassenheimers toch de door slag. Via 5-2 werd de eind stand 6-4. Crescendo deed geruime tijd prima tegen het gemakkelijker spelende De Danaïden. Bij rust was het zelfs 0-2 en ook daarna ging het nog lang goed. Het efficiënte spel van Crescendo, dat onder andere uit twee strafworpen scoorde, was evenwel niet voldoende voor de zege. De Danaïden won uiteindelijk met 7-5. KZ l.eiden verraste Pernix in de slotfase. De Gooimeerploeg opende sterk (2-0) en stond OOk 111 rusi (2 2) lange tijd op voorsprong. In de slot fase zorgden goals van Lisette van Meurs en Nicolien Wou- terlood voor de opmerkelijke ommekeer -i 5. Geen verrassingen bij Madjoe - Vriendenschaar. Halverwege ging de Bodegraafse ploeg al met 3-1 aan de leiding en de ploeg uit Rijnsburg hoeft zich na de 9-1 nederlaag geen en kele illusie meer te maken.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 25