'M'n leven is nu van de wereld geworden' 'Het kan een springplank zijn' Rtv show Sterren staan voorwerpen af voor veiling Unicef T Er wordt meer tv gekeken WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1992 10 Het bed van Madonna uit de film In bed with Madonna, een overhemd van Julio Iglesias en een door Marilyn Monroe gesig neerde cheque van drie dollar. Dat is een kleine greep uit het aanbod van voorwerpen van (pop)artiesten die tijdens de Ve ronica Muziekveiling van 16 september onder de hamer ko men. De veiling vindt plaats in de Central Studio's in Utrecht. De 31 voorwerpen zijn voor afgaand aan de veiling op 10, 11, 12 en 13 september bij het veilighuis Christie's in Amster dam te bezichtigen. Het veiling huis verleent belangeloze me dewerking aan de veiling. De to tale opbrengst is ten bate van Unicef. De aangeboden voorwerpen hebben een richtprijs variërend van rond de honderd gulden - voor een sweatshirt met opdruk 'Danny Kaye International Children' Award', gesigneerd door Al Jarreau - tot maximaal 40.000 gulden voor een nieuwe auto gesigneerd door de leden van de popgroep Genesis. Voor rond de vijfhonderd gul den zijn een paar handschoe nen van Whitney Houston, een wit smokinghemd van Roger Moore, of een paar suède laar zen van Gloria Estefan verkrijg baar. Alle voorwerpen zijn door de artiesten gratis ter beschik king gesteld. STARDOM p304 Met platenmaatschappij Warner Brothers heeft Prince een contract afgesloten voor 100 miljoen dollar. Prince maakt daarvoor tien albums. De kans is groot dat Axl Rose van Guns 'n Roses voor een tijdje de gevangenis in moet. Bij een concert in St. Louis brak er ruzie uit tussen Axl en het publiek. Fikse rellen waren het gevolg en er vielen tientallen gewonden. Volgens ooggetuigen zou Axl de rellen hebben uitgelokt en daar voor moet hij zich nu voor de rechter verantwoorden. ,Y Heieen Kampen/een gaat in •Medisch Centrum West' spelen. In de populaire ziekenhuisserie gaat ze de rol vervullen van seksuologe. De TROS wil volgend jaar MCW gaan herhalen. Het Commissariaat voor de Media voelt daar echter geen barst voor en zal er alles aan doen om het te verhinderen. Filmacteur Anthony Perkins lijdt al twee jaar aan aids. Hij werd verpleegd in een ziekenhuis in Los Angeles. Onlangs is hij naar huis teruggekeerd om bij zijn vrouw en twee zoons het ein de af te wachten. JY Prinses Stéphanie is weer eens in het nieuws. Zij heeft een oude villa gekocht in Monte Car lo. In november verwacht zij een baby en zal zij gaan samenwonen met Daniël Ducruet. Daarvoor moet de villa wel eerst even wor den opgeknapt voor tien miljoen dollar. „Oh, wat zal mijn moeder overstuur zijn!", riep de 22-jari- ge Pascale Koldenhof uit, toen ze net was gekozen tot de Neder landse Scarlett O'Hara. U weet wel, de hartenbreekster uit het boek 'Gejaagd door de wind'. In de film naar het boek speelde Vi vien Leigh destijds de hoofdrol. Omdat Pascale het meest op de actrice lijkt, mag zij meedoen aan de internationale finale in het Amerikaanse Atlanta op 4 ok tober. Daar zal de definitieve Scarlett worden gekozen voor een miniserie, als vervolg op de succesfilm. Billy Ray Cyrus: „Het is één grote, vage roes." foto annette vlug Megaster Billy Ray Cyrus in de maalstroom van het succes I huis hangt een brief I van Johnny Cash aan JL. de muur. Dat Billy Ray toch maar vooral dóór moet gaan op de ingeslagen weg. Een brief van de grote Johnny Cash! „They don't come any bigger." Maar als er in de Verenigde Sta ten momenteel ééntje 'big' is, dan is het mr. Achy Breaky zelf wel: Billy Ray Cyrus, uit Flat- woods, Kentucky. De meeste Amerikanen ken nen intussen deze megaster, die zo succesvol met country, rock en blues tegelijk flirt. Is het niet van zijn massaal verkochte al bum 'Some gave all', dan toch op z'n minst van zijn 'eigen' dans, de Achy Breaky. De Achy Breaky wordt gedanst op Cyrus' aanstekelijke hitsingle 'Achy breaky heart', waarmee hij we kenlang de Billboard-hitlijsten heeft aangevoerd. Het is een va riant op het ouderwetse square dansen, waarbij de deelnemers in lange rijen staan en tegelij kertijd dezelfde passen en be wegingen maken. De choreografe Melanie Greenwood voegde op verzoek van de platenmaatschappij een paar passen samen en de Achy Breaky was geboren. En met de Achy Breaky kwam een nieuwe dansrage, die nu voorzichtig naar Europa (Groot-Brittannië) overwaait. „Het is een gekte", beseft de zanger, maar hij doet er zelf niet aan mee. Hij vindt de dans 'complex', hoe soepeitjes hij op de bühne doorgaans ook zijn onderbuik roert. Manager Steve: „De Achy Breaky is eigenlijk geen dans voor Echte Mannen." Op straat Vandaag reizen ze terug naar huis, maar eerst moet Billy Ray nog dertien interviews geven. Mislukt als honkballer, ongeluk kig als autoverkoper, vrouw en huis verspeeld, en dan toch nog doorgebroken als zanger: de media lusten wel pap van zulke verhalen. Het lijkt wel een lied je. „Ik probeer het allemaal vol te houden", verzucht Cyrus, ter wijl de eerste cafeïne van de dag zijn lichaam op gang helpt, „maar het is één grote, vage Hij is net 31 geworden. Een boom van een vent die eruit ziet als een Chippendaler, met schouderlang haar (meestal in paardestaart), die raad weet met camera's en vrouwen doet smelten. Zijn populariteit onder het vrouwelijke publiek heeft in de States waanzinnige propor ties aangenomen. Zo zette een jaloerse fan ooit de haren van Billy's vrouw Cindy in vlam. Hoewel een attente omstander het vuur bluste met een flesje bier, kon dat het huwelijk niet meer redden. Cyrus was zo geobsedeerd door zijn verlan gen naar een grote loopbaan als zanger, dat Cindy hem buiten de deur zette. Toen hij een keer midden in de nacht thuis kwam van een optreden, stonden zijn spullen op straat. „De prijs die ik heb betaald, ligt opgesloten in de titel van het album: Some gave all Ik heb alles opgeofferd wat ik had, écht alles. Alles in het leven heeft een prijs en het is moeilijk om een prijs te zetten op een carrière, maar dit is mijn droom. Een duur betaalde droom." Rouwig is hij er niet om. „Al vóór mijn huwelijk, dus ook voor ik het huis werd uitgezet, was mijn doel om muziek te maken en daarmee de wereld rond te trekken. Die beslissing had ik nu eenmaal genomen." Maar er moet toch een ver schil zijn tussen domweg zin gen of de wereld rondjagen, het succes achterna? „Ach, weet je, toen ik in West Virginia woonde moest ik al handtekeningen uit delen. Zelfs in die tijd werd er al over me gekletst. Het was of ik in een viskom leefde, alleen is die viskom nu een stuk groter geworden. Ik had gedacht dat het makkelijker zou zijn wan neer je eenmaal bent doorge broken, maar het tegenoverge stelde is waar. Het is tien keer Publiek bezit De Doorbraak kwam na vijf anonieme jaren in country clubs. In Nashville vond hij een ideale kruiwagen in de persoon van Jack McFadden en de rest is geschiedenis. Zes maart kwam de video van 'Achy breaky he art' voor het eerst op Country Music Television en een dag la ter stond de wereld op z'n kop. Billy Ray Cyrus was publiek be zit geworden. „Je hebt af te rekenen met so me funky stuff. Nu stond er in een Engelse krant weer een ver haal dat ik een 'achy breaky he art' had over een bekende tele visiejuffrouw, die me een blauwtje had laten lopen bij een diner. De waarheid was nota bene dat ik, op het moment dat dat diner plaats moest vinden, in een vliegtuig naar Duitsland zat! En dat is dan nog een klein voorbeeld van wat de roddel pers met je doet. Ik heb geleerd dat je je niet druk moet maken om wat de mensen van je zeg gen." Is de zanger ondanks het cir cus om hem heen dezelfde ge bleven? „Ja hoor, Billy Ray Cy rus, from Flatwoods, Kentucky. Ik voel me niks anders. Alleen is m'n leven nu eigenlijk niet meer van mezelf. Het is van de wereld geworden." Tony Anderson: „Het is voor mij fantastisch, maar ik realiseer me ook wat mijn functie op dat gala is: je moet het publiek opwarmen voor de dingen die gaan komen.foto roland de brul Het gemiddeld aantal minuten dat de Nederlander dagelijks te levisie kijkt is de laatste jaren fors toegenomen. Afgelopen maand werd gemiddeld 126 mi nuten per dag naar de tv geke ken. Vorig jaar augustus ging het om 103 minuten per dag. Dat blijkt uit cijfers van de af deling Kijk- en Luisteronder zoek van de NOS over de maand augustus. Zo'n drie tot vier jaar geleden was de gemid delde kijktijd in de maand au gustus nog slechts 88 minuten. Volgens een woordvoerder van de afdeling zijn er verschillende verklaringen voor de toename in kijktijd. „Het was in augustus dit jaar veel minder warm dan vorig jaar en dat betekent dat mensen meer voor de televisie gaan zitten. Tevens hebben de Olympische Spelen in de eerste week van augustus de gemid delde kijktijd opgetrokken." Ook het programma-aanbod deze zomer was volgens hem interessanter voor de kijker dan die in de voorafgaande jaren. Verder blijkt uit de maandcij fers van de Kijk- en Luisteron derzoek dat het marktaandeel van Nederland 3 nog steeds groeit. In augustus dit jaar be haalde het derde net een aan deel van 19 procent. Vorig jaar was dat 14 procent. „De Olym pische Spelen zijn daar natuur lijk debet aan, maar ook een programma als NOS-Laat heeft een nog steeds groeiende aan hang." Opvallend in de top 25 van de meest bekeken programma's over de maand augustus is de forse vertegenwoordiging van buitenlandse series. RTL-pro- gramma's zoals Baywatch, Booker en Beverly Hills 90210 staan hoog op de lijst. In de wintermaanden staan dit soort series vrijwel nooit hoog geno teerd. Tony Anderson in voorprogramma André Hazes Vroeger toen hij klein was, kreeg hij tra nen in z'n ogen als hij zijn vader 'Ik stuur je een boeketje rode rozen' op de ac cordeon hoorde spelen. „Mijn vader speelde al die liedjes, mis schien vandaar mijn voorkeur voor het Nederlandstalige", zegt Tony Anderson. Neemt niet weg dat hij alle talen en ook alle ge nres zingt. Alles uitproberen, een basis leggen voor m'n vak en dan hopen dat je een mooie kans krijgt." Die kans krijgt hij. Aanstaan de maandag, 14 september, staat hij in het voorprogramma van het gala van André Hazes in Ahoy' in Rotterdam. „Het is voor mij fantastisch, maar ik realiseer me ook wat mijn functie op dat gala is: je moet het publiek opwarmen voor de dingen die gaan komen. Voor mij kan het een spring plank zijn. Dat hangt af van de reacties van het publiek." Het liefst zou Anderson een programma brengen dat de sfeer heeft van wat Ben Cramer in de jaren zeventig deed en waarmee René Froger in de ja ren tachtig is begonnen. „Mooie melodieën, teksten met inhoud, waar je je ziel en zaligheid kan inleggen en de mogelijkheden van je stem tot z'n recht kan la ten komen." Songfestival In 1990 deed Tony Anderson mee aan de Nederlandse finale van het Songfestival. Toen vormde hij een duo met Anne- lies, met wie hij nu is getrouwd en die als Ellen Fowley ooit in de finale van de Soundmix- show stond. Tony Anderson heette ooit René Portegies. „Op een gege ven moment vonden we die naam niet zo geslaagd. Ik heb een paar jaar geleden wat num mers in het Duits opgenomen. Dan mik je dus ook op de Duit se markt. René deugde al niet als naam. Want ze kennen daar al René Froger en Renee de Haan. En dan Portegies. Daar zit een 'g' in. Een handicap dus. Toen zijn we gaan brainstor men. De voornaam was niet zo'n probleem. Ik had al een bijnaam: Tony. Maar toen de achternaam. We werden er een beetje moe van en tenslotte riep iemand: 'Ja hoor, Tony Anders om'. Opeens zei ik: 'Nee, Tony Anderson'. En daar is het bij ge bleven." Hoewel Tony een aardig par tijtje kan voetballen, heeft het zingen de voorkeur gekregen. „Dat is een tweede natuur van me. Het is een manier om m'n emoties te uiten. Ik weet nog dat m'n moeder toen ik nog op de lagere school zat, een brief kreeg. Of ze er eens op wilde letten dat ik niet altijd zong als ik heel vrolijk of heel bedroefd Toen had de zanglerares van de lagere school hem al als ta lent getipt. „Ze heeft tegen mijn ouders gezegd dat ik zo'n mooie stem had en eigenlijk naar een speciale school zou moeten. Ik hoor mijn moeder nog roepen: 'Maar dat wil ik niet'. Ik voelde er ook niks voor. Dus dat is niet doorgegaan." „Bovendien kon ik blijven voetballen, want ook dat zat er al vroeg in. Ik deed het niet slecht en een jaar of tien gele den was er sprake van dat ik prof zou worden. Er waren be loften, maar de doorbraak bleef uit. Toen stond ik voor de keus: voetbal of muziek. Ik heb voor de muziek gekozen." Tony Anderson is toen zangles gaan nemen en trad hier en daar op, onder meer in de Haarlemse Jazzclub. „Daar werd ik op een keer aangespro ken door de vrouw van een van de jongens van Catmusic. Zij hebben een produktiemaat- schappij. Ik ben gaan kennis maken en sindsdien heb ik heel veel met hen gewerkt." En nu dan Ahoy' met alle risi co's, maar ook met alle kansen van dien. „Ik had het er laatst met Renee de Haan over. Zij stond vorige keer bij André in het voorprogramma. Ze zei: Mak voor het optreden is het het ergst, want dan ben je hele maal alleen en je weet dat al die mensen op je wachten. En dan moet je gaan...' Nou ja, dacht ik: dan gaan we toch?" ZOGEZEGD „Ik kom uit een sterk geslacht. Mijn vader geef je ook geen 77. Ik gebruik geen hard drugs, maar wel vitaminen. Laatst wist een van die bladen weer te 'onthul len' dat ik elk jaar een nieuw stukje placenta bij mezelf laat in zetten. Flauwekul! Drie jaar gele den is dat één keer gebeurd en het hielp geen flikker." (Rob de Nijs in VARA TV-Magazine) ,,lk ben verliefd op de camera. Het poseren zelf vind ik vaak nog opwindender dan het eindresul taat. Ik ben geen losbol, ik kleed me niet zomaar uit bij de eerste de beste situatie, maar zo'n sfeertje bij een prikkelende foto reportage windt me beslist op. Ik zou ook geen problemen hebben met een vergaande seks-scène." (Monique Sluyter in Veronica) „Als je je niet helemaal werpt in de sfeer van de drugs en de drank, ben je waarschijnlijk con servatief. Ik mag toch schrijven zoals ik wil? Moet je dan altijd de keiharde kant laten zien? Er zijn nog zoveel andere kanten aan het leven. Ik dacht toch niet dat de relaties in mijn boeken allemaal zo makkelijk en prachtig verlo pen, hoor. Ja, ze krijgen elkaar wel altijd. Fijn toch?" (Leni Saris in VARA TV-Magazine) „Als ik Paul zijn liedjes hoor, denk ik altijd: bah, niks an. Maar dan stap ik in de lift en dan sta ik altijd dat kloteliedje van hem te neurieën." (Ringo Starr in Revu) „Mijn leven is veranderd door het vaderschap. Ik kan niet meer achter iedere mooie vrouw aanlo pen zoals vroeger. Ik was een échte vrijgezel, een rokkenjager. Ik heb veel relaties gehad. Toch was ik meer op zoek naar de wa re, dan dat ik nu zo'n echte Casa nova was." (Johnny Kraaykamp jr. in Privé) „In september komt er een nieu we cd-single van mij uit en de mensen uit het vak zijn ervan overtuigd dat het een hit gaat worden. Het is een lied zo uit het leven gegrepen. Eindelijk een échte waardige opvolger van 'Ma- nuela'." (Jaques Herb in Story) „Kijk, twaalf jaar geleden ben ik getrouwd, en in mijn huwelijks contract staat vermeld dat ik geen seksscènes meer zal spe len. Sindsdien heb ik op het scherm niemand meer gekust tenzij in 'Tootsie'." (Dustin Hoff man in Humo) „Ja. Ik ben verliefd op Soon Yi. Zodra de journalisten verdwenen zijn, gaan we doen wat we graag doen. Wandelen, uiteten, naar de film en naar basketbal." Woody Allen in Humo) „Mijn bed is eigenlijk m'n bu reau. Ik zit op de grond voor mijn bed en gebruik dat om mijn schetsen te maken. Daarom ben ik meestal tussen het einde van de avond en halverwege de nacht daar te vinden, want dat is mijn meest creatieve periode van de dag." (Couturier Edgar Vos in Pri vé) BOLLEBOOM BOES

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 10