Lugthart mist slot van tennisseizoen Sport Korfballers strijden vanaf vanavond om LD-Jeugdcup Vierde dag Paralympics brengt Nederland vier gouden plakken T Stevenshof (1) Stevenshof (2) Vrede DINSDAG 8 SEPTEMBER 1992 Favoriet voor Masters nu moeilijk aan te wijzen Het tennisseizoen zit er voor Jan-Willem Lugthart al op. De gedoodverfde winnaar van de masters tobt met een schouderblessure en bleek niet in staat om zijn titel te verdedigen. Bij de vrouwen ontbreekt Sindy Vincent op het appèl. De masters zijn voorbehouden aan het selecte gezelschap van acht spelers per categorie. Zij die het best scoorden in de open toernooien in B, C en D. ieiden gerrit-j. tennismedewerker Door de afmelding van Lugthart zijn er op voorhand geen favo rieten aan te wijzen. Mare Na- gelkerken namelijk, dit seizoen de onbetwiste nummer twee achter Lugthart, verloor gisteren al zijn eerste poule-wedstrijd te gen outsider Marcel van Rijn. De dertigjarige Nieuwvenneper is altijd in staat om voor verras singen te zorgen en bewees dat ook gisteren weer. Nagelkerken was niet scherp genoeg en liep achter de feiten aan. Ook het verlies van de eerste set (6-3) schudde de Alphenaar niet wak ker. Hij pakte de tweede dan wel overtuigend met 6-1, maar was in de derde weer kansloos. Van Rijn brak in de zesde game door de opslag van Nagelkerken heen, nadat hij in de vierde ga me al vier breakpoints had laten liggen. Ook het laatste opslag- spel van 'Nagel' trok hij naar zich toe en zegevierde met 6-2. Nagelkerken is nog niet kans loos voor een plaats in de kruis finales, maar dan moet hij wel de overige twee wedstrijden in de poule tegen Marco Visser en Paul Kortieve winnen. Visser toonde zijn kracht gisteren door Kortieve in twee sets (6-3, 6-4) achter zich te laten. In beide sets was een break voldoende voor de winst tegen de man, van wie hij in Nieuw-Vennep nog verloor. Alles of niets In de andere poule zijn er door het wegvallen van Lugthart maar drie spelers over. Mare Fleischeuer zette door winst op Onno Guinau (6-0,2-6,6-1) een grote stap richting kruisfinale. De Merenwijker heeft hoogst waarschijnlijk geen problemen met Hillegommer Bartel Swart. Voor Guinau is de wedstrijd te gen Swart alles of niets. De Uni- cummer móét winnen om een ronde verder te komen. Ook bij de vrouwen in B was er sprake van een afmelding. Sindy Vincent, drievoudig toer- nooiwinnaar, trok zich om duis tere redenen terug en daarmee raakte de masters één van de fa vorieten kwijt. Het wordt zo Pe tra Wessels en Irma van Seeters wel erg gemakkelijk gemaakt om verder te komen. Liesbeth Hooghoudt completeert de poule, maar heeft weinig kans. Gisteren was Van Seeters, die voor het eerst sinds jaren weer eens meedoet, haar in twee sets de baas: 6-4 6-3. In de andere Dopingprimeur tijdens Paralympics Barcelona De Hongaarse kogelstoter Denes Nagy heeft anabole steroïden gebruikt. Dat heeft controle tijdens de Paralympics in Barcelona uitgewezen. In de urine werden sporen van het mid del metanodianon aangetroffen. Nagy had in de categorie slechtzienden zilver veroverd. Hij stootte de kogel 12,88 meter. Nagy heeft toegegeven het bewuste middel te hebben gebruikt, maar zei niet te weten dat het verboden was. Guillermo Babezas, voorzitter van de organisatie voor gehandicapte sportlieden, maakte bekend dat Nagy voor vier jaar wordt geschorst. De ne gende Paralympics in Barcelona zijn de eerste die geheel onder de dopingrichtlijnen van het Internationaal Olympisch Comité vallen. Fischer tiert verder op vrije dag sveti stefan Bobby Fischer, de vroegere Amerikaanse wereld kampioen schaken, heeft de vrije dag in de tweekamp tegen Bo ris Spasski gisteren in Sveti Stefan gebruikt om weer enkele ge peperde uitspraken te doen. Fischer verklaarde op een prescon ferentie absoluut niets te voelen voor een tweekamp tegen we reldkampioen Gari Kasparov. „Tegen een pathologische leuge naar speel ik niet", antwoordde de Amerikaan op een vraag over een duel tegen de wereldkampioen. Fischer spuwde ook zijn gal over het feit dat hij voor zijn boek 'Mijn beste 60 partijen', dat in de vroegere Sovjetunie in een oplage van enkele honderddui zenden exemplaren is verkocht, nooit een dollar honorarium heeft ontvangen. Vanavond gaat de strijd om het eerste LD-Jeugdcup veldkorfbal van start. Aan het toernooi voor spelers van 14 tot 17 jaar wordt deelgenomen door een groot deel van de korfbalclubs uit de Leidse en Alphense regio. Te vens vindt vanavond de eerste ronde plaats van het toernooi voor standaardteams om de Rijndelfland-beker. Op het programma van de LD-Jeugdcup (aanvang 19.00 uur) staan de volgende duels: Fides Pacta - Tempo, TOP - poule worden Marieke Bethle hem en Jolanda Mens geacht de kruisfinales te bereiken. De eni ge die roet in het eten kan gooi en, is Ingrid Kruit. De Meren- wijkse was gisteren al te sterk voor Renée Crama (6-3, 0-6, 6- 4) en kan wel eens gaan stun ten. Geheel open Bij de mannen in C lijkt de strijd geheel open. Patrick Wijffelman start als favoriet, maar of de D- master van 1990 opnieuw zon dag op de hoogste trede staat is nog lang niet zeker. In de poule zal hij niet veel hinder onder vinden van Maarten Buijs (gis teren winst tegen Martin Ver kerk: 6-3, 6-7, 6-4), Verkerk of Marco Cats. In de andere poule loert echter het grote gevaar. Al- bert Robben is op revanche be lust na twee eerdere nederlagen tegen hem. Waarschijnlijk ver gezelt Marcel van Gaaien hem na zijn winst op Fabian Ubels (6-3, 6-4) naar de kruisfinales. Danny Lesquiller lijkt als vierde bij voorbaat kansloos. Hij ver loor reeds van Robben: 7-6,6-1. Carlijn Buis start als grote fa voriete bij de vrouwen. De Uni- cumse moest dit seizoen slechts één nederlaag slikken. Dat was tegen Waddinxveense Ingrid Boere, vorige week op Nieuwe Sloot. Voor de rest versloeg zij (op Daphne Brouwer na, die zij niet tegenkwam) het hele veld dat aan de start verschijnt. Boe- re, Lisette Faas en Ruby Pen- nings en ook Maaike Zonderop, die aan het eind van het seizoen een sterke indruk maakt, zijn de outsiders die Buis het leven zuur kunnen maken. duiventil Irma van Seeters won ii gouden voor de Nederlandse af vaardiging. Vier gouden en een De vierde dag van de Para- bronzen medaille vormden gis- lympics in Barcelona was een teren de oogst. De zwemploeg Velocitas, De Danaïden - Velo- citas, De Danaïden - Cresendo, Madjoe - Vriendenschaar en Pemix - KZ Leiden. De retuns vinden plaats op dinsdag 15 september. De winnaars en de beste verliezer plaatsen zich voor de tweede ronde. In de strijd om de Rijndelfland-beker staan voor de regioclubs de vol gende wedstrijden op het pro gramma: DES - Fiks, Velocitas - Olympiaan, Fluks - Excelsior en GKV (Hg) - Madjoe. De overige Leidse ploeggen lootten vrij. Na afloop van de wedstrijden wordt in het clubhuis van De Raven geloot voor de volgende ronde. behaalde drie eerste plaatsen op de 100 meter rugslag. De vierde titel ging naar atleet Willem Noorduin, die na het kogelsto ten ook het discuswerpen op zijn naam bracht. Alwin de Groot, Jaqueline Nannenberg en Joop Stokkel wonnen in hun categorieën niet alleen het goud maar verbeter den ook het wereldrecord. De Groot kwam uit op 1.05,19, Nannenberg finishte na 1.16,61 en Stokkel tikte na 1.17,19 aan. Vooral Stokkel maakte indruk op de Spaanse toeschouwers omdat hij als kind van zeven jaar een arm en been heeft ver loren. Noorduin kwam met de discus tot een afstand van 34,26 meter, een wereldrecord. Renate Kuin zorgde voor een bronzen medaille. Zij eindigde bij het discuswerpen als derde met een afstand van 23,16 me ter. Eerder had de Apeldoomse ook brons veroverd bij het ko gelstoten. Het onderdeel werd gewonnen door de Canadese Joanne Brouw met 27,94 meter. De zitvolleyballers versloegen in poule B de sterke Noren met 3-1 (15-4 15-6 6-15 15-10). Zij hebben nu goede uitzichten op het bereiken van de finale. Schutter Hendrik Holland ver overde op het onderdeel lucht- geweer de achtste plaats. Hoe wel Dyane Hendriks en Patricia Meeus de sterke Chinesen Xiao Zhang en Yi Yang de eerste set in het toernooi afhandig maak- De blinde Japanner MinehoOzaki won het verspringen tijdens de Para- ten ging het duo toch met 1-3 lympics met een wereldrecord van 6,37 meter. foto ap ten onder. sportagenda voetbal LEIDSCH DAGBLAD CUP dinsdag 8 september j; poule 15: LSW-ASC sport op tv sport: Parijs-Moskou-Beiji ïnniskampioenschappen pean Masters, hoogtep 9.30-20.00 BRT 1: Sport. 9.30-21.30 Sportnet: American Football: Washington - Dallas. "1.30 EURO: Surfen: World cup 21.30-22.00 EURO: Eur 22.15-22.30 Ned 3: Studio Sport Jc 22.30-22.55 BRT 1: Sport. WOENSDAG 08.30-09.00 Sportnet: Auto-en motor sport. Parijs-Moskou-Beijing rally. 09.00-11.00 EURO: Volleybal: World Ie 09.00-11.00 Sportnet: Nederlandsen 1 LOCmToOEURO: Basketbal: Legran Wilt U iets melden? Bel 071 - 161414 (Wim van Duivenbode) dagelijks tussen 10.00 en 12.00 uur. Of schriftelijk naar Post bus 54,2300 AB Leiden. afeltennisvereniging Op Eigen Wieken M heeft al tien jaar op dinsdag clubavond van 20.00 tot 23.30 uur. De club heeft in de Leidse Merenwijk een nieuw onderkomen. Voor inlichtingen: Hub Sillen (071-219635) •Voet balclub Stompwijkse Boys heft in Granneman BV een nieuwe hoofdsponsor De Nootdorpse Harddraverij - en Renvereniging houdt op woensdag 16 septem ber een open dag. Aansluitend een discussie-avond met als on derwerp: 'Het belang van de kleine banen'. Renbaan Duin- digt begint morgen weer om 14.30 uuiDe eerste rit gaat om de Gisella Avon-prijs Zaterdag 12 september een Tourzeilwed strijd over 50 kilometer via de Kagerplassen en Brassemer- meer. De finish is om ongeveer 15.00 uur op de Eijmerspoel bij het Kaageiland Zondag 13 september in 's-Heerenberg de laatste wegwedstrijd (GP Wie lerrevue) in de topcompetitie van de KNWU. Swift/Casba, dat met Mark Rasch, Laurens Kos ter, Niels van Stralen, Martin Schalkers (Voorhout), Femand Warmerdam (Koudekerk) en Ri chard van Kempen (Nieuw- veen) uitkomt, verdededigt de vierde plaats Gert Jan Duif (ex-Volendam) speelt dit sei zoen bij het Helderse HRC. Die club is op 4 oktober te gast bij UVS Zaterdag 12 september het traditionele waterpolotoer- nooi om de Zilveren Sleutels. De deelnemende clubs in het Vijf Meibad in Leiden zijn De Zijl/LGB, LZ 1886, PSV, Rotter dam en ZPB. De vrouwen ko men een dag later aan bod. Dan treden LZ 1886, DZV, PSV, De Ham en Esca in het strijdperk De Leidse atleet Cor Brandwijk treedt op donderdag 10 septem ber in het huwelijk met Patricia Schaafstra Het Nederlands kampioenschap Langebaan- zwemmen is zondag 13 septem ber in het kanaal bij Goes. De Zijl/LGB heeft grote afvaardi ging dat bestaat uit Mike van Beukering, Wouter Steller, Ro bin Sprinkhuizen, Chester Marsman, Douce van Beuke ring, Suzanne Steller, Nico Wempe, Dieter Hofman, Robert Kleywegt, Ria Willemse, Wandy Kater en Hanneke van Essen. Opvallend aanwezig is Antoine van Weerde (LZ 1886) Jeroen Piket speelt op zaterdag 26 sep tember een schaaksimultaan in het Amsterdamse uitgaanscom plex De Leidse Bocht Wielren ner Axel Merckx (zoon van Ed dy) neemt deel aan de Tour de l'Avenir In de landelijke kano- polo-competitie komen vier re gio-clubs uit. Het gaat om landskampioen Rijnland (Lei derdorp), De Kromme Aar (Alp hen), Levitas (Leiden) en KA- POW (Noordwijk) Inschrijven voor de KNVB keepersdag bij Kagia op vrijdag 23 oktober kan bij de KNVB afdeling Leiden (071-899372) De Leidse trainer Daan Kooimans is de techni sche man bij derdeklasser Van Nispen (De Zilk) «Voetbalclub SV Voorschoten is met spoed op zoek naar jeugdleiders De ma rathon van Rotterdam wordt in 1993 gehouden op zondag 18 april. Inschrijven is al mogelijk bij de VW-kantoren en secreta riaten van de clubs die aange sloten zijn bij de KNAU De Dam tot Damloop (Amsterdam- Zaandam) is op zondag 20 sep tember. Joke Kleyweg is bij de vrouwen een van de favorieten Gymnastiekvereniging Victo rie uit Leiden is op zoek naar deelnemers voor hun gymnas tieklessen. Informatie Irma Fuchs (071-315973) De Zeeuw Arjaan van der Kreeke is aange steld als nieuwe schaatstrainer van het Ijsstadion De Uithof in Den Haag De Europese Jeugd Olympische Dagen 1993 wor den van 3 tot 9 juli in Valkens- waard gehouden Morgen avond bij voetbalvereniging Roodenburg (18.30 uur) een se lectiewedstrijd van de Leidse jeugdselectie onder de 14 jaar. Op maandag 14 september is er bij RCL een tweede sessie De zwemafdeling van LZ 1886 houdt vanavond om 20.00 uur in het clubhuis van Satumus haar seizoenpresentatie Vete raan Ben van Kempen (Voor hout) greep in Oostzaan naast de titel kwarttriathlon. Het on derdeel zwemmen ging hem niet helemaal goed af en brons was dit keer zijn deel Badmin tonclub Drive houdt op vrijdag 11 september om 19.30 uur een groot toernooi in het Vlietland College aan de Apollolaan in Leiden De B-amateurwieler ploeg van Swift/Casba won in een recordtijd de nationale ploegentijdrit in Roden. De ren ners Ruud Borst, Wim Bunnik, Herman de Jong en Hans Schoelink reden de lange rit ge middeld boven de 45 kilometer per uur. Amstelland werd twee de. Leidenaar Aloys Goossen werd zesde in de klassieke Pol derlandronde met de finish in Zaandam* Besluit over Joegoslavië uitgesteld gen Servië en Montenegro dan nog gelden, zal 'Klein Joegosla vië' niet mogen meedoen aan de kwalificatie voor het WK. De eindronde van dat toernooi wordt in 1994 in de Verenigde Staten gespeeld. Aanvankelijk zou de FIFA op 1 september een beslissing nemen. De Internationale Voetbal Fede ratie heeft een beslissing over de schorsing dan wel het roye ment van het vroegere Joegosla vië uitgesteld. De WK-commis- sie van de FIFA wil tot 30 sep tember afwachten. Als de sanc ties van de Verenigde Naties te- scorebord tennis (VSt/8) - Costa (Spa/10) 6-4 6-3 6-2, Volkov (Rus) - Gilbert (VSt) 6-2 6-4 5-7 7-6. Vrouwen, vierde ronde: Magdalena Malejeva rison (VSt/14)6-06-l. Mannen, dubbelspel, achtste finales: Elting- h/Haarhuis (Ned) - Nijssen/Suk (Ned/Tsj/7) 7-6 6-2 Jeugdtoernooi, jongens, eerste ronde: Wassen (Ned) - Ploysook (Thai/16) 6-4 4-1 opgegeven wegens blessure. Gemengd dubbel, kwartfinales: Hetherington- /Michibata (Can) - Helgeson/Kronemann (VSt) 6-4 2-6 6-1, Reinach/Galbraith (VSt/7) - Fen- dick/DeVries (VSt) 6-4 6-3. UNICUM, MASTERS e 6-3 6-4, Van Rijn-Nagel- 6-3 6-7 6-4, Robben-Lesqui 6-2 6-2, De Bruin-Roggeveen 7-5 6-3. VED: Pouleindeling: MEB/A: Lugthart (teruggetrok ken), Fleischeuer, Guinau, Swart. B: Nagelker ken. Kortieve, Visser. Van Rijn. VEB/A: Wes sels, Vincent (teruggetrokken). Van Seeters. Hooghoudt. B: Bethlehem Bruin, Roeloffs, Roggeveen, Broekhof. VEDi Patiwael, Van der Plas, E Dekker, Chrispijn. Sriekspoor, Kengpn, Machielse, S. Dekker. wielrennen schruvende lezers De Leidse wethouder Van Bochove wil een preventief welzijnsbeleid voeren in de Stevenshof, anders be staat de kans dat deze wijk afglijdt. Zijn collega Van Rij merkte een paar dagen later op dat Leiden krap bij kas zit en dus voor moeilijke keuzes komt te staan. „Knappen we de walkanten bij de Haven op of vernieuwen we de Haagsche Schouwbrug?", zo schetste hij het probleem. Wethouder van Rij twijfelt: „Gaan wc de Haagse Schouwbrug vernieu wen of bij de Leidse haven walkan ten restaureren? Oftewel: Kunnen we die uithoek nog even laten ploeteren, en de haven nog ietsje mooier maken? Ach, laat barsten die veertienduizend Leide- naars (daar in de verte), die hebben met z'n allen toch zeker al één uit gang. Volgens een eerder verschenen artikel 'GLIJDT de Stevenshof AF'. Misschien dat de wethouder binnen kort 'UITglijdt', op de barrière bij de afgebroken Haagsche Schouwbrug. Een STEVENSLIJDER, S.T.J.M. van der Laan, Tine van Dethstraat 4 2331 CE Leiden. Graag wil ik reageren op het artikel 'Stevenshof glijdt af van zaterdag 29 augustus. Hierin vermeldt de wethouder dat het financiële vooruitzicht voor Lei den heel somber is. Nu is het ge meentebeleid betreffende de Ste venshof toch al niet om vrolijk van te worden. Denk maar aan de belache lijke situatie van de Vink en de Haag se Schouwbrug. Maar nu begrijp ik 't even niet. Tijdens de vakantieperio de 1991 kregen we een brief van de gemeente, waarin stond vermeld dat in onderling overleg met de buurtbe woners is besloten tot 't verandèren van de twee speelpleinen. Na enige navraag-bleek dat slechts één bewo ner dit had aangevraagd, gelukkig hebben we de beslissing voor een groot deel kunnen terugdraaien. Wel werd de 'Schelpenvloer' verwijderd en vervangen door trottoirtegels. Overigens schijnt de gemeente een grote voorkeur te hebben om tijdens de vakantieperiode zaken te regelen. Tweede voorbeeld. Al enige jaren ijveren we voor een verkeersveilige oplossing voor onze kinderen. Groot was onze vreugde toen plotseling tijdens de schoolva kantie (alweer die vakantie!) ver keersdrempels werden gelegd. Kos ten 4 x 2.500,- 10.000,--. Groter was onze teleurstelling dat na zes weken er weer twee drempels wer den weggehaald. Kosten 1000,--. Navraag leerde ons dat slechts één bewoner over de drempel had ge klaagd. Met enig leedvermaak hoor de ik dat de bewuste drempels al een keer waren verlaagd. Kosten 500,--? De totale kosten schat ik op ƒ11.500,--. Er moeten nog twee drempels worden verwijderd èn er moet nog een goede oplossing ko men voor de veiligheid van onze kin deren. De kosten van die oplossing komen er dus nog bij. Misschien twee drempels van ƒ3000,-- per stuk? Volgens mij dweilt de gemeente al jaren mét de kraan open! René van Dijk, Hannie Schaftstraat 378, 2331 GT Leiden. Het kan geen verwondering heb ben gewekt dat de Joegoslavië-confe- rentie niet tot een staakt het vuren heeft geleid, daar een universeel pro bleem als het vredesprobleem nu eenmaal niet op regeringsniveau kan worden opgelost. Een oplossing die ook de VN niet is gegeven, zolang zij als 'organisatie van regeringen' blij ven functioneren. Ter beteugeling van het oorlogsgeweld is het dan ook geboden dat daarin verandering komt en wij eendrachtig gaan wer ken aan de totstandkoming van een wereld waarin de VN met bovenna tionale bevoegdheden is bekleed. Om enig inzicht te krijgen op die we reld kunnen we het best te rade gaan bij ons eigen lichaam. De wijze waar op onze organen onder supervisie van onze hersenen met elkaar sa menwerken, leent zich er namelijk bij uitstek voor om model te staan voor de wijze waarop de naties onder supervisie van de Verenigde Naties 'behoren' samen te werken. Een har monieuze samenwerking die zowel voor elk orgaan (lees natie) afzonder lijk als voor het lichaam (lees wereld) in zijn totaliteit een levensnoodzake lijkheid is en geen concessie die door de hersenen (lees VN) wordt afge dwongen. Enkel in een wereld die is getransformeerd tot zo'n organische eenheid, zijn de Verenigde Naties in staat om als 'vredesstichter' op te treden en komende geslachten te be hoeden voor de gesel van de oorlog. Aan de realisatie van dit mondiaal doel zou onze regering haar steentje kunnen bijdragen door op Prinsjes dag de 'reorganisatie van de VN' in plaats van de 'handhaving van de koopkracht' tot speerpunt van het beleid te verklaren. Haar geloofwaar digheid zal dat zonder meer ten goe de komen, met alle positief maat schappelijke consequenties van dien. Wouter ter Heide, Langenholte.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 18