UVS dwingt al respect af Lugdunum komt pas na de rust tot bezinning Valse start Roodenburg Sport VCL knokt zich naar winst: 1-0 Sterk UDWS geeft visitekaartje al af MAANDAG 7 SEPTEMBER 1992 19 REDACTIE HERMAN JOUSTRA AD V Degelijke winst op Zeeburgia Gerard Dessar hield voor de wedstrijd tegen Zeeburgia nog een kort toespraakje, zoals het een goed coach be taamt. Om de eerzucht van de heren nog even te prikke len. „Mannen, we moeten met UVS weer respect afdwin gen", of woorden in die trant. In Amsterdam lukte dat al vast. Voorlopig kijkt Zeeburgia met gepaste bewondering naar de voetbalkwaliteiten van UVS. achterhoede. „Maar dat bedoel zei Désar. „De achter- t-w hoede moet die bal wel kwijt En dus verwende Dé^ar zich na Kinnon 4an miHHpnvplH»4 afloop met een joekel van een ijsje. „Je kunt natuurlijk niet el ke keer met hetzelfde verhaal aankomen. Dus dacht ik: ik gooi eens over deze boeg. Als een derdeklasser 1-1 tegen ons speelt (zoals Lugdunum laatst het Motorhuistoemooi, red.) vinden die voetballers dat prachtig. Een gelijkspel tegen UVS, dat vinden ze heel wat. Wat ik opnieuw wil zien af te dwingen is respect voor ons spel, niet voor onze naam." künnen. Aan de middenvelders bijvoorbeeld." UVS trok in elk geval met een gerust hart naar de kleedka mers. Dat hart klopte de eerste minuten na de rust heel wat sneller. Vooral invaller Karim Hadji, in het veld gekomen voor de onzichtbare John Bosman, zorgde even voor de nodige pa niek. Robbers haalde een inzet van hem van de lijn en Leo Hel der voorzag een voorzet van Hadji niet van de juiste voort zetting. Steunpilaren Een moeilijke opgave nu een aantal steunpilaren de Leidse eersteklasser dit seizoen de rug heeft toegekeerd. Ga maar na: Paul Osenga, John van der Zwan, Ruud Boot, Wout Holver- da. Dat is een wagonlading aan routine, die de nodige improvi satie vereist. Bovendien is het bijtertje Arthur van Orssagen dit :oen niet meer inzetbaar en begint Gerry Jansen deze jaar gang met de zoveelste enkel blessure. Hoofdbrekens genoeg r Désar zou je zo denken, ar hij heeft al zijn poppetjes r dit seizoen al op papier staan. „Hans van Leeuwen, Hans de Kruys en Marcel Tols- zeg maar de 25-plussers, hebben nu een andere rol. Met er verantwoordelijkheid. Zij moeten de jongeren sturen." Het moet gezegd, zij deden dat tegen gisteren bij Zeeburgia bij vlagen uitstekend. Af en toe temporiserend, dan weer met bliksemsnelle combinaties, ar vooral: aanwijzingen ge vend. Zeeburgia moest in elk geval de eerste helft het ant woord schuldig blijven op het roepeerde spel van UVS. De Kruys probeerde het met een volley die net naast ging en. Tolsma knalde van afstand over. Toen, na bijna een half uur, be sloot Tolsma Van Leeuwen eens in te schakelen op links. Deze gaf een afgemeten voorzet waar De Kruys zijn hoofd tegenaan zette: 0-1. Zeeburgia kon proberen wat iet wilde, maar het lukte niet. Ondanks het bij vlagen onzeke re combineren van de Leidse Oudjes Het waren echter de 'oudjes' van UVS die het heft weer in handen namen. Van Leeuwen bracht Edgar van Tol met een steekpassje in stelling, maar Zeeburgia-keeper Ivo de Gelder zat er met een voet tussen. Tols ma leverde halverwege de twee de helft een voorzet af waaruit Peter Gallert had moeten sco ren. De rechterspits knalde ech ter in vrije positie op doelman De Gelder. De hard werkende Walter de Kievit, die tot dan toe weinig goeds Jiad gedaan, stiftte kort voor de tijd wel raak: 0-2. De voorstopper van Zeebur gia, Dick Donker, frommelde de bal kort daarop nog wel langs Marijn Mokveld (1-2), maar ver der liet UVS het niet komen. Winst in de eerste de beste uit wedstrijd, met bij vlagen zeer aanvaardbaar voetbal. „Beter kan toch niet?", glom Désar. „Want reken maar dat Zeebur gia dit seizoen nog de nodige punten gaat pakken." De supporters van UVS zullen daarom wel weer Verlekkerd naar de hoofdklasse blikken. Is promotie ook de doelstelling van Désar voor dit seizoen? Nee, hij streeft in eerste instan tie naar iets anders: „Mijn doel is voldoende punten te halen om ons te handhaven." Dat is knap voorzichtig. Désar „Nee, dat is realistisch." Onnodig puntverlies tegen NSV LEIDEN LARS ULR1CH VOETBALMEDEWERKER De dialoog, na afloop in de be stuurskamer, was veelzeggend. Waar scheidsrechter Dekker meende 'bij vlagen goed voet bal' te hebben gezien, kwam Ferry Nijhuis tot de conclusie 'dat niet te hebben gezien'. De oefenmeester van Lugdunum uitte daarmee zijn teleurstelling over het punt dat zijn ploeg on nodig .had ingeleverd bij NSV (3-3). Lugdunum nam de zaken te licht op. Dacht op basis van de succesvolle voorberei ding het varkentje NSV wel 'even' te wassen. Maar niets bleek minder waar. De trainer had alle recht om ontevreden te zijn, want zijn ploeg speelde de eerste helft niet agressief en in dividueel werd de directe tegen stander te veel ruimte gegeven. Dit had weer tot gevolg dat maar weinig duels in het voor deel van Lugdunum beslist wer den. En dat terwijl van NSV in aanvallend opzicht toch weinig kon verwacht, omdat de ploeg met slechts één spits speelde, die af en toe versterking kreeg vanaf het middenveld. Veel uitgespeelde kansen wa ren er dus niet te zien in de Kik kerpolder. Dat betekende dat het gevaar uit vrije trappen moest komen. Dat gebeurde dan ook. Eerst was het raak voor de thuisclub, toen Marco van der Broek van twintig meter de Noordense keeper Ronald van Koert kansloos liet: 1 -0. Tien minuten voor de rust was het de beurt aan NSV om uit een spelhervatting op gelijke hoogte te komen. Peter van der Star gaf van 25 meter de Leidse doelman Marcel IJzendoom het nakijken. De gasten gingen ech ter zelfs met een voorsprong de kleedkamer in. De defensie van Lugdunum mocht zich dat aan rekenen, want Walter van Dijk stond helemaal vrij en kon de voorzet van Ton de Jong simpel inkoppen. Ferry Nijhuis maakte van de pauze gebruik om zijn ploeg duidelijk te maken waar het op stond. De boodschap was duidelijk, zo bleek al snel na de rust. De 1-2 achterstand werd snel weggewerkt. Weer lag een vrije trap ten grondslag aan een doelpunt. Ronald de Borst kreeg de trap vein Kees van Ton geren niet onder controle, waar na Harm de Vos 2-2 kon laten aantekenen. Met nog een ruim kwartier te spelen kwam de beloning voor het sterke spel, dat de gastheren op de zware grasmat legden. Al- bert Siera zette voor en vond daar de meegekomen Ton de Rooy, die zonder veel moeite 3- 2 scoorde. De vreugde was ech ter van heel korte duur, want nog in dezelfde minuut lag de bal al weer in het doel van Lugdunum. Er ging wel een wis sel aan vooraf, die bij sommige spelers voor wat verwarring zorgde. Eerstejaars-senior Barry van Eyk kwam voor de teleur stellende nieuwkomer Michael Verver in het veld, waardoor zo wel Harm de Vos als Henk van Berkel een andere positie kreeg toegewezen. Toch was dat niet de directe aanleiding voor de gelijkmaker. De verdediging van Lugdunum lette gewoon niet goed op en deed ook niet wat Ferrry Nijhuis had gezegd. De oefenmeester wilde graag wat oponthoud bij vrije trappen. Even voor de bal gaan staan om de zaak te orga niseren. Maar Lugdunum sloeg die raad in de wind. Vierde nog een beetje de eigen derde tref fer. Arjan van Koert behoorde niet tot de genodigden en knal de de 3-3 achter IJzendoorn. Lugdunum-NSV'46 3-3 (1-2). 25 Van ctef Broek 1-0, 34 Van der Star 1-1, 37 Van Di|k 1-2. 46 De Vos 2-2, 73 De Rooy 3-2. 74 A- ian van Koert 3-3 Scheidvectiter Dekker Gele kaarten Van der Broek (Lugdunum), Van der Star (NSV), Toeschouwers 150 Lugdunum: IJzendoorn, Van As, Van Tongeren, De Rooy, Van der Broek. Onstenk, Brussee, Ver- res. Die van Ron van der Lin den, een liesblessure, lijkt seri eus en kan het talent nog weken aan revalidatie kosten. De ande re coming-man, Peter Kruit, leek minder aangedaan en zal volgende week wel weer inzet baar zijn. Het wegvallen van die twee had in elk geval wel direct tot gevolg dat de voortvarende start die Roodenburg in de openings wedstrijd maakte, abrupt werd Elfgebroken. Filemon moest noodgedwongen wat omzettin gen plegen en die maakten Roodenburg er beslist niet beter op. Paul Pikaar verhuisde naar de linkerkant van het midden veld, Henk Buyn kwam op rechts en Peter van Wanrooy nam de vooruitgeschoven posi tie van Kruit in. Het was meteen over met de dadendrang van de Leidenaars die in het eerste kwartier via Patrick Kamper veen en Marcel van den Burg twee aardige kansen op een treffer kregen. Camoufleren Tot aan de rust wist Rooden burg de mindere verstandhou ding op met name het midden veld nog aardig te camoufleren, al kon een leek zien dat West- landia steeds meer greep op het spel kreeg en op gegeven mo ment wel moest profiteren van de geboden ruimte. Hetgeen ze ven minuten na de pauze ook prompt geschiedde toen Pikaar en Peter van den Burg in geen velden of wegen te bekennen waren en Naaldwijker Kees van Dam zó maar kon oprukken tot het doelgebied van Marcel Vink. Die kwam er nog wel uit maar kon slechts constateren dat naast hem ook René van Schie geheel was vrijgelaten: 0-1 De situatie verergerde voor Roodenburg uiteraard nog toen Heijmans bij het inmiddels door arbiter Van Sprang inge zette kaartenfestival de zwarte piet kreeg toebedeeld en mocht gaan douchen. Filemon kon niets anders meer doen dan achter één op één te laten spe len en Luc Kok door te schuiven naar het middenveld. Het was vechten tegen de bierkaai, want Westlandia, de debutant in de tweede klasse, hield in alle duels en overal op het veld een man netje over. Het betekende voor Rooden burg maar hopen op een bevlie ging van Marcel van der Burg of Patrick Kamperveen. Hoop die ijdel zou blijken, want geen van beide had iets in te brengen te gen respectievelijk Wim van Dijk en de uitblinkende voor stopper Regilio Reincken. En het laatste restje hoop ver dween definitief toen Kees van Dam aan de andere kant een vrije trap van Richard van Schie enigszins gelukkig maar wel doeltreffend verlengde: 0-2 met nog slechts tien minuten te gaan. Het is uiteraard nog veel te vroeg voor bespiegelingen op lange termijn. Duidelijk is wél dat Roodenburg een valse start maakte tegen een nieuwkomer die weliswaar oogt als een rede lijk complete ploeg, maar zeker geen hoogvlieger zal zijn op dit niveau. Met het (voorlopig) wegvallen van Van der Linden eri Heijmans en de problemen die daardoor op het kwetsbare middenveld ontstonden, krijgt Roodenburg het de komende weken derhalve zwaar te verdu ren. Benieuwd wat het jeugdig elan op Noord nu dan vermag. Roodenburg - Westlandia 0-2 (0-0) 52 René van Schie 0 1.80 Van Dam 0-2 Sche.dsrech- ten: Groenewegen, Van Di|k. Richard van Schie (Westlandia), Buyn, Kok (Roodenburg). Rode kaart: Hei|mans (Roodenburg) 2* geel Roodenburg: V nk, Barends. Kok, Rob Pret, Pe ter v.d Burg, Pikaar, Hermans. Van der Linden (Buyn), Kru.t (Van Wanrooy), Marcel v.d Burg. Het trekt zo gemakkelijk en het staat zo interessant, leek giste ren het motto waaronder arbi ter Véin Sprang de gele kaart in troduceerde op sportpark Noord. Zeven van die uit het betaalde voetbal overgewaaide 'flappen' presenteerde de man in het zwart aan de diverse spe lers van Roodenburg en West landia en dat was wel wat te veel van het goede in een sei zoenouverture die verre van onsportief verliep. Roodenburg werd daarbij dubbel de dupe. Verloor met 0-2 en is voorlopig Patrick Heijmans kwijt. Want die kreeg twee van die gele prenten en kan derhalve rekenen op een schorsing en een boete. De tweede kaart die Van Sprang de middenvelder voortoverde was alleszins te recht, omdat die kwam na een grove charge op tegenstander Van Dijk. De eerste daarentegen was stereotiep voor de wijze waarop de referee van die dag meende te moeten omgaan met dit nieuwtje in het amateur voetbal. Die kreeg Heijmans namelijk al vroeg in de wedstrijd voor het (per ongeluk) wegtrappen van de bal nadat Van Sprang voor een overtreding had gefloten. Ook Henk Buyn en de Westlan ders Groenewegen en Van Dijk gingen voor een dergelijk ver grijp op de bon. Consequent, maar overdreven. Vier man op de bon (ook Kok kreeg nog geel vanwege een handsbal) en een terechte ne derlaag, was daarmee het leed geleden voor Roodenburg? In -het geheel niet, want al voor rust raakte trainer F.elco File- Marcel van den Burg bij één van de weinige kansen die Roodenburg kreeg. De spits kopt de bal net over de rnon ook nog eens twee van zijn kruising. Voor hem zijn bewaker en uitblinker Regilio Reinckes. foto henk bouwman steunpilaren kwijt met blessu- LEIDEN MAARTEN WIGGERS VOETBALMEDEWERKER De eerste twee punten zijn bin nen voor VCL. De nieuwbakken fusieclub won gisteren met 1-0 van FC Lisse. Dit ondanks het feit dat de bezoekers technisch veel bekwamer waren. Hoe kon de Vlietclub dit partijtje dan toch in winst omzetten? Het antwoord is simpel: gewoon door harder te knokken. Met alleen technisch spel is niet veel te koop in de vierde klasse zondag. FC Lisse weet dat na gisteren ook. Nog gewend aan het elegantere spel uit de derde klasse kreeg het in de openingswedstrijd van dit sei zoen te maken met een oppor tunistisch ingestelde tegenstan der en een bepaald niet egale grasmat. Tel daar bij op dat de mentale gesteldheid van de Lis- senaren zich op een zeer laag peil bevindt en het is duidelijk dat het team al voor aanvang in de problemen zat. VCL-trainer Frans Sjardijn wist dat hij op dit moment nog niet over een perfect op elkaar ingespeeld team kon beschik ken. En natuurlijk wist hij ook dat zijn elftal niet uit louter ster voetballers bestond. Maar één ding had de oud-Lugdunum- mer wel door: een ploeg die voor elke bal vecht kan meer dan een groepje technische éénlingen. Deze kennis was genoeg om FC Lisse in te pakken. Alle bal len gingen diep op counterende Marvin 'James (vanwege een blessure van zijn broer Roger was hij de enige James in de punt van de aanval). Door zijn VEP - SJC 2-2 SJC heeft een voorsprong van twee treffers niet kunnen vast houden. De Noordwijkers sprongen slordig met hun kan sen om. Nieuwkomer Richard Smit en korte tijd later Remco Martens troffen doel voor SJC: 0-2. Vlak voor rust toonde VE- P'er Roby van der Vlis met een vrije trap zijn kwaliteiten: 1-2. Marco van Arhnem deed na mens VEP de opgelopen achter stand te niet. WSB - Olympia 3-2 Sander Warmerdam nam de openingstreffer voor zijn reke ning voor WSB. Na rust trof hij wederom doel, ditmaal vanaf de stip. Dick Vleggeert bracht in dezelfde minuut met een schit terende vrije trap de spanning terug. Theo Aanhane ontsnapte- een keer aan de druk van Olym pia en deed meteen zijn naam als 'goalgetter' eer aan: 3-1. Toen met nog vijf minuten op de klok Wibc Valkcma met twee gele kaarten naar de kant mocht en Dick Vleggeert de 3-2 maak te, leek de 3-3 slechts een kwes tie van tijd. Die treffer viel ech ter niet. Blauw Zwart - Soccer Boys 3-2 Het duel was pas 15 seconden oud, toen Blauw Zwart al op voorsprong kwam via een eigen doelpunt. Tien minuten later maakte Toine l'Ami 2-0, maar nog voor rust was het 2-1. We derom een eigen doelpunt. Kee per Dick Ypey schoot tegen zijn eigen verdediger op. Na rust kregen de toeschouwers nog twee treffen te itan. I ent ven Ruud Luyken voor de thuis ploegen later van Ruud van Ru- Ier voor Soccer Boys: 3-2. Vincent ter Beek (VCL) kijkt toe hoe aanvoerder Ronald van der Pot instructies geeft bij een vrije trap van Leon Annokkee (FC Lisse). foto loek zuyderduin snelheid worden de meeste pas ses in gevaarlijke aanvallen om gezet. Overigens viel pas na een uur uit zo'n uitbraak een doel punt. Na een afgeslagen aanval knalde doelman Aad van Meurs de bal direct richting de donke re spits, die het speeltuig vervol gens na een lange rush over links in de rechterbovenhoek volleerde. Daarna was het antwoord aan de Lissenaren. Maar de agressie om tot echte daden te komen ontbrak. Zelfs de extra krachten van invallers Paul Pijpers en An ton Wijsman konden daar wei nig meer aan veranderen. Op de laatste restjes conditie knokte het fysiek en technisch zwakke re VCL zich door het laatste half uur heen. Het overleefde zelfs de laatste hectische minuten met een wonderbaarlijke safe van Aad van Meurs op een schot van Frans Wessels en pak te daarmee de toch wel verdien de winst. VCL - FC Lisse 1-0 (0-0). 64. James 1-0 Scheidsrechter: Silvius. Toeschouwers: 150. Gele kaarten: Wesselman, Laken berg (VCL). Ro vers (FC Lisse). VCL Van Meurs; Van der Pot. Ter Beek, Laken- berg, Wesselman, Schouten, De Graaft (Van der Hoogen (Van Der Veer) Boer, Paardekoper. Hoogendoorn, Van Dijk (Pi|- Geen van de Leidse of regionale ploegen in de derde klasse hoef de de winst aéin de tegenstander te laten. Met een gelijkspel kre gen Docos en SJC te weinig. UDWS, WSB en Blauw Zwart pakten alledrie twee punten. Nieuwkoop - UDWS 2-4 De nieuwbakken derdeklasser UDWS heeft meteen rijn visite kaartje afgegeven. Al na een klein half uur keken de Nieuw- kopers al tegen een 0-2 achter stand aan. Eerst trof Ronald Jansen doel op aangeven van Robert Dros, terwijl Wim de Roo even later met een schitte rende lob van 40 meter de mar ge verdubbelde. Sander Fauth had daarna aan een halve kans genoeg om de 1-2 te maken. Toen Ronald Mink na de thee naar 1-3 counterde was het ver zet van de gastheren gebroken. Ed Stikkelorum voegde er na mens UDWS een doelpunt toe, hetzelfde deed Paul Kwakken- bos voor Nieuwkoop. GSV - Docos 2-2 Docos heeft een punt laten lig gen in Gouda. De Leidse ploeg miste te veel kansen. Hans van Marwijk verzilverde een straf schop en Dennis Stuifzand maakte het tweede doelpunt. GSV kwam twee keer op gelijke hoogte, via Marco Bouwmeester en Romeo Buasatti. De wed strijd eindigde later, omdat de scheidsrechter niet meer verder wilde gaan, voordat hij de naam van een GSV'er wist. Deze had Cor van der Krogt een schop verkocht, terwijl het spel zich el ders afspeelde.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 19