Sport Haarhuis maakt faam niet waar Absentie Zwerver kost volleybalteam veel geld Selectie Jong Oranje komt voor Van As niet onverwacht Bogers kozijnen het betere raamwerk BOGERS ZATERDAG 5 SEPTEMBER 1992 23 ROB ONDERWATER Van der Velde handhaaft zich in regen crans-sur-sierre Chris van der Velde heeft zich op de gedeelte lijk verregende tweede dag van het golftoemooi om de Europese Masters-titel gehandhaafd in de top van het klassement. Slechts 54 van de 144 deelnemers kwamen gisteren in actie vanwege de slechte weersomstandigheden. De Nederlander ging op de drijf natte baan in Crans-sur-Sierre (Zwitserland) rond in 73 slagen. Met een totaal van 139 deelt Van der Velde met vijf spelers de vierde plaats in de voorlopige stand achter leider CoUn Mont- gomerie (133). Young en Drechsler beste specialisten turün Kevin Young en Heike Drechsler zijn de algemene win naars geworden van het Grand Prix-circuit van dit seizoen. De Amerikaanse olympische kampioen op de 400 meter horden won gisteravond bij de afsluitende wedstrijden in Turijn zijn specialiteit in de voor zijn doen matige tijd van 48,16 seconden. De Duitse verspringster Drechsler zegevierde met een afstand van 7,12 meter. Zowel Young als Drechsler kwamen in het eind klassement van de Grand Prix, die negentien wedstrijden telde in vijftien landen, uit op een totaal van 63 punten. Wilhelmus als eerste op Paralympics Barcelona Het eerste volkslied in de olympische arena tijdens de Paralympics was het Wilhelmus. Kogelstoter Willem Noorduin was op de openingsdag verantwoordelijk voor de Oranje-primeur. De Schiedammer boekte gisteren een dubbele triomf. Met een wereldrecord van 11,99 meter veroverde hij de gouden medaille. Zwemmer Alwin de Groot veroverde de bron zen medaille in de finale van de 400 meter vrije slag. De Neder landse voetbalploeg opende overtuigend met een royale zege van 7-1 op Engeland. De twee basketbalteams kwamen even eens tot winst. De mannen versloegen Israël (71-36), de vrouwen waren te sterk voor Japan: 53-37. Transfer Held naar Italië afgeketst genua. De overgang van volleyballer Henk-Jan Held naar de Ita liaanse club Reggio Emilia gaat niet door. De vereniging uit de tweede divisie heeft geen sponsor gevonden. Als alternatief kan de middenspeler in dienst van de NeVoBo blijven. Museeuw breekt heup in trainingsrit beniporm Johan Museeuw, de Belgische wielerkampioen op de weg, heeft gisteren tijdens een trainingsrit rijn heup gebroken. De Belgische wielerbond probeert Eric van Lancker naar Zuid- Spanje te krijgen als vervanger voor de wegwedstrijd om het we- reldkampoioenschap van morgen. Veenstra naar Amerikaans wielerteam Groningen Wiebren Veenstra verlaat de wielerploeg van Raas. De sprinter treedt in dienst van het Amerikaanse team van Eddy Borysewicz, waarvan Subaru en Montgomery de sponsors zijn. Veenstra had ook een aanbieding van Raas op zak om bij de nieuwe WordPerfect-ploeg te komen rijden. De prestatiecurve van Paul Haarhuis op de US Open kent een grillig verloop. De 26-jarige Eindhovenaar, die vorig jaar op Flushing Meadow nog de kwartfinales haalde, sneuvelde gisteren in de tweede ronde van het Ameri kaanse Grand-Slamtoemooi. De Zweed Jonas Svensson was daarvoor verantwoordelijk. Hij won in drie sets: 6-0, 7-5, 6-3. toen voor het hoofdtoernooi van de US Open, om vervolgens favoriet John McEnroe onderuit te halen. Bij zijn tweede optre den in de buitenwijk Queens verloor Haarhuis echter meteen in de eerste ronde van Tomas Carbonell. Desalniettemin noemden de Amerikaanse media vorige week in hun voorbeschouwingen re gelmatig de naam van de num mer 29 van de wereld. Een 'ma jor upset' tegen Edberg zat er misschien wel in. De eerste Zweed die Haarhuis tegen kwam, werd hem echter al fa taal. Svensson lijkt daarentegen in New York een eind te gaan ma ken aan een rampzalige perio de. De inwoner van Gothenburg stond in maart 1991 nog op de tiende plaats van de wereld ranglijst. Door een rugblessure, die hem vorig jaar drie maan den aan de kant hield, zakte hij echter ver terug. Aan de hand van Martin Simek, de voormali ge coach van Michiel Schapers, probeerde de Zweed dit seizoen terug te komen. Aanvankelijk zonder succes, want bij dertien van de negentien toernooien die hij tot de US Open speelde, verloor hij steeds in de eerste ronde. Reden voor Svensson om Simek aan de kant te zetten. Die beslissing heeft hem tot nu toe niet geschaad. GPD-VERSLAGGEVER Voor Haarhuis betekende de nederlaag een grote deceptie. De tegenwoordig in Rotterdam woonachtige Brabander speelde niet veel slechter dan in rijn eerdere partij tegen de Japanner Shuzo Matsuoka. „Svensson stond alleen als een beer te ten nissen. Hij was vandaag zo vast als een huis. Ik kreeg alles terug. Als ik dat 'breakpoint' op 3-3 in de tweede set had benut, was het misschien nog anders gelo pen. Dat gebeurde echter niet", jammerde Haarhuis. „Ik ben zeer teleurgesteld", vervolgde hij. „Bij winst had ik ongetwijfeld op het centre- court tegen Stefan Edberg ge speeld. Tegen hem had ik graag willen stunten. Dat soort wed strijden zijn toch de krenten in de pap. Zeker op een evene ment als de US Open. Nu rest alleen nog het dubbeltoemooi om iets moois te laten zien", al dus Haarhuis, die vorig jaar in New York onder anderen Boris Becker versloeg en in de kwartfinales van Jimmy Con nors verloor. In 1989 had de pupil van Henk van Hulst zich al met een forse handdruk aan het Ameri kaanse publiek voorgesteld. Via de kwalificaties plaatste hij zich André Agassi voegde zich gis teren bij rijn landgenoten die de derde ronde van de US Open hebben gehaald. De immens populaire 'Las Vegas Kid' kende weinig moeite met de Span jaard Francisco Roig (6-1, 6-3, 6-2) en ontmoet nu Jan Sieme- rink uit Rijnsburg. Na Pete Sam pras ging ook Michael Chang verder door Patrick McEnroe te verslaan (6-3 6-3 6-4). Van de 33 Amerikanen die maandag aan 'hun' toernooi begonnen, had den er gistermiddag zeven al twee potjes gewonnen. Nog elf 'Yanks' maken nog kans om zich bij de laatste 32 te plaatsen. De kans bestaat dat alle vier de Grand-Slamtoemooien van 1992 een Amerikaanse winnaar krijgen. In 1938, toen Don Bud ge oppermachtig was, is dat voor het laatst gebeurd. Jim Courier was dit seizoen al de beste in Melbourne en Parijs, terwijl Andr'e Agassi op Wim bledon zegevierde. Of de 'glamourboy' ook op het Ne- wyorkse hardcourt het werk kan afmaken, zal volgende week blijken. Agassi, als achtste ge plaatst, heeft in rijn eerste twee partijen op Long Island in elk geval een prima indruk ge maakt. Brenda Schultz stond gisteren in het verkeerde stadion. Ze had beter in het nabijgelegen Shea- stadium van de honkbalclub New York Mets kunnen spelen. Haar forehands hadden meer weg van homeruns dan tennis- slagen. De 21-jarige blondine sloeg zichzelf de US Open uit. Mary-Joe Fernandez, zevende geplaatst, stond er bij en keer er naar. Ze kreeg de winst in de derde ronde bijna cadeau: 4-6 2-6. maastricht» Jeffrey van As. fotoarchief Jeffrey van As is door assistent- bondscoach Rinus Israel gese lecteerd voor Jong Oranje dat dinsdag oefent tegen Jong Duitsland. De Leidse voetballer beslist echter pas dit weekeinde of hij gehoor geeft aan de op roep. De 20-jarige linicsback van MW kampt met een enkelbles sure, die hij afgelopen week tij dens een training opliep. Van As wist gisteren nog niet of hij vanavond in de thuiswed strijd tegen Go Ahead Eagles van de partij is. „De blessure lijkt niet ernstig, maar het is nog niet duidelijk of ik een wedstrijd aan kan. Als ik tegen de Eagles niet speel, wordt Jong Oranje natuurlijk ook dubieus. Ook omdat de club me dan kan te genhouden voor die oefeninter land." De ex-Roodenburger, die dit seizoen via Ajax in Maastricht belandde en al snel een basis plaats bemachtigde, is overi gens niet verbaasd over de uit nodiging voor de Nederlandse B-selectie. „Het gaat om een bepaalde' leeftijdscategorie en bovendien zaten er eerder al jongens bij die bij hun club niet eens in het eerste speelden. Niet dat ik mezelf nou zo'n kan jer voel, maar ik bespeurde dat een selectie eraan zat te ko men", aldus Van As, die met rijn verkiezing een vervolg geeft aan zijn goede prestaties bij de Limburgse eredivisionist. „Ik heb het hier naar mijn zin", zegt de linkspoot. „Samen met mijn vriendin heb ik een maand geleden een woning in het cen trum van Maastricht betrokken. Behalve MW is ook dat alle maal nieuw voor me, maar het bevalt me prima." Jong Oranje is de 'opvolger' van het Olympisch team dat de Spelen niet bereikte. De B-se lectie (spelers onder de 21) speelt straks kwalificatiewed strijden voor de EK in '94. In de poule ontmoet Jong Oranje de zelfde tegenstanders als het 'grote' Oranje. De groep ziet er als volgt uit: Davids en Over- mars (Ajax); Deckers (Fortuna Sittard), Roorda (FC Gronin gen), Van As en Scheepers (MW), Gesthuizen (NAC), Fa- ber, Beerens en Hoekstra (PSV), Van Hoogdalem (RKC), Vierklau (Utrecht), Van der Looi en Loef- fen (Vitesse), Van Gastel en Griemink (Willem II). Ed de Goey Bondscoach Dick Advocaat heeft voor de wedstrijd van het Nederlands elftal woensdag in Eindhoven tegen Italië, Michels' André Agassi steekt in New York in een goede vorm. De Amerikaan stond van zijn 49 gespeelde games er slechts dertien af. In de derde ronde ontmoet hij Rijnsburger Jan Siemerlnk. foto epa SCOREBORD Van Gaalen-Duwel 8-0. selectie voor het Europese kam pioenschap nagenoeg ongewij zigd overgenomen. De enige speler van de zestien, die niet in Zweden was, is Feyenoords doelman Ed de Goey. Vijf man uit de Zweedse groep rijn voor de oefenwed strijd niet geselecteerd. 'Van Breukelen en Van Tiggelen, die hun loopbaan in het Neder lands elftal hebben afgesloten, Jonk die geblesseerd is, plus Viscaal en Bosz. Advocaat heeft de volgende zestien spelers opgeroepen: De Goey (Feyenoord) en Menzo (Ajax); Van Aerle (PSV), Blind en De Boer (Ajax), Koeman (Bar celona); Wouters (Bayem Mün- chen), Witschge (Feyenoord), Winter (Lario) en Rijkaard (AC Milan); Bergkamp en Roy (Ajax), Van Basten en Gullit (AC Milan), Van 't Schip (Genoa) en Kieft (PSV). ATLETIEK pel 7 Toto VOLLEYBAL (Langeweg) 2 04,7 - 1.17,5. 2. Dolp- vef. 3 Floor Buitenzorg Toto winnend 0 plaats 1,80 2,70 koppel 6,10 trio 31,10 'e koers. 2000 m: 1 Glamorous Yankee 2.39,6 - Gais Montana. T 1,70 1,70 k Zesde k d 6,00 plaats 2000 m: 1 Gorbylok <i 9,3, 2. Fair Tonka, 3 Gonzi i To- KOERSEN 12,50 plaats 6,50 4.10 Tweede koers, <estrs (Langeweg). 2. iabrian Niet gestart i 19,49 Grand Prix: 1. Ro- koers. 1609 m: 1 H 10 m: 1 O'Sullivan (Ier) Leeuw) 2 10.5 - 1 21.1 nstra (Ned) 15.19.51 Grand 3. Ha die Ghandy Toto: ;tra 24 100 m 2,70 1,30 koppel 16.1 Prix: 1. Tol bert koers, 2000 m: 1 Fl 57 Ver: 1. Drechsler (Dui) 7,12 m. Grand Prix: 2.36,5 - 1 18,3, 2 G.ai 1. Drechsler 63 Discus: 1. Wyludda (Dui) 67,90 Grand Prix: 1 Wyludda 49 Speer: 1 30 trio 77,20 Elfde il End Charl 1.19,6, 2. EncClap- 2000 ingeweg) 2 04,0 117 BRIDGE genua «ad heesbeen gpd-verslaggever Ron Zwerver had graag de voor laatste editie van het hoofdstuk 'zes jaar olympische opoffering' mede tot een sportief en finan cieel succes gemaakt. Het risico, dat hij in Barcelona met zijn voetblessure nam omwille van de (uiteindelijke) zilveren me daille, vond hij de World Lea gue-finale in Genua echter niet. waard. Volgende week donder dag dient de sterspeler zich te melden bij zijn nieuwe werkge ver Sisley Treviso, de club van geldmagnaat Benetton. De sponsor heeft Zwerver, die de komende twee seizoenen 650.000 Amerikaanse dollars per jaar gaat verdienen, via al- ierlei informele kanalen op het hart gedrukt dat hij fit dient te verschijnen. „Ik had graag mijn bijdrage geleverd om met het team nog wat extra centen binnen te sle pen", onderging hij gisteren - met de geblesseerde Peter Blan- ge' aan rijn zijde - gelaten de nederlaag tegen Cuba (1-3) op de tribune van het Palasport. „Niet alleen voor de achterblij vers, die nog geen contract in het buitenland hebben, maar ook voor mij persoonlijk. Ik heb echter lang genoeg aan het al gemene belang gedacht, na de Spelen denk ik nog slechts aan mezelf." De afwezigheid van Zwerver, die sinds '87 geen enkele be langrijk toernooi van de Neder landse formatie miste, maakte de ploeg gisteravond geruime tijd tot een zwalkend schip zon der kapitein. Na twee kansloze sets, leek de ommekeer te ko men. De winst in de derde om loop en de 10-5 voorsprong in de vierde bleken evenwel niet voldoende om de Caribische springveren van hun olympi sche revanche (toen 3-0 verlies) af te houden. Of zoals bonds coach Arie Selinger naderhand opmerkte: „Een speler als Zwer ver is haast niet te vervangen. Hij slaat niet alleen de ballen op de grond, maar is tevens het mentale gezicht van het team." Die verliespartij scheelde de blijvende en vertrekkende inter nationals op voorhand enkele (tien) duizenden guldens de man. Bij een overwinning zou het prijzengeld, dat via de voor ronden en de plaatsing voor de eindstrijd al was opgelopen naar 138.000 dollar, met ten minste 300.000 (voor de verlie zend finalist) of zelfs met een miljoen dollar (voor de win naar) rijn verhoogd. Na de al lesbehalve hoogstaande partij tegen Cuba (9-15, 12-15, 15-11, 12-15) moeten de spelers het met aanzienlijk minder doen. In het slechtste geval - bij verlies vanavond tegen de Verenigde Staten (3-0 verlies tegen Italië) - rest na verdeling onder de vijf tien spelers en de technische staf hooguit 14.000 gulden bru to waar het 26.000 (2e) of zelf 68.500 gulden per persoon had kunnen rijn. Ook voor de NeVoBo is de troostronde voor de nationale ploeg, waarin de absentie Blangé en Zwerver door Teffer noch Klok kon worden opge vangen, een fikse tegenslag. De bond onvangt volgens afspraak ook een deel van het prijzen- De Cubaan Joel Despaigne stuit op het door Martin Teffer en Henk Jan Held gevormde Nederlandse blok. foto epa Postcode/plaats Telefoon Opsturen in een open enveloppe zonder postzegel aan o? Bogers. antwoordnummer 2152, 6500 WC Nijmegen i ^^^^^Bogers draai-Zkiepramen met vijf doordachte a kiepstanden en inbraakveilig hang en sluitwerk In g MB^^onderhoudsvrije kunststof voor een lange levensduur! ^^^^yEn met extra stevige 3-kamerprofielen die samen met dubbelglas voor een optimale isolatie zorgen Wat ook onze kwaliteit hoort, is perfecte service en een ApS^^vakkundige montage door uitsluitend eigen medewerkers Als betrouwbare kwaliteit binnen uw denkraam past, stuur dan nu voor informatie de bon in Of bel even Showrooms in Beuningen. Zilverwerf 19, 08897-77277 Den Haag. Noordeinde 142-144, 070-3600816 Nijmegen, Ziekerstraat 87. 080-241 Alle showrooms zijn ook 3 zaterdag geopend' Qan js uw WOning beter üf |a. over de kwalitei Bogers kozijnen wil il

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 23