Barcelona: dè favoriet Sport 'Super-veteraan' geeft goede voorbeeld Bridgers tegen Frankrijk in halve finale De Passat Edition. Nu kan de zaak het ook trekken. Watties EenOpwéwiwg' Passat Edition. Nu vanaf f38.995,- (^)Volkswagen.Wie anders? DONDERDAG 3 SEPTEMBER 1992 25 N JOUSTRA AO VAN KAAM (CHEF) ROB ONDERWATER ROB Spaanse topper niet rechtstreeks op tv zeist Het sectiebestuur betaald voetbal van de KNVB heeft be sloten geen toestemming te geven voor de televisie-uitzending van de wedstrijd tussen Barcelona en Real Madrid. De ontmoe ting zou zaterdag rechtstreeks door Sportnet op het scherm wor den gebracht. Volgens de afspraken kan de KNVB een veto over een tv-uitzending van wedstrijden uitspreken. Op zaterdag wor den drie eredivisiewedstrijden gespeeld en is er tevens een volle dig programma voor de eerste divisie. De KNVB, die de Spaanse voetbalbond van het verbod op de hoogte bracht, heeft geen be zwaar tegen uitzending op een later tijdstip. Braziliaan Alemao naar Atalanta bergamo De Braziliaanse international Alemao speelt het ko mend seizoen bij Atalanta Bergamo. Vier dagen voor aanvang van de Italiaanse voetbalcompetitie tekende de 31-jarige mid denvelder een contract voor twee jaar. Alemao is afkomstig van SSC Napoli. De transfersom bedraagt 2,8 miljoen gulden. Hij zal een jaarsalaris van ongeveer 1 miljoen gulden ontvangen. Bayern nog zonder puntverlies keulen Bayern München is ook in de vierde wedstrijd van het nieuwe seizoen zonder puntverlies gebleven. De recordkam pioen uit Beieren won gisteravond in Keulen met 3-1 van l.FC Köln dat aan vijf duels slechts één schamel punt overhield. Bij rust stond de lijstaanvoerder uit München voor 51.000 bezoe kers al met 2-0 voor. Jan Wouters scoorde vlak voor het rustsig- naal met een schot van 25 meter het tweede doelpunt voor de Beierse club. De Nederlandse verdediger Alfred Nijhuis heeft gisteren voor zijn Duitse werkgever MSV Duisburg in het competitieduel te gen FC Remscheid (tweede Bundesliga) de hoofdrol voor zich opgeëist. De Twentse voetballer schoot drie keer raak: één keer in eigen doel en tweemaal aan de goede kant. MSV Duisburg won met 3-2. Voller mist twee strafschoppen parus Olympique Marseille en Nantes hebben gisteravond de achterstand op de Franse lijstaanvoerder Paris SG verkleind tot één punt. De Parijse topclub kwam dinsdag in Lille niet verder dan 0-0. De naaste concurrenten wonnen een dag later pro bleemloos. Marseille rekende thuis af met Auxerre dat geen schijn van kans had. Dankzij de Duitse veteraan Rudi Voller bleef het bij 2-0. De 32-jarige opvolger van Papin scoorde twee maal en zag twee strafschoppen gestopt door de uitblinkende doelman Bruno Martini die een afgang voor Auxerre voorkwam. Nantes was in de afwerking overtuigender tegen Le Havre maar was defensief af en toe kwetsbaar 5-2. Zilver voor Zwolle op WK-skeeleren rome Op de eerste dag van het toernooi om de wereldkam pioenschappen skeeleren is Sandra Zwolle als tweede geëindigd. De Friezin moest op een tijdrit over 300 meter alleen de Australi sche Deehy Hill laten voorgaan. De 21-jarige studente uit Heerenveen legde de afstand af in 31,780 seconden. Dat was 71- duizendste langzamer dan de winnares. De Argentijnse Nora Ve ga eindigde als derde. Vergeleken met een jaar geleden liggen de zaken aan het begin van de nieuwste editie van Spaanse competitie precies omgekeerd. Toen leek Real Madrid een even wichtiger elftal te hebben dan Barcelona. Maar de lands titel bleef uiteindelijk in Barcelona, onder meer door een even spectaculaire als onverwachte nederlaag van Real Madrid bij Tenerife op de allerlaatste speeldag. Nu is Barcelona, de club met het Nederlandse tintje Cruijff, Bruins Slot, Koeman, Witschge de absolute favo riet. De Catalaanse club sloot zijn beste seizoen uit de ge schiedenis af met het tweede landskampioenschap in succes sie en met de eerste Europacup I. Vergeleken met de selectie waarmee Cruijff de afgelopen competitie inging, is Barcelona niet verzwakt. Koeman tekende afgelopen week voor twee jaar bij en de Bulgaarse topscorer Hristo Stoichkov bleef, hoewel hij aanbiedingen uit Italië en Frankrijk op zak had. Ook Laud- rup tekende reeds eerder bij, terwijl de club Goran Vusevic, het jeugdige talent van Hadjuk Split, inlijfde. Daarnaast ver sterkte Barca zich met Pablo van Zaragoza en keerde Soler van Atletico de Madrid terug. Daartegenover stond alleen het vertrek van Nando, die door Se- villa contractueel werd opgeëist en vervolgens werd doorver kocht aan Real Madrid. De club die het best in staat lijkt om Barcelona te bedreigen, is uiteraard opnieuw Real Ma drid. De grote 'schoonmaak', die voorzitter Ramon Mendoza na het mislopen van de landsti tel had aangekondigd, bleef uit. Leo Beenhakker werd vervan gen door Benito Floro, afkom stig van Albacete. Deze liet de Roemeen Hagi naar het Itali aanse Brescia vertrekken en stuurde de veteraan Gordillo met pensioen. Voor de aanval kocht Floro de Chileen Zamorano van Sevilla, die Sanchez moet doen verge ten, en in de defensie mag Nan do bewijzen dat hij zijn Barcelo- nese reputatie ook in de Spaan se hoofdstad kan waarmaken. Maar uitgaande van de allesbe halve vlekkeloos verlopen oe fencampagne, met onder meer een vernederende nederlaag thuis tegen Ajax, lijkt het 'nieu we' Real van Benito Floro voor lopig nog geen enkele bedrei ging te zijn voor de Catalaanse club. Atletico de Madrid, bekerwin naar en derde op de ranglijst in het afgelopen seizoen, hield zich opvallend rustig tijdens de transferperiode. Soler mocht te rugkeren naar Barcelona, om dat hij te duur was, en Luis Gar cia van Pumas uit Mexico werd gekocht voor de spitspositie. De enige club, die voor een grote verassing kan zorgen, is Valencia, dat het afgelopen sei zoen op de vierde plaats eindig de. Dit succes was voor een be langrijk deel te danken aan het vernieuwende werk van trainer Guus Hiddink. Valencia inves teerde in de ex-Joegoslaaf Be- lodedic, Gonzalez van Real So- ciedad, Alvaro van Mallorca, Mendieta van Castellon en de onbekende Tarraga van Mestel- la. leiden Bescheiden als hij is, blijft 'good old' Willem Ravensbergen (rechts) op de Leidse atletiekbaan aan de kant staan. Toch was de huldiging door wethouder Aart van Bochove (midden, gehurkt) van Sport en Recreatie gis teravond in de eerste plaats voor de 62-jarige Leidenaar bestemd. Ravensbergen behaalde in Noorwegen namelijk drie gouden medail les tijdens de Europese kampioenschappen voor veteranen bij de 60-plussers. Acht clubgenoten trokken zich op aan de prestatie van het paradepaardje van De Bata ven. Bij de Nederlandse kampioenschappen voor veteranen vielen Mirjam Brugman, Theo Brusche, Thea van Wetten, Carel van Vene- tiën, Ron Jensen, Suze Groen in 't Woud, Ber- tus Kerkvliet en Mario Spadon in de prijzen. Aan de vooravond van de bezuinigingsnota kon er bij de gemeente Leiden toch nog een aardigheidje af. Eén borrelglas per atleet en een replica van de Leidse noodpenning ter herinnering aan het beleg van Leiden in de zestiende eeuw. Er was ook een bloemetje van de voorzitter van De Bataven, John van Haasteren (derde van rechts). FOTO LOEK ZUYDERDUIN De Nederlandse mannenbridgeploeg heeft bij de Olympiade in de Italiaanse plaats Salsomaggjore de halve finales bereikt De Oranje-paren versloegen gisteren Israel over 64 spellen met klein verschil: 130-121. Nederland ontmoet in de voorlaatste ron de Frankrijk, dat Denemarken maar net versloeg. De andere halve eindstrijd gaat tussen de teams van de VS en Zweden. De Amerikanen gaven Egypte een gratis maar hardhandig lesje (225-154), Zweden had geen enkele moeite met Polen (179-98). Het Nederlandse vrouwenteam werd in de kwartfinales uitgeschakeld. De Engelse speelsters waren op alle fronten beter. Dat resulteerde in 64 spellen in een enorm ver schil: 201-81. Naast Engeland bereikten ook Duitsland (158-82 tegen Denemarken), Frankrijk (161-107 tegen China) en Oosten rijk (180-129) de halve eindstrijd. Engeland zette daarin al in de beginfase Duitsland van zich af (144-104 bij de peiling gister avond laat). Duitsland en Oostenrijk waren aan elkaar gewaagd (111-102). De Edition gaat de boeken in als een wel heel voor delige Passat. Ja. horen wij u al zeggen, maar voor zo'n prijs zal het wel geen echte Passat zijn. Nee hoor, fout. Z'n lage prijs is op geen enkele manier aan 'm af te zien. Sterker nog, u kunt standaard rekenen op allerlei prettige extra's. Dat blijkt al wanneer hij stilstaat. Zaken als het groen getinte glas, de profielen op z'n taille en de stalen velgen met brede banden maken van de Edition een uiterst representatieve auto. Binnenin wacht u werkelijk een zee aan ruimte. De afstand van het gaspedaal tot aan de (deelbare) leuning van de achterbank bedraagt maar liefst 2 meter. Dat is meer dan welke andere auto uit deze klasse kan bieden. Details als grote opbergvakken in de portieren, een lichtje in 't afsluitbare dashboardkastje eh de slotvergren- deling op de achterportieren maken de Edition naast comfortabel ook nog eens zeer praktisch. Standaard stuurbekrachtiging en een riant motor vermogen zorgen ervoor dat u zich in het verkeer als een vis in het water voelt. Over de veiligheid en betrouwbaarheid van de Edition hoeven we niet uit te wijden. Ook daarin is het een echte Passat, die er op ge bouwd is om jaar in jaar uit z'n werk goed te doen. Het is dan ook niet verwonderlijk dat u aan 't eind van de rit een opmerkeli|k hoge inruilprijs staat te wachten. Wanneer we alles op een rijtje zetten dan zult u het met ons eens zijn dat er maar één conclusie mogelijk is: als de zaak het nu ook maar enigszins financieel kan trekken loont een nadere kennismaking met de Edition absoluut de moeite. t Edition vanaf f38.995.- (de Passat Variant Edition vanaf f41815,-). Prijs is een 'vanaf'-prijs inclusief BTW. exclusief kosten rijklaar maken. Wijzigingen voorbehouden Importeur. Pon's Automobielhandel BV. Postbus 72. 3800 HD Amersfoort Telefoon 033-949944

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 25