DIOK timmert weer aan de weg Ordinair avondje in De Kuip Sport Zuid-West dweilt met de kraan open f WATERBED WATERLAND DONDERDAG 13 AUGUSTUS 1992 BETROUWBAAR EN VEILIG MET DE AUTO OP VAKANTIE 06- 099 66 86 Kamsteeg Quick Boys loot De Graafschap Rotterdam Oud-wielrenner Peter Post heeft gisteren in Rotter dam de loting verricht voor de tweede ronde van de strijd om de KNVB-beker. Hij koppelde onder andere Quick Boys aan De Graafschap. De wedstrijden worden op 19 en 20 september ge speeld. De eerste ronde moet ook nog worden afgewerkt. Dat gebeurt op 29 en 30 augustus, uitsluitend met deelneming van amateurclubs. Van de eerste ronde blijven elf winnaars over. Daarbij komen de zes kampioenen uit het amateurvoetbal en 25 betaalde clubs. De nummers een tot en met elf van het vorige seizoen in de eredivisie komen pas in de derde ronde in actie. De loting voor de regioclubs ziet er als volgt uit: Quick Boys - De Graafschap, DVS'33/Noordwijk - Helmond Sport, FC Zwolle - SC Genemuiden/Katwijk. Sciandri blijft leider hull» Wielrenner Max Sciandri heeft gisteren zijn leidende posi tie in de Ronde van Groot-Brittannië behouden. De Italiaan ein digde als vierde in de derde etappe, die het peloton over 166 ki lometer van Middlesbrough naar Huil voerde. De rit werd ge wonnen door sprintspecialist Abdoesjaparov, die zijn rivalen Museeuw en Ludwig in de laatste meters versloeg. Andri van der Poel werd zesde, Eddy Schurer zevende. Greg LeMond ver scheen niet aan de start. De Amerikaan, ook al uitgeput in de Ronde van Frankrijk afgestapt, voelde zich niet in staat om de strijd voort te zetten. Licentie voor SVV/Dordrecht zeist SW/Dordrecht opent zondag de competitie met de thuis wedstrijd tegen Ajax. De eredivisieclub kreeg gisteren alsnog de licentie voor het seizoen 1992/93. Het startbewijs was in eerste instantie door de licentiecommissie van de KNVB geweigerd. In de ogen van de commissie was de continuïteit van de club on voldoende gewaarborgd. 'Lucky Ajax' naar Leiden leiden Lucky Ajax speelt op zondag 27 september op het terrein van de Leidse voetbalclub Docos een wedstrijd tegen een team van Leiden Old Stars. De wedstrijd die om 13.00 uur begint, staat in het teken van Leidens Ontzet en wordt georganiseerd door de 3 October Vereeniging in samenwerking met de Directie Sport en Recreatie. Lucky Ajax is vorig jaar opgericht door Sjaak Swart en speelt jaarlijks een groot aantal wedstrijden in het gehele land. Wim Rijsbergen is door coach Joop Stoffelen opgeroepen als gastspeler. Swart en Rijsbergen krijgen steun van Piet Schrij vers, Heinz Stuy, Wim Suurbier, Dick Schoenaker, Keje Mole naar, Werner Schaaphok, Peter Boeve, Ruud Geels en Tscheu La Ling. Van Orssagen jaar uit roulatie leiden Arthur van Orssagen moet het komende voetbalseizoen toekijken. De UVS'er kreeg onlangs opnieuw last van zijn knie en heeft in overleg met trainer, verzorger en fysiotherapeut be sloten om terug te gaan naar een Haarlemse chrirurg die hem opnieuw behandelt. Hij zal minimaal acht maanden niet kun nen spelen. Cees Koppelaar terug bij LOHC leiden Cees Koppelaar is komend seizoen hoofdtrainer van de Leidsch Oegstgeester HockeyClub (LOHC). De 54-jarige coach was zes jaar geleden ook werkzaam bij de vereniging. Koppelaar geniet vooral bekendheid als looptrainer en was in die hoeda nigheid in dienst van onder andere Ajax en Cambuur. leiden walther jacobs tennismedewerker Regen was er gisteren op Zuid- West wederom de oorzaak van dat de wedstrijdleiding en spe lers in problemen kwamen. De partijen tussen Beran en Van der Voort, Van Weeren en Jong A Tai plus Landoulsi en Brug man moesten drie keer de ge zellige kantine in omdat de weersomstandigheden het niet toelieten normaal tennis te spe len. Vandaar dat deze partijen drie uur in beslag namen om tot een einde te komen. En dan te bedenken dat Brug man zijn tegenstander slechts twee games gunde, en Van Weeren het dubbele aantal aan Jong A Tai verspeelde. Trees van der Voort had wat meer moeite met opponente Maud Beran. Het mag daarom knap ge noemd worden dat Van der Voort de winst pakte. Met slim me slice-ballen bracht zij de Unicumse, tweede geplaatst, uit balans, waardoor deze op het natte kunstgras fouten maakte. Met 6-3 2-6 7-5 pakte de Me- renwijkse de winst. Of het opmerkelijk genoemd mag noemen dat het Hillegom- se duo Jeroen Vink/Willem Vis ser verloor van thuistrainer Jas per van Marwijk en Taco Jansen (nog Cl) is de vraag. Aan de ene kant kan gezegd worden dat de snoeihard serverende Hillegom- mers zo'n potje nooit mogen verliezen. Maar aan de andere kant is het zo dat je op het kunstgras nu eenmaal niet moet beuken. Plaatsen met subtiele effecten levert wat meer rende ment op. In dat laatste zijn Van Marwijk en Roomburger Jansen meesters. Volleys „In zijn eerste servicegame kreeg Visser gelijk een paar re turns op zijn voeten, gevolgd door wat goede volleys. Dat vreet onbewust toch aan je", al dus Van Marwijk. Dat was ook duidelijk te merken. Visser gaf niet eenmaal het idee in de wedstrijd te zitten. Ook Vink liet na zijn langdurige vakantie niets meer zien van de vorm waarin daarvoor verkeerde. De winst ging dus simpel met 6-4 6-2 naar hun opponenten. Bij de vrouwen in B behaalde Nancy Faas een makkelijke overwinning op Ilja van Santen. Faas draait tot nu toe een goed seizoen. Waar zij in B2 op de districts al de finale haalde, won zij het open toernooi van Hille- gom. Deze week staat zij intus sen in de halve en heeft goede kansen wederom de finale te behalen. Voor Faas zal dit dus waarschijnlijk het laatste jaar in B2 zijn. Bij de dames in Cl pakte Lisa Colson via een eerste moeilijke set en een makkelijk vervolg de zege op Pascal Groenewegen. Groenewegen maakte het haar opponente onverwacht toch nog heel moeilijk. De mentale domper van het verlies in de eerste set kon zij niet goed ver werken waardoor de tweede een 'makkie' werd voor Colson: 7-6 6-2. Komplete inbouwsets, direct leverbaar, topkwaliteit, volledig gestabiliseerd, 's Lands gróótste specialist: Assen, Apeldoorn, Eindhoven, Roermond, Utrecht. Utrecht: Amsterdamsestraatweg 80-82. Telefoon (030) 34 20 36* J Twee Britse topploegen op het Euro-toernooi SPORT OP TV SCOREBORD WK-KWALIFICATIE BETAALD VOETBAL AMATEURS *n. Robèf Mannen. Wybe 1 3 lauw Zwart - Katwijk 0-2. TENNIS Wie als organisator van welk willekeurig sportevenement dan ook een club weet binnen te halen die luistert naar de even fraaie als intrigerende naam: Grupo Dramatico e Sportivo de Cascais, die zit gebeiteld. Succes verzekerd, zoiets kan gewoon niet meer mis. Alhoewel, dat is nog maar de vraag. Want wat die Portugezen daadwerkelijk op het veld kunnen, dat hebben ze bij DIOK tot nu toe al leen maar van horen zeggen. Nu geeft dat niet echt want deze Portugezen, afkomstig uit de mondaine badplaats Cascais even boven Lissabon, behoeven het vijfde Euro Rugby Toernooi dat morgen op de velden in De Morsch een aanvang neemt niet te dragen. Sterker nog, ze zijn ze als vierde en laatste deelnemer aan het veld toegevoegd louter en alleen omdat Racing Club de France het vanwege verplichtin gen aan het door Argentinië toerende nationale team liet af weten. Een stand-in dus, maar nogmaals, wel één met een hele mooie naam. En ze schijnen vreselijk snel en attractief rugby te spelen en beschikken over een handvol Portugese interna tionals. Althans, zo gaat het ver haal. Wie dan wel, bij het eerste lustrum van dit internationale rugbyevenement, de 'draag- krachtigen' zijn? Gloucester en Bridgend. Twee clubs van de 'overkant', twee (sub)toppers die niet te versmaden zijn. Twee verschillende speelstijlen ook en daarmee komt de organiseren de stichting toch terug op het pad dat ooit is ingeslagen, maar waar met name vorig jaar flink van werd afgeweken. Toen moest de liefhebber het doen met de nationale kam pioenen van Polen, Duitsland en Portugal en dat werkte dus niet. DIOK zelf, kampioen van Nederland, won het toernooi op zijn sloffen en dat zegt genoeg over de geboden kwaliteit. Niets ten nadele van de Leidenaars die nog altijd onverminderd aan de weg timmeren als geen an der in Nederland, maar in de eerste drie afleveringen bijvoor beeld kwam de ploeg er abso luut niet aan te pas. Dat kan ook niet als je international ge louterde clubs als Bath, Toulon, Harlequins of Cardiff weet te strikken voor demonstraties hoe het rugby écht gespeeld dient te worden. Wachtkamer DIOK neemt dit jaar derhalve opnieuw plaats in de wachtka mer om voorrang te geven aan het betere werk. De nummer drie van Engeland (Gloucester) contra de nummer vier van Wales (Bridgend): dat zal onge twijfeld op zondag in de finale een boeiende confrontatie ople veren. DIOK en Cascais moeten dan onderling maar uitmaken wie de 'best of the rest' is. Bewuste politiek van DIOK om opnieuw met toppers voor de dag te komen. Yves Kummer meent van wel. „En wat mij be treft, had het nog wel wat ster ker gemogen", neemt de aan voerder van de Leidse formatie het veld in ogenschouw. „Hoe wel met name Bridgend niet te versmaden is. Snel, vaardig, leuk om naar te kijken. Goed om tegen te spelen, want daar leer je alleen maar van. Dat is ook het aardige van deze opzet. Enerzijds willen we het rugby Programma Euro-toemooi VRIJDAG 19.00 uur: Gloucester (Eng) - Cascais (Por) 20.30 uur: Bridgend (Wal) - DIOK (Ned) ZONDAG 13.00 uur: kleine finale 15.00 uur: finale Entree op beide dagen 5,-. Kinderen onder de 12 jaar gra tis. ROTTERDAM HENRI VAN DER STEEN GPD-VERSLAGGEVER De spreekkoren maakten duide lijk dat er voor Feyenoord-sup- porters maar drie soorten men sen zijn: Feyenoorders, joden en vrienden van joden. Mario van de Ende, scheidsrechter gis teren bij het duel om de Super Cup tussen Feyenoord en PSV (0-1), werd regelmatig toege zongen als 'vriend van die jo den'. Het was in Rotterdam or dinair buiten het veld en ordi nair op het veld. De voetballiefhebber had in elk geval beter thuis kunnen blijven gisteravond. Wat een feestelijke opening van het sei zoen had kunnen worden, werd een triest, rommelig, soms vuil gespeeld duel tussen twee ploe gen die er kennelijk wat voor over hadden te winnen. Feyenoord wilde als thuisclub zeker wat laten zien en viel dus anderhalf uur aan. Heel even gebeurde dat met enig overleg, maar zeker nadat Koeman na 25 meter met een zondagsschot in de bovenhoek had gescoord werd het een kwestie van pom pen of verzuipen voor Feye noord. Het werd pompen én verzuipen. Weliswaar heeft Feyenoord een nieuwe trainer (Van Hane- gem voor Dorjee) en is de selec tie volgens directeur Wim Jan sen zowel kwantitatief als kwali tatief verbeterd, maar de oude conclusies zijn de nieuwe con clusies: Feyenoord kan verdedi gend met de besten mee, aan vallend niet. Dit seizoen moet Mike Obiku de goals gaan maken. De Nige- riaan, voor het spotprijsje van 650.000 gulden in de Cyprioti sche competitie 'gescout', werd gisteravond na een uur van het veld gehaald, in ruil voor Feye- noords duurste aankoop aller tijden, de Hongaar Kiprich. De ze liet in het vervolg precies zo veel zien als Obiku in het eerste uur: ook niks. Fraser Wim van Hanegem hoopt 'het scorend vermogen' van zijn ploeg te verhogen door Henk Fraser pal achter de spitsen te laten spelen. Van Hanegem heeft altijd hoog opgegeven van de atletische Surinamer die twee jaar geleden het Neder lands elftal haalde als mandek ker. Fraser kan echter niet zo geweldig goed voetballen, het geen hinderlijk is voor zijn nieu we rol. Daar staat tegenover dat 'het nieuwe Feyenoord' door veel opportunistiscber voetbal best een stuk verrassender zal gaan optreden dan de ploeg die vorig seizoen maling aan alles en iedereen had. Dat gebeurde met sober, bij na Belgisch (counter)spel. Van Hanegem is dat te min en in dat opzicht verdient de Kromme al le krediet. Hij wil een aanval lend Feyenoord en Van Hane gem weet dat een aanvallend Feyenoord in 20 van de 34 com petitie-wedstrijden geen enkele moeite hoeft te hebben om te winnen. PSV liet aanvallend niks zien. De kampioen rommelde gezel lig mee met Feyenoord en kon zich toch moeilijk beroepen op het gemis van Van Aerle en Kieft, die overigens zaterdag te gen Roda JC gewoon kunnen spelen. Coach Hans Westerhof was daarom bepaald ontevre den met het spel van PSV. Anders dan zondag tegen Ajax liep de ploeg in ek geval niet tegen een rode kaart aan. Wel meende Van de Ende vijf gele kaarten te moeten trekken, drie keer voor een PSV er. WIELRENNEN WÈÊ Hans van Breukelen (links) gaat weer op avontuur, terwijl hij wordt gehinderd door de Feyenoorder Mike Obiku promoten en anderzijds ook nog wat leren. Op clubniveau kan dat nog". Hij legt dat desgevraagd even uit. „Kijk, als wij met de natio nale ploeg tegen Wales spelen, worden met 80-0 weggevaagd. Zo groot is internationaal ge sproken het verschil tussen de top en de subtop. Maar tegen een clubteam is nog wel te spe len. Wordt het misschien 36-12 en dat is een alleszins aanvaard bare uitslag. Dat zet zoden aan de dijk. Voor het publiek, maar zeker voor de speler. Want die wordt alleen maar beter van dit soort wedstrijden", aldus Kum mer. Die afgelopen zomer nog een eervolle invitatie kreeg om met een FIRA-team van de in ternationale rugbybond door Namibië te toeren. „Een gewel dige ervaring om met louter toppers onderweg te zijn", al dus de medewerker van het sport- en managementbureau Schraders. Commercieel denken is hem, vanuit zijn optiek, uiteraard niet vreemd. Desondanks meent hij dat DIOK dat zeker niet moet doen. Werkend met een begro ting van bijna 60 mille, voorna melijk bijeengebracht door sponsors, vindt Kummer dat eventuele revenuen meteen moeten terugvloeien naar de promotie van het rugby en het toernooi zelf. „Primair staat steeds een sterk deelnemers veld, niet de winst. Dat moet zo blijven. Dit toernooi moet op langere termijn levensvatbaar zijn. Die voortrekkersrol heeft DIOK op zich genomen en dat moeten we zo houden." Competitie Over het toernooi heenkijkend, verwacht Kummer overigens een zwaar seizoen. „Eric-Jan Berendsen is gestopt en dat is toch een gevoelige aderlating. Daartegenover staat de komst a van twee jongens van de Bas- ie sets, Noordermeer en Ver- schoor, en van een Nieuwzee- a lander, Derrick McDonald. Of onze Engelse prop Chris Hogg «p nog van de partij is, weet ik niet, y dat hangt met zijn werk samen. jri Er zijn nieuwe regels (onder- el meer dat een try vijf inplaats y van vier punten oplevert red.) waardoor de nadruk nog meer dan voorheen op zogenaamde set-situaties komt te liggen. Maar ach, Castricum, onze ri- vaal, heeft nog meer moeten in leveren, dus ik weet het niet. Na het toernooi weten we waar we staan". Ook weer aanwezig op het Euro Rugby Toernooi is 's wereld beste rugbyscheidsrechter, de Schot Jim Fleming. Zijn gebaren lieten vorig jaar aan duidelijkheid niets te wensen over, zoals deze Poolse speler aan den lijve moest ondervinden. archieffoto loek zuyderduin

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 19