'Zingen is niet zaligmakend' RTV SHOW 'Je moetje publiek betoveren' I Amateurfilmpjes: tutti frutti in Ver Van Mijn Bed Shows WOENSDAG 12 AUGUSTUS 1992 8 Rod Stewart raakt zijn huis in Los Angeles aan de straatstenen niet kwijt. foto» archief STARDOM In een sjieke buitenwijk van Los Angeles heeft Rod Stewart zijn optrekje een jaar geleden te koop gezet voor het lieve som metje van 25 miljoen gulden. Er kwam geen enkele serieuze gega digde op af en de zanger besloot met de prijs te zakken naar 10 miljoen gulden. Zelf kocht hij het voor het luttele bedrag van 1,5 miljoen gulden. De Britse popmuzikant Sting gaat aan het eind van deze maand trouwen. De 40-jarige ar tiest treedt dan in het huwelijk met Trudie Styler, de vrouw die al verscheidene jaren zijn levens gezellin is. De vroegere bassist en zanger van de 'Police', die in i werkelijkheid Gordon Sumner heet, en Trudie hebben al drie kinderen. Sting is bovendien de vader van twee kinderen uit een eerder huwelijk. De Vlaamse show-presentatri ce Margriet Hermans is zwanger. Ook is bekend dat zij een dochter zal krijgen. Hermans weet ook al een naam: Céline. Wie de geluk kige vader is blijft onbekend. Waar volwassen mensen al geen ruzie over kunnen krijgen. Acteur Michael Keaton maakte herrie met zijn vriendin omdat ze het niet eens konden worden over een trouwdatum. Het liep zo uit de hand dat het paar zelfs drie weken uit elkaar is geweest. r Hij ziet er te lief en te mooi uit. Daarom krijgt Jason Donovan altijd rollen die bij zijn uiterlijk passen. Zo speelt hij ook die 'schat' van een buurjongen in de serie 'Neighbours'. In de nieuwe - Australische 'Shadows of the heart' laat hij zich echter van een andere kant zien. Producers we ten nu dat Donovan meer in zijn mars heeft dan de mooie jongen uit te hangen. 1 Illusionist Hans Klok omringt zich met glitter en glamour ZOGEZEGD egin nou niet weer over die B J goocheldoos", verzucht Hans IGok. Maar toch: iedereen die Hans Klok samen met zijn partner Sittah bezig heeft gezien hij als tovenaar, zij als slachtoffer, omgeven door glitter en glamour vraagt zich af hoe dit ooit is begonnen. Met hun illusionistische act staat het tweetal deze maand op de camping Duinrell. Eind au gustus zijn ze te gast bij prinses Margriet en Pieter van Vollen hoven in verband met hun 25- jarig huwelijk. Vanaf 15 septem ber draven ze avond aan avond weer op in de André van Duin Show. Alles begon met de goo cheldoos die de 10-jarige Hans kreeg van opa en oma. „Met Sinterklaas. Ze wisten dat ik graag een goocheldoos wilde hebben. Waarom weet ik niet, ik wilde het gewoon." Hans ging goochelen, deed mee aan toernooien. Toen hij 11 was, belde zijn vader een meester in het vak: John Hedi. Hans: „Die zei: 'als uw zoontje over een half jaar nog steeds goochelaar wil worden, belt u dan gerust nog eens'." Toveren Dat halve jaar kon Hans niet zo veel schelen. Hij wilde gooche len. Even schijnt hij zich nog te hebben beziggehouden met verdwijnende of verschijnende duiven. Maar eigenlijk vond hij daar niet zo veel aan. Dat vindt hij nog steeds. „Te veel techniek. Dat zie je zo vaak bij goochelaars: ze zijn ingeni eus bezig, op de vierkante centi meter. Het is knap wat ze doen, Hans Klok: „Als je dan toch goochelaar wilt zijn en mensen in de illusie wilt laten geloven, dan kun je maar beter die illusie aandikken. Daarom presenteren Sittah en ik ons als supermensen." foto cpd maar eigenlijk vind ik het zon de. Zo veel kunde, maar eigen lijk is het alleen interessant voor de mensen die er met hun neus bovenop zitten." „En dan nog: mensen blijven zich afvragen, hoe doet-ie het? Het blijft binnen het bevattings vermogen van mensen. Ik heb dat nooit aantrekkelijk gevon den. Ik vind dat je net aan de andere kant van de grens moet gaan zitten. Het moet lijken op toveren." „De sfeer kan daaraan mee helpen. Je moet je optreden omringen met glamour en show. Als je dan toch gooche laar wilt zijn en mensen in de il lusie wilt laten geloven, dan kun je maar beter die illusie aandik ken. Daarom presenteren Sittah en ik ons als supermensen. Met een knipoog natuurlijk, want ie dereen weet dat het theater is." „Goochelen is eeuwenoud. Dat het goochelen de tijd heeft overleefd, heeft te maken met het aanpassingsvermogen van de mogelijkheden van het spel. Wij passen ons ook weer aan. We geven oude trucs nieuwe in houd. Sommige trucs die we hebben, zijn al heel oud. We hebben er een van Houdini. Hoe oud zal die al niet zijn? Houdini is al honderd jaar dood." „Verdwijntrucs: ze zijn zo oud als de wereld. Het gaat er om hoe snel je jezelf, een ander, een beest of een voorwerp laat ver dwijnen/' Bij jullie gebeurt dat in een jfactie van een seconde. „Nu wel. Maar in het begin niet. Het duurde zeker tien se conden. Nu gaat het binnen een seconde. Vraag me niet hoe we het doen, want soms staan we er zelf nog van te kijken." Illusie Van John Hedi heeft Hans veel geleerd. „Ik heb zijn spoor heel lang gevolgd. Dankzij hem ben ik in de wereld van de gooche laars terechtgekomen. In 1990 ben ik Nederlands kampioen goochelen geworden. Dat is ei genlijk onvoorstelbaar, want ik deed niets met duiven en balle tjes en kaarten. Als deelnemer in de categorie illusionisme werd ik, zoals de traditie wil, niet serieus genomen. Toch won ik, als betrekkelijke out sider." „Voordat ik met Sittah ging samenwerken, heb ik met ande re meisjes gewerkt. Maar het lukte niet met hen op het toneel een spanning op te bouwen. Met haar gaat het wel. Boven dien is die spanning ook in de zaal voelbaar. Dat was altijd m'n bedoeling. Publiek in de ban van een illusie. Dat doet mensen wat. Ik merk het hier aan de kindertjes op de cam ping. Het werkte ook bij Lech Walesa. Zo'n Pieter van Vollen hoven vraagt ons toch ook niet voor niets." „Ik had gehoopt dat mijn zoon Zach chirurg of advocaat zou worden, maar hij had een bloed hekel aan leren. Ik beloofde hem van alles, als hij maar op school zou blijven, maar hij hield zijn poot stijf. Hij wilde drummer worden. Dat betékende voor mijn gevoel dat hij altijd met mij zou worden vergeleken. Er werd in de pers over hem geschreven, maar nooit zonder dat er bij verteld werd wie zijn vader was. Dat stak hem als de pest. Hij wilde erken ning op grond van wat hij waard was." (Ringo Starr in Privé) „Ik houd van provoceren. Ik ben een rebel, iemand die weigert zich te conformeren aan be staande regels. Vandaar dat ik me ook heb laten fotograferen voor Penthouse. Waarom mag een vrouw zich niet als lustobject aanbieden? Het is uit de tijd, hoor dat vrouwen niet zouden mogen genieten van dat soort vormen van pornografie." (Actri ce Manouk van der Meulen in VARATV-Magazine) „Ik ben trots op mijn sexy imago, maar met sexy borsten alleen word je heus geen actrice of zan geres." (Tatjana in Panorma) Sandra Reemer is weer single. foto anp „Ik geef toe dat ik twijfels over Michael heb gehad, maar ik ga er ook niet omheen draaien dat ik hem wel erg leuk vond. Toch be sefte ik wel dat hij niet mijn nieuwe grote liefde zou zijn. Dat blijkt, dacht ik, ook wel uit het feit dat ik niet met hem met va kantie ben gegaan. Had ik door hem helemaal in vuur en vlam gestaan, dan zou ik óf niet zijn vertrokken, óf ik zou hem mee hebben genomen. Maar niets van dat al." (Sandra Reemer in Privé) „Ik wilde zelf mijn leven invul len, zelf bepalen wat ik wel en niet kon doen. Dat kan niet als je zestien jaar bent getrouwd. Dan versmelt je persoonlijkheid een beetje met die van de ander. Dus hij besliste al gauw van die rok is te kort, die trek je uit. Ik heb ook geen moment spijt gehad van mijn beslissing om weg te gaan. Zangeres Hanny in VARA TV-Ma- gazine) „Hoewel ik er rekening mee heb gehouden dat het sprookje na een jaar uit zou zijn, was het tocih een vreemde ervaring. Het leek wel alsof ik niet meer bestond. De uren voordat de nieuwe Miss Universe werd gekozen was ik nog het middelpunt, maar toen ik na afloop in een T-shirt en een spijkerbroek de kleedkamer ver liet, was er niemand meer die enige belangstelling voor me had." (Ex-miss Universe Angela Visser in Panorama) De Latino's heet de nieuwe reeks afleveringen van de Ver van Mijn Bed Show. Vast onder deel zijn de filmpjes van de win naars van het kwisprogramma over Latijns-Amerika, dat in het voorjaar werd uitgezonden. De gelukkigen mochten naar een van de negentien Spaans of Portugees sprekende landen af reizen, om daar met een video camera een reportage van vier minuten te maken. Het idee is afkomstig van de Ver-Van-Mijn Bedman zelf: Han van der Meer „De Nederlandse ambassa deurs van de 19 betrokken lan den vroegen me om wat te be denken voor het Columbus- jaar. Uiteraard hadden we na tuurlijk over al die landen docu mentaires kunnen maken. Maar na de zesde aflevering over Honduras zou het wel erg saai worden. Mijn bedoeling is te la ten zien dat Latijns-Amerika méér is dan cocaïne, koffie en bananen", aldus Van der Meer, die zijn 'show' alweer vijftien jaar presenteert. De nieuwe reeks shows bevat De nieuwe reeks afleveringen van de Ver Van Mijn Bed Shows worden opgefrist met filmpjes van amateurs. Vanavond bijdragen van Ronald Overdijk uit El Salvador èn Philip van de Poel uit Argentinië, foto cpd gebruikelijke informatie ikundigen ovei del. r onderwerpen als de economie, het milieu, het toerisme, democratisering, reli gie en drugs. Maar met de ama teurfilmpjes er bij wordt het toch meer 'tutti frutti' of 'een pil met een chocoladejasje', zoals Van der Meer dat noemt. Een van de mooiste voorbeel den is het filmpje van Philip van de Poel over de tango in Argen tinië, dat vanavond wordt uitge zonden. Hij had het geluk dat in de wijk in Buenos Aires waar hij rondliep op dat moment een van de grondleggers van de tan go werd gehuldigd. Van de Poel bleef kijken en praten. Een ver frissend stukje ffim. (Ver Van Mijn Bed Show, vanavond, Nederland 1, 19.00 uur) Belgen gaan soap-serie produceren BRUSSEL «GPD De BRTN komt met een soapserie. Tot midden au gustus wordt in de BRTN- studio's hard gewerkt om de eerste dertien afleverin gen van 'Dageraadpark' op te nemen. De serie zal ove rigens pas volgend najaar op het scherm te zien zijn. 'Dageraadpark' biedt volksdrama zoals de Britse serie Eastenders. Producent Winnie Enghien noemt de serie 'een soap met kwali teitslabel'. De belangrijkste rollen worden vertolkt door o.a. Janine Bischops, Lucas Van den Eynde, Monika Du- mon, Karen Van Parijs, Geert Vermeulen en Manu- ela Van Werde. Dageraad park zal vanaf september 1993 wekelijks worden uit gezonden. STRIPS BOLLEBOOM Mariah Carey staat ondanks droomdebuut met beide benen op de grond In een kleedkamer van het vergeelde studiocomplex van Thames Television heeft Mariah Carey te midden van haar bandleden hoorbaar de dikste pret. Goed gehumeurd begint ze even later dan ook aan het vervullen van haar 'morele verplichting tegenover Holland': een uitgebreide beschouwing over het sensationele interna tionale succes van haar in 1990 verschenen debuutalbum. Sindsdien heeft het Newyork- se natuurtalent zich nauwelijks nog buiten de eigen landsgren zen vertoond, maar hield wel al om de aandacht op zich geves tigd. Deze weken bij voorbeeld prijkt de voormalige serveerster opnieuw in talloze hitparades met haar krachtige live-versie van de Jackson-5-klassieker 'I'll Be There', de eerste single van haar mini-album 'Unplugged'. Zelf vindt Mariah Carey dat ze met dit alternatieve pronkstuk in één klap al heel veel (verve lende) vragen heeft beant woord. Zo moet 'Unplugged' onmiddellijk een eind hebben gemaakt aan de links en rechts gerezen twijfel over haar moge lijkheden als 'zangeres naturel'. „Daarover deden allerlei rare verhalen de ronde, omdat ik tot nog toe maar zo weinig 'live' heb opgetreden", zegt de 22-ja- rige 'Assepoester van de Ameri kaanse popmuziek'. „Ik kan niet ontkennen dat ik op dat punt nalatig ben geweest, maar ik voeg er meteen aan toe dat ik daarvoor mijn redenen heb ge had. Allereerst moet men niet vergeten dat ik vanuit het niets tot een soort superster ben ge bombardeerd. Ik was een mo daal koorzangeresje dat met enig geluk in één keer de roos had getroffen. Dus voor mijn ei gen gevoel was ik nog aan een heleboel dingen gewoon niet toe. Behalve dat ik me nog niet rijp genoeg achtte voor het ge ven van concerten, had ik slechts één album aan repertoi re, gewoon te weinig om mee op pad te gaan." Aanpraten Zou ze het wel hebben gedaan, dan was ze nog langer en na drukkelijker de nieuwe troef van producer Narada Michael Wal den geweest ofwel diens ver vangster van de hem ontrouwe Whitney Houston. In plaats van die gemakkelijke weg koos Ma riah Carey vorig jaar voor het avontuur door bij haar tweede album 'Emotions' de touwtjes meer in eigen hand te houden. Haar 'droomdebuut' was goed voor een afzet van bijna tien miljoen exemplaren en vele onderscheidingen. „Misschien heb ik me bij het opnemen van mijn eerste album toch te veel laten aanpraten, had ik me meer moeten laten gelden. Maar wat wil je als je voor het eerst met alleen maar dure top- krachten de studio ingaat? Als je intuïtie je iets anders ingeeft dan wat zij suggereren, dan denk je al gauw dat je niet te ei genwijs moet zijn en dat zij het wel beter zullen weten." Hoewel de dochter van ope razangeres Patricia Carey het niet met zo veel woorden zegt is het wel duidelijk dat het etiket 'Whitney-Houston-achtig' haar behoorlijk dwars zit. „Ik ken haar niet persoonlijk. Ik zie haar niét als een voorbeeld of een concurrente. Wèl vind ik haar BOES Mariah Carey wil af van haar 'Whitney-Houston-achtige image'. een geweldig talent." „Ik geloof niet in die competi ties rond verkoopcijfers of Grammy Awards. Daarvoor is de muziek mij te dierbaar. Bo vendien ben ik er al achter dat je als artiest in de media onder hevig bent aan bepaalde golfbe wegingen. Eerst ben je de ont dekking van het decennium, vervolgens word je gekritiseerd omdat men alweer genoeg van je heeft. En heb je het daarna een tijd lang moeilijk, dan heb je kans dat je vanuit een under dog-positie weer op meer sym pathie kunt gaan rekenen. Heus, ik heb me verbaasd over de kritieken op 'Emotions', die veel minder jubelend waren dan bij mijn debuutalbum. Mu zikaal beschouwd kan dat ei genlijk niet, omdat ik bij 'Emo tions' veel meer van mezelf heb durven geven, waardoor mijn stem veel meer karakter heeft." Normaal Deels om toch nog eens geheel verlost te raken van de neerbui gende bijnaam 'Blanke Whitney Houston' zal Mariah Carey ('Ik ben overigens multi-raciaal, mijn vader heeft zowel Afri kaans als Venezolaans bloed') zich zo veel mogelijk als een 'volbloed muziekdier' profile ren. Dat wil zeggen: ook als pro ducer (binnenkort van haar achtergrondzanger Trey Lo- rentz), als aanvoerster van een eigen gospelgroep en als schrijf ster van pakkende kwaliteits liedjes. „Kijk, ik mag dan gezegend zijn met een bereik van, naar het schijnt, minstens vijf octa ven en door mijn moeder nog zo zijn geïndoctrineerd, ik weet al lang dat zingen alleen voor mij niet zaligmakend is. Ik wil me daarom ook in andere disci plines bekwamen." „Ik zal mezelf pas geslaagd vinden als ik alle kneepjes van het vak beheers, daarvoor vol doende erkenning geniet en kan vaststellen dat ik toch min of meer een normaal mens ben gebleven. Ik wil voorkomen dat ik een geïsoleerd sterrenbestaan moet gaan leiden. In mijn jonge jaren ben ik veel alleen geweest of zat ik bij veel oudere kinde ren die niets met me op had den. Daarna is er, toen ik met twee andere meiden die ook zo graag zangeres wilden worden op kamers in Manhattan ging wonen een wereld voor me open gegaan. Sindsdien moet ik vrienden om me heen hebben." Magisch In haar bijna dertig jaar oudere collega Carole King, ooit uitge roepen tot America's First Lady Of Song, denkt Mariah Carey inmiddels haar ideale voorbeeld gevonden te hebben. Ze werken verrassend samen in het num mer 'If It's Over', dat zowel op 'Emotions' als op 'Unplugged' staat. „Toen Carole me opbelde om me te complimenteren met mijn debuutalbum werd ik al bijna gek van blijdschap. Toen ze vervolgens ook nog eens voorstelde om een song van haar op te nemen had ik het he lemaal niet meer. Wat dacht je? Hier had ik de vrouw aan de lijn die me de plaat van mijn kin derjaren, 'Tapestry', had ge schonken." „Haar idee om mij haar 'Na* tural Woman' opnieuw te laten zingen, vond ik evenwel niet zo geslaagd. Daarvoor is het mij te heilig. Zo geredeneerd zat er dus niets anders op dan dat we samen iets nieuws zouden pro beren te schrijven. Carole was zo enthousiast dat ze vanuit Idaho meteen het vliegtuig naar New York pakte. Voor we het wisten zaten we samen achter de piano en nog geen uur later was onze baby 'If It's Over' ge boren. Als ik me als artieste iets mag toewensen, dan zijn het dit soort onvergetelijke magische momenten."

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 8