'Achthovenerweg wordt racebaan' Boerderij van 'Katten Mie' te koop Plan voor golfbaan op ligweiden Vlietland Regio Leiden Popfestival in park De Houtkamp Feike Waque loopt in Overvol programma bij Zomerfeesten Wassenaar DINSDAG 4 AUGUSTUS 1992 N DER PLAS (CHEF) Tuinman houdt inbreker aan wassenaar Een tuinman van het landgoed Duindigt in Wasse naar heeft gistermiddag eigenhandig een inbreker aangehou den. Het bleek te gaan om een 33-jarige Hagenaar, die uit één van de tuinhuisjes op het terrein twee portemonnees met in houd, twee walkmans en twee messen had weggenomen. De ge alarmeerde politie heeft de inbreker van de tuinman overgeno- Cursus 'Slapen kun je leren' wassenaar/voorschoten Het kruiswerk Rijn en Duin organiseert dit najaar weer een cursus voor mensen die lijden aan slapeloos heid. Het kruiswerk houdt deze cursus 'Slapen kun je leren' in samenwerking met de Stichting Duinstreek voor Thuiszorg en Maatschappelijk Werk. Het programma bestaat uit acht weke lijkse bijeenkomsten en is bestemd voor inwoners van Katwijk, Rijnsburg, Valkenburg, Noordwijk, Voorschoten en Wassenaar. De cursus wordt gehouden in Katwijk. De eerste bijeenkomst is op 22 september. Opgave via Kruiswerk Rijn en Duin (tel 01718- 54512 of54500). Vier auto's ontvreemd in Noordwijk NOORDWUK In Noordwijk zijn afgelopen nacht drie luxe perso nenauto's en een Volkswagenbusje ontvreemd. De personenau to's - twee Golf GTI's en een BMW-cabriolet - stonden gepar keerd op respectievelijk het Palaceplein, aan de Golfweg en op het jan Kroonsplein. De Volkswagenbus stond bij een camping in Het Langeveld. De eigenaren, Duitse toeristen uit Bonn en Wehrdol en inwoners van Koog aan de Zaan en Weesp, hebben inmiddels aangifte gedaan van de diefstal. Woordvoerder Smilde van de Noordwijkse politie sluit niet uit dat de diefstallen van de GTI's met elkaar te maken hebben. In- en uitvoegen moet vlotter Zeven inritten naar landgoede ren aan de Wassenaarse Rijks straatweg moeten ruimer wor den gemaakt als de maximum snelheid vanaf medio augustus op de hele weg 70 kilometer per uur bedraagt. De inritten wer den een paar jaar geleden juist smaller gemaakt, om 'in het straatbeeld' te passen. Op het deel van de weg tussen motel De Bijhorst en het voormalige dierenpark mocht toen niet har der worden gereden dan 50 ki lometer per uur. Rijkswaterstaat betaalt de 30.000 gulden die de hele ope ratie kost. De dienst plaats bin nenkort de borden met de nieu we maximum-snelheid van 70 kilometer. Daarmee wordt op het hele traject tussen Wasse naar en Den Haag de maxi mum-snelheid weer gelijk. Door de hogere snelheid van het verkeer moet het in- en uit voegen naar de landgoederen ook vlotter verlopen. Om ge vaarlijke situaties te voorko men, moeten de inritten daar om worden aangepast. Nieuwe eigenaar moet onderkomen weer in 'volle glorie' herstellen voorschoten Bewoners ontevreden over reconstructie Bewoners van de Achthovenerweg in Leiderdorp zijn zeer ontevreden over de manier waarop de weg momen teel wordt gereconstrueerd. Door het deels weghalen van de bochten en het aanbrengen van een asfaltlaag, kun nen automobilisten na de oplevering in december veel sneller rijden, zo vreest de buurt. De doorgaande route zal om die reden aantrekkelijker en daardoor ook veel drukker worden. „De Achthovenerweg wordt een race baan", luidt de algemene klacht. Vooral de bewoners van het Patrimoniumpark zijn bang voor grote overlast. Bij de krui- sing van de Achthovenerweg met de enclave hadden klinkers moeten komen, maar de park bewoners maakten bezwaar omdat die te veel lawaai zou veroorzaken. Bos: „De'bewo ners waren furieus, want ze hebben al jaren overlast. Hun huizen zijn niet onderheid en de trillingen van de vrachtwa gens veroorzaken schade. Ze willen dus wel maatregelen om het verkeer af te remmen, maar niet precies voor het park. De gemeente heeft echter geen voorstel voor een andere maat- De buurtbewoners voelen zich te weinig betrokken bij de voor bereiding van de plannen. Twee keer hebben zij hun mening kunnen geven tijdens hoorzit tingen in het gemeentehuis, maar dat wordt volstrekt onvol doende genoemd. „De gemeen te luisterde wel naar bezwaren, maar wilde geen alternatieven aandragen", klaagt C. Bos, die als woordvoerder voor de buurt optreedt. Hij geeft een voor beeld. „Aan het begin van de weg zou een drempel komen en daarover waren de meeste mensen heel enthousiast. Maar omdat één persoon het niet wil de, gaat de drempel nu niet door. En de gemeente kan zeg gen dat ze goed naar de bezwa ren heeft geluisterd." Ook het verwijderen van de bomen langs de weg is de buurt in het verkeerde keelgat gescho ten. „In de bijeenkomsten is ge zegd dat er geen bomen zouden worden gekapt. Een week of wat later komt er een vent met een kettingzaag en die haalt ze alle maal om. Ik begrijp wel dat er nauwelijks ruimte is voor bo men, ook omdat de wortels het asfalt omhoog kunnen duwen. Maar op deze manier belazer je de kluit." De Achthovenerweg dreigt volgens Bos 'een vlakke race baan' te worden. „Helemaal aan het begin van de weg is wel een bocht aangelegd, maar die snij den veel automobilisten af. Daardoor ontstaan juist gevaar lijke situaties. Het nodigt uit tot overtredingen. Een brug met een bocht bij het Patrimonium park is eruit gehaald, daar zijn vroeger veel dodelijke ongeluk ken gebeurd. Maar in plaats daarvan hadden andere 'rem mers' moeten komen." De raadscommissie verkeer besloot vorige maand dat op de weg niet harder dan 60 kilome ter per uur mag worden gere den. De omwonenden verwach ten daarvan niet zo veel. „Het wordt een kaarsrechte, geasfal teerde weg. Je kunt erop reke nen dat de snelheden behoorlijk hoog zijn en dat veel verkeer van de weg gebruik zal maken." De boerderij "Wie kan keeren de hand des heeren' aan het Voor- schotense Nicolaespad staat te koop. In de voormalige boerde rij woonde jarenlang 'Katten Mie', die er zwerfkatten opving. Zo'n veertig dieren hielden zich op in en rond haar huis. 'Katten Mie', de bijnaam voor de nu 78- jarige mevrouw C. van Veen- Hogervorst, kon na een val in haar huis echter niet meer al leen wonen. Zij woont nu in 't Hofflants Huys. De voormalige boerderij moet na de verkoop 'in volle glorie' worden herstel. De gemeente is echter niet bereid de restauratie te subsidiëren. In het pand, dat nu nog eigendom is van de ge meente, zou zich een klein, in pandig bedrijf kunnen huisves ten. „Een bedrijf op een heel beperkte schaal. Bijvoorbeeld een huisarts of een dierenarts", aldus een gemeente-woord voerder. 'Katten Mie' ving vanaf de ja ren zeventig allerlei katten op in en rond haar woning. Voor die tijd werd het pand bewoond door een tiental krakers. Het huis werd flink opgeknapt door de gemeente en 'Katten Mie' nam er met haar negen honden en een stuk of twintig katten haar intrek. Dat veroorzaakte eens een kleine rel, toen twintig katten en elf honden in beslag moesten worden genomen omdat ze ernstig ziek waren. Dat lag ech ter niet aan mevrouw Van Veen, verklaarde de dierenbescher ming toen. De dieren waren verwaarloosd door twee inwo nende Haagse vrouwen, die sa men nog eens zeventig katten meebrachten. De toestand in de boerderij was na enige maan den zo erg, dat de kattepis door het plafond sijpelde. De boerde- De gemeente Voorschoten is niet bereid de restauratie van de boerderij te subsidiëren. rij moest worden ontsmet. gen nog elke dag eten op de Nadat 'Katten Mie' vorig jaar plaatsen waar mevrouw Van de boerderij moest verlaten, Veen hen ook jaren voederde, heeft de Dierenbescherming De beesten zijn inmiddels wel zich over de zwerfkatten ont- gesteriliseerd of gecastreerd, fermt. Zo'n twintig katten die in 'Katten Mie' ging heel ver in de boerderij huisden, konden haar zorg voor de dakloze die- via het Leidse dierenasiel bij ren in het dorp. Zij fietste iedere mensen thuis worden onderge- dag een aantal plaatsen af in de bracht. De overige katten krij- gemeente om zwerfkatten eten te geven. Aan eten en drinken voor de dieren had ze nooit ge brek. Ze kreeg altijd kattenvoed- sel van een dierenspeciaalzaak in Voorschoten. Als een zak of doos was opengescheurd, ging de inhoud naar mevrouw Van Veen. Mensen die ergens een nieuwe zwerfkat ontdekten, zet ten die geregeld bij haar in de FOTO* JAN HOLVAST laan, waarna zij zich over het dier ontfermde. Inmiddels hebben zich al twintig gegadigden voor 'Wie kan keeren de hand des heeren' bij de gemeente gemeld. Wat de honderd jaar oude boerderij moet opbrengen, wil de ge meente-woordvoerder niet kwijt. Leiderdorp krijgt een eigen popfestival in het park De Houtkamp. Op zaterdag 29 au gustus bevolken plaatselijke en regionale popgroepen daar een podium. Omwonenden onder vinden van het festival wel eni ge geluidsoverlast, zo verwacht het gemeentebestuur, maar de muziek mag niet harder klinken dan 60 decibel. „Dat is verge lijkbaar met het geluid van een stofzuiger." De organisator Stichting Leid se Pleinpop wil muziek verzor gen van 12.30 tot 19.00 uur. Op de grote weide in het park wordt een podium neergezet, waar de plaatselijke poparties ten optreden. Welke bands pre cies acte de presence geven is nog onbekend. In De Houtkamp werden al eerder popconcerten gehouden. Toen hadden omwonenden geen last van lawaai, maar bur gemeester en wethouders hou den er rekening mee dat er nu wel klachten komen. „De laatste jaren is de kermis op de Laan van Ouderzorg al een aanlei ding tot klachten over geluids overlast geweest", vergelijkt het college. Omdat de kermis veel dich terbij de flats op de Laan van Ouderzorg wordt gehouden dan het popfestival, en de muziek eerder op de dag klinkt dan de kermisgeluiden, hoopt het col lege dat het geluid nu wel draaglijk is voor de buurt. „De kracht van het geluid kan daar entegen wel groter zijn. Maar doordat het festival in het park wordt gehouden en de bomen volop in het blad staan, wordt hierdoor een natuurlijk geluids- cherm gevormd." De organisatie wilde bij het festival ook alcoholhoudende dranken schenken, maar dat verzoek hebben burgemeester en wethouders afgewezen. De stichting heeft geen normale horeca-vergunning en mag daarom geen sterke drank ver kopen. Er komen wel drie bars met alcoholvrije dranken en een eetkraam. Feike Waque heeft in de Inter nationale Bloemenmarathon, een meerdaagse wedstrijd voor rolstoelrijders, het gat met kop loper Kees van Breukelen ver kleind tot twee seconden. Aan vankelijk zag de Schiedammer zijn achterstand van twintig se conden in de beklimming van de Cauberg (vierde etappe) nog oplopen, maar in de vijfde etap pe naar Heerlen sloeg hij gena deloos toe. Met een voorsprong van 41 seconden kwam Waque over de finish. Aan het eind van deze week rijden de 'wheelers' hun finish-etappes in de Leidse regio. In de beklimming van de Cauberg in Valkenburg was Utrechter Kees van Breukelen, nog ongenaakbaar. Specialist Roelof Keen eindigde als tweede voor Waque. Met die tweede plaats nestelde Keen zich aan de kop van het bergklassement. De uitslag in de vijfde etappe was, wat de eerste drie plaatsen betreft, het spiegelbeeld van de vierde. Waque eindigde voor Keen en Van Breukelen. Door die resultaten hebben de eerste drie in het algemeen klassement al een lichte afschei ding met de nummer vier tot stand gebracht. Ligt Waque twee seconden achter op Van Breukelen, Keen moet met een achterstand van 27 seconden genoegen nemen. Provincie positief over initiatief exploitant Carpentier Alting voorschoten dick van der plas Exploitant A.S. Carpentier Alting van het recreatiegebied Vliet land ziet het al helemaal voor zich. Op de zelfs bij topdrukte nauwelijks gebruikte ligweiden van het recreatiegebied, kunnen golfliefhebbers in de loop van volgend jaar hun balletje slaan. Op een fonkelnieuwe negen holes-baan, die volledig voldoet aan de eisen van de Nederland se Golf Federatie. Of zijn droom ook werkelijk heid wordt, hangt af van de toe stemming van een aantal in stanties. Niet in de laatste plaats die van de provincie Zuid-Hol land, die de gronden in het ge bied tussen Voorschoten en Leidschendam in haar bezit heeft. Maar als alle procedures vlot worden doorlopen, kan vol gens Carpentier Alting aan het eind van dit jaar de knoop wor den doorgehakt. De golfbaan zou moeten wor den aangelegd in het meest noordelijke deel van Vlietland, waar sappige, groene ligweiden het grootste deel van het jaar ongebruikt liggen. „Die uitge strekte grasvelden dateren nog uit een periode waarin er een wat andere visie op recreëren bestond", vertelt Carpentier Al ting. „In de praktijk blijkt dat mensen op een mooie dag toch voornamelijk naar de stranden rond de plas trekken." Het wordt dan ook tijd dat de lig weiden 'meer maatschappelijk rendement' gaan opleveren, meent de exploitant van de commerciële voorzieningen in het recreatiegebied. De recreanten in het gebied Vlietland trekken vooral r Momenteel is in overleg met baan met alles erop en eraan, gericht die de baan als vaste be- openbare functie. Iedereen die een architect al een aantal ont- Het is uiteindelijk de bedoeling speler in gebruik neemt. En ver- zin heeft om een balletje te werpen gemaakt voor een golf- dat er een vereniging wordt op- der krijgt het complex ook een slaan, kan er terecht Enorme behoefte Dat het maken van plannen voor golfbanen momenteel uit groeit tot een populaire bezig heid, verontrust Carpentier Al ting niet Hij verwacht geen felle strijd om de leden tussen elkaar beconcurrende clubs. „Uit alle onderzoeken blijkt dat er een enorme behoefte is aan golfba nen. Er zijn in ons land zo'n 400.000 tot 500.000 potentiële spelers en zelfs als alle capaci teit wordt benut zullen daar slechts 50.000 van uiteindelijk op een baan terecht kunnen", verwacht hij. De 'nood' is met name in de Randstad het hoogst. „Hier wonen de meeste mensen en is de grond het schaarst." Het provinciaal bestuur on derschrijft die grote behoefte, met name in de regio Den Haag-Leiden. Zolang het gaat om particulier initiatief willen gedeputeerde staten dan ook wel meewerken aan de tot standkoming van golfbanen in openbare recreatiegebieden. Binnenkort wordt door de pro vincie overleg gevoerd met de gemeente Leiden, die als één van de grondeigenaren van Vlietland ook haar 'planologi sche' toestemming moet geven. De golfbaan in Vlietland moet in de gedachte van het provin ciebestuur volledig worden in gepast in het recreatiegebied. Het terrein moet worden door sneden door fiets- en rijwielpa den en de nietsvermoedende recreant kan bij een aantal 'golf- informatiepunten' kennis ma ken met de finesses van de sport De Wassenaarse Zomerfeesten worden dit jaar gehouden van woensdag 12 tot en met zater dag 15 augustus. De plaatselijke oranjevereniging 'Koningin Wil- helmina' heeft een overvol pro gramma opgesteld, dat op ver schillende plaatsen in het dorp wordt afgewerkt. De festiviteiten beginnen op 12 augustus om 18.00 uur met de opening van de kermis aan de Dr. Mansveltkade. Behalve van de attracties kan hier om 22.30 uur worden genoten van het vuurwerk, dat wordt afge stoken op de velden van het Blauw-Zwart-complex. De ker- doen aan een klaverjas- en pan doerwedstrijd. Een half uur later begint op het. marktterrein aan de Berkheistraat een tekenwed strijd voor de jeugd van 4 tot en met 12 jaar. De avondspelen, met onder meer kuipjessteken en het Schotse paalwerpen, worden vanaf 19.00 uur afge werkt op het terrein aan de Hof- campweg. Deelnemers moeten minimaal 14 jaar zijn. Hetfeestprogramma begint op vrijdag met een waterfestijn in het Sterrenbad aan de Zand erijlaan. Voor de jeugd is er om 09.30 uur een hindernisrace te water (voor de leeftijdscatego- riën 6 tot en met 9 jaar) en een kajak-race voor kinderen van 10 tot en met 12 jaar. De jeu de boules-baan bij de sporthal kan vanaf 14.00 uur door de plaatse lijke ouderen worden gebruikt, 's Avonds is er weer een spelen- circuit aan de Hofcamplaan, met onder meer waterbal- ongooien, skilopen en stamza- gen. Er kunnen maximaal 12 teams bestaande uit 5 personen meedoen. Vroege vogels kun nen op zaterdag 15 augustus al om 08.00 uur hun hengel uit werpen tijdens de viswedstrijd in de Zijl watering. Inschrijven is mogelijk vanaf 07.30 uur. Om 10.30 uur wordt er bij de sport hal weer jeu de boules gespeeld en een uur later begint op de Van Groeveltlaan het ringsteken te paard. Het ringsteken met rij tuigen staat voor 14.00 uur op het programma. De festiviteiten worden 's avonds om 19.00 uur afgesloten met tientonnertrek- ken op de Van Hogendorps- traat. Teams van vier personen moeten een containerwagen van tien ton zo ver mogelijk ver plaatsen. mis is tot steeds van 's morgens 10.00 tot 's nachts 01.00 uur geopend. Leden van de oranjevereniging hebben met hun lidmaat schapskaart gratis toegang tot het terrein, niet-leden betalen 50 cent entree. Kinderen bene den de 14 jaar mogen de kermis gratis op. Het speelterrein' aan de Hof- campweg vormt op donderdag 13 augustus het decor voor een spelencircuit voor kinderen van 6 tot en met 13 jaar. De inschrij ving is om 09.30 uur. Het circuit bestaat onder meer uit doel trappen, zaklopen, spijker broekhangen, een voetbalbe hendigheidsspel en een storm baan met vier hindernissen. Vanaf 10.00 uur kan er ook wor den deelgenomen aan een vis- spel, ringwerpen en een stoe lendans. Peuters en kleuters kunnen spelen op een groot luchtkussen. De oudere Wassenaarders kunnen 's middags om 14.00 uur in Huize Willibrord mee

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 10