Lugthart 'thuis' in een uurtje klaar Sport Groen strijkt met de eer in Rijnsburg Maracana-stadion voor onbepaalde tijd dicht Andere gezichten in ronde van Noordwijk Haarlem: meedelen in transfer Numan WOENSDAG 29 JUL11992 SVLV tegen eredivisieclub RKC voorschoten Voetbalvereniging SVLV uit Voorschoten speelt zondag 2 augustus een oefenwedstrijd tegen eredivisieclub RKC. Het duel op het veld aan de Juliana van Stolberglaan begint om 14.30 uur. De toegang bedraagt vijf gulden. Ook vorig seizoen speelde SVLV in de voorbereidingsperiode tegen een club uit het betaalde voetbal, in casu Excelsior. Tegenstander RKC moet evenwel nog een graadje hoger worden aangeslagen. De ploeg van trainer Leo van Veen eindigde vorig seizoen in de eredivisie als tiende. Het is zo goed als zeker dat de Waalwijkers met een volledige selectie, met onder anderen Herman Teeuwen en Mar cel Brands, naar Voorschoten komen. Groenendijk blijft bij Ajax amsterdam Alfons Groenendijk is niet van plan Ajax te verruilen voor FC Twente. De oud-Leidenaar werd onmiddellijk gepolst door de Enschedese eredivisieclub, nadat de overgang van mid denvelder Numan naar PSV een feit was. Groenendijk, die aan zijn tweede seizoen bij Ajax begint, hoopt echter een basisplaats af te dwingen bij de Amsterdammers. DIOK heeft zijn toernooi rond leiden Het deelnemersveld van het vijfde Euro-rugbytoernooi is rond. Naast het al in een vroegtijdig stadium gecontracteerde Gloucester (Engeland) en Bridgend (Wales) verzekerde lands kampioen DIOK zich ook van de deelname van de Portugese kampioen Cascaïs. Die club staat bekend om zijn spectaculaire en snelle speelstijl. Het vijfde Euro-toernooi valt ditmaal vroeg: op vrijdag 14 en op zondag 16 augustus. Mede om die reden is de selectie van DIOK al enige weken in training. Langeberg in 24 uurs Francorchamps oegstceestTom Langeberg uit Oegstgeest neemt het komende weekeinde deel aan de 24-uurs-race voor toerwagens op het cir cuit van Francorchamps. De 39-jarige Langeberg vormt samen met Raymond Coronel en Roeland Reinders een equipe die uit komt in Groep A. Het trio heeft de beschikking over een Nissan Skyline GT-R. Langeberg is geen onbekende in de racerij. Hij maakte zijn debuut in 1989 op Zandvoort. Na een achtste en een vierde plaats in de strijd om het Nederlands kampioenschap toerwagens Groep N bereikte hij vorig jaar een hoogtepunt met een vierde plaats in de 24 uursrace op de Nurnburgring. Van Kempen blijft leider den haag Richard van Kempen is de vijfde etappe van de Wieier Avondzesdaagse vrijwel zonder kleerscheuren doorgekomen. De renner van Swift/Casba eindigde als zesde, één plaats achter concurrent en ploeggenoot Niels Boogaard. Bovendien pakte hij drie punten in een bonificatiesprint, waar Boogaard er vijf pakte. Pascal Vergeer werd tweede in de etappe achter de snelle Rob Sienders. Van Kempen leidt nu met 104 punten, voor Boogaard (95) en Vergeer (94). Jack Manuputty wint prestigeduel Jan-Willem Lugthart heeft gisteren niet hoeven zweten in zijn openingsronde op het badgastentoernooi van Zee en Duin. Tegenstander Edwin de Vries kon de thuisspelende tennisleraar geheel niet verontrusten. Lugthart was ruim binnen het uur klaar met de Hillegommer: 6-0 6-0. katwuk gerrit-jan van geen tennismedewerker Alleen in de openingsgame en nog twee spelen moest Lugthart gamepoints toestaan. Voor het overige was De Vries geen mo ment gevaarlijk. De Vries is dan ook geen tegenstander die zich vol overgave op tennis stort. De DHL-werknemer speelt voor de gezelligheid wat toernooitjes en heeft zeker in het enkelspel geen illusies op een hoge klas sering. In de dubbel blijft hij wel altijd gevaarlijk. Lugthart meende van het be gin af aan vol erin te moeten gaan om te kijken hoe het met zijn spel stond. Op eigen park spelen en dan ook nog je titel verdedigen is natuurlijk niet makkelijk. „Ik speelde niet zo zeer om met 6-0 6-0 te winnen, maar wilde wel steeds fel zijn", aldus Lugthart. De favoriet kan voorlopig tevreden zijn en met een gerust hart zijn volgende te genstander opwachten. Damen Leon Damen kon het op eigen bodem niet redden. Het maatje van Lugthart in het eerste team kreeg in Marco Visser dan ook geen makkelijke opponent. Vis ser speelde niet optimaal, maar bleek wel steeds de sterkere speler. Damen deed wat hij kon, maar moest keer op keer zien hoe Visser de belangrijke pun ten scoorde. Na een gewonnen eerste set (6-2) moest Visser wel steeds bij de les blijven. De Uni- cummer had wel steeds een break voorsprong, maar voelde de hete adem van Damen in zijn nek. Echt doordrukken kon de Zee en Duiner niet en moest de tweede set ook aan Visser la ten (6-4). Liesbeth Hooghoudt vocht in B haar zoveelste robbertje met Hester Stehouwer dit seizoen uit. Beide vrouwen maken er een sport van om lang op de baan te staan. Vorige week op Roomburg was het nog Stehou wer die aan het langste eind trok. De Alphense won toen in drie lange sets. Ditmaal was het weer Hooghoudt die de felicita ties in ontvangst mocht nemen. De speelster van OLTC bleek na drie reeksen de sterkste: 6-4 5-7 6-4. Irma van Seeters beleefde een gemakkelijke openingsronde bij de vrouwen in B. Annemarije van Overschot was weer te ge haast met haar slagen, waarvan de Merenwijkse kon profiteren. Van Seeters bewees met de uit slag 6-0 6-1 dat ze weer hele maal in haar element is. De als tweede geplaatste is dan ook een serieuze gegadigde voor de eindzege. Renee Crama had geen kind aan Carina Smaal. De Nieuw- Vennepse, vorige week nog ac tief in het A-kwalificatieteornooi op Roomburg, behoefde slechts een game in te leveren: 6-0 6-1. Robben Albert Robben leed voor de eer ste maal dit seizoen voor de kwartfinale een nederlaag. De als eerste geplaatste speler in Cl, dit jaar al goed voor drie fi naleplaatsen en een toernooize ge had geen antwoord op het spel van Robbert Zaaijer. De Metsspeler uit Den Haag zorgde voor de sensatie van de dag door de Nieuw-Venneper met 6-4 6-3 te elimineren, waardoor de beide getipte finalisten - Wouter van Tongeren zag af van deelname - al vroegtijdig het toernooi vaarwel moesten zeggen. Jack Manuputty trad aan te gen Kruts, zijn opvolger als trai ner bij de Rijnkanters. Het pres tigeduel werd door de huidige trainer van SW in Voorhout in zijn voordeel beslist. Manuputty kon zijn hele slagenarsenaal uit proberen en tegelijkertijd Kruts geen kans laten: 6-16-1. Bij de vrouwen in Cl toonde Lisette Faas haar goede vorm door, na in de eerste ronde geen spel verloren te hebben, ook nu snel klaar te zijn met de Duitse Scheintenberger. Faas moest slechts drie spellen aan haar op- ponen te laten: 6-2 6-1. Liesbeth Hooghoudt in opperste concentratie. Uiteindelijk zou zij in de partij tegen Hester Stehouwer aan het langste eind trekken. fo to henk bouwman runsburg tim brouwer de koning De wielerronde van Rijnsburg was gisteravond misschien even gezellig, maar sportief gezien matiger dan de vorige jaargan gen. Behalve het ontbreken van de olympische 'parel van Rijns burg', Petra Grimbergen, had dat ook te maken met een in krimping van het programma, dat deze keer geen plaats bood aan de B-amateurs. Zelfs het klinkerrondje was vanwege werkzaamheden in het dorp ingekort. Het mocht de pret niet drukken bij de vrou wen. Vooral de regionale favo rieten grepen de afwezigheid van Barcelona-gangers Grim bergen, Monique Knol en Leon- tien van Moorsel aan om zich rondenlang te manifesteren. Pe tra de Bruin, bezig aan haar af- scheidstoernee, Anita Kruse, Els Koolloos en Angela van Smo- renburg, waren zowel in de rit in lijn als in de afvalkoers niet uit de voorste gelederen weg te slaan. Toch incasseerden bui tenstaanders uiteindelijk de vet ste prijzen. Margreta Groen en Monique de Bruin behaalden evenveel punten, maar Groen eindigde eerste op grond van haar laatste resultaat. Petra de Bruin uit Langeraar mocht de derde prijs afhalen, waarna het Lisser duo Kruse - Koolloos volgde. Van Smorenburg werd achtste. In de afsluitende Burchtron de, speciaal voor ingezetenen van de bollengemeente, kwam toch een Grimbergen boven drijven. Aad, de schaatsende broer van Petra, was niet uit de voorste gelederen weg te slaan. De accommodatie is gesloten omdat ze eerst gerenoveerd dient te -worden, de kosten van de verbouwing worden geschat op bijna 22 miljoen gulden. Het stadion werd in 1950 gebouwd voor de eindronde om de we reldtitelvoetbal. rio de janeiro «sip Het Maracana-stadiori in Rio de Janeiro is voor onbepaalde tijd gesloten. In de voetbaltempel vonden negen dagen geleden drie mensen de dood toen een hek het begaf. In de grootste voetbalarena ter wereld bevon den zich op dat moment 145.000 toeschouwers bij de fi nale om de Braziliaanse voet- baltitel. Tijdens de finale, gewonnen door Uruguay, zaten veertig jaar geleden 205.000 toeschouwers in het stadion. fc Groningen moet het de komende maanden zonder centrale verdediger Jan Veenhof stellen. De 23-jarige speler liep in het oe fenduel in en tegen Veendam (1-0) een dubbele kuitbeenbreuk op. Veenhof onderging meteen een operatie in het Groningse Martini- ziekenhuis. De Groninger raakte in de 35ste minuut geblesseerd in een duel met Veendam-spits Meijerman. In een poging de bal te blokkeren kwam hij ongelukkig in botsing met zijn tegensi.uulei SCOREBORD OEFENVOETBAL Leerdam Sport (4e klasse zondag) - Feyenoord 0-10 (0-4). Doelpunten Damaschin 3. Biack- son 3. Fraser 2, Go"é 2 Regionaal elftal Nijkerk - RKC 0-1 (1-7). Doel punten RKC Eikenhout 2. Jalmk 2. Maav Brandts. Van Aarden MW Ofl Kreta 0-0. SCHAKEN NK VROUWEN Zevende ronde: De G'eei S*'va 0-1, Slmger land - Limbaeh 1/2-1/2. Koster - Harmsen 0-1 Belle - Bruinenberg 0-1. De Vries - Wuts 1-0 Stand 1 S/iva 5 punten, 2. Bruinenberg. Lim baeh. Harmsen. Slingerland 4. 6 Bene 3 1/2. 7 Koster. Wuts 3. 9 De Vries 2 1/2. 10 De Greet 2 - TENNIS Het klinkerrondje was ingekort en de echte toppers ontbraken in Rijnsburg. Dat neemt niet weg dat er flink werd gekoerst. foto henk bouwman 6-0 6-0 Westenkamp Kitboo- 6 2 i Van Seeters Van Overschot 6 0 6-1 Smaal 6-0 6-1. Hoofhoudl-Stero «e 6-4 MOB: Brj.n/E evetd Gntp 6-1 MEC1: BuyvFrfke 6-2 6-1 Derksen 6-16-1 Zaa ier Robben 6 4 nuputtv Kruts 6-1 6 1 VEC1. faasS be'ger 6 2 6-1. Van der Heiden Sch MEC2 H - terg-Van «ff P at Van der Berg-Schm,dt 6-4 6-0 Boe s 7-5 6 2. Wss -v Guyt 6 3 b 1 M doei/Wiingaarden-Jantnen/Wiv, Van GeeivZaa'jer Groeneveidfariev WIELRENNEN Nevens (Beu 7 Bug no (Ita) 8 (Ned). 9 Vos (Ned). 10 De Vos INe Sleenwijk 1 Ham*<Ni|ver jaL 2 19 04 Ni|dam (Zunderti (Groenlo), 4 Van Pop pel (Poppei) Schurer 'Oud Gasten. 6 Adri Kool' brord), 7 Dienki (Bel). 8 Talen 9 Pauwels (Bei), 10 Lubberd g(V Moorsele (Bel) 1 Heynedrn -• (B in 3 55. 2 Stasse (Bei) 0 20, 3 donck (Bel). 27 Strouken (Ned) 4 tim brouwer de koning De jaarlijkse wielerronde van Noordwijk ziet er dit jaar anders uit. Geen profren ners, die pal na de Acht van Chaam in de avondschemering nog snel een paar rond jes achter derny's afleggen op de Noord- wijkse boulevards. De amateurs moeten vanavond de slotetappe van de Internatio nale Wieier Avond Zesdaagse glans geven. Organisator Joop Riethoven denkt dat deze opzet van 'zijn' ronde eenmalig is. Het late tijdstip waarop de Acht van Chaam wordt verreden geldt volgens de Leidenaar alleen voor dit jaar. Over de fi nanciële problemen - de Noordwijkse WV heeft de subsidiekraan in één keer dichtge draaid - stapt hij gemakkelijk heen. Rietho ven: „Ik denk dat de WV zich nog wel be denkt. Ik moet van, de winter uitsluitsel hebben voor volgend jaar. Als de WV niets doet, kom ik nooit meer in Noordwijk te rug." loop Riethoven zou Joop Riethoven niet zijn als hij niet van de wielerronde iets spe ciaals zou maken. Vóór het peloton van wieleramateurs uit binnen- en buitenland om 19.30 uur van start gaat voor het slot- criterium van de zesdaagse vertonen om 17.30 uur de trimmers en om 18.30 uur prominenten hun kunsten. Riethoven somt hun namen op: „Oud-Tourwinnaar Jan Janssen, Jo de Roo, Arie van Wetten, Gerard Koel, Monique en Simone Velze- boer en hun broer Mark, Willy o' Reilly, Noordwijk-trainer John Eelman en oud voetballer Anton Marijt en Carl Zoetemelk, de zoon van Joop. Die sportmensen koppel ik aan sponsors en hoogwaardigheidsbe kleders." Voor de uitsmijter van de avond moeten de A-amateurs zorgen. Als het even meezit krijgt Riethoven een winnaar uit de buurt. Warmonder Pascal Vergeer en Richard van Kempen uit Nieuwveen doen mee om de hoofdprijs. Zij zijn weliswaar geen duurbe taalde profs, maar wel sporters in hart en nieren. In plaats van een half uur achter de motoren rijden zij 80 kilometer onderin dë beugels. Riethoven, die het tarief voor de eretri bune tot zes gulden heeft teruggebracht, doet er alles aan om net zo veel toeschou wers als voorheen naar de Noordwijkse boulevards te lokken. Zo wil hij de ama teurs nog tot een extra inspanning bewe gen. „Voor een premie van 500 gulden mo gen de snelste renners van elke ploeg een tijdrit van één ronde rijden. Dat geld ligt er nu eenmaal. De sponsors en de horeca willen best betalen. Ik heb dit jaar maar niet het onderste uit de kan gevraagd. Wie weet moet ik volgend jaar weer voor een grotere bijdrage bij hen aankloppen." SPORT OP TV 23 15-23 30 Sportnet Gol» report OoMmt- gaz.np 23 25-01 00 BBC 1 Olympic Grandstand haarlem «gpd Haarlem wil voor een bedrag van rond de 200.000 gulden meede len in de transfer van Arthur Numan naar PSV. Gisteravond bepaal de de arbitragecommissie van de KNVB dat de Beverwijker voor 2,8 miljoen gulden van FC Twente naar Eindhoven mag vertrekken. Haarlem claimt nu op basis van een clausule in het contract zoals dat werd opgesteld bij de overgang van Numan van de club uit de eerste divisie naar FC Twente een vergoeding van een kleine tien procent. De deadline voor die vergoeding verstreek weliswaar op 1 juli jongstleden, maar Haarlem meent (mede) door getuigen verklaringen te kunnen bewijzen dat de onderhandelingen over Numans transfer al ver voor die datum zijn begonnen Mocht FC Twente - toch al benadeeld door de uitspraak van de arbitrage! om- missie omdat Manchester City bereid was 5 miljoen gulden voor Numan op tafel te leggen - niet aan de eis van Haarlem tegemoet willen komen, dan spant de club uit de Spaarnestad een arbitrage zaak aan. Heffen, schoonspringen. turnen en |udoer Olympisch löyrnaal 16 1017 15 Did 2 Sport heute 17 30-18 00 Sportnet Motorsport Pro su pertJ.Ke 1992 17 30-06 00 EURO Olympische spelen 18 00 19 30 Sportnet Boksen 18 00-20 00 Old 1 Olympische Spelen. I. 1900-19 30 TV5 Montagne Vagarne 19 30 20 00 BRT 1 Jou'iaal er spnrt 19 30 20 30 Sportnet Autosport. IMSA GTP 1992 20 15-22 30 D»d 1 Otymp<scne Spelen. u- 20 30-21 30 Soort nel The ultimate chal lenge 21 00-22 00 BBC 1 Otympcs today Sa 2? 30 2."MX) Sportnet Adve-Tj'e Moun- ta.nb.ne paragi-dingen HanggiMjtng 22 00 23 15 Sport-*! Gort. US «nn'» 22 30-22 55 BRT 1 Vandaag en sport 23 05-00 35 DkJ 1 Oiympia ertra Met top- evenement »an «anoaag 23 30 01 30Soortnet Honkbal iei gue 1992 00 15 00 55 BBC 2 Cricket, samenvatt.n 00 40 01 10TV5 Wontagn* Her* DONDERDAG 3 1 7 30 EURO Olympic he spelen 0B0 If PGA 09 00 19 0C 09 45-10 45 Sportnet Golf urt 09 55-13 55 BBC 1 Olymp< C 10 45 11 00 Sportnet Gort reC 11 00-11 30 Sportnet Spurt 11 30-12 00 Sportnet Curotx 15 30-17 30Sportnet Gort Scaryj 15.56-16-00 DK) 3 Sport aotueti

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 21