Scorebord dat ^aiship-am MAANDAG 27 JUL11992 J9 TIM BROUWER DE KONING kosten, vergt een goede organi satie. „Maar dat zijn we ge wend", zegt Minnee. „Onze le den zijn het hele jaar door ver plicht bij toerbeurt 's nachts te waken. Twee man per keer, van wie er zeker één wakker moet zijn. Nee, vrouwen komen daarvoor niet in aanmerking." De zelfwerkzaamheid van de grote Katwijkse vereniging reikt nog verder. De begeleiding op zee is in de vertrouwde handen van de vissers-afdeling van Skuytevaert, die alleen benzi- ne-kosten in rekening brengt. Door het vrijwilligerswerk ont breekt in en rond de reusachti ge horeca-tent ook het 'rijke lui-sfeertje', dat zeilevenemen- ten nogal eens omgeeft. „Een pilsje kost hier maar één gul den vijftig", zegt Minnee trots, „en het smaakt ook nog naar bier. Het is geen toeval dat wij juist deze wedstrijden organi VOETBAL BUITENL VOETBAL OOSTENRIJK Eerste spr Rapid ZWITSERLAND ma* 2-2, Chiasso-Lausanne 1-1, GrasShop- pers-Aarau 2-3, Sion-Servette 1-1, Young Boys-Lugano 2-2 Sion 3-5 St Gallen 3-3 Aarau 3-4 Lausanne 3-3 Bulle 3-4 Grasshoppers 3-2 Lugano 3-4 Neuchatel 3-2 Young Boys 3-3 Chiasso 3-2 Servette 3-3 FCZürich 3-1 Bayreuth SPORTPRIJSVRAGEN Winnende getallen: 1-20-24-28-30-3? Reser vegetal: 4 Cijferspel: 5 9 9 8 2 0 e getallen: ATLETIEK SYDNEY Nieuw Zeelands aanvoerder Sean Fitzpatrick (links) gaat voor in het oppeppen van zijn ploeg voor de rugbywedstrijd in Sydney tegen Australië. 33 48. 3. De Ben.s <GM Best) 33.57, (Spark) 34.16, 6. Hoek (Delta Sport Zierikzee) den) 37 47, 2. Daane (Atletica Vlissingen) 40.49,3. Van Ast (Delta Sport) 42,24 AUTOSPORT i) 5. 10. De Cesaris MOTORSPORT GOLF TENNIS lympisch tijdrijder Jaap ten Korte- zoek aan de Haarlemse huis arts Karsten in 1989, in de Te legraaf: „Hij schreef een recept uit voor Dianobol, een testosteron, en zou mij wekelijks injecteren. Ik ging akkoord, maar toen ik in mijn auto door nachtelijk Haar lem reed begon mijn geweten te knagen. Hoewel ik er pertinent van overtuigd was en ben dat ik aanzienlijk beter zou gaan pres teren, heb ik hem een paar da gen later gebeld met de medede ling dat ik er van afzag omdat ik last heb bloeddruk. Hij drukte me nogmaals op het hart dat ik geen scha delijke gevolgen zou ondervinden, maar ik hield voet bij stuk. Na dat telefoontje viel er mijn schouders. Atlete Nelli Cooman in de Volkskrant, over haar bezoek aan het Abraham centrum in Barcelo- „Het is prachtig dat bidden in verschillende talen te horen, dwars door elkaar heen. En ik mis het voorlezen uit de bijbel nu al," Judoka Theo Meijer, over de gekte in Barcelona, in de Volkskrant: Wat moet ik met al dat kermis- gedoe. Dat anderen daar plezier aan beleven, kan ik me niet voorstellen. Het interesseert mij geen bal. Het is misschien een Spartaanse opvatting, maar ik ben hier vooreen wedstrijd. Ik hoef alleen een bed en een bord eten. De rest hoeft niet voor mij." Studio Sport-presentatrice An nette van Trigt, na de ope ningsceremonie van de Spelen die tot vervelens toe beelden opleverde van de Amerikaanse basketballers: „En daar waar de Amerikaanse basketballers ontbraken bij deze opening, kunnen wij u nu een special aanbieden over het 'dreamteamuit Amerika. Bettine Vriesekoop in Trouw over haar voormalige trainer Gerard Bakker: Hoe het komt dat ik zo lang bij hem ben gebleven? Dat snap ik zelf ook niet. Je hebt geen refe rentiekader, je hebt helemaal niets. Mensen die in derde we reldlanden wonen of in com munistische landen, die leven in die wereld en, extreem gezegd. die weten niet wat ze missen en hoe het er anders uil zou zien. Zo was het bij mij ook. In mijn achterhoofd weet ik wel dat ik mij niet gelukkig voelde. Hij hield alles af wat eventueel ge vaarlijk kon zijn. Dat ik in een andere wereld terecht zou ko men en anders ging denken. Dat is hem blijkbaar gelukt. Idem: „Een keer wilde ik op de Top Twaalf anders spelen, ontspan nen, en ik sloeg Nemes helemaal weg. Toen kreeg ik te horen: oké, als jij het zo wilt doen wil ik er niets meer mee te maken heb ben. En als jij het op die manier doet, dan ben je geen haar beter dan twintig andere speelsters in Europa. De enige ma nier waarom jij beter bent, is omdatje je apart opstelt, afsluit van anderen en dat je zo hard vecht en zo hard traint. Het is dan heel moeilijk om dat niet te geloven. Aron Winter in Voet- lAfir m "7n bal International Wit over het afscheid dat hij, samen met John „Maandagmorgen zijn we naar Ajax gegaan. Ge bak gekocht voor de spelers, bloemen voor tante Sien en Joan, de kantinejuffrouwtjes die altijd goed voor ons hebben ge zorgd, en een hele grote fles champagne voor het bestuur en de technische staf, omdat we bij Ajax toch een paar fantastische jaren hebben gehad. Commentaar van Mart Smeets tijdens de Tour de France: „Chioccioli is een echte klim mer. Dat ben je als je met je hand om je enkel duim en wijs vinger aan kunt raken. Negen ennegentig van de honderd Ne derlanders die dat nu in de huiskamer proberen, moeten ongetwijfeld erkennen dat ze geen echte klimmer zijn. Judobondscoach Cor van der Geest in de Volkskrant, over de 'samenwerking' met zijn twee Haarlemse Kenamju-pu- pillen in de nationale ploeg, de zusjes Gal: „Ik weet dat er beweerd wordt dat ik omwille van die twee meiden bondscoach ben gewor den. Ik zal niet ontkennen dat er nu een ideale werksituatie is ontstaan; maar het is volstrekte onzin om te veronderstellen dat dat de achterliggende gedachte zou zijn geweest." En dan is er wind. Urenlang hebben de Hobie Cat-zeilers op het Katwijkse strand moeten wachten op een bescheiden briesje. De ene briefingvo\gt op de andere, maar meer dan uit stel van de wedstrijd levert het niet op. Tot op het uur U, drie uur 's middags, wedstrijdleider Kneel van den Eijkel in drie ta len de verlossende mededeling doet: er kan worden gezeild. Vanaf afgelopen vrijdag is een deel van de zee en van het Kat wijkse strand, het zogeheten 'Stille Strand', tien dagen lang gereserveerd voor catamarans van allerlei soorten en maten. Van de snelle, uit twee drijvers bestaande zeezeilboten is de Hobie 16 het klassieke model. De Katwijkse kustzeilvereniging Skuytevaert treedt op als gast heer voor het Europese kam pioenschap voor deze klasse. Vandaag en morgen kunnen 60 deelnemers zich kwalificeren voor de eindstrijd, die van woensdag tot en met zondag wordt afgewerkt. Voorafgaand aan de grote kam pioenschappen strijden ook andere klassen - Hobie Cat 14, 17,18,18 Formula en 21 - drie dagen om de open Nederland se kampioenschappen. Als de wind het tenminste toelaat. An ders ligt het omvangrijke en kleurrijke botenpark, rond de 130 deelnemers, werkeloos op het strand. Harry Minnee kan er niet mee zitten. De voorzitter van Skuy tevaert heeft voor heter vuren gestaan. Het huisvesten van de deelnemers bijvoorbeeld be zorgt hem al dagenlang hoofd brekens. „Had iedereen onze raad maar opgevolgd", ver zucht Minnee. „Dan waren de deelnemers al maandenlang verzekerd van onderdak. Nu kloppen zij op het laatste ogen blik op goed geluk aan bij Kat wijkse campings. Vergeefs, want die zitten vanwege het mooie weer tjokvol. De Kat wijkse politie staat bovendien niet toe, dat mensen in cam pers buiten campings over nachten." Vooral name Duitse deelne mers blijken moeite te hebben met de orders van Minnee. „Ik heb het toch duidelijk uitge legd, maar zij beweren tegen over de politie dat de organisa tie hen de mogelijkheid tot boetevrij overnachten garan deert. Ik zou het wel willen, maar heb helaas geen toestem ming van de politie gekregen. Die is bang dat vrij kamperen TRIATHLON WIELRENNEN 70 hm ,„14112. 2. Smoorenburg (Langeraai KOERSEN SPORT OP TV Voor de Hobie Cat-zeilers was het vervelend, ze moesten uren wachten op een briesje. Het publiek had er minder moeite mee. Een zonnetje, windstil weer, het ruisen van de zee. Wat wil een mens nog meer. foto loek zuydlrduin seren. Wij willen weer terug naar de goedkopere klassen. En de Hobie 16, die als het ware is geboren op de Noordzee, is tenminste nog een betaalbare boot." Bobby Fischer neemt zijn schaakcarrière weer op waar hij hem 20 jaar geleden heeft afge broken, heeft een Joegoslavi sche krant zaterdag bekendge maakt. In een negen wedstrijden tel lende tweekamp krijgt Boris Spasski alsnog de gelegenheid de tegenstander die hem des tijds het wereldkampioenschap afhandig maakte van repliek te dienen. Fisher verloor zijn recht op de titel toen hij na zijn overwinning op de toenmalige Sovjetwereldkampioen Spasski weigerde een revanche-maatch te spelen. Spasski is later uit de Sovjetunie vertrokken en woont tegenwoordig als Frans staatsburger in Frankrijk. De uitgestelde revanche wordt georganiseerd door de Servi sche bankier Jezdimier Vasilje- vic, zo blijkt uit een interview met Vasiljevic in het Servische dagblad Politika. Vasiljevic zei Naam: Mark Var- kevisser Leeftijd: 19 jaar Club: Swift/Casba Q( Beroep: Meao- scholier LLjli angetijd Sjri*— zag het erzater- LL|^< dag tijdens het c terium van Zoeter- meer naar uit dat wielrenner Mark Varkevisser - na zeges in Bad hoevedorp en Nieuw Vennep - zijn derde overwinning van het seizoen zou gaan behalen. De Rijnsburger had samen met Pe ter van Leeuwen meer dan een ronde voorsprong op het pelo ton. Nota bene zijn clubgenoot Hans Wubbe leidde zijn val in. Achterblijver Wubbe reed lek in een bocht en dwong drie vol gers rechtdoor te sturen. Varke visser hing reeds vol in de bocht en reed met zijn voorwiel tegen een achterwiel van een van de drie voor hem fietsende ren ners. Met een flinke klap kwam hij onzacht in aanraking met het asfalt. Kostte de val jou de zege? „Dat durf ik wel te zeggen. Ze ker omdat die andere renner waarmee ik weg was zei dat hij niet zo lekker zat en dat hij het moeilijk had om bij te blijven. Hij vond het jammer voor me. want hij wist dat ik goed reed. Dat was ook zo. Ik fietste mak kelijk en reed veel op kop." Ben jij vaak het slachtoffer van valpartijen? „Dit was voor het eerst sinds een paar jaar. Vroeger viel ik achter elkaar, lammer dat ik nu precies op dit belangrijke mo ment vief." Ben je er zonder kleerscheuren af gekomen? „Op een paar schrammetjes na wel. Het viel wel mee. Ik viel met een behoorlijke klap op het wegdek, op de ziikant van mijn borst. Daarna scnoof ik nog een stukje door. Maar ik heb geen blessure of zo. Vandaag (giste ren, red.) heb ik weer twee uur tjes op de fiets gezeten." nauwe betrekkingen met de 49- jarige Fischer te onderhouden en 'opgetogen' te zijn bij het vooruitzicht op een nieuwe confrontatie tussen Fischer en Spasski. Vasiljevic, die 5 miljoen dollar prijzengeld ter beschikking heeft gesteld, zei dat hij de match mede om politieke rede nen organiseerde. „Dit is meer dan een schaakmatch, dit is een openlijke oorlog tegen het embargo", zei hij. De Verenig de Staten hebben strikte nale ving geeist van de sancties die de VN, onder meer op sportge bied, op 30 mei tegen het uit Servie en Montenegro bestaan de Joegoslavië heeft afgekon digd. Door in Servië te gaan schaken zou Fischer, een Ame rikaans staatsburger, zich schuldig maken aan schending van het embargo. Volgens het Zwitserse dagblad Tages-Anzeiger heeft de excen trieke Fischer in een 16 bladzij den tellend contract laten vast leggen dat hij, als er geluiden van de Joegoslavische burger oorlog tot de wedstrijdrifimte doordringen, gemachtigd is een andere plaats van samen komst te kiezen. strandbezoekers schept. Dus moeten deelnemers zonder on derdak maar uitwijken naar campings in Wassenaar, acht kilometer hier vandaan. Maar dat vinden de meesten dan weer te veel moeite." Minnee slaakt een zucht van verlichting als aan het eind van de middag de bontgekleurde zeilen op zee eindelijk uit het zicht verdwijnen. „Niet eens een valse start, dus geen extra vertraging." Een meevaller, want om het gehele veld na een voortijdig vertrek weer in slagorde te krijgen, kost zeeën van tijd. Minnee: „De wed strijdleider kan in het uiterste geval de bloedvlag hijsen. Als die zwarte vlag met een witte doodskop wappert, gaan de bo ten die dan nog een valse start maken onmiddellijk voor de bijl. Zij worden onherroepelijk gediskwalificeerd en kunnen dat resultaat tijdens de andere wedstrijden nauwelijks meer goedmaken." Na de wedstrijd, waarin thuis- zeiler Jan Lange zich dapper weert in de voorste gelederen, zit het werk er voor Skuytevaert nog niet op. Vooral het bewa ken van de boten, die toch al gauw 15.000 gulden per stuk

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 19