'Leiden in last' op Roomburg Oranje-feestje op Melkhuisje Witteman walst Bethlehem plat Sport Courier snel uitgeschakeld DONDERDAG 23 JUL11992 REDACTIE HERMAN JOUSTRA ROB ONDERWATER ROB V. Zes jaar cel voor voetbalbestuurder Johannesburg De voormalige voorzitter van de Zuidafrikaanse voetbalbond is gisteren in Johannesburg lot zes jaar gevangenis straf veroordeeld. De rechtbank achtte bewezen dat de 52-jarige Cyril Kobus tijdens zijn amtsperiode de bond voor circa 3 mil joen gulden heeft opgelicht. Eerder werd de PR-chef van de bond veroordeeld tot 14 jaar cel. Abdul Bhamjee had meer dan 4 miljoen gulden aan bondsgel- den in eigen zak gestoken. Baas niet naar Rijnsburgse Boys leiden Cees Baas gaat niet naar Rijnsburgse Boys en blijft bij Haarlem. De speler kwam alsnog tot overeenstemming met het bestuur en verlengde zijn contract bij de eerste-divsieclub met één jaar. Eerder had de verdediger overschrijving aangevraagd naar de Rijnsburgers, omdat zijn contract niet was verlengd. Alphenaren boeken honkbalsucces Antwerpen Drie Alphense honkballers hebben een grote in breng gehad bij het behalen van de Europese juniorentitel voor landenteams. Evert Jan 't Hoen en Stefan Rayer (beiden AJ- phians) en Thijs Bakker (Hoofddorp Pioniers) maakten deel uit van Jong Oranje dat in Antwerpen in de finale Jong Italië met 25- 0 oprolde. Oud-bokskampioen Urtain overleden Barcelona In zijn woonplaats Madrid is gisteren oud-Europees kampioen boksen José Manuel Ibar Urtain op dramatische wijze om het leven gekomen. De 49-jarige Bask sprong van het balkon van zijn appartement in de hoofdstad en was op slag dood. De vroegere zwaargewicht, die onder zijn 'boksnaam' Urtain in het begin van de jaren zeventig furore vierde, had al langere tijd een drankprobleem. Bovendien had Urtain schulden. Hij bokste in zijn carrière 68 partijen. Hij won er 53, vier partijen eindigden onbeslist en hij verloor er elf. Urtain was drie keer Europees kampioen. Barcelona meteen tegen Real Barcelona De Spaanse voetbalcompetitie start op 6 september met een heuse knaller. Kampioen Barcelona moet het in de eer ste ronde immers opnemen tegen aartsrivaal Real Madrid. De ploeg van Johan Cruijff speelt thuis. Manchester United wil Bergkamp manchester Manchester United wil Dennis Bergkamp overne men van Ajax. Manager Alex Ferguson van de Britse topclub volgde gisteravond in gezelschap van Ton van Dalen van de Stichting Arbeidszaken in Leeuwarden het duel Cambuur-Ajax, dat de Amsterdammers overigens met 2-0 verloren. Volgens de Britse media heeft Ferguson zijn oog laten vallen op Bergkamp, die overigens nog een doorlopend contract heeft bij Ajax. Maracana-stadion eist dode Rio de Janeiro Een Braziliaanse jongen is gisteren overleden aan de verwondingen die hij zondag had opgelopen in het Maraca- na-voetbalstadion in Rio de Janeiro. Voor de return tussen Botafogo en Flamengo om het landskampioenschap bezweek de afrastering onder het gewicht van 150.000 toeschouwers. De 16- jarige Fernando Castilho was een van de 93 gewonden die naar ziekenhuizen werden gebracht. Van hen zijn er nu nog 23 opge nomen, van wie drie in ernstige toestand. Siemerink, Eltingh en Koevermans door hilversum eric de bie gpd-verslaggever Tegen zessen gisteravond kreeg het doorgaans zo gezapige Melkhuisje-publiek dan einde lijk de handen op elkaar. Op dat moment begon het er naar uit te zien dat Jacco Eltingh de ti telverdediger van de internatio nale tenniskampioenschappen van Nederland, Magnus Gust- afsson, een pootje zou lichten. En daarvoor wilden de vooral van de zon en de champagne cocktails genietende bezoekers wel enkele aanmoedigingskre- ten over het Gooise gravel laten galmen. Voor Eltingh maakte de plotselinge steun weinig uit. „Het was vandaag gewoon zijn dag", merkte slachtoffer Gust- afsson na de imponerende zege van de Nederlander terecht op. Eltingh kon gisteren op het complex aan de Hilversumse Bussumergrintweg inderdaad alles. Nadat hij de eerste set aan de als zesde geplaatste Zweed had moeten afstaan (4-6), kwam de 21-jarige tennisser uit Heerde sterk terug en bleek aan het eind van de rit over de sterkste zenuwen te beschikken: 6-4, 7-6 (7-5). Door deze overwinning werd Eltingh de derde Nederlander die zich voor de kwartfinales van de 35-ste Melkhuisje-afle- vering plaatste. Eerder op de dag hadden Jan Siemerink en Mark Koevermans de aanzet tot het Oranje-feestje gegeven door respectievelijk Cedric Pioline (6- SPORT OP TV De Open Leidse werd gis teren even omgedoopt in 'Leiden in last'. Maar liefst zes tennissers die Leids waren - of daar een beetje naar riekten - werden naar huis gestuurd. Martijn Krans, Erik Bakker, Jan Wil lem Lugthart, Jacqueline van Wijk, Kees Jan Schui- lenburg en Jos Koemans. Allemaal exit. leiden rob van der zanden „Ik heb hier vreselijk de pest in" bekende Jan Willem Lugthart na zijn zeperd tegen Rogier Tap- hoorn. De Katwijker ging met de weinig verheffende cijfers van 6-2 en 6-3 de boot in tegen de qualifier die qua balgevoel niet kan tippen aan Lugthart. „Ik wilde het waarmaken, maar heb geen moment het idee ge had dat ik aan een wedstrijd be zig was. Frustrerend als je weet dat je veel beter kunt. Van die goser hoef ik natuurlijk niet te verliezen." Een maand geleden riep de onbetwiste B-koning van het Leidse tennis, toen hij net zijn zoveelste districtstitel had bin nengehaald, dat hij een uitda ging miste. Welnu, hij kreeg haar nu in de schoot geworpen via een wild card voor het hoofdtoernooi van Roomburg. Lugthart kon aan de bak. Maar de man van Zee en Duin werd er afgetikt door de eerste de beste laagvlieger. Te leurgesteld zat de tennisleraar minutenlang onder zijn hand doek verborgen na zijn neder laag. „Ik wil hier geen drama van maken, maar voel me wel een beetje lullig nu. Op dit ni veau kun je niet even de zaak aankijken en dan zoetjesaan overschakelen op een ander speltype. Het lukte me maar niet om mijn ritme te vinden. Wat baal ik hiervan, ik wilde zo graag." Het zijn van die momenten waarop een tennisser van de baan stapt, maar niet echt het gevoel heeft dat hij er op ge staan heeft. De partij is voorbij, maar de verliezer heeft het idee dat alles nog moet beginnen. 4, 7-5) en Mare Goellner (1-6, 6- 1, 6-3) naar de uitgang te ver wijzen. Euforie Voor de organisatie van het dit jaar met moeite georganiseerde evenement kan deze jubileum editie nu ongetwijfeld niet meer Stuk. De euforie moet haar ech ter ook iets te veel zijn gewor den, want Eltingh hoorde meteen na zijn overwinning dat hij vandaag weer aan de bak moet voor zijn partij tegen Karei Novacek. Ook Siemerink kreeg weinig gelegenheid om van zijn plaats bij de laatste acht te ge nieten. De Rijnsburger staat nog geen 24 uur later - vandaag dus - tegenover Fabrice Santoro. Een vreemde beslissing, was ook Jacco Eltingh van mening. „Dit vind ik een beetje 'kip pig'. Jan en ik hebben allebei gevraagd of we op vrijdag kon den worden geplaatst. Vandaag hebben we toch de laatste twee partijen op het centre-court ge speeld en ik moet zeggen dat ik me behoorlijk moe voel. Ik heb vandaag veel gegeven en tegen Novacek zal het weer moeilijk worden", mopperde de verder gelukkige winnaar. Zijn zege op Gustafsson was er namelijk een om in te lijsten. „Inderdaad één van mijn mooi ere overwinningen", besefte El tingh, die dit jaar toch steeds meer uit de schaduw van Kraji- cek, Siemerink en Haarhuis kruipt. Drie Bulgaarse roeiers betrapt Drie Bulgaarse roeiers zullen wegens doping niet kunnen deelne men aan de Olympische Spelen. Het trio werd bij een controle vlak voor het vertrek naar Barcelona positief bevonden. De drie zijn Svilen Neykov en Rumen Alexiev en de skiffeuze Da- niela Micheva. De laastste test bevestigde de uitslag van de contro le, die vorige week was uitgevoerd. Aangetoond werd het gebruik van het vochtafdrijvende middel chlordalidon. De Bulgaarse afvaardiging vertrok gisteren zonder de bewuste roeiers naar de Catalaanse hoodstad. Het drietal zal wel worden vervangen. Het is dit jaar de derde grote dopingzaak in Bulgarije. Eerder werden turners en gewichtheffers betrapt. SCOREBORD Erik 'boom boom' Bakker met de dubbelhandige backhand. De Leimuidenaar zou er niet nauwkeurig genoeg mee zijn. foto loekzuyderduin De klachten van Lugthart waren gisteren niet uniek. Ook de an dere regionale helden die klap pen kregen, hadden het over een 'zweverig' gevoel dat maar niet over wilde gaan tijdens de wedstrijd. Krans, Bakker en Van Wijk. Ook zij werden bevangen door het mysterieuze virus. Van Wijk: „Ik was zelfs de puntentelling kwijt op bepaalde momenten. Niet helemaal met het koppie erbij dus. Ik wijt het maar aan de medicijnen die ik in de afge lopen tijd moest slikken. Ik voelde me een beetje suf en was er niet echt klaar voor." De Leidse verloor van Helma Leeu wen in drie sets: 6-4,3-6, 6-3. Martijn Krans, de held van het kwalificatietoernooi, kreeg ook billekoek. Van een Zuidafrikaan, Gerrit Steenkamp, die in het kielzog van Freddie Sauer (vaste klant op Roomburg) was mee gekomen. De Leidse baseliner werd met 6-1, 6-3 aan de kant geschoven. „Ik neem dit mezelf kwalijk," aldus Krans. „Ik was helemaal niet ontspannen be zig. terwijl ik hier niets te verlie zen had. Ik stond maar te ruk ken aan dat racket, vreselijk. Een normale fore-hand kwam er op een gegeven moment niet meer uit. Ik aarzelde te veel." Dat laatste kon van Erik 'boom boom' Bakker niet wor den gezegd. De Leimuidenaar - onder de wapenen in een Bra bantse legerplaats - kreeg voor de avondpartij even vrij van zijn superieuren en beukte er weer als vanouds op los. 's Nachts moest hij zich weer melden be neden de rivieren. Dat was geen probleem, want Maarten Koop man was gauw klaar met Erik 'Beuker': 6-0,6-2. Bakker had twee sets lang het initiatief, maar kon in de rally niet het geduld opbrengen. Hij ging meestal te snel voor de winner en riskeerde te veel. De zeer defensieve Koopman (hij vond het wel best zo) kreeg ach ter de vuurpijlen van Bakker steeds nog zijn racket en als dat niet het geval was, was de bal meestal uit. Met een 'gebroken geweertje' keerde Bakker terug naar de kazernes. „Sorry, maar ik stond er vandaag gewoon niet", aldus Bakker na afloop. „Het was één keer binnen de lij nen en vier keer in het hek." Tel uitje nederlaag. Koemans Met de 'Hagenezen' uit het kitzbuhel» Jim Courier is gisteren in het toernooi van Kitzbühel uitgeschakeld. De nummer een van de \a reld verloor in de tweede ronde van Diego Perez uit Uruguay: 6-3 6-71-6. Het was het eerste optreden van Courier sinds zijn nederlaag op Wimbledon. foto Pascal Jongmans komt te kort leiden gerrit-jan v tennismedewerker Toen Marieke Bethlehem in schreef voor de Open Leidse Tenniskampioenschappen stond haar eigenlijk maar één ding voor ogen. Hopen op een wild-card voor het kwalificatie- A-toemooi en misschien wel voor het hoofdtoernooi. In B dacht de bescheiden Alphense weinig te zoeken te hebben. Het B- ditioneel erg sterk. Vandaar ook dat ze een weekendje gepland had buiten de stad bij haar oom. Hoe groot was haar verba zing dat ze als vierde geplaatst stond en dus, naar het zich liet aanzien, het finaleweekend waarschijnlijk aan de bak zou moeten. „Ja, ik keek wel een beetje vreemd op", zegt Bethlehem. Ik heb gelijk mijn oom gebeld dat het weekend misschien niet zou doorgaan." Ze kon op dat mo ment niet bevroeden dat ze er toch vroeg uit zou liggen. Na haar eerste ronde ronde winst op Cindy Vincent (6-0 6-1) zag het er voor haar niet slecht uit. De tweede ronde tegen Clau dia Witteman was voor de dis trictskampioene op papier een 'makkie'. „Dat vind ik dus juist niet", verdedigde Bethlehem zichzelf na haar nederlaag met de veelzeggende cijfers 6-3 6-2. „Ik geef mezelf tegen Witteman 50% kans. Als ik iets minder speel is het niet uitgesloten dat ik van haar verlies." Dat bleek dus gisteren op baan vijf. Witteman stond de bailert goed te raken en Bethle hem kreeg geen vat op de tem powisselingen van haar oppo- nente. Voor ze er erg in had was het afgelopen. „Ik kan ook niet echt verklaren waarom ik heb verloren. Zij speelde gewoon beter. Het is niet anders", aldus de verslagen speelster. Hoofddorp Voor Bethlehem is er echter geen vrouw over boord. De Alp- Leidse district - Jos Koemans en Kees Jan Schuilenburg - liep het al even beroerd af. De zeer onevenwichtige Schuilenburg zag lucky loser Hans Eric Zwaagstra voor- bi jstuiven (6-1. 3-6, 6-1) en Koemans werkte zich een bult op het centre-court, maar kreeg geen beloning tegen Johan Ve- kemans (2-6,4-6). Heieen van den Berg houdt gedurende de rest van de week in haar eentje de regionale eer nog hoog. De Noordwijkerhoutse, twee de geplaatst, won simpel van Annemiek van Beest, 6-16-2. Het was al met al een zwarte woensdag voor het Leidse ten nis op Roomburg. VOETBAL noord 1-13 (0-3). Doelpunt** ie,* - rè. Heus, Metgod. Taument en Trusts buur - Aja« 2-0 (0-0). Doelpunte- h. G e- ONS (3e klasse zaterdag) - PSV 5). Doelpunten Tnornmgen (3) Va HANDBAL SCHAKEN TENNIS e (VSt/5) - Grabb (VSt) 6-1 6-2. Lend i, 500 000 gul (VSt/3) - Martin (VSt) 6-3 6-2 (GOS/4) 6-0 6-2. Siemerink (Ned) Pioli* (Fra) 6-4 7-5, Wui|ts (BeD - Perez-Roida (Arg/8) 6-2 6-1, hense, die het eigenlijk een beetje gezien heeft in het Leidse circuit - en daarom probeert meer toernooien buiten het dis trict te spelen en bij haar eerste poging gelijk al het open toer nooi van Hoofddorp op haar naam schreef - wacht een ont spannen weekend. Pascal longmans trof in haar eerste ronde een slechte aan de uit Venlo afkomstige Chantal Leenen. De districtskampioene in B2 kreeg een tegenstandster tegenover zich die aan de weg timmert. De Limburgse, die in het kwalificatietoernooi in de tweede ronde werd uitgescha keld, wil het liefst zo snel moge lijk naar de A-lijst. In het B-toer- nooi kwam ze vorig jaar al in de finale en kreeg dan ook terecht een beschermde positie. Jongmans weerde zich echter kranig. Leenen wist niet echt wat ze aanmoest met het vech terbaasje en was geen moment in haar ritme. De mooiste bal len werden afgewisseld met af zwaaiers. Het verzet van Jong mans brak eigenlijk na de verlo ren eerste set (4-6). Ze sloeg haar tweede bespanning stuk en moest een racket gaan lenen, waardoor ze uit haar ritme raakte. Hoewel de tweede reeks met dezelfde cijfers naar Leenen ging kon ze toch niet echt ontevreden zijn. Manuputty Jack Manuputty kreeg na zijn 6- 0 6-0 nederlaag dinsdag legen de in B als eerste geplaatste Ing- mar Boerhorst opnieuw een ne derlaag met de maximale cijfers te slikken. In het mannendub- bel C was hij samen met Adrie Talakua kansloos tegen het thuisspelcnde duo Stefan Brug man/ Marco Cats. Manuputty droeg het verlies echter la chend. „Ik vind het niet erg" glom hij. „Trouwens, ik zit er nog steeds in hoor. Vrijdag avond speel ik hier met mijn band 42nd street op de feest avond. En dan win ik zeker." Praag Vrouwen. 160.000 gulden, eerste ron- Laskova (Ts|) 6-3 4-6 6-3, Kucova (Tsj) Er- eegovie (Krol 6-2 6-2 I LEIDSE TENNISKAMPIOENSCHAPPEN BoerhcstAsseibergs 6-3 6-4. Van R.jn- Noppen 7-6 6-0 VEB: Leenen-Jong- v. 4 >6-2 6-i •ete -0 -Bethlehem 6-3 i 6-0 6-1. Vtsse"Gi, Capeiie 1. Canter Vi«cher Oudshoom 6 1 1-6 6 4 MDC1; Cr r 3 Foeng/De'-iven-B e fers4-6 6-5ret Brugman/Cats-Manuputty/Ta- lakua 6-0 6-0 GDC1: HtnsftWI Duto-tanundi /Den Ouden 6-2 6-2 MEC2 - - p-D' "a 6-0 6-1 MDC2: Van Houten S" ten/Philips 2-6 6-3 6-1 GDC2 Ff -aarts- /Goedhart-CorneiissetWan der Oord 6-3 6-0 KOERSEN |f) 2 42.4 1 21.2. 2 Francis d'Almere. 3 Osanus Toto winnend 7,30. plaats 1,60. 2,20, 1.30. koppel 49.10. tr.o 574,50 Tweeoe koers. 1800 n- 1 Antnonys First (De Vnes) 1 55.7, 2 Mazal Tov, 3 Pnve des Jeans Niet gestart Vanessa Bright Toto winnend 2,90, plaats 1,20, 1,40. koppel 6,20. trio 32.20 Derde koers. 2100 m 1 Eu- rooa Ninetylwo (Harmsen) 2 46,0 1.19.0. 2. Mar.no, 3 Dutchess Marvel Toto winnend 2.70, plaats 2.10, 2,00. koppel 6.30. trio 90.20 Vierde koers, 2000 m 1 Ebony van Zeida (Meertens) 2 40,2 - 1 20.1, 2 f orvetle, 3 Gold Speed. Toto winnend 20.10, plaats 9.50. 7,90, koppel 105.80, trio 982,80 >erg Toto winnen 1.90 koppel 7.01 1900 rn l M ss 2.60. pl tno 62.9 1 1.80. Zevende 12 01,5. gestart I Berger n 10,60. dubbel winnend (7 4) 7,90 Achtste koers, 1609 m 1 L»press Crown (Schwarz) 2 04 8 1 17,6.2 Furore. 3 flying Action Toto win nend 5.10. piaats 2.60. 3.40 koppel 60 90. tno 844 60 Negende luws. 1900 m 1 Tutra, (De Vnes) 2 02 2 2. Count Nikk. i Fantasy N-e' gestart Damt Toto winnend 2 00 plaats Niet gestat Nick H piaats 1.60. 2 00. i Ei toe koers, 2000 rr SPORTPRUSVRAGEN Duitse midweekk*to 22. Spet 77 972 4536

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 19