Zeilers blameren Friesland Moussavi bereikt zonder problemen kwartfinale Sterke golfers naar Noordwijk Sport Numan naar Manchester Atleten uit Israël schitteren in Leiden WULNbDAG 1b JULI 1W2 *VL I Sohail Moussavi is in Voorhout als eerste de kwartfinale in C binnengestapt. De als tweede geplaatste OLTC'er had zoals verwacht weinig moeite met opponent Kees Admiraal: 6-1 6- 2. Moussavi kon niet zenuwach tig worden gemaakt door zijn tegenstander van Zuid-West. De Irakese tennisser bleek een flin ke maat te groot voor Admiraal en lijkt op zijn weg nar de finale niet veel tegenstand tegen te komen. Bij SW in Voorhout is men van de schrik bekomen na het slechte weer van afgelopen maandag. Met een vol pro gramma kan de wedstrijdlei ding dan ook niet te veel regen buien gebruiken. Bij de mannen in C kon men niet van opvallen de uitslagen spreken. Alleen de als zesde geplaatste Jan van de Broek kreeg een nederlaag te slikken. Verantwoordelijk daar voor was Tim Bavelaar. Niet zo verassend, omdat Bavelaar niet de minste is. Zijn prestaties wa ren misschien de laatste tijd wat minder, maar in C is hij toch voor de meeste spelers moeilijk te bespelen. Van de Broek on dervond dat en had met 6-2 6-1 het nakijken. De papieren num mer zeven, Azab, moest ook zijn meerdere erkennen in een min der ingeschatte speler. Weder om was er een outsider verant woordelijk voor het in de war schoppen van de beoogde kwartfinaleplaatsen. Jack Ma- nuputty had geen kind aan zijn opponent en verwierf zich met 6-1 6-1 een plek in de tweede ronde. De geïnviteerde spelers in de B-categorie werkten gisteren de eerste poulewedstrijden af. Clubgenoten Marcel Vink en Paul Damen van Hillegom be streden elkaar. B-speler Vink had als logischerwijs geen moeite met Damen. Damen dubbelt liever. Zijn enkelspel laat nog te wensen over en daarom vertoeft hij nog steeds op de C-lijst. Vink, die geacht wordt het toernooi te winnen was na 6-4 6-2 snel klaar. Henk Janssen lijkt de enige die Vink van de titel kan afhouden. De Prijzengeld naar recordhoogte new vork De prijzenpot voor de Open Amerikaanse tenniskam pioenschappen op Flushing Meadow in 1992 is met een record bedrag gevuld. De organisatoren maakten gisteren bekend dat de deelnemers in totaal 8.556.000 dollar (14,5 miljoen gulden) mogen verdelen. Dit is achttien procent meer dan vorig jaar. De mannen- en vrouwenenkelspel krijgen een half miljoen dollar, ongeveer 850.000 gulden. Vorig jaar kregen de winnaars 400.000 dollar. Het evenement wordt van 31 augustus tot 13 september gehouden. Krabbe niet welkom in Zürich zurich De organisatoren van de Grand Prix-wedstrijd in Zürich hebben de uitnodiging aan de Duitse atlete Katrin Krabbe inge trokken. Krabbe won onlangs het gevecht met de Duitse Atletiek Bond, waardoor haar schorsing van vier jaar wegens manipula tie met een dopingcontrole ongedaan werd gemaakt. De organisatoren van de wedstrijd in Zürich hadden de twee voudige wereldkampioene van Tokyo in november al uitgeno digd. „We willen hier geen groot punt van maken. We hebben de manager van het Duitse atletiekteam laten weten dat de invita ties voor Krabbe, Möller en Breuer zijn ingetrokken. Het is in ie ders belang dat het drietal'niét aarf de start komt in Zürich", ver klaarde organisator Res Brügger. Krabbe liet onlangs weten geen trek te hebben in de Olympische Spelen in Barcelona, maar na dit evenement wel in de Grand Prix-wedstrijden te willen lopen. Becker op gravel snel onderuit stuttgart Boris Becker heeft zijn Olympische generale op gravel volledig verprutst. In de eerste ronde van het toernooi van Stuttgart was de Fransman Olivier Delaitre te sterk voor hem: 6- 3 6-4. Weer was duidelijk te zien dat Becker het met zijn krachtenvre' tend tennis op langzame banen niet redt. In het kamp van uitge- schakelden trof Becker Henri Leconte. Andrej Olsjovski, die op Wimbledon Jim Courier bedwong, versloeg de Fransman in een tiebreak-thriller: 7-6(10-8) 7-6 (12-10). Bij het toernooi om de Federation Cup in Frankfurt kwam de onderste helft van het schema aan bod. Het als tweede geplaatste Spanje volgde het voorbeeld van Duitsland en plaatste zich voor de tweede ronde. Prijzengeld bijna twee miljoen noordwijk gus van oosten Het Heineken Open gaat vol gende week donderdag van start met het sterkste deelne mersveld ooit. Op de banen van de Noordwijksche Golfclub zijn 22 van de 25 beste spelers van de Europese ranglijst ('Order of Merit') aanwezig. Het prijzen geld bereikte eveneens een re cordhoogte. Met 1.950.000 gul den is het Nederlandse Open 1992 één van de hoogst gedo teerde wedstrijden van de PGA European Tour. Dat het Nederlandse Open (23 tot en met 26 juli) een be langrijke plaats op de interna tionale toernooikalender in neemt, blijkt uit het deelne mersveld. Van de Europese top- spelers ontbreken alleen Nick Faldo, Ian Woosnam en Severi- ano Ballesteros. De absolute publiekstrekkers zijn de Ameri kaan Payne Stewart, de kam pioen van 1991, en de Australië rs Greg Norman en Ian Baker- Finch (winnaar Brits Open '91). Van Norman, die in april zelf zijn komst naar Nederland via een satellietverbinding bekend maakte, wordt veel verwacht. Volgens velen is hij de specta culairste speler aller tijden, zijn prestaties laten de laatste jaren echter te wensen over. 'The Great White Shark' heeft niette- tennisleraar van Unicum kon tegen bijna naamgenoot Waldo Jansen op weinig tegenstand re kenen. Janssen was snel klaar met zijn collega van de Leidse Hout: 6-1 6-4. Jaap Uittenboogaard zorgde gisteren op De Boekhorst in Noordwijkerhout voor de groot ste verrassing door de nummer vier van de plaatsingslijst Adri Freke de weg te versperren naar de volgende ronde. Thuisspeler Uittenboogaard moest alleen de eerste set diep gaan om Freke voor te blijven: 7-5. In de twee de reeks was het verzet van de KLTVer gebroken. Uittenboog aard heerste en behaalde met 6- 2 de winst. De getipte winnaar voor de finale Erwin Langelaan deed wat van hem verwacht werd. Ted Steenvoorden kon hem niet al teveel kopzorgen baren. Alleen de eerste set moest Langelaan laten lopen (3- 6) om vervolgens keihard toe te slaan: 6-4 6-2. Patrick Kleian overleefde zijn eerste poule wedstrijd van het B-demonstra- tietoernnoi door C-speler Ar thur Turk met de duidelijke cij fers 6-2 6-2 terug te wijzen. oegstgeest» De Leidse cricketclub Ajax had gisteren hoog bezoek. Jong Oranje trad op het veld van de Oegstgeester club aan tegen Jong Dene marken. Nederland won met 112 voor 3, nadat Denemarken de wedstrijd over 50 overs had afgesloten met 110 voor 7. Batsmen Groot kwam tot 39 runs, Bakker tot 31Dezelfde Groot bowlde 2 voor 15 (9 overs), Brandsen 2 voor 20 (10 overs). Eldert Frank was de grootste bofkont De Ajacied mocht onverwacht opdraven in het Oranje-team, omdat dat een speler te kort kwam. hij bowlde 0 voor 9 in 5 overs. foto loek zuyderduin FC Twente heeft gistermiddag een akkoord bereikt met Man chester City over de verkoop van Arthur Numan. De Ensche- dese club ontvangt naar verluidt tussen de 4,5 en 5 miljoen gul den voor de 22-jarige midden velder. Numan zelf hoopt van daag tot overeenstemming te komen met de Engelse subtop per. Michel Boerebach heeft over eenstemming bereikt met de Spaanse eerste-divisieclub Bur gos. De libero tekent binnenkort een contract voor twee seizoe nen. Roda JC en Burgos waren het al eerder eens geworden over een transfer. Met de over gang van Boerebach is een be drag van ongeveer acht ton ge moeid. De verdediger was maandag in Madrid voor onder handelingen. Die liepen op niets uit, waarna de Limburger boos naar huis vloog. Gisteren werden beide partijen het als nog eens. Arsenal heeft de Deen John Jensen voor drie seizoenen ge contracteerd. De 27-jarige mid denvelder maakte in de door Denemarken gewonnen finale van de Europese titelstrijd tegen Duitsland (2-0) de eerste treffer. Ajax zal de loting voor de eer ste ronde van de strijd om de UEFA-beker woensdag in Génè- ve nauwlettend volgen. De Am sterdamse bekerhouder trof het niet bij de indeling. Indeling (eerste twee clubs geplaatst): groep 1: warmond arendoscheurs Het Friese Regenboogteam heeft gisteren een flink pak slaag gekregen van de Hollandse zeilers. De Friezen ver loren twee wedstrijden en deze dubbele race werd een regelrechte blamage voor de Noorderlingen. Met een eindstand van 154.75 punten voor Friesland om 110.25 voor Holland is de veertigste overwining in de Kaag-week een feit. Gisteren moesten twee wedstrijden worden ge varen omdat de race maandag wegens de harde wind niet kon doorgaan. gaande races lukte dit hen voor geen meter. Het waren juist de Hollanders die van de start af de Friezen met hun beproefde tac tiek hun wil wisten op te leggen. Team-captain Martin Heineke: „Onze tactiek is om snel na de start twee boten vooruit te heb ben die dan waar het nodig is kunnen ingrijpen om teamge noten te helpen, de zogenaam de hazen. Twee andere schepen zorgen er voor dat de twee sterkste tegenstanders zich niet in de wedstrijd kunnen zeilen." Om vier uur klonk het startsein voor de afsluitende twee wed strijden in de teamwedstrijden in de Regenboog-klasse. Na in .de voorgaande twee wedstrij den al tegen een achterstand van dertig punten te zijn aanges lopen, was het voor de Friezen zaak om van het begin af aan de Hollandse zeilers op de huid te zitten. Echter, net als in de voor- Op deze tactiek bleken de Friezen ook gisteren geen vat te hebben. Direct na de start nam Heineke de Fries Hofland voor zijn rekening en dreef hem he lemaal na de rechterkant van de plas. Aan de linkerkant kreeg Robbers De Kraa bij zich. Nater werd gekoppeld aan Drooge. De Fries Zwart moest na een te vroege start een herstart maken. Halverwege het eerste kruisrak ging de Kraa overstag naar de rest van het veld, terwijl Rob bers verzuimde om mee te gaan. Bij de eerste boei aange komen werd, om De Kraa vrije ruimte te geven, Robbers opge vangen door Bayer. Het spinakerrak leverde van de kant van de Hollanders nog enkele leuke momenten op. Heineke voer door het gehele veld heen richting Bayer en Hofland, die op dat moment in de clinch lagen. Dank zij de hulp van Heineke lukte het Bayer om zich los te zeilen. Te rug bij de startlijn lag de Fries Robbers voorop gevolgd door twee Hollanders. Op het tweede kruisrak dreigde de wedstrijd in een loterij te veranderen door dat een sleper van de scouting, ondanks herhaalde verzoeken van de leiding, verzuimde snel heid te minderen om de wed strijd voor te laten gaan. 'Verandering van de toon' van de verzoeken sloegen uiteinde lijk aan en de wedstrijd kon on gehinderd doorgaan. Douwe Zwart wist zich van de laatste plaats af op te werken naar de zesde. Na het laatste kruisrak was de volgorde waarin de boei werd gerond nog steeds illustre rend voor de sterkte van de Hol landers. Slechts Robbers wist tot op dat moment te handhaven met een tweede plaats. De tweede Fries was pas op de zesde plaats terug te vinden. Vanaf boei zes was de koers te bezeilen tot aan de finish. De Kraa nam de op de tweede plaats liggende Robbers mee naar de bovenwindse boei waardoor hij het voor Bayer en Heineke mogelijk maakte om voor Robbers te finishen. Hol land legde op deze manier be slag op de plaatsen één, twee, drie," vier en zes waardoor de laatste race voor de Friezen de laatste mogelijkheid was om de eer te redden. Maar de Hollanders beschik ten anders. Na een te vroege start van de hele groep bleek al van de herstart af dat zij niet van plan waren om cadeautjes te geven. In de race rondden vier Hollanders de eerste boei als eerste, een volgorde die de hele wedstrijd door bleef be staan. Weer finishte Bayer als eerste gevolg door De Kraa en Breur. burg (Oos). Spora (Bel). K (Por). Paris S Wednesday (Eng). Sal groep 3: KV Mecheli (Scho), FC Groningen (Ned). I VAC i. Caen >pese ^oettal Unie (UEFA) heeft besloten komend seizoen geen clubs uit Kroatië, Georgië en Albanië toe te laten tot de drie Europese bekertoer nooien. De maatregel werd ge nomen als gevolg van de onze kere politieke situatie in de be treffende staten. Clubs uit Ser vië en Montenegro kunnen door de sancties van de Vere nigde Naties niet deelnemen. Vandaag wordt in Génève de loting voor de eerste ronde van de drie toernooien gehouden. Clubs uit negen nieuwe landen zijn door de UEFA geaccep teerd: Rusland, Oekraïne, de Baltische staten Letland, Est land en Litouwen, Slovenië, Is raël, Liechtenstein en de Faröer. min hoge verwachtingen van het toernooi in Noordwijk, om dat de baan in de duinen hem naar eigen zeggen goed ligt. Het is inmiddels dertien jaar gele den dat de in Florida woonach tige Australiër voor het laatst in Noordwijk speelde. Fred Couples, 's werelds beste golfspeler, komt niet. De Ameri kaan wilde zelf graag komen, maar kreeg van de Amerikaanse PGA geen toestemming om in Europa toernooien te spelen. Van het Nederlandse deelne mersveld - in totaal vijftien profs en amateurs - moeten Chris van de Velde, Constant Smits van Waesberghe, Stépha- ne Lovey en Rolf Muntz in staat worden geacht de cut na twee speeldagen te overleven. Op dinsdag 21 juli wordt de week geopend door de traditio nele shoot-out (15.00 uur). Tien topspelers spelen over de eerste negen holes een afvalwedstrijd, waarbij op iedere hole de speler met de hoogste score afvalt. Het prijzengeld van dit onderdeel bedraagt 27 500 gulden. De deelnemers zijn Payne Stewart, Ian Baker-Finch, Greg Norman, Chris van de Velde, Jose Maria Olazabal, Bemhard Langer, Per- Ulrik Johansson, Stephen Ri chardson, Rodger Davis en San dy Lyle. Nog één seizoen met fusienaam SVV/Dordrecht SVV/Dordrecht '90 speelt ko mend seizoen voor de laatste keer onder de huidige fusie- naam. Supporters zullen via een enquête worden gevraagd mee te denken over een wijziging van de naam. Binnen het be stuur was de lange naam afgelo pen seizoen diverse keren punt van discussie. SW en Dordrecht '90 fuseer den voor de start van de vorige voetbalcompetitie. De nieuwe club mocht op de licentie van de Schiedamse vereniging in de eredivisie uitkomen. Van de veertig contractspelers in de vorige jaargang zijn er voor het nieuwe seizoen nog 26 over. Twee spelers werden aan getrokken: Hans Kraay jr (De Graafschap) en Robin Schmidt Twee 'Braven' in beeld: Robin Schmidt (links) en Hans Kraay jr. Zij zijn de twee nieuwe spelers die (FC Twente). SW/Dordrecht'90 heeft aangetrokken. foto. anp De club van Cees den Braven schroefde voor komend jaar de manager aangesteld. De 52-jari- een functie binnen een van de mondeling akkoord gekomen begroting met zeven ton terug ge Brabander was al bestuurslid bedrijven van eigenaar/sponsor over de functie van algemeen naar 2,8 miljoen gulden. Wim commerciële zaken. De Jong Den Braven. De club was eerder manager, maar deze haakte in de Jong werd als algemeen gaat zijn werk combineren met met Joop Boekhorst tot een een later stadium alsnog af. SCOREBORD VOETBAL I, 36. Moerenhout (Ned), 1)100.40. Poels (Ned). 2. Luttenberger (Oos) 2.42, 3. Galbois (Fra) i, Roy en Bergkamp. Bij- Doelpuntenmakers: Over- n speelde 90 m \l Terwolde (le klasse afdelings) - ;les 0-8 (0-3). Doelpu •s 3, Boere 2, Heering, V e zondag) - FC T n rPahlplatz en R HONKBAL Nicaragua - Japan 2-3, Puerto Rico - Sulivans I !U2,'TjNlc®2pJtn TAFELTENNIS 2.55.73. Kras 59.39. ZWEMMEN (Ned) 2.38.120, 3. vadini (Zwi) 2.50.06,3 SPORT OP TV TopolcanyCTsj) EK JEUGD, la meisjes: 1. GOS, 2. Slovenié, 8.00 Sportnet: E 17 10-17.15 Did 2: Sport H 9.30 Sportnet: Motorsport: F landenwedstrijden: JUNIOREN. GOS, 2. Zweden, 3. Po- TENNIS i. Bergström (Zwe) - Markus (Arg) 4-6 6-3 6- leiden tim brouwer c Drie hoogspringers uit Israël hielden de Leidse atletiekbaan urenlang in hun greep. Met de beste bedoelingen overigens, want Itai Margalit en Tzaffir Mintzer stuwden elkaar gister avond op naar grote hoogten. Margalit strandde uiteindelijk op 2.15 meter, Mintzer eiste met tien centimeter minder de tweede plaats voor zich op. Minstens zo hoogstaand was de prestatie van hun landgenote Ludmila Marmen, die met 1.83 slechts twee centimeter van het Israëlische hoogspringrecord verwijderd bleef. Yvonne van-Dorp stond erbij en keek ernaar. Met een vette glimlach, want de Leidse had net de 200 meter (24,2) het ver springen (6.01) op haar naam geschreven. Bovendien nodigde bondscoach Rami Ziemian haar uit om volgend voorjaar aan wedstrijden in Israël deel te ne men. Van Dorp: „Daarvan was al eens eerder sprake geweest, maar toen raakte ik geblesseerd. Tot mijn verbazing herinnerde die bondscoach zich mij nog. Toen was een afspraak snel ge maakt." Ziemian, die met een select aantal Israëlische atleten de Be nelux afstruint, gebruikte de avondwedstrijd van AV Holland als overbrugging van de afgelo pen, Papendalgames naar de Belgische 'Nacht van Hechtel' van aanstaande zaterdag. In een wedstrijdboek las hij, dat er in Leiden een aardige wedstrijd was. Met acht atleten reisde hij af naar de Sleutelstad. Vooral het programma-on derdeel hoogspringen vond gre tig aftrek bij zijn discipelen. De 35-jarige Marmen, een uit de Sovjetunie afkomstige routinier die in 1984 als Butosové 1.98 noteerde, had op sportpark Leidse Hout bijna het record van haar nieuwe vaderland scherper gesteld. Haar ouder wetse straddle-techniek was echter niet meer toereikend toen de lat op 1.86 lag. Margalit, die op kosten van de Isralische atletiekbond in West-Europa vertoeft, bleef acht centimeter van zijn beste persoonlijke pres tatie af. Op de middenafstand liet Jan Jansen binnen- en buitenlandse tegenstrevers zijn hielen zien. De Holland-atleet zegevierde bekeken in 3.52,0. Clubgenoot Cor Brandwijk (3.59,2) en Hans Wesseling van De Bataven (3.59,3) bleven in tegenstelling tot Casper Ravensbergen (4.01,5), Fred van Zoest (4.01,0) en Fred Sluys (4.00,6) net aan de goede kant van de vier minu ten-grens. Junior Michiel Mooi- broek verbeterde zich tot 4.06,8. Juniore Bianca Vermond (Holland) onderscheidde zich voor de verandering een keer als verspringster (5.03). Haar clubgenoot Jeroen Kolnaar (6.34) moest in de zandbak 20 centimeter toegeven op Spar taan Perry Vrisekoop (6.54). Op de 110 meter horden kreeg laatstgenoemde dezelfde tijd toebedeeld als Koert Veldmaat van Holland (15,9). Rens Bou- man (Bataven) kwam bij de A- jongens tot 15,7. Friedhelm Dreckmeier (Bataven) wierp de discus 34.52 van zich af. Vrouwen, Federation Cup, eerste ronde: Spanje (2) - Belgie 2-1 Australië - Bulgarije (5) 2-1, Tsjechoslowakije (3) - Hongarije 3-0 Zweden - Zwitserland (7) 2-1, Roemenie - Oostenrijk 1- Franknjk (4)- China 2-1 (P.'erce - Chen Li 6-2 6-2, Tauziat - Li Fang 1-6 7-6 3-6, Tauz.at/De- mongeot - Li Fangfiang Ming 6-3 7-6). GOS - Finland 2-1, Argentiniè- Mexico 3-0. perbiki 18 45-19.15RTL+: Sport 19.00-19.30 TV 5: Montagne: bergsport- 1930-20.00 BRT 1: Sport. 19 30-20 30 Sportnet: Atletiek vanuit Spanje 20.00-22.30 EURO: Atletiek: GP van Nice 20.30-21.30 Sportnet: The Ultimate Chal lenge. 21.30-22.00 Sportnet: Global Adventure Magazine. 22.00-23.15 Sportnet: Golf. 22.15-22.30 Ned 3: Studio Sport Journaal. 22 30-22.55 BRT 1: Sport 22.30-00.30 EURO: Auto- en motorsport: terugblik op de GP van Frankrijk en de GP van Hongarije. 23.05-23.35 Did 1: Sport Extra: ti den etappe in de Tour de Fi 23.15-23.30 Sportnet: Golf Report. 23.25-00.05 BBC 23.30-01.30 Sportnet: Volleybal league. I: Janssen-Jansen 6-1 6-4. Vink-Da- n 6-4 6-2 MEC: Bavelaar-Van de Broek 6-2 1. Endema-Van Egmond 6-0 6-2, Manuput- 4 3-6 6-1. Meys/Gaemers-De la Rie/Riem 6 MEB: Kleian-Turk 6-2 6-2. MEC: Uittenboog- aard-Freke 7-5 6-2. Turk-Korenhof 6-2 6-3. Langelaan-Steenvoorden 3-6 6-4 6-2. WIELRENNEN Olympische Spelen. 09.30-10.00 EURO: Eurofun. 09 30-10.45 Sportnet Golf 0.45-11.00 Sportnet: Golf Report. 1.00-11.30 Sportnet: Roeien: Worldcup Zesde etappe Wittlich -1 11 55-14.20 BBC 2: Gc f Engels Open 12.00-14.00 Sportnet: Boksen. 12.00-14.00 EURO: Tennis: Federation Cup vanuit Frankfurt. 13.00-16.30 Did 3: Sport 3 extra: tennis (ATP-toernooi vanuit Stuttgart) 14.00-15 00 Sportnet: Autosport IndyCar: ïïooS^WRoSniSSrt. 14.35-20.30 BBC 2: Golf -. Engels Open.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 18