pm0 Van der Voort kan niet overtuigen g§S§§§&'r Sport KZ Leiden is naam van de nieuwe korfbalclub De partij I 1395,- .f-0 x 200 cm 1475, Hartverwarmend voordeel VRIJDAG 26 JUN11992 20 KORFBALMEDEWERKER De fusie tussen Zuiderkwartier en Ons Eiland gaat door. Gister avond stemden de leden van de twee Leidse korfbalclubs over de voorstellen en stelden zich daar in groten getale achter. De nieuwe vereniging gaat verder onder de naam KZ Leiden. Bij Ons Eiland ziet men de toekomstige samenwerking met Zuiderkwartier helemaal zitten. De buitengewone ledenverga dering stemde namelijk una niem in met de plannen voor dit korfbalhuwelijk. Bij Zuider kwartier stemde 80 procent van de aanwezigen voor. De nieuwe club, die voluit Korfbalvereniging Zuiderkwar tier Leiden zal heten, wordt na Pemix de grootste van Leiden. De vereniging telt circa 300 le den. De Ideur van het shirt is ook al nieuw: verticale rode en blauwe banen. Broekje of rok is zwart. De meer dan vijftig leden van Ons Eiland die overkomen kun nen opteren voor een plaats in een zaterdagploeg. Voor een tweede standaardteam op za terdag is evenwel geen plaats. De reglementen van de KNKV laten daar geen ruimte voor. De integratie gaat ook verder op bestuurlijk gebied. Ons Ei land-voorzitter Chris Soudan wordt naast praeses Amout van Lunteren de tweede man. in het negen personen tellende KZ Leiden-bestuur. STRATENLOOP Theo van der Veer heeft in Wezep een straten- loop over tien kilometer op zijn naam geschreven. De Leiderdorpse atleet eindigde in een tijd van 30 minuten en 38 seconden. Hij bleef nummer twee Lubert Mulder elf seconden voor. SCOREBORD ATLETIEK 16.21,86, 3. Ham 16 26,32. 60,54, 3. Neer 58,98. BASKETBAL na verlenging (88-88, 44-53). Scores N( land. Te Velde 27. Van Poelgeest 19, Bi 15, Ardon en Van Dmten beiden 12, Schilp GOLF WIELRENNEN HOCKEY MOTORSPORT TENNIS Echave (Spa), 9^ Alonso, 10 Klimov (C Zwirs (Badhoevedorp), 4. Bouquet (Ai dam). 5. Swart (Amstelveen) SPORTAGENDA CRICKET TWEEDE KLASSE B: A|ax (L) - VOC (zo) HONKBAL SNOOKER TRIATHLON TRIMKALENDER Bovelander in rol Van Basten KUALA LUMPUR ANP Floris Jan Bovelander voelde zich gisteren in Kuala Lumpur een beetje als Marco van Basten na de gemiste strafschop tegen Denemarken bij het EK. De gangmaker van het Nederlands hockeyteam faalde als enige in de serie strafballen, die nodig was om de winnaar van het vierlandentoernooi aan te wij- De misser van Bovelander, bij de zesde strafbal, bezorgde Australië de titel. Na de normale speeltijd wés de stand 1-1. De winnende strafbal nam Bir mingham voor zijn rekening. Van den Honert, Van Pelt, Bo velander, Delissen en Van Grimbergen hadden in de eer ste serie van vijf geen fout ge maakt. Nederland revancheerde zich in de finale enigszins voor de royale nederlaag, die eerder te gen Australië werd geleden (1- 4). Oranje was beter opgewas sen tegen de fysieke kracht van de tegenstander en was ook in speltechnisch opzicht vrijwel gelijkwaardig. De uitblinkende doelman Leistra hield zijn ploeg met een aantal knappe reddin gen in de wedstrijd. Hager opende in de 22ste minuut voor Australië de score. Vier minuten later bracht Bovelander de ge lijkmaker op zijn naam uit een strafcorner. Furlan blijft aan de leiding LAAX SIP Giorgio Furlan begint vandaag ook de laatste etappe van de Ronde van Zwitserland als lei der van het algemeen klasse ment. De eerste plaats van de Italiaan werd gisteren niet be dreigd in de betrekkelijk lichte etappe van La Punt naar Laax over 155 km. De renners uit de top van het klassement kwamen ruim één minuut na ritwinnaar Roberto Pagnin over de streep. Pagnin, Joho (Zwi), Cardenas (Col) en Lamm erts profiteerden van de betrekkelijke rust in het veld. Voor Natalie van der Voort lijken de jaren in de top van B-circuit geteld. De Merenwïjkse is niet meer succesvol en maakt haar plaatsing de laatste tijd niet vaak waar. In Lisse vloog ze er al voortijdig uit evenals op De Munnik. Gisteren had ze op de districtskampioenschappen erg veel moeite met thuisspeelster Jacqueline Paauw. Van der Voort won wel (7-5 6-4), overtuigend was het aller minst. Net zoals het vertoonde spel. Op de districts kampioenschap pen doet Her man van der Capellen altijd mee. In de herfst van zijn im posante tenniscarrière wil hij zijn kunsten nog altijd verto nen. Alleen, hij verwacht dat het terras gevuld met men sen op hem zit te wachten en daarmee ook zijn tegenstan der en wedstrijdleiding. Dat is dus niet altijd zo. Van der Capellen moest om half ne gen 's avonds aantreden voor zijn tweede-rondepartij te gen Paolo Polla. Maar hij was er niet. De tennisleraar van de Merenwijk zat doodleuk ergens anders. Hij had nog wel even de moeite genomen om de wedstrijdleiding te in formeren dat hij 'wat' later zou komen, maar het 'afge sproken' latere tijdstip (ne gen uur) was al ruim een half uur overschreden voordat Van der Capellen zich de moeite had getroost om toch maar naar de Haarlemmer trekvaart te komen. Iedereen zat tenslotte toch te wachten op de 'attractie' van de dag. Polla had zich in middels op zitten vreten en vond het absoluut geen stijl dat de organisatie dit gedrag maar goedkeurde. De regels vermelden immers dat, in dien een speler een half uur na het tijdstip van aanvang zich niet heeft gemeld, hij of zij automatisch een walk over tegen krijgt. Oftewel in normaal Nederlands dat de partij verloren gaat. Van der Capellen mocht echter toch spelen, maar niet voor een vol terras. Op baan één stonden inmiddels Natalie van der Voort en Jacqueline Paauw te spelen en dus werd de partij verspeeld op baan vier. Het onterechte wachten van Polla werd in ieder geval ook niet bestraft. De Kroaat liet zich niet inpakken door de psy chologische oorlogsvoering van zijn opponent en bleef hem op het sportieve vlak de baas: 6-4 6-3. En zo heeft het toernooi een attractie minder. LEIDEN GERRIT-JAN VAN GEEN TENNISMEDEWERKER Er zit niet veel pit meer in het meisje dat eens zo ambitieus was en zeker de nationale A-lijst wilde halen. Het lijkt erop dat Van der Voort eerder achteruit gaat dan dat ze nog enige pro gressie in haar spel boekt. Te- gën Paauw had ze het in beide sets erg moeilijk. Van der Voort kwam in de eerste met 3-1 ach ter voordat ze met pijn en moeite de reeks binnensleepte. In de tweede set kende ze weer een achterstand (0-2), liep ver volgens uit naar 5-2, maar liet haar opponente weer in de wedstrijd komen tot 5-4 om uit eindelijk toch de winst te pak ken met 7-5. ,,Ik kan niet echt tevreden zijn", vertelt Van der Voort. „Het ging niet naar be horen." Oorzaken zijn er zat, volgens haar. „Ik had het de laatste tijd nu eenmaal veel te druk met school en daardoor heb ik niet veel kunnen trainen. Nu ben ik ook nog hele dagen gaan wer ken, dus ik speel ongeveer een klein uurtje per week. Dat is voor mij gewoon veel te weinig. Ik ben niet een type speelster dat met een minimum aan trai- ningsarbeid veel kan winnen", aldus de zeventienjarige die vol gend jaar eindexamen moet doen. „Deze zomer wordt voor mij geen tenniszomer. Ik wil ook nog op vakantie." Het blijft voor Van der Voort dus voornamelijk spelen op het recreatieve vlak, waarschijnlijk zonder aansprekende resulta ten. Zeker niet nu in de halve fi nale Marieke Bethlehem op haar staat te wachten, want zij is er een die het rally-spelen heel lang volhoudt. Frits Don Van der Voort trainde afgelopen twee winters in de tennisschool van Frits Don. Ze verliet de ver trouwensman van Jan Sieme- rink echter en zoekt nu weer haar heil bij een Leidse trainer. „En dan klop ik als eerste aan bij Rico Jong-a-Taimeldt ze. Jong-a-Tai had haar van kinds af aan onder zijn hoede. „Met Rico heb ik altijd heel fijn kun nen trainen. Het is dus logisch dat ik buiten de clubtraining met hem deze winter nog wat uurtjes wil spelen." Het spelen van A-kwalificatie toernooien zet ze voorlopig uit haar hoofd. „Met de tijd die ik nu heb voor tennis heb ik er weinig te zoeken", weet ze. „Bovendien heb ik geen OV- jaarkaart en het kost een hoop geld. Als ik nou nog met iemand kon meerijden ging het wel. Nu ben je steeds alleen en dat is niet leuk. Maar als ik eenmaal klaar ben met school zal het er ook wel niet van komen. Het liefst wil ik na mijn eindexamen naar het buitenland en dan schiet het tennis er bij in. Het is alleen niet zo dat ik het hele maal heb opgegeven. Tijdens de competitie heb ik heel goed ge speeld. Het was zelfs het beste jaar dat ik ook heb gehad. Dus dat gaf me genoeg vertrouwen." Op de zesde dag van de 'dis tricts' op Unicum was genoeg vuurwerk te beleven. Daar zorg den de mannen in B wel voor. Op het center-court vochten Onno Guinau en Henk Janssen een spannende driesetter uit. Janssen lijkt zich op de banen van Unicum prima thuis te voe len. De trainer van Unicum maakte het zijn opponent erg moeilijk. Guinau kon uiteinde lijk wel met de breedste glim lach het strijdperk verlaten na zijn winst (6-7 6-4 6-3), maar had flink moeten zweten. Jans sen speelde als in zijn beste da gen, maar miste eenvoudigweg de conditie om door te drukken. Hij speelt nu eenmaal weinig wedstrijden. Guinau kon het vreemd genoeg op zijn 'routine' Natalie van der Voort: „Deze zomer wordt voor mij geen tenniszomer. Ik wil ook nog op vakantie." FOTO ARCHIEF winnen. Hij had in de tweede en derde set aan een break vol doende om zich voor de kwartfinale te plaatsen. Daar wacht hem Bartel Swart die gis teren indruk maakte door op eenvoudige wijze zich te ont doen van Marco Smit. De Hille- gommer is een outsider en ze ker niet de makkelijkste om van te winnen. Guinau is dus ge waarschuwd. Voor geheel ander vuurwerk zorgde Mark Fleischeuer. Het enfant terrible van de Leidse tenniswereld kreeg het weer eens aan de stok met zichzelf en de tegenstan der, in dit geval Marco Visser. Fleischeuer stond vloekend en tierend op de baan, beschuldig de Visser van onsportief gedrag, omdat hij in zijn ogen te veel ballen uitgaf. Om Vissers reactie dat hij de ballen dan maar bin nen de lijnen moest gaan slaan werd hij alleen maar giftiger. De wedstrijdleiding moest er uit eindelijk aan te pas komen om Fleischeuer tot rust te manen. Visser won: 7-5 6-3. *SL MEUBELPROMENADE KATWIJK

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 20