Talan gokt op Rheden Maassen beleeft rampzalige dag 'Ladies Night' bij tennistoernooi De Munnik Sport VPIJDAC 19 JUN11992 Schaatsers in ronde van Zoeterwoude zoeterwoude Schaatsers moeten de wielerronde van Zoeter woude tot een spektakel maken. Bij de A-amateurs is Richard van Kempen zondag de te kloppen man. De marathonschaatser uit Nieuwveen kan vanaf 14.00 uur tegenstand verwachten van René van der Salm uit Woubrugge. Het keurkorps van Leen Pfrommer vult het programma op met een koppel-afvalwed- strijd. De schaatsers van Jong Oranje, met wereldkampioen Jeroen Straathof uit Zoeterwoude ais blikvanger, moeten om 16.15 uur tonen wat zij op de racefiets waard zijn. De wielerdag duurt van 11.45 tot 18.30 uur. Beachvolleybal op Noordvvijkse strand noorpwuk Beachvolleybal wint in Nederland aan populariteit. Morgen treedt de Nederiandse top in het kader van het beach volleybal circuit op het Noordwijkse strand aan. De oud-kam pioenen Edgar Tinkhof en Marcus Hoff zijn favoriet bij de kop pels die vanaf 9.30 uur tegen elkaar in het strijdperk treden. Ook oud-bondscoach Harry BrokJdng geeft, samen met Marco Brou wers, in Noordwijk acte de présence. De organisatie berust bij NOVO. Eltingh in halve finales Manchester manchester Jacco Eltingh heeft gisteren de halve finales bereikt van het grastoemooi in Manchestér. De speler uit Heerde hoef de daarvoor in de kwartfinales zijn partij tegen Arne Thoms niet af te maken. De 21-jarige Duitser trok zich bij de stand 6-2 3-0 in het voordeel van Eltingh terug wegens een opspelende spier in de buikstreek. In de halve eindstrijd komt Eltingh uit tegen de Australiër Wally Masur. Tom Nijssen ging in de derde ronde van het kwalificatietoernooi voor Wimbledon op de banen van Roehampton na verwoede strijd in vijf sets onderuit tegen de Duitser Christian Saceanu. Optimisme bij VCV Zeeland eindhoven De kans bestaat dat VCV Zeeland volgend seizoen toch blijft bestaat en weer in de eerste divisie kan uitkomen. De beroepscommissie licentiezaken verstrekte gisteren weliswaar nog geen licentie, maar gaf de profclub een aantal voorwaarden mee, waaraan VCV Zeeland vöör 26 juni moet voldoen. Volgens mr Van Everdingen, de bewindvoerder van de club, kan VCV Zeeland zonder noemenswaardige problemen aan die voor waarden voldoen. Terugval Nederlandse schakers manila Het Nederlandse schaakteam is in de Olympiade in Manila het spoor bijster. Na de nederlaag van woensdag tegen Armenië volgde een dag later in de tiende ronde verlies tegen IJsland, wederom met 1 1/2-21/2. Nederland zakte daardoor tot de gedeelde tiende plaats met een totaal van 24 punten, 5 1/2 punt minder dan het leidende Rusland, dat voorlopig gelijk speelde tegen de Armenen (11/2-1 1/2). Piket verloor met zwart tegen Hjartarson en Sosonko met wit tegen Petursson. Stormvogels blijft in hoofdklasse zeist» Stormvogels zal ook in het nieuwe seizoen in de hoofd klasse van het amateurvoetbal uitkomen. De voor zondag vast gestelde wedstrijd DHC - Stormvogels, die de plaats van de IJmuider club in de hoogste klasse zou kunnen bedreigen, is af- SCOREBORD VOETBAL Vriendschappelijke wedstrijd: 1-1) 3 Coveny 1-0. 17 1 etappe. Büdendort. Schindellegi: 1. F 38.956 km/u), 2. Roche (Ier) 0.30. 3. I Algemeen klassement: 1. Furlan 8.26.16, 3. q 0 55, 6. Bugno 0 8 0.36, 3 I i (Aus). 8. Ti (Zwi) 1.04. SCHAKEN 9. Boyer. 10. Vasca. Tweede etappe, Ga- Louviot (Fra) 172.4 km m l km/u). 2. Veenstra (Ned) v (Bel). 4 Goenetxea (Spa). nila Olympiade, tiende ronde d - Nederland 2 1/2-1 1/2. d 29 1/2 1. 2 Verenigde S ustan 25. 7 Hongarije. Oekra i. Cordes. 61 S. 49 e2'ii 1/2, 5. 71 Poels. 117 Jakobs, 119 Mulders. 122. Kools. Algemeen klassement: 1 Museeuw 8 50 14. 2. Ch.occioli (Ita). 3. Fidanza 0 02. 4 Nelis- sen, 5. Van de Laer (Bel) 0.03. 6. Verhoeven (Spa) 0 07,8. Van den Ak- i (Spa), 10. Diaz Zabala (Spa). TENNIS Eastbourne (Eng) Vrouwen, 650 000 gulden, kwartfinales: Harvey-W.ld (VSt) - Stubbs (Aus) 6-1 6-1. McNeil (VSt/11) - Tauz.at (Fra) 7-6 6- 7 7-5. Mary Joe Fernandez (VSt/2) - Sukova (Tsj/7) 6-3 6-4. Fairbank-Nideffer (VSt) - votna (T; Kwalificatietoernooi Wimbledon. Mannen, d de rond 5 6-7 4 tster (Eng). Mannen, i: Eitingh (Ned) - Thoms (D/ji) 6-2 Svorada u. 1 0 28, 5. Eki (GOS), 5. Ballerini Bramati (Ita), 8. Chaubet (Fra), y. oren (Ned), 10. Van Orsouw (Ned). Camargo 9.34.21.2. Leblanc (Fra) 0.24. 4. Colotti 0.31.6. Rooks (Ned). 7 Jero- 8. Robir ia (Tsj/4)6-l 6 6 8a-6Cani ichester (Eng). Mannen. 450.0 Kwartfinales: Eftingl""" 3-0. Thoms geeft c a (Ita). I j) 6-4 7-5. Oncins (Bra) - San- (Fra)0.37,10. Nielsen (Den). Heusay (Bel). Ronde van België, eerste etappe: Beyne - Heusay: 1 De Smet (Bel) 131 km in 3 08 20 (41.735 km/u), 2 De Clercq (Bel) 0 18. 3 Vainstems (Let) 0 30. 4 Jackel (DuO 1 09. 5 Thys (Bel) 1.17, 8. Wolfkamp (Ned) 1.30, 47 Den Braber (Ned) 4 37. 77. Kemper (Ned) 7.05. 91 Voskamp (Ned) 9.00. 109. Ten Kortenaar (Ned) 14 53 Klimtijdrit: 1 Garcia (Spa) 3 km 4 13.00 km/u). 2 Thys 0 03, 3. Jar Haecke (Bel) 0.08. 5. De 0 10. 17. Den Braber Wolfkamp, 49. Kemper 0.25, 61. Ten Korte naar 0 27 Algemeen klassement: 1 De Clerc 3.12 34, 2 De Smet 0.01. 3. Vainsjteii 0.45. Thys 1 19. aber 4 51. 88. 7 29. 109. Ten Stehouwer 6-2 3-6 6-2 Bethelehem-Ci 3-3 d-Hagemam Teyken 6-4 6-1, Serlie Schie 6-3 6 i-Hat 6-1, P Brand-Zandbergen Meyer/Buis-Van Cleef/Voskuil 6-06-1 mec1: Van Leeuwen-Poot 6-3 6-4. Kr< gdc: Barnhoorn-Ravensburg-Van der /Van der Heiden 4-6 6-4 b-3. Van Bee ke-Maryatti/Kraan 6-4 6-4 WIELRENNEN SPORTPRUSVRAGEN 3-1Schotland - GOS 3-0. \i SPORTAGENDA d Snooker Ranking C De Snookenj VOETBAL VOLLEYBAL Boys (za 18 00 uur) schvolleybaltoernooi Noordwijk (za 9.30 - HONKBAL HOOFDKLASSE AD0 2-Keytov WIELRENNEN 'Quick Boys tactisch matig Het weerzien met Katwijk is Riok Talan slecht bevallen. Althans, wat betreft de uitslag van Quick Boys-Rheden. Talan baalt nog steeds van de 2-1 nederlaag in de strijd om het algeheel amateurkampioenschap, maar voor het overige was hij behoorlijk geïmponeerd door de ambian ce in zijn voormalige woonplaats. rob onderwater Talan is gelouterd in het prof voetbal. Hij begon als pupil bij Katwijk en speelde daarna bij AZ (dat met hem op de reserve bank gouden tijden beleefde), Cercle Brugge en Vitesse. Vier seizoenen geleden koos hij voor een maatschappelijke carrière en belandde hij bij hoofdklasser Rheden. Dat de Arnhemse ere divisieclub na het opstappen van Talan het ene na het andere succes aaneenreeg, doet de ex- -Katwijker nog steeds pijn. Talan: „Als ik daaraan terug denk, baal ik als een stekker. Maar ik koos nu eenmaal voor mijn baan. Dat ging in die pe riode juist uitstekend. Op het moment dat ik niet rond kon komen met Vitesse, kreeg ik de mogelijkheid voor mijn maat schappelijke carrière te kiezen." Rick Talan, oudere broer van 'Hagenees' Jeffrey, heeft het in die vier jaar sinds hij bij Vitesse is opgestapt gebracht tot ac countant. Dat is voor hem een doekje voor het bloeden. „Ach, miljonair werd ik toch niet van het voetballen. Ik denk dat ik de juiste keuze heb gemaakt", rela tiveert hij. Sportief komt Talan trouwens nog steeds aan zijn trekken. Met Konings aast op Leidse schaaktitel Het kampioenschap van de Leidse Schaakbond wordt dit jaar evenals vorig jaar georgani seerd door het Leidsch Schaak genootschap (LSG). Hoewel de formule van zeven dinsdag avonden niet ideaal is, zijn er opnieuw veel deelnemers (60). Intussen is het toernooi gevor derd tot en met de vijfde ronde. Na vier ronden gingen Thiele en Konings, beiden van LSG, met honderd procent aan de leiding op een halfje gevolgd door Wagemans (Oegstgeest). Hierna volgden maar liefst elf spelers met drie punten. In de vijfde ronde kwam Thiele welis waar beter te staan tegen Ko nings, maar deze sloeg in tijd nood toe en haalde het volle punt binnen. Achtervolger Wa gemans was toen al remise overeen gekomen met Bakker, waardoor Konings maar liefst een vol punt voorsprong nam op de rest van het veld. Op de tweede plaats, met vier punten, staan Thiele, Wagemans, Sprinkhuizen (Katwijk), Van de Marei, Stelling en Van Ketel (al len LSiG.). Met nog twee ronden te gaan is er dus nog van alles mogelijk. Bij de vrouwen gaan op dit moment Thissen (zij won met zwart van De Wit) en Koster (winnares tegen Coppoolse) met 2,5 punten aan de leiding. Daar achter volgen Kouwenho- ven en Jap Tjoen San met twee punten. Zij kwamen in hun on derlinge partij remise overeen. Vooral de indeling in de laatste twee ronden zal bepalen wie van hen de nieuwe vrouwen kampioen van de Leidse Schaakbond wordt. Rheden beleeft hij een uitste kend seizoen. FC Twente werd uit de 'grote' KNVB-beker ge knikkerd en Rheden eiste het af- delings- en zondagkampioen schap al voor zich op. Frappant is dat Rheden in het seizoen daarvoor een voorname kandi daat was om te degraderen uit de hoofdklasse. Vanaf het mo ment dat trainer Jan van Eijk aan het roer kwam, ging het crescendo. Gek Degenen die Van Eijk niet ken nen, denken dat ze met een gek van doen hebben. Deze voor malige oefenmeester van het bijna begraven Wageningen ge draagt zich langs de lijn als een opgewonden standje. Springt onophoudelijk van zijn stoel om zijn ploeg de hemel in te prijzen of verbaal met de grond gelijk te maken. Talan, lachend: „Als ie mand te lang treuzelt met het nemen van een comer, is hij in staat om hem zelf te nemen." Talan steekt de loftrompet over de huidige oefenmeester van Rheden, die tot voor kort in beeld was om bij Vitesse aan de slag te gaan. „Vorig seizoen kwam Van Eijk bij ons en we verloren niet meer. Dat lag al leen aan hem, want we hadden Rick Talan (links) denkt dat Rheden morgen wint van Quick Boys. foto loek zuyderdl dezelfde spelers. Dit jaar heb ben we er drie jongens bij en we worden kampioen en schakelen ook nog even FC Twente uit. Van Eijk is een machtige trainer. En een fijn mens." Het gedrag van Van Eijk neemt Talan maar op de koop toe. „Dat zit nu eenmaal in hem. Maar denk maar niet dat hem iets ontgaat. Ik heb toch heel wat trainers meegemaakt, maar Van Eijk heeft een verhaal in de rust. De meesten die ik ken zijn niet verder gekomen dan 'mannen, we moeten er nog harder voor werken'. Ook George Kessler had bij AZ wei nig interessants te melden. Hij zei meestal niets, want de spe lers bepaalden daar toen het beleid, Niet zo vreemd hoor, want dat waren allemaal kan jers." Simpel Talan vindt dat Rheden door de hand van Van Eijk beter is gaan voetballen. „Het lijkt simpel wat ik nu zeg, maar we zijn beter geworden door minder te wer ken en meer te gaan voetballen. We hadden stuk voor stuk goe de spelers bij Rheden, maar we gingen hard lopen rennen. Tac tisch zijn we stukken vooruit ge gaan." Rheden vindt Talan dan ook' een betere ploeg hebben dan Quick Boys. „Ze zijn me tegen gevallen, al weet ik natuurlijk niet of Quick Boys normaal ook zo speelt als afgelopen zaterdag. Tactisch vond ik het allemaal maar matig. In de eerste helft speelden ze ook zo angstig. Dat hadden we trouwens nooit ver wacht, want ze staan erom be kend om op de aanval te spelen. RCH vind ik bijvoorbeeld be ter." Kortom, Rheden is kansheb ber nummer één. Talan: „We weten waar we aan toe zijn. Rheden moet vol op de winst spelen. De kans bestaat dat Quick Boys hinkt op twee ge dachten, want een gelijkspel voor hen genoeg." De 31-jarige, nog steeds zendsnelle aanvaller hoopt er morgenavond (18.00 ui veel Katwijkers het veld v Rheden omzomen. „Want c publiek heeft me zaterdag v* geïmponeerd. Dat maken we Rheden niet mee. Bij compe tiewedstrijden een mannetje vijfhonderd. Vierduizend teg Twente, daarmee hebben het wel zo'n beetje gehad. En vond ze in Katwijk bijzond positief. Ook toen het wat mij' der ging met Quick Boys, blevtL ze achter hun ploeg staan. Mo| je in Rheden komen. Dan woj je direct van het veld gefloten.] -( Diepe val in klassement Midi Libre De Italiaan Giorgi Furlan: winnaar van de tweede etappe en leider in de Ronde van Zwitserland. foto epa bergara anp Frans Maassen is weg uit de top van het klassement van de Midi Libre. De etappezege ging giste ren naar de Colombiaan Angel Camargo, die de Nederlander als leider afloste. De Italiaan Giorgio Furlan deed in de Ron de van Zwitserland eenzelfde geslaagde poging. Hij won de tweede etappe en rijdt nu in het geel. Camargo slaagde in de derde etappe van de Midi Libre Frans Maassen uit de leiderstrui te rij den. De pupil van Jan Raas had een afschuwelijke dag. De Lim burger bereikte meer dan twin tig minuten na de Colombiaan se winnaar de streep. De Frans man Ledanois opende de strijd met een solo van 46 kilometer. Daama namen zijn landgeno ten Pillon, Jérome Simon en Ro bin zijn taak over. Zij werden weer afgelost door Camargo, die zijn klimspecialiteiten in de slotfase gebruikte. In Zwitserland handhaafden de Nederlandse ronderenners zich redelijk vooraan. De Itali aan Furlan deed een succesvolle machtsgreep, achterna gezeten door een klein groepje met Tour-favorieten als de Italiaan Bugno, de Amerikaan LeMónd. Zij gaven 45 seconden toe, de Nederlanders Breukink en Bouwmans zes tellen meer. In het algemeen klassement leidt Furlan met een voorsprong van 36 seconden op de Ier Stephen Roche, die gisteren als tweede finishte. De Fransman Louviot behaal de in Bergara (Bicicleta Vasca) zijn derde profzege in vijf jai De 28-jarige coureur, die ijf jaar met zijn landgenoot Jal)( bert van het opgeheven Toshijl overstapte naar de Spaan ploeg ONCE, arriveerde aan de streep. Zijn voorsprot1 op het peloton bedroeg op c tellen na drie minuten. Wiebrj Veenstra won de spurt van 1 peloton. Louviot zette zijn e val na acht kilometer in, krej gezelschap van de de Belg Pel Roes en de Colombiaan Rinccj Louviot loste ze halverwege j etappe. Johan Museeuw houdt de leiding in het al^ meen klassement. Rudy Dhaenens laat de mende Ronde van Franrkijk zich voorbijgaan. De we kampioen van 1990 maakt het tweede achtereenvolgei jaar een moeilijk seize Gebrek aan resultaten en zijlij wensen overlatende deden de" 31-jarige Belg besl ten de Tour uit zijn hoofd j zetten. Dhaenens moest woensdag begonnen Ronde Zwitserland een plaats ir Tour-ploeg van Panasonic te verdienen. De Belg ging eens van start. In overleg .Walter Planckaert werd bi ten de plaats in Zwitserland] vergeven aan Jo Planckaert. Dhaenens kwam dit sei in de Ronde van Asturië ten Daarna legde hij zich toe trainen om toch weer in voi te geraken. Hij keert terug wedstrijden op 28 juni bij strijd om het Belgisch ki pioenschap. leiderdorp gerrit-jan v tennismedewerker Met het oog op de wedstrijd Nederland- Duitsland op het Europees kampioen schap in Zweden had de organisatie van het open Munniktoernooi er goed aan gedaan om de avondwedstrijden te vul len met vrouwenpartijen. Niet dat die minder interessant zijn, maar het zet bij hen nu eenmaal minder kwaad bloed dan bii de mannelijke deelnemers. Een heuse, ladies night' dus. SNOOKER /an Zoeterwoude (zo 11.45 - 18 30 vrouwen om een plaats in de volgende ronde. Claudia Witteman was in B echter al ver voor de aftrap klaar met haar wed strijd. Tegen teamgenote van TEAN Hes ter Stehouwer moest zij wel diep gaan. De eerste werd nog wel gemakkelijk ge wonnen (6-2), maar gaandeweg moest zij haar opponente toch tegenspel toe staan. Stehouwer bleef zich goed verzet ten en sleepte er een derde set uit na winst in de tweede (6-3). Witteman voel de zich op haar voormalige thuisgrond toch beter thuis. Met dezelfde cijfers als in de eerste set wees zij Stehouwer terug. Marieke Bethlehem kende een slechte start tegen Renee Crama. Maar ook dit keer kwam ze als winnares uit de strijd. Gisteren moest ze echter diep gaan om de Nieuw-Vennepse af te schudden. Na een rampzalige eerste set, die geheel te recht met 6-1 verloren ging, kwam de ex- Munnikse met de hakken over de sloot: 7-5 7-5. Jolanda Mens, als tweede ge plaatst, had onverwacht weinig moeite met Sascha Switser. Switser, een produkt van de Arnolduspark-tennisschool in Hoofddorp, staat bekend als een taaie. Een overdosis aan wilskracht compen seert bij haar het gebrek aan echt talent. Mens voelde zich echter goed en kon de baseliner onder druk houden zonder zelf al te veel fouten te maken. De nummer een van Nederland tot en met veertien jaar won dan ook dik: 6-1 6-2. Marco Sprit heeft de smaak weer te pakken. De speler van TEAN worstelde even met zijn vorm, maar wees gisteren vroeg in de middag de overwinnaar van de als tweede geplaatste Onno Guinau Bert Bruin gedecideerd terug. Bruin kon zijn vorm van de dag ervoor niet bereiken. Smit was met 6-3 6-2 de sterkste. Bruins voorspelde slechte dag kwam niet helemaal uit. Hij verwachtte een slecht gemaakt tentamen, verlies te gen Smit en daarop volgend een verlies van Nederland tegen Duitsland. Zijn dag had slechter kunnen aflopen. Succes Krans in A-toernooi AMERSFOORT» Leidenaar Martijn Krani heeft zich in Amersfoort me indrukwekkende cijfers (6--J 6-1) door de eerste ronde vaij het met twee sterren gewaar deerde A-toernooi van Altj geslagen. De Merenwijk-spe Ier won na een vrij lastige eerste set uiteindelijk simpe} van Eddy Beekman, die uit; komt voor Hertenkamp ufi Assen. Krans, 110e op de lanj delijke ranglijst, ontmoet vandaag Robbert Jan van Aalderen.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 22