Oegstgeest garandeert inspraak Bouw spoormuseum begint na de vakantie Horeca Voorschoten eendrachtig naar feest Regio Leiden Vrijwilligers gezocht voor project 'Open Eettafel' Rolstoelbaltoemooi besluit vierkamp Zoeterwoude-dorp dag lang domein van wielrenners f—VRIJDAG 19 JUNI 1992 '19 Inbraak in fotozaak Voorschoten voorschoten Bij een inbraak in een fotozaak aan de School straat in Voorschoten is afgelopen nacht voor een onbekend be drag aan camera's gestolen. De daders slaagden erin via het elektronisch circuit het rolluik te openen, waarna de ruit van de etalage werd ingeslagen. Haagse fietsendieven aangehouden wassenaar Twee Hagenaars van 14 en 15 jaar oud zijn gister middag in Wassenaar opgepakt voor diefstal van een mountain bike en een fototoestel. Het tweetal maakte zich de afgelopen weken volgens een woordvoerder van de plaatselijke politie va ker schuldig aan dit soort misdrijven. De Hagenaars pleegden hun diefstallen gewoonlijk op het attractiepark Duinrell of in de directe omgeving daarvan. Creatieve zomermarkt in Warmond warmond Zeven kunstenaars exposeren morgen op de Crea tieve Zomermarkt op het Warmondse dorpsplein bij de pomp. Er is onder meer werk te zien van de Sassenheimse Petra Adri- aanse (sieraden), Marianne Delfgauw uit Leiderdorp (houten fi guren) en Teha de Jong uit Warmond (gebreide poppen). De produkten zijn ook te koop. De markt duurt van 11.00 tot 16.00 Wassenaarse rotonde afgesloten wassenaar De rotonde aan de Lange Kerkdam in Wassenaar is op woensdag 24 juni van 19.30 tot ongeveer 02.00 uur gesloten voor al het verkeer. Dat is noodzakelijk omdat het wegdek wordt geasfalteerd. Bij de werkzaamheden is droog weer een vereiste. Bij regen wordt dan ook uitgeweken naar donderdagavond en - nacht. Het verkeer wordt tijdens de afsluiting omgeleid. De over- staphalte van de bussen 43 en 90 aan de Van Oldenbarnevelt wordt tijdelijk veiplaatst naar het Stadhoudersplein. Passagiers voor lijn 90 die willen opstappen op de Lange Kerkdam, moeten uitwijken naar de Rijksstraatweg, bij de oprit van de Raadhuis laan. De totale aanpassing van de rotonde wordt naar verwach ting eind juni afgerond. Subsidie Anjerfonds voor LOS leiderdorp De Leiderdorpse omroepstichting heeft een subsi die van 3775 gulden gekregen van het Anjerfonds Zuid-Holland. Het geld wordt gebruikt voor de aanschaf van geluidsappara tuur. De omroep is sinds januari van dit jaar 24 uur per dag te beluisteren via de FM 106.1 en binnenkort ook op de 103.8 van het Leiderdorpse kabelnet. Wöltgens bezoekt Voorschoten voorschoten PvdA-fractievoorzitter Thijs Wöltgens brengt op woensdag 24 juni een bezoek aan Voorschoten. Hij houdt in het Ambachts- en Baljuwhuis aan de Voorstraat 12 een toespraak over de actuele landelijke politiek. Daarna is er gelegenheid om vragen te stellen. Auto's gekraakt in Rijneveld hazerswoude/koudekerk De autokraker had eerst nog 'netjes' geprobeerd een portier open te maken, maar toen dat niet lukte sloeg hij toch maar een zijruitje in. Uit de auto, die geparkeerd stond op de Hogewaard in Kouderkerk aan den Rijn, werd van nacht de radio gestolen. In Hazerswoude-Rijndijk verbrijzelde een autokraker de achterruit van een auto die geparkeerd stond op de Genestetstraat. Hij knipte de bedrading door en verdween met de geluidsapparatuur. Het project 'Open Eettafel' in Warmond, waarbij plaatselijke ouderen gezamenlijk de warme maaltijd gebruikenrheeft zoveel succes dat de Unie van Vrijwilli gers streeft naar uitbreiding. Momenteel wordt alleen op donderdag een maaltijd geser veerd in de koffiekamer van Huize Liduina, maar de Unie wil hier nu ook op maandag 'restaurant houden'. Daarvoor zijn wel meer vrijwilligers nodig die voor gastvrouw of gastheer willen spelen. De 'Open Eettafel' is vooral bedoeld voor ouderen die thuis vaak alleen moeten eten. Tegen een redelijke vergoeding kun nen zij in Huize Luidina aan ta- Gemeentebestuur komt met communicatieplan Een uitgebreid communicatieplan moet de inspraak van Oegstgeestenaren in de centrumplannen garanderen. Het gemeentebestuur heeft in het plan ook vastgelegd welke doelgroepen kunnen meepraten over de toekomst van het centrum en de bouw van een nieuw raadhuis. Over de centrumplannen van de gemeente is in het dorp veel commotie ontstaan. Veel inwoners verkeren in de veronderstelling dat de gemeente al een k;eus heeft ge maakt voor grootschalige nieuwbouw aan de Lijtweg. sproken en vergeleken, kunnen er keuzes worden gemaakt. De keuzes zouden ook kunnen in houden dat een aantal voorzie ningen niet in het 'centrum' ko men. Pas wanneer, ook na over leg met betrokkenen, vaststaat wat men wil in Oegstgeest, kan worden gesproken over het ma- caroline van overbeeke Het college van B en W bena drukt in het communicatieplan dat er nog geen definitieve keus voor een nieuw centrum is ge maakt. „Pas wanneer alle mo gelijkheden zijn onderzocht, be ken van een plan", zo luidt de verklaring. Uit het communicatieplan blijkt dat de inwoners van Oegstgeest inspraak krijgen voordat de plannen in commis sie- en raadsvergaderingen wor den besproken. Het college wil ook informatie-avonden hou den. Oegstgeestenaren kunnen dan hun mening geven en van gedachten wisselen met wet houder H. Rijks (ruimtelijke or dening) en ambtenaren. B en W benadrukken dat de gemeente niet verplicht is om meningen van burgers over te nemen. „We moeten dan wel uitleggen waar de mening eventueel niet is Alle gemeentelijke plannen en nota's zullen worden aan- kondigd in het Oegstgeester huis-aan-huis blad. Daarbij staat ook aangegeven hoe inwo ners vervolgens kunnen reage ren. Mensen die het niet eens zijn met de inspraakprocedure, kunnen een klacht indienen bij het college van B en W. In het communicatieplan wordt een waslijst van doel groepen opgesomd die de ge meente in elk geval wil betrek ken bij de plannen. Een greep: belangenvereniging De Lift, de winkeliersverenigingen Lange Voort, Kempenaerstraat en Boerhaaveplein, Actiegroep Verontruste Burgers en de om wonenden van het Wilhelmina- park, de Jelgersmakliniek en de Lange Voort. De Vereniging Wilhelmina- park en omgeving wordt voU gende week al geïnformeerd over een nieuwe onderzoeksop dracht voor het gemeentehuis. De nieuwe nota over de toe komst van het raadhuis moet half augustus klaar zijn. Hierna krijgen de inwoners de gelegen heid hun mening over de nota te geven. Eind september moet een definitief besluit vallen over de toekomst van het gemeente huis. Over de toekomst van de bi bliotheek moet half september een nota op tafel liggen. Eind oktober wil het gemeentebe stuur een besluit nemen over de plaats van de leeszaal. Uit het communicatieplan blijkt dat er ook een nota verschijnt over de gevolgen voor het verkeer in het centrum. Eind september wil de gemeente een nota bespreken over de plek van de Montessori Basisschool. Eind oktober valt hierover een beslissing. Hoe de procedures verder verlopen, is nog niet vastgelegd. Wel is duidelijk dat de gemeen teraad nog dit jaar een definitief een besluit wil nemen over het centrum aan de Lange Voort en de nieuwe huisvesting voor de ambtenaren van het raadhuis. De raadscommissie algemene en bestuurlijke aangelegenhe den vergadert dinsdagavond over het communicatieplan. fel mét leeftijdgenoten. De deel nemers aan het project be schouwen de gezamenlijke maaltijd als een gezellig uitje. Vrijwilligers die zich voor het project aanmelden worden in gezet bij het ophalen en de ont vangst van de ouderen, het dek ken van de tafels en het spelen voor 'ober'. Het werk neemt on geveer 2,5 uur in beslag, tussen 11.30 en 14.00 uur. De Unie van Vrijwilligers streeft naar het vor men van een grote groep van oproepkrachten, zodat elke vrij williger om de vier of vijf weken aan de beurt is. Wie geïnteresseerd is kan contact opnemen met T. Cozijn (01711-10005) of E. de Vos (01711-11547). leiderdorp» De sportieve vier kamp tussen activiteitencentra in de regio is gisteren afgesloten met een rolstoelbaltoemooi in de Leiderdorpse Gading. De wed strijdenreeks werd gewonnen door het team van Sparring uit Den Haag, met op de tweede seltrofee in ontvangst nemen. De plaats Vuurvogel uit Schevenin- sportieve vierkamp werd dit jaar gen en 'gastheer' Gading als der- voor het eerst georganiseerd en de. Het Haagse Sparring eindigde bestond uit de onderdelen denk- ook in het eindklassement van de sport, bowlen, jeu de boules en vierkamp op de eerste plaats en rolstoelbal. De vier deelnemende mocht dan ook na afloop de wis- activiteitencentra waar licha melijk gehandicapten een zinvol le tijdbesteding wordt geboden fungeerden om de beurt als gastheer. zoeterwoude De dorpskern van Zoeterwoude is zondag het domein van de fietser. Op een parcours van an derhalve kilometer wordt een uitgebreid wedstrijdprogramma afgewerkt. Behalve officieel bij de KNWU geregistreerde ama teurs komen ook 'gewone' lief hebbers en kinderen aan de start. De volledige schaatsploeg van Jong Oranje, onder leiding van coach Leen Pfrommer, ver schijnt eveneens op de fiets tij dens deze 'Ronde van Zoeter woude'. Het dorp is de hele dag voor het verkeer afgesloten. De wedstrijden worden om 11.45 uur geopend met een koers over 50 kilometer voor B- amateurs en veteranen. Later volgen de A-amateurs met een wedstrijd over 80 kilometer. Voor leerlingen van de basis scholen wordt een zogenaamde 'grutronde' gehouden. De jeug dige renners leggen twee ron den af en de winnaars van de onder- en bovenbouw worden na cifloop in de gele kam pioenstrui gehesen. De scholie ren rijden vanaf 13.15 uur. De juniorenschaatsploeg rijdt vervolgens een afvalkoers, waarbij de deelnemers via lo ting aan elkaar worden gekop peld. Er worden zes koppels ge- Voorstraat verandert zaterdagavond in een groot terras voorschoten Voor het tweede Midzomeravondfeest verandert de Voorschotense Voorstraat komende zaterdagavond in een groot terras. Alle horecazaken werken voor het eest samen om het evenement tot een succes te maken. De feestgangers kun nen vanaf 17.30 uur tot middernacht in de Voorstraat terecht. De muzikale ondersteuning op het feest wordt niet alleen verzorgd door (se- mi-)professionele artiesten. Het pro gramma begint namelijk met een sound- mix- en playbackshow om de Midzo meravond-trofee. De artiesten worden beoordeeld door een jury onder voorzit terschap van Wemer Redlich en met als leden de plaatselijke journalist Joop Peeters en drie toeschouwers. De driemansformatie Mac Borrel gaat de negen terrassen af met een zeer geva rieerd repertoire. Zo wordt bij Het Spul letje klassiek gespeeld tijdens de High Tea. Bij Ashwan komt uit hun instru menten muziek uit het Midden Oosten en bij de Oude Herberg brengen zij 'middle of the road' en populair klassiek ten gehore. Bezoekers van de Linde boom worden getrakteerd op licht popu lair materiaal, die van de Blauwe Tram op rock, de gasten van het Wapen van Voorschoten op Hollandse meezingers en die van Floris V moeten het, weer doen met populair klassiek. Bij pizzeria Treintje rijdt deze zomer voor laatste keer in Katwijkse duinen valkenburg dorith ligtvoet De contouren van de remise met bijbehorend spoor naast het Valkenburgse Meer zijn in middels goed zichtbaar. De Stichting Nationaal Smalspoor (SNS) moet nog met de bouw van de werkplaats en het muse um beginnen. Dat zal waar schijnlijk vlak na de bouwva- kantie gebeuren wanneer de laatste subsidiegelden zijn.over gemaakt. Het komend zomerseizoen laat de stichting het treintje voor de laatste keer in de Kat wijkse duinen rijden. Op vijf za terdagen tussen 18 juli en 15 augustus. Volgend jaar wordt hoe dan ook uitgeweken naar Valkenburg, zo meldt voorzitter P. van der Ham. Op dit moment wordt hard gewerkt aan de remise die aan de noordoostzijde van het meer komt, schuin achter het par keerterrein van de Kwantum- hallen aan de Voorschoterweg. Het stalen gebouw heeft een grootte van 800 vierkante meter en krijgt acht inritten. Binnen kort wordt het dak op de remise geplaatst en wordt een groot deel van de collectie van Kat wijk naar Valkenburg overge bracht. Een remise is nodig, omdat de stichting de verzameling niet geheel in het museum en de werkplaats kan onderbengen. De SNS beschikt over vijftig treinen, waaronder vijftien exemplaren die op stoom rij den, In de remise worden ook alle andere spoormaterialen op- werkplaats/tentoonstel- lingsruimte komt straks achter het terrein van transportbedrijf Jongeneel en de autosloperij van De Graaf aan de Omme- dijkseweg. Dit gebouw wordt tweeeneenhalve keer zo groot als de remise. Ook de belang rijkste wegontsluiting en par keerplaats komen in de toe komst op deze plek. De werk zaamheden voor een verbin- dingsbaan tussen remise en werkplaats zijn inmiddels in volle gang. De treintjes kunnen in de toe komst bijna rond het gehele meer rijden. Op verschillende plaatsen zijn de dijken inmid dels verbreed en is zand opge spoten om het spoor een goede bedding te geven. In eerste in stantie zal de stichting 2,5 kilo meter lichte rails neerleggen. Het spoor wordt later vervangen door zwaarder spoor dat ge schikt is voor grotere treinen. Alleen met de aanleg van de laatste 600 meter rails zal de stichting moeten wachten. Tus sen de Wassenaarse Wetering en het Meer ligt het zanddepot van de firma Van Herwaarden, die daar tot na 2000 zand mag winnen. vormd, waarvan er na elke ron de e'e'n afvalt. Onder de ren ners bevinden zich onder ande ren wereldkampioen Jeroen Straathof en de Nederlandse kampioenen Jan Leeuwangh en Colette Zee. Behalve om de eer wordt er door de jeugdige schaatsers ook gestreden om kaasprodukten van Zoeter- woudse boeren. Burgerronde Aan de 'burgerronde', die om 17.00 uur begint, mag alleen worden deelgenomen door in woners van Zoeterwoude en Stompwijk. Naar verwachting komen er rond de 55 wielren ners aan de start. Het wielercomité vraagt de inwoners langs het parcours op deze wedstrijddag de vlag uit te steken. Om dit verzoek kracht bij te zetten worden onder de vlaggers twee fruitmanden ver loot. De jeugd kan zich tussen de programma-onderdelen door verder op het dorpsplein vermaken met een surfsimula- tor en een springkussen. De 'Ronde van Zoeterwoude' wordt afgesloten met een grote barbecue bij Don Bosco, waar Dubble Dutch en Studio 17 zor gen voor de muzikale omlijs ting. Sargadena is het uiteraard italiaans wat de klok slaat en Dikke Henk ontkomt niet aan 'hamburgermuziek'. Het eerste grote optreden van de avond wordt vanaf 21.00 uur gegeven door Amigo's Swingmachine op het gro te podium. Wemer Redlich geeft twee voorstellingen met voor 'elck wat wils'. De avond wordt aan elkaar gepraat door Astrid Krom. De muziek houdt op om 24.00 uur. De remise van de Nederlandse Smalspoorweg Stichting bij het Valkenburgse Meer. Binnenkort wordt het dak op het gebouw geplaatst en verhuist een deel van de treinencollectie naar Valkenburg. foto dick hogewoning Opknapbeurt Berkhoutpark De renovatie van het Burge meester Berkhoutpark in Voorschoten begint binnen kort, maar het kan wel even duren voordat het park klaar is. Volgens wethouder F. ten Have is de financiering niet keihard 'onderbouwd', maar is er wel genoeg geld om een begin te maken met de op knapbeurt. Mocht er op de lange duur een tekort ont staan, dan moet de renovatie maar over een aantal jaren worden uitgesmeerd. Deze opvatting wordt door de Voorschotense gemeente raad gedeeld. De gemeente betaalt jaar lijks 15.000 gulden voor de opknapbeurt van het park uit de gelden voor stads- en dorpsvernieuwing, die de rijksoverheid jaarlijks over maakt. Volgens PvdA-woord voerder P. Dordregter is het niet zeker is dat deze fond sen tien jaar lang dat wil zeggen voor de duur van het renovatieplan beschikbaar blijven. De wethouder van financi en F. ten Have bevestigt dat. Bovendfen kan het geld uit het fonds voor de stads- en dorpsvernieuwing ook wel eens ergens anders voor no dig zijn, waardoor het park af en toe een jaartje moet wor den overgeslagen. Ten Have heeft zich voorgenomen om ieder jaar te bekijken of de 15.000 gulden aan het park kunnen worden besteed. Als de gemeente het geld een keer niet heeft, komen de werkzaamheden niet stil te liggen. Een jaarlijks bedrag van 10.000 gulden uit het ge wone onderhoudsbudget voor het park en nog eens 15.000 gulden uit de zogehe ten 'renovatiebegroting' van de afdeling Groen zijn wel zeker.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 19