Beenhakker is trainer af Joost van Leeuwen is en blijft een artiest Sport Frans Maassen leidt in Midi Libre AZC in financiële nood De terugkeer van Williams Michael van den Berg haakt afin Londen 31 redactie herman j< Van Dorp schittert met verspringen leiden Yvonne van Dorp won gisteren jn het Noordhollandse Santpoort het verspringen bij de wedstrijden om de Heidemij Bokaal. Met een sprong van 6,16 bleef de atlete van AV Holland de aanvoerder van de nationale ranglijst, Mieke van der Kolk, zes centimeter voor. Tegen de zeer sterke wind in won Van Dorp ook nog de 100 meter met 12,45. Op de 200 meter liet ze zich na een goede start verrassen door Monique Steenis (24,85 om 24,95). Jan Jansen won gisteren in Breda een cross. Na ongeveer twaalf kilometer had hij een tijd vlak onder de 37 minuten. Tom de Jong wint wielerkoers leiden Tom de Jong heeft na drie jaar weer eens een wieler koers op zijn naam geschreven. De renner uit Roelofarendsveen was de beste in een criterium in Mijnsheerenland. Mark Varke- visser (Rijnsburg) won de sprint om de vierde plaats. Herman Bakker werd twaalfde. Erik Boogaard (16) en Erwin van Diest (18) pakten in Zwaag en Langedijk een troostprijsje mee. In Bergschenhoek was Herman de Jong (Zoeterwoude) met een zesde plaats de beste regiorenner. Herman Bakker (11) en Cees Vemooy (16) finishste in het peloton. Petra Grimbergen werd vierde in de klassieker De Parel van de Veluwe. De Rijnsburgse zag Monique Knol i Krabbe gooit handdoek voor OS neubrandenburg Katrin Krabbe start komend weekeinde niet bij de Duitse atletiekkampioenschappen. De beslissing werd gis teren genomen na een training in Neubrandenburg. Hierdoor is het zo goed als zeker dat de wereldkampioene 100 en 200 meter niet naar de Olympische Spelen in Barcelona gaat. Eerder werd duidelijk dat de eveneens van dopingfraude verdachte Grit Breuer door een spierverrekking de Duitse kampioenschappen in München eveneens moet missen. Joegoslavië niet naar OS Barcelona Het nog slechts uit Servië en Montenegro bestaande Joegoslavië neemt niet deel aan de Olympische Spelen van Bar celona. Jose Miguel Abad, de voorzitter van het organisatiecomi té COOB, heeft dat bekend gemaakt. Het COOB volgt daarmee het besluit van de Spaanse regering de VN-sancties tegen Rest- Joegoslavië strikt na te leven. Die verbieden onder meer sportie ve contacten. Timman blundert, verlies Nederland manila De Nederlandse mannen zijn tijdens de dertigste Schaakolympiade in Manila achterop geraakt door een neder laag in de negende ronde van 1,5-2,5 tegen Armenië. Piket, Van der Wiel en Van Wely speelden remise, maar aan het eerste bord blunderde Jan Timman tegen Akopjan. Met wit liet de Amster dammer een loper opsluiten. Na het stukverlies kon hij meteen opgeven. scorebord sportprijsvragen MEC: Van der Voort-Manuputty 3-6 7-5 6-4. Barnhoorn-Verdoes 7-5 6-3. Van Leeuwen-Van de Gen 6-1 6-2. Korenhof-Welling 6-1 6-2. i 6-3 6-3. MDC: i Eek (AV '47) 1,85: nan (Bat) 2.39, '47) 1,80; jongens B. 1000 41,56, Pouw (AV '41 I '47) 27.4; Santpoort schaken Olympiade Manila afgVerenigde Staten - Noorwegen 3-1 ven - Griekenland 3-1. IJsland - Engeland Oekraïne - Estland 3-1. Letland - Duits land 2 1/2-1 1/2 Stand aan kop: 1 Rusland 27 punten. 2. Ar- menié. Verenigde Staten en Litouwen 23. 5. Hongarije 22 1/2 en 1 afg6. Nederland, Ge- Vrouwen: Nederland - Moldavië 2 1/2-1/2 (Benschop - Saeremetjeva 1-0. Sknpsienko - De Greef 1/2-1/2. De Vries - Agababian 1-0). Roemenie - Oekraïne 1/2-1 1/2 (en 1 afg China - Hongarije 2-1. Georgië - Polen 2 1/2- 7-5 6-4, Bryan (VSt) 4 2-6 6-3, Wegink - Benjamin (VSt) 6-4 2-6 6- Savtsjenko (Let) 3-6 7-6 6-4, Fairbank (ZAf) - n 2-1 (VSt) 6-4 6-0, Mary-Ji wielrennen ran Zwitserland, eerste etappe: 1. Di Ita) 150 km in 3 41.33 (10 sec. bon ;rson (Aus/6 sec. bon). 3. Fondnest 1/2. 3. China 19,-' Breukink, 36 Van Loenhout 3 mans, 68. Lammerts. 73. Lubbei noli. 76. Hanegraaf. 110 Suyk Van Aert. 115 Van Poppel. 1 11 56, 128. Elen 17,04 Opgave Bicicleta Vasca i: 1. I nigde Staten en Mongolië 02. 1 tennis 4,38.01. 2. Chioccioli (Iti 0 04. 9 Vai Vries. 67. N 6.21.81 106 Mande 123. Stevei tweede etappe Sette 16. De 6.21.E Cordes, 106. 6-0 VEB: Schoordi|k-Smaal 6-2 6-3. n 7-5 6-7 6-4. (GOS). 3. I Boef-Kuiper 7-5 Maassen a (Tsj) 162 k B.25, 2 Ekirr 4 16.00. 2. Priem (Bel). 20 Strouken 0.43, n Bakel Rijsdorp 6-4 6-1. GDC: n 6-2 4-6 Vrouwen: sport op tv DONDERDAG 17.30-18 00 Sportnet: Motorsport: W duro vanuit Portugal. 17 50-18 15 Did 2: Sport Extra: vi schouwing op Nederland-Duitsland er sport (Duitse kampioenschappen voo wagens) 18 00-19 00 Sportnet: Truckracing. 0-20 00 Sportnet: Argentijns vc Duitsland en een samenvatting van Schot- 19 30-20.00 EURO: Eurosport nieuws. 19 30-20 00 BRT 1 Sport 19 30-20 00 BRT 2; Sport. 20 00-20.50 Super: Prime sport. 20 00-22 00 EURO: EK land-Duitsland 20 00-22 05 Ned 3; EK 22.00-22 45 BRT 2 helft van de niet uitg 22 00-23.30 EURO land-GOS. 22,30-22 55 BRT 1 Sport. 23 00-00.30 Ned 3; EK-journaal en een s« menvattingvanSchotland-GOS. 23.30-00.30 EURO. Trans world sport. RIJDAG 10.30 EURO WK Mountainbiking. 10.00-11.30 Sportnet: Atletiek IAAF om moeting vanuit Indianapolis. 10 30-16 30 EURO EK voetbal: met hei hahngen van Schotland-GOS en Nederlanc 11 30-12 00 Sportnet: Eurobics 11 55-14 00 BBC 1: Cricket: Engelanc 12 00-14 00 Sportnet: Golf: US open kan 14.00-15 00 Sportnet Faszination autc Benito Floro, in de afgelopen drie jaar trainer bij de Spaanse eerste divisie club Albacete, wordt de nieuwe trainer van Real Madrid. Leo Beenhakker is daarmee uit zijn functie ontheven. Voorzitter Ramon Mendoza zei gisteren op een drukbezochte persconferentie in het San tiago Bernabeu-stadion met de 40-jarige Floro te hebben gesproken over een contract van twee jaar. Maar het con tract valt of staat met de vergadering van vandaag, wan neer 300 vertegenwoordigers van de verschillende leden clubs van Real ook zullen praten over de toekomst van Mendoza als voorzitter. pers wordt uitgegaan van het laatste. FC Barcelona, de club van Jo- han Cruijff, Ronald Koeman en Richard Witschge, heeft in na volging van AC Milan ook een vijfde buitenlandse speler aan getrokken. Het is de 21-jarige Beenhakker werd als reddende engel binnengehaald, toen Real op het punt stond een voor sprong van acht punten op aartsrivaal Barcelona te verspe len. ,,Ik moet erkennen, dat er toen een verkeerde beslissing is genomen door Antic te vervan gen door Beenhakker. Beenhak ker beloofde spektakel in het veld en titels, maar daar is niets van terecht gekomen", aldus Mendoza. Met het oog op de bijeen komst van vandaag weigerde Mendoza iets te zeggen over de toekomst van Beenhakker bij Real. Ook beslissingen over nieuwe aankopen zullen enige dagen uitgesteld worden. Terugkeer Voor Beenhakker betekent de nieuwe situatie een terugkeer naar de post van technisch-di- recteur bij Real of een gouden handdruk. In de Spaanse sport- middenvelder Goran Vucevic van de Kroatische landskam pioen Hajduk Split. Vucevic komt in eerste in stantie op de reservebank te zit ten. Want met de vaste pionnen Koeman, de Deen Michael Laudrup en de Bulgaar Hristo Stoichkov beschikt FC Barcelo na reeds over het maximale aantal van drie op te stellen bui- tenlanders. Zeker is nu ook, dat Stoichkov bij FC Barcelona blijft. Gisteren tekende de Bulgaar een nieuw contract. Stoichkov had welis waar nog een contract van twee jaar, maar daarin stond een zeer lage afkoopsom vermeld. Sto ichkov gaat bij Barcelona 150 miljoen peseta's (2,5 miljoen gulden) per jaarverdienen. Griekspoof/Robben-Van Riet/Manuputty 6-2 6- De Alphense zwemclub AZC verkeert in ernstige financiële moei lijkheden. Het bestuur van de club acht de nood zelfs zo hoog dat het bij de rechter surséance van betaling wil gaan aanvragen. Op maandag 29 juni mogen de leden in een buitengewone vergadering daarover een beslissing nemen. AZC heeft een schuld van een ton. De vereniging staat voor de helft van dat bedrag in het krijt bij de gemeente. Frans Maassen heeft zich in de Midi Libre aan kop van het pe loton gezet. Door gebruik te maken van de bonificatiesecon den in de tweede etappe. De Limburger nam door zijn derde plaats, achter de Tsjechoslo- waakse winnaar Jan Svorada en Vjatjeslav Ekimov uit het GOS, via bonificatieseconden de lei derstrui over van de Fransman Luc Leblanc. De tweede rit eindigde giste ren in Uzes in een massale eindsprint, waarin Svorada de sterkste was. De Tsjechoslo- waak reed in 1990 nog naar de eindzege in de Vredeskoers. Maassen, die in de proloog een dag eerder drie seconden op winnaar Leblanc verspeelde, werd derde en leider. Afgelopen week won hij nog een rit in de Ronde van Luxemburg. De wedstrijd werd gisteren na 41 kilometer in Gignac geneu traliseerd wegens protesterende plaatselijke bewoners. De Zwit ser Jocelyn Jolidon deed 93 kilo meter een vergeefse poging suc ces te behalen. Het peloton zet te de jacht in, toen de Zwitser ruim negen minuten voor lag. Zwitserland De Italiaan Di Basco zegevierde op de openingsdag van de Ron de van Zwitserland. Hij was in Büdendorf de Australiër Phil Anderson en de Italiaan Mauri- zio Fondriest (ploeg Post) in de sprint de baas. Eddy Bouw- mans, die dit seizoen debuteert in de Ronde van Frankrijk, was de beste Nederlander op de elf de plaats. Enige Nederlandse uitvaller was Henk Woltman. In de Bicicleta Vasca, een vijfdaagse Spaanse etappewed strijd, ontbrak gisteren in de Tulip-ploeg Adri van der Poel. De Nederlander begroette maandag zijn eerste kind en werd vervangen door Peter Pie- ters, die op weg van Zweden naar Spanje een fiets kwijtraak te bij een tussenstop in Londen. De eerste rit werd gewonnen door de Belgische sprinter Jo- han Museeuw. San Sebastian De Olympische Spelen in Bar celona hebben het doorgaan van de wereldbekerklassieker in San Sebastian in gevaar ge bracht. De Spaanse klassieker staat voor zaterdag 8 augustus op het programma, de voor laatste dag van de Spelen. De Spaanse televisiemaatschappij, die met al het personeel em materiaal massaal naar Barcelo na trekt, kan de organisatoren niet garanderen dat de wieler wedstrijd op de televisie wordt uitgezonden. De proforganisatie FICP, waaronder de wedstrijden om de wereldbeker vallen, eist echter uitzending van de koers. De organisatoren van de klas sieker moeten door die houding op zoek naar een vervangende datum. En dat valt moeilijk te regelen wegens de overvolle in ternationale agenda. Er wordt gedacht aan 29 augustus, maar op die dag worden ook de Ron de van Venetië en de Grand Prix van Plouay (Fra) gehouden. leiden wilmar kortleever atletiekmedewerker Shane Williams is terug van weggeweest. De Leidse sprinter liep gisteravond in de Leidse Hout zijn eerste wedstrijd sinds jaren en noteerde meteen 11,1 op de 100 meter. Bianca Ver mond kwam in een mannen- racp tot 25,5 op de 200 meter. Williams was als junior bij AV Holland al een succesvol sprin ter. Na een Amsterdams avon tuurtje lijkt hij bij Bataven- trainster Marian Runcianu weer op te bloeien. Gisteren zag hij al kans Steve Ringeling (11,4) als eerste Bataven-sprinter te ver stoten. Vermond bleek goed hersteld van het afgelopen zondag, toen zij de 400 en 800 meter combi neerde. Zij verbeterde haar per soonlijk record op de 200 meter. Gijsbert Remmelzwaal toonde op die 400 meter zijn doorzet tingsvermogen. De Bataaf dook ondanks een knieblessure on der de vijftig-seconden (49,9). Op de 1500 meter heersten de Bataven. Hans Wesseling was dit keer de snelste. Met 3.59,9 versloeg hij zijn clubgenoten Arnold van Atten (4.00,9) en Fred Sluys (4.01,3). Hans Koe nekoop (4 02,0) was van Hol land de enige die zich tussen al le Bataven (Jan Kortekaas liet 4.03,9 noteren) staande hield. Bij de veteranen 3 deed Wil lem Ravensbergen een aanval op het nationaal record van 4.32, maar verbeterde dat niet (4.41,9). Huub Pragt vierde na een blessure zijn rentree met 4.08,9. B-junior Bram Tijdhof (Holland) finishte in 4.10,2. Ast- rid van Velden realiseerde op de 800 meter een knappe tijd van 2.20,9. Veterane Suze Groen in 't Woud liep 2.26,9. De Rotter damse speerwerper Keith Beard bleef met 70,86 Mark Beelen van De Spartaan, die derde werd, ruim twintig meter voor. Beelens clubgenoot Jongsma won bij de A-junioren met 50,92. Bij de vrouwen won Ast- rid Weynen (Holland) met 37,40. Hiervoor had zij slechts één poging nodig. Bij de jon gens B verbeterde Rens Bou- man het clubrecord hoogsprin gen bij De Bataven tot 1,85. Zijn clubgenote Elsemieke Roksnoer zette op de 100 meter horden (14,9) en de 200 meter (26,1) sterke tijden neer. Onno Guinau ging gisteren roemloos tenonder op De Munnik. Hij ver loor met 7-5,6-1 van Bert Bruin. foto archief leiderdorp gerrit-jan van geen tennismedewerker Als Joost van Leeuwen op de baan staat gebeurt er wat. Of hij nu wint of verliest, er is spekta kel. Het publiek weet dat en ge niet dan ook als hij zijn kunsten laat zien. Van Leeuwen is een van de laatste der Mohikanen. De Mohikanen die het tennis spel tot kunst verhieven. Spelers met een ver boven gemiddeld balgevoel die niet vanaf de baseline met ellenlange rallVs een punt proberen te winnen, maar iets extra's brengen. Daarom zijn wedstrijdleidin gen altijd bijzonder verheugd als er een inschrijfkaart van 'de Bolle van Roomburg' in de bus valt. Tegenstanders wat minder. Ze weten dat of je nou van hem wint of verliest je nooit een lekkere wedstrijd hebt ge speeld. Het gebeurt niet vaak dat Van Leeuwen aan het enkelspel deelneemt. Hij houdt meer van de gezelligheid. Liever concen treert hij zich dan ook op de dubbel met maatje Rob van Marwijk en dat gaat hem beter af. Vandaar ook dat hij als eerste is getipt in het mannendubbel B op de Munnik. Gaat hij wel sin- gelen en hij heeft er zin in, dan is hij voor iedereen moeilijk te bespelen. Roeland Kuiper on dervond dat dinsdagmiddag al. In een middagpartij leek de districtskampioen tot en met zestien jaar een eitje te hebben aan de bijna dertiger. Van Leeu wen was niet bij de les, voelde niets voor een volgende ronde en stond dan ook snel met 6-2 5-0 en 40-0 achter. Op dat mo ment had zich echter wat pu bliek verzameld rond de baan. Opmerkingen als 'tien biertjes als je wint' en 'ik ben helemaal komen fietsen om je te zien spelen' inspireerden Van Leeu wen dermate dat hij er nog eventjes voor ging staan. Kuiper wist niet wat er gebeurde. De Unicummer maakte geen game meer. Voordat de Roomburger de uitslag had kunnen melden was Kuiper met zijn fietsje al balend halverwege tennisbaan en thuis. Paauw Gisteren mocht Van Leeuwen het opnieuw proberen. Perry Paauw heette ditmaal de tegen stander. Maar dat is een taaiere. De laatste confrontatie mocht dan wel in het voordeel van Van Leeuwen zijn uitgevallen (6-4 6- 4), maar dat was op het kunst gras van Zuid-West. Bepaald niet Paauws favoriete onder grond. Wat ook in het voordeel van de Rijnsburger in Unicumse dienst meespeelde, is dat Van Leeuwen nooit constant is. Paauw kwam na de winst in de eerste set (7-5) comfortabel aan de leiding in de tweede: 5-2. En weer vocht Van Leeuwen terug. Met magistraal spel hij sloeg wel veertig dropshots, waarvan het merendeel niet ge haald werd sleepte hij er een tie-break uit en meteen daarop volgend een derde set. Paauw had echter wel de mentale weerbaarheid om de losgesla gen Van Leeuwen te temmen. Hij brak al vrij vroeg door de opslag van zijn opponent heen, om de verkregen voorsprong niet nogmaals af te staan en be- i zijn een beetje en heb ik genoeg sliste met 6-4 de partij voordeel. Glunderend stond Van Leeu wen na afloop in de kantine in de wetenschap dat hij het pu bliek weer eens aan zijn zijde had gekregen. Iets minder glun derend maar zeker opgelucht dat hij niet ook een loer was ge draaid stond Paauw erbij. „In de competitie had ik van hem gewonnenvertelt Van Leeu wen. „In zo'n toernooi sta je oor jezelf te spelen nog wel eens snel Tijdens de compe titie doe ik het voor m'n team en is m'n instelling anders. Ei genlijk had ik vandaag ook moeten winnen." Feit is echter dat de winnaar altijd gelijk heeft en dus mag Paauw gewoon verder naar de halve finale tegen Marco Visser. KLTV Jack Manuputty kon zijn favo- rietenrol bij de mannen in C niet waarmaken op de banen van KLTV. Timo van der Voort was schuldig aan de vroege uit schakeling van de Rijnkanten Manuputty, de man van de lan ge rally's, deed zijn reputatie Het s dit maal Van der Voort die de lang ste adem had. De Hazerswou- denaar moest de eerste set nog inleveren (3-6), maar was in de laatste twee net de sterkere: 7-5 6-4. Teammaatjes Cees Barn- hoorn en Nico Verdoes van Zee en Duin stonden dit keer tegen over elkaar. Barnhoorn was gis teren de sterkste. Met 7-5 en 6-3 trok hij aan het langstr tfncL Oremans en Claire Wegink. Laatstgenoemde speelde ooit voor het Leidse Unicum. Ingelise is afgehaakt in het kwalifi- Driehuis verloor in de derde ronde van Tessi. londen Michael van den catietoernooi van Wimbledon. De Koudekerker verloon gisteren in twee sets van Tom Nijssen, 7- 6, 6-4. Voor het hoofdtoernooi plaatsten zich bij de vrouwen alvast twee Nederlanders: Miriam Jacco Eltingh stuntte gisteren in Manchester. Hij won van de als derde geplaatste David Wheaton, 6-4,6-4. Voetbalver. K.R.V. uit Katwijk a/d Rijn zoekt voor haar jeugdafd. een GEDIPLOMEERDE TRAINER voor de A- B- en C-junioren. De trainingen zijn op maandag en woensdagavond en begeleiding van de A-junioren op zaterdag. Uw sollicitatie graag vóór 30 juni naar; J. Snijer. Kerkstraat 75, 2223 AH Katwijk. Tel.: 01718-29405.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 31