Horeca voor FC Haarlem de straat op Zandvliet: weer pech onderweg Sport DINSDAG 16JUN11992 Geen vervolg in zaak Krabbe neubrandenburg Na bestudering van een artikel in het Duitse blad Der Spiegel over de 'affaire Katrin Krabbe' en het terugzien van de videoband van de uitzending van het sportprogramma van het tweede Duitse net (ZDF) ziet het openbaar ministerie in Neubrandenburg geen aanleiding tot gerechtelijke stappen. Dat heeft openbaar aanklager Horst Müller-Praefek van Neubran denburg gistermiddag verklaard. De beslissing is genomen om dat geen aanklacht is ingediend. Theo König uit Fulda zegt in Der Spiegel dat trainer Thomas Springstein op 24 januari in het Zuid afrikaan se Stellenbosch de urinestalen van Katrin Krabbe, Grit Breuer en Silke Möller heeft verwisseld met die van zijn echtgenote. Standbeeld voor Bep van Klaveren Rotterdam De legendarische Rotterdamse bokser (wijlen) Bep van Klaveren krijgt zijn standbeeld in Rotterdam. Op 26 septem ber, Van Klaverens verjaardag, zal het manshoge monument worden onthuld op een nog nader te bepalen lokatie in Kralin gen of Crooswijk. Daarmee zijn het eerbetoon en de nagedach tenis veilig gesteld van de enige Nederlandse bokser die Olym pisch kampioen werd. Plunderingen na NBA-finale Chicago Na de winst van de Chicago Bulls in de strijd om het Amerikaanse basketbalkampioenschap op zondag is het in de thuisstad van de club 's nachts tot plundering en brandstichting gekomen. Twee mensen liepen levensgevaarlijke brandwonden op toen zij zich schuil probeerden te houden voor plunderaars die een slijterij in brand hadden gestoken. De politie verklaarde dat tegen 750 piensen proces-verbaal was opgemaakt en schatte dat in totaal zo'n duizend mensen waren gearresteerd. Tyson vreest voor einde loopbaan new york Mike Tyson heeft weinig hoop op een rentree in de boksring. De ex-wereldkampioen, die een celstraf van zes jaar uitzit wegens verkrachting, heeft gevoelsmatig al min of meer af scheid genomen als bokser. „Ik mis het boksen niet", bekende Tyson tijdens zijn eerste televisie-interview in de gevangenis van Indiana. „Ik denk, dat ik nooit meer zal boksen." Tyson zei pro blemen te hebben met het leven achter tralies. „Ik weet dat mijn lichaam hier is, maar mijn gedachten zijn elders en op die ma nier kan ik overleven." Leo Halle overleden Deventer In het ziekenhuis van Deventer is maandagavond Leo Halle, vroegere doelman van het Nederlands elftal, op 86-jarige leeftijd overleden. De voormalige international, ook wel de „Leeuw van Deventer" genoemd, was al een tijd ziek. Halle ver dedigde tussen 1930 en 1945 zeventien keer het doel van Oranje. SCOREBORD LOTTO eerste ronde: Fendick (VSt) - Schultz I) 4-6 7-6 6-4. Navratilova (VSt/1) - i (GBr) 6-2 6-2. Mary-Joe Fernandez - Kohde-Kilsch (Dui) 6-3 6-1, Dune BASKETBAL HOCKEY SCHAKEN l-2.(Sziva - Lumondong 1/2-1/2, Benschop indn 0-1, De Greef - Lucia 1/2-1/2), Oekrai- - China 1-0 (en 2 afgebroken partijen), Ge- Hé-Duitsland 1 1/2-1 1/2. Ve oemenié 2-1, Azerbaidzian - ind: 1. Oekraïne lf tijen), 2 Georgié 1 2-1/2), Oekre tartijen), G nigde Staten 15 1/2 (en 2 afgebrc TENNIS Van Overloop 6-0 7-5, Cats-Rijs n 6-2 6-2. MEC2: i SPORT OP TV Een biertje voor Haarlem, dat is deze dagen het nieuwe motto. Geïntroduceerd door Jos Smulders, die hard bezig is zich op te werpen als de reddende engel voor de voet balclub uit de eerste divisie. De Haarlemse horeca (106 zaken sterk) is de nieuwste bron die is aangeboord om de 250.000 gulden, noodzakelijk om de voetbalclub in ieder geval nog een seizoen respijt te geven, bij elkaar te schra pen. ,,Het moet kunnen", blijft Smulders geloven in de rood-blauwe zaak. Vanavond pakt de commerciële Haarlem-man daarom 'gewoon' ook zijn wijk, om samen met de supportersclub in heel Haarlem zo'n 50.000 brievenbussen te la ten klepperen. Om 18.30 uur verzamelen de vrijwilligers zich bij het stadion, waarna een groots offensief wordt ingezet om de inwoners te bewegen een bedrag op naam van Haarlem uit te schrijven. De eerste 50.000 gulden aan toezeggingen is inmiddels bin nen. Via onbekenden, niet- sponsors en keiharde suppor ters. „Er zijn zelfs mensen die zich garant hebben gesteld voor tien mille", meldt Smulders ver heugd. De rest van het bedrag moet binnen zijn vöör aan staande maandag, wanneer Smulders in zijn auto stapt rich ting Zeist om de licentiecom missie van de KNVB aan te to nen dat de eerste ton inderdaad binnen is. „Desnoods neem ik een paar zakken mee met kaar ten die Haarlemmers dan hope lijk hebben ingestuurd. En ik ga op tijd rijden, want ze zullen me niet op een half uurtje die licen tie kunnnen weigeren." Een dag later hakt de be roepscommissie van de licen tiecommissie de knoop door. In Tilburg, op een nog nader te be palen tijdstip. „Ik verwacht de reacties op de kaartenactie die vandaag start, morgen en don derdag binnen te hebben. De mensen moeten snel reageren, anders is het te laat." Mocht het bedrag vrijdagavond nog niet boven water zijn, dan start Haarlem een wanhoopsoffen sief gedurende het komend weekeinde. „Wat dat gaat wor den, weet ik nu nog niet zo snel. Het zal wèl iets heel speciaals zijn." Benaderd Alle dagen deze week, op weg naar de onvermijdelijke 'dead line', worden benut om geld binnen te halen. Vandaag wor den de grote bedrijven die op het industrieterrein De Waar- derpolder kantoor houden en van wie de commerciële Haar lem-mensen eerder dit seizoen geen respons kregen, vandaag nogmaals telefonisch benaderd. „Al geven ze geen zier om voet bal, misschien vinden ze het toch aardig om voor één keer iets te geven", hoopt Smulders. Het morele steuntje in de rug kwam gisteren uit onverwachte hoek. Telstar, de andere regio nale eerstedivisionist, die afge lopen seizoen ook de nodige ga ten in de begroting liet vallen, DUIVENTIL De treurige stemming zit er ook bij deze Haarlemse clubmensen pur sang goed in. foto united photos de boer/foto rob hendriks maar door goede prestaties van de selectie snel aan het dichten kon slaan, kwam informeren naar de stand van zaken. In de persoon van Telstar-bestuurslid Cees van der Horst. „Ze waren geïnteresseerd hoe we het aan gingen pakken, maar hij trok helaas niet de buidel", vertelt Smulders lachend. „'Jullie red den het wel', zei Cees. Ik wou dat ik zo optimistisch kon zijn." Cees van der Horst deed en passant een paar suggesties voor het binnenslepen van het noodzakelijk geldschip. „Ik vond dat we als Telstar onze neus wel even mochten laten zien", aldus Van der Horst. „Stel dat Haarlem verdwijnt, dan missen wij volgend seizoen een aantal belangrijke derby's. Ook wat inkomsten betreft, ja." Glijdt de bewuste kaart van avond bij het Telstar-bestuurs lid door de bus, dan zal Van der Horst niet twijfelen, en storten. „Ik heb dan wel altijd bij RCH gevoetbald, maar ik blijf toch een Haarlemmer. Ik denk dat veel meer mensen dat denken. De supporters en het publiek la ten Haarlem niet vallen. Dat voel ik." Vorige week kreeg FC Haar lem de onheilstijding uit Zeist. Binnen twee weken moest een bedrag van 250.000 gulden op tafel komen, anders zou het af gelopen zijn met profvoetbal in de sportstad. De gemeente Haarlem voelde zich niet geroe pen om bij te springen. Jaren geleden was afgesproken dat de gemeente alleen bijdraagt in de vaste lasten van het stadion. Haarlem - 103 jaar oud - heeft een ton nodig om de begroting sluitend te maken. Daarnaast moet 150.000 gulden boete wor den betaald, omdat de club al drie jaar lang te veel geld heeft uitgegeven. De licentiecommis sie van de KNVB besloot vorige week dat Haarlem het bedrag voor 22 juni beschikbaar moet hebben. Dié uitspraak werd ge daan in hoger beroep, nadat Haarlem had geprotesteerd' te gen het afkeuren van de begro ting voor het volgende seizoen. Smulders reageerde vorige week nog erg moedeloos op de eerste berichten van de KNVB. „Ik weet het niet. Bedrijven be naderen? Dat heb ik de afgelo pen jaren al zo vaak gedaan. Daar moeten we ons, omdat het geld er op korte termijn moet komen, in eerste instantie niet meer op richten", aldus Mul ders. „Als blijkt dat de mensen even lauw reageren als de afge lopen jaren kan ik maar een conclusie trekken: dan zegt de Haarlemmer ,nee' tegen betaald voetbal in deze stad. En dat is dan ook precies datgene dat er zal gebeuren." wordt op 20 juni gehouden Zondag 21 juni in Woubrugge een groot tennistoernooi voor 35+ Voor de volledigheid ook de indeling van de zondagvier- de klasse C West I (voetbal): Al liance, DIO, DSOV, DSS, Haar lem, Halfweg, Hillegom, Hoofd dorp, Spaarnestad, Spaamwou- de, TYBB, SC United (fusie Re- nova en Schalkwijk) De N oordwijkerhoutse wielrenner Wouter van der Linden werd vierde in de Ronde van de Raaphorstlaan in Den Haag Op de nationale tennisranglijst staat Jan Siemerink uit Rijns burg op de derde plaats achter Richard Krajicek en Paul Haar huis. Michael van den Berg uit Koudekerk staat op de zestiende plaats, Kees Jan Schuilenburg is 53ste en Marco van Trigt 55ste. Jacqueline van Wijk staat 31ste bij de vrouwen Rijnland Radio Sport zendt zondag 21 juni voor de laatste maal uit. De sportre dactie gaat met vakantie. De Ronde van Zoeterwoude wordt 'live' uitgezonden Waarschijn lijk wordt volgend jaar bij het zaalvoetbal gewoon met de ou de spelregels gespeeld. In de praktijk blijkt het nu een chaos De Haarlemse Honkbalweek is dit jaar van IQ tot en met 19 juli in het Pim Muiier Stadion Si mon Kelder (weg bij Excelsior) keert weer terug als voorzitter bij zijn oude club Barendrecht Louis van Gaal heeft de KNVB verzocht om al de reserve-elftal len van eredivisieclubs in één afdeling te stoppen Swift/Cas- ba start zondag in Bergen op Zoom in de Omloop van de Zuid Westhoek. Martin Schal- kers, Laurens Koster, Vital Tim mermans, Peter Mol en Mark Rasch vormen de vaste kern van de succesformatie. Niels van Stralen wordt vervangen door Mare Faas De afdelings- scheidsrechters Duindam, Spaan en Sinke zijn naar de KN VB gepromoveerd. Esveld, Braun, Hagen en Stassen zijn de nieuwe gezichten Theo van Seggelen heeft overschrijving aangevraagd van AFC naar UVS De scheidsrechters Klink, Van der Leek en Onvlee acteren ook het nieuwe seizoen op de lan delijke lijst van het zaalvoetbal Piet Sloos (Martin Centrum en Randstad Sport) is voor 12 maanden (waarvan 3 maanden voorwaardelijk) geschorst voor zaal en veldvoetbal De ko mende dagen staan de volgende wielerwedstrijden gepland: Bergschenhoek (vanavond), Zoeterwoude (21 juni), Lisse (21 juni), Gouda (23 juni), Leider dorp (24 juni) en Nieuw Vennep (25 juni) Wilt U iets melden? Bel 071 - 161414 (Wim van Duivenbode) dagelijks tussen 10.00 en 12.00 uur. Of schriftelijk naar Post bus 54,2300 AB Leiden. Martijn Zandvliet kon het bij De Munnik in de eerste ronde niet bolwerken. De Noordwijkerhouter verloor van Sahel Moussavi. foto henk bouwman leiderdorp gerrit-jan van geen tennismedewerker Het zit Martijn Zandvliet aan het begin van het toemooi-seizoen niet mee. De tennisser van De Boekhorst ging voor de tweede ach tereenvolgende maal in een eerste ronde onderuit. Vorige week op Lisse tegen Erik- Paul van Weeren (6-4 6-3) en gisteren op de Munnik. tegen Sahel Moussavi: 6-7 6-3 4-6. Twee spelers van aanmerkelijk lager niveau dan waarop Zandvliet zou moeten acteren. „Het is inderdaad elke week wel wat an ders", zegt Zandvliet. „Vorige week sloeg ik nog voor het begin van m'n wedstrijd al mijn bespanningen stuk en ging de wed strijd verloren. Vandaag was ik zeker niet honderd procent fit. Vanaf vrijdag al voel ik me slecht, heb last van hooikoorts en daar door ging het niet lekker." En dat terwijl hij in het begin van het sei zoen zo goed presteerde. In de competitie bleef hij in het enkelspel ongeslagen en in het eerste toernooi van het jaar, de districts kampioenschappen tot en met achttien, be reikte hij de finale via onder meer een over winning op Jeroen Vink. Niet slecht voor een eerstejaars B-spèler. „Volgende week op Unioum zal het wel weer wat anders zijn", verzucht Zandvliet. „Dan zal ik wel door m'n enkel gaan of zoiets." Het deed natuurlijk niets af aan de pres tatie van Moussavi. De Oegstgeestenaar zette Zandvliet de vöet dwars op momenten dat hij de touwtjes in handen had. Zowel in de eerste als in de derde set had de Noord wijkerhouter een service-break voorsprong, maar gaf die simpel uit handen. Vooral de 4-3 voorsprong in de beslissende set met ei gen opslag had hem verder kunnen bren gen. Moussavi speelde echter de laatste drie games sterk, brak twee keer door Zandvliets opslag en liep daardoor met de zege weg. Kruit Ingrid Kruit constateerde tegen Liesbeth Hooghoudt dat het in BI moeilijker is dan In B2. Na twee achtereenvolgende toer- nooioverwinningen op de districts en in Lisse liep zij tegen een nederlaag op. Zij had dan ook wel de pech dat op de Munnik het BI- en B2-onderdeel samengevoegd is we- .gens gebrek aan belangstelling. Hooghoudt moest de eerste set inleveren (6-7), maar stelde daarna snel orde op zaken: 6-4,6-1. Talbert Boef begint steeds meer indruk te maken. Na zijn B2-finaleplaats in Lisse vori ge week, die nog wel verloren ging tegen teamgenoot Oscar Schoordijk, ontdeed hij zich verrassend van Paolo Polla. De Kroaat draaide vorig jaar een sterk seizoen, maar moet voorlopig nog even wachten op zijn eerste succes. Polla gaf zich echter niet zo maar gewonnen. Boef moest diep gaan en kon pas na de tiebreak in de derde zet de felicitaties in ontvangst nemen: 3-6 6-3 7-6. Bij de mannen in C2 viel de eerste verras sing al te noteren. Richard Kleinjan, door de organisatie als eerste getipt, ruimde al snel het veld. De ZTC'er kon niet aan de hoog gespannen verwachtingen voldoen. Stefan Brugman was de verantwoordelijke man voor de 'sensatie'. De lange Roomburger had lak aan de favorietenrol die Kleinjan was toebedeeld en gaf hem een ongenadig pak slaag: 6-16-1. KLTV De nieuwe gravelbanen bij KLTV hebben er niet toe geleid dat een groot aantal spelers het toernooi aandoet. Vergeleken bij de Munnik is het deelnemersveld klein en ze ker niet sterk. De dubbels in C worden in poules afgewerkt en bij de vrouwen gaat het C-onderdeel zelfs helemaal niet door. e Haagsche Rugby- W club heeft in het Leidse bedrijf Jobo een nieuwe sponsor Korfbal club Fides Pacta houdt op vrij dag 19 juni een algemene le denvergadering Enige jeugd voetballers van UVS gaan op avontuur bij profclubs. Het gaat om Peter Slootweg (Feyenoord), Richard Groeneweg (Feye noord) en Ramon Nieuwenhui- zen (Sparta) De Leidse basket balster Margreet Visscher keert na een afwezigheid van een jaar terug naar haar oude vereniging Tonego. Vorig seizoen kwam zij uit voor Canadians Op zater dag 20 juni tekent voetbalvere niging De Sleutels een sponsor contract met Lubbe Tours Op dezelfde dag op sportpark Po mona in Leiden een grote" sport en speldag voor dè hele familie georganiseerd door Sport en Recreatie. Om 9.30 uur kunt u ter plaatse inschrijven De Zoe- termeerse volleybaltrainer John Groen verruilt het Leiderdorpse Leython voor Rijnmond Ren baan Duindigt (Wassenaar) heeft morgenmiddag om 15.15 uur een eerste start van een ge varieerd programma André Schipper stopt als trainer bij de Leidse gymnastiekvereniging Excelsior Dezelfde vereniging heeft op zaterdag 27 juni een re ceptie en reünie ter gelegenheid van haar 90-jarig bestaan De Swift/Casba-wielrenners Mare Faas en Peter Mol zijn door de ploegleiding voorgedragen als deelnemers aan het NK op 27 juni in Meerssen. Laurens Kos ter, Mark Rasch en Pascal Ver geer hadden zich reeds ge plaatst Ceverbo heeft de na tionale zaalvoetbalbeker ge wonnen. Ook de tweede wed strijd werd met 4-3 van het Vo- lendamse Rex gewonnen Autocoureur Oscar Middeldorp (Woubrugge) bezet na vijf races de 13de plaats in het Europees kampioenschap Opel-Lotus Deze week de Avond Fietsvier daagse bij Swifttoer Badmin tonclub Drive bestaat vijfjaar en houdt op vrijdag 26 juni een jubileumtoernooi Tafeltennis vereniging Docos vergadert op dinsdag 30 juni De wielervere niging De Bollenstreek start za terdag voor de promotiecompe titie in de Omloop van de Krim- penerwaard Het vijftiende Rondje Texel voor catamarans

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 20