Lugthart frustreert zijn concurrenten Sport Vermond leidt Holland-ploeg naar eerste plaats Adegeest neemt volgende hindernis Ajax (L) stelt zege na de lunch veilig MAANDAG 15 JUN11992 n joustra ad v Jansen duldt niemand in zijn buurt amsterdam Jan Jansen wint wanneer hij wil. De atleet van AV Holland, die al weken in blakende vorm verkeert, soleerde giste ren tijdens de open Amsterdamse kampioenschappen naar de zege op de 5000 meter. Na een kilometer verliet hij zijn tegen standers, die hem pas aan de finish terugzagen. Met een knappe eindtijd van 14.33,18 bleef Jansen zijn neef Peter van der Velden, die tweede werd, ruim een halve minuut voor. Jansens clubge noot Cor Brandwijk toonde in Amsterdam op de 800 meter 1.57,80) aan dat met hem weer rekening moet worden gehou den. Servée Derks werd zaterdag in Huizen zevende op het Ne derlands kampioenschap vijftig kilometer snelwandelen op de weg. Zijn eindtijd (5.19,50) betekende een persoonlijk record voor de Leidenaar. Hazeleger wordt het bos in gestuurd heinenoord» Jan-Dirk Hazeleger won gistëren een invitatiewed strijd over vijftien kilometer in Heinenoord. Samen met Jan Ko- revaar en een speciaal aangetrokken Marokkaan leek zich een leuke wedstrijd te ontvouwen. Een kilometer na een demarrage van Hazeleger liep echter alles in de soep. De Katwijkse koploper werd tot twee keer toe de verkeerde weg gewezen door de bege leidende auto. De op de derde plaats liggende Marokkaan werd meegestuurd met de dertig kilometer-wedstrijd. Hazeleger, die binnen de drie kwartier finishte en met natte-vingerwerk een tijd van 47,30 kreeg toegemeten: „Ik heb toch lekker gelopen. Na vijf kilometer had ik een tijd van 15.09. Op een juist parcours had ik een tijd onder de 46 minuten kunnen lopen." Pupillen TOP lopen kleine finale mis alblasserdam De pupillen van TOP zijn zaterdag op het Neder lands kampioenschap net buiten de prijzen gevallen. Hoewel de Sassenheimse korfbaljeugd in de laatste ronde de latere winnaar Dalto met 3-2 klopte, werd een zwakke start TOP fataal. Het openingsduel tegen BW Heerenveen ging in de slotminuten met 2-1 verloren, ondanks een voorsprong door Sander Harmzen. Een tweede tegenvaller was het 1 -1 gelijkspel van de door Jeroen van der Klaauw en Albert Verbaan getrainde ploeg tegen het zwakke WION. Het herstel kwam tegen het Kampense DOS (2-1 door Mirjam de Kleijn en Marcel Goldenberg) en Dalto (3-2 door Harmzen (2) en Felix van de Somme), maar met een beter doel saldo versperde Heerenveen de Sassenheimers de weg naar de kleine finale. Taekwondo-titels Muskus en Martina leiden Taekwondo Vereniging Leiden heeft er twee nationale kampioenen bij. Bij de Nederlandse kampioenschappen in Nijmegen was Marjolein Muskus in de klasse tot 60 kilo de sterk ste. Marcetti Martina pakte in de klasse tot 51 kilo de hoofdprijs. Jan-Willem Lugthart lijkt dit jaar alleenheerser in de Leidse regio te worden. De Katwijker was afgelopen week tijdens het Open Kampioenschap van de Bollenstreek oppermachtig. Daarmee voldeed hij aan alle verwachtin gen. Onno Guinau legde hem geen strobreed in de weg in de BI-finale (6-1, 6-2). lisse gerrit-jan van geen tennismedewerker Vorig jaar waren de toernooien pas interessant als Lugthart niet meedeed of Marco van Trigt ook aanwezig was. Pas in die wedstrijden moest Lugthart er aan trekken en liep hij kans op een nederlaag. Die leed hij vorig jaar dan ook twee keer. Met de promotie van Van Trigt naar de A2-lijst is er voorlopig niemand die aan hem kan tippen en lij ken toernooien waaraan hij deelneemt al op voorhand be slist. Zijn spel ziet er verzorgd uit. Hij kan een tempo hoger spelen dan zijn tegenstanders, tijdens rally's versnellen en ver tragen, hij beschikt over een goede spreiding, een meer dan gemiddelde service en hij is bo vendien erg vast. Al zijn tegenstanders onder vonden dat in Lisse. Marco Vis ser in de halve finale. Hij was de enige die Lugthart een set kon ontfutselen, maar moest toe zien hoe de Katwijker er in de derde set een schepje bovenop deed (6-1, 4-6, 6-2). Hoewel er spelers bij hem in de buurt ko men, vormen zij nog geen seri euze bedreiging. Onno Guinau bereikte de fi nale via een gemakkelijke over winning op de als tweede ge plaatste Marcel Vink. Hij had aan twee service-breaks genoeg om de wedstrijd naar zich toe te trekken. Tot zijn spijt gebeurde dat pas gisteren in de och tenduren, waardoor hij niet top- fit aan de finale kon beginnen. Daarbij had hij ook nog eens de pech dat zijn materiaal het be gaf. Al zijn bespanningen - drie in totaal - waren opgebruikt, zo dat hij noodgedwongen met een oud racket moest spelen. Lugthart klaagde echter ook. Hij had last van een blessure, kon zich niet helemaal strekken en dacht er na de eerste set zelfs aan om op te geven. Zo ver kwam het niet. Lugthart speelde op halve kracht verder, maar Guinau kon hem niet meer be dreigen. De Alphenaar kreeg nog wel wat kansjes om te bre ken, maar op die momenten toonde Lugthart zijn degelijk heid. Na 2-1 en een break voor was Guinau uitgeblust en maakte hij geen game meer. Pennings Ruby Pennings baarde opzien door twee finales te bereiken. De frêle Noordwijkerhoutse, te genwoordig spelend voor Hille- gom, heerste in C en pakte tege lijkertijd de B2-finale mee. De dertienjarige van drie turven hoog kende in Cl geen enkel mededogen met haar tegen standers. In de halve finale werd Mariëlle Dekker het slachtoffer van Pennings' dadendrang (6-0, 6-2). Daphne Brouwer kon niet veel meer uitrichten. Met 6-1,6- 1 behaalde Pennings haar eerste toemooi-overwinning in C. Nog meer in het oog sprong haar ze ge in de halve finale in B2 op Jo- landa Mens. Haar clubgenote van vorig jaar was de hele week goed op dreef, maar bleef in twee halve finales steken. Pen- nings haalde haar revanche 'I voor de verloren districtsfinale (7-6, 1-6, 6-2). Ingrid Kruit liet haar in de finale echter zien dat ze nog veel moet leren: 6-0 6-1 Petra Wessels toonde haar klasse door zonder problemen BI op haar naam te schrijven. Lydia Jonkman was in de halve finale een 'makkie' (6-4, 6-0) en Marieke Bethlehem had in de eindstrijd ook al niet veel in te brengen: 6-3,6-3. Meren wijk Jean-Paul Bierling en Peter Brebde waren zoals verwacht het sterkste duo in het dubbel- toemooi van Merenwijk. In de open Cl-categorie, het hoofd onderdeel, bevestigden zij hun faam als dubbelspecialisten. Gisteren voegden zij weer een titel aan hun palmares toe. Het gelegenheidsduo Taco Stop pels/ Jan van Duyn van Unicum vormde geen bedreiging: 7-5, 6- 3. Brebde pakte ook al de mixeddubbeltitel. Met partner Van Leeuwen werd hij op setge middelde eerste in de poule. Oudgedienden Jossy van der Hoeve en Joan Zonnevylle lie ten beiden zien het tennis nog niet verleerd te zijn. Zij eisten de titel in Cl op door een over winning op het duo Strijbos- /Van Drimmelen: 6-2 6-4. Rob van der Zeeuw en Hans van Tongeren, titelfavorieten, sleep ten bij de dertigplussers in C2 de overwinning uit het vuur te gen Gert-Jan Onvlee en John Manuputty, hun verwachte te genstanders in de finale. In een alleraardigste wedstrijd kwa men laatstgenoemden net te kort: 3-6,6-3,6-3. den haag wilmar kortlhver atletiekmedewerker De juniores van AV Holland leverden gisteren in Den Haag een prestatie van formaat. Onder leiding van Bianca Vermond wonnen ze afgetekend de poulewed strijd in de tweede klasse van de landelijke competitie. De meisjes en de jongens van De Spartaan behaalden beide de tweede plaats. Ondanks het excuus van de vele afwezigen kwamen de Holland-jongens in de eerste klasse goed voor de dag op de sfeervolle Sparta-baan. De hoofdrol in de ploeg zonder Fabian van de Barselaar, Marco Kort- leever en Koen Hamers bleek weggelegd voor Paul van der Lely en Bram Tijdhof. Tijdhof stelde twee weken voor de wedstrijd in Breda nadrukkelijk zijn kandida tuur voor de gouden medaille bij de Nederlandse kam pioenschappen. Hij deed al het tempowerk in zijn serie van de 800 meter en finishte desondanks in de ijzer- sterke tijd van 1.56,0. Hiermee is de B-junior dit jaar de snelste loper op deze afstand van zijn vereniging. Ook Van der Lely nadert de nationale top met rasse schreden. De sterkste A-junior in de Holland-ploeg lijkt in de komende weken nog hoger te kunnen reiken dan zijn persoonlijk record van 4,30 in Den Haag. Casper Ong blonk uit op de 110 meter horden. Met 16,2 over de horden op A-hoogte is hij één van de meeste talentvolle junioren uit de regio. Danny van den Barselaar deed zijn broer bijna vergeten. Met 11,7 in zijn tweede wedstrijd ooit over 100 meter leverde de eerstejaars B-junior een knappe prestatie. Bas van Kooperen bleef Van den Barselaar nog net voor (11,6). In de tweede klasse kwamen De Spartaan en De Ba taven nog beter uit de bus. Achter het ongenaakbare Parthenon werden een tweede en een derde plaats ver overd. Bij de Lissenaren leverden Michael Kaptein en Marijn van der Ploeg, die de drie kilometer afgetekend won in 9.21,2, de sterkste prestaties. De met hoofdband getooide Spartaan hoopt ondanks een trainingsachter stand (hij is geslaagd voor zijn examen) op het NK hoge ogen te gooien op de 3000 meter steeple chase. Kaptein scherpte op de 400 meter zijn persoonlijk record aan tot 52,2. Meivin Slingerland liep 11,4 op de 100 meter. Peter Jongsma won het speerwerpen met 45,64. Bij De Bataven viel het clubrecord van Rens Bouman op. Als vierde junior-Bataaf sprong hij 1,80. John van der Wulp liep met 52,3 op de 400 meter harder dan ooit buiten, maar zijn indoortijd van 52,04 staat nog steeds. Mare de Boer stootte de kogel 10,78 ver. De meisjes van AV Holland en De Spartaan waren in Den Haag ongenaakbaar in de tweede klasse. Holland had met 6297 punten ruim duizend, De Spartaan ruim 250 punten voorsprong op nummer drie. Bij Holland was de hoofdrol weggelegd voor Bianca Vermond. Met Vermond in de 4 x 100 meter (53,5) werd al meteen een kwart van de voorsprong opgebouwd. Tijdens het eer ste deel van de zware dubbel 800 en 400 meter riep de Leidse scholiere verschillende malen dat het eigenlijk te hard ging. Desondanks liep ze na de 2.25,4 nog een (eveneens winnende) 58,6. De tweede atlete die bijdroeg aan de monsterscore was Margriet Loos. Loos sprong voor het eerst sinds ja ren 1,65 en haalde hiermee de meeste punten van de hele ploeg. Bij De Spartaan was regelmaat troef. Op dis cus en kogel na was elk onderdeel goed voor vijfhon derd punten. Nicole van Grieken voegde aan haar gym nasiumdiploma een persoonlijk record op de 400 meter van 62,1 toe. leiden jan daan van oosten Het honkbalteam van Adegeest heeft ook de tweede serieuze hindernis met succes genomen. Gisteren werd RCH uit Heem stede verslagen: 7-6. Keytown Hitters bood Rooswijk lang goed partij, maar ging uiteinde lijk toch met duidelijke cijfers ten onder: 3-12. sende Adegeest keek tegen RCH al slagen snel tegen een achterstand aan. Hofste In de eerste inning liepen de Heemstedenaren via een home run, een twee-honkslag en een fout van korte-stop Noel uit naar 0-3. Adegeest kwam in de derde inning terug tot 2-3 na onder meer een homerun van Lobel. RCH liep echter verder uit naar 3-5 in de vierde inning na fouten van opnieuw Noel en pitcher Spraakman. Via goed slagwerk in de vijfde inning van Hofstee, Spraakman en Noel bleven de Voorschotenaren in de race: 5-6. In de zevende in ning nam Adegeest de beslis sende 7-6 voorsprong na honk- Lobel, Spraakman en Hofstee. Mark Noel maakte in de laatste inning zijn eerdere twee fouten goed, door met een prima dubbelspel een einde te maken aan de wedstrijd. Tot en met de zesde inning maakte Keytown Hitters het Rooswijk lastig. De Hitters had den in de vijfde inning zelfs een 3-1 voorsprong genomen door een homerun van Jair Quant. In de zesde inning trokken de Vel- senaren de wedstrijd naar zich toe: 3-4. Pitcher Faassen ver zwakte en werd bij 3-6 in de ze vende inning vervangen door Fecunda. Fecunda wist echter totaal geen raad met de Velsen- se slagpartij en kreeg binnen kortste keren zes punten om zijn oren: 3-12. Zijn vervanger Swalef deed het beter, maar de wedstrijd was al verloren. Oegstgeest zet zinnen op volgend seizoen leiden ron hoogendam tafeltennismedewerker Pecos/Oegstgeest heeft het vege lijf in de ereklasse tafeltennis niet kunnen redden. De Oegst- geester ploeg kwam in de laatste ronde van de degradatie poule tegen Odion niet verder dan een gelijkspel (5-5). Dat be tekent een terugkeer, naar de eerste divisie voor de ploeg van Joly Sojinu samen met JCV, dat met 9-1 ten onder ging tegen Bartok. „Uithuilen en opnieuw begin nen", aldus een ontgoochelde Friso Reitsma, die zelf een te leurstellend seizoen achter de rug heeft. Teleurstellend was het zeker, temeer daar de 32-ja- rige routinier zelf geen potten kon breken. Reitsma: „Ik heb niet lekker gespeeld. Ik heb er toch voldoende voor getraind, maar het lukte gewoon niet. Volgend seizoen maar proberen om weer kampioen te worden". Dat moet met de komst van Hazerswoudenaar Rob Turk (ex-OKI) en de kersverse Neder lands jeugdkampioen Ted van den Berg kunnen lukken. Wel licht zal er van Turk wat meer uitstraling overslaan op het team. In elk geval heeft Oegst geest zich in de degradatiepoule geen moment als 'reuzendoder' opgeworpen. In het duel met odion gaven Herman van der Broek en Reitsma, op het ge wonnen dubbel na, blijk van competitiemoeheid. Ron Schi- paanboord en de vermoedelijk naar het Westlandse All Stars vertrekkende Siem van der Valk (beiden wonnen al hun enkeU) allerminst. De cricketers van Ajax' (L) zijn op de goede weg. Na de over winning van gisteren op Olym- pia in Gouda vertoeven de Oegstgeestenaren met zes pun ten uit zes wedstrijden in de middenmoot van de tweede klasse B. Ajax versloeg Olympia vooral door sterk spel na de lunch. De Gouwenaars wonnen de toss en verkozen te batten. *Dat ging hen goed af, want het eer ste wicket viel pas toen het sco rebord 48 aangaf. Daarna kwam de klad er even in bij Olympia (61 voor 3), dat echter bij 101 voor 3 ging lunchen. In het tweede bedrijf pakte Ajax de zaken voortvarender aan. Olympia kwam niet verder dan 158 punten (all out). Alex van Leeuwen (2 wickets voor 33 in 10 overs), Sjoerd Wolters (3 voor 26, 15 overs) en Paul Haighton (3 voor 25 in 6 overs) waren daarvoor verantwoorde lijk. Aan bat kwam Ajax langzaam op gang. Het eerste wicket ging al neer bij 8, maar dankzij Leen- dert Herkemij (38), Haighton (19) en Eldert Frank (35) kwam de ploeg van captain Anton Ja cobs daarna een eind in de goe de richting. Wolters en Zulfiqar Hossein brachten het batten, dat 54 overs in beslag nam, ver volgens tot een goed einde. Strijd om skeelertitel in eindsprint beslecht Erik Huizebosch Oldebroek Nederlands skeeler kampioen geworden. Hij was de snelste in de massale eind sprint. Huizebosch bleef zijn ploeggenoot Roel Westerman net voor. Het brons was voor Marcel Oosten. Bij de vrouwen zegevierde Gretha Smit uit Rou- veen. Ze nam de titel over van haar zus Jenita, die tweede werd. Voor het eerst sinds het NK van 1988 in Gorredijk bracht een ontsnapping niet de beslis sing. De opmerkelijkste vlucht was die van titelverdediger René Ruitenberg, die voor eigen pu bliek reed. Met Dick Hoeve bleef hij rondenlartg op kop, maar uiteindelijk niet uit de greep van het jagende peloton. Daarin leverden de ploegen van Huizebosch en Van Oosten, voor wie Evert van Benthem veel werk verzette, de grootste inspanningen, met succes. Bij de vrouwen nam Gretha Smit zelfs het initiatief met een demarrage. Karin Verhoef kreeg als eerste aansluiting, gevolgd door Jenita Smit. De gezusters Smit gingen vervolgens samen door. Verhoef kreeg gezelschap van Laura Kamminga die in de sprint om brons iets beter was. Slingerland snelste schaakster van het land voorhout Twee uur lang hadden ze braaf sootjes gegeven en aandachtig geluisterd ir de verschillende sprekers. De voetballers i Foreholte, kampioen van de zondag der de klasse, schoven de stoelen aan het slot van lun kampioensreceptie aan de kant voor de laatste polonaise van het succesvolle seizoen 1991/92. Op de voorgrond staan van links naar rechts: Jan Homan, Kees Zwetsloot en Ralph van der Hulst. Het kampioenschap was volgens voorzitter Peter van Kesteren het mooiste cadeau dat de vereniging kon krijgen in zijn jubileumjaar. Het zestigjarig bestaan van de Voorhoutse club wordt in de laatste week van augustus gevierd. Op het programma staan onder meer een wedstrijd tegen Noordwijk, een sponsor loop ten bate van het jeugdhonk en een groot jeugdtoemooi met een kinderkennis. FOTO HENK Bij afwezigheid van de vier sterkste die zich momenteel op de Olympiade in Manilla bevinden, werd het Nederlands kampioenschap snelschaken een prooi voor Carolien Slinger land. De Philidor-speelster nam in Leiden al na zes ronden de kop om die in het vervolg niet er af te staan. Desondanks kende het toer nooi wel degelijk een spannend verloop met slechts kleine verschillen. Uiteindelijk werd Slingerland kampioen met 13,5 punt, gevolgd door Tichelman (13), De Kleuver (12,5) en LSG- speelster Kouwenhoven (12). Reinderman heeft zijn open Leidse snel- schaaktitel geprolongeerd. In de sterkbezette groep 1 van het door Philidor georganiseerde toernooi, met 45 deelnemers, hield hij zijn voor naamste concurrent Bosboom een punt achter zich. Dankzij winst in de slotronde kwam Rein derman op 18,5 punt uit 22 partijen, gevolgd door Bosboom (17,5), grootmeester Cifuentes (15) en Vedder (13,5). Beste Leidenaars in deze groep waren Thiele (LSG) en De Heer (Philidor) met 12,5 punt op de gedeelde elfde plaats. Groep 2 was een prooi voor Westenberg. In de 50 deelnemers tellende groep bleef hij met 17,5 uit 22 een halfje voor op Groot (17). Van der Doel (Op Eigen Wieken) draaide goed mee in de top en werd uiteindelijk derde met 16 punten. Job Delemarre (Oegstgeest) werd gedeeld vijfde met 13,5 punt.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 16