m IOS verscheurd door interne strijd Rtv show 'Ze willen een cd-machine als jazzprogramma op radio' PT PI -frn -'PI PT ,[DD ft SU Uitgever verwacht stormloop op boek over prinses Diana AVRO, NCRV en KRO voor behoud eigen zendmachtiging DONDERDAG 11 JUNI 1992 12 STARDOM Spannende tijden voor Caroline Tensen, bi] RTL 4 de presentatrice van 'Liefde op het eerste gezicht', 'Wie ben ik?' en 'Wie is wie', Ten eerste valt binnenkort de be slissing of ze wel of niet een eigen show krijgt en ten tweede heeft Tensen, moeder van Charlotte, een zwangerschap gepland. ,,Lirid 1993 heeft Charlotte er een klein speelkameraadje bij." Actrice Mirjam de Rooy is een drukbezet persoon, sinds ze als Trix figureert in Goe de Tijden Slechte Tijden. Aan het huis houden komt ze amper nog toe, maar dat vindt ze niet erg. Aan kloppen, vegen en zuigen heeft De Rooy een bloedhekel. En een vriend komt er voorlopig ook niet in, want GTST slokt te veel van haar tijd op. Bovendien moeten jongens en mannen met bij haar op de versiertoer gaan, alleen maar omdat ze geregeld op tv verschijnt. Die kerels zijn bij haar op het verkeerde adres. Trouwens, De Rooy weet zich aar dig tegen opdringende Casanova's en Don Juans te beschermen. Mirjam draagt privé een pet en dan lijkt ze in het geheel niet meer op Trix. Ons nationaal sekssymbool uit Friesland Monique Sluyter, bekend ook van Erotica, heeft aan een vriendje niet genoeg. Zij verbaast zich over het tumult dat ze met haar 'veelvrienderij' veroorzaakt in haar nabije en verre omgeving. Anton Heyboer wordt geëerd omdat hij zoveel vrouwen in huis heeft. Overigens haast Sluyter zich te verklaren dat ze niet met al haar vriendjes het bed deelt. Ze heeft er een om mee te praten, een om mee te sporten, een om mee op vakantie te gaan en een om het mee te doen. ,,Maar ik zoek vooral geeste lijke bevrediging. Ik heb graag mensen om me heen van wie ik iets kan leren." Macho-acteur Burt Reynolds is sinds kort in de Verenigde Staten te zien in de komi sche tv-serie 'Evening Shade'. Vijf jaar lang was het stil rond Reynolds, verslaafd als hij was aan alle mogelijke pillen. Hij slikte aspirine, paracetamol, ibuprofeen en morfine. En die verslaving kwam voort uit een ongeval in 1984 tijdens de opna men van de speelfilm 'City Heat'. Destijds werd hij getroffen door een rondvliegende stoel. De schade: een gebroken kaak. De pijn trachtte Reynolds te verzachten door ontelbare hoeveelheden slaappillen in te nemen. Reynolds vermagerde, hetgeen voedsel gaf aan het gerucht dat hij aids had. Inmiddels heeft Reynolds zijn versla ving onder controle en doen de kwaad sprekers er het zwijgen toe. Arnold Schwarzenegger verdient kenne lijk nog niet genoeg poen. De Oostenrijkse spierbundel acteert niet alleen, hij zit ook in de horeca. De laatste zakelijke transac tie stelde hem in het bezit van een keten van fitness-bedrijven. De 150 gezond heidswinkels ('World Gym') nam hij over van ex-mister Universe Joe Gold. Veruit de best betaalde werknemer van. de BBC is David Frost, van beroep inter viewer. In 1991 toucheerde hij ruim 1,3 miljoen gulden. Overigens zijn er mensen die hun schoenen nog niet poetsen voor een dergelijk bedrag. Ze zijn te vinden in Bel Air, in het tenniscircuit en in de Itali aanse voetbalcompetitie. :Rijk de Gooyer heeft 16 jaar lang zijn 22 jaar jongere vriendin in het verborgene ge houden, maar op jaren geraakt heeft hij toch besloten te stoppen met het onge twijfeld vermoeiende dubbelleven. Wie riep daar 'Foutje.. Bedankt?' Na 36 jaar heeft hij gebroken met zijn vrouw Tonny. De boerderij in Giethoorn heeft De Gooyer verlaten. Smds'kort woont hij bij zijn vriendin in Amsterdam. Rijk de Gooijer Foutje bedankt.. Commissariaat dreigt met intrekken zendtijd Omroepmedewerkers van de Islamitische Omroep Stichting houden hun studio bezet wegens bestuurlij ke- en managementsproblemen. foto anp VARA stuurt Aad Bos na 38 jaar laan uit hilversum jan van stipriaan De problemen tussen de verschillende isla mitische bloedgroe pen, die zijn verenigd in de Isla mitische Omroep Stichting (IOS), bereikten gisteren opnieuw een hoogtepunt met een bezetting door het personeel van het IOS- gebouw in Hilversum. De bezet ting, die nog steeds voortduurt, wordt door 16 van de 28 perso neelsleden (een kleine meerder heid dus) gesteund. Het perso neel eist een verbetering van het management bij de omroepstich- tmg. Alle conflicten zijn in feite te rug te voeren op de verschillende bloedgroepen binnen dat bestuur die moeilijk of niet kunnen sa menwerken. De Turkse koepelor ganisatie Turks-Islamitische Cul turele Federatie (TICF), die de verzorging van de haar toebe deelde zendtijd heeft opgedragen aan de IOS, bezet vijf zetels in het bestuur. De Marokkaanse Um- mon heeft 3 zetels en de Suri naamse WIM bezet er 2. Door de culturele verschillen zijn deze mensen niet op één lijn te krij gen, welk conflict ook speelt, al dus CNV-vakbondsman Steffe Bak. Personeel en bestuur kwamen eind '88 tot overeenstemming over drie kernpunten: allereerst zou er een algemeen-directeur komen, verder zou er een hoofd radio/tv benoemd worden en tenslotte zou een hoofd organisa tie en administratie in het leven worden geroepen. Volgens Steffe Bak van de Dienstenbond CNV houdt het in tern verdeelde bestuur al sinds eind 1988 de boot af, hoewel des tijds akkoorden zijn bereikt tus sen personeel en bestuur. „Het bestuur lijkt onderling, en met het personeel niet te willen pra ten over een nieuwe topstruc tuur. Er wordt nu zelfs vanuit het bestuur ontkend, dat er afspra ken zijn gemaakt", aldus Bak. Het bezettende personeel krijgt nu niet alleen te maken met het bestuur, ook het Commissariaat voor de Media vormt een bedrei ging voor de IOS. In 1989 dreigde het Commissariaat al met intrek king van de zendmachtiging. Het Commissariaat zet nu nóg meer druk op te ketel. „Als het bestuur niet in staat blijkt om samen te werken - dat is voor ons een voorwaarde - dan komt de zend machtiging aan een zijden draad je te hangenaldus voorlichtster Joke Molendijk van het Commis sariaat voor de Media. 'Vinger aan de Pols' op bezoek in dr. Daniël de Hoedkliniek hilversum» cpd De presentator en producer van de jazz-programma's bij de VARA, Aad Bos, dreigt per 1 oktober ontslagen te worden. Dit als gevolg van het feit dat de VARA 3,1 miljoen gulden moet bezuinigen op de radio en per weck 6,5 uur zendtijd moet in leveren. Daarbij wordt ook ge hakt in de jazzprogramma's. Volgens een woordvoerder van de VARA zijn die bezuini gingen een direct gevolg van het bereiken van de A-status door de VPRO en de EO. Officieel wordt niet bevestigd dat de Aad Bos op de nominatie staat voor ontslag. Aad Bos zelf spreekt van een „onfatsoenlijke beslissing". „Ik heb te horen gekregen dat men mij inderdaad per 1 oktober wil ontslaan. Het is me gewoon meegedeeld. Er heeft geen voor overleg met me plaatsgevon den", zegt hij. Dat laatste neemt hij de VARA-leiding vooral kwalijk. „Ik ben nu 60 jaar. Ik had al vrijwil lig met de vut kunnen gaan, maar daar voelde ik nog niets voor. Als ze met me zouden praten over hoe het verder moet als ik met pensioen ga: prima. Daar heb ik zelfs ideeën over. En dan ga ik er heus niet van uit dat de jazzprogramma's er pre cies hetzelfde zouden moeten uitzien. Maar nu geeft men mij zelfs niet de kans om erover te praten. Wat ik heb opgebouwd dreigt nu in één klap te verdwij nen. Ze willen gewoon een cd- machine". zegt hij. Instituut Aad Bos is 38 iaar in dienst van de VARA. Sinas dertig jaar pre senteert hij jazzprogramma's voor deze omroep en is daarbij gaan gelden als een 'instituut' op jazzgebied. Tot 1977 werkte hij samen met Michiel de Ruy- Aad Bos. die momenteel nog twee uitzendingen per week on der de titel Jazz-op-vier verzorgt vreest dat de VARA wat er over blijft aan jazz op de radio wil devalueren tot een 'cd-machi ne'. „De VARA heeft zich al die jaren geprofileerd met jazz. Maar daar hebben ze nu klaar blijkelijk geen boodschap meer aan", aldus een zure Aad Bos. 10 meest bekeken programma's/ van de afgelopen week 1% Kijkdichtheid Is ca. 133.000 kijkers van 6 jaar en ouder •dag programma Frankrijk-Nederland NOS -köh '19% krjkam x 1000 2.550 20 Journaal 20.00 uur NOS i17% I2.260 di. Oppassen VARA 14% 1.830 vr.. Sportjournaal NOS 13% 1.800 2a. Flying Doctors VARA 13% 1.740 do Liedjes voor Oran,e VOO 11% 1.490 di. De Verleiding VARA 11% 1.460 di. Police Rescue VARA 11% 1.460 Never Say Never AVRO 11% 1.450 na Miss Universe '92 VOO 10% I 1.37C Voor een aflevering van 'Vinger aan de Pols' liep Ria Bremer in gezelschap van cameraman Gert Reijmerink een week mee in de dr. Daniel den Hoedkli niek in Rotterdam, een van de twee kankercentra in ons land. Er is een gestage toename van kankerpatiënten. Een van de oorzaken is het steeds groter wordende aantal ouderen in ons land. AJs de genezing van kanker niet toeneemt, zal de wetenschap zich vooral richten op het terugdringen van de groei van de verschillende tu moren en het wegnemen van de vaak belastende bijwerkingen van de behandeling. In 'Vinger aan de Pols' wor den enige patiënten gevolgd die bijzondere, vaak heel nieuwe therapiën volgen. Vooral is er aandacht voor de immunothe- rapie, die door de deskundigen als de behandeling van de toe komst wordt gezien naast chi rurgie, chemotherapie en be straling. Op dit moment wordt door deze therapie bij patiënten met uitgezaaide nierkanker op merkelijk goede resultaten ge boekt. Vijf jaar geleden gold nierkanker als onbehandelbaar, tegenwoordig weet men patiën ten lange jaren ziektevrij te houden. Ook de behandeling van tu moren in armen of benen zo genaamde sarcoma is in een geheel nieuw daglicht komen te staan nu een zeer agressief nieuw anti-kankermiddel direct in de tumor kan worden gespo ten. Er wordt een jonge patiënt gevolgd, die nu zijn been kan behouden dank zij deze nieuwe techniek, waarbij de bloedsom loop in het been van de rest van het lichaam wordt geïsoleerd, waardoor het zware gif lokaal zijn werk kan doen zonder het gezonde weefsel in de rest van het lichaam te belasten. In 'Vin ger aan de Pols' ook aandacht voor de nieuwe warmtetherapie waarbij door warmte getracht wordt tumoren die chirurgisch niet verwijderd kunnen worden, te behandelen. (Morgenavond op Nederland 1, om 23.10 uur) een recordverkoop van de Nederlandse vertaling van het boek 'Diana, haar ei gen verhaal' van An drew Morton. Een week voordat het ge ruchtmakende relaas over het slechte hu welijk tussen Lady Diana en prins Char les in de winkel ligt, is de gehele eerste druk (10.000 exem plaren) al naar de Nederlandse en Bel gische boekhandel onderweg. De twee de druk is in de maak. Phil Muysson, di recteur van BZZTÓH, is een en al tevredenheid, van daag de dag: „Ja, dit wordt voor ons het Project van het Jaar. Ik voorspel dat er minstens enige tienduizenden exemplaren over de toonbank zullen gaan. Ik verwacht een aantal golfbewegingen: iedere keer dat er weer onthullingen in de de Sunday Times en andere Britse kranten worden gedaan, zoals aanstaande zondag wan neer deel twee van de serie wordt gepubliceerd, zal er weer een toenemende vraag naar het boek ontstaan." De belangstelling voor het boek heeft volgens Muysson Toen alles nog koek en ei was tussen prins Charles en lady Di, al zegt zo'n portret natuurlijk ook niet alles. archieffoto ap vooral te maken met het feit dat de geruchten blijven aanhou den dat prinses Diana persoon lijk bij de uitgave van dit boek is betrokken. „En daardoor is au tomatisch de troonopvolging in het geding. Ik denk dat de inte resse in Nederland voor dit boek zo groot is omdat men in middels weet dat het om een serieus boek gaat dat zeer veel directe informatie bevat. Zó veel intieme details over royalty- aangelegenheden en foto's uit l.MPTÏhlAin TO SEPARATE EXlllij fflttfl QlTl-N MOTHER jjfer TAUNTS (JreD AT \MM i I DIANA'S AGONY OVER De Britse boulevardbladen kwamen de laatste dagen bijnawoorden te kort om hun schriftelijke voyeurisme in relatie tot Charles en Di te bot vieren. FOTO AP het privé-archief van de prinses heeft men toch zelden eerder aangetroffen." De boeken - de originele exemplaren maar ook de ver taalde - worden gedrukt in een Finse drukkerij. Het besluit daartoe is door de Engelse uit gever genomen om, aldus Muysson, te voorkomen dat bij eventuele inbeslagname van het boek in één klap de gehele opla ge in beslag zou worden geno men. Bovendien kost het min der als er - als gevolg van even tuele juridische stappen - wijzi gingen zouden moeten worden aangebracht in een beperkt 'aantal exemplaren. Daarom zijn in Engeland voorlopig 'slechts' 50.000 boeken in omloop ge bracht. Muysson heeft nu al opties lopen voor een 3de en 4de druk. Net als in Engeland en ons land komt in de Verenigde Staten het boek volgende week dinsdag voor het publiek beschikbaar. In de VS telt de eerste druk 200.000 exemplaren. Nederland is het enige land waar het boek gelijk tijdig met de Engelstalige exem plaren verschijnt. Muysson heeft de rechten voor Nederland verworven door 'goed op te letten'. „Ik wist dat ze in Londen bezig waren met een Diana-boek. Ik kende uitge ver Michael O'Mara goed door een boek over Peter Ustinov dat wij hier hebben uitgegeven. Ik heb veel druk op hem uitgeoe fend en een gegeven moment een geheimhoudingsverklaring ondertekend. En zo heb ik het contract gekregen. hilversum anp AVRO, KRO en NCRV werken weliswaar nauw sa men, maar hechten grote waarde aan een eigen zendmachtiging. Dat heeft NCRV-voorzitter A. Herstel gisteren verklaard op de voorjaarsverga dering van de verenigingsraad van de NCRV. Voor behoud van een werkelijk pluriform bestel is het volgens Herstel noodzakelijk dat elke omroep op basis van een eigen zendmachtiging voldoet aan een volledig programma-voorschrift. Herstel neemt daarmee afstand van het voor stel van minister D'Ancona (WVC) het volledige programmavoorschrift te verschuiven van de in dividuele omroep naar een collectief van samen werkende omroepen op een televisienet en naar het totaal van de omroepen op de radio. Volgens Herstel tast een dergelijk plan het recht aan van iedere omroep op een eigen zendmachtiging. De drie omroepen willen juist het principe van de re presentatie naar stromingen behouden. Herstel heeft ook kritiek op het onderzoek van de commissie-Van der Zwan naar de vermogens positie van de omroepen. Volgens deze commis sie moeten omroepen een groot deel van hun ei gen vermogen gaan gebruiken voor de program- In de ogen van AVRO, KRO en NCRV vermengt de commissie al te gemakkkelijk de programma- gelden en de verenigingsinkomsten. Op vrijwillige basis hebben de verenigingen bovendien al in het verleden bijdragen geleverd vanuit het eigen ver mogen voor programma's. De verenigingsmidde len zijn echter niet bedoeld om de programma's structureel te financieren, maar in de eerste plaats om de vereniging in stand te houden en te versterken, zo wordt gesteld. STRIPS BOLLEBOOM

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 12