Krajicek met meer souplesse Sport Merenwijk trekt minder dubbels WOENSDAG 10 JUN11992 24 Grimbergen klopt Van Moorsel 's-heerenberg Petra Grimbergen kan het winnen niet laten. Nog maar net terug uit Portugal, waar zij de Grote Prijs op haar naam schreef, versloeg de Rijnsburgse wielrenster gisteren in 's-Hee- renberg niemand minder dan Leontien van Moorsel in de eind sprint. Lenie Dijkstra legde achter de Nederlandse kampioene en de wereldkampioene beslag op de derde plaats. Grimbergen klom door deze zege naar de derde plaats in de Brand Bier Klim- competitie. Europese Commissie tegen transfers straatsburg 2 De Europese Commissie heeft de Belgische voet balbond en de UEFA laten weten dat het transfersysteem in het betaalde voetbal niet door de beugel kan. Volgens de commissie is het systeem in strijd met het EG-beginsel van het vrije verkeer van werknemers. De Nederlandse europarlementariër Jimmy Janssen van Raay, die al jarenlang strijd voert tegen het transfer systeem, heeft dit gisteren in Straatsburg meegedeeld. De Eu ropese Commissie, aldus Janssen van Raay, heeft besloten een juridische procedure te beginnen tegen de Europese voetbalor ganisaties. Sabatini klaagt Duitse trainer aan buenos aires 2 De Argentijnse tennisspeelster Gabriela Sabatini sleept de Duitse trainer IGaus Hofsass en de Duitse krant Welt am Sonntag voor de rechtbank. Zij acht zich in haar goede naam aangetast door de beschuldiging van doping. Hofsass verklaarde in Welt am Sonntag, dat twee van de drie grote S'en in het vrou wentennis worden verdacht van het gebruik van verboden mid delen. De drie grote S'en zijn Seles, Sabatini en Sanchez. Hofsass verwees naar de finale van het toernooi in Amelia Island. Sabati ni onderbrak haar spel voor het aantrekken van een droog shirt. De Duitse teamleider vroeg zich af of zij tijdens het omkleden niet ook een oppepper had genomen. Armlastig Nantes divisie teruggezet parus De Franse voetbalbond heeft FC Nantes teruggezet naar de tweede divisie. De club, die na de Tweede Wereldoorlog zes- maal landskampioen werd, verkeert in grote Financiële moeilijk heden. Het bestuur heeft beroep tegen de straf aangetekend. Nantes, sinds 1963 onafgebroken op het hoogste niveau actief, heeft schulden ter hoogte van bijna 20 miljoen gulden. Vorig sei zoen moesten drie clubs - Bordeaux, Nice en Brest - om soortge lijke redenen degraderen. De vrijgekomen plaats in de eerste di visie wordt ingenomen door Rennes, Cannes of Nancy. Het afge lopen seizoen eindigde Nantes op de negende plaats. Bliksem treft kajuitjacht tijdens WK hoorn Hans Bouscholte kreeg de schrik van zijn leven. Het tien meter lange kajuitjacht van de Nederlandse zeiler, in Hoorn actief tijdens het wereldkampioenschap in de zogeheten X99- klasse, werd gisteren op het IJsselmeer getroffen door de blik sem. In de romp van het schip werd een aanzienlijk gat gesla gen. Bouscholte kon op eigen kracht de haven van Hoorn berei ken. Een Japanse zeiler verspeelde door een blikseminslag zijn mast. Tien van de veertig deelnemende jachten staakten de strijd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Hagenaar slaat geen service meer van 200 kilometer per uur De schouder van Richard Krajicek draait weer. Nog niet op volle toeren, maar naar tevredenheid. Onder het toe ziend oog van zijn heelmeester.Ted Troost stelde de Ha genaar dat gisteren vast in Rosmalen, waar hij in de eer ste ronde van The Continental Grass Court Champions hips tegen de Rus Andrej Olhovskiy aantrad. Een wolk breuk voorkwam dat het twintigjarige zorgenkind van het Nederlandse tennis zijn herstel met een zege kon vieren. Bij 6-4, 5-4 in het voordeel van Krajicek werd de partij ge staakt. Richard Krajicek: „In vergelijking met vorig jaar merk ik dat ik op gras beter uit de voeten kan." foto toanp rosmalen eric de bie gpd-verslaggever Hoe blij Krajicek is dat zijn jongste blessure, die hem op Roland Garros een onwaardige afgang bezorgde, lijkt te zijn ge nezen, bleek wel toen werd be sloten de wedstrijd vandaag pas uit te spelen. Tegen alle gebrui ken in verscheen hij toch in de persruimte. „Ik voel me lekker, in vergelijking met vorig jaar merk ik dat ik op gras beter uit de voeten kan. Ik beweeg beter en glijd niet meer zo vaak uit. Met mijn schouder heb ik geen problemen meer." Groeiproblemen Ondanks het gesteun van Troost kreeg het al veelbespro ken gewricht van Krajicek weer alle aandacht. Logisch, want de instabiele schouder lijkt steeds meer een sta-in-de-weg op de route naar de top te worden. In Melbourne stak een ontsteking aan de voorkant een stokje voor Krajiceks eerste Grand-Slamfi- nale en in Parijs was een spier tje aan de achterkant onwillig. „Zijn schouder is blijkbaar inte ressanter dan zijn spel", mop perde haptonoom Troost ech ter. „We hebben al zo vaak uit gelegd dat Richard groeiproble men heeft. We werken daar aan en proberen zijn spel daarop af te stemmen. Over een maand of zes, zeven hopen we van alle el lende af te zijn." Service Eén van de veranderingen die Troost in samenspraak met coach Rohan Goetzke heeft be dacht om zijn pupil te behoe den voor nieuwe kwetsuren, be treft de service. Krajicek slaat de ballen niet meer met alle kracht over het net. „Ik doe het nu op souplesse en met meer 'slice'. Op gras in elk geval. Dan is de snelheid niet zo belangrijk, om dat de ballen lager blijven. Ik hoef geen ace meer te slaan met tweehonderd kilometer per uur. Als ik het punt maar scoor. Of ik op de andere baansoorten mijn service ook aanpas, weet ik nog niet. Dat is pas van latere zorg. De komende weken speel ik toch op gras." Op Wimbledon met name. Krajicek maakte vo rig jaar zijn debuut in Londen en liet zich in de derde ronde imponeren door een bebrilde André Agassi. De Hagenaar laat zich echter nu niet meer zo gauw van de wijs brengen. „Ik heb het gevoel dat ik ben ge groeid. Wat ik nu laat zien, lijkt tenminste een beetje op gras- tennis. Dat vergt toch een heel andere benadering. Het is meer kamikaze. Veel gokken en ho pen dat het goed afloopt. Een paar punten zijn vaak beslis send." Reus Jacco Eltingh kan dat beamen. De Heerdenaar moest gisteren aantreden voor het restant van zijn partij tegen de Duitse reus Markus Zoecke, die op de ope ningsdag (eveneens vanwege een stortbui) bij 2-2 in de derde set was afgebroken. Een tie break moest uiteindeljk de be slissing brengen en' daarin dolf Eltingh het onderspit. „Het lijkt wel of ik in Neder land geen partij mag winnen", foeterde hij later. „Sinds ik prof tennisser ben, heb ik hier nog geen wedstrijd op mijn naam geschreven. Maar ach, mis schien is het een goed teken. Vorig jaar verloor ik in Rosma len ook net mijn eerste partij (van Jakob Hlasek, red.) en ver volgens bereikte ik op Wimble don de vierde ronde. Op gras is tennis zo betrekkelijk. Een bal kan de partij een geheel andere richting geven. Dat heb ik vorig jaar in Londen wel geleerd. Op gras moet je rustig blijven en op je kans wachten." Zoutzak Dat laatste deed Jan Siemerink, om vervolgens hard toe te slaan. De linkshandige Rijnsburger staat niet bepaald bekend als een 'killer', maar gisteren toon de hij geen mededogen. Op het Brabantse gras danste de gevoe lig spelende tennisser soms als vanouds en leek zijn tegenstan der Bryan Shelton soms net een zoutzak. Zodoende wist de bij trainer Frits Don teruggekeerde Siemerink sinds eind april, toen hij in Hongkong de kwartfinales bereikte, weer eens een partijtje te winnen (7-5,6-1). SCOREBORD LOTTO xn 'ers: 238 winnaars; t\ DAMMEN Geffen 7-5 6-7 7-6, Ene 6-2 6-3, Dronkers-Fiebe n 6-1 6-3, Buy 3, Verkerk-Manuputty 7-5 6-2, M. Brand- n Hal 6-1 6-2, Rijnsburger-Roose 6-2 6-0. ir-Elgersma 6-1 6-3, Van den Zyden-Van SCHAKEN elgie Georgiö 2,5-1,5. Zweden - 3-1, Bulgarije - Portugal 2,5-1.5, Berg-Liefbroer 6-3 4-6 6 'finale; ue v eswijk/Van 1-6 6-3 6-2. Kwartfin a 3,5-0,5, voorlopig: f TENNIS Hollander-Huiskamp/Leunissen 3-6 6-4 6-2, Bloem/Naterop-Van Berge Henegouwe/R- ler 6-7 7-5 6-0, Burgerhart/Rothbart-Liem- GRAST0ERN00I Tweede ronde: Cnspi|n/Serlier-Dofferhoff/Van WIELRENNEN Vona (Ita) 3.10, 5. Hampsten (VSt) 3 26. 6. Ita) 3 27, 7. Giovannetti (Ita) 4 10, (Col) 6 29, 9. Giupponi (Ita) 7.23, 10, Sierra (Ven) 9.09 Toptijd op 3000 meter steeple Matthew Birir verzorgde gisteravond het hoogtepunt tijdens de Grand Prix-atletiekwedstrijden in Rome. In het Olympisch stadion van 1960 liep de Kenyaan de beste wereldseizoqntijd op de 3000 meter steeple chase: 8.12,21. Op de 200 meter slaagde Michael Johnson niet in zijn bedoeling het wereldrecord van Pietro Mennea (19,72) te verbeteren. De Amerikaan moest zelfs de Namibicr Fre dericks voor laten gaan: 20,23 tegen 20,25. De Brit Christie werd met dezelfde tijd als lohnson na bestudering van de finishfoto als derde geklasseerd. Op de 1500 meter bracht Gennaro di Napoli de 30.000 toeschouwers in extase. De Italiaan versloeg wereldkam pioen Noureddine Morceli uit Algerije. Zijn winnende tijd: 3.33,81. Mario Cipollini profiteert van wapenstilstand vercellihrtr/afp De klassementsrenners in de Ronde van Italië hielden zich gisteren verre van al te grote ri sico's. Mario Cipollini won zijn derde massasprint, Miguel In- durain bleef leider in het alge meen klassement. Vandaag eindigt de achttien de etappe in Monviso op 2020 meter hoogte, de eerste van drie bergachtige ritten waarin de verzamelde Italiaanse concur rentie zich nog kansrijk acht om de Spanjaard van de eindzege af te houden. Bang voor de aanvallen is In- durain niet. „Ik ken het par cours uit eerdere ritten in de Ronde van de Appennijnen en Romandië", aldus de Tour-win naar, die 2.14 voorsprong heeft op Chiappucci. Te midden van het gebruike lijke gooi- en smijtwerk werd Adriano Baffi tweede. „Tegen Cipollini is niets te beginnen", erkende hij. Aiesio di Basco drukte zijn voorwiel als derde over de streep, maar werd even later teruggezet omdat hij Fi- danza hinderde. Fidanza kreeg nu de derde prijs uitgekeerd. SPORT OP TV DUIVENTIL Mario Cipollini verwijst Adriano Baffi (links) zonder veel moeite naar de tweede plaats in de zeventiende etappe van de Giro. foto &£pa Het traditionele dubbeltoemooi van tennisvereniging de Meren wijk moet het ditmaal met aan merkelijk minder deelnemers doen dan in voorgaande jaren. Was het populaire toernooi al tijd goed voor een record aantal inschrijvingen zelfs meer dan de organisatie eigenlijk kon ver werken ditmaal zijn er vaak minimale lijsten in de betreffen de categorieën. Voor wedstrijdleider Anneke Wijnveldt is het echter geen probleem, omdat het program ma nu niet overvol is. „Vooral de jeugd laat het afweten. Dat komt misschien otndat ze in Lisse kunnen singelen en hier niet, maar we zitten ook in de periode van de eindexamens en dan laten velen het afweten", aldus Wijnveldt. „De tendens is dat steeds meer vrouwen gaan werken. We kunnen nu zelfs pas in het be gin van de avond beginnen, overdag zie je dat er bijna nie mand kan." Tegen de ongeveer 300 partijen die vorig jaar moesten worden gespeeld, staan er nu slechts 235. De inmiddels bekende na men voeren ook nu weer de plaatsingslijsten aan. In het mannendubbel Cl is het Haag se Thor/RW-koppel Jean-Paul Bierling/ Peter Brebde favoriet, gevolgd door Jan van Duin/ Taco Stoppels. Bij de dertig- plussers in C2 zijn Rob van der Zeeuw en Hans van Tongeren favoriet op de voet gevolgd door Gert-Jan Onvlee samen met John Manuputty. Lisse In Lisse heeft de wedstrijdlei ding veel last van de regen. Daarom worden er nu al partij en in de hal afgewerkt. De op vallendste prestatie leverde Erik-Paul van Weeren tegen Martijn Zandvliet in het manne- nenkel B2. Favoriet Zandvliet had reeds bij het inspelen al zijn bespanningen kapot geslagen en moest noodgedwongen met een geleend racket spelen. Van Weeren maakte daarvan dank baar gebruik tegen de nummer twee tot 18 jaar van de districts kampioenschappen. De Voor schotenaar die in Cl al in de eerste ronde met 6-4 7-6 moest buigen voor Sander Geerlings won met 6-3, 6-4. Xander Hertzman plaatste zich ais eer ste voor de kwartfinale in die zelfde categorie, zij het met moeite. Jeroen Westelijk eer- ste-jaars B-spelergaf zich pas in de derde set gewonnen: 4-6, 6-3. 7-5. Marco Cats debuteert sterk in C. De Leidenaar bereikte de kwartfinale in Cl via Mark Brox- terman (6-1, 6-3) en Hans Dronkers (6-0, 4-6, 6-4). Of hij al klaar is voor het grotere werk moet blijken uit zijn komende partij tegen waarschijnlijk Erwin Langelaan, die zich met enige moeite voor de derde ronde plaatste ten koste van Geffer: 7- 5,6-7,7-6. WOENSDAG 15.00-15.30 Sportnet: Eurobics. 1^.30-16.00 Sportnet: Spaans voet bal: hoogtepunten afgelopen week- 15.30-17.00 EURO: Road to Euro '92: voetbal. 15.55-16.00 Did 3: Sport Aktuell. 16.00-17.30 Sportnet: Top rank 17.10-17.15 Did 2: Sport Heute. 17.30-18.30Sportnet: Tennis. Open voor vrouwen vanuit België. 18.00-19.30 EURO: Tennis: ATP toernooi vanaf Queen's in Londen. 18.30-19.30 Sportnet: Bowlen: Gouden Bowlingbal toernooi vanuit Frankfurt. 19.13-19.33 Ned 2: Keepersspe- cial: verkiezing van de beste jeugd keeper van Nederland. 19.20-22.30 Did 1: EK Voetbal: Zweden-Frankrijk. 19.30-20.00 BRT 1: Sport. Hofbrau Cup. 19 30-22.00 EURO: EK Voetbal: Openingsceremonieën Zweden- Frankrijk, live vanuit Stockholm. 20.00-21.00 Super: Prime sport. 20.05-22.05 Ned 3: Openingswed strijd EK Voetbal: Zweden-Frankrijk. 20.10-22.00 BRT 2: EK Voetbal: Zweden-Frankrijk. 20.30-21.30 Sportnet: Autosport: Britse F2 kampioenschappen vanuit Brands Hatch. 21.30-22.00 Sportnet: Tengo: Ten- 22.00-23.00 EURO: Eurotop event, tennis (ATP toernooi vanuit Londen). 22.00-23.15 Sportnet: Golf; The Memorial tournament US PGA tour. 22.30-22.35 Super: Supersports 22.30-22.55 BRT 1: Sport. 23.00-23.33 Ned 3: EK-Journaal. 23.00-01.00 EURO: EK Voetbal: Zweden-Frankrijk. 23.15-01.00 Sportnet: Golf report. 23.20-00.10 BBC 1: EK Voetbal: Zweden-Frankrijk. 23.33-00.03 Ned 3: Tennistoernooi Rosmalen. 00 10-01.00 BBC 1Cricket: B H- 01.00-02.00 Sportnet: Europees zaalvoetbaltoernooi vanuit België. 02.00-03.00 Sportnet: Paardesport: showspringen vanuit La Baule. 03.00-06.00 Sportnet: Live basket bal: NBA basketbal, finale. 09.00-09.30 EURO: Eurorun. 09.30-10.00 EURO Road to Bar celona. 09.30-10.45 Sportnet: Golf: The Memorial tournament US PGA tour. 10.00-10.30 EURO: EK Truckracen 10.30-11.00 EURO. Duitse rally- sport. 10.45-11.00 Sportnet: Golf report. 11 00-11.30 Sportnet: Spaans voet bal: hoogtepunten afgelopen week- 11.30-12.00 Sportnet: Eurobics, 12.30-15.00 EURO: Tennis: ATP Toernooi vanuit Londen. 14 00-15 00 Sportnet: Gouden 14.50-16.50 BBC 1: Tennis: Queens-toernooi in Londen. 15.00-15.30 Sportnet: Eurobics. Wilt U iets melden? Bel 071 - 161414 (Wim van Duivenbode) dagelijks tussen 10.00 en 12.00 uur. Of schriftelijk naar Post bus 54,2300 AB Leiden Op zaterdag 13 juni is er in Zoetermeer een kano-marathon die ook langs Stompwijk, Zoe- terwoude, Leiden en Oegstgeest voert. Na een pauze worden Katwijk, Leiden, Voorschoten en Stompwijk aangedaan. Inschrij ven via telefoonnummer 079- 423433 &Op het terrein van de Noordwijkse Golfclub wordt van 23 tot en met 26 juli de Hei- neken Open gehouden. Met deelname van titelverdediger Payne Stewart (USA), Bernhard Langer (Duitsland), José Maria Olazabal (Spanje), Collin Mont- gommery en Steven Richardson (Engeland). Men hoopt ook op de komst van Amerikaan Fred Couples feOp dinsdag 11 augus tus speelt FC Lisse zijn eerste oefenwedstrijd tegen het Am sterdamse DCG &Een voorloper van de KNVB? De handbalafde lingen Haarlem en Amsterdam gaan samen ^Renbaan Duin- digt (Wassenaar) begint mor genmiddag om 14.30 uur met de Tongeren-prijs &>De loting om de Multilease Cup korfbal bracht de volgende wedstrijden: Fluks-Excelsior, DES-Fiks, Velo- citas-Olympiaan en GKV-Mad- joe. De eerste ronde wordt op 8 september gespeeld feFred Eijs- berg volgt Wim Guyt bij Katwijk op als jeugdtrainer van de B-ju- nioren feAntoine van Weerde (LZ 1886) is de enige regio zwemmer die deelneemt aan de olympische selectiewedstrijden op 12,13 en 14 juni in Amers foort ^Donderdag 18 juni ver gadert de Noordwijkse hockey club met haar leden &Het NK mountain bike wordt niet ge houden in Landgraaf. De wed strijden gaan nu naar het Bra bantse Oss feJVleïbi Raboen heeft toch nog een nieuwe club. De Haagse trainer die bij Wil helmus weg moest, volgt Wil lem van Hanegem op bij het Utrechtse Holland. Bij de nieu we hoofdklasseclub spelen Frans Adelaar en Gert van Hanegem feBugno heeft de lei ding in het FlCP-wielerklasse- ment. Indurain, Rominger, Chi appucci en Ludwig staan ook in de top vijf. Panasonic is de bes te ploeg voor Ariostea en Buckler kOp 25 juni houdt korf- balverenigingZuiderkwartier een buitengewone ledenverga dering. Een belangrijk agenda punt is de fusie met Ons Eiland ^Alfred van der Plas wordt bij SVLV de nieuwe jeugdtrainer Willem van der Linden en Piet Lagrand (bestuuursleden van het eerste uur bij SV Voorscho ten) hebben afscheid genomen bij de voetbalclub feVan 23 tot en met 27 juni organiseert Dick van Rijn de rolstoelmarathon van Pieterburen naar de Pie tersberg fc De indeling van de landelijke jeugdcompetitie is bekend. Eredivisie: Ajax, DWS, FC Den Haag, FC Groningen, Heerenveen, FC Twente, FC Zwolle, Feyenoord, Go Ahead Eagles, PSV, Feyenoord en Wil lem II. Eerste divisie A: ADO, Ajax 2, AZ, Cambuur, Elinkwijk, Emmen, FC Utrecht, Haarlem, Sparta, Telstar, UVS, Volendam. Tweede divisie A: AFC, DWS 2, Hollandia, Quick Boys, Rooden- burg, Olympia, RVC, Spijkenis- se, UW, VCS, Vlissingen, Xerxes &De regio-voetbalscheidsrech ters weten voor het nieuwe sei zoen waar ze aan toe zijn. De KNVB kwam tot de volgende in deling. Groep I: Aad van der Zwet (Sassenheim), Jan Vink (Noordwijk), Serve Verbanic (Hazerswoude), Jan Otto (Ter Aar). Groep II: Pieter Vink (Noordwijkerhout), Wim Rijs- bergen (Leiden), Piet van der Meer (Leiderdorp). Groep III: Cees van der Werf (Voorscho ten), Henk van Rijn (Noord- wijk), Hans Mank (Ter Aar) fcln Zoetermeer is van 10 tot en met 14 juni een internationaal Rac- quetbal Toernooi ^Martin Smit (Sassenheim) en Ton Wolvers (Voorhout) zijn scheidsrechter bij jeugdplan handbaltoemooi in Utrecht ^Inschrijven voor de kwart-triathlon van LPSV in Lei den Zuid West bij de Leidse Po litie We ontvangen van voet- balverenigingert graag hun oefenprogramma voor het nieu we seizoen. Ook ander sporten mogen reageren fe Zaterdag 13 juni in de Mytylschool aan de Blauwe Vogelweg in Leiden een open dag voor Gehandicapten sport feEveneens zaterdag het NK afdelingsteams onder 16 jaar op de tereinen van VEP, Sportlust en Woerden &De Bol lenstreek en de junioren van Swift/Casba nemen deel aan de klassieke Waterschapsronde die ook Zoeterwoude passeert fc Voor het NK wielrennen in Giet en zijn Alex Jansen, Aloys Goos- sen, Ruud Borst en Karei Teeu- wen geselecteerd. In Vijlen (Limburg) komen Eugenie van der Linden, Maurice Arensman, Peter van der Reep bij de junio ren in actie. i>

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 24