Van der Berg verslikt zich Familiefeest in huize Willems Sport Adegeest presteert ook onder druk Vrouwen van Ter Leede geven de landstitel nog uit handen Wibier benut 'wild card' Strafschopspecialistjes in actie bij Leiden DINSDAG 9 JUN11992 a 8rouwer de koning Petra Grimbergen gedijt in Portugal Lissabon Petra Grimbergen heeft de grote prijs van Portugal ge wonnen. De koppositie van de wielrenster uit Rijnsburg, die vanaf de tweede dag leidde, kwam in het pinksterweekeinde nauwelijks meer in gevaar. Zaterdag deed Grimbergen goede za ken in een tijdrit van ruim tien kilometer van Ponte de Rol naar Torres Vedras, waarin zij tweede werd. De jeugdkampioenen op een rijtje. Achterste rij van links naar rechts: Ingrid Kruit, Roeland kuiper, Bartel Swart, Yvonne van Hensbergen. Voorste rij van links naar rechts: Rick Schalkers, Martine Willems, Jody Willems, Henrik Kroon. foto henkbouwman Bij de Finales van de districtsjeugdkampioenschappen op de banen van de tennisvereniging Hillegom hebben zich vrijwel geen verrassingen voorgedaan. Alleen topfavoriet bij de jongens tot en met veertien jaar, Martijn van der Berg en Ben de Bruin in de oudste categorie lieten zich in de halve finales de kaas van het brood eten. Voor de rest bleken de als eerste geplaatsten terecht als favoriet te zijn aangemerkt. hillegom gerrit-jan van geen tennismedewerker De organisatie had op de ge plande finaledag, zondag, pech met het slechte weer. Slechts twee titels waren er verdeeld voordat werd besloten om op tweede pinksterdag het toer nooi af te ronden. Van der Berg had in zijn halve finale tegen Reinier Hamming beter moeten weten. Twee jaar geleden verslikte hij zich ook al eens in de Alphenaar van TEAN. De Merenwijker ging dit keer op exact dezelfde wijze onderuit. Na een met oppermacht ge wonnen eerste set (6-2) dacht hij er te gemakkelijk over en moest hij na 0-6 en 3-6 de fina leplaats aan zijn opponent la ten. Hamming, die geen extra trai ning krijgt en het moet doen met anderhalf uur clubtraining per week bleek opeens de out sider. Martin Verkerk onder vond dat in de finale. De als tweede geplaatste clubgenoot van Hamming moest alle zeilen bijzetten om de titel, die voor het oprapen leek, te pakken. Hamming nam in de eerste set een 5-2 voorsprong om de set met wat slordig spel vervolgens te laten lopen (5-7). In de twee de set knokte hij wonderbaarlijk terug. Hij bracht de stand weer in evenwicht (6-4), maar kon het in de beslissende reeks toch niet bolwerken: 3-6. Rick Schalkers was zondag voor de bui al binnen en had reeds voor het eerste TEAN-suc- ces gezorgd door Wouter Ste vens in de finale tot en met tien jaar een pak op zijn broek te ge ven. De negenjarige was opper machtig gedurende het hele toernooi en won zijn eerste dis- trictstitel, nadat hij vorig jaar zijn meerdere had moeten er kennen in Torben van der Voorn. Schalkers was vrij snel klaar met de Hillegommer en kon na 6-2,6-0 juichen. Henrik Kroon liet de concur rentie tot en met twaalf jaar zien dat hij alleen recht had op de districtstitel. De Nieuw-Ven- neper prolongeerde zijn titel in deze klasse. Hij stond tot de fi nale slechts vijf games af en had ook met Jurriaan de la Bey in de eindstrijd weinig problemen. De TEAN-er moest met 6-3, 6-4 buigen voor Kroon. De eindstrijd tot en met 16 jaar ging tussen twee Unicum- mers, Roeland Kuiper en Mat- thijs van Sterkenburg. Kuiper, de favoriet, trof een moedig te genstribbelende Van Sterken burg tegenover zich, maar kon het karwei toch klaren: 6-2 6-3. Bartel Swart zorgde hoogst persoonlijk voor de enige titel bij de jongens voor de organise rende vereniging. De Hillegom mer klopte in de categorie tot en met 18 jaar eerst in de halve finale de als eerste geplaatste Ben de Bruin en stoomde gelijk door naar de zege in de finale. De andere verrassende finalist Martijn Zandvliet kon alleen in de tweede set nog tegensputte- Swart opende furieus door de eerste set met 6-2 te winnen, maar kreeg in het vervolg meer problemen met de sterke fore hand van de Noordwijkerhou- ter. Zandvliet brak meteen de opslag in het openingsspel van de tweede set en het duurde een tijdje voordat Swart zich hervond. Swart brak terug naar 4-4 en de wedstrijd rommelde door naar een tie break De Hil legommer bleek uiteindelijk met 7-4 de sterkste. In de afsluitende etappe naar Lissabon verzekerde Grimbergen zich behalve van de gele ook van de groene (punten), de rose (lussensprints) en de rode trui (combinatie-klassement). Marion Borst uit Ix-iderdorp, die in het algemeen klassement als zestien de eindigde, won als beste juniore de witte trui. De Nederlandse ploeg eindigde als tweede in het ploegklassement. A-licentie voor tafeltennisser Mentink leiden Tafeltennisser Joost Mentink heeft in Utrecht de finale van de B meerkampen gewonnen. De Leidenaar (33) zegevierde in de eindstrijd over tien gelijkwaardige spelers. Door deze pres tatie weet Mentink zich verzekerd van een A-licentie. leiden jan daan van oosten honkbalmedewerker Adegeest heeft, na een span nend honkbalduel, ook titelcon- current Blue Birds uit Delft ver slagen. In Voorschoten werd het na een zinderend slot 6-5. Key- town Hitters moest opnieuw een zware nederlaag slikken te gen DSS uit Haarlem: 13-3. Adegeest liet in de topper te gen Blue Birds zien dat de ploeg ook onder druk kan presteren. Gisteren bleef de 0-0 begin- stand tot en met de zevende in ning op het bord. Pas in de achtste inning werd de score door de Delftenaren geopend via een grand-slam homerun: 0- 4. In diezelfde inning kwam Adegeest nog terug tot 1-4, maar het zag Blue Birds in de negende inning via opnieuw een homerun weer uitlopen naar 1-5. Coach Rob Stok besloot voor de laatste slagbeurt twee wissels in te zetten: Rob Spraakman voor Van Soest en Kok voor Knor. Zowel Spraakman als Kok kwam na vier wijd op de hon ken, waar zij vergezeld werden door Hofstee (honkslag). Met dit drietal op de honken sloeg Lobel een bijzonder waardevol le grand-slam homerun: 5-5. Ten slotte sloeg de geblesseerde invaller Ter Haar ploeggenoot Mark Noel binnen met een twee-honkslag: 6-5. In twee innings werd Key- town Hitters gisteren door DSS van het veld geslagen. De Haar lemmers pakten in de tweede inning uit met een 0-5 voor sprong. In de zesde inning kwa men de Leidenaars nog terug tot 7-3, maar een inning later maakte DSS. met zes scores, een eind aan de wedstrijd: 13-3. amsterdam miep vroonhof medewerker Het wondertje dat Ter Leede nodig had om Nederlands kam pioen te worden is uitgebleven. Na een 2-2 gelijkspel zaterdag tegen Wartburgia zou Den Dun- gen tweede pinksterdag ook niet verder mogen reiken dan een gelijkspel tegen de ploeg uit Amsterdam. Het werd echter overtuigend 3-1 voor Den Dun- gen. dat daardoor de landstitel opstreek. In een van spanning bol staande wedstrijd tegen Wart burgia bleef Ter Leede op 2-2 steken. Wartburgia greep meteen de kans om nog een woordje mee te spreken in de nacompetitie en stichtte het eerste gevaar door een vrije trap op de lat te schieten. Even later was het wel raak voor Wartbur gia toen drie aanvalsters klaar stonden om de bal na een voor zet binnen te schuiven. Rianne Verdam verrichtte het afron dende werk. De Sassenheimsen gingen daarna beter voetballen. Al snel leverde dat een kans op voor Nathalie Geeris, die echter mis te. Ter Leede legde daarna en kele fraaie combinaties op de mat. maar de afronding bleef uit totdat Anja van Ginhoven een scherpe voorzet van de rechter kant liet vertrekken. Anette Beerendonk schoof de bal vervolgens attent binnen: 1 - 1. Ter Leede hield het overwicht ook na rust, maar Wartburgia stopte Ter Leede ter hoogte van de zestienmeterlijn af. Geeris liet zich hierdoor niet van de wijs brengen en verschalkte met een mooi boogballetje vanaf ruim twintig meter de te ver uit gelopen Wartburgia-keeper: 1 Hierop trok Ter Leede nog massaler ten aanval om het doelsaldo nog wat op te schroe ven voor het geval Den Dungen van Wartburgia zou winnen. Het had hiermee echter buiten de waard gerekend. Wartburgia omzeilde met succes de buiten - spelval en Pauline Cornelisse liep de bal als het ware in het doel: 2-2. Met een verwoed slotoffensief probeerde Ter Leede de schade alsnog te herstellen. Het leverde enkele dotten van kansen op voor Geeris die echter scherpte miste. Een scrimmage in het doelgebied van Wartburgia en een reeks hoekschoppen en vrije trappen leverden Ter Leede niets meer op. Na het laatste fluitsignaal had Ter Leede de kansen op het landskampioenschap dus niet meer in eigen hand. De club bleef echter hopen dat het uit geschakelde Wartburgia voor de eer nog tot het uiterste zou gaan in de uitwedstrijd tegen Den Dungen. Die Brabantse club liet zich echter niet meer verassen. Met het gravel van Roland Gar ros nog onder de schoenen zijn de tennissers het gras van Ros malen opgestapt. De overgang naar de supersnelle grasbanen werd voor de vijf-sterrenspelers wat aangenamer gemaakt. Zij trainden gisteren op de ope ningsdag van de derde editie van de The Continental Grass Court Championships, zoals Rosmalen zich weer duur affi cheert. l emon Wibier kwam wel in actie. Met een wild card was hij het toernooi binnen gestapt. De 21-jarige speler uit Dedems- vaart maakte er passend ge bruik van. Hij versloeg de Duit ser Patrick Baur in twee sets: 7-5 6-4. Ilij staat in de tweede ron de tegenover een Duitser van groter kaliber, de als eerste ge plaatste Michael Stich. lacco El- tingh voltooide zijn karwei niet tegen de Duitser Markus Zoec- ke. Na 6-3 6-7 werd het duel op 2-2 in de derde set gestaakt we gens noodweer. Wibier trok honderd toe schouwers naar baan één, John McLnroe tweeduizend naar de trainingsbaan. De 33-jarige pu bliekstrekker had de organisatie gisteren even in spanning gela ten omtrent zijn komst. Zondag zat hij nog op Roland Garros. Als tv-analist voor NBC bij de fi nale Courier-Korda. Een bij baantje waarvoor hij 350.000 gulden per jaar ontvangt. Tegen het middaguur stond hij op Schiphol. Enkele uren later op het gras van het Autotron in Rosmalen. Te trainen met Mi chael Stich, zijn gelegenheids partner in het dubbel in Bra bant. Hij sloofde zich anderhalf uur uit, nam een douche en werkte nog een pittige conditie training af van ruim drie kwar tier. hillegom gerrit-jan van geen tennismedewerker De zusjes lody en Martine Wil lems zorgden voor een familie feestje op de districtskampioen schappen tennis voor de jeugd. De jongelingen eisten de titels tot en met tien en tot en met twaalf jaar op. Tennisvereniging Nieuw-Ven- nep grossierde met in totaal drie titels (Henrik Kroon won bij de jongens tot en met twaalf) in eindoverwinningen in Hille gom. De organiserende vereni ging en TEAN (ieder twee) en de Boekhorst, de Merenwijk en Unicum leén) volgden daarbij op gepaste afstand. Jody Willems ging niet als fa voriete de eindstrijd in. Clubge note Esther Kulk was hoger ge plaatst, maar Willems bleek vastberaden om in de voetspo ren van haar zus Martine te tre den die in 1990 dezelfde titel behaalde. Nadat de eerste twee sets keurig over beide speelsters waren verdeeld (6-3, 4-6) was Willems in de beslissende reeks ongenaakbaar: 6-1. Martine Willems was opper machtig. Zij was als eerste ge plaatst en liet dat al haar con currenten weten. Tegen An- neloes Jonker, die zich in de halve finale verrassend had ont daan van Martine Griekspoor (6-2, 7-6) was er voor haar geen vuiltje aan de lucht. De Mun- nikse kon geen vuist maken te gen de oudste van de twee zus jes Willems die Jonker met 6-2, 6-2 kansloos liet. Mens Jolanda Mens had nog wat goed te maken na vorig jaar toen ze de eindstrijd tot en met veertien jaar niet bereikte. Het grootste talent sinds tijden uit de Leidse regio duldde nu geen tegen stand op haar weg naar de titel. De speelster van De Boekhorst moest alleen in de finale één set zwoegen tegen voormalig club genote Ruby Pennings. Pen- nings, tegenwoordig spelend voor Hillegom, maakte het Mens knap lastig door pas in de tiebreak van de eerste set te ca pituleren (10-8). De tweede set was de pijp echter leeg en won Mens eenvoudig met 6-0. Ingrid Kruit was een tweede plaats toebedacht bij de meisjes tot en met 16 jaar, Judith Ver- hoeff de eerste. Het liep alle maal anders. De Merenwijkse pakte de titel na een wedstrijd waarop Verhoeff waarschijnlijk niet al te graag terugkijkt. De speelster van Zee en Duin speelde ver onder haar niveau en ging dan ook kansloos on deruit: 2-6,4-6. Vanwege de geringe belang stelling bij de meisjes tot en met 18 jaar er waren slechts vier deelnemers werd het kam pioenschap in die categorie in een poulesysteem verspeeld. De Hillegomse Yvonne van Hens- bergen won al haar partijen en mag zich een jaar lang districts kampioene noemen. Maud Be- ran van Unicum werd tweede. Districtstrainster Jackie Rear- don was zeer te spreken over de verrichtingen van 'haar' kinde ren. „De finales mochten dan wel niet van zo'n hoog niveau zijn, maar tot aan de finales is er erg goed gespeeld. De kinderen waren ook erg sportief." Steeds meer kinderen krijgen overigens extra training bij privé-scholen en boeken goede prestaties. „Maar dat vind ik niet erg", al dus Reardon. „Ik denk dat het goed is dat er een beetje con currentie is. Er zijn wel kinderen die nu niet meer van mij les krijgen en toch kampioen wor den, maar ik kan nu eenmaal niet voor iedereen een goede coach zijn." Oegstgeest geeft de strijd op leiden* ron hoogendam tafeltennismedewerker Pecos/Oegstgeest heeft afgelopen zaterdag thuis tegen Bartok ver zuimd een goed resultaat neer te zetten. De Oegstgeester ploeg werd in de vijfde ronde van de tafeltenniscompetitie op een 8-2 ne derlaag getracteerd Hiermee zijn de kansen op lijfsbehoud in de ereklasse met nog een duel voor de boeg (uit tegen Odion) zo goed als verkeken. De marge met Odion, dat tegen het met slechts twee man uitkomende JCV met 8-2 won, bedraagt negen punten. In de degradatieduels kwam Herman van der Broek tot vier over winningen en won Friso Reitsma niets. De punten kwamen veelal uit het tweede paar met Ron Schipaanboord en Siem van der Valk. In het duel tegen Bartok (in de heenwedstrijd werd het 5-5) bleef alleen Van der Valk met zeges op Aarts en Franssen knap overeind. Njord-twee naar Glasgow amsterdam harm gusman De boordroeiers Boeder en Scholten van Njord deden afge lopen zaterdag wat er van hen werd verwacht: winnen in de ongestuurde twee voor roeiers lol 23 jaar. Hoewel het een ma tige race was in Amsterdam, bleek deze prestatie voldoende om het doel van dit seizoen te bereiken: uitzending in de on gestuurde twee naar de wereld kampioenschappen voor roeiers tol 23 jaar. Vorige week, tijdens de we reldkampioenschappen voor studenten in Polen, voer het duo een bijna sublieme race. Dat bracht hen toen de vierde plaats, op slechts een halve se conde van de zilveren medaille. Afgelopen weekeinde, voor ei gen publiek op de Bosbaan, tij dens de wedstrijden van de Am sterdamse Roeibond, ging het allemaal wat minder, maar nog Wi'l hard genoeg voor de over- winning. Een extra kans om vorm te to rn n aan de keuzecommissie onder leiding van Robbers moest het tweetal van coach i lost (aten schieten, i en s< hou derblessure van Boeder verhin derde hen aan de start te ver schijnen in de open categorie van de ongestuurde twee. Desalniettemin bleken hun prestaties voldoende om de tic kets naar Glasgow in de wacht te slepen. De wedstrijden van de ARB waren dit jaar ingeklemd tussen de nationale kampioenschap pen van vorige week en de in ternationale wedstrijden in Duisburg (junioren) en Luzern (senioren) van volgende weck. Als er al toppers meededen be schouwden die de races voor namelijk als training. Onder hen de junioren-dubbelvier met Sjoerd kruijff (Die Leyte), die gemakkelijk de enige tegenstan der versloeg. De ploeg van Ley- the coach Theo Noordman zorgde voor het spektakel van de dag door recht voor de, van wege de regen goedgevulde, tri bune een riem te verliezen, die twee stukken brak. Het leverde hen een staande ovatie op. Ook de lichte dubbelvier met Elzard Schipper (Njord) versloeg met gemak de enige tegenstander. Van de aanwezige subtoppers maakte vooral lansen (Njord) indruk met zijn overwinning in de lichte dubbeltwee met een roeier van Euros, (fok in de ove rige velden vielen de goede, si uil prestaties van roeiers van Njord en Asopos de Vliet op, zoals van Groot van Njord die de beginnelingen skif op zijn naam schreef. Lisse tipt Lugthart Jan-Willem Lugthart start als favoriet in het eerste B-toer nooi van het seizoen bij Lis- se. De Katwijker wordt on de plaatsingslijst gevolgd door Marcel Vink, Onno Guinau en Patrick Kieboom. Bij de vrouwen is Petra Wessels de grootste gegadigde voor de titel. De Hillegomse heeft Nathalie van der Voort, Ju dith Verhoeff en Madeion Verdegaal als concurrenten. Met de handen op haar mg tracht een finaliste bij het strafschoppentoemooi van v.v. Leiden goedkoop aan een doelpuntje te komen. foto henk bouwman Voetbalvereniging Leiden be leefde afgelopen zaterdag de fi nale van het vijftiende straf schoppentoemooi. Ruim dui zend voetballertjes en voetbal- stertjes hadden meegedaan aan de twee voorrondes. Carlo l'Ami van Heracles en Diane Koldri (voor de meisjes) moestén het doel zo goed mogelijk verdedi gen. Bij de jongens van zeven tot negen jaar maakten Leiden- spelers er een onderonsje van. Rogier den Hollander bleef Ar- noud Sickman en Wouter Fok- kema de baas. Tovik Maatoug van de fusieclub VCL won in de categorie tussen tien en twaalf jaar voor Dennis van Schie en Ramesh Atheunis. Richard l,ar- dé van UVS verschalkte L'Ami het meest bij de jongens tussen dertien en vijftien. Michel Schlagwein en Maurice Fransen werden twee en drie. Bij de meisjes tussen zeven en negen werd Lisanne van der Weydeti eerste voor Lisette Leu- rink en Myrddin 't Hooft. Leon- tine den Hollander (het zusje van Rogier) eindigde voor Christa Ouwehand en Celine karreman bij de meisjes tussen de tien en twaalf. Renate Kras van v.v. Leiden mocht de beker in ontvangst nemen bij de oud ste meisjes. Zij scoorde vaker dan Desiree Ouwehand en Mar scha Welling. De wedstrijd tus sen de old-stars en een Leiden- combinatie eindigde in een bloedeloze 0-0.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 16