Wellicht weer Leidse voetbalfusie SPORT «•~™~-»=S=,= GOS laat goede indruk achter Den Haag graaft verder aan eigen graf 'Hockeyteam heeft weer eigen gezicht' DONDERDAG 4 JUN11992 29 Besprekingen tussen Boshuizerkadeclubs LFC en UDWS Engeland zonder Barnes naar Zweden helsinki Het blessureleed van John Barnes kent dit seizoen geen grenzen. De vleugelspits van het Engelse nationale team en Li verpool moest gisteravond in de tiende minuut van het oefendu el in en tegen Finland (1-2) uitvallen met een gescheurde achil lespees. De eindronde van de Europese titelstrijd in Zweden gaat in elk geval aan hem voorbij. Barnes (28) maakte in Helsinki zijn internationale rentree na maanden vol kommeren kwel. Hij speelde dit seizoen slechts zeventien wedstrijden voor Liverpool. Een grove overtreding van verdediger Holmgren werd Barnes opnieuw fataal. Schotland kan niet imponeren oslo> Schotland zoekt nog naar de juiste vorm voor het EK in Zweden. De ploeg van bondscoach Andy Roxburgh bleef gister avond tegen Noorwegen steken op 0-0. De Schotten konden de 9000 toeschouwers in Oslo niet imponeren. Noorwegen hield Schotland, bij het EK de eerste tegenstander van Nederland, zonder veel moeite van scoren af. De bezoekers speelden in een veel te laag tempo en het raffinement in de aanvallende acties ontbrak. De Noren dwongen de meeste kansen af. Mechelen laat Preud'homme niet gaan mechelen Michel Preud'homme wordt door KV Mechelen aan zijn contract gehouden. De 33-jarige doelman van het Belgisch elftal, die een lucratief aanbod van de Italiaanse promovendus Brescia op zak had, heeft nog een tweejarige overeenkomst met de nummer drie van de afgelopen Belgische competitie. Uitstel van betaling voor VCV Zeeland middelburg De arrondissementsrechtbank van Middelburg heeft de profvoetbalclub VCV Zeeland voorlopig surséance van betaling verleend. De faillissementsaanvraag van de amateur club VC Vlissingen, die een vordering van 28.000 gulden op de profclub heeft openstaan, is daardoor opgeschort. De rechtbank heeft mr Van Everdingen aangewezen als bewindvoerder bij de profclub. Van Everdingen gaat de komende maanden onderzoe ken of de VCV Zeeland nog levensvatbaar is. Het voortbestaan van de VCV Zeeland staat of valt overigens met het verkrijgen van een licentie voor het volgend seizoen. Voetbalsters laten winst schieten drachten Het Nederlandse vrouwenelftal h jft de kwalificatie voor de kwartfinales van het Europese voetbalkampioenschap nog niet op zak. In Drachten kwam Nederland niet verder dan een gelijkspel (1-1) tegen Roemenië. Marjon van der Ploeg scoorde voor Oranje, dat eerder twee keer won van Griekenland. Op 23 september volgt de beslissing in groep vijf. Dan is de re turn tussen Nederland en Roemenië. Het elftal van bondscoach Derks heeft aan een puntendeling voldoende om zich bij de laatste acht te scharen. Van Berkel steviger aan de leiding surhuisterveen Arnold van Berkel blijft verbazen in het toernooi om de nationale damtitel in Surhuisterveen. De 19-jarige debu tant uit Waalre versloeg concurrent Wieger Wesselink gisteren in de zesde ronde, waardoor hij zijn totaal op negen punten bracht. Hein Meijer, die Ron Heusdens versloeg, staat met één punt achterstand alleen op de tweede plaats. Samenwerkingsverband wielervakbond met VVCS Er hangt weer een fusie in de Leidse voetballucht. Dit maal zijn LFC en UDWS de huwelijkskandidaten. Vorige maand zijn de eerste, voorzichtige stappen ondernomen om de twee clubs tot één vereniging samen te laten smelten. LFC-voorzitter Henk Nieuwenburg: ,,Maar voordat het zover is, moet er nog heel wat gebeuren.'' den haag anp De Vereniging van Beroeps Wielrenners (WBW) gaat nau wer samenwerken met de WCS (Vereniging van Contract Spe lers). Het overleg tussen de vak bonden heeft geleid tot een principeakkoord met een aantal afspraken. In het samenwer kingsverband behoudt de WBW de eigen identiteit. De WBW gaat de beroeps renners intensiever begeleiden op het gebied van contract- en transferzaken. Daartoe zal de amstelveen ad heesbeen gpd-verslaggever Direct na de teleurstellend ver lopen Champions Trophy in Karachi (4e), in februari van dit jaar, liet Hans Jorritsma sombe re geluiden horen over de ont- wikkeling van het nationale mannenhockey. Die kritische toon zette hij opnieuw stevig aan na de Europa Cup voor clubteams (met Pasen) en na afloop van de competitie. De bondscoach was van oordeel dat er veel te weinig werd ge traind door de clubs en weet de internationale terugval aan ge brek aan discipline en aan on voldoende atletisch vermogen. Na de 4-3 overwinning op Groot Brittannië op de eerste dag van het vijflandentoemooi in Amstelveen toonde de 65- voudige ex-intemational zich een stuk optimistischer over de progressie van zijn team dan hij recentelijk had gedaan. „Het belangrijkste", benadrukte hij naderhand ontspannen met een biertje in de hand, „is misschien wel dat het team langzamer hand weer een eigen gezicht heeft. Er staat een groep die heel gericht bezig is en een doelstelling voor ogen heeft. Dat heb ik vooral in Pakistan drie maanden geleden gemist." Het optimisme dat Jorritsma gisteravond uitstraalde en uit sprak is verklaarbaar. De be windvoerder ging er van uit dat hij met de geheel tot Barcelona vrijgemaakte internationals nog het nodige aan de samenstelling van de basisploeg zou moeten sleutelen. Maar hij lijkt snel de belangenvereniging bij het Cen traal Bestuur Arbeidsvoorzie ning (CBA) een verzoek indie nen voor een vergunning als ar beidsbemiddelaar. Ook de maatschappelijke be geleiding van profwielrenners wordt geïntensiveerd. Daartoe wordt gestreefd naar samen werking met de NSF en WVC. Om de commerciële belangen beter te behartigen zijn afspra ken gemaakt met Sport Promo tion BV. De WBW wil zich ook aansluiten bij het FNV. juiste balans te hebben gevon den. „Dat had ik niet verwacht", gaf hij later openhartig toe. „Ik moest op zoveel plekken spelers inpassen." Vooral de ontwikkeling van relatief jonge en onervaren in ternationals als Leo Klein Geb- bink, Wouter van Pelt, Pieter van Ede en de gretigheid van de routiniers heeft Jorritsma be hoorlijk verrast. Met doelman Bart Looye (voor routinier Frank Leistra) vormde het eer der genoemde viertal met alleen Floris Jan Bovelander als gelou terde kracht de meest onerva ren defensie van het Neder lands team sinds decennia. Ondanks alle loft kon Jorrits ma niet ontkennen dat de drie goals die de Britten produceer den (strafbal Potter en twee strafcomers Hill), te veel van het goede waren. Op het moment was de afstand (3-0 via goals van Parlevliet, Weterings en Van Grimbergen) en 4-2 (treffer van Brinkman) al voldoende om geen knieval te hoeven maken. „Maar", gaf de coach toe, „we gingen bij die voorsprong col lectief lopen dollen. Zoiets kun je je natuurlijk op dit niveau niet permitteren." Zelfs niet tegen Groot Brittan nië, dat sinds het binnenslepen van het olympisch goud in Se oel vier jaar geleden, geen enkel aansprekend internationaal re sultaat meer afdwong. De olym pische toekomst gaat er pas echt vrolijk uitzien wanneer Oranje ook tegen Spanje (mor gen). Duitsland (zondag) en Pakistan (maandag) aantoont op het goede spoor te zitten. leiden rob onderwater De Leidse Football Club is in elk geval bijzonder enthousiast. Het liefst zou LFC een grote club aan de Boshuizerhade willen stichten. Maar Nieuwenburg heeft alleen bij buur UDWS ge hoor gevonden. VNA en Leids- che Boys wijzen de plannen vooralsnog af. Voorzitter Thijs Neuteboom van Leidsche Boys peilde onlangs de meningen onder de leden en kwam tot de conclusie dat er voorlopig niet naar een partner gezocht hoeft te worden. „We draaien lekker en zijn voor afdelingsbegrippen een grote club. Iedereen vindt dat we op deze weg moeten doorgaan. Wie ben ik dan om een fusie te willen", aldus Neu teboom. VNA-secretaris Koster houdt de fusieboot evenzeer af. „Maar dat is mijn persoonlijke mening hoor. Waarom fuseren als het goed gaat? Laat ons meer lekker doorgaan. Financieel kunnen we het bij voorbeeld makkelijk redden." Eagles profiteert deventer anp Go Ahead Eagles heeft in de herkansing een grote stap naar de eredivisie gezet. De verlie zende finalist van de nacompe- titie zegevierde gisteravond in Deventer met 3-0 over FC Den Haag in een duel dat voor rust een half uur werd onderbroken door een rel in het Haagse sup portersvak. Nummer zestien van de ere divisie moest een maand wach ten op de kans op behoud. De ploeg was ondanks vier oefen partijtjes het wedstrijdritme en balgevoel totaal kwijt. Dit kwam onder meer tot uitdrukking in vijf gele kaarten en een gruwe lijke blunder van doelman Stam. Houtman FC Den Haag hoopte te doen zoals BW Den Bosch - met ver dedigend spel een gelijk spel, desnoods een kleine nederlaag, mee naar huis nemen en het in eigen huis afmaken. Daartoe werd spits Houtman als stopper ingezet. Den Bosch verloor in Deventer met 0-1 en won thuis met 3-0. Tot de rust lukte het Den Haag de nul te houden, omdat de thuisclub ook niets presteer de. In de tweede helft liep FC Den Haag zo te knoeien, zoals zo dikwijls dit seizoen, dat Eagles naar 3-0 kon uitlopen. Henk de Bolster. foto archief Henk Nieuwenburg beweert dat er ook een niet-Boshuizer- kadeclub bij de besprekingen is betrokken: FC Rijnland. Na vraag leert echter dat die club niet geinteresseerd is in op nieuw een fusie. Rijnland is twee seizoenen geleden voort- Eerst verschalkte Buisman doel man Stam op zijn verkeerde been met een kopbal. In de 75ste minuut kon Boere simpel 2-0 intikken nadat Stam, geheel vrij, de bal had laten glippen. Dat doelpunt leidde min of meer de ondergang van FC Den Haag in. De eredivisie- ploeg probeerde de aanval wel te zoeken, maar het enige resul taat was dat het team nog een derde goal te slikken kreeg. In valler Heering sprintte in de gekomen uit Oranje Groen en ZLC. Zoals UDWS een huwelijk is tussen LDWS en Unitas Lei den. Voorzitter Arnoldus van Rijnland: „Als er gefuseerd moet worden, dan zal ik daar niet bij zijn. Ik ben net bekomen van de beslommeringen rond de ver huizing. Ik ben de laatste die zegt dat het uitermate goed gaat met Rijnland. Maar met wat meer medewerking van de le den komen we daar wel boven op." Wellicht is Nieuwenburg in verwarring gebracht door de aanwezigheid van Henk de Bol ster, invloedrijk lid van Rijn land, bij de besprekingen tussen LFC en UDWS. De Bolster heeft de gesprekken als privé persoon bijgewoond. Bouwondernemer De Bolster droeg tijdens die ge spreksronde grootse plannen aan. Als LFC en UDWS beslui ten om in de nabije toekomst samen te gaan is de kans aan wezig dat er een sporthal ver rijst aan de Boshuizerkade. Henk Nieuwenburg: „Het is niet zo dat LFC het water tot aan de lippen staat, maar we moeten verder kijken dan onze neus lang is. Regeren is ook in de voetballerij vooruitzien. Daarom heb ik een tijdje gele den toenadering gezocht tot VNA en Leidsche Boys. Alleen ruimte en prikte de bal in de verste hoek. De overwinning was ver diend. FC Den Haag had aan vallend niets laten zien. In ne gentig minuten werd alleen naast en over geschoten, doel man Ensink hoefde niet één schot of kopbal uit zijn doel te houden. Na de derde treffer probeer den de Haagse supporters de wedstrijd voortijdig te laten af breken. De ME greep vlot in, Leidsche Boys was enthousiast, maar de leden floten het be stuur terug." Dus bleef UDWS over. Secre- waarna scheidsrechter Uilen berg de partij liet uitspelen. Opgefokt De eerste promotie/degradatie wedstrijd leverde voetbal op zoals voetbal niet bedoeld is. Het belang was zo groot ge maakt, dat een aantal spelers (Gentile. Van Eijkeren) opgefokt ronddoolde. Gentile gebruikte zijn benen zo vaak als scheer mes, dat hij tegen zichzelf be- taris Henk Piket van de nieuw bakken derdeklasser oordeelt dat er niet al te veel conclusies aan het eerste gesprek verbon- foto» anp schermd diende te worden. Uilenberg trok in totaal zeven keer de gele kaart. Daarmee was hij coulant. Hij reageerde vol gens de regels toen de suppor ters tribunestoelen afbraken: mm cm iii mi te bestoken en later om de spelers op het veld te bekogelen. De afkoelingspe riode in het stadion hielp, al bleef de sfeer uitermate broeie rig. In de stad gingen de onlus ten verder, waarbij tientallen gewonden vielen. den moeten worden. Piket: „Maar ik geef toe. een fusie be hoort tot ae mogelijkheden. We moeten gewoon eerlijk zijn. Met LFC gaat het niet denderend en met UDWS evenmin. Het effect van de fusie is bij ons alweer uitgewerkt. Het ledenbestand loopt terug. Omdat het ver schrikkelijk duur is om een cluppie als UDWS draaiende te houden, is het misschien beter rond te kijken. Op zo'n moment moet je je afvragen of een fusie niet het beste is. Piket gelooft niet dat een fusie met LFC supersnel (zoals die tussen LDWS en Unitas) zal zijn beklonken. „Ik moet eerlijk zijn: tussen sommige leden van LFC en UDWS botert het niet. Dan gaat het vooral om de oudere mensen. Maar als die een beetje aan het idee zijn gewend, ko men de clubs misschien tot el kaar Piket vermoedt dat het bin nen nu en drie jaar tot een hu welijk met LFC kan komen. „Het is allemaal afhankelijk van de opstelling van de gemeente. Stel dat die woningen wil bou wen op de velden die overblij ven aan de Boshuizerkade. dan zal het de totstandkoming van een fusie zeker versnellen Dan /uilen VNA en I sitbcht Bt ij i ei misschien ook aan moeten ge loven." Sensationele zege IJsland op Hongarije BUDAPEST SID Hongarije is het kwalificatie toernooi voor de eindronde reldtitel met een blamerende nederlaag begonnen. De Oosteuropeanen verloren de thuiswedstrijd tegen het nie tige IJsland met 1 -2. In groep 5 neemt Hongarije nu de laatste positie in. De Hongaren gingen voortvarend van start. Al na drie minuten opende Feye- noorder Kiprich de score. I >e vroege treffer maakte de thuisploeg echter slordig en gemakzuchtig. Het strijdbare IJsland strafte de laconieke instelling bij Hongarije via Orlygsson en Magnusson na de rust pijnlijk af Albanië boekte het eerste succesje in het WK-kwalifica tietoernooi. De bescheiden Balkan pjoag Mm i «ooi «i gen publiek Ütouwen met 1- 0 de baas. Voor Litouwen was het de tweede nederlaag. Albanië verloor in groep 3 eerder van Spanje (0-3) en Ierland (0-2). België heeft in de kwalifi catieronde voor het emdtoer- nooi "in dr wnldtlnl de tweede zege geboekt. De ploeg van bondscoach Pol van liimst won met de nodi ge moeite van het zwakke team van De Faeróer 3-0. Al bert en Wilmots (2x) scoor den. Eerder werd Cyprus met minieme cijfers (1-0) versla gen Met Roemenie gaat Bel gië in groep 4 ongeslagen aan dc leiding. Denen na rust weggespeeld Aleinikov (GOS) draait de verkeerde kant op. De Deen Kim Vilfort is zijn tegenstander. foto Epa gpd-verslaggever Het GOS is praktisch klaar voor het F.K, De nemarken niet. Gisteravond hielden de twee landen elkaar in Brondby in evenwicht (1-1), maar die score deed de verhoudingen geweld aan. De Denen komen lucht en kwaliteit te kort, de Russen alleen nog wat fysieke scherpte. De Deense coach Möller Nielsen had dus gelijk gehad. Voor het duel zei hij nog blij te zijn met een sterke tegenstander als laatste test voor Zweden. „Vroeger stelden de Rus sen op toernooien nooit veel voor, ver van huis en de wodka. Maar de meeste interna tionale spelen nu in het buitenland De ou de beperkingen gelden niet meer." Dat bleek in Brondby. GOS-trainer By- chovets presenteerde een elftal met maar drie spelers uit de Russische competitie. Hij had zelfs een ploeg kunnen maken met lou ter'buitenlanders'. Blunder Een van de drie spelers uit de thuis-compe- titie, siopper Tskhadadze van Spartak Mos kou, werd trouwens al voor rust van het veld gehaald, enkele minuten badat hij een afschuwelijke blunder had gemaakt door slap terug te spelen op zijn keeper, met de Deense spits Cnristensen in de buurt: 1-0, De wissel werd eigenlijk 'doorgevoerd' door Mikhailichenko, de ster van Glasgow Rangers en de sterke man in de Russische selectie. Meteen na de score van Christen sen rende hij naar de Russische bank om met een wisselgebaar aan te geven dat Tskhadadze diende te gaan douchen Het was op dat moment een goedkope, maar verdiende goal van Denemarken, dat fris en vrolijk speelde in de eerste helft, laudrup en Povlsen zorgden daarhi| voor de dreiging. Christcnsen voor de doelpogin gen. De spits van Schalke 04 raakte een keer de paal en miste het doel bij twee andere gelegenheden slechts op het nippertje. De Russen maakten zich pas na de pauze kwaad. Toen was een simpele verhoging van het tempo voldoende; de Denen kwa- Opvallend bij Oranje-tegenstander GOS was het spel van Kuznetzos De rooie reus. die in '88 de finale legen Nederland miste door een ongelukkige schorsing, speelde een geweldige partij als libero. Op het von ge F.K was Kuz.netzov, ploegmaat van Mik hailichenko bij Glasgow Rangers, nog voor stopper lex Schoenmaker, namens de KNVB spionerend in Brondby, was het ook opge vallen dat de Russen verder zijn dan de De nen .liet is een ander team dan we ken nen. Voor rust speelden de Russen onrustig, na rust waren ze goed tot zeer goed. Ik moet er wel bij zeggen dat dc Denen na een uur op waren. Dc Deense bondscoach Richard MAller Nielsen was tevreden over de wedstrijd. „Sommige spelers waren volkomen kApot na afloop. Povlsen al veel eerder, die heb ik (lus gewisseld Het geeft aan dat we nog niet in topvorm zijn. Met het spel ben ik daarom tevreden. De conditie komt wel. wc hebben nog een volle week." Beleefd rdrcefin beleefd Zijn collega Bychov heid „De Denen worden een zware tegen stander in de groep van Engeland." (K-er zijn eigen ploeg zei Rychovets „Ik ben zeer tevreden. Voor rust liepen dc combinaties niet bij ons. na rust ging dat veel beter. Fy siek zijn we nog niet Helemaal klaar De supporters van FC Den Haag houden huis In de Deventerse Adelaarshorst. De wedstrijd moest enkele minuten worden gestaakt. pp.ta' PENTAX

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 29