Agassi klaar voor wraak op Courier Sport <iA. ■- Leconte brengt Fransen in extase DONDERDAG 4 JUN11992 Quick Boys 2 vanavond tegen EDO katwijk De reserves van Quick Boys strijden vanavond op Nieuw Zuid om het kampioenschap van Nederland. Tegenstan der is EDO 2 uit I laarlem. Vorige week wonnen de Katwijkers reeds met 4-0 in de Spaarnestad. Het algeheel kampioenschap voor reserve-elftallen kan Quick Boys derhalve nauwelijks ont gaan. De aftrap is om 19.00 uur. Joop Piket met wit onderuit leiden In de strijd om de Leidse schaaktitel zijn tijdens de derde ronde de eerste rake klappen onder de favorieten gevallen. Titel verdediger Joop Piket gleed met de witte stukken stevig onderuit tegen de hoop van Katwijk: Arno Sprinkhuizen. LSG'er Ik Oei maakte korte metten met clubgenoot Henk van Putten. Leon Konings voldeed wel aan het verwachtingspatroon door met zwart gedecideerd van Anne Reedijk te winnen. Als vierde man voegde Mark Thiele zich bij de spelers met de maximale score van drie uit drie, door Alphenaar Leen de Jong klop te geven. Mark Irwin miste die kans door een nederlaag tegen Job Dele- marre. De vierde ronde zal het koplopersveld in het Antonius- clubhuis ongetwijfeld verder decimeren. Rentree Krabbe in eigen woonplaats neubrandenburg» Katrin Krabbe is ingeschreven voor de regiona le wedstrijden, die zaterdag 13 juni in haar woonplaats Neu brandenburg worden gehouden. De tweevoudige wereldkam pioene op de sprint verwacht voor het eerst sinds het opheffen van haar schorsing weer te kunnen starten. De Duitse is in af wachting van de beslissing van de Internationale Amateur Atle tiek Federatie. Een arbitragecommissie van de IAAF komt deze maand in l.onden bijeen om te besluiten over de deelneming van Krabbe en haar teamgenotes Silke Möller en Grit Breuer aan de Olympische Spelen in Barcelona. Tegenslagen voor basketbalteam Groningen Het Nederlands mannen-basketbalteam wordt, in de aanloop naar het pré-Olympisch toernooi in Spanje, achter volgd door tegenslagen. Gisteren raakte tijdens de trainingTico Goopcr aan een knie geblesseerd. Hij miste daardoor de derde wedstrijd van het internationale toernooi in Groningen. Neder land leed de derde achtereenvolgende nederlaag, 70-80tegen Is raël. Bondscoach Randy Wiel moest het in de Evenementenhal ook stellen zonder Chris van Dinten. De speler van landskam pioen Den Helder ontbrak wegens privé-onr tandigheden. Het driedaagse toernooi in Groningen werd gewonnen door Slove- Vermoeide Vanderlijde naar finale berlun Arnold Vanderlijde heeft de finale bereikt van het inter nationale bokstocrnooi in Berlijn. De Limburgse zwaargewicht won gisteren op punten (12-9) van de Deen Hulstrom. Vanderlij de had het niet gemakkelijk. In zijn derde partij in drie dagen in de warme en benauwde hal van Dynamo Berlin oogde hij ver moeid. Morgen bokst Vanderlijde in de finale tegen de Duitser Teuchert. 'Michael Jordan Show' Chicago De 'Michael Jordan Show' draaide op volle toeren, vannacht in de eerste wedstrijd van de NBA-finales tussen de Ghicago Bulls en de Portland Trailblazers. Wereldkampioen Chi cago won dat eerste duel in de serie die maximaal zeven wed strijden duurt, zeer overtuigend met 122-89. Michael Jordan speelde in de eerste helft basketbal van een andere planeet. De superster scoorde daarin liefst 35 punten, waarvan 21 uit drie punters. Portland keek machteloos toe. Ook toen coach Phil Jackson zijn grote smaakmaker in de tweede helft veel op de bank hield en hij de reserves de zaak liet afmaken. Vrijdagnacht (Nederlandse tiid 3 uur) wordt de tweede wedstrijd gespeeld. Plaats van handeling is dan andermaal het Chicago Stadium. Amerikanen voelen zich thuis op Roland Garros Het Amerikaanse tennis begint Parijs weer langzaam te veroveren. In de afgelopen drie jaar stond er steeds een 'yank' in de finale van Roland Garros en ook komend weekeinde zal de VS weer zijn vertegenwoordigd in de eindstrijd. Gisteren werd in het opnieuw door regen geteisterde toernooi duidelijk dat lim Courier en An dre Agassi in de halve finales tot elkaar zijn veroordeeld. De fina le van '91 wordt als het ware vooruitgespeeld deze keer. Want eigenlijk hadden deze twee hardhitters uit de school van Nick Bolletieri natuurlijk pas zondag op het court central moeten staan. Nu staat de strijd tussen de 'white caps' beiden zijn op de baan getooid met een baseball-petje al voor mor gen op de rol. In 1988 luidden de Amerika nen nog de noodklok op Roland Garros. Ze hadden sinds '55 (Tony Trabert) geen titel meer gepakt bij de Open Franse. En ook in andere Grand Slams ging het ze steeds minder voor de wind. De opvolging van Jimmy Connors en John McEnroe wil de maar niet vlotten. Oké, er was ene Agassi, maar het bruta le ventje had tot op dat moment nog niet veel gepresteerd. Een sportnatie leek af te glijden, al thans op tennisgebied. Arthur Ashe werd erbij ge haald door de Amerikaanse ten- nisbond (USTA). Hij zou een speciale commissie gaan leiden om de VS weer aan de top te brengen. De vraag is of de snelle terugkeer van Amerika aan het front de verdienste is van Ashe en zijn commissie. Feit is dat de laatste vier jaar de Amerikanen weer domineren op Roland Garros. In '89 pakte Michael Chang de titel en vorig jaar was Jim Courier de beste. Tussen door stond Agassi in de eindstrijd die hij verloor van Andres Gomez. Dit jaar trekt Amerika de lijn door. Kleurrijk Het gravel 'smaakt' de Amerika nen weer best. Bij het genoem de trio voegde zich de afgelopen jaren nog een wereldtopper die als een komeet omhoog schoot, Pete Sampras. Hij won in 1990 zelfs verrassend de US Open. Van het viertal Courier- Chang-Sampras-Agassi, is laatstgenoemde met afstand de kleurrijkste. Maar ironisch ge noeg is hij ook de enige die nog geen Grand Slam-toemooi won. En dat steekt het 22-jarige idool. Agassi is een veelbesproken tennisser die door zijn extra-va- gante gedrag en kleding miljoe nen boeit. Sponsors zien in de glamourboy een perfecte recla mezuil en sloten miljoenencon tracten met hem af. Van racket firma Donnay krijgt hij bijvoor beeld gedurende tien jaar twin tig miljoen dollar. En dat is waarschijnlijk nog maar een schijntje van het bedrag dat hoofdsponsor Nike in de speler stopt. Volgens vele criticasters strijkt Agassi het bedrag op van een veelvoudig wereldkampioen terwijl hij nog nooit een van de vier belangrijkste toernooien heeft gewonnen. Dat geeft de langharige tennisser met de op vallende oorbel en sinds kort een ringbaardje trouwens zelf volmondig toe. „De meeste mensen moeten eerst hard wer ken voor hun geld. Het lijkt erop dat het bij mij omgekeerd werkt", vertelde Agassi onlangs in een interview. Het heeft hem er niet van weerhouden om al 25 auto's aan te schaffen, waar onder een Ferrari, een Lam borghini en enkele Cadillacs. Door zijn landgenoten wordt hij altijd een beetje meewarig aangestaard. Chang, Courier en Sampras zijn serieuze jongens en wars van uiterlijk vertoon. De tegenpolen van Agassi. Ze krijgen pijn in de ogen van de neonkleuren die hun collega draagt op de baan. Speldeprik Hoewel de 20-jarige Sampras gisteren in de kwartfinale slecht speelde en roemloos tenonder ging tegen Agassi (6r7, 2-6, 1-6) gaf hij na de wedstrijd nog even een speldeprikje. „Ik wens An dre het beste toe. Maar hij heeft in tegenstelling tot ons nog geen Grand Slam gewonnen." Agassi moet oppassen dat hij niet de geschiedenis ingaat als een stripfiguur. Aan de andere kant: hij is nog jong. En eerlijk is eerlijk, zijn tennis in Parijs is weer van een prima niveau en belooft veel voor het duel tegen de onverstoorbare Courier. Dat laatste mag enigszins ver bazingwekkend worden ge noemd, want na zijn verloren fi nale van een jaar geleden raakte Agassi lange tijd geen bal meer fatsoenlijk. Hij verloor in veel toernooien in de eerste of twee de ronde. De slechte reeks trok hij dit jaar door. Zelfs Jacco El- tingh kon van de ontspoorde topper winnen in Barcelona. Agassi duikelde naar een plaats ver buiten de top tien (17). Hij hervond zich echter weer op tijd voor Parijs. In het toer nooi van Atlanta won hij de fi nale (van Sampras). Gisteren was hij ook vol vertrouwen voor de ontmoeting met Courier (die won in vier sets van Goran Iva nisevic. 6-2, 6-1, 2-6, 7-5). „Het kan me niet schelen wie er vrij dag aan de andere kant van het net staat. Ik wil dit toernooi ge- keer winnen", aldus t strijdlustige Agassi. parus rob van der zanden Henri Leconte op het moment dat het met hem niet zo goed ging. Na de tweede verloren set stort hij zich op het gravel. Uiteindelijk zo de Franse publiekslieveling toch aan het langste eind trekken. foto epa een staande ovatie. En hij scoorde er nogal wat in de bijna vier uur durende wedstrijd. Na 6-7 (8-10) en 3-6, knokte de linkshander zich op een formi dabele manier terug. Drie keer 6-3 werd het en de 21-jarige Zweed werd gestoord van de schreeu wende mensen op de tribune. Dat moet Haarhuis ook gevoeld hebben bij de US Open van vorig jaar. toen hij Connors doorgang moest verlenen. Het 'Allez Henri' klonk nog lang na toen de laatste bal was geslagen. Als een volksheld werd Leconte in de armen gesloten. Dat hij in hetzelfde stadion en waarschijnlijk door dezelfde mensen al eens een landverrader werd genoemd (Leconte verhuisde jaren geleden naar Zwitserland) was op slag vergeten. „Het publiek gaf me waanzinnig veel energie", aldus de winnaar na afloop. Morgen zal Stade Roland Garros opnieuw tril- De Fransen kunnen wel eens overdrijven in hun chauvinisme, maar gisteravond hadden ze reden om uit hun dak te gaan. Hun eigen 'Riton' zoals de bijnaam van Henri Leconte luidt had het gepresteerd om na twee verloren sets de partij tegen Nicklas Kulti toch nog naar zich toe te trek ken. En dus brandde een volksfeest los in Stade Roland Garros. Laat dat maar aan de Fransen over. De Ameri kanen hebben Jimmy Connors, die ze tot aan zijn dood zullen toejuichen. Frankrijk heeft 'Henri le Roi'. Zoals Connors de US Open vorig jaar tot een feest maakte door de halve finales te bereiken op zijn oude dag, zo ging Leconte gisteren ook te werk. Na ieder punt kreeg de 28-jarige Leconte len. SCOREBORD (Spa) 49.12.50. 2 Chioccioli ziet nog kansen op eindzege Giro imola sid/rtr Franco Chioccioli gaf gisteren zijn deelneming aan de Giro d'Italia nog enige glans mee. De winnaar van vorig jaar peda- leerde tot nu toe, op eerbiedige afstand van leider Miguel Indu- rain. arfoniem in het grote pelo ton mee. In de elfde etappe liet de 32-jarige Italiaan zijn gezicht van voren zien. Chioccioli legde 25 kilometer voor het einde van de 233 kilo meter lange rit van Montepul- ciano naar Imola het funda ment voor de beslissende ont snapping. Gezelschap kreeg hij direct van I.ietti, later van Pagn- in. Het trio bouwde een voor sprong van ruim twee minuten op. De winnaar van de sprint voor-drie moest door de finish- foto worden bepaald. Pagnin won, voor Lietti en de moege streden Chioccioli die in het klassement klom naar de ne gende plaats, op 3 minuten en 26 seconden van leider Indu- rain. Chioccioli gelooft nog in zijn kansen: „Hopelijk komen de twee minuten die ik nu ge wonnen heb me later nog t De Belg Wilfried Nelissen be haalde in de derde etappe van de Dauphiné Libéré zijn tweede dagzege. Jean-Paul van Poppel kon zich niet mengen in de eindsprint. De Nederlander stapte onderweg af. Luc Leblanc bleef leider in het algemeen klassement De tweede etappe in de Ron de van Asturië werd op smaak gebracht door een lange solo van Erwin Nijbocr, die uiteinde lijk nog meer dan elf minuten vertraging opliep. Alfonso Gu tierrez won de massasprint. De Zwitser Alex Zulle behield de leiding in het algemeen klasse ment. F.rik Breukink is met een vijfde plaats op 36 seconden achterstand de beste Nederian- da 20 00-21 00EURO Atletiek

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 28