3M Voorschoten mist de boot Den Dungen legt Ter Leede lam SlaapkamerCentrum Sport Haasnoot houdt balletje hoog tijdens Teceptie 'Plakker' Hazeleger pakt gouden plak MIPII TsaTOir.fl €XTRM Oaakron POSTBANKite) ERICA VRIJDAG 29 ME11992 30 REDACTIE HERMAN JOUSTRA* Overwinning reserves Quick Boys haarlem De reserves van Quick Boys hebben een grote stap in de richting van het landskampioenschap voor reserveteams ge zet. De zaterdagkampioen uit Katwijk versloeg gisteravond in I laarlem EDO 2 met klinkende cijfers: 0-4. De ploeg van Freek Ricnks kwam voor rust via doelpunten van Jacco Heringa. Mar cel Harteveld en Cees Varkevisser op een 0-3 voorsprong. Na rust scoorde Varkevisser de vierde treffer. Volgende week don derdag wordt de return op Nieuw Zuid gespeeld (19.00 uur). Quick Boys 2 kan dan voor de tweede maal het landskampioen schap veroveren. Eerder lukte dit in 1990. Mark Rasch zegeviert in klassieker scheemda» Mark Rasch verkeert nog steeds in topvorm. De sterkste wieleramateur van Swift-Casba in Olympia's Tour was gisteren de snelste in een klassieker in Scheemda. Zijn ploegge noten Erik Boogaard (achtste). Mark Varkevisser (14de) en Mare Faas 16de) kwamen eveneens goed voor de dag. Bij de vrouwen legde Petra Grimbergen beslag op de vierde plaats. Een dag eer der had de Rijnsburgse een tijdrit in Scheemda als zesde vol tooid. Marion Borst uit Leiderdorp werd gisteren elfde en eergis teren vijftiende. Sprankje hoop voor Oegstgeest oegstceest De tafeltennissers van Pecos/Oegstgeest hebben gisteren een hectisch duel tegen Odion in de derde ronde van de degradatiepoule met 6-4 gewonnen. Door deze zege zijn de kan sen op lijfsbehoud inde eredivisie toegenomen voor de( )egst- geestenaren. Doordal het duel JCV-Bartok in 4-6 eindigde staan de vier ploegen dicht bij elkaar (Bartok en Odion 16 en Oegst geest en JCV 14 punten). In de Voscuijl was er een hoofdrol weg gelegd voor Siem van der Valk. Nadat hij zich eerst had ontdaan van Ernst, stelde hij in de spannende laatste partij tegen de taaie verdediger Kruisselbrink de zege veilig. De overige partijen kwa men op naam van Herman van der Broek. Ron Schipaanboord en de dubbel Schipaanboord/Van der Valk. Docos in Bodegraven tegen Stolwijk leiden Stolwijk is de laatste hindernis die Docos op weg naar de derde klasse moet nemen. De Leidse zondagamateurs spelen aanstaande zondag om 17.00 uur in Bodegraven op sportpark Zuid aan de Groene Zoom de beslissingswedstrijd tegen de win naar van de nacompetitie van de vierde klasse B. Stolwijk had aan een gelijkspel (2-2) tegen Unio voldoende om zich te plaat sen voor het duel tegen Docos. Ronde van Mijdrecht voor Kleinveld mijdrecht» Gerrit Kleinveld heeft de ronde van Mijdrecht voor B-amateurs gewonnen. De renner van RTV De Bollenstreek sprong gisteren weg uit een kopgroep van twaalf man en finishte met een voorsprong van 25 seconden. De ex-A-amateurs Gert Visser en Kees Slinge eindigden als tweede en derde. Peter Uit- tendaal werd zesde. Van den Burgh houdt voorsprong vast Dordrecht Casper van den Burgh heeft de kwarttriathlon van Dordrecht op zijn naam geschreven. De Leidse triatleet had gis teren na de onderdelen zwemmen (1500 meter) en wielrennen (38 kilometer) al zon voorsprong opgebouwd, dat niemand hem op de afsluitende tien kilometer hardlopen meer kon achterha len. De eindtijd van Van den Burgh bedroeg 1.50.12. Perry Hui- zer uit Alblasserdam werd op anderhalve minuut tweede. Driemaal is bij Voorschoten geen scheepsrecht. Na de kampioenscompetitie, de nacompetitie en de beslis singswedstrijd tussen de klasseperiodekampioenen van gisteren, dolf de ploeg van Leo Holl op het ARC-terrein in Alphen aan den Rijn het onderspit tegen De Jodan Boys, winnaar van de nacompetitie in vierde klasse A. Perry Berk, de onvermoeibare luitenant van 'captain' Hein de Graaff, maar door een dijbeenblessure gehandicapt in zijn bewegingen, verwoordde de Voorschotense bitter heid na de zware 4-1 nederlaag. „We hebben alle kans gehad om te promoveren en nu grijpen we naast alle hoofdprijzen." knappe inleidingen van Goudse kansen werd hem dat vergeven. De rol van Van Kersbergen werd vlak voor rust overgeno men door de rappe Ard Keus. Zijn ^cties leverden De Jodan Boys treffers op van Ard Blok en Peter Vergeer (2-0) en waar schijnlijk bezorgden de tegen stander waarschijnlijk een min derwaardigheidscomplex. Het siert de Voorschotense verdedi gers dat zij niet aan de noodrem trokken. Alleen Jan de Graaff deed dat eenmaal. Na de schit terende 2-1 van Chris Morgen land, pakte hij Edwin de Bruin vast, wat door de uitstekende arbiter Van Zijl met een penalty werd bestraft (3-1). ruud pattiapon Het tamelijk groot uitgevallen verlies wilde Berk enigszins re lativeren. „Wc hebben het vrij zwaar gehad. Zo'n lang seizoen breekt onze jonge ploeg nu op." Berk (29) geldt samen met Hein de Graaff en Jan Bogerd als routinier. Jonge knapen als Frank de Zwart, Arwin Visser en Dave van Tol zijn inmiddels door Holl ingepast, maar mis sen nog de ervaring om een slimme en geroutineerde ploeg als De Jodan Boys van promotie af te houden. Dat lukte dan ook niet, hoewel De Zwart al in de eerste minuut op de paal mikte. Een treffer had de vermoeid ogende Voorschotenaren wel licht een andere wedstrijd be zorgd, maar in plaats daarvan mocht doelman Jos Loose voortdurend zijn kunsten verto- Dat kwam vooral door Hans van Kersbergen, ooit woonach tig in Gouda, maar zeven jaar geleden neergestreken in Voor schoten. „Deze wedstrijd had voor mij iets extra's," aldus de 31-jarige buurman van de Voor schotense aanvoerder. „Hein de Graaff en ik gaan zowel binnen als buiten het veld goed met el kaar om. Daarom was het ook fantastisch om hier tegen hem te spelen." De fysiotherapeut wilde zich blijkbaar zo manifes teren dat hij soms vergat dat er nog tien andere spelers in het veld stonden, maar gezien zijn Met nog zeven minuten op de klok zocht Voorschoten herstel (Berk: „Dat is typisch Voorscho ten, ze blijven toch werken") waarmee de dekselse Keus nog meer ruimte kreeg. De gretige Gouwenaar verleidde de onge lukkige Bogerd tot een eigen doelpunt (4-1), waarmee De Jodan Boys helemaal zeker was van promotie. Van Kersbergen: „In de derde klasse zullen we wel geen hoogvlieger zijn. Qua voetbal zijn we namelijk verge lijkbaar met Devjo of Zevenho ven. Hoewel, die spelen nu in de tweede klasse." katwijk» Quick Boys is nog lang niet uitgevoetbald. Onder toeziend oog van zijn ploeggenoten vertoont Kees Haasnoot zijn kunsten tijdens de kampioênsreceptie van de Katwijkse zaterdageersteklasser. Jan Jeroen Schaap. Marco Ruwaard, Martin Rog, Richard Hoogervorst, Floor van Duyn en Gert Aandewiel blijven aan de kant. foto loek zuyderduin Het Brabantse Den Dungen heeft een lelijke streep door de rekening van Ter Leede ge haald. De voetballende vrouwen uit Sassen- heim, die bij winst kampioen van Neder land zouden zijn, verloren gisteren op eigen terrein met 2-1 Daardoor is de strijd om de landstitel weer volledig open. Zelfs Wart- burgia kan als het de twee laatste wedstrij den wint nog aanspraak maken op de titel. Ter Leede ging goed van start en kwam na tien minuten op een verdiende voor sprong. Na een scherpe voorzet van Anette Beerendonk miste keeper Silvia Wiedijk de bal volledig en in de daarop volgende scrimmage scoorde Nathalie Geeris 1-0. Daarna leed Ter Leede gaandeweg meër balverlies. Ook Geeris kon niet meer als aanspeelpunt worden gebruikt, want na haar doelpunt werd zij voortdurend door twee speelsters op de huid gezeten. Toch kwam de gelijkmaker als een verassing, want Ter Leede gaf weinig kansen weg. Vijf minuten voor de pauze gaf Ria Vestiens echter een voorzet, die maar net tot hoek schop kon worden verwerkt. Na de corner glipte de bal door de handen van keeper Jo- landa de Vries en kwam voor de voeten van de geheel vrijstaande Annet Smits, die het leer moeiteloos binnenschoof. In de tweede helft had Den Dungen op het middenveld een overwicht. De passes bij Ter Leede kwamen niet meer aan en Geeris liep ^r verloren bij, goed afge schermd door haar twee bewaaksters. Het gemis van de geroutineerde krachten Do- rien van Nobelen (blessure) en Gaby Knol (in het buitenland) brak Ter Leede op. Steeds meer verloor het de greep op de wedstrijd en Den Dungen combineerde een aantal keren gevaarlijk. Uit één van deze aanvallen haalde Nancy Lieshout van de rand van het zestienmetergebied vernieti gend uit: 1-2. Het duurde even eer Ter Leede deze klap te boven was en in de komende paar minu ten wankelde de ploeg. In het laatste kwar tier hervonden de Sassenheimers zich enigszins, maar de tegenstoten misten de nodige samenhang en de eerder zo kwets bare keepster van Den Dungen was inmid dels in de wedstrijd gegroeid. Door de nederlaag van Ter Leede krijgt de strijd in de nacompetitie een ongemeen spannend slot. Zowel Den Dungen als Ter Leede ontmoet Wartburgia nog. Ter Leede, dat volgende week zaterdag tegenover het Amsterdamse elftal staat, heeft nog altijd het beste doelsaldo. Het duel Den Dungen- Wartburgia op 8 juni brengt echter pas de beslissing. Op eerste dag van Nederlandse studentenkampioenschappen leiden wilmar kortleever atletiekmedewerker De winst van Jan-Dirk Hazele ger op de 5000 meter was het grootste regionale succes op de eerste dag van de Nederlandse studentenkampioenschappen in Leiden. Op nationaal niveau leverden Haarlemmer Marcel Roosen (halve finale 400 meter in 48,92) en kogelstoter Ben Vet (winst met 16,15) gisteren in Leiden goede prestaties. Hazeleger was vastbesloten als één van de weinige vertegen woordigers van de Leidse uni versiteit de vijf kilometer te win nen. In een kampioenschaprace bezorgde de onlangs afgestu deerde Katwijker de organise rende vereniging De Bataven een gouden medaille. Na vier kilometer te hebben geplakt achter Römkes uit Groningen, finishte Hazeleger in 15.13,3 één plaats hoger dan vorig jaar. „Zeg maar rustig dat ik 'plakte'. Zoals ik achteraf ook tegen Römkes heb gezegd: het is een kampioenschap. Als hij wil dat ik kop doe, moet hij naar een wegwedstrijd komen." Remy Engwegen (AV Hol land), student politicologie, zich ondanks zijn gek neusde vinger aan het kogelsto ten. Engwegen, vandaag één van de favorieten bij het kogels lingeren, klasseerde zich met 13,34 als vierde. Marcel de Bruin, afgestudeerd in Duits, liep één dag na zijn huwelijk zijn snelste 400 meter van dit seizoen (51,00). Regionaal sterk was ook Mark van Bel van De Bataven, als lid van de organiserende comissie onder meer verantwoordelijk geweest voor sponsoring. De student bedrijfskunde in Rotter dam plaatste zich voor de finale van de 800 meter door middel van een schitterende eindsprint om de eerste serieplaats (1.59,29). Camiel Maase, ook al trainend bij Bataven-trainer Bram Wassenaar, plaatste zich voor de finale op de 1500 meter via seriewinst in 4.07,87. Danny Paardekoper (univer siteit Leiden en lid van De Spar taan) liep in de series van de 400 en de 800 meter respectie velijk 53,13 en 2.01,77. Paarde- kopers clubgenoot Jan Laan deed een limietpoging voor de Paralympics in Barcelona. Snel gestart op de 1500 meter moest hij door de sterke wind zes se conden toegeven op de eis van 4.12. Bij de vrouwen leverde Vivian Ruyters de beste prestatie (4.47,90 op de 1500 meter). De Leidse studente Leonie Wijn won de series van de 400 meter horden in 63,66. De limietpo ging van speerwerpster Ingrid Lammertsma ging de mist in. Wel won ze met 43,10, maar ze moest B-juniore Bertine Oc- keloen (41,94) vlak achter zich dulden. Lekke/kerk AV Holland-atleet Theo van der Veer gaf gisteren in Lekkerkerk aan waarom hij als favoriet wordt genoemd voor de tien ki lometer tijdens de Leidse mara thon-dag. Van der Veer eindig de met zijn tijd van 23,26 na 7,8 kilometer slechts twintig secon den achter marathon-olympiër Bert van Vlaanderen. Bovendien versloeg hij WK-crossganger Jan Korevaar en de Belg Theo van den Abeele. Jan Jansen, zondag nog districtskampioen op de vijf kilometer, stapte na twee van de vijf ronden uit met kuit klachten. Op de Engelse Mijl behaalde Marcel Waaning in Lekkerkerk de achtste plaats. Waaning, be vrijd van de spanningen van zijn havo-examen, liep een tijd van 4.30, twintig seconden ach ter winnaar Peter van der Velde. Veteranen De mannen- en de vrouwen- ploeg die de Nederlandse vete ranen in Frankrijk vertegen woordigde in een atletiekinter- land met het gastland en met België, zijn gisteren als tweede geëindigd. Van de regionale mannen kwam Spartaan Anton Hens met de beste uit de bus: 4.09,1 bleek goed voor de twee de plaats op de 1500 meter. Clubgenoot Aad Kortekaas deed mgt een derde plaats in 60,5 op de 400 meter horden weinig voor hem onder. Dirk Maassen van den Brink Finishte als ne gende op de 5000 meter snel wandelen in 25.09. Bij de vrouwen eindigden Li- sette Kapteyn (ook lid van de zilveren 4 x 400-ploeg) en Carla Alkemade op de 1500 vlak ach ter elkaar (vierde en vijfde in 4.58 en 5.03). Marian Runcianu, door een blessure niet op de 100 meter horden, sprong 1,45 hoog en wierp de speer 26,30 meter. Algemene flirt met Crescendo leiden bram van gent korfbalmedewerker 'l ussen De Algemene en Crescendo zijn deze week fusie-besprekin gen begonnen. Na de combinatie van Ons Eiland en Zuiderkwartier is dit het tweede samengaan in de Leidse korfbalwereld in bijzon dei koi tijd. Wanneer de plannen doorgaan, blijven In i eiden nog vijf clubs over. De Algemene en Crescendo gunnen zich alle tijd voor de voorbereidende besprekingen. Het ligt in de bedoeling om pas in 1993/94 als één club aan het veldseizoen deel te nemen. De lusiehespiekingen zijn een'di rei i gevolg van onlangs gehouden le denvergaderingen bij beidé clubs, Daarin spraken de leden zich in grote meerderheid uit voor een fusie tussen De Algemene en Cres cendo. in de strud om de Leidse schaaktitel ontpoppen de favorieten zich ook daadwerkelijk als dé sterksten. De toppers boekten tijdens de tweede ronde merendeéls geruisloze zeges. Joop Piket scoorde een winstpunt tegen Charts 'van der Ven. terwijl ook Leon Konings geen moeilijkheden kende tegen Lauer. Henk van Putten had zelfs maar acht zetten nodi£ om van De Willighagen te winnen. Alleen Ik Oei kwam in het Antopius Clubhuis in de problemen tegen clubge noot Gerard Vink. Jufct op het moment dat Vink de winnende zet kon uitvoeren raakte'deze het spoor echter volledig bijster en kon Oei alsnog toeslaan. I Deze advertentie is mogelijk gemaakt door PIEMEN HEEMSTEDE LEIDERDORP WADDINXVEEN DELFT P1INACKER Leidsch Dagblad Karstens Drukkers bv GLOBAL ENGINEERING WIJNHANDEL ÊU Moret Ernst Young reclame en marketing 3 bedrijfsmakelaardlj b GOLDEN TUUR LEIDEN NBM «Ta ERICA-UM GROUP B V. een wereldmerk in sponsen Spoptso+ogi dDvies Cemitim Nathalie Geeris (Ter Leede) probeert zich tevergeefs te ontdoen van haar twee bewaaksters van Den Dungen. foto loek zuyderduin

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 30