TGV-tunnel Leiderdorp 'bloedserieus' onderzocht 'Bollenboer wil deze grond niet' Regio Leiden Samenwerkingsoefenening 45 2 Verenigingen blij met geld voor onderhoud gebouwen Veel activiteiten tijdens Open Dag Waterrecreatie Oproep kandidaten sportprijs wap mond» Warmondse sporters kunnen ook dit jaar in aanmerking komen voor de 'Warmondse sportprijs'. Hel gemeentebestuur roept de dorpelingen en de sportverenigingen op om kandidaten voor deze prijs voor te dragen. Als voorwaarde stellen de bestuurders wel. dat de sportieve prestatie tussen juni 1991 en juni 1992 ver richt moet zijn In aanmerking voor de prijs komen Warmonders. die indivt dueel of in teamverband op internationaal, nationaal of regio naai niveau een sportieve prestatie hebben geleverd Ook teams of verenigingen, die op één van bovenstaande niveaus goed hebben gepresteerd, kunnen de prijs winnen. Ook Warmonders die zich op sportonderstrunend gebied verdienstelijk hebben jwi—In kamsn In nmmfclng Wie iemand voor de Warmondse sportprijs wil nomineren, moet vóór 8 juni een brief sturen aan het college van B en W en daarin duidelijk toelichten waarom de kandidaat van zijn keu/e de prijs verdient De wisselprijs. die it ontworpen door de Warmondse bi-eldhou wer 1 ons Versluijs. wordt ti|dens de opening san de Kaagweek uitgereikt WOENSDAG 27 MEM 992 _Leids college van B en W kiest voor nieuw tracé door buurgemeente De aanleg van een tunnel onder Leiderdorp voor de aan leg van de Hogesnelheidstrein (TGV) wordt 'bloedseri- 3 uur. eus' onderzocht. Met de keuze voor een dergelijke vari- aiieen0111 ^an sc^a<^e aan bebouwing in de gemeente volgens projectleider G. van Hout van het ministerie van overie^erkeer en waterstaat maximaal worden gereduceerd. leiden/leiderdorp»neling van het TGV-traject door uesbeth buitink Leiderdorp echter geldverspil- uuren ling. „Een tracé onder Leider zet tracé door Leiderdorp is dorp schiet me te ver door. Die 00 uur duidelijk duurder dan de vari- centen kunnen we beter beste- itend vd»nten or bet Groene Hart of den om de lokale en regionale Dver het bestaand spoor, zeker pijn te verminderen." De super- Tiebezflls we onder Leiderdorp door snelle trein moet volgens de gaan. Dat is technisch geweldig wethouder over een nieuw tracé heelkurjpgewjkkgjd p>e oplossingen, door Leiderdorp rijden. een het prijskaartje en de hinder tij- „We denken dat de TGV een -17.00^ens aanleg van zo'n tunnel hele goede zaak is. Dat neemt worden nu uitgezocht", aldus niet weg dat het grote lokale en ,k|A in Leiden. ten we dan gaan trekken?", Voor de Leidse CDA-wethou- vroeg Walenkamp de jonge der J. Walenkamp is ondertun- christen-democraten. „Het tra- Musical in Oegstgeest oegstgeest Kinderen van Oegstgeester basisscholen kunnen ■oensdagmiddag 3 juni kijken en luisteren naar de musical 'Lot te en het afvoerputje'. De musical is geschreven door klas 2a van de Pabo in Oegstgeest. Deze groep studenten voert de musical ook op. De voorstelling begint om 14.00 uur in het Pabo-gebouw aan de Hazenboslaan 101. Andere belangstellenden kunnen 's avonds om 20.00 uur terecht als de musical opnieuw wordt op- Burger- en grutronde Zoeterwoude zoeterwoude De burger- en de grutronde in Zoeterwoude staan voor zondag 21 juni op het programma. De ronde voor 'grut' van de basisscholen begint om 13-. 15 uur. Alle inwoners van Zoeterwoude en Stompwijk ouder dan 16 jaar kunnen vanaf 17.00 uur starten in de burgerronde. De afstanden variëren van 30 tot 50 kilometer. Deelnemers kunnen zich tot woensdag 10 juni inschrijven bij A. Hilgersom, Dorpsstraat 40, Zoeterwoude Sterrit op Tweede Pinksterdag zoeterwoude De sterrit een jaarlijkse fietstocht in Zoeter woude wordt dit jaar op Tweede Pinksterdag (maandag 8 ju ni) verreden. Traditioneel werd de tocht altijd op de eerste zon dag van juni verreden. De deelnemers aan de rit weten van tevo ren niet waar ze naar toe gaan. Zij kunnen kiezen uit afstanden van 40 of 75 kilometer en kunnen zich inschrijven via telefoon- 01715-2486. De kosten bedragen 3,25 gulden. Open dag Dierenambulance/Vogelasiel oegstgeest De Dierenambulance en het Vogelasiel in Oegst geest houden een open dag op zaterdag 30 mei. Op deze dag kunnen mensen de vogels en de ambulances bekijken en de me dewerkers beantwoorden alle vragen. Het gebouw aan de Haar lemmerstraatweg 12 is geopend van 11.00 uur tot 16.00 uur. Open dag Volksuniversiteit leiderdorp» De Leiderdorpse Volksuniversiteit (LVU) houdt een open dag op maandag 1 juni van 19.30 uur tot 22.001 Splinterlaan 89. Docenten geven informatie over de inhoud van de cursussen en er zijn boeken en werkstukken aanwezig. Ook dit jaar geeft de LVU enkele nieuwe cursussen, zoals 'Handana lyse' en 'Kunst dichterbij'. Kompas scoort bij verkeersexamen voorschoten Basisschool 'Het Kompas' uit Voorschoten heeft het beste resultaat behaald bij het jaarlijkse verkeersexamen waaraan alle twaalf basisscholen in het dorp hebben meege daan. Vier leerlingen van deze protestants-christelijke school hebben het examen foutloos afgelegd en daarnaast waren er vijf kinderen die het theoretische gedeelte perfect maakten. Veilig Verkeer Nederland afdeling Voorschoten spreekt van een groot succes. Wethouder J. van de Poel (verkeerszaken) reikt de diplo ma's van de vier beste leerlingen uit op vrijdag 5 juni. Ook ont vangen deze kinderen een boekenbon. 030, Del leiderdorpuesbeth buitink„De onderhoudkosten vielen eerst binnen het normale bud- De Leiderdorpse verenigingen get, maar nu krijgen we het die jaarlijks een vast bedrag apart", legt H. Edir.k van de ontvangen voor het onderhoud Sjelter uit. „Het voordeel is dat van hun clubgebouwen zijn te- we nu niet meer bij de gemeen- vreden over de nieuwe regeling, te hoeven aan te Idoppen voor 'De zeven verenigingen hoeven elk onderdeel dat we willen op- 38. nu niet meer elke keer geld aan knappen. En we kunnen nu re de gemeente te vragen wanneer serveren, wat vroeger moeilijker er onderhoud wordt gepleegd, was door de nullijn waarbij we maar kunnen zelf reserveren, geen geld mochten overhou- ur: „De clubs kunnen nu zelf.het den. Wij zijn wel tevreden: deze geld beheren. Daardoor zullen regeling geeft duidelijkheid." we eerst proberen met onze ei- Jr. gen mensen het onderhoud AJecto was de enige vereni- l4354doen, voordat we het uitbeste- ging die vraagtekens zette bij den", vindt Alecto-voorzitter D. het voorstel, maar in overleg Ottervanger. met de gemeente zijn die in- De verenigingen krijgen jaar- middels opgelost. Ottervanger: 7' gg lijks één procent van de oor- „Soms kun je voor calamiteiten f 113spronkelijke bouwkosten van komen te staan die ontzettend f 3 ïOihet clubgebouw om de onder- veel geld kosten. Onder het f 27jhoudswerkzaamheden te ver- clubgebouw zijn bijvoorbeeld richten. Naast hockeyclub AJec- scheuren te zien in de veen- to krijgt ook de muziek- en grond. Wat heeft dat voor gevol- showgroep Con Bravura, soci- gen voor de riolering? Als daar- aal-cultureel centrum Sjelter en mee iets misgaat, praat je over voetbalvereniging RCL een jaar- een ton aan onderhoudskosten, lijks bedrag. De korfballers van Daar zou een club aan kapot Velocitas, de kanovereniging gaan. Maar de gemeente heeft Rijnland en de scoutinggroep zich bereid verklaard om in zo'n ,,-,-JVan der Does-Liethorp vallen geval een oplossing buiten deze onder de regeling, regeling te zoeken. ject door Leiderdorp lijkt Leiden het meest in aanmerking te ko men. Wij denken dat de effec ten van een tracé door Leiden minstens zo groot zijn. Als dat ook uit het onderzoek naar een TGV op bestaand spoor blijkt, komen wij straks tot de conclu sie dat de lijn door Leiderdorp de enige goede variant is." Tijdverlies Het Groene Hart mag door de komst van de TGV niet worden aangetast. Ook de keuze voor de bestaande spoorlijn voor de ho gesnelheidstrein wees Walen kamp van de hand. „De trein kan dan veel minder snel rijden. Om de tijdwinst hoef je het op het bestaande spoor niet te doen", zo hield Walenkamp de jonge christendemocraten voor. De Leiderdorpse wethouder C. Huigen verdedigde dat de TGV-lijn over het bestaand spoor via Den Haag en door Leiden zou moeten lopen. „In Leiderdorp, Zoeterwoude, Ha- zerswoude, Roelofarendsveen, Rijneveld, Alkemade en nog an dere gemeenten voltrekken zich anders allerlei mini-drama's. Die vormen bij elkaar een groot drama voor de hele Randstad. De Randstad is gewoon te vol voor een nieuw tracé. Over be staand spoor is het tijdsverlies minimaal: twaalf minuten tus sen Rotterdam en Amsterdam langzamer dan over een nieuw tracé. Die twaalf minuten is al die ellende niet waard", bepleit te Huigen. De jonge christen-democra ten vielen vooral de visie van Huigen bij. Van Hout moest er kennen dat de jongeren weinig gebruik van de trein met de gro te vaart zullen maken. „U kunt niet met uw OV-jaarkaart voor studenten met de TGV reizen." Kindervakantieweek in Warmond 'Blik in de toekomst' is het the ma van de jaarlijkse Warmond se kindervakantieweek. Tijdens deze vakantie van 10 tot en met 14 augustus maken de kinderen onder meer een fantasiebos en doen zij een ruimte- en een milieuspel. Kinderen tot 14 jaar kunnen zich van 4 mei tot 30 mei opge ven bij 'De Magneet' aan de Dorpsstraat 42. Het inschrijf geld bedraagt 17,50 gulden voor het eerste kind uit een gezin en voor het tweede en volgende 15 gulden. Ook voor slechts één dagje zijn kinderen welkom. De organisatie (Stichting Kinderva kantiewerk Warmond) zoekt vrijwilligers voor karweitjes als pannekoeken bakken en tenten opzetten en afbreken. Meer in formatie hierover kunnen zij krijgen bij De Magneet. leiderdorp Een ernstig ongeluk op de hoek van de Hoofdstraat en de Mauritssingel in Leiderdorp? In werkelijkheid ging het gisteren om een samenwerkingsoefening van de re- servepolitie, de brandweer en de Leiderdorp se EHBO. Voor het garagebedrijf AKRO werd een ongeluk in scène gezet. Een bus van de NZH reed in op een tankauto die stond te los sen bij de benzinepompen. De 'aanrijding' veroorzaakte brand en talloze slachtoffers, zo wel in de bus als in de garage. Volgens A. Vons, plaatsvervangend comman dant van de Leiderdorpse brandweer, was de oefening een groot succes. „We wilden de Leiderdorpse EHBO gelegenheid geven om te oefenen met het bestrijden van rampen. Op dit moment worden zij daarvoor nog niet structureel ingezet, maar dat gaat in de toe komst wel gebeuren. Vooral de praktische kant. zoals het leggen van de onderlinge ver bindingen en de verzorging van de slachtof fers ging heel goed. Alleen bij de registratie van de slachtoffers waren er wat schoon heidsfoutjes." De landelijke 'Open Dag Water recreatie' worat zaterdag in Warmond dooreen aantal orga nisaties aangegrepen om zich aan een groot publiek te pre senteren. Het centrale punt van de manifestatie is de Gemeen tehaven aan de Leede. Tussen 10.00 en 16.00 uur wordt hln een breed scala aan watersport activiteiten afgewerkt. Het accent ligt dit jaar op de hengelsport. Op recreatie-ei land Koudenhoorn tegenover de Gemeentehaven neemt hengelsportvereniging 'De Leede' zaterdag officieel een aantal nieuwe visplaatsen in ge bruik. Daarbij zullen vertegen woordigers van het gemeente bestuur en van de directie van het Nationaal Bureau voor Toe risme aanwezig zijn. De ope ning, rond de klok van twee uur. wordt muzikaal opgeluisterd door de Warmondse Brassband Vliegvisvereniging 'De Meivlieg' geeft er verder demonstraties vliegvissen' en er staat een kraam van de visvereniging, longeren tot en met 14 jaar kunnen meedoen aan een wed strijd om het 'Open kampioen schap van Warmond'. Voor in formatie over die wedstrijd kun nen belangstelling het nummer 01711-10610 draaien. Tijdens de open dag wordt ook nadrukkelijk aandacht be steed aan de surfsport. De Stichting Surfschool Holland stdl Mrijptanfeen M baai lui king en er staat voor beginners een surfsimulator opgesteld. Rederij Van Hulst maakt met een rondvaartboot gratis tocht jes over de Kagerplassen. waar bij een stop wordt gemaakt bij één van de watersportcampings die Warmond rijk is. Er zijn verder kano's en wa tertaxi's waarmee uitstapjes over het water worden gemaakt naar een kaasboerderij (met de monstraties in de ochtenduren) en de Warmondse molens Sportduikers zullen hun hobby demdnstreren. Onder voorbe houd zal in een aantal stands watersport kleding te koop zijn DeWVWarmond komt non de Gemeentehaven met informatie over de recreatie mogelijkhe den in en om Warmond en de Kagerplassen. Even verderop, hij het Pleintje in de Dorps straat. wordt tussen elf en vier uur een kunstmarkt gehouden. De organiserende Vereniging Het Oude Raadhuis zorgt voor een terras en 'levende' muziek. VI letland Voor de organisatie van de Open Dag Waterrecreatie in het pbied VHatiand turnen Vooi st boten en Leidechendm heeft een aantal instanties de lm tiirii gebundeld Hata sportcentrum Mietland. lacht bouw Ad Spek. Reddingsbrigade leidschendam. zeilvereniging Mictzeilers en de surfclub lejdschendam hebben het acti viteitenprogramma opgesteld. De bezoekers kunnen vanaf 12.00 uur terecht bij een infor matie-markt en tal van demon straties. Rond die tijd wordt ook de voorronde van het nationale scholenkampioenschap surfen afgewerkt, een half uur latcT ge volgd door een zeilwedstrijd in Splash zeilboten en admiraal zeilen in Optimisten Om 14.00 uur volgt een 'Cat lump", waar bij fanatieke catamaran zeilers laten zien hoe ver je met dit tv pe boot vanaf het water op het strand kunt 'springen' Om 14.30 en 15.30 uur zijn er de monstraties van de reddings- brigade. Contouren van uitbreiding Wassenaars golfterrein zichtbaar wassenaar wilfred simons Op de voormalige tuinders- grond aan de Kokshomlaan in Wassenaar zijn de contouren van een nieuw golfterrein in middels zichtbaar. Het duurt echter nog tot het voorjaar van 1993 voordat de eerste speler er zijn balletje kan slaan. De Was- senaarse Golfvereniging 'Rozen- stein' heeft hier sinds half maart de beschikking over een terrein van achttien hectare. Waarmee het bestaande golfcomplex bij na verdubbelt en een volwaar dige baan van achttien 'holes' Sinds 13 april verricht een aannemingsbedrijf de grond werkzaamheden en op de eens zo platte bollenvelden zijn nu al wat glooiingen te zien. Ook wordt gewerkt aan een dam- wand voor een tunnel, die het nieuwe terrein met het oude moet verbinden. Naar verwach ting zijn de grondwerkzaamhe den half juni klaar, maar de afronding neemt nog geruime tijd in beslag. De golfvereniging is er in to taal twee jaar mee bezig ge weest om de grond te verwer ven. Een akkoord met de eige naar kwam snel tot stand, maar ook met de gemeente, de pro vincie en het hoogheemraad schap moest overeenstemming worden bereikt. Vooral de Agra rische Commissie Wassenaar maakte bezwaar tegen de plan nen. Zij meende dat door de verkoop kostbare bollengrond verloren zou gaan. Maar vol gens de voorzitter van de golf club, H. Vegter, was de belang stelling voor de grond helemaal niet zo groot: ,,De velden heb ben anderhalf jaar te koop ge staan voordat wij er interesse in toonden. De eigenaar kon geen enkele bollenboer vinden om aan te verkopen." De nieuw verworven grond sluit goed aan op het bestaande terrein. Wel is er één nadeel: de Kokshomlaan, die de gebieden in tweeën snijdt. Om de golfers de gelegenheid te geven veilig van het ene naar het andere ter rein te lopen, besloot de ge meente de golfvereniging te verplichten een tunneltje te bouwen. Vegter wist de leden van de véreniging van de rede lijkheid van die eis te overtui gen: „De Kokshomlaan is een drukke weg en aan aanrijdingen hebben we geen behoefte. Zo iets moet je op de lange termijn zien. Een deel van onze grond hebben we tot 2038 in erfpacht en we gaan ervan uit dat het golfterrein zeker tot dat jaar zal bestaan. In dat licht bezien is een ongeluk natuurlijk niet denkbeeldig." Deze oplossing kost de club ongeveer 350.000 gulden. Noodbrug Tijdens de bouw van de tunnel hoeft de Kokshomlaan niet te worden afgesloten, maar weg gebruikers moeten de komende tijd wel met enige vertraging re kening houden. De bouwers maken een soort noodbrug, waarna de grond onder de laan wordt 'afgezogen'. De uitbreiding en de inrich ting van de golfbaan kost vol gens Vegter enkele miljoenen guldens. Deze kosten worden gedekt door een lening bij de bank en door een groei van het aantal leden. De club telt nu nog zo'n 500 golfers, maar na de uitbreiding worden dat er 950 Vegter zegt: „Deze mensen betalen entreegeld en daarvan hebben we wei hel een en an der kunnen doen. We hebben er bijvoorbeeld de optie op de bol lengrond van betaald." Devere niging mag de golfbaan voor 25 procent van de openingsuren reserveren. Voor de overige uren mag iedere golfliefhebber. mits in het bezit van het golf vaardigheidsbewijs, de baan be treden. Als in het voorjaar van 1993 de uitbreiding is afgerond, mag de club 40 procent van de uren reserveren. Volgens Vegter maakt dat in de praktijk voor de vrije golfers nauwelijks iets uit. De baan blijft op zeer veel ver schillende uren voor de sporters toegankelijk. Parkeerruimte Vegter verwacht niet dat op de haan ooit belangrijke nationale of internationale golfevenemen- ten zullen worden gehouden. „Daarvoor is de baan. ook na de uitbreiding, KM li te liIdO I IK soort competities trekken dui zenden mensen en die moeten allemaal op de fairway staan. Dat kan bij ons niet. er is te wei nig ruimte tussen de holes. We hebben er trouwens ook niet genoeg parkeerruimte voor Vegter vindt dat de golfbaan beslist een aanwinst voor de re gio is. „Het nadeel van golfen is dat je er zoveel grond voor no dig lubt I laai Staal dan wel weer tegenover dat het terrein iedere dag gebruikt wordt. Bij sporten als h<»ckey en voetbal blijven de velden de rest van de week vaak leeg. FOTO JAN HOLVAST Met groot materieel wordt de voormalige bollengrond veranderd in een golfcomplex.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 21