Toekomst LVC veilig gesteld 399,- Meubels half geld 'Unieke manier om medisch bij te praten' Late brandmelding bij Formido door trage 06-11 KWALITEITSNAAIMACHINE VOOR WEINIG GELD éénmalige inruilaktie! Zwanen beschermen hun jongen Amersfoorter krijgt zes jaar cel voor smokkel cocaïne WOENSDAG 27 ME1199217 J Leiden Regio Containers q Als de zon schijnt, I 27 stinkt de schillen- bak. Voor verschillende bedrijfjes is het schoon houden van de bakken een gat in de markt TGV st De aanleg van een I tunnel onder Lei derdorp voor de aanleg van de hogesnelheidstrein (TGV) wordt 'bloedserieus' onderzocht A KOEVOET IOMAN IEEFMANS ERNA STRAATSMA GERT VISSER (CHEF Dieven slaan op de vlucht leiden Drie jongens uit Den Haag hebben gisterochtend rond half elf geprobeerd enkele kledingstukken te stelen bij Piet Kerk hof aan de Haarlemmerweg. Het drietal werd betrapt waarna het de benen namen. Tijdens hun vlucht duwden ze enkele om standers opzij en deelden enkele klappen uit. Een 19-jarige cais sière hield daaraan letsel aan haar hoofd over. Alleen een 15-ja- rige dader kon later worden aangehouden. Hij is na verhoor heengezonden. Inbraak bij huishoudzaak leiden Bij het filiaal van Blokker op de Haarlemmerstraat is in de nacht van maandag op dinsdag ingebroken. De daders kwa men binnen na een ruit in de voordeur in te slaan. Uit de winkel ontbreken 12 scheerapparaten, 8 strijkijzers, 2 radio's, een tosti ijzer en een broodrooster. Wethouder Koek geeft keiharde garanties leiden janet V Wie denkt dat er iemand zit te slapen bij de telefoon van de alarmlijn 06-11 heeft het mis. Bewoners van de Hoge Mors- weg en omgeving die in de vroege ochtend van zaterdag 11 januari tevergeefs probeerden contact te krijgen met het lan delijke alarmnummer, werden geconfronteerd met doorscha- kelproblemen. Vandaar dat de brandweer pas een half uur na dat de eerste mensen begonnen te bellen uitrukte naar bouw markt Formido, die inmiddels in lichterlaaie stond. De Leidse brandweercom mandant F. van Oosten zei gis teravond tijdens een commis sievergadering dat onderzoek heeft uitgewezen dat de lijnen die bewuste nacht niet overbe zet waren en dat het eerste tele foontje even voor vieren bin nenkwam. De eerste getuigen begonnen al om half vier te bel len. De problemen met het door schakelen hebben te maken met het netwerk van de PTT, dat niet optimaal is. „We heb ben aandacht gevraagd voor dit probleem." Van Oosten zei 'best tevre den' te zijn over waarop het 06-1 li werkt. Het landelijke alarm nummer werd twee jaar gele den ingevoerd en de kinderziek tes Leidse bellers kwamen plotseling in Maastricht terecht zijn nu wel voorbij. „Maar er zingt altijd het ver haal rond van het onbereikbare 06-nummer. Dat zag je bij de Formido-brand. Het rondzin- gende verhaal blijft rondzingen en dat is het echte probleem." Om dergelijke toestanden zo veel - mogelijk te voorkomen heeft Van Oosten aan al zijn collega's ia de regio gevraagd te melden als 06-11 weer onbe reikbaar blijkt. De afgelopen maand zijn geen nieuwe pro blemen geconstateerd. „Maar er is ook geen groot incident ge weest", aldus Van Oosten. Het voortbestaan van het Leids Vrijetijdscentrum (LVC) is niet langer in ge vaar. PvdA-wethouder H. Koek (cultuur) garandeert dat de poptempel aan de Breestraat niet opzij hoeft voor het nieuwe winkel centrum de Sleutelhof ten zij een ander geschikt on derkomen in de binnen stad beschikbaar is. Daar bij maakt het LVC zelf uit of het in een ander gebouw past. Bovendien wordt het LVC hoe dan ook in één gebouw ondergebracht. LEIDEN WIM KOEVOET De wethouder heeft deze garan ties gisteravond gegeven tijdens het zeer drukbezochte publieke debat in het Leids Vrijetijdscen trum zelf, over het Sleutelhof- project. D66-fractievoorzitter P. Lan- genberg ging zelfs nog verder dan de wethouder. Het eventu ele nieuwe onderkomen van het LVC mag van hem nog beter, groter en mooier zijn dan het huidige. De D66'er denkt dat te kunnen betalen met de op brengsten van het Sleutelhof- project. Onder de duizenden bezoe kers van het LVC, het bestuur, de stafkrachten en de vrijwilli gers bestond al enkele weken grote onrust over de gevolgen Drie alternatieven voor LVC Volgens projectontwikkelaar J. Reijnders is realisatie van het Sleutelhof-project er door de garanties van de wethouder aai het LVC niet gemakkelijker op geworden. „Ik kan op dit momer niet zeggen of het mogelijk is de Sleutelhof om het LVC heen t bouwen, of er dan nog voldoende vierkante meters voor winkels overblijven en of het project dan financieel nog aantrekkelijk is." Wethouder J. Walenkamp (CDA/economische zaken) die het debat vanaf de publieke tribune volgde, vindt niet dat de Sleu telhof nu aan een zijden draad hangt. Volgens hem zijn er min stens drie plekken in de binnenstad denkbaar waar het LVC pri ma zou passen. Walenkamp wil de plaatsen waaraan hij denkt nog niet kwijt, bang als hij is dat een bekendmaking de prijs zal opdrijven. Ook wilde hij niet zeggen of het Trianon-theater (Breestraat), de brandweerkazerne (Langebrug) en het museum van mineralogie en geologie (Hooglandse Kerkgracht) op zijn lijstje voorkomen. Deze lokaties worden in LVC-kringen de laatste tijd dikwijls ge noemd. De wethouder noemde het debat en de campagne die het LVC tegen de Sleutelhof voert 'zeer opgeklopj'. Volgens hem is centrum nog geen tel bedreigd en van meet af aan geïnformeerd over het project. Het LVC kan het spandoek in de Breestraat weghalen. Aan de poptem pel wordt niet gesleuteld, beloofde wethouder H. Koek gisteravond, fo die de Sleutelhof voor het cul tuurcentrum kan hebben. Het liefst wil het LVC gewoon blij ven op de plek waar het nu zit. Verhuizen is alleen bespreek baar als de instelling haar ver schillende functies pop- en jazzpodium, filmzaal, exposities en cursussen in één gebouw kan blijven uitoefenen. En juist op dat punt leek de schoen te wringen. Koek deed haar toezeggingen al vroeg in de avond. Het groots opgezette debat met veelkoppi ge forums was daardoor direct al veel minder spannend dan menigeen vooraf had verwacht. Toch probeerden nog tal van LVC-bezoekers de wethouder onderuit te halen en haar neer te zetten als een cultuurwet houder die haar portefeuille reeds heeft verkocht aan de projectontwikkelaar, de MBO, een dochter van de NMB-post- bank. De druk ging dan ook pas echt van de ketel nadat de frac tievoorzitter van Groen Links, Jan Laurier, het LVC feliciteerde met de uitspraken van wethou der Koek. „Eigenlijk is het LVC door deze toezeggingen uit de problemen. Ik denk dat na van avond juist de project-ontwik kelaar er een probleem bij heeft." Het raadslid doelde hier mee op de beperkingen die er zijn voor de Sleutelhof nu de kans groot is dat het LVC blijft zitten waar het zit. Volgens Lau- LVC-bestuurder J. van der Plas borduurde voort op die op merking. Hij vroeg of door de toezeggingen van Koek er nu een bom onder het Sleutelhof- project ligt. Koek: „Ik zeg niet dat de Sleutelhof niet doorgaat. Ik zeg wel: als er nergens een andere plek is voor het LVC dan gaat het LVC ook niet weg uit het pand aan de Breestraat 66." Vacaturestop NZH In verband met be- ZZ zulnlgingen neemt de NZH voorlopig geen nieuwe chauffeurs meer in dienst Konfektiehal sluit De Konfektiehal Engelstein aan de Herengracht verdwijnt. In het pand worden appartemen ten gebouwd. De winkel gaat dicht omdat de huidige bedrijfs leidster met pensioen gaat. De Konfektiehal blijft tot eind van dit jaar geopend. De wonin gen zijn gepland in de achter kant van het gebouw, aan de Vestestraat. Het is nog niet dui delijk of het om koop- of huur woningen gaan. in de plannen wordt uitgegaan van zo n zeven acht appartementen. De gemeente overweegt het voorste gedeelte van het ge bouw op de gemeentelijke mo numentenlijst te plaatsen van wege de karakteristieke gevel. Wethouder bij PvdA-senioren LEIDEN PvdA-wethouder T. van Rij (volkshuisvesting en ruimtelijke ordening) spreekt op maandag middag 1 juni voor de senioren van de Leidse PvdA-afdeling over het nieuwe woonruimte verdelingsbeleid. Aanvang 13.30 uur in het gebouw van de stich ting Welzijn aan de Breestraat. Gift 2,5 mille voor Con Fuoco Drum Bugle Corps 'Con Fuo co' heeft een gift van 2500 gul den ontvangen van de Stichting Zomerpostzegels. Het geld is bestemd voor de aanschaf van nieuwe kledij. De Leidse mu ziekvereniging is qua ledenaan tal in de afgelopen jaren sterk gegroeid. Met garantie en veel steken o.a. locksteken en knoopsgaten Wegens het niet doorgaan van een export-order deze normaal 699,- inruil oude merk of staat Nu OP OP Dus reageer snel en reserveer alvast deze kwaliteitsmachine. Bel: Amsterdam 020 - 685 15 05 Èbv Leiden 071 - 12 85 55 Utrecht 030 - 34 09 09 IJsselstein 03408 - 83 001 Zeist 03404- 16 006 "R.UÜK 60 jaaji (cwtxliteti e*t uentMuww Zeven jaar voor campingmoord leiden «argos Twee Leidenaars zijn gisteren door het Amsterdamse gerechtshof veroordeeld tot zeven jaar gevangenisstraf wegens de moord op D. Willard in juni vorig jaar. Tegen de mannen, 21 en 31 jaar oud, was tien jaar geëist. Willard werd op een Voorthuizense familiecamping gedood door vier pistoolschoten. De moord bleek uitgevoerd door zijn uit Lei den afkomstige huisgenoten. Zij verklaarden later dat de moord de enige manier was om te ontsnappen aan de terreur die Willard over hen uitoefende. Het gerechtshof stelde na een psychiatrisch onderzoek vast dat dit delict niet als de enige mogelijke uitweg voor de verdachten kan worden beschouwd. Wel werd rekening gehouden met het feit dat Willard voor de twee Leidenaars, van wie de jongste sinds zijn jeugd werd misbruikt, lange tijd een bedreiging was geweest. De straf van het hof was daarom lager dan die van de Utrechtse recht bank die het tweetal tot acht jaar celstraf had veroordeeld. HILLEGOM - Ann Christian Art Meubelgroothandel/Meubel- produktie, Import/Exportbedrijf en projectinrichtingen noudt magazijnverkoop van diverse beurs- en partijgoederen voor de nalve prijs en andere meubelen met zeer hoge kortingen in modern en klassiek. Grote keuze in banken, Engelse Chesterfields en fauteuils, gestoffeerd in nieuwe dessins, moderne lederen bankstellen in div. kleuren en combinaties, kasten, tafels en stoelen, salontafels, secretaires, seniorenfauteuils, bureaus enz. Eiken in: donker, blank en honing-kleur. Modern in: wit, zwart, parelgrijs en staalgrijs e.a. kleuren. Wie binnenkort meubelen nodig heeft, kan nu dus een slag slaan bij Ann Christian Art aan de Weerlaan 15 te Hillegom. Ook zeer voordelig voor grote projecten. Openingstijden: donderdag 11-21 uur koopavond, vrij. 11-18 uur, zat. 11-17 uur, ma., di., wo., gesloten! leiden Heel rustig staan ze op de foto, maar gisteravond was dit zwanengezin furieus. Het ouderpaar viel een aantal fietsers en voetgangers aan op de kruising Herensingel/Kooilaan. De rust keerde terug nadat de politie een hek had geplaatst tussen de zwanen op het gras en de weg. Politiewoordvoerder D. Graveland: „In het verdedigen van hun jongen zijn zwanen heel fel. Ze bijten zo het vel van je been." Niemand raakte echter gewond. foto hielco kuipcrs leiden cerberus De rechtbank in Den Haag heeft een 23-jarige inwoner van Amersfoort veroordeeld tot zes jaar cel wegens zijn betrokken hcid bij cocaïnesmokkel. Hij werd samen met anderen op 31 januari van dit jaar aangehou den bij Holiday Inn m leiden Er werd tien kilogram cocaïne gevonden, die vanuit Curasao naar Nederland was verstuurd. Tegen de man werd twee we ken geleden 12 jaar geëist. Offi cier van justitie F. Slits stelde toen bij de zitting dat de man drie cocaïnezendingen in Ne derland had ontvangen en afge zet. Volgens de rechtbank is de Amersfoorter opgetreden als contactpersoon en afnemer van de cocaïne. De rechtbank heeft de helft van de geëiste straf op gelegd vanwege onder meer zijn Bijscholing voor artsen via de satelliet leiden karen tangel In de donkere zaal staren zo n vijftig art sen en studenten naar de drie video schermen. Al sinds hun binnenkomst is daarop hetzelfde beeld te zien: de 'leader' van Eurotransmed. Na de intro ductie wordt de verbinding met Londen tot stand gebracht. Met wat onwennig gekuch van de medici in de studio aan de overzijde van het Kanaal begint het programma over hart- en vaatziekten. Wat vier jaar geleden nog een droom was voor prof.dr. H. Verbeek, werd gis termiddag werkelijkheid. In de college zaal van de afdeling heelkunde in het Academisch Ziekenhuis Leiden (AZL) werd het eerste live satellietprogramma van Eurotransmed voor medici uitge zonden. Verbeek zag vanuit de studio in London zijn geesteskind ter wereld ko- Eurotransmed is een serie tv-program- ma's op het gebied van post-academisch onderwijs in de geneeskunde. De pro gramma's worden per satelliet uitgezon den en zijn bij alle ziekenhuizen in Euro pa via een schotel te ontvangen. Het unieke van het project is dat kijkers rechtstreeks vragen kunnen stellen aan de panelleden via fax of telefoon. Vier artsen geven op tv hun visie op het ontstaan en terugdringen van hart en vaatziekten. Niet zo maar willekeuri ge artsen - 'daar zit de wereldtop' aldus een toeschouwer - maar ge de doctoren op dit terrein. Dr. David Bil- heimer, Prof. Neville Woolf, Dr Anthony Keech, voor de insiders spreken deze na men voor zich. Na hun uiteenzetting konden de deelnemende instanties via fax en telefoon vragen stellen aan het pa nel. Uit alle hoeken van Europa kwamen Ie reacties. Hongai' Portugal, Engeland vraag uit Blackpool over het gebn knoflook en een vraag uit Spanje 'gunstige' invloed van alconol ov pelden de heren doctoren en maar ze werden allemaal serieus woord. Over de kwaliteit van beeld en was niet iedereen tc spreken, ma de inhoud van het programma v het na afloop eens. „f veelheid informatie en zeer leerzaam was de reactie van een chirurg. Ook pro fessor O. Terpstra (hoofd van de afdeling heelkunde van het AZL) was enthousiast. „Het onderwerp was goed gekozen. Dit is een probleem dat over de hele wereld speelt en waar iedereen zich voortdu rend het hoofd over breekt. Voor de Oos- teuropese landen is dit fantastisch Me dici in de Oekrqj'ne hebben misse hien in geen vijf jaar een medisch tijdschrift ge lezen Op deze manier worden ze binnen drie kwartier bijgepraat over cholesterol en hart en vaatziekten. Met name voor de landen waar nascholing minder is, is dit een uniek project." leeftijd en omdat hij nog nooit met justitie in aanraking was geweest. Twee Rotterdammers, die er van werden verdacht dat zij de Amersfoorter wilden beroven, kregen een celstraf van negen maanden en twee jaar opge legd. De mannen werden des- keerterrein opgemerkt door r verdachte gedrag en later klem gereden. Tegen hen was respec tievelijk drie en vijf jaar geëist. De rechtbank achtte niet bewe zen dat zij de Amersfoorter van de cocaïne hadden willen ber oven. zoals de officier van justi tie had gesteld. De twee werden veroordeeld vanwege wapenbc zit. Een van de twee moet overi gens nog zeven jaar zitten we gens moord. Ten tijde van de drugszaak was hij ontsnapt uit de gevangenis. HOE LANG KUNTU NOG ZONDER? Ja. ik naam aan mtrodact ia- abonnamtnt aa ontvang éa kraal d# aarata fwti wtkan gratia Mifr» atJonnamant bntaa' >k daarna I J Par maand |t 2 7 ,80) vu» automa D Par kwartaal (f 80 10) vui accapl Naam an voortattara Adrat Pot I coda Woonplaat v THetoonlivm contro LauJach Dagblad twoo-rtnommar 10050 2300 VB La»dan

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 17