„Noorlander moet opheldering geven Regio Leiden Scholieren krijgen EHBO-diploma Restauratie bruggen Duivenvoorde Verenigingen Leiderdorp krijgen jaarlijks geld voor onderhoud Brandweer Leiderdorp heeft personeelsgebrek (ouwer Noorlander moet aantonen dat hij de bewoners ingeran d'e Bloemenweide in Zoeterwoude huizen heeft gele gerd van betere kwaliteit dan het bouwbestek voor- acchreef" raadscommissie voor ruimtelijke ordening gt rij^l Pas een uitspraak doen over het geschil tussen het ge- neentebestuur en bewoners over de grondkosten van egt «lun huizen als die gegevens van Noorlander op tafel lig- ")e bewoners van Bloemenwei- Je beweren al geruime tijd dat j 5000 gulden te veel hebben etaald voor hun huizen. De ge- leente Zoeterwoude verlaagde amelijk in een overeenkomst iet bouwer Noorlander de rondkosten met dit bedrag, ïaar de woningen werden aaren tegen niet goedkoper. onafhankelijk adviseur, oormalig hoogleraar M.A. van /ijngaarden, kwam onlangs tot e conclusie dat het bedrag van 000 gulden niet op het ge- leentebestuur kan worden ver- aald. Uit de bevindingen van Van Wijngaarden leidde wethouder Hogenelst gisteravond in de raadscommissie af dat de bewo ners waar voor hun geld hebben gekregen. „Die 5000 gulden zit ten in uw huis. U heeft er een kwalitatief goede woning voor gekregen. Bovendien zou Noor lander voor een lagere prijs niet eens hebben gebouwd", aldus de wethouder. Het toenmalige college heeft volgens Hogenelst goed gehandeld door te eisen dat de grondprijsverlaging ten goede zou komen aan de hui zen en niet zou verdwijnen in de zakken van de bouwer. Rechter Voorzitter A.M. de Goede van kopersvereniging Bloemenwei de kwam tot een heel andere conclusie. De overeenkomst tussen het gemeentebestuur en Noorlander werd gesloten enke- Directrice school pakt tassendief voorschoten De directrice van basisschool De Zuiderhorst aan de Beetslaan in Voorschoten heeft gistermorgen eigenhandig een tassendief aangehouden. Ze betrapte een 22-jarige man uit Leiden voor het gebouw op heterdaad bij het wegnemen van een schooltas uit een fietsmandje. Al eerder die morgen had ze I de Leidenaar het schoolgebouw uitgestuurd. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt tegen deze 'oude bekende'. i Rj Bromfietsster gewond bij aanrijding wassenaar Een 24-jarige Leidse bromfietsster is gisteren na een .«•a** aanrijding naar het Bronovo Ziekenhuis in Den Haag overge bracht. Een 32-jarige automobilist uit Son wilde vanaf de Rijks straatweg rechtsaf slaan naar de Lange Kerkdam. Hij verleende geen voorrang aan de Leidse, die vanuit de tegenovergestelde richting kwam aanrijden. De vrouw liep knieletsel op. Triathlon reddingsbrigades wassenaar De Wassenaarse Reddingsbrigade heeft het initiatief genomen voor een tweede 'Brigade Team triathlon', zaterdag 30 mei op het strand aan de Wassenaarse Slag. De triathlon is een wedstrijd voor 13 ploegen die uit maximaal zes deelnemers van reddingsbrigadiers bestaan. De deelnemende ploegen komen onder meer uit Wassenaar, Katwijk, Rotterdam en Den Haag. De wedstrijd begint om 11.00 uur met een roeiwedstrijd op zee met reddingsvletten. Vervolgens lopen de ploegen 6000 meter en in het Wassenaarse Sterrenbad wordt ten slotte 2500 meter ge zwommen. Om 14.00 uur worden de prijzen uitgereikt. JJ ~1INSDAG19ME11992 le maanden nadat de kopers hun huis hadden gekocht, zo hield hij de commissieleden voor. „Ondanks de 5000 gulden voordeel voor Noorlander, is er aan het oorspronkelijke bestek nog geen spijker toegevoegd." Hogenelst hield vol dat er tus sen de gemeente en Noorlander niets onrechtmatigs was ge beurd. „Er zijn huizen geleverd van een bepaalde kwaliteit te gen een afgesproken prijs. Wie dat niet juist vindt, moet naar de rechter stappen", vond hij. De leden van de raadscom missie noemden dat een stap te ver. Het raadslid W. Ooijendijk (Progressief Zoeterwoude): „Ik wil slechts één vraag beant woord zien: kan er worden aan getoond welke kwaliteitsverbe tering er is geleverd ten opzich te van het oorspronkelijke be stek? Is er sprake van meer kwa liteit, dan zijn we snel klaar. In het andere geval zullen we ons opnieuw over deze zaak moeten beraden." De overige raadsle den sloten zich bij dit voorstel aan. Wethouder Hogenelst zal het advies van de commissie in het college van B en W bespreken. Vakantie-activiteiten in Leiderdorp leiderdorp In de hemel vaartsvakantie zijn er verschillende acti viteiten voor kinderen in het Leiderdorpse Sjelter. Naar speel tuin Linnaeushof kunnen kinderen op woensdag 27 mei van 10.00 uur tot 16.00 uur. De kosten zijn 15 gulden en kinderen kunnen zich tot maandag 25 mei opgeven. Op die maandag be gint om 10.00 uur een speurtocht in de Houtkamp voor kinde ren van 4 tot 8 jaar. Daarna gaan zij spelen met hout, papier of klei. De leeftijdsgroep van 8 tot 13 begint met het knutselen en loopt daarna de speurtocht. Dinsdag 26 mei kunnen kinderen van 4 tot 7 jaar een eigen speeltuin maken. De groep van 6 tot 13 jaar maakt met materiaal als klei en hout een speeltuin. Beide activiteiten beginnen om 10.00 uur. Bijeenkomst over gastouderopvang leiderdorp» Het Gastouderbureau Leiderdorp houdt een bijeen komst over gastouderopvang. Ouders die gebruik willen maken van deze vorm van kinderopvang of mensen die er over denken gastouder te worden zijn van harte welkom. De bijeenkomst wordt gehouden op dinsdag 19 mei vanaf 20.00 uur in Sjelter aan de Heemraadlaan 67 in Leiderdorp. Onderzoek Kleine Zandput ligt stil leiderdorp Het bodemonderzoek naar de vervuiling bij de Klei ne Zandwinput in Leiderdorp is nog niet begonnen. De provin cie ZuidHolland wacht nog steeds op offertes van twee milieu onderzoeksbureaus. Dit bleek gisteravond tijdens de commissie vergadering milieu in Leiderdorp. Pas als de offertes zijn uitge bracht en de provincie een keus heeft gemaakt, kan het bodem onderzoek beginnen. Het onderzoek mo^t uitwijzen of de grond bij de Kleine Zandput onmiddellijk moet worden schoonge maakt of dat die klus kan worden uitgesteld. Autohappening in Vlietland voorschoten/leidschendam modellen voor 1992 te zien. Motor-enthousiastelingen kun- De'grootste autohappening van nen hun hart ophalen aan een (Nederland', zoals de organisa- Harley Davidsonshow. De Leid- toren het omschrijven, wordt se Modelbouw Club verzorgt van 28 tot en met 30 mei ge- meerdere malen per dag spec- houden in recreatiegebied Vliet- taculaire demonstraties op het land. Niet alleen autoliefheb- water. jbers kunnen die dagen hun Het recreatiegebied beschikt ogen uitkijken, ook zijn er tal over een groot parkeerterrein, van antieke en moderne moto- waarop bezoekers gratis hun ren te bewonderen. Verder vervoermiddel kwijt kunnen, 'wordt er onder meer een jaar- Wie met de trein komt, moet markt gehouden en zijn er een uitstappen op station Leiden- modeshow en een kermis. Lammenschans en wordt met De organisatie heeft voor de- bussen naar Vlietland vervoerd, ze happening beslag weten te De toegang bedraagt tien gul- leggen op een aantal bijzondere den voor volwassenen en 7,50 sportwagens, waaronder Ferra- gulden voor bejaarden en voor ri's, Porsches en Lamborghini's. kinderen tot 12 jaar. Voor meer Verder zijn er naast antieke informatie kan worden gebeld Amerikaanse, Engelse en Itali- met de nummers 0318-8844 of aanse auto's ook de nieuwste 01726-16616. voorschoten De bruggen van kasteel Duivenvoorde in Voorschoten worden gerestaureerd. Jarenlang autoverkeer heeft scheuren veroorzaakt in de bestrating, waardoor lekkages in de brugdekken ontstonden en in de bogen aan de onderzijde van de bouwwerken scheuren kwamen. De restaurateurs hebben inmid dels de stenen in het wegdek uitgeslepen en opnieuw gevoegd. Zij herstellen ook de scheuren in de bogen door de losse stenen te verwijderen en te vervangen door nieuwe exemplaren. Na de restauratie wordt au toverkeer op de bruggen verboden. fOTO hielco kuipers Zeven clubs en verenigingen in Leiderdorp kunnen dit jaar ge bruik maken van een nieuwe subsidieregeling voor groot on derhoud van hun gebouwen. De zeven krijgen het recht jaarlijks een bedrag te reserveren voor deze werkzaamheden. Het college van burgemeester en wethouders heeft voorge steld om muziekvereniging Con Bravura en sociaal-cultureel centrum Sjelter in deze regeling op te nemen. Voor de sportver enigingen RCL, Velocitas. ka novereniging Rijnland, fanfare vereniging Tamarco en de Scouting Van der Does-Liet- horphgroep was er al een on- derhoudsfonds. Deze clubs zul len ook onder de nieuwe rege ling vallen, als de gemeenteraad instemt met het voorstel. Clubs die voor de nieuwe re- VRIJE TUD Poppentheater Poppentheater Welles Nietus speelt morgenmiddag in het onderkomen aan de Prinses Marijkelaan 4 in Voorschoten het stuk 'Hebbeding' voor kin deren vanaf 5 jaar. De voorstel ling begint om 14.30 uur. Kaar ten kunnen telefonisch worden gereserveerd via nummer 071 - 618361. Swingavond Bewoners en ex-bewoners van het Oegstgeester Endegeest en jongeren uit de regio kunnen donderdagavond vanaf 20.00 uur swingen. Er is een optreden van Cruise Control, een band die rock en blues speelt. De swingavond is aan de Ende- gecstcrstraatweg 5. Inlichtingen bij Meerman (179674) of Van Heet(I7S285). Rommelmarkt De Buurtgroep Haaswijk houdt, in samenwerking met koopcen- geling in aanmerking willen ko men, moeten in elk geval een eigen gebouw hebben en jaar lijks gemeentesubsidie krijgen, ze mogen geen onderhouds- fonds of financiële reserves Hebben. Het college stelt voor om voor de clubs die aan deze voorwaar den voldoen een vaste regeling te treffen. De verenigingen krij gen dan recht op het reserveren van een geldbedrag voor groot onderhoud van 1 procent, 2 procent voor houten gebouwen van de bouwkosten van het onderkomen. Dit zou betekenen dat de ge meente jaarlijks een vast bedrag kwijt is, ruim 33.000 gulden, en niet voor onverwachte uitgaven komt te staan. Zo moest de ge meente in 1990 ineens 66.000 gulden betalen voor een nieuwe dakbedekking van Alecto. Vol gens de nieuwe regeling zou trum Boerhaave, zaterdag 23 mei in Oegstgeest haar jaarlijkse rommelmarkt. Van 12.00 uur tot 15.00 uur kunnen mensen op het Boerhaaveplein terecht bij zo'n honderd kramen. 'Sunrave' De Stichting Jeugd- en Jonge renwerk Oegstgeest houdt zon dag 31 mei om 6 uur 's och tends een tweede 'Sunrave' met de dj's Dimitri, Tommy. Stefan en llja. De entree tot dit feest georganiseerd door de Stichting Jeugd en Jongerenwerk Oogst geest (SJJO) bedraagt 15 gul den Kaarten kunnen worden gekocht bij Kimono's, Mors straat 18 of SJJO, Boerhaave plein 13. Plant-cursus 'Wildeplanten determineren' oftewel de soorten bepalen is het thema van een korte cursus van de Leiderdorpse Volksuni versiteit. Deze levsen in de Alecto ruim 5000 gulden per jaar aan het onderhoud kunnen besteden en komt de gemeente niet meer voor verrassingen te staan. Een ander voordeel van deze regeling is volgens B en W dat verenigingen op deze manier meer worden betrokken bij het onderhoud van het eigen club gebouw en dat 'de zelfwerk zaamheid wordt gestimuleerd'. De clubs die niet aan de rege ling kunnen meedoen zijn Schietvereniging De Vrijheid, Tennisbal De Munnik, de Brid geclub. Scouting I>e Houtkamp, de Postduivenvereniging, De Ruiterschool en de Vereniging IJssport. Zij voldoen niet aan de voorwaarden voor de nieuwe regeling. De raadscommissie buigt zich donderdagavond over dit voor stel. Heemtuin worden gegeven op de drie zaterdagen 30 mei. 6 en 13 juni van 10.00 uur tot 12 00 uur. De kosten zijn 30 gulden. De cursus wordt gegeven in het Milieu Educatief Centrum in het park de Houtkamp, ingang Van Diepen in gen laan. Opgeven 's morgens bij Volksuniversiteit aan de Splinterlaan 89 (tel. 071 - 411732) Islamitisch koken Feestelijk islamitisch koken staat centraal tijdens twee bij eenkomsten in cultureel cen trum de Sjelter aan de Hecm- raadlaan 67 in leiderdorp Op deze avonden dinsdag 26 mei en 2 juni wordt geza menlijk een maaltijd bereid en gegeten. De werkgroep Leider- dorp Aangenaam die ver schillende culturen met elkaar wil laten kennis maken geeft de cursus van 18.00 uur tot 21.00 uur. De kosten bedragen 15 gulden. Inlichtingen en op gave: ld. 89313S. 3 jeen uitspraak in geschil Bloemenweide - Zoeterwoude niij JL. Ijsbaan blijft toch behouden De Vereniging IJssport Leider dorp hoeft in de toekomst voor het ijsbaanterrein aan de Mau- ntssingel geen huur meer te be- taJen. Dit betekent dat de ijs baan blijft bestaan. De vereni ging zit in grote financiële pro blemen. maar de gemeente Lei derdorp steekt nu de helpende hand toe. Voor de grond onder en bij haar clubhuis moet de vereni ging wel betalen: vier gulden per vierkante meter, waardoor een jaarlijkse huurprijs van 1120 gulaen ovoblfjft. De veraügliiq bespaart door deze maatregel 3500 gulden per jaar. De ge meenteraad van Leiderdorp moet nog instemmen met dit voorstel van burgemeester en wethouders. De ijsclub kwam begin vorig jaar in de problemen toen een duivensportvereniging het club huis verwisselde voor een ander onderkomen. Hierdoor verloor de ijsclub 1100 gulden huurin komsten. Een boer. die het land enkele malen per jaar afhooide en die daarvoor 1000 gulden be taalde, kon dit bedrag niet lan ger opbrengen, juist in die pe riode moest de vereniging aan de gemeente zo'n 2300 gulden huur betalen, maar door de te genvallers was dat geld er op dat moment niet. Door de financiële nood zag het er naar uit dat de landiis baan zou moeten worden geslo ten. De ijsclub wilde dit voorko men en \Toeg de gemeente om haar het terrein en het clubge bouw gratis ter beschikking te stellen. Met dit verzoek stem men B en W nu dus deels in. De ijsclub blijft het onder houd van het ijsbaanterrein ver zorgen. Hierdoor heeft de ge meente vorig jaar 15000 gulden kunnen besparen en wordt dit jaar nog eens 6300 gulden be zuinigd. Wel moet de gemeente het dak van het clubhuis op knappen, waardoor een deel van het in 1991 bespaarde be drag alsnog moet worden uitge geven. Het ijsbaanterrein ligt in het tracé van de te verbreden A4. Daarom hebben B en W beslo ten een nieuwe huUfOVtfMl komst slechts tien jaar te laten duren en deze daarna jaarlijks stilzwijgend te verlengen. Korps zoekt meer vrijwilligers leiderdorp nanja ruiter De brandweer van Leiderdorp heeft voor klussen overdag een tekort aan vrijwilligers. Het korps kan daardoor niet garan deren dat er een bezetting is van veertien mensen, zoals wet telijk is voorgeschreven. De Lei derdorpse brandweer begint binnenkort met een actie om nieuwe medewerkers te werven. Dat meldt het vrijwilligerskorps in zijn jaarverslag over 1991 Bij calamiteiten 's nachts be schikt de brandweer wel over voldoende medewerkers. Het probleem is korpsleden te vin den die in de eigen gemeente werken en bij alarmmeldingen hun bezigheden onmiddellijk in de steek kunnen laten. Vorig jaar heeft de brandweer al vier nieuwe krachten onder wie Diploma's De vrijwillige brandweer met 36 krachten moet in de toe komst vooral mensen tot (on- der-)officieren opleiden om problemen te voorkomen. Vol gens de landelijke bepalingen worden sinds kort dezelfde ei sen gesteld aan vrijwilligers als aan 'beroeps'. Zij moeten nu over gelijke diploma's beschik ken om zich bijvoorbeeld offi cier te noemen. Vroeger lagen de eisen voor vrijwilligers lager. De brandweer hoopt in het komende jaar haar onderkomen uit te breiden en aan te passen. Hiermee wil zij tegemoet ko men aan de klachten van veel personeelsleden over de accom modatie. Verschillende ruimten moeten volgens het korps wor den uitgebreid. Verder ont breekt een damestoilet. Daar naast zou het systeem dat uit laatgassen in de garage afvoert niet goed werken. Als laatste wil het korps meer aandacht besteden aan vooral de preventieve taak, waaronder onder meer ontruimingsplan nen vallen. De momenteel be schikbare uren zijn voor deze taak onvoldoende, aldus de brandweer. Brandgerucht De brandweer meldt in het ver slag da1! het korps in 1991 min der vaak hoefde uit te rukken dan in 1990. De organisatie hielp vorig jaar 130 keer iemand 'uit de brand', terwijl ze twee jaar geleden 145 keer in actie moest komen. De 93 uitrukken vanwege de voorjaarsstormen in 1990 een echte uitschieter voor de brandweer zijn daar bij dan nog niet meegerekend. Van de 130 uitrukken was er 90 keer sprake van brand of 'brandgerucht'. Daarnaast moesten de spuitgasten te hulp schieten bij wateroverlast en hebben ze zes keer mensen be vrijd, die beJoield waren geraakt bij een auto-ongeluk. In totaal was er 39 keer loos alarm. leiderdorp Leerlingen van Leiderdorpse ba sisscholen kregen gistermiddag in de brand weerkazerne het jeugd EHBO-diploma. On der leiding van vrijwilligers van de plaatselij ke EHBO-afdeling volgden zij de afgelopen periode twaalf lessen waarin de meest ele mentaire begrippen van de hulpverlening aan de orde kwamen. De cursus werd gevolgd door scholieren van tien basisscholen. De eer ste groep kreeg enkele maanden geleden al het diploma overhandigd, gisteren was het de beurt aan 85 leerlingen van groep acht van De Hobbit, De Schakel, de Julianaschool en de Prins Willem Alexanderschool. foto hielco kuipers

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 17