Unicum kan titel vergeten O Leidse Hout en De Munnik vechten tegen degradatie Sport MAANDAG 18 MEI 1992 19 Doek vall voor Dekker 2 Ruime nederlaag tegen Docshop: 1-7 Unicum kan het kampioenschap vergeten. De eerste klasser die voor dit weekeinde nog ongeslagen was, moest gisteren aantreden tegen Docshop. Dit team had in de eerste vier competitiewedstrijden slechts één punt verloren. Gisteren verdubbelde dit aantel na de 7-1 winst op Unicum. Irma van Seeters weet wat knokken is. De tennisster van Merenwijk boog een ruime achterstand alsnog in winst om. foto henk bouwman LEIDEN ARENDO SCHREURS/ERIK VAN DOP Unicum moet het dus volgend jaar opnieuw proberen. Of het team er dan hetzelfde uitziet is niet zeker. Wij willen wel bij elkaar blijven", zegt coach Berry Janse. „Maar het ligt ook aan de club." In deze samenstelling zal een tocht naar de hoofdklasse ech ter niet makkelijk zijn. Daarvoor ontbreekt simpelweg de kwali teit. Eigenlijk is alleen Michael van den Berg goed genoeg voor een hoger niveau. Het was dan ook geen wonder dat hij de eer voor de Leidenaars redde. Ook Bionda Zonderop mag aan spraak maken op een goed sei zoen, maar Erik Bakker en Pau line Mulder vallen door de mand. Berry Janse: „Erik heeft te weinig conditie. Dat bleek ook nu, want na een 7-5 verlies in de eerste set volgde een 6-1 in de tweede. Hij moet daar ge woon aan werken en dan niet vanaf 1 april. Wil je een goede conditie opbouwen voor het tennisseizoen, dan moet je al in oktober beginnen. Ook Pauline Mulder viel deze competitie te gen. Toch hadden we tegen Docshop eigenlijk twee punten meer verdiend. De districts- scheidsrechters lieten echter geintjes toe zoals racket weg gooien en ballen wegslaan en daar raakten we nogal door geirriteerd." Hillegom - Bosheim 5-3 Door te winnen stijgt Hillegom een plaats, maar: „De angst voor degradatie blijft aanwe zig", aldus coach Harry Verde- gaal. „Alles staat namelijk nog ontzettend dicht bij elkaar in deze poule." Cindy Berkhout won voor de eerste maal dit seizoen haar single. Tegen Monique van Bracht werd het 6-3, 6-1. Linda Morssink (Bosheim) bleek tegen Petra Wessels een niveau hoger, met 6-1 en 6-0 was de martel gang voor Petra snel voorbij. Ook de mannensingles wer den gelijk verdeeld. Marco van Trigt won met 6-3, 6-2 van Mar cel Struyk, terwijl Marcel Vink na de eerste set met 6-2 verlo ren te hebben, een goede kans had op een verlenging. De 5-2 voorprong wist hij echter niet uit te bouwen, zodat ook die set naar Ingmar Boerhorst van Bos heim ging. De vrouwendubbel stond in de eerste set met 5-1 voor, maar ook zij gaven op dat moment het initiatief uit handen waar door zij in de verdere partij nog maar een game wisten te ma ken. De mannendubbel bracht de stand weer in evenwicht met een 'regelmatige' overwinning. Beide mixed-dubbels werden, vooral door het betere spel van de vrouwen, gewonnen door Hillegom waardoor de ploeg in de race voor behoud goede kan sen blijft houden. Dekker Tennis - Hilversum 2 1- Ondanks de grote nederlaag was coach Richard van Rooy was dan ook redelijk tevreden. „7-1 tegen de koploper die tot nu toe alles met 7-1 of 6-2 heb ben gewonnen is geen afgang." Dat ene punt werd behaald door een wederom erg sterk spelende Wimpe Thomas die in een zware pot Huub Hofman met 6-2 en 6-4 terecht wees. De tweede mannen-enkel Patrick Kieboom verloor van de geta lenteerde Marius Papelaia met 6-1, 6-2. „Patrick speelde best goed maar die Papeleia heeft meer in zijn mars dan het A2 ni veau", aldus van Rooy. De vrouwensingle van Brigitte Pardoel ging ruim verloren 6- 1,6-0 en ook Lydia Jonkman wist dit keer geen potten te bre ken (1-6,2-6). De mannen-dub bel ging erg gemakkelijk en dus ook vlot verloren met 6-0 en nogmaals 6-0. Ook de vrouwen- dubbel was dit lot beschoren, dat wist echter in de eerste set nog twee games af te snoepen. De mixed-dubbels gaven coach van Rooy hoop voor het duel van volgende week tegen Victoria dat na deze speelronde nog steeds een punt achter staat. De omzetting van de bei de gemengd-dubbels lijkt zijn vruchten af te werpen. Lydia Jonkman en Patrick Kieboom speelden voor de eerste keer sa men (na het 'racketincident' van vorige week). „Het zag er goed uit, maar er werden nog al war punten verloren door ge brek aan overleg", aldus Van Rooy. „nog flink wat trainen om op elkaar ingespeeld te raken en dan komt het volgende week wel goed." Ook de tweede mix was een 'close finish', die uit eindelijk door de Hilversum mers werd gewonnen. „Tegen Victoria wordt het erop of eron der", aldus Van Rooy. Wint Dekker met ruim verschil dan hoeft voor degradatie niet meer gevreesd te worden. Tweede klasse Merenwijk - Venlo 1 -5 Wegens de gestaag voortschrij dende tijd moest deze partij af gebroken worden. Wanneer het vervolg wordt afgewerkt is nog niet bekend. Op een achter stand van 6-7 en 1-5 (15-40) wist Irma van Seeters de wed strijd in haar voordeel om te buigen en uiteindelijk met een 6-1 overwinning in de derde set de eer voor Merenwijk te red den. Martijn Krans moest tegen de erg sterke Rogier Wassen, die Nederlands kampioen tot en met zestien is, een 6-4, 6-3 ne derlaag incasseren. Beide mixed-dubbels moeten nog ge speeld worden. Zutphen 2 - Zee en Duin 7-1 „Ik hou niet van excuses, maar we moesten spelen op kunst gras. Hier hadden we niet het geschikte schoeisel voor en dus gleden we in het begin vaak uit. Zo hadden we al een set verlo ren voordat we aan het gras ge wend waren. Daar erger je je dan een beetje aan als je weet dat je op gravel wel zou kunnen winnen. Als je dan bovendien niet in een situatie zit dat elk punt belangrijk is, laat je nogal makkelijk het hoofd hangen." Met dit betoog verklaarde Jan Willem Lugthart de nederlaag. De partij die werd gewonnen was de mannen-dubbel. LEIDEN ARENDO SCHREURVERIK VAN DOR De derdeklassers De Munnik en de Leidse Hout zijn beide nog verwikkeld in een felle degrada tiestrijd. Voor de tennissers van Dekker 2 lijkt echter het doek te zijn gevallen. Derde klasse Unicum 2 - Fgmond 6-2 Met Jacqueline l'aauw in uit stekende vorm behaalde Uni- overwinning. Alleen het enkel spel van Marguerite Patiwael en haar mix met Wouter van der Heyden gingen verloren. Des ondanks werd de achterstand op koploper Heerhugowaard 3 één punt groter. De stemming in het Leidse kamp blijft echter optimistisch. De Munnik en leidse Hout vechten beide in dezelfde poule voor behoud in de derde klasse. In deze strijd heeft Leidse Hout gisteren goede zaken gedaan, door tegen Thor 4 een gelijkspel te behalen. De Munnik. dat niet verder kwam dan een 6-2 tie- derlaag. werd hierdoor op de ranglijst voorbijgestreefd. De Leiderdorpers blijven echter nog wel twee punten voor op hekkesluiter Bakkum 3. Ook Nieuw Venpep bevond zich met acht punten uil vier wedstrijden in de gevarenzone. Tegen mede-degradatiekandi daat Hilversum 4 werd dan ook 'een spannende pot' verwacht. Niets was echter minder waar. Rose-Marie Verdegaal en co. lieten namelijk geen spaan heel Van de tegenstander: H O. Zee en Duin 2 bleef tegen de nummer twee Bredcrode han gen op twee punten. Een goed resultaat tegen Overburg 2 is nu noodzakelijk voor handhaving. De punten werden ditmaal door Jeroen Boogers in zijn enkel en mixed dubbel met arola Geer- lings binnengehaald. Unicum 3 staat op de tweede plaats. Het gelijkspel van giste ren tegen Baarn l (4-4) was daarom een tegenvaller Dekker 2 haalde (wee punten tegen Shot 3 en kon dus eindelijk een beetje weerstand bieden Het ontlopen van degradatie be hoort echter alleen theoretisch nog tot de mogelijkheden. Vierde klasse Woc - Hillegom 2 0-8 Met invaller Bartel Swart voor de geblesseerde Jeroen Vink won Hillegom alle partijen in twee sets. Een bij/onder aan trekkelijke wedstrijd was die v in S|oerd van der Mark tegen i dgv Si hotten \.i een gi tijk opgaande strijd bleek Van der Mark net de sterkste (7 5.7 5). Sassenheim - De Munnik 2 l 1 Aalt Willem Westra van Hol- the had bijna vier uur nodig om Edwin Leunissen op de knieën te krijgen. Ook in de an dere wedstrijden waren de spe lers aan elkaar gewaagd, zodat een gelijkspel een terechte uit slag was. Door de winstparti|cn van Hans en Monique v an Bi| sterveldt. het damesdi.hbel en één van de mixed dubbels lijkt de Munnik genoeg punten bij elkaar te hebben gesprokkeld om er nog een seizoen vierde klasse aan vast te mogen plak ken. Sassenheim zal eerst Cas- tricum nog van zich af moeten schudden. Zoeterwoude, Oogstgoest en De Boekhoi 1 Ook Unicum 4 en Forescate wisten hun wedstrijd niet te winnen (3 5) terwnl Hillegom 3 en Merenwijk 2 wel aan de got de kant van de score uitkwa men (5-3). De Boekhorst gunde Lissc niet meer dan één punt. Invaller en oud Boekhorst sjx'ler Pieter van Merel versloeg Benny de Bruin en redde daarmee de eer voor Lisse. Het lot voor Ussc lijkt met deze vierde grote nr derlaag op rij beslist Boekhorst stevent onbedreigd op het kam pioenschap af. Wielrenner Clau- dio Chiappucci over de innige relatie met zijn. moeder, in Pa- „Het is niet zo dat ik op de fiets constant aan haar denk. Maar j u <e hebben wel elke dag con tact met elkaar. Waar ter wereld ik j ook ben. Onze familieband is heel sterk. Mijn moeder heeft me altijd gesteund. Vooral in slechte tijden. Ik ben dan ook blij dat ik op de fiets wat voor haar terug kan doen. Als ik win, maak ik haar gelukkig. Richard Witschge in Nieuwe Revu over Barcelona: ,,Ik woon hier gezel- lig, ik heb een leuk vrouwtje, een schat van een kindje, een tafel van drie bij drie en nog een tafelen daar komen helaas kringen op als je er een glas op zet. De 78-jarige ter rein knecht van EDO, Ome Kees de Groot, in de EDOer: Niemand hoeft m ij te zeggen of een bal van EDO werkelijk van EDO is of niet. Ik kan iedere EDO-bal ruiken, ik kan ze voe len, daar ben ik mee vertrouwd geraakt. Fcyenoorder John Metgod in Vrij Nederland: ..Ik ben niet zo, dat ik bij de eer ste de beste tegenslag de hand doek in de ring gooi. Die kaal heid doet me niks. Als ze me voor 'kale' uitschelden, weet ik dat ik goed bezig ben. Schaker Nigel Short in de Haagsche Courant: „Ik kdn alles sterk relativeren. Ik heb geen zieleknijpers of para psychologen nodig om fris aan het bord te verschijnen. De warmte van vrouwen kind zijn voor mij belangrijker." Coureur Michael Bleekemolen over de gevaren van de auto sport, in de Haagsche Courant: ,,Als het niet gevaarlijk meer is, is er niets meer aan. Als alle cou reurs blijven leven, is de sport dood om het overdreven te stel len. Ex-volleybalbondscoach Har- rie Brokking, over het bestuur van de NeVoBo, in het Alge meen Dagblad: „Ze zijn zo gaan twijfelen aan een goede afloop, aan de haal baarheid van een gouden me daille op de Olympische Spelen, dat ze hebben teruggegrepen op vaste waarden uit het verleden. Het valt een speler als Ron Zwer ver niet kwalijk te nemen dat hij Selinger erbij wilde hebben. Maar van het be stuur mag toch worden verwacht dat er naar het volIe]'baI op lange termijn wordt ge keken. Idem: zelf dat ik niet ar rogant ben; het was een houding die ik aannam om mezelf te bescher men. Zodra je ver liest, wordt zo'n houding als ri dicuul bestempeld. Louis van Gaal is hetzelfde verweten. Idem, over de nederlaag tegen Polen tijdens het olympisch kwalificatie-toernooi in Rot terdam: „Ik was aan de hoogste boom opgeknoopt. Selinger niet, want iedereen is bang voor hem. Ter wijl zo'n nederlaag typisch iets is om de coach aan te rekenen. Mentaal bleken de spelers niet klaar. Gerald Vanenburg, niet gese lecteerd voor het EK in Zwe den, in het AD: „De afwijzing van Michels kan natuurlijk behoorlijk schadelijk zijn voor m'n transfer naar een Italiaanse club. Dat is afwach ten. Maar iedereen heeft me al zo vaak zien spelen, dus ik reken er een beetje op dat het wel mee valt," De Argentijnse scheidsrechters hebben de fluit neergelegd. Ze zijn massaal in staking gegaan, nadat de tucht- commissie vier uit het veld ge stuurde spelers had vrijgespro ken. De vakbond van scheidsrech ters (AAA) eist het ontslag van de tuchtcommissie en de invoe ring van de minimum-straf van één wedstrijd schorsing na een rode kaart. De AAA is gebelgd over de uitspraken van de tuchtcommissie, die twee scheidsrechters in hun hemd zetten. Arbiter Castrilli stuurde in het duel River Plate - Newell's Old Boys (0-5) vier spelers van de thuisclub uit het veld. De spe lers konden de grootste thuisnederlaag in de clubhisto rie niet verkroppen en gaven Castrilli in woord en gebaar de schuld. De tuchtcommissie schorste een speler voor twee -wedstrijden en een ander voor éen duel. De overige twee werden vrijge sproken. Net als de twee spelers van Boca Juniors die op dezelf de speeldag in het duel tegen Rosario (0-3) uit het veld wer den gestuurd. Bondsvoorzitter Grondona heeft de staking van de scheidsrechters veroordeeld. Hij riep arbiters uit de provincie op om dit weekeinde de wed strijden in de eerste divisie te leiden. De America III heeft de America Cup, de meest prestigieuze zeiltrofee in de wereld, ver overd. Het won de best-of-se- ven serie tegen de II Moro di Venezia voor de kust van San Diego met 4-1. De America III is eigendom van Bill Koch (52). Autodidact, olie baron en miljardair met een ge schat vermogen van 1,13 mil jard gulden. Geld, high tech en spionage hielpen hem aan de Cup. koch spendeerde 64 mil joen dollar. 115 miljoen gulden, aan de America Cup-races en was de lames Bond in de zeil- wereld. Hij gaf vier miljoen gulden uit aan helicopters voor spionage- Hoc reageerde te? „Ik had nauwelijks tijd om tc balen, want het speerwerpen was al begonnen. Ze hadden mij al geroepen toen ik nog met de polsstok oezig was Maar die aanvangshoogte vond ik toen nogbHangn|ker Mijn eerste speerworp ging ook al niet best. maar ik had in dk geval wat af leiding." vluchten. Liet de tegenstander dag en nacht observeren vanaf een speedboot en huurde dui kers om alles aan de weet te ko men over de kiel van II Moro di Venezia. „Ik heb niets illegaals gedaanzei Koch. „Ia, ik heb gespioneerd. Maar dat deed ie dereen in de regatta. Vraag het maar aan de duikers in San Diego. Die hebben overwerk niet te klagen gehad." Koch weet nog niet of hij de Cup zal verdedigen in 1995. „Het wordt een kostbare zaak. In 1977 gaf Ted Turner 600 000 gulden uit, Dennis Conner tien jaar later,30 miljoen gulden en ik 115 miljoen gulden. De esca latie lijkt op een wapenwed loop." De Italiaan Raul Gardini, eigenaar van chemisch concern Montedison, spendeerde een nog groter fortuin aan de II Moro di Venezia. Insiders schat ten dat hij 400 miljoen gulden uitgaf voor de regatta. De America lil had zestien man aan boord. „Dat was het groot ste probleem gaf schipper Koch aan. „Al die ego's, leder een dacht dat hij de beste tacti cus was, iedereen had zijn eigen ideeën over de race. Om daar i eenheid van te maken was de moeilijkste opdracht in deze regatta. Het is goed gegaan om dat ik de bemanning op een avond een keer de waarheid heb verteld. En die was dat ik de baas was." ynn St. James is de tweede vrouwelijke coureur in de historie die zondag 24 mei van start gaat in de 500 mijl van Indianapolis. De 45-jarige coureur bemach tigde afgelopen zaterdag een van de laatste zes startplaaisen. St. James reed de vier kwalifica tieronden op het vier kilometer lange ovaal van indianajxilis met een gemiddelde snelheid van 354,287 kilometer per uur. Daarmee plaatste ze zie h als eerste voor de race op 24 mei Ze werd na Janet Guthrie, die drie keer meedeed (1977. 7H '79 de tweede vrouw die door de kwalificaties kwam in In dianapolis. De zes Bulgaarse ge- wichtheffers.die nauwelijks een maand geleden zijn geschorst wegens gebruik van dope, zul len wellicht toch aan de Olym pische Spelen van Barcelona kunnen deelnemen. Het Bul gaarse ministerie van volksge zondheid heeft de schorsing van twee jaar voor de leden van de nationale gewichthefploeg opgeschort. Ras na afsluiting van het onderzoek wordt beslist of de zes daadwerkelijk mee mogen naar Barcelona De atleten, onder wie de vroe gere wereldkampioenen Petar Stepanoven Plamen Bratojsjev, bleken bi| een routine onder zoek hel diureticum saluretin te hebben geslikt. Diurctica wor den gebruikt ter verbetering van de urine afgifte. Voor gewicht hefiers. die in een bepaalde gc- wichtsklasse uitkomen, kan het helpen bij het „afkoken" om zo veel mogelijk vocht kwijt te ra ken. De Bulgaarse bondscoach Noerair Noerikian heeft steeds volgehouden, dat er sprake moet zijn geweest van manipu latie. Dat er iets van het kleurlo ze. reukloze en niet op smaak te herkennen saluterin door het eten of drinken inoet zijn ge mengd. Hetzelfde zou eind vo rig jaar bij Italiaanse gewicht- heffers zijn gebeurd. Naam: Bob Don- gelmans leeftijd: net 21 Studie: actuariaat verzekeringswis kunde) (lub: AAV *36 Rob Dongelmansdc nachtmer rie van iedere wedstrijdatleet. De onfortuinlijke Alphenaar nam gisteren in 1 jsse de pols stok driemaal ter hand en kw am net ZO vaak vóór in plaats van over de lat terecht. Nul punten voor de ploeg derhalve en een kater voor de persoon in kwes- W'elke hoogte werd je fataal? „Mijn aanvangshoogte. 3 meter 60. Dat moet toch kunnen als je 4,20 in je mars hebt Bovendien waren de omstandigheden ide aal. Misschien kwam liet wel daardoor. Ik moest mijn aan loop wat aanpassen. De eerste sprong zal ik eronder, zoals dat heet. De volgende pogingen wa ren minder slecht, maar hoewel ik hoogte genoeg had. kwam ik toch niet over de lat heen." LiSSE Tijdens een competitiewedstrijd gebeurt er altijd van alles op een atletiekbaan. Maar dit onderdeel met de kinderwagen, gisteren in Lisse op gevoerd. was nog niet eerder vertoond. Gezien het ontbreken van schoeisel is de vrouw-met-de-wagen vast en zeker een fan van Zola Budd FOTO iO. /UYDEHDUtN Na het Sfteerurrpen en de 4 x 400 meter, die je goed afgingen, eindigde de dag toch nog goed „Dat wil ik niet zeggen. Die prestaties wegen niet tegen een nul op. Maar ik kan het toe h niet meer terugdraaien. Zo'n misser kan iedereen overko men. zeggen ze. Bovendien be gin ik een volgende keer ge woon weer op 3.60 Zoals het vandaas ging. zou ik 3.20 waar schijnltjk ook niet hebben gr

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 19