Ronald Florijn is in vorm Scylla snakt naar einde Sport Hockeyers Leiden gunnen Venlo titel Vrouwen van Roomburg sluiten seizoen winnend af Adegeest lijkt niet te stoppen Kampioenskansen Saturnus na verlies danig geslonken KNS hijst vlag voor het laatst MAANDAG 18 ME11992 18 Roeier met Klerks naar Barcelona De dubbelvier van coach Jan Klerks voer zaterdag win nend over de streep tijdens de internationale roeiwed- strijden in Essen. Ook gisteren kon het viertal Florijn, Arisz, Kelderman en Maasdijk de Duitsers en de Zwitsers achter zich te houden. De Noren, die op zaterdag in de dubbeltwee hadden gestart, roeiden toen echter drie se conden sneller dan de Hollanders. REDACTIE HERMAN JOUSTRA AD VAN KAAM (CHEF) TIM BROUWER DE KONING ROB ONDERWATER ROB VAN DER ZANDEN Verschil in overgangsklasse gering Roeicoach Jan Klerks. foto archief Amsterdam j Het verloop van de strijd in het VSB- toernooi zou de Spaanse organisator Don Luis Rentero een gruwel zijn. Twee remises brachten za terdag het totaal na drie ronden schaak op vijfmaal onbeslist en één winstpartij voor Seirawan na een uitglijder van Short. De Amerikaan heeft dan ook deleiding met 2 uit 3. Toch viel er zaterdag het één en ander te genieten in Amsterdam. Seirawan - Anand smaakte als een gamalencocktail met bij zondere ingrediënten. Timman tegen Short was za terdag een loodzware confrontatie. De Engelsman, op de foto van achteren gezien, stonfl met zijn rug tegen de muur, maar bewees dat koorddansen één van de duizend talenten is, die een kandidaat-we reldkampioen meebrengt. Tijdens het afwikkelen raakte Short ook nog in tijdnood en de zaal vroeg zich af of hij in de benarde laatste minuten voor de veertigste zet afdoende zou hebben gereageerd. essen harm gusman roeimede werker Door deze prestaties zijn Leide- naren Klerks en Florijn nu zeker van de Olympische Spelen. De andere dubbelvier van Klerks, met de vrouwen Pentenga, Van Httekoven, Meiland en Vermulst, bleek veel progressie te hebben geboekt in een twee daags trainingskamp in België. Na de matige prestaties van twee weken geleden in Keulen bereikte de ploeg nu tweemaal de tweede plaats achter de Duitsers. Met van Ettekoven op leiden ron hoogendam tafeltennismedewerker Scylla snakt naar het einde van de competitie. Althans die in druk wekte (Je Leidse ploeg gis teren aan de Brahmslaan waar de strijd om de derde plaats te gen Harkstede werd uitgevoch ten. Scylla verloor het eerste du el tegen de Groningers kansloos met 9-1. Scylla trad zwaar gehandicapt aan in dit eenzijdige treffen. Mi chel de Boer en Martin Groene- wold ontbraken wegens blessu res. En van invallers als Jeroen Koudstaal, maar vooral van Lars Wittebrood kon mén geen al te hoge verwachtingen koesteren. De Groningers, die wel op volle oorlogssterkte opereerden, had den dan ook de minste moeite om dit sfeerloze duel vliegens vlug te klaren. I larkstede-coach Anne Vlieg stak zijn onvrede dan ook niet onder stoelen of banken: ,,Nee, dit is een wed- '•Irijd dn' zó echt niets om het lijf heeft. Op deze manier had- leiden klaas bosman korfbalmedewerker liet inhaalduel tussen Ons Ei bernest en De Danaïden werd in Den Haag met 9-4 in het voordeel van de E.ibers beslist. In de eerste klasse van Rijndelf land werd KNS kampioen. I let Oegstgcester KNS neemt op een mooie manier afscheid. De club die zich aan het einde van dit seizoen opheft en zich nog bezint over een eventuele voortgang met, of in een andere vereniging, werd door de 1-0 zege op naaste concurrent Dub bel Zes kampioen in de eerste klasse B en zal over drie weken strijden om het kampioenschap van Rijndelfland. Een waardiger afscheid had niet bedacht kun- Handbaltitel blijft in bezit van E en O emmen anp E en O uit F.mmen heeft zater dag de nationale zaalhandbalti- tel bij de mannen geprolon geerd. In de derde en beslissen de wedstrijd van de play-offs te gen V en L Geleen zegevierde de ploeg uit Emmen met 22-19. De ruststand was 9-9. E en O, dat in Robert F'icge een uitstekend schutter bezat (elfmaal raak), liep pas in de eindfase weg. Met nog twee mi nuten te gaan scoorde Hagrcize 21-19, waarna de Russische doelman Galusa een hoofdrol speelde door schoten van Lou- wers en Portengc te stoppen. Het slotakkoord was voor de Spanjaard Garcia, die in de slot minuut zorgde voor 22-19. E en O, voor de derde maal kam pioen na 1989 en 1991. won dit seizoen ook de beker. Evic Swift heeft de eerste stap naar het landskampioenschap handbal bij de vrouwen gezet. Weinig lijkt na de ondubbelzinnige thuiszege van 22-9 in de eerste wedstrijd van de play-offs tegen SHW meer mis te kunnen gaan. Volgende week kan de formatie van trainer Gabrie Rietbroek de titel veroveren. Eerder dit sei zoen behaalden de Roermondse handbalsters de NHV-beker. de slagplaats in plaats van de minder ervaren Meiland slonk het verschil met de olympisch favoriete oosterburen van 15 se conden twee weken geleden tot drie seconden nu. ,,WeI een beetje eng om nu al zo goed te varen", vond Pentenga. „We moeten nu niet te overmoedig worden. Ons varen is nog niet stabiel, een volgende wedstrijd kan best nog eens tegenvallen. We hebben nog een lange weg te gaan tot de Spelen." Met een derde plaats in een minder sterk bezet skifveld wist skiffeuze Irene Eijs van Njord den we net zo goed kunnen gaan trainen of lekker van het weer kunnen genieten." Gelijk had hij, want op Merijn de Bruin na (hij won als enige een partij tegen jan Tammenga) waren de Leidse spelers niet vooruit te branden. Het mooie weer speelde uiteraard ook een rol van betekenis. De bij vlagen ongeïnspireerd spelende Mir jam Hooman liet dat blijken. Dat een ongemotiveerde Gert Kobes zijn partijen geruisloos won was kenmerkend voor de ongelijke strijd. Koudstaal en Wittebrood deden tegen Gerdi Keen en Lindo Greve hun best maar werden snel in twee ga mes op hun plaats gezet. De eerlijkheid gebied te zeggen dat Scylla een plausibel excuus kon aanvoeren voor de ruime ne derlaag. Immers, de Leidse ploeg diende daags ervoor nog de kwartfinale van de NTTB be ker te spelen. Ook deze strijd kon Scylla (5- 4 verlies tegen Bartok) niet naar zijn hand zetten, hoewel Merijn nen worden. Matchwinnaar van het duel werd Maarten Tiede- man. Vier minuten na het be- ginsignaal schoot hij de eerste en enige treffer van de span nende wedstrijd in. KNS ont snapte vlak voor het einde toen een Haags schot uit de korf tol de. Dat Ons Eibernest nauwelijks te stuiten is in de race om het kampioenschap ondervond De Danaïden. Het Haagse team beheerst het korfbal tot in de fi nesses, maar schiet te kort op één belangrijk onderdeel: het afronden van de kansen. Daar door kon het team van de schei dende Janko Breedveld lange tijd op één punt achterstand volgen. Eric Kromhout werd tweemaal foutief afgestopt en haar nominatie als (startende?) reserve in Barcelona te onder strepen. De beslissing voor haar valt vandaag, als.de roeibond haar equipe voordraagt aan het NOC. Óp die voordracht zullen tevens skiffeur Göbel en de twee zonder stuurman Compagner- /Van Iwaarden prijken. Göbel zag weliswaar tweemaal de fi nale op de laatste tweehonderd meter van de halve finale aan zijn neus voorbijgaan, maar ie dereen voelt aan dat hij in Bar celona eigenlijk niet mag ont breken. De lichte dubbelvier met aan boord Elzard Schipper (Njord) stelde zich met tweemaal een vierde plaats duidelijk kandi daat voor de wereldkampioen schappen voor lichte roeiers, deze zomer in Montreal. Het gaat er steeds meer naar uitzien dat Schipper dit jaar zijn debuut op dit wereldkampioenschap gaat maken. de Bruin, bij Scylla allesbehalve een publiekslieveling, met winst op Sung en Boute een uitblin- kersrol vertolkte. De volgend seizoen naar Antwerpen (Tos- cahn) vertrekkende De Bruin speelt evenals De Boer en Hooman volgende week zijn laatste wedstrijd voor Scylla, met als inzet een zekere vierde plaats in de ereklasse. Pecos/Oegstgeest kwam in de kwartfinale tegen Tempo Team evenmin ongeschonden uit de strijd. De wedstrijd die in de zaal van het Vughtse JCV werd verspeeld leverde een 5-1 over winning op voor de Amster dammers. Van het Oegstgeester trio Herman van der Broek, Siem van der Valk en Ron Schi- paanboord boekte de laatste slechts winst op Van Elferen. De Oegstgeester ogen zijn vooral gericht op de strijd om degrada tie, die wegens de blamerende competitieopzet van de Bond (NTTB) tot 13 juni(!) duurt. Vol gend weekeinde wacht de*ploeg het sleutelduel thuis tegen JCV. mocht vanaf de strafworpstip scoren. Doordat de Hagenaars de ballijnen knap stoorden kon De Danaïden geen vuist maken in de paalzone en waren de kansen spaarzaam. De rust stand was 5-3. In de tweede helft was er een periode zonder scores van beide teams. Met de inbreng van Arne Hcijman en Patricia Straathof voor Kromhout en Barbro Heij- man werd de score wel openge broken maar dan wel aan Haag se zijde. Een sterke actie van Heiko Locher werd door Keyzer afgerond (7-4). In de laatste mi nuut werd door middel van een score met één hand vanaf de strafworpstip de eindstand op 9-4 bepaald. Laumann Voor de Canadese roeister Sil ken Laumann kwam zaterdag een abrupt einde aan haar sei zoen, mogelijk zelfs aan haar loopbaan. Bij een aanvaring op het Baldeneymeer in Essen met een Duitse twee-zonder raakte de wereldkampioene in de skiff ernstig gewond aan haar kuit been. Zij werd met een diepe open wond naar het ziekenhuis ge bracht. Daar werd zij drie uur geopereerd. Haar rechter kuit been bleek gebroken. Voorts waren aanhechtingen van haar spieren afgescheurd. De artsen wilden haar minimaal twee we ken in het ziekenhuis houden. Voor de Olympische Spelen zal zij niet op tijd hersteld zijn. Het was gisteren zelfs de vraag of zij ooit kan terugkeren aan de roeitop. leiden jan daan van oosten honkbalmedewerker Keytown Hitters heeft ook dit weekeinde niet kunnen winnen. Gisteren trok Kinheim 2 in Haarlem de wedstrijd in de laatste innings naar zich toe: 8- 2. Adegeest zette de zegereeks voort. In het Pim Mulier-sta- dion kreeg ook DSS 2 een honk ballesje: 7-14. Adegeest lijkt dit seizoen niet te stoppen. DSS 2 moest dit vooral in de tweede inning on derkennen. In deze voor de Haarlemmers desastreuse in ning kwam de gehele Voorscho- tense slagpartij aan slag en scoorde maar liefst zes maal. In de vierde inning bood DSS nog enige tegenstand en kwam te rug tot 4-7. Onder aanvoering van Van der Burg Ter Haar en Spraakman scoorde Adegeest er in de zevende inning weer op los: 5-14. In de laatste inning redde DSS nog de eer, maar de sterk werpende pitcher Spraak man liet zich de zege niet meer ontglippen: 7-14. Voor de eerste keer dit seizoen mocht Keytown Hitters het ge noegen van een voorsprong smaken. Na twee puntloze in nings waren het de Leidenaars die, met degelijk honkbal, in de derde inning de score openden: 0-2. Vervolgens deden de Hit ters zichzelf in de vierde inning weer eens de das om. Twee veldfouten brachten de stand op 3-2. Tot de zesde inning wist Keytown Hitters Kinheim van verdere scores af te houden, daarna liepen de Haarlemmers gestaag uit naar de 8-2 eind stand. oegstgeest remmelt otten hockeymedewerker De hockeyers van Leiden ston den na een 2-0 nederlaag te gen Venlo beteuterd te kijken naar hun tegenstanders. Venlo speelde nauwelijks beter dan Leiden, maar was kampioen, danste over het veld en vierde de promotie naar de hoofd klasse. Leiden ontdekte slechts hoe klein het verschil is tussen de top en de staart in de over gangsklasse. In de twee voorlaatste ron den had Leiden kampioens kandidaat Forward met 3-1 gedeklasseerd en Groningen op 3-3 gehouden. Dat was vol doende voor het behoud van een plaats in de overgangs klasse. Omdat Leiden een minder slecht doelsaldo heeft, degradeert Tegenbosch uit Eindhoven samen met Up ward. Tegen Venlo had Leiden gis teren minimaal een gelijkspel verdiend. De Limburgers, met drie Duitsers in de ploeg, moesten winnen en hoopten op puntverlies van koploper Den Bosch. Venlo speelde daarom gespannen en rom melig. Het elftal presenteerde zich niet als een toekomstige hoofdklasser. Al in de derde minuut profi teerde Leiden van het zwakke Limburgse spel. Hans Dullaert sloeg een strafcomer in via de beenbeschermers van de doel man. De scheidsrechter vond het schot te hoog en keurde de treffer af. Kort daarop wipte Jeroen Dubbeld de bal over de leiden De vrouwen van Roomburg zetten hun zegereeks voort met een afgetekende 5-1 zege in de tweede degradatiewedstrijd te gen Woerden. Inge Oudkerk Pool, Meike de Boer, Pauline Baars, Johanneke Langenbach en Claar van Bergen Henegou- we scoorden. Vorige week had Roomburg al met 4-2 gewon nen. De hockeysters van AJecto verloren de laatste competitie wedstrijd in de overgangsklasse met 3-2. Pinoké uit Amsterdam strafte twee fouten in de Leider- dorpse verdediging af. Een solo van Tessa van Dijk en een straf comer van Henrike Engel brachten Alecto langszij, maar direct na de gelijkmaker had Pi- noke succes met een snelle uit braak. De mannen van Alecto degra deerden naar de derde klasse en vergrootten de kloof met hun vrouwelijke clubgenoten. Twee seizoenen geleden speelden beide teams in de eerste klasse. Toen promoveerden de vrou- Limburgse doelman net naast het lege doel. Ondanks het Leidse overwicht kwam Venlo na een kwartier op 1-0 door een doeltreffende strafcomer van Peter van Soest. In de laatste tien minuten van de eerste helft liet Venlo beter spel zien. Leiden had veel overtredingen nodig om de twee behendige spitsen af te stoppen. In de tweede helft hadden Casper Klijn en Ronald Car- pentier diverse malen de ge lijkmaker op hun stick. Maar tien minuten voor tijd besliste Venlo de strijd toen Hans Werps een voorzet van rechts fraai afrondde. Vijf minuten na de wedstrijd hoorde Venlo dat Den Bosch met 1-1 gelijk had gespeeld tegen Concordia en begon het feest en gezang. Leiden nam afscheid van coach Thomas Tichelman die voor „vijftig, zestig uur per week" de vrouwen van Euro pees kampioen Amsterdam onder handen neemt. Cees Koppelaar neemt zijn taak over. Hij zal spelbepaler Klijn (verhuisd naar Utrecht) en lin kerspits Carpentier (studie in Rotterdam) moeten missen. Leiden heeft niet de ambitie binnenkort naar de hoofdklas se door te stoten. Nieuwe spe lers, die in Leiden gaan stude ren, melden zich daarom voorlopig nog bij HGC en HDM in Wassenaar en Den Haag. De club hoopt wel dat de mannen volgend seizoen bovenin de overgangsklasse meedraaien en dat het vrou wenelftal kampioen wordt in de eerste klasse. wen en degradeerden de man nen. De hockeyers wonnen vo rige week thuis met 2-1 van Zoetermeer, maar liepen in de tweede beslissingswedstrijd te gen een 3-1 nederlaag aan. Zoe termeer nam een 3-0 voor sprong voordat Hugo Kranen burg met een strafbal de achter stand verkleinde tot 3-1 Noordwijk verdedigde in Weesp een 2-0 voorsprong. Die liep in de eerste helft op tot 5-0 door fraaie doelpunten van Ste ven Bottema, Fred Beuk en Koen Keijzer. Dat was ruim vol doende voor handhaving in de tweede klasse. Na rust wist Weesp twee maal tegen te sco ren. In de vierde klasse versloeg Catwijck het zwakke Saxenburg uit Haarlem met 3-1. Doelman Harm van Efferink mocht op ei gen verzoek in de spits spelen en pakte een doelpunt mee. Henrik Houwaard scoorde tweemaal. Hisalis wachtte te vergeefs op tegenstander Alke made en moest het doen met een reglementaire 5-0 overwin ning. Leidse handballers missen sprongschutters leiden frank bonte Hany Weerman, trainer van Emmen en Omstreken, gaat op de schouders na het behalen van de nationale zaal handbaltitel. i Saturnus lijken hun kansen op het kampioen schap in de regionale eerste klasse te hebben verspeeld door thuis te verliezen van Wings (17-20, rust 9-7). De 6-0 defensie van Wings baarde Saturnus zorgen vanwe ge het gebrek aan sterke sprongschutters. Wings be schikt wel over zo n speler. En die liet zich in de tweede helft danig gelden. Hoop {L Toch had Saturnus de wedstrijd kunnen winnen als de kansen die de bikkelharde Haagse de fensie in de slotfase moest weg geven zouden zijn benut. Maar die werden deels door slecht schieten en deels door goed H werk van de Haagse doelman om zeep geholpen. Goed door gaan van Wim van Leeuwen, een cirkeltreffer van Hans foto*anp Blansjaar en een knap lobje van Winfred van Boheemen, die te weinig in beeld kwam, deden Wings wankelen en de hoop in de Satumus gelederen herleven: 17-18. Het mocht niet zo zijn want Wings was het koelst en forceer de drie doorbraken op rij: 17-20. Voor Satumus scoorden: Hans Blansjaar 4, André van Es en Wim van Leeuwen 3, André van Leeuwen. Dirk Klok en Nico Mooren 2 en Winfred van Bo heemen. Door het gelijke spel van Vires et Celeritas tegen DES '72 behoudt Satumus nog een kansje om toch mee te doen aan de strijd om het landskam pioenschap. Dan moeten zowel Vires et Celeritas als DES '72 een misstap maken. HW'70 De mannen van HW70 klop ten in Schiedam UVG, 15-19, rust 7-7. Een welkome overwin ning omdat de Voorschotena ren nu nog een kansje hebben om de degradatiedans te ont springen. HW'70 keek overi gens binnen een kwartier tegen een weinig hoopvolle achter stand aan: 0-6. Beter verdedigen en snelle tegenaanvallen maak ten de achterstand echter onge daan. Na de hervatting had HW '70 het beste van het spel en scoor de uit alle posities. UVG liet zich weliswaar aanvallend niet on betuigd maar trof de Voorscho- tense keeper Ronald Disseldorp in topvorm. Voor HW'70 scoorden: Peter Innemee en Marco Schelvis 5, Dick Gijsman 4, Rene 't Manne tje 2 en Erik Broekhuisen, Paul Groothuis en Miel de Nijs. Vrouwen Bij de vrouwen verloor HW'70 in de eerste klasse na harde strijd met 8-6, rust 3-2, van Meeuwen. Aan degradatie zal nu wel niet meer kunnen wor den ontkomen. Voor HW'70 scoorden: Anneke Gijsman. Bet- tina Lamboo 2 en Nina Kros- schell en Carola van Egmond.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 18