Quick Boys werkt niet hard genoeg Oegstgeest kan de druk niet aan Randstad Sport toont karakter Sport W&tHËffiSfl NAC raakt opnieuw in problemen Valk gebruikt zijn handen P Voorschoten gaat voortvarend van start in nacompetitie Stuttgart gaat aan de haal met 'schaal' 15 ACV straft lankmoedige houding af Strafschoppen zijn doorgaans een makkelijk vrachtje voor Edwin Otte. In de reguliere competitie miste de blonde stilist van Quick Boys er zelfs niet een, maar in de strijd om het zaterdagkampioenschap raakte Otte de weg kwijt. Bij ACV speelde de middenvelder zaterdag opval lend onopvallend en faalde ook nog eens op zijn speciali teit. Omdat het slechte voorbeeld van Otte door een aan tal Katwijkse voetballers werd gevolgd, was het geen wonder dat Quick Boys met 2-1 verloor. ASSEN ROB ONDERWATER Oefenmeester Wim van Zwam begreep er naderhand niets van. Op het moment dat Otte de laatste strafschop van Quick Boys (een door de KNVB opge legd 'toetje', doorslaggevend bij gelijk doelsaldo) knullig in de handen van doelman De Jong schoot, stamelde hij: „Dat is nu illustratief voor zijn spel van vandaag. Hij en Marco Dijkhui zen hebben de ploeg laten zak ken." Quick Boys voelde zich bij ACV niet op zijn gemak. De Kat- wijkers werden overdonderd door de Asser agressie en zoch ten vervolgens negentig minu ten vergeefs naar het antwoord. Een aantal spelers (Frenk van der Kleij, Floor van Duyn, Kees Haasnoot en Martin Rog) wilde wel, maar de geleverde arbeid was van nul en generlei waarde. Quick Boys zakte als collectief volledig door het ijs en werd door de thuisclub terecht met een nederlaag om de oren ge slagen. Zo ver had het allemaal niet hoeven komen als de instelling van meet af aan honderd pro cent was geweest. In de hecti sche slotminuten draaiden de Katwijkers pas op volle toeren en zagen de inhaalrace nog bij na met een 2-2 deling beloond. Dat wonder bleef evenwel uit en daarom werd de heersende za terdagkampioen gestraft voor een lauwe en lankmoedige in stelling in een groot deel van de wedstrijd. Quick Boys dacht het karwei op de automatische piloot te kunnen afraffelen, maar kwam er al snel achter dat ACV niet voor niets kampioen is gewor den van IC. De Assenaren speelden fel, veelzijdig en had den in aanvoerder Peter Kuntz een zeer bruikbaar aanspeel punt. Hij en middenvelder Jo- han Pitstra voedden de beweeg lijke flankspelers Bert Meertens en Mark van Vugt veelvuldig met bruikbare ballen. Kortom, Quick Boys werd overdonderd. Dat ACV na 21 minuten via een schitterende vrije trap van Jo- han Pitstra op 1-0 kwam, was even logisch als verdiend. Even daarvoor dook Frenk van der Kleij na een listig balle tje van Edwin Otte in kansrijke positie voor doelman De Jong op. De rossige spits kreeg de bal niet onder controle. Het was het enige wapenfeit van Quick Boys in de eerste helft. Voor de rest volhardde het team van Wim van Zwam in slecht samenspel. Vooral Otte en Dijkhuizen maakten zich daaraan schuldig. Daardoor kon Quick Boys aan vallend hoegenaamd niets brengen, ook al omdat Gert Aandewiel niet in grootse vorm stak. De libero werkte afgelopen donderdag nog een selectie wedstrijd af voor het Neder lands amateurteam en had die inspanningen nog merkbaar in de benen. Vlak voor rust mengde Jaap van Duyn zich ook nog eens in het foutenfestival. In de buurt van de eigen zestienmeter le verde de middenvelder het le der zonder enige aanleiding in bij Mark van Vugt. Die er ver volgens als een sneltrein van door ging en Marco Ruwaard, vervanger van Tom van der Niet, kansloos passeerde: 2-0. Van Duyn mocht in de rust prompt de voetbalplunje uitrek ken. Vervanger Jan Jeroen Schaap bracht in de tweede helft aan de rechterkant meer snelheid in het spel, maar ook bij hem ontbrak de finesse. Quick Boys worstelde dus ver der en stelde doelman De Jong nauwelijks op de proef. Twee ongevaarlijke kopballen van Frenk van der Kleij en Hans van der Plas konden ACV nauwelijks verontrusten. Zelfs een uitslui ting van Rene van Spijker (twee boekingen) halverwege de tweede helft bracht de thuis ploeg niet van de wijs. Met 10 man kreeg ACV zelfs de mooiste kans van de wedstrijd. Alleen voor Ruwaard toonde Peter Kuntz zich niet koelbloedig en schoot het leder in handen van de Katwijkse sluitpost. Ongewild bracht de aanvoer der zijn ploeg daarmee in moei lijkheden. Quick Boys putte moed uit de misser en kreeg in de laatste minuten mogelijkhe den (invaller Leonard Pluim- graaff, Floor van Duyn) om de achterstand te halveren. Drie minuten in blessuretijd vond Floor van Duyn dan eindelijk het gaatje. Quick Boys, gespe cialiseerd in wonderbaarlijke ontsnappingen, zette vervol gens aan en kreeg zowaar een goede mogelijkheid op 2-2. Frenk van der K3eij schoot vanaf tien meter onhandig naast. Edwin Otte deed even later, bij het nemen van de strafschop pen, niet voor hem onder. Uiteraard is Quick Boys nog niet kansloos in de kampioens competitie. Maar al te graag verwijzen de Katwijkers naar de aanzet tot de fantastische zo mer van 1991. Destijds begon Quick Boys de strijd met een nederlaag tegen Excelsior Maas sluis. Uitslag: 2-1. En ook toen miste Edwin Otte een straf schop... 2-1 (2-0). 21. Vugt 2-0. 93. Flow 'echter: Treffers. Toescnouwers: 2300. Boeking: Jaap van Duyn (Quick Boys). Uitsluiting: Van Spijker (twee boekingen) ACV: De Jong: Van Spijker. Risamasu. Scholing. Gerard Kuntz, Luchtenberg. Pitstra, Deurmg; Van Vugt (De Vries). Peter Kuntz. Meertens Quick Boys: Ruwaard. Rog (Pluimgraaf!), Aan- Duyn (Schaap), Otte, Di|khuizen. Floor van Rein Grooters van Oegstgeest maakt een fraaie snoekduik na zijn kopbal en kijkt het leer na. Een doelpunt werd het niet. foto êOEK zuydfrduin OEGSTGEEST RUUD PATTIAPON VOETBALMEDEWERKER Als het werkelijk om de knikkers gaat dan geeft Oegstgeest niet thuis. Zaterdagmiddag werd het bewijs onomstotelijk geleverd: de Voscuylbewoners weten niet met druk om te gaan. De opga ve was misschien ook niet een voudig. Slechts een forse winst met een verschil van vijf doel punten op het reeds uitgescha kelde Sportlust zou Oegstgeest in plaats van De Jodan Boys een kaartje naar derde klasse heb ben opgeleverd. Een opdracht die voor Oegstgeest uiteindelijk te moeilijk bleek. De kandidaat promovendus werd door Sport lust met 2-3 afgeserveerd, waar door De Jodan Boys automa tisch winnaar van de nacompe titie werd. Een bittere pil voor Oegst geest, zeker omdat De Jodan Boys datzelfde Sportlust een week geleden nog met 4-0 de oren waste. Onevenwichtig presteren is bij deze voetbalclub evenwel ook bijna een gewoon te. Het is namelijk niet de eerste keer dat Oegstgeest een niet on overkomelijk lijkende barriëre niet wist te nemen. In het verle den zagen de Voscuylbewoners door blessures of chronisch per soneelstekort de prijzen aan hun neus voorbijgaan. Wat dat laatste betreft waren de vakanties van de spelers daar vaak debet aan. Het veelal uit studenten bestaande 'corps' van Wim Visser gaat individueel te pas en te onpas met verlof of moet om uiteenlopende (stu dieredenen basisspelers ^nis sen. Een gegeven waar Visser al mee heelt leren leven. Na de seizoenstart, wanneer de voet balgeest scherp staat en de be nen gewillig zijn, gaat het Oegstgeest nog voor de wind. Zodra evenwel andere zaken dan voetbal gaan meetellen dan wordt het met de prestaties op het veld ook beduidend minder. Ook dit seizoen, toen na een goede start de haast vanzelf sprekende terugval kwam, zat Oegstgeest wat het kampioen schap betreft al snel bij de pak ken neer. Visser „Gelukkig had den we toen de tweede periode- titel al op zak. Toen het duide lijk werd dat Ter Leede niet meer te achterhalen was kon den we ons richten op de na- competitie." Maar daar werd het geluk ook niet gevonden, hoewel in het eerste duel tegen De Jodan Boys een prima 1-1 werd bewerkstelligd. De daar opvolgende zege van de Goudse ploeg op Sportlust leek fors, maar in de ogen van Visser niet onoverkomelijk. „Onze hoop was gebaseerd op het zwakke spel van Sportlust bij De lodan Boys", achtte hij zijn ploeg vooraf niet kansloos. Visser en Oegstgeest kwamen evenwel bedrogen uit. Onder de ogen van het toe kijkende De Jodan Boys was het nerveuze Oegstgeest na de snel le 1-0 van Joris van Benten lan ge tijd niet in staat Sportlust te treffen waar het het meeste pijn doet, namelijk het doel. „Ze wik den te graag," oordeelde Visser terecht. In plaats daarvan wer den er meer aanvallen gedaan op de ledematen van de Woerdenaren en op de trom melvliezen van arbiter Van Leeuwen. Dat gebeurde met na me na de gelijkmaker van Leon Immerzeel. die ondanks een blessure graag tegen Oegstgeest wilde spelen. Van Leeuwen, ten opzichte van de overtredingen van Sportlust niet geheel conse quent, boekte vier Oegstgeeste- naren, van wie Wmem-Jsn Potl Hofstede tweemaal werd geno teerd en dus uit het veld moest worden gestuurd, los de Groot had toen al twee levensgrote blunders van Bleichrodl en zijn defensie afgestraft. De afsluiten de treffer van Rein Grooters deed De Jodan Boys toen al lang geen pijn meet OrfrtgM-il Sportlui! '46 2-3. 4 2 O G'oot 13. FR, G'ooip'i 2 3 i»n, Pon H ö.or), KU«vn van B Piiimeyef, Grooteo Voor het derde opeenvolgende seizoen dreigt NAC in de na- competitie van de eerste divisie overal naast te grijpen. Gisteren speelde het geroutineerde ge zelschap van trainer Jo lansen zijn eerste thuiswedstrijd in groep A gelijk tegen Go Ahead Eagles: 0-ü. Waarschijnlijk is dat te weinig voor de ploeg uil Bre da. Donderdag al namelijk had NAC zijn rol als favoriet verlo ren door in Deventer van het zelfde gezelschap te verliezen. Morgen, in de derde wedstrijd in zes dagen, vecht de ploeg te gen Heracles voor de laatste kans. Zelfs als wordt gewonnen, dan nog kan Go Ahead Eagles, oiik tegen Heraclee, allee sail beslissen. In de laatste tien minuten had Go Ahead Lagles een man meer op het veld. Brood van NAC was weggestuurd, nadat hij de twee de gele kaart had gekregen. Na de nist was Go Ahead l agles qua veldspel wat beter. Knip penberg schoot op de lat. iets dat Van Hooijdonk aan de an dere kant overigens eerder ook al had gedaan. Verder gebeurde weinigopzienbarends lil >11iep B v.in de n.i. pmpfc titie valt de beslissing tijdens de laatste speeldag wanneer Eind hoven in het I^5V-stadion BW Den Bosch nimangt Den Bosch verzuimde zich zaterdag avond een riante uitgangsposi tie te verschaffen. In de weer RÉI 1 'e Vfal Mc ven de Bosschenaren tegen het reeds uitgeschakelde Excelsior Op 1-1 steken Met 01061 «fin normale interesse volgt Den Bosch daarom vanavond het duel op Woudestcin tussen Ex celsior en Eindhoven Bij winst van Eindhoven heeft de tweede club uit de Lichtstad komende zondag aan ëën punt voldoende om de finale van de nacompetitie te bereiken. Uit gerekend Bud Broeken, die net als Dick Bults dient te vertrek ken uit De Vliert. hielp Den Bosch na een uur ploeteren met een fraaie volley aan de leiding. Het kon de thuisclub echter niet over het dode punt helpen. In de slotfase moest Den Bosch het dappere Excelsior zelfs naast zich dulden. Meerburg geeft voorsprong uit handen ning op na. Hij boekte voor stopper Ron den Hollander al snel in de overigens vreselijk saaie eerste helft na een vrij on schuldige overtreding op Bas van Heek. Na de rust stuurde hij hem er zelfs uit toen Den Hol lander wat al te luidruchtig pro testeerde nadat Hein van Heek in duidelijke buitenspelpositie de openinsgtreffer had ge scoord: 0-1. Klap Datzelfde lot was even later Pe ter Hoogduyn beschoren. Kort na diens fraaie gelijkmaker (na een vloeiende combinatie met Ronald Hendrikse en Bob van Aken) duwde hij Meerburger Ger van der Werff weg die hem een klap had verkocht. Beide heren mochten de kleedkamer opzoeken. Meerburg leek in de slotfase op rozen te zitten nadat Hein van Heek op het randje van bui tenspel de 1-2 had laten aante kenen. Bijna het hele elftal ging in de aanval om de beslissende derde goal te maken, maar kreeg de kous op de kop. Marco van der Zon, op aangeven van invaller Chris Nijssen. en Hen drikse, na een pass van van Aken. zorgden ervoor dat de overwinning terechtkwam bij de ploeg die daar qua inzet het meest aanspraak op mocht ma ken: 3-2. Randstad Sport staat bepaald niet bol van de kwaliteit. Wel van de onverzettelijkheid. Het is een ploeg van keiharde'werkers. Net als Meerburg trouwens, al leen had die club gisteren last van zelfoverschatting. In blessu retijd werd geheel onnodig een 1-2 voorsprong uit handen ge geven: 3-2. Weg laatste kans op promotie naar de derde klasse dus. Randstad Sport daarente gen heeft alles ndg in eigen hand, al moet wel van Docos uit worden gewonnen. „En reken maar dat dan de beuk er in gaat", orakelde trai ner Cor Pennenburg na afloop. „We geven geen millimeter ca deau." Dat dit elftal weinig in de derde klasse heeft te zoeken zal hem worst zijn, want win nen is winnen nietwaar. „Kijk, een prijs zullen we echt niet zo maar laten liggen. Okay, in deze samenstelling heb je er weinig aan om te promoveren. Maar ik heb begrepen dat Cliff Comvali- us terugkomt en er zijn gesprek ken gaande met een paar ande re spelers, dus wie weet..." Aanpakken De kansen op promotie zijn in elk geval aanwezig. Ook al schat Pennenburg Docos het hoogst in van ajle ploegen die aan de nacompetitie deelnemen. Maar hij beschouwt de Leidse club al lerminst als onoverwinnelijk. „Een voetballende ploeg kun je altijd aanpakken." Dat is iets wat Randstad Sport op het lijf is geschreven, zoals tegen Meerburg bleek. De ploeg speelde fors, maar net als de opponent uit Zoeterwoude ze ker niet onsportief. Al hield scheidsrechter Van der Wall er wat dat betreft een andere me- Raodslad Sport Metrtxjrg 3-2 (0-0). 52 H van Heefc 0 64 Hoogduyn 11 88 Hem 3-2 Scheidvecht I. Oen Hollander Reenet, e Jonge. Van Aken Hend'ikse. Hoogduyn Om- Steenöe»gen. Kottenna- katwuk Marcel Valk van FC Den Haag is fer voor de bezoekers. Carlo van Zeist bepaal- een handig ventje. Dat weet Henk langemaat de even later de eindstand op 1 -1Eredivisie- Katwijk (links) sinds zaterdag ook. Valk maakte in een overigens tamme oefenwed strijd een minuut of tien na rust de enige tref- ploeg Den Haag speelt momenteel oefen wedstrijden omdat over een paar weken nog een serieus karwei wacht. Tegen de verliezen de finalist van de nacompetitie voetballen de Hagenaars dan om een plaats in de eredivisie. FOTO tOf* ZUYDFRDUtN SC !x>u- voorschoten Voorschoten is de nacompetitie goed begonnen. De vierdeklas ser klopte afgelopen zaterdag op eigen veld KMD met 2-1. Aanstaande zaterdag moet het duel uit bij Loosduinen uitsluit sel geven. Loosduinen voetbalt morgen echter eerst tegen KMD. Eindigt Voorschoten bo venaan dan wordt met De Jodan Boys gestreden om een plek in de derde klasse. Aanvankelijk had de thuis ploeg het nog knap lastig met KMD. Een verkeerde terug speelbal van Paul van Paassen vormde de inleiding tot 0-1. Voorschoten herstelde zich ech ter snel en zette met goed com binatievoetbal de tegenstander onder druk. Een van richting veranderd afstandsschot van Hein de Graaff betekende 11. Kort voor rust zorgde Tjeerd Verweij na een knappe actie voor 2-1. Hoewel Voorschoten nog een paar fraaie kansen kreeg om de wedstrijd definitief in eigen voordeel te beslissen, kwam er in de score geen ver andering meer De thuisploeg overleefde het slotoffensief van KMD hamburg dpa/sid VfB Stuttgart is zaterdag op de laatste speeldag in de Rundesli- ga de lachende derde gewor den. De ploeg van trainer Christoph Daum ging verras send met de landstitel, de vier de in de clubhistorie, aan de haal. De zwaar bevochten over winning op Leverkusen (2-1) kreeg een gouden rand. Eerder was Stuttgart in 1950. 1952 en 1'IMJ de sterkste ploeg van Duitsland. Eintracht Frankfurt, koploper op doelsaldo, verspeelde met een 2-1 nederlaag tegen afdaler llansa Rostock de titelkansen. De krappe zege van Borussia Dortmund, de derde kampi oenskandidaat, op het eveneens gedegradeerde MSV Duisburg (i-0) bleek nutteloos ftuttgan veroverde op basis van betere doelcijfers (32 tegen 19) een plaatsje in het toernooi om de Europa-Cup voor landskam pioenen. Precies 76 minuten mocht Borussia Dortmund zich zater dag tijdens de sensationele ont knoping kampioen noemen. Het doelpunt van de Zwitserse international Chapuisat in de tiende minuut leek van kapitale waarde. Vier minuten voor tijd kopte aanvoerder Buchwald als nog Stuttgart langs leverkusen en naar de landstitel. Stuttgart speelde op dat moment al met tien man. Sammer kreeg we gens onsportief gedrag in de 79ste minuut de rode kaart, de 37ste en laatste van het seizoen. Brugge Club Brugge is gisteren voor de negende keer in de historie kampioen van België geworden. Op de voorlaatste speeldag won Club met 3-2 van kV Meenden, terwijl Anderlecht op eigen vdd met 1-3 werd verrast door AA Gent. Tegen KV Mechekn had Club Brugge een droomstart. De Nl- genaan Amokachi kopte al in de tweede minuut raak Vrrspaile maakte er na een half uur 2-0 van en na nist VM .m Oei Heyden verantwoordelijk voor de derde Brugse treffer Daarna verslapte de aandacht en kwam Mechelen door Emmers en Al- bert tot 3-2 terug. AA Gent bezorgde provincie- genoot ('lub Brugge een ver vroegd kampioensfeest An deriet lit was minder goed voor bereid op de Gentse counters dan A|ax eerdeT «lil seizoen in de" UEFA Cup. Viscaal 'scoorde na een kwartier. Kort na rust deelden Vangronsveld en Dau wen de ploeg van Aad de Mos de genadeklap uit. De I -3 door Degryse diende slechts de sta tistiexen. Real In de Spaanse competitie heeft Real Madrid niet zonder moeite de aanval van stadgenoot Atleti- co op de kopppositie afgesla gen. De ploeg van trainer Leo Beenhakker (tiende eerst twee keer een achterstand weg te werken, voordat de overwin ning (3-2) kon worden afge dwongen De 95.000 toeschou wers in San Bcrnabeu kregen zaterdagavond een sprankelen de derby voorgeschoteld De Spaanse topschutter Manoio opende in de zesde minuut met zijn 25ste doelpunt de score na mens de bezoekers luis Enri que herstelde In de twintigste minuut het evenwicht Na rust nam Atletico aanvankelijk op- nieuw hu InkiMM hMw Aguilera bezorgde zijn ploeg in de 55ste minuut met zijn eerste balcontact de tweede voor sprong. Real ging daarna fel op jacht naar dc gelijkmaker Mei een bekeken sc hot had Butra- gueno in de 69ste minuut sue ces. Zeven minuten later werd invaller Maqueda de held van Real 3-2. Barcelona bleef op twee pun ten van de lijstaanvoerder door een soepele zege van 3-0 op hekkesluiter Mallorca.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 15