Sport Foreholte heeft toch het laatste woord Arie Selinger kan aan de slag Olympisch elftal in prima positie 13 (CHEF) TIM BROUWER D Olympia's Ronde A A John den Braber I H1 domineerde in de eerste etappes van Olym pia's Ronde. De coureur van Koga boekte twee sprintzeges Uitgeblust A Het basketbalteam I van Den Helder greep toch nog de natio nale titel. Den Bosch bleek zaterdag volledig uitge blust Unicum A Q Het tennisteam van I «7 Unicum kan na de 7-1 nederlaag tegen con current DocShop het kam pioenschap verder wel vergeten ASC-combinatie oefent tegen UVS leiden» De ASC-combinatie die op 1 juni tegen het Nederlands elftal speelt, oefent morgenavond tegen UVS. De combinatie be staat uit spelers van het 100-jarige ASC en de twee andere Oegst- geester clubs, UDO en v.v Oegstgeest. Het duel in de Kikkerpol der begint om 19.30 uur. De Leidse eersteklasser zit in de na- competitie trouwens op fluweel. UVS won zelf vorige week met 0-4 bij 's Gravendeel en zag SVW gisteren op eigen veld met 1 -4 van datzelfde 's Gravendeel verliezen. UVS mag nu zondag thuis eventueel met 3-0 van SVW verliezen om toch nog door te drin gen tot het finaleduel met de uiteindelijke periodekampioen van West I. In deze finale staat een plaats in de hoofdklasse op het spel. Geldloper steelt recette tennistoernooi rome Een geldloper is er zaterdag met een deel van de recette van de Open Italiaanse tennisstrijd vandoor gegaan. De organi satie vermoedt dat het gaat om een bedrag van 1 miljard lires, circa 1,4 miljoen gulden. Er is een klacht ingediend bij de politie tegen de firma II Botteghino. Die firma regelde de verkoop van toegangsbewijzen. Het had zaterdag een employé opdracht ge geven het geld naar een bank in Rome te brengen. Daar ver scheen de man nooit. II Botteghino heeft zich garant gesteld voor de verdwenen som. Jagerman en Haldan naar Barcelona lissabon. Nicole Muns-j Olympisch tennistoernooi. Ze deed dat door zaterdag de finale te bereiken van het kwalificatietoernooi in Lissabon. Zij versloeg in de halve eindstrijd de Roemeense Tataline Christi met 6-3,6- 1. Nederland is verder met drie spelers vertegenwoordigd op het Olympisch tafeltennistoernooi in Barcelona. Vijfvoudige natio naal kampioen Paul Haldan kreeg zaterdag van de de Internatio nale Tafeltennisfederatie één van de vier wildcards toegewezen. Eerder waren Bettine Vriesekoop en Mirjam Hooman-Kloppen- burg al zeker van deelname. Coureur verongelukt tijdens training Indianapolis De Filippijnse coureur Jovy Marcelo (27) is tijdens de training voor de 500 mijl van Indianpolis verongelukt. Hij overleed in het ziekenhuis. Marcelo raakte tijderjs een opwarm ronde bij een snelheid van 277 kilometer per uur de macht over het stuur van zijn Lola kwijt. De wagen boorde zich met volle snelheid in de betonwand. Engeland zoekt nog naar de vorm londen Het Engelse elftal zoekt, 24 dagen voor het begin van de eindronde om het Europees kampioenschap voetbal, naar de juiste vorm. De oefenwedstrijd tegen Brazilië, zondag in Londen, liet bondscoach Graham Taylor niet de nodige zorgen achter. Met het gelijkspel (1-1) was Engeland verre van ongelukkig. Be beto en Platt scoorden, Lineker miste een strafschop. Hij had nog niet alles op een rijtje, maar gevat was-ie wel. Mart de Groot, trainer van Foreholte, vierde gisteren op het Lugdunum-terrein na de 3-1 overwinning op streek genoot WSB het tweede kampioenschap in successie. „Wij zijn nu tweedeklasser", zei de gebruinde De Groot tegen zijn WSB-collega Fokke van der Reijd, „maar we voelen ons nu natuurlijk niet te groot om eens een keer tje tegen een derdeklasser te oefenen." Het deed hem goed om Van der Reijd, hoewel van een conflict nooit sprake is geweest, even op zijn nummer te zetten. Een week eerder voelde De Groot zich een beetje in de maling ge nomen. Pascal Roffelsen, aan voerder van de Voorhouters, in casseerde in de eerste beslis singswedstrijd (1-1) tegen de Noordwijkerhouters zijn derde boeking. Normaliter houdt dat een schorsing in. Maar Van der Reijd bood snel de helpende hand. Door van beide zijden het opsturen van het wedstrijdfor mulier te vertragen zou Roffel sen gisteren gewoon van de partij kunnen zijn. Echter, de trainer van WSB bleek achteraf niet oprecht be hulpzaam te zijn. Van der Reijd had er belang bij dat de formu lieren laat bij de voetbalbond zouden worden bezorgd. Im mers, voor zijn belangrijke aan-, valler Robèr Marijnen dreigde eveneens een schorsing. Of schoon Van der Reijd glashard beweerde dat Marijnen vorige week pas tegen zijn tweede waarschuwing was opgelopen. Toen Foreholte merkte hoe de vork in de steel stak, weigerde het alle medewerking. Van der Reijd kende geen berouw. „Ik werk voor WSB en ik ben er niet om Foreholte kampioen te laten worden." Maar Foreholte werd in een bloedstollende wedstrijd toch kampioen. En De Groot kon zijn geluk niet op. Twee jaar geleden kwam hij van het Leidse LFC naar Voorhout. De plaatselijke zondagclub Foreholte was een anonieme middenmoter in de vierde klasse. Na een half jaar kreeg de ploeg zonder prestatie drang evenwel de geest en zette een indrukwekkende inhaalrace in tegen FC Lisse. Op de laatste wedstrijddag haalde Foreholte de titel binnen en zette zijn op mars in de derde klasse onver droten voort. Met opnieuw een kampioenschap als resultaat. Wat de club in de tweede klasse te zoeken heeft weet De Groot zelf ook nog niet helemaal. „Dat moeten we nog goed doorne men. We krijgen er een paar spelers bij." Foreholte gaat on getwijfeld een zwaar seizoen te gemoet. Gisteren begonnen de Voorhouters met een elftal dat een gemiddelde leeftijd had van 29 jaar. Men teert op de huidige groep, die tot veel in staat is. Maar of Foreholte op termijn een blijvertje zal zijn is de vraag. Op het kampioenschap valt"* niettemin weinig af te dingen. Tegen WSB controleerden de Voorhouters voor rust de wed strijd. Twee minuten voor rust werd het betere spel van Fore holte beloond met een doelpunt van Nico van Rijn. Na de her vatting kreeg Foreholte het be nauwd. Zonder de rustgevende libero Ronald Verhart (kniebles sure) kreeg het centrale verde digingsduo bestaande uit Kees Zwetsloot en Theo van Kampen veèl ballen te verwerken. Aan- hane bekroonde een offensief van WSB met een doeltreffende kopbal, op aangeven van Paul Warmerdam. Na de gelijkmaker leek WSB - met Jacco van Wieringen als ex tra aanvaller - door te drukken, maar uit het niets zette Nico van Rijn („na de 1-1 moesten we echt oppassen") Foreholte tien minuten later weer op voorsprong. Van Velthoven speelde uit een vrije trap Van Rijn in het strafschopgebied aan. de blonde spits draaide zich knap vrij en knalde de bal hoog in de touwen: goed voor zijn en Foreholte's tweede doel punt. Nadat de wedstrijd geduren de zeven minuten was stilge legd omdat het publiek bezit had genomen van het veld zette WSB aan voor een alles-of- niets offensief. WSB'er Van den Berg zag zijn inzet door Martin Bax van de lijn gekeerd. Even la ter werd de voorstopper door Jan Homan op snelheid geklopt. Homan passeerde Van Haren, vervolgens rolde de bal voor de voeten van Van der Voort. Zijn laatste tikje was genoeg voor de beslissende 3-1. ForWtott* WSB 11 Cl-O» 43 V«n R ,n 1 0. 64 Aanh.r* 11. 73 v»n R.,n 2 1SB V»n Ov Voort 3-1 Sc Ovtc Polderman To# sctioi/wm 3000. Waa-v1 uwinfan Moe» <Fo reholtt). Van jfcr, Berg «WSB: Foreholte Van elf vi De Vf .- Siru **v* voofl' 1 cvo WSB: van Haren Nutte». Jamben Van de- Berg Valkema Hcwnanv BeOf ZanMM (Van Wif Ogen) Ajnhane. Sand» Warmerdam (Catday). Paul Warmerdam Een familiefeest in let terlijke zin. Ton Arroyo viert het kampioen schap van Foreholte met zijn kleine spruit op zijn schouders. Links staan Joost Deutekom, Martin Bax en Jan Homan. FOTO HENK BOUWMAN Brokking deelt mee in feestvreugde volleybalteam Jong Oranje heeft de Vborlaats- te hindernis naar Barcelona struikelend genomen. Het 1-1 gelijkspel in de verre uitwed strijd tegen Australië biedt een ideaal perspectief op deelname aan het Olympisch voetbaltoer nooi. Het Nederlands elftal was veertig jaar geleden voor het laatst actief op de Olympische Spelen. Verdere vooruitzichten zijn volstrekt onvoorspelbaar. Het elftal van De Ruiter en Rab was gistermiddag niet slagvaardig genoeg om al zeker te zijn van kwalificatie. Kansen kreeg Ne derland genoeg. Ieder van het kwartet aanvallers - De Boer, Meijer. Overmars en Cocii - kwam minstens een keer in kansrijke postitie. Hoe groot de onmacht voor in bij Nederland was, bleek uit het feit dat het doelpunt van Oranje - uiteindelijk door een Australiër werd .gescoord. Be laagd door Utrechter Roest schoot Murphy de gelijkmaker langs zijn eigen doelman. Door een blunder van rech terspits Overmars was Australië daarvoor op voorsprong geko men. Hij verdedigde in eigen strafschopgebied aan de 'ver keerde kant' en werd door Vid- mar keihard op zijn vingers ge tikt. Het was één van de twee keren dat Australië in de buurt van doelman Zoetebier kwam. Voor het overige kwam de thuisploeg nauwelijks aan de bak met zijn simpele 'kick and Op 24 mei moet nu in Utrecht de beslissing vallen. Wie er zullen spelen (de spelers van Ajax en Feyenoord konden niet mee naar Australië) is nog niet duidelijk. De Ruiter: „Ik moet eerst afwachten wie bondscoach Michels oproept voor de A-ploeg. Daarna kan ik aan het werk.' Zaragoza Mocht Jong Oranje thuis win nen dan zal de ploeg zijn wed strijden in het Olympisch toer nooi spelen in Sabadell, Zara goza en Barcelona. De winnaar van het duel Nederland - Australië werd gisteren tijdens de loting ingedeeld in groep C met Denemarken, Mexico of Honduras en Ghana. De zestien landen werden verdeeld over vier poules van vier. De nummers een en twee plaatsen zich voor de kwartfi nales. Het resultaat van de loting voor het Olympisch toernooi is: Groep A (Barcelona): Italië, Verenigde Staten, Polen, Ku- wayt. Groep B (Valencia): Spanje, Colombia, Egypte, Qatar. Gfoep C (Zaragoza): Dene marken, Ghana, Mexico/Hon duras, Nederland/Australië. Groep D (Sabadell): Zweden, Paraguay, Marokko, Zuid-Ko- rotterdam ad heesbeen gpd-verslaggever Na enkele minuten hield hij het al niet meer uit. Terwijl de spe lers van het Nederlands volley balteam samen met het do lenthousiaste publiek op uit bundige wijze het behalen van het olympische ticket vierde, daalde Harrie Brokking van de perstribune, hoog bovenin het sportpaleis Ahoy', zo anoniem mogelijk naar beneden. In de oranje-gekleurde en uit verkochte zaal bekeek de ex- bondscoach eerst op gepaste af stand de spontane vreugde sprongen en de champagne- spuiterij van Ron Zwerver. Ver volgens wachtte hij totdat de uitzinnige internationals hun polonaise en podiumdansje voor de ereloge met minister president Lubbers, WVC-minis- ter D'Ancona en staatssecretaris Simons in droge Oranje-shirts hadden afgewerkt. Totdat de spelers, met wie hij vanaf medio '89 tot en met het einde van vorig jaar aan het BOUWPLANNEN? OP NAAR VAN OER PLOEG! Het vertrouwde adres voor: RAMEN EN DEUREN. WAND EN PLAF0N0BEKLE0IN6 SCHUIFPUIEN SERRES. ETC. Voor nieuwbouw en renovatie Uitgevoerd in onverwoestbaar kunststot van het kwaliteitsmerk deceuninck Onderhoudsarm, leverbaar in diverse kleuren, volledig gegarandeerd en door onze vakmensen perfect op maat gemaakt Het geheel voorzien van Konictrtrticut Kom gewoon eens alles op uw gemak bekijken We geven u graag uitgebreid adwes KUNSTSTOF OM OP TE BOUWEN w ni At/*. m rbVbu Eabnek en shwuoom De Las» 60. RoeAobrendwwn W 01713 16361 Meta 01713-1620? deceuninck £3 olympisch ideaal had gewerkt, hem ontdekten. Ze sleepten de opvolger en voorganger van Arie Selinger naar de werkvloer, waar eerder Polen in de pre- Olympische finale met 3-0 was afgeserveerd, en lieten hem col lectief meedelen in het uitgela ten feestje. Emoties Vanaf dat moment had Brok king zijn emoties niet meer on der controle. Huilend feliciteer de hij één voor één zijn toen malige volgelingen en de onder zijn bewind weggestuurde (maar later door Selinger terug gehaalde) buitenlanders. Pas la ter, toen de 37-jarige Amstelve- ner zich weer had teruggetrok ken en bijkwam met een drank je bij een buffet-counter naast de tribune, wrikte Selinger zich los uit de totale cekte. Hij stapte op Brokking af en omhelsde hem spontaan met zijn aandeel in het overigens moeizaam be reikte pré-olympische succes. Dat moment maakte opnieuw heftige gevoelens los bij de ex- coach. Zelfs een half uur later had hij in de VIP-room van de hoofdsponsor zijn tranen nog niet onder bedwang. „Na al die jaren van betrokkenheid met het Nederlandse volleybal is dit een enorm bewogen moment voor mij", merkte hij met een brok in de keel op. „Dit is zo mooi. Fantastisch. Het is toch het succes van mijn team. Ik heb van ze genoten. Daarom moest ik naar de spelers toe. Naar dit doel hebben we vanaf '89 samen toegewerkt." Brokking, wiens naam en die van Arie Selinger door de ruim 9000 toeschouwers werden gescandeerd ('Het was ondui delijk om wie ze riepen') wilde gisteren niet in wrok omzien. Terwijl Selinger een etage hoger voor de massaal aanwezige me diavertegenwoordigers zijn ver klaring aflegde en het toekomst perspectief van de nationale ploeg doorlichtte, deed zijn voorganger dat desgevraagd op hetzelfde ogenblik in alle een zaamheid. ..Ik voel me nog al tijd zo hecht bij het merendeel van deze jongens betrokken dat ik ze dit heel erg graag gun", be nadrukte hij. Dit team moet nog groeien maar kan straks de rest vandaag zelf niet op gezeten heb." Selinger zelf gaf dat openhar tig toe na de vrij eenvoudige winst (15-11, 15-12, 15-6) op Polen. Een karwei dat overigens voornamelijk geklaard werd door het nieuwe basis-zestal Zwerver, Van der Horst. Benne, Van der Meulen, Blangé en Held (met Posthuma, Klok en Boudrie als oproepkrachten), „[.aten we niet vergeten dat Harrie Brokking verantwoorde lijk is voor het resultaat van vandaag." klonk het gemeend. „Mijn inbreng is tot dusver heel gering geweest. Ik zou Harrie er voor de Spelen best bij willen hebben. Er is wederzijds ver trouwen Maar kennelijk kan het op de een of andere manier niet." Grabert Vanaf vandaag kan Selinger, die de 'Brokking-basis' (met Boud rie en zijn zoon Avital) in de derde set de klus liet afmaken, aan de slag. „Voor ons", zo ver klaarde hij later, „zijn de Spelen nu al begonnen." De 54-jarige vollcybalgoeroe zal op korte ter mijn een beslissing nemen of hij Rob Grabert (de laatste niet- gesclecteerde 'Italiaan') nog ln zijn keurkorps opneemt. Daar naast staat hij voor een dilem ma met het oog on de World league, die komende week voor Nederland verder gaat met een dubbel in Den Haag tegen Ca nada. Enerzijds staan er finan ciële belangen op het spel. maar anderzijds wil hij enkele spelers (Zwerver, Blangé, Benne) rust geven en sparen voor de echte belangrijke duels. Voor Ron Zwerver, beste aan valler en dito serveerder, kon het feest gisteren niet lang ge nocg duren. „Ik was echt op recht blij", kwam hij onge vraagd tenig op zijn ongekende emotionele vreugde-uitspatting na afloop. „Noem het de ontln ding van een enorm brok span ning. Er is de afgelopen maan den zo veel gebeurd Ik geef toe dat dit slechts een olympisch kwalificatoernooi is Maar soms zit rr veel meer ai hier een re sulfaat dan de uitslag alleen. Ik denk dat ik me morgenochtend pas echt bewust ben van dit succes. Dan weet ik zeker dat ik niet gedroomd heb." Volleyballers openen 'tegen Cuba Olympisch toernooi ROTTERDAM ANP De Nederlandse volleybal ploeg opent het Olympisch toernooi in Barcelona zondag 26 juli tegen Cuba. I>c andere te genstanders in groep B zijn het GOS, Brazilië, Algerije en Zuld- Korea. De verdere groepswedstrijden zijn 28 juli tegen Zuid-Korea. 30 juli tegen Brazilië. 1 augustus tegen Algerije en 3 augustus tegen Groep A bestaat uit Canada. Olympisch kampioen de Verenig de Staten. Frankrijk, wereldkampioen Italië. Japan en organisa tor Spanje. De eerste vier van beide groepen gaan over naar de kwartfinales, waarin de nummer een van groep A tegen de num mer vta ftfl B speelt. A 1 trgi-ii B2, A2 tegen BI en At tegen Hl De winnaars ontmoeten elkaar op vrijdag 7 augustus in dc halve finales. De strijd om het goud is twee «lagen later Voor de aanvang van het toernooi krijgt Nederland uitgebreid I Cuba, oat tweede werd op het van dc gelegenheid zich t laatste WK. Beide landen zitten ook bij elkaar in de groep van World league. Op 12 en 13 juni zijn de duds in Havana. week later in Rotterdam.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 13