Unicum heeft nog steeds een kans TOP gelooft er weer in Eind goed al goed voor Fides Pacta Sport NWTL is een maatje te groot voor OLTC Dekker knokt voor handhaving V en L dwingt derde wedstrijd af Saaie ronde bij kringkampioenschappen zwemmen in Katwijk MAANDAG 11 ME11992 18 fcoROB ONDERWATER feROB V Wel terreinverlies in race om titel Unicum boekte een winstpartij tegen Joy Mozaiek in de eerste kJasse (5-3) maar verloor toch terrein in de race om het kampioenschap. Tweedeklasser Zee en Duin kon na afloop de handen in de lucht steken: 6-2 winst tegen OTC/OVD. van grote concurrent Doc Shop. Aan deze 'verplichting' voldeed alleen de mix van Zonderop en Van den Berg, die tegen de zwakste mix van de Amster dammers een 6-4,6-2 overwin ning behaalde. Pauline Mulder en Marcel Wolfert verloren in drie sets (4-6,7-6.2-6). Coach Janse: „We hebben al leen nog een kans als we ko mende zondag tegen Doc Shop een ruime overwinning beha len. We zullen daar dan ook al les aan doen, te beginnen met een optimale voorbereiding voor die wedstrijd. Zaterdag in 'trainingskamp' en hard werken aan de mixen, meer kunnen we niet doen". Popeye GS 3 - Hillegom 4-4 Hillegom wist gisteren een 4- 1 achterstand nog recht te trek ken. Dit lukte onder andere via winst in de herendubbel na een matchpoint tegen. „En dat was de eerste keer dat wij zo'n gelij- kopgaande partij wonnen" meldde Harry Verdegaal. Mede hierdoor moet het team zich zorgen blijven maken voor de gradatie, aangezien de laatste Klaats wordt gedeeld met Bos- eim 2. Deze club komt volgen de week op bezoek en dan zal dus ook alles uit de kast moeten worden gehaald. Marco van Trigt gaf aJ het goede voorbeeld. Hij compenseerde zijn gebrek Unicum - Joy Mozaiek 5-3 Pauline Mulder speelde tegen Yvonne Neijhuis, die met erg mooi spel, drop-shots en strak ke sliced-backhands, de wed strijd met 6-4 en 7-5 wist te winnen. Tweede single Bionda Zonderop speelde, met pijnstil lers, tegen Marjolein Ouden- geest. Zij won in een goede wedstrijd (6-4,6-1). Michael van den Berg speelde geconcen treerd tegen Hans Schwartz en behaalde zijn vierde overwin ning uit evenzoveel enkelspelen (6-1.6-3). Erik Bakker moest tegen I rank Bitter, die waarschijnlijk als enige op dit niveau onder hands serveert. Zijn spel lijdt daar echter geenzins onder. „Zo'n topspin service is niet fat soenlijk te retourneren", aldus coach Janse. Erik Bakker verloor met 2-6,6-1,4-6. De mannendubbel van Mi chael van de Berg en Erik Bak ker wonnen de Leidenaren in drie sets (7-5,1-6,6-1). De vrou wen begonnen hun dubbel goed tegen de sterke tegenstan ders (7-6), daarna was het ech ter een aflopende zaak werd (4- 6,1-6). Beide mixed-dubbels moes ten vervolgens gewonnen wor den om in de buurt te blijven aan vorm namelijk met een to meloze inzet en dat leverde in al zijn partijen (herenenkel, he rendubbel en mixed-dubbel) re sultaat op. Tweede klasse Merenwijk - Bastion Baselaar 2-6 „We komen onze concurren ten Bastion Baselaar en Halfweg nog tegen en kunnen dus nog best kampioen worden", zei Martijn Krans vorige week nog hoopvol. De concurrent uit Den Bosch werkte echter niet mee, zodat Merenwijk zich tevreden moest stellen met de punten die Mark Fleischeuer en het dames- dubbel binnenhaalden. Toch had de thuisclub recht op meer, want in de mixed-dubbels de den de Leidenaren zeker niet onder voor hun tegenstanders. Zee en Duin - ETC/OVD 6-2 Na de singles was de stand nog in evenwicht via winst van Jan-Willem Lugthart en Judith Verhoeff. Het keerpunt in de wedstrijd was de derde set van de vrouwendubbel. Na een eer ste set die met 7-5 verloren werd volgde er in de tweede een achterstand van 5-2. Beide vrouwen wisten echter terug te komen en de set met 7-5 te win nen. De derde was daarna een formaliteit (6-0). Beide mixed-dubbels werden tenslotte gemakkelijk gewon nen. „Deze overwinning maakt dat we nu definitief niet meer voor degradatie hoeven te vre- 23-22 in Geleen zijn de beste twee clubs uit de Nederlandse competitie weer in evenwicht. Vol gende week zal voor een ongetwijfeld uitverkoch te sporthal Angelslo in Emmen de titelrace wor den beslist. V en L heeft landskampioen E en O zaterdag in de play-offs om de Nederlandse handbaltitel een derde wedstrijd afgedwongen. Door een zege van De tennissers van Dekker hebben het niet kun nen bolwerken tegen GSTC: 3-5. Wimpe Thomas was wel op dreef. Hij was tegen Jan-Sierd Rein- ders vooral mentaal de sterkere (6-0, 6-0). Patrick Kieboom verloor zijn enkelspel tegen Feike Pie- ters met 1-6, 4-6. Na een reeks van mindere wed strijden gaf deze partij, volgens coach Richard van Rooy, echter weer hoop voor de toekomst. „In de tweede set terugkomen van 5-0 naar 5-4, daaruit blijkt dat hij het toch kan". Lydia Jonkman moest het opnemen tegen de voormalig Nederlands jeugdkampioen Natalie van Dierendonck, die een maat te groot bleek (1- 6, 0-6). Brigitte Pardoel was na afloop van haar single vrij moedeloos geworden door het spel van haar tegenstandster, Janine Robbe. „Een kouwe kikker", aldus coach Van Rooy, „Elke bal kwam terug, waardoor Brigitte haar geloof in de wed strijd verloor". Pardoul verloor met 6-7(5-7), 4-6. De mannnendubbel werd in de eerste game van de tweede set gestaakt toen de 'mentaal zwakke' Jan Sierd Reijnders wegens wangedrag werd geschorst. Daardoor ging de mix naar Dek ker. De vrouwendubbel ging met 3-6,4-6 naar de Groningers. De mixed-dubbel werd gisteren in een andere volgorde gespeeld, maar ook Pardoux en Thomas lieten op beslissende momenten de punten liggen. „Ook zonder de schorsing van Reijnders was deze uitslag waarschijnlijk uit de bus komen rollen",aldus Van Rooy, „We zullen moeten knokken om ons te handhaven, met nog twee zware partijen te gaan". Van de derdeklassers boerde Unicum 2 bijzonder goed, ge tuige de 7-1 overwinning op Amstelland. Dekker 2 daarente gen was duidelijk zwakker dan de tegenstander. Derde Klasse Amstelland - Unicum 2 1-7 Door de blessure van Onno van Paridon moest de ook niet geheel fitte Wouter van der Heyde spelen. Dit ging niet al te best, zodat hij zijn single moest prijsgeven. De andere teamle den lieten de tegenstander ech ter alle hoeken van het court zien. De ruime overwinning van Unicum 2 brengt het team op een tweede plaats in de rang schikking. Vleuten de Meern - Dekker 2 8-0 Chantal van Remoortere leek een kans te maken om te gaan winnen. Een enkelblessure ver hinderde dat echter. Dekker 2 was gewoon zwakker dan de te genstander. Met drie punten uit vier wedstrijden is de ploeg rijp voor de vierde klasse. Merlenhove 2 - Nieuw-Ven- nep 6-2 Nieuw-Vennep voegde via overwinningen van Rose-Marie Verdegaal en het damesdubbel twee punten toe aan het totaal, maar staat na vier wedstrijden nog slechts op acht. Daarmee staan zij stijf onderaan. Van de overige derdeklassers was alleen Unicum 3 succesvol. Zij versloegen Alkmaar 2 met 7- 1. Zee en Duin 2 kwam niet ver der dan 4-4, terwijl De Munnik tegen een 5-3 nederlaag opliep. Met Leidse Hout was het nog droeviger gesteld, MLTV'90 stond namelijk geen punt af. Vierde klasse OLTC-NWTL 2-6 NWTL was een fnaatje te groot voor OLTC. Drie van de vier Amsterdammers spelen op BI niveau. Toch scoorde Lies- beth Hooghoudt via haar enkel spel en haar mixed-dubbel met Sohail Moussavi punten. Dit zal echter onvoldoende zijn om het vorig jaar verloren terrein weer goed te maken. MLTV90 - Leidse Hout 8-0 „De bond had onze invalster Natalie Berkel nog geen spelers pasje gestuurd. Daar kwamen we zaterdagavond pas achter, zodat het te laat was om een noodpasje aan te vragen. We begonnen zo met drie verlies- partijen." meldde een woord voerder van de Leidse Hout. Waarschijnlijk had het niet veel uitgemaakt als ze wel had mee gespeeld. Martinus - Sassenheim 7-1 Sassenheim staat er niet best voor in de competitie. Gisteren moest een mix moest worden opgegeven omdat Mariëlle Sie- vers vlak voor haar wedstrijd flauwviel. Boekhorst - TIOD 7-1 Jolanda Mens won haar eer ste single in deze competitie. Arjette van Noort is bezig aan een sterk seizoen. Met de over winning van gisteren handhaaft zij, net als Martijn Zandvliet, een honderd procent score. Het enige verliespunt kwam op het conto van Benny de Bruin. Het kampioenschap is nu erg dichtbij. Lisse - Zandvoort 4 0-8 Alweer de vierde grote neder laag op rij voor Lisse. Het team hoopt door hier en daar wat puntjes bij elkaar te sprokkelen behoud te bewerkstelligen. Unicum 4 speelde in Vlaar- dingen gelijk. Dit heeft volgens Eric Bolten desastreuze gevol gen. We komen nu teveel ach ter op de concurrenten". Hillegom 3 won bij Hoofd dorp met 7-1, net als Forescate bij Hazerswoude. Zoeterwoude verloor met 6-2 van Oranje TC. Tiny van Velzen won haar single en de mannendubbel zorgde voor het tweede punt. Hillegom 2 was veruit de sterkste tegen Zwaanshoek (8-0) waarmee zij aanspraak maken op de titel. Merenwijk 2 kon wegens de in vallende donker de wedstrijd niet afspelen. Het vervolg vindt plaats op Hemelsvaartdag waar zij beginnen met een 4-2 voor sprong op Zandvoort 5. Boek horst 2 verloor uit tegen de on derste uit de poule Botesa met 6-2. Fiks zwaar in de problemen LEIDENKLAAS BOSMAN KORFBALMEDEWERKER „Vandaag hebben wc aange toond dat wij het zeker kunnen en eens te meer is het vervelend dat we in een eerder stadium een misstap hebben begaan te gen Swift (A). Anders hadden we zeker aan de top kunnen meedraaien", aldus een tevre den Nelis Vaane van Fides Pac ta, dat met 8-6 van Altius won en zich handhaafde. Zijn ploeg móest de wedstrijd ook winnen om niet te degrade ren. Ook voor Altius was deze ontmoeting de laatste strohalm Om degradatie te ontlopen. „Flet gebeurt niet altijd, maar vandaag was elke Pactaan be reid om voor elkaar en het re sultaat te knokken en dan zijn we op ons best." Ondanks het gemis van Betti- na Buikstra, op vakantie en pri ma vervangen door Karin van der Blom, kon het eerste aan- valsvak veel druk uitoefenen omdat een sterk spelende San- der de Haas alles onder de korf kon afvangen. Dat bracht de doorbraak na een kwartier. De Haas profiteerde onder de korf, kort nadat Frank Peter de Haas i 2 had ingeschoten. Ondanks het slechte weer waren de Lei- denaars de betere ploeg en ga ven verdedigend weinig ruimte. Aanvoerder Rcné van der Vooren profiteerde van het ster ke afvangen van Henk van der Waals en Conchita Prins en schoot 5-2 in. Daama stokte de produktie, hoewel er voldoende mogelijkheden waren. Altius verzette zich krampachtig en zag kans om voor rust op 5-3 te komen. Ondanks het hogere tempo en een betere balvaardigheid kon het goede spel van het eer ste bedrijf niet worden voortge zet. De verdediging van Altius dwong Fides een moeilijk spel letje op. Verbeten werkend in de stro mende regen bleef Fides echter de sterkste. Frank Peter de Haas zorgde voor 6-3 na acht minu ten. Een goed genomen vrije worp werd benut door Ilonka van der Steen en toen kort daar op Van der Waals voor 8-4 zorg de leek er geen vuiltje meer aan de lucht. Fides zakte na deze laatste treffer ver weg en kwam in het laatste kwartier niet meer aan een score toe. De marge bleek echter voldoende, hoewel Altius nog twee lichtzinnighe den onder de korf afstrafte en daardoor vijf minuten voor het eindsignaal nog terugkwam in de wedstrijd (8-6). Maar lange Fides-aanvallen haalden het tempo uit het duel en maakten handhaving in de eerste klasse een feit. LEIDEN'. KLAAS BOSMAN Door het sterke afvangwerk van Sander de Haas (naast de paal) kon vakgenoot Frank Peter de Haas van Fides Pacta vaak tot schot komen. Dat resulteerde in twee treffers van zijn hand. foto t.henk bouwman KATWIJK NORA BAKKER ZWEMMEDEWERKER Een saaie en langdurige tweede ronde van de zwemkampioenschappen in de kring Gouwe Rijnstreek speelde zich za terdag in het Aquamarbad van Katwijk af. De snelste zwemmers met de lange adem troffen elkaar op de 800 meter vrije slag bij de vrouwen en de 1500 me ter voor de mannen. Slechts zes vereni gingen die in de kring uitkomen, hadden deelnemers ingeschreven. De Zijl/LGB, 17. 1886 en Katwijk hadden deelnemers hij de prijsuitreiking. Yvette van Laar (Zijl) en Ingeborg Hoeks (17) bekampen elkaar wekelijks op de kringkampioen schappen de hoogste plaats op het ere podium. Van Laar was ook zaterdag de meerdere van Hoeks, nu op de 800 me ter vrije slag. Hun tijden waren 10.36,9 en 11.27,1 waarmee zij tweede en derde werden. De laatste serie van de 800 me ter vrije slag bracht uitsluitsel over de andere leeftijdscategorieën. Voor het eerst moest Natasja Sierag (17) het onderspit delven tegen haar leidse collega, Jorien Kleywegt (Zijl), op de langste afstand van het vrouwen- zwemmen. Kleywegt tikte als eerste aan in 9.46,4. De tijd van Sierag was 9.50,6 en derde werd Brenda Lindhout in 10.34,1. Bianca Hocks (LZ) moest op haar jonge-* re tegenstrevers inleveren, maar was wel de beste in haar leeftijdscategorie tot zestien jaar met de tijd van 9.54,6 en zag haar clubgenote Saskia de Keyzer derde worden, 10.10,5. In de jongste categorie van de r was een spannende strijd te zien tussen Katwijker Mathieu Spros en Zijl-zwem mer Milan Verhoop. Tot 650 meter ging de strijd gelijk op en was niet te voor spellen wie er zou gaan winnen. Met een sprint in de laatste 150 meter gaf Ver hoop, Spros het nakijken. De winnende tijd van Verhoop was 10.53,9. Spros kwam zelfs nog lucht te kort voor de tweede plaats en moest genoegen ne men met het brons, 11.01,7. Zijn broer Ferry deed het op de 1500 meter heel wat beter door, verrassend, als derde aan te tikken. Hij kwam bij de jongens tot zestien jaar tot 18.43,4. Drie andere Leidse zwemmers bezetten het podium in de andere leeftijdsgroep. Mi- cha Prins (Zijl) pakte de titel en liet de LZ'ers Remco Singeling en Stephan van Iterson achter zich die aantikten in res pectievelijk 18.36,9 en 18.47,0. Bij de se nioren sleepte Antoine van Weerde (LZ) het brons in de wacht. Tijdens een vierkamp in Gouda ein digde de B-ploeg van LZ 1886 als tweede. Opvallende tijden werden er gerealiseerd door Anne de Haas op de 100 meter vrije slag, 1.09,5, waarmee zij derde werd. Mark Drenth tikte als eerste aan op de 50 meter vlinderslag. 0.48,2. Ilona van der Boon was weer sneller op de 100 meter vrije slag dan voorheen. Haar winnende tijd was 1.18.0. Op de 200 meter wissel slag was Robert Janson goed voor de derde plaats en de tijd van 2.59,2. Op de 100 meter rugslag was Ester Slats ieder een te snel af met 1.39,6. KORFBALMEDEWERKER In de regen deed TOP goede za ken door Futura te verslaan: 13- 9. Pernix blijft aan de leiding na de 9-10 winst op De Antilopen, terwijl Fiks in de problemen komt na de 8-7 nederlaag tegen HKC(Ha). TOP speelde vol vechtlust en strijdend voor de laatste kans voor de titel een uitstekende eerste helft. Na 3-3 (Aad Wiege- rink) werd Futura van de natte grasmat gespeeld. Gerco Lange- laan, Barbera Romsom en Ron van der Willik zette hun ploeg binnen tien minuten op 3-8, terwijl Tim van der Horst de ruststand op 3-9 bepaalde. In de tweede helft werd door de TOP-pers niet minder ge speeld. Na 3-10 (Van der Willik) faalde de afronding. Futura was wel fortuinlijk in het verzilveren van de mogelijkheden en kwam tot 7-10. De daarop volgende scores van Wiegerink, Romson en Langelaan (7-13) beslisten de wedstrijd. In de slotminuten zorgde Futura voor een 9-13 eindstand. Coach Korporaal was na afloop zeer tevreden over het vertoonde spelbeeld en zag mogelijkheden voor de hoofdklasse. Die kans is zeer reël geworden, daar concurrent ZKC'l 6 verloor. Tegen De Antilopen speelde Pernix een wedstrijd die zich kenmerkte door slordigheden aan Leidse zijde. In een slechte eerste helft kon moeizaam wor den gescoord. De 3-0 achter stand kon voor de rust niet wor den weggewerkt, hoewel Robin Amoldus en André de Winter voor de aansluiting zorgden. Ruststand 3-2. Interim-coach Rob Lof advi seerde in de pauze steeds op tijd aanspeelbaar te zijn. Dat advies pakte goed uit, want na de 3-3 van Carla Kuipers zorgde Erica Velders met een dubbele score voor 4-6. Met de doelpun ten van Lian Tieleman. Peter Kuipers en De Winter lag een simpele zege in het verschiet. De oranje-kragen vervielen van af dat moment weer in het fleg matieke spel wat 8-9 opleverde. Spannend werd het echter niet, want De Winter scoorde snel de tiende Leidse treffer, die vol doende bleek voor de 9-10 eindstand en het uitzicht op het kampioenschap. De 8-7 nederlaag van Fiks had het geheel aan zichzelf te wijten. Tegenstander HKC(Ha) was niet sterker maar wist wel raad met de gecreëerde moge lijkheden. Hendrik Hooijmeier en Matthijs de Visser zetten hun team op 2-2, waarna dotten van kansen om zeep werden gehol pen. Vlak voor en na de rust (3- 2) werd zelfs tweemaal vanaf de strafworpstip gemist. Annemie- ke van der Gugten en Marleen Boomgaard hielden Fiks in de wedstrijd (5-4). Na de 5-5 van Theo Vreeken behield HKC het initiatief. Gwenny de Best scoorde 7-6 en de daarop inge brachte Henny Piket kon ook niet voor de ommekeer zorgen, hoewel hij wel de eindstand op 8-7 bepaalde. In de laatste com petitieronde moet van de kop loper gewonnen worden om de gradatie te ontlopen. Het slechte weer had even eens veel invloed op het treffen tussen KIOS en De Danaïden. De Leidenaars toonden zich de betere ploeg maar konden moeizaam afstand nemen. Twee treffers van Barbero Heij- man en een actie van Sandra Slingerland achter de korf zorg den mede voor de 3-4 rust stand. Het schot na de thee van Marcel Keijzer en een indruk wekkend fraaie goal van Paul Hüsken betekenden 4-6. Omdat het tweede aanvalsvak het liet afweten Jcwam KIOS op 6-6, waarna Eric Kromhout de wed strijd besliste door met twee doelpunten de' eindstand naar 6-8 te tillen. In een uiterst spannend en aantrekkelijk duel tussen De Al gemene en De Tovers was de routine doorslaggevend. Inzet van de wedstrijd was de titel in deze klasse. Beide teams bleken lange tijd aan elkaar gewaagd. De Algemene oogde in het eer ste bedrijf sterker maar had veel mogelijkheden nodig waar de bezoekers droog tegenscoor- den. Binnen twee minuten was het 2-0 (Ramond Terwiel en Diane Hoppenbrouwer). Daar op volgde een boeiend stuiver tje wisselen waarbij de scores van Marcel van Duyvenbode en Edith Weijmans niet voldoende waren om iets aan de 5-7 thee stand te veranderen. Twee ac ties van Terwiel brachten 7-7 en later in de vaak onderbroken wedstrijd zetten Hoppenbrou wer en Weijmans hun team op 9-9. De Tovers nam gas terug met uitgesponnen aanvallen. Een puntendeling was voldoen de voor de titel, waar De Alge mene moest winnen. Na 9-10 zorgde Van Duyvenbode met een schitterende actie voor 10- 10. Winst had ook Zuiderkwar tier nodig tegen Hoogvliet om niet onder de degradatiestreep te komen. Ondanks het lengte nadeel vocht de Piket-ploeg voor wat het waard was en toonde zich het beter korfbal lende team. Scores van Kitty de Wit, Maikel Martens en Aldo Spadon zetten Zuiderkwartier telkenmale aan de leiding, maar daartegenover stonden knullige weggevertjes in de paalzone van de defensie waardoor Hoogvliet kon volgen. Na 5-5 (Sandra Ver- horik en De Wit) werd vol zelf vertrouwen naar het eindsig naal toegespeeld en dat werd beloond met twee doelpunten van Sandra Verhorik, zodat Zui derkwartier kreeg waar het recht op had. Eindstand: 6-7. Gedegen spel en makkelijk scoren was het grootste deel van het seizoen het credo van Crescendo. In de beslissende fase van de competitie stokte helaas de produktie. Tegen SKV lukte in de eerste helft nage noeg alles. Zesmaal Henk Al berts, Ilone Lepelaar, Saskia Baak en Arno Kooloos zorgden voor een 9-3 ruststand. Pas in het laatste kwartier van een mindere tweede bedrijf konden Marlies Brouwer en Peter van Leeuwen de eindstand op 12-9 bepalen. Velocitas en THOR(H) werk ten een vrijblijvend en verplicht duel af. De Leiderdorpers speel den aardig, maar kwamen slecht los van hun opponenten. Jetske Goudsmit (3x) speelde een glansrol en zorgde net als Jeroen van Driel voor drie tref fers. In de slotfase kon niet meer gescoord worden en bleef het 6-7 waar een puntendeling op zijn plaats was geweest.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 18