Katwijk pakt troostprijs in Rijnsburg Scheveningen en Quick Boys doen het kalmpjes aan Noordwijk velt vonnis over Spijkenisse «g Lisse jaagt Excelsior de stuipen op het lijf Sport MAANDAG 11 ME11992 loeg Johan Zuid scoort zeven keer sneek - Johan Zuid was gisteren in z'n uppie verantwoordelijk voor de 7-1 overwinning van zijn club Hovis/Sneek op WKE, in de hoofdklasse B van de zondag-amateurvoetbalcompetitie. De spits van de Friese ploeg, ex-prof bij Hèerenveen, nam alle zeven treffers voor zijn rekening. Bij de rust leidde de thuisclub dank zij hun productieve spits met 4-0. Periodetitel voor Voorschoten voorburg Voorschoten moest zaterdag van SEV verliezen om zich te verzekeren van een periodetitel en een plaats in de na- competitie. SEV won in Voorburg met 4-2 en behaalde hiermee het kampioenschap in de vierde klasse A. Door het kampioenschap van SEV geeft de Leidschendamse club zijn periodetitel door aan Voorschoten. De ploeg van Leo Holl eiste die titel op op basis van zijn tweede plaats in de eindrangschikking van het reguliere seizoen. De andere periode kampioenen zijn Loosduinen en KMD. Voorschoten had er geen belang bij om SEV van een titel af te houden. Toch scoorden de geelzwarten twee maal. Hein de Graaff nam beide treffers voor zijn rekening. Promotiekansen Oegstgeest geslonken oegstgeest >- De promotiekansen van Oegstgeest zijn zaterdag aanmerkelijk geslonken. Omdat Jodan Boys met 4-0 uithaalde bij Sportlust, moest de ploeg van Wim Visser komende zaterdag met 5-0 winnen van Sportlust om het klasseperiodekampioen- schap op te eisen. Een zware, maar volgens Visser „geen onmo gelijke opgave." De trainer: „Het resultaat van zaterdag was een tegenvaller, maar de spelers en ik geloven er nog steeds in." Oegstgeest oefende afgelopen weekeinde tegen Katwijk 2 en won met 2-1. Kagia ontsnapt aan degradatie S- Kagia heeft het vege lijf gered in de vierde klasse B. Dank zij een zwaarbevochten 2-2 deling tegen Be Fair ontsnapte de ploeg van Rob Suttorp aan degradatie. Be Fair en TAW gaan nu komende zaterdag uitmaken, welke club er uit de vierde klas se degradeert. TAW moet winnen, vanwege het slechtere doel saldo. Kagia ontsnapte zaterdag voor eigen publiek. Een kwartier voor tijd keek de ploeg uit Lisserbroek tegen een 0-2 achterstand aan. Maar Kagia herstelde zich knap. Via John Immansen en invaller Gert Jan van der Hulst kwam de thuisploeg langszij. Voor Rob Suttorp was het de laatste wedstrijd. Hij vertrekt naar DOSR. Zijn plaats wordt ingenomen door Theo Godyla. Turkenburg weg bij ARC alphen aan den run Roel Turkenburg verlaat ARC. De door diver se clubs begeerde sluitpost verdedigt volgend seizoen het doel van zaterdageersteklasser Spakenburg. De in Kudelstaart woon achtige Turkenburg, vorig jaar overgekomen van hoofdklasser Aalsmeer, vindt de Alphense club niet ambitieus genoeg. RCL- doelman Arjan van Heusden (ex-ARC) is in beeld om Turken burg op te volgen. FC Lisse heeft Excelsior Maas sluis nog één keer de stuipen op het lijf gejaagd. Het in theoreti sche degradatienood verkeren de oud-kampioen was zaterdag na de nederlaag in Lisse (1-0) geheel overgeleverd aan de be richtgeving van radioreporters. Pas toen alle eindjes aan elkaar waren geknoopt, bleek Excelsior behouden voor de eerste klasse. Zonder de zwaar geblesseerde Rob van der Meer en Gert Jan Bunt durfden de gasten uit Maassluis het niet aan FC Lisse met open vizier te bestrijden. Om één punt aan de wedstrijd over te houden, in elk geval ge noeg voor lijfsbehoud, gokte Ex celsior geheel en al op de eigen verdediging. Radjin de Haan en René Ras verzuimden die be houdende strijdwijze al in de- eerste helft af te straffen. katwijklarsulrich voetbalmedewerker De wedstrijd van Quick Boys te gen Scheveningen (1-1) was het aanzien niet waard. Voor beide ploegen had de wedstrijd van afgelopen zaterdag geen wezen lijk belang meer. Voor debutant Scheveningen betekende het zelfs het laatste duel van een voor hen bevredigend seizoen. Quick Boys daarentegen is nog niet uitgespeeld, want de Kat- wijkers willen graag de zater- dagtitel prolongeren. Daarvoor moeten ze eerst afrekenen met de andere zaterdagkampioenen, ACV en Kozakken Boys. De met een hielbeenblessure kampende Fred Kanbier gaf aan dat de wedstrijd tegen Scheve ningen wel degelijk waarde had kunnen hebben. ,Als je goed speelt, kan je met een gerust hart verder. Maar als je speelt zoals vandaag, dan heb je er niets aan." Met dat laatste doel de hij op het slechte spel van een aantal van zijn wel fitte me despelers. Edwin Otte ergerde zich daar nog wel aan. maar Voor de tweede achtereenvolgende keer heeft Rijnsburg- se Boys een Katwijkse buurvereniging feest laten vieren. Een week na het grote kampioensfeest van Quick Boys op het gemeentelijk sportpark Middelmors pakte Katwijk zaterdag in Rijnsburg een troostprijs. Dankzij een kleine overwinning (2-1) op de gastheren verzekerden de Kat- wijkers, uiteindelijk tweede in eerste klasse A, zich van deelname aan het toernooi om de KNVB-beker. wist er in de eerste helft raad mee. Toen Leon Vonk aan de andere kant in een onbewaakt ogenblik Rijnsburgse Boys op voorsprong bracht (1-0), werd dat gebrek aan stootkracht nog pijnlijkervoelbaar. a brouwer de koning Hoewel het scoreverloop veel leek op dat van de kampioens wedstrijd van vorige week in beide gevallen verspeelde Rijns burgse Boys een 1 -0 voorsprong was RB - Katwijk niet half zo bruisend als RB - QB. Dat lag in de eerste plaats aan de Rijns burgers, die zonder de voor één duel geschorste Martin de Louw en Aridries Wendt voetbalden als makke lammeren. Slechts Henny Koet, die vanaf vandaag twee bindende wed strijden moet 'uitzitten', trad de fatsoensnormen een keer met voeten, maar de lankmoedige leidsman Bakker keek toen net even de andere kant op. Later boekte hij invaller Fred van Delft overigens wèl bij diens eerste optreden tegen Marco van der Plas, waarna uit de vol gende vrije trap de gelijkmaker viel. Dat Katwijk lange tijd een even matte indruk maakte als Rijnsburgse Boys, wekte ver wondering. Immers, de begeer de tweede plaats in de eindrangschikking, stond nog steeds niet vast. En, zoals trai ner Arie Lagendijk na afloop uiteenzette, voor wie de hoofd prijs niet heeft gepakt, worden bijzaken belangrijker. De (ver vangende) periodetitel in dit ge val, die Katwijk voor het grijpen had. Het enige wat de Katwijkers daarvoor moesten doen, was enkele kansen benutten. Daar aan schortte het echter nog steeds bij de oranje-hemden. Hoe vaak de beweeglijke Kees Krayenoord zijn medespelers ook in stelling bracht, niemand Juiste spoor Na de donderspeech van La gendijk moest uitgerekend een verdediger Katwijk op het juiste spoor zetten. Carlo van Zeist liet bij de gelijkmaker blijken dat ook hij geen geboren afmaker is. Maar de winnende kopbal uit een ingestudeerde hoek schop van Edwin Verhoogt van de lange verdediger (1-2) moet improduktieve ploegge noten als Marco de Ridder en Jan Stel aan het denken hebben gezet. Na afloop van de laatste com petitiewedstrijd van het seizoen ontvouwden beide Arios (La gendijk en Kurver) hun plannen voor hun laatste voetbaljaar bij hun huidige 'werkgevers'. La gendijk, die ook in zijn vierde jaar bij Katwijk de stijgende lijn had gezien, wil allereerst hou den wat hij heeft. Behalve Jan Stel dan, die zijn plaats waar schijnlijk om studieredenen moet afstaan. Met de veelbe sproken Hans Zwaan (ex-RB) in de gelederen denkt de Leide- naar dat aardig te compense ren. En mochten Pim Langeveld en Marco de Ridder (of ande ren) in het betaalde voetbal ver zeild raken (Excelsior), dan treft Katwijk ongetwijfeld tegen maatregelen. Komen en gaan Kurver daarentegen beseft dat Ron de Jager, topscorer van Rijnsburgse Boys, wordt op enige afstand gevolgd door zijn bewaker Henk Langemaat. FOTOUOEK ZJYDtRDUtN er in Rijnsburg so wie so wat moet veranderen. Zonder na men te noemen kondigde hij het komen en gaan van een flink aantal spelers aan. „We moeten wèl om bij te blijven", aldus Kurver. „Zo denkt de sponsorgroep er tenminste ook over. Aanvankelijk was Rijns burgse Boys trendsetter in het aantrekken van spelers van bui tenaf. Nu doet iedereen het, dus kunnen wij niet achterblijven. In mijn zevende en laatste sei zoen in Rijnsburg wil ik weer bovenin meespelen. Dat kan al leen maar met een fitte groep die vrij van schorsingen is." Wie de voetbalschoen past, trekke hem aan. De opstelling van 'voetbaldier' Kurver is be grijpelijk, maar over bepaalde zaken heeft hij nu eenmaal wei nig zeggenschap. De grootste slag sloeg Rijnsburgse Boys het afgelopen seizoen niet op de transfermarkt, maar met de uit bouw van de bestuurskamer. Ongetwijfeld met instemming van de sponsorgroep. Maar ook Rijnsburg kun je g •n keer tegelijk uitgev Na de pauze leken de gasten bij één van de spaarzame te genaanvallen zelfs een voor sprong te nemen. Maar Keith Masèfield slaagde er met een uiterste krachtsinspanning in om een lob van Ron Berveling via de onderkant van de lat uit het Lisser doel te werken. Een kwartier voor tijd viel de treffer aan de andere kant. De Haan profiteerde van eeft-zwak moment in de verdediging van Excelsior en joeg de bal in de kruising: 1-0. Met de lichtge- blesseerde Rob Vermin en Leon Hoep als invallers voor de moe gestreden Mark Ens en Rob Vermeulen kreeg FC Lisse ver volgens nog volop ruimte, om dat Excelsior de verdedigende stellingen verliet. Het verander de niets meer aan de uitslag. Ralph Polman kreeg een officië le waarschuwing voor het neer halen van een tegenstander. staakte al snel zijn verzet tegen het plichtmatige voetbal. Om dat ook Scheveningen niet bij machte was om veel aanvals- druk te creëren, werd de wed strijd niet meer dan een saaie ontmoeting. In de tweede hetft kwam Quick Boys toch nog op voor sprong dank zij een bevlieging van Gert Aandèwiel, die een mooie actie bekroonde met een doelpunt. Négen minuten voor tijd moest doelman Marco Ruwaard de gelijkmaker incas seren, toen de net ingevallen Marlon Grootveld profiteerde van enige onrust in de Katwijk- se achterhoede. Daarmee kreeg de wedstrijd de uitslag, die het verdiende, want geen van de beide ploegen kon aanspraak op een overwinning. Het zal er wel anders toegaan in Assen, waar Quick Boys en ACV zater dag de kampioenscompetitie openen. Quick Boys Scheveningen 1-1 (0-0). 52 Aan- 2500 Scheidsrechter Evne.ier De gevaarlijke Noordwijk-spits Bram Marbus bestookt het doel van Spijkenisse. FOTOUOEK ZUYDERDUIN voetbalmedewerker Geen polonaise, vreugdedans of juichen de supporters, afgelopen zaterdag na het competitieslot van Noordwijk en Spijke nisse. Maar wat wil je ook: Noordwijk won weliswaar (3-2), maar de zege had, gezien de magere resultaten van de afge lopen tijd, geen waarde. Voor Spijkenisse waren de druiven nog veel zuurder. De op het randje van de afgrond balance rende formatie van Wim van der Gijp kreeg op de doorweekte grasmat van Duinwetering van Noordwijk het beslis sende zetje richting tweede kJasse... Noordwijk kwam zijn sportieve plicht in de finale dus na. Na vorig jaar op ge nante wijze WOG voor de ondergang te hebben behoed (1-3 verlies op eigen veld), zou nog zo'n grap wellicht achter klap tot gevolg hebben De enige Noord- wijker die zaterdag Spijkenisse te hulp kwam, was keeper Ronald van Kesteren. Noordwijks derde keus (Rob van Dijk ge blesseerd, Mark van Berkel geschorst) was er debet aan dat Spijkenisse tot twee keer toe een voorsprong nam. In de 13e minuut al stond Van Kesteren te ver voor zijn doel, en verleidde Niels van Ham burg tot een lob van ruim 20 meter: 0-1 Halverwege het tweede bedrijf hielp de ongelukkjge keeper de naar winst hun kerende Spijkenissenaren een handje, door een houdbare inzet van Maurice Latuhahary de lijn te laten passeren. Een pijnlijker moment was voor de thuisclub niet denkbaar. Immers, even eerder had de uitblinkende Noordwijk- spits Bram Marbus een voorzet van Leo nard van Utrecht doeltreffend afgerond. Die gelijkmaker was overigens niet meer dan terecht, want Noordwijk heerste vanaf het begin. Net op het moment dat de kat het muisje dreigde te verslinden blunderde Van Kesteren voor de tweede keer. De meegereisde horde supporters uit Spijkenisse. constant op de hoogte gehouden van de prestaties van de con currenten, werd bijkans gek van vreugde. Deze \Teugde sloeg om in verdriet toen Kees Smit negen minuten voor tijd op aangeven van Marbus 2-2 inkopte. De mooiste aanval van de middag bracht Noordwijk pal voor tijd nog de dikver diende overwinning. Van Utrecht dolde op rechts Edward Louter, trok vervolgens vanaf de achterlijn de bal strak voor rich ting Rocky Pitti I)e linkerspits, sterk in gevallen voor Rob Ruigrok, legde met het hoofd de bal terug op Rene van Staveren die droog maar succesvol uithaalde De geruchtenstroom kwam na afloop goed op gang. Van Utrecht vertrekt naar Excelsior, neemt wellicht Marbus mee naar Rotterdam, terwijl Rob van Dijk de komende week met Feyenoord in de slag gaat voor een plaats achter Ed de Gocij. Patrick Scheurwater zal, als de insiders gelijk hebben, volgens seizoen in het oranje-wit van Katwijk spelen. Goed begin Ter Leede-vrouw en in nacompetitie SASSENHEIM Ml EP VROONHOF VOETBALMEDEWERKER De eerste wedstrijd in de na competitie om het algeheel landskampioenschap voor vrouwen is door Ter leede ge decideerd gewonnen. In een sterke eerste helft legden de Sasscnheimsen de basis voor de 4-2 winst op het Amsterdamse Wartburgia. De buitenspelval die Wart burgia hanteerde hield in de openingsfase de Ter leedc aan valsters nog in bedwang. Toch slaagde Nathalie Geens erin ge vaarlijk voor het Wartburgia - doel te verschijnen. Maar het op dat moment nog gelijkwaardige Wartburgia antwoordde met countervoetbal. Eenmaal scoor de Wartburgia zelfs via een snelle uitval. Maar daar was een handsbal van Bianca van Dam aan vooraf gegaan. Ter l^eeoe kreeg een steeds groter overwicht in het duel. waarbij Geeris de hoofdrol voor zich opeiste. Na een half uur was het dan ook Gecris die de bal uit een vrije trap ontving, naar de achterlijn uitweek en de bal haarscherp voortrok waarna Anette Beerendonk ongehin derd kon inkoppen I 0. Even later onderschepte Gec ris de bal. zette goed door en schoof de bal na net omspelen van de kecpster in het lege doel 2 0 »"k -.nut dt darde mfia tekende Geeris toen zij keeper Nicole van Beek met een schit terende lob passeerde. Nog niet tevreden bleef Ter Leede aan dringen en dit leverde in een scrimmage een eigen doelpunt van Nicole Felkers op (4-0). Met de winst dus eigenlijk al op zak moest Ter leede in de twee de helft de tol betalen voor het hoge tempo voor de rust. Wan burgia maakte gretig gehnnk van de afgenomen druk en ging op zoek naar eerherstel. Toch waren de eerste kansen weer voor Ter leede. Het schot van de doorgebroken Gabv Knol was echter een gemakkelijke prooi voor de keeper Vervolgens was het de beurt aan Wartburgia, dat met drie vTouwen doorbrak Keeper Jo- landa de Vries probeerde het gevaar te bezweren, maar trapte het leder tegen één van do Wan burgia-speelsters (4 1 Wanhurgia scoorde, nadat lel kers uit het veld was gestuurd, tien minuten voor het einde via Stephanie Kalker 4-2.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 17