Scylla krijgt twee tikken DIOK bijt zich stuk op aartsrivaal Castricum Sport Ravensbergen wacht op 'jonge' veteranen Saturnus raakt koppositie kwijt aan Vires Strijbos loopt in op Tragter Kruijff zegeviert in dubbelvier Ronald de Graaf slaat alle aanvallen af MAANDAG 11 MEI 1992 Kulker wint sterkbezette stratenmijl utrecht -Han Kulker bewees in Utrecht zijn tweeweekse Itali aanse trainingsstage goed te hebben verteerd. In de stratenmijl die als inleidende wedstrijd voor de marathon van Utrecht werd gelopen, won de Bataaf van de vrijwel volledige Nederlandse middenlange-afstandstop. Clubgenoot Joost la Lau liep lange tijd op kop. In de laatste honderd meter sloeg Kulker echter toe. Op de streep bleef de Leidenaar met 4.01,52 zes tienden van een seconde voor op op nummer twee Wiegman. La Lau werd in 4.07 tiende. Van der Veer loopt een stuk verkeerd Schiedam >- Theo van der Veer won ook zaterdag in Schiedam zijn wekelijkse wedstrijd. Op een parcours dat beduidend korter was dan de aangekondigde tien kilometer liep de atleet van AV Hol land een halve minuut om. Desondanks finishte hij als eerste in 29.34. „Het gaat momenteel heel goed", aldus Van der Veer. Ik hoop volgende week op de vijf kilometer in de competitie een goede tijd te kunnen lopen." Juniore Roksnoer succesvol in Zeeland leiden b De prestaties van Bataven-juniore Hlsemieke Roksnoer vertonen dit seizoen een opgaande lijn. Ook deze week was het bij de Open Zeeuwse Kampioenschappen weer raak. Roksnoer behaalde driemaal eremetaal en verbeterde zich op vier num- rpers. De sterkste prestaties waren die op de 200 meter (25,9 en derde)de de 100 meter horden 15,1 en tweede) en het hoog springen (derde). Op het laatste nummer verbeterde Roksnoer met 1,60 het clubrecord voor B-juniores. Taekwondo-prijs voor Van der Poel oisterwuk De leerlingen van Ernst Verbeek hebben gisteren met succes deelgenomen aan de Open Brabantse Taekwondo- kampioenschappen. In Oisterwijk was er een eerste plaats voor Marcel van der F'oel in de klasse A boven 80 kilo.In de klasse tot 58 kilo eindigde Jan Stokkel als tweede. In de klasse B eiste Silo Suleyman (tweede in klasse tot 58 kilo) een hoofdrolop. David Brandwijken Jachinta Jenniskens eindigden respectievelijk als tweede en derde in de klassen boven 76 kilo en tot 70 kilo. Nuttige remise voor Oegstgeest Scylla heeft in de strijd om het landskampioenschap tweemaal kennis gemaakt met de gedoodverfde favoriet De Blaeuwe Werelt. Zaterdag etaleerden Paul Haldan c.s. aan de Brahmslaan hun kunsten met een 9-1 overwin ning en gisteren deden de Apeldoomse tafeltennissers het 'dunnetjes' over: 10-0. Pecos/Oegstgeest kwam in de eerste ronde van de degradatiepoule tegen het Limburg se Bartok goed voor de dag met een gelijkspeK 5-5). Goud voor onverslijtbare Bataaf leiden - wilmar kortleever Willem Ravensbergen toonde ook zaterdag bij het NK 15 kilo meter in Papendrecht weer aan dat hij in de Nederlandse vete- ranenatletiek een klasse apart is. De onverslijtbare Bataaf ver overde in de klasse 60-65 jaar de gouden medaille in 53.45. Ravensbergen wist uit zijn hoofd niet eens meer de hoe veel gouden medailles hij ooit behaalde. De Bataaf haalt ze, zeker nu hij de laatste jaren in de klasse 60+ uitkomt aan de lopende band binnen. Ook in Papendrecht bleef hij zijn naas te concurrent ruim (vier minu ten) voor. „Ik werd de hele wed strijd voortreffelijk 'gehaasd' door Jos Heemskerk", aldus Ra vensbergen. „In ons groepje liep ook de winnaar uit de klas se 55-60, Rutten. Aan het eind heb ik nog met hem gesprint voor de winst, maar hij bleef me net een seconde voor. Volgend jaar moet ik wel tegen hem op nemen, want dan wordt hij zes tig. Die concurrentie maakt het voor mij natuurlijk wel leuker." Suze Groen in 't Woud ver overde de zilveren medaille voor veteranen 1 (35-40 jaar). De atlete van De Bataven raakte al snel zo'n honderd meter ach ter op de latere winnares Hen- nie Pot en bleef gedurende de hele race ongeveer op die af stand. Groen in 't Woud finishte in 38.21, uiteindelijk slechts tien tellen na Pot. Traningsgenote Lenie van der Plas (NSL, 40-45 jaar) liep nog sterker. Van der Plas liep lang op met Pot en ein digde in 38.11 op de vijfde plaats in haar klasse. In de tegelijkertijd verwerkte Papendrechtse Lenteloop kwa men ook de Spartanen Willem Boon en Erik Bakker aan de start. In een race waarin vier Oosteuropeanen de eerste plaatsen voor zich opeisten (De Pool Nawrocki won in 45.50), eindigden ze op respectievelijk de achtste (47.32) en de tiende (49.09) plaats. leiden ron hoogendam tafeltenntsmedewerker De grote nederlaag (9-1) van Scylla doet vermoeden dat het Leidse team kansloos was. Niets was minder waar. Het kwartet Merijn de Bruin en Michel de Boer (eerste paar) en Mirjam Hooman en de voor Martin Groenwold ingevallen Jeroen Koudstaal (tweede paar) speel de met een tomeloze inzet, waarbij de weinige toeschou wers op oogstrelende duels wer den getrakteerd. Dat zowel De Bruin als De Boer het uiteindelijk op cruciale momenten moest afleggen te gen Haldan en Henk van Spanje was vooraf ingecalculeerd. De wijze waarop verhoogde echter de amusementswaarde. Hooman greep de enige winst ten koste van Verhaag. Koud staal ten slotte demonstreerde in een enerverend duel tegen Verhaag met een klein verlies (21-19 in de derde game) meer in zijn mars te hebben. Binnen twintig uur werd de Leidse ploeg in Apeldoorn andermaal met de neus op de feiten ge drukt. Bij Scylla ontbrak De Boer (rugblessure). De oppositie die De Veluwe daags ervoor te verwerken kreeg bleek in dit tweede deul ver te zoeken: 10-0. Scylla mag zich nu opmaken voor het duel tegen De Spaar bank, dat Tempo Team thuis In de degradatiepoule, die zes ronden behelst, hield Oegst geest tegen Bartok het hoofd koel: 5-5. Een prettige bijkom stigheid voor Oegstgeest was de afwezigheid van Bartok-speler Pieke Franssen (rondreis door China). Invaller Andy Gomez was voor Ron Schipaanboord en Siem van der Valk een gewil lige prooi. Doordat Schipaan boord bij een stand van 5-4 een matchpoint van Aarts verijdelde en de winst pakte, werd het eer der kansloze optreden van Her man van der Broek en Friso Reitsma tegen Boute en Sung ruimschoots gecompenseerd. Door de onverwachte gena deklap die Odion aan JCV uit deelde (7-3), kan de strijd om degradatie nog alle kanten op. De vrouwen van tafeltennis vereniging Rijnsoever hand haafden zich in de eerste divi sie. De Katwijksen waren al uit gespeeld en hadden een voor sprong van drie punten op Hot- ak 2, dat zaterdag de nog te spe len wedstrijd tegen kampioen Hoonhorst met 8-2 verloor. De reserves van Oegstgeest, reeds gedegradeerd, haalden met 9-1 uit tegen het Rotterdamse Feye- noord (FVT) .en eindigden op een voorlaatste plaats in de eer ste divisie. Hans Blansjaar was één van de weinige spelers van Satumus die zich staande kon houden tegen Vires. foto tohenk bouwman leiden - frank bonte handbalmedewerker Vires heeft met de overwinning op Saturnus de koppositie van de Leidenaars in de regionale eerste klasse overgenomen. Sa turnus verloor voor de tweede maal van de ploeg uit Gouda: 17-23. Tot halverwege de tweede helft kon Satumus bijblijven en een achterstand van 10-13 om buigen in een voorsprong 14- 13. Maar toen ging het mis. De Satumus-verdediging liet zich herhaaldelijk uitspelen door de Goudse tweede lijn en tot over maat van ramp kon Nico Mooren, met Hans Blansjaar de beste schutter, zich tien minu ten voor tijd niet onthouden van commentaar op de warrige leiding. Hij kreeg rood en mocht de wedstrijd verder vanaf de bank bekijken. Vires greep de winst met goe de combinaties. De vrije kansen die het creëerde, waren Rob Ot- ten, ondanks enkele voortreffe lijke reddingen, te machtig. Voor Satumus scoorden Blansjaar (5x) en Mooren (5x), Dirk Wok (3x), Marcel Nieuwen - huys (2x), Winfried Mooren en André van Es. In de tweede klasse kreeg HW'70 met 16-10 klop van DWS. De Voorschotenaren, die doelman Disseldorp node mis ten en maar één wissel op de bank hadden, konden in de eer ste helft stand houden. In de tweede helft moesten zij echter na het geblesseerd uitvallen van Peter Innemee afhaken. Vooral de verdediging in dé hoeken legde herhaaldelijk het loodje tegen de snelle combinaties van opbouwers en hoekaanvallers van de Schiedamse ploeg. Voor HW scoorden Dick Gijsman (3x) en Paul Groothuis (3x) Mar co Schelvis, Peter Innemee en Miel de Nijs. MSV had in de wedstrijd te gen Roda'71 alle reserves no dig. Alleen Maart de Groot kon als enige niet geblesseerde spe Ier van het eerste team aantre den. Verlies (3-23) stond op voorhand vast. Voor MSV scoor den Maarten de Groot, Ruuc Sellink en Martijn Takken. De vrouwen van HW'70 hielden Quintus in de eerste klasse tot de rust (4-4) ii dwang, maar moesten in de tweede helft toezien hoe Quin tus uit een sterke 6-0 verdedi ging onverbiddellijk toesloeg met de breakout als beste wa pen: 12-6. Voor HW scoorden Yvonne Romeyn, Bettina Lam- boo en Suzanne Wohrman allen twee keer. Jc p< p. tomeulla anp Pedro Tragter en Dave Strijbos zijn eikaars grootste concurrenten in de strijd om de we reldtitel motocross in de 125cc-klasse. Strijbos won gisteren in Tomelilla de Grote Prijs van Zweden en naderde klassementsleider Tragter tot 28 punten. Alleen in de eerste manche kon Tragter zijn landgenoot, die vorige week in België ook al de sterkste was, de baas. De Epsenaar sloeg direct na de start een gat, dat Strijbos in het verdere verloop van de manche niet meer kon dichten. „De start wilde de laatste weken niet vlotten. Ook in de eerste manche ging het niet perfect", verklaarde Strijbos het verschil met zijn Neder landseconcurrent. Voor John van den Berk verliep de Zweedse race weinig positief. Hij startte twee keer slechts en scoorde weinig punten. De volgende Grand Prix is in Hongarije, tevens de laatste op het door de Nederlanders geliefde zand. RVV ten koste van LUSV in bekerfinale /an RW en de NOVO hebben zich geplaatst voor de finale van het toernooi om de dis trictsbeker volleybal. De Rijnsburgers rekenden af met LUSV; NOVO versloeg l>\< I USV RW 2-3 I.USV RW was een bloeds tollende confrontatie. LUSV boog een 0-7 achterstand om in setwinst: 15-11. De tweede en derde set waren met 15-1 en 15-4 voor RW. LUSV trok de stand met een uiterste krachtsinspanning gelijk (17-15) en liep in vijfde set zelfs uit naar 12-7. Toch won RW met 16-14 Ix-ython - ZVH 1 -3 De Leiderdorpse vrouwen liepen de gehele wedstrijd achter de feiten aan. liepen. I let leverde een grote achter stand op, die l.eython in de tweede set te niet deed. In de tierde en vierde periode be slisten de lef van ZVH en het te hoge aantal fouten aan l eython-zijde de wedstrijd in het voordeel van ZVH. DAC - NOVO 1 -3 Eersteklasser DAC kwam te kort tegen promotieklasser NOVO. DAC liep uit naar een 13-8 voorsprong, zonder dat NOVO ook maar een mo ment kansen kreeg. Vanaf die stand stokte de produktie en won NOVO met 16-14 en de volgende set met 15-5. In de derde set speelde DAC weer met elan: 15-7. In de vierde set nam NOVO met dezelfde cijfers. hilversum *marc michelsen rucbymedewerker De Leidse Rugby Club DIOK is er niet in geslaagd zijn titel van Sevens kampioen van Neder land te prolongeren. In de halve finale verloor de landskampioen gisteren van z'n eeuwige rivaal Castricum met 12-0. Toch konden de Leidenaars er niet wakker van liggen. De ploeg die, in vergelijking tot vo rig jaar, vezwakt was, speelde niet slecht, maar kon op belang rijke momenten de agressie die hun spel vorig jaar kenmerkte, niet evenaren. Tijdens de laatste editie van de Nationale Sevens kon de Leidse ploeg nog beschikken over de levensgevaarlijke en ra zendsnelle David John. Ook Ro bert Broers en Yves Kummer waren toen van de partij even als de volledig fitte Bert Wisse. Wisse was dit jaar ook weer aanwezig, maar is nóg herstel lende van een blessure die hij eind december opliep. Ook Broers herstelt van een zware blessure, terwijl de aanvoerder van het Nederlands team, Kum mer, vorige week in de wed strijd tegen Engeland zijn rib ben kneusde. De Morschbewoners begonnen op de vroege ochtend tegen het stugge A'scrum. Dé Leidenaars begonnen hun eerste wedstrijd als altijd langzaam. Pas in de tweede helft nam DIOK afstand van de ploeg die uiteindelijk winnaar zou worden van de verliezersgroep (22-6). Lang zaam maar zeker begon de Leidse machine te draaien en werden 't Gooi met 34-4 en Castricum 2 met 28-0 verslagen. De Leidse equipe ging vervol gens door naar de winnaars- groep waar zij in de poule kwam met het Amsterdamse AAC en de Delftse Studenten. Ook van deze ploegen hac DIOK geen last. Eerst werd AAC met 18-0 teruggewezen en de studenten moesten meerdere erkennen in DIOK (16-6). Zoals pok DIOK dat in de halve finale moest doen tegen aartsri vaal Castricum. Het was jam mer voor de Leidenaars dat z( juist tegen deze ploeg hun slechste wedstrijd van het toer nooi afwerkten, maar uiteinde lijk bleken de Castricummers te sterk. De laatste wedstrijd de ploeg van trainer Dick Altink tegen streekrivaal HRC uit Den Haag om de derde won de landskampioen in stijl (36-C Castricum trok, toen het e aan kwam, toch weer aar kortste eind. De ploeg die al de beker en het landskampioen schap was misgelopen, kwam ir de finale tegen Hilversum nei iets te kort (30-18) en liep ook deze beker mis. Casper van den Burgh is als eerste klaar met zijn favoriete onderdeel van de run-bike-run, wielrennen, dat hij ondanks bandenpech als snelste afraffelde. fotoiloek zuyderduin Ronald de Graaf heeft de overwinning tij dens de tweede run-bike-run Leiden niet cadeau gekregen. Sam Springer en Casper van den Burgh wisselden elkaar gisteren op en rond wielerparcours De Bult af in het be stoken .in tie Koiulekerkse I.nonet \.i /es kilometer hardlopen. 40 kilometer wielren nen en opnieuw zes kilometer hardlopen had De Graaf de twee kwelgeesten echter definitief van zich afgeschud. De Graaf begon voortvarend. Hij sloot het eerste onderdeel met een voorsprong af, maar moest vervolgens toezien dat Van den Burgh hem, ondanks een lekke band. in de Zoeterwoudse polders op de fiets achter haalde. Toen de 19-jarige Leidse triatleet op het slotonderdeel terugzakte, kwam Sprin ger uit het achterveld opzetten. Zijn voorbe reiding op de marathon van Leiden slaagde, want hij realiseerde de snelste tijd op het laatste onderdeel. De Graaf kreeg hij echter niet meer te pakken. Achter het gelouterde 'supertrio' was Arie Blokland met een vierde klassering de beste triatleet van buiten de Leidse regio. Routi nier Mart Moraal uit Oegstgeest kwam door materiaalpech niet verder dan de negende plaats. Het 17-jarige Leidse talent Rinse van Ouweelen, een neef van Van den Burgh, eindigde twee plaatsen hoger als beste ju- gent harm cusman roeimedewerker Sjoerd Kruijff van Die Leythe heeft tijdens de open Belgische kampioenschappen te Gent de zege behaald in de dubbelvier voor roeiers tot 18 jaar. Kruijff maakte deel uit van een door de roeibond geselecteerde en uit gezonden dubbelvier, die door Leidenaar Theo Noordman werd gecoacht. In een goed op gebouwde race hadden de te genstanders uit ondermeer Frankrijk, Engeland en België gisteren het nakijken. Ook Ne derlandse verenigingsploegen uit Hilversum en Delft werden verslagen. Een dag eerder had de ploeg de zege met drie-tiende secon de aan een Ierse selectieploeg moeten laten. Een slechte eind sprint was er de oorzaak van dat de ploeg de koppositie op de laatste meters kwijt raakte. De Ierse ploeg startte gisteren in het veld voor roeiers tot 23 jaar, maar realiseerde daar een tijd die langzamer was dan die van de Nederlanders. In de dubbeltwee was er gis teren een verrassend vernes voor de Hilversums/Groningse combinatie Van de Velde/De Witt. Dit koppel, dat probeert zich op eigen kracht te kwalifi ceren voor de WK, moest de winst laten aan een andere Ne derlandse combinatie. Dit ver lies zou kunnen betekenen dat Van de Velde en De Witt hun il lusies in de twee opgeven en kiezen voor de dubbelvier van de bond. Daarmee wordt het ri sico dat Kruijff op de reserve bank beland weer groter. De ra ces tijdens het Nederlands kam pioenschap. over drie weken op de Bosbaan, moeten dan uit sluitselgeven. Twee roeiers van Njord maakten deel uit van de door Oegstgeestenaar Rob Robben samengestelde equipe van roei ers tot 23 jaar. Boeder en Schol ten, het slagenpaar van de Oudt Vier van Njord, roeiden zater dag in het open veld van de zware ongestuurde twee. Wins in de voorwedstrijd bracht he in de finale op de Gentse vijf- ploegenbaan. Daarin was d< overwinning afgetekend voor d< Belgische olympische twee zon der stuurman. Het Leidse-kop pel beperkte de achterstand to iets meer dan twintig seconden, Gisteren roeiden de studen ten in hun eigen veld voor ers tot 23 jaar. Met vijf secon den verschil moesten zij daardt winst laten aan de ploeg var Oxford. Vooralsnog lijkt d( f)loeg op weg naar selectie iet WK voor roeiers tot 23 jaar Over drie weken wacht hen Polen eerst nog de WK voor stu denten.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 16