Docos mag niet klagen Nog een keertje naar Lugdunum SVLV: niet mooi, wel doeltreffend Leiden jaagt degradatiespook weg IDElBQIlDEIEOlQDGQGlBBt Sport Poulsen lid van het IOC Keytown Hitters grossiert in veldfouten Boekhoudkundige carrière Golfer Johnstone juicht te vroeg MAANDAG 11 ME11992 Foreholte en WSB bereikten gisteren wederom een patstel ling. Eerder in de week konden de twee clubs het niet eens wor den over de terreinkeuze van de kampioenswedstrijd en gisteren hielden zij elkaar op het Lugdunum-veld in evenwicht (1-1). Zelfs een verlenging lever de geen beslissing op in de strijd om de titel in de zondag derde klasse A. Beide clubs uit de Bollen streek gaan zondag op herha ling. Het tweede beslissingsduel zal opnieuw in de Kikkerpolder worden afgewerkt. Mocht die wedstrijd ook een gelijkspel op leveren dan bepalen de regle menten dat Foreholte kam pioen is. Het doelsaldo van de competitie van de Voorhouters is beter dan dat van WSB en dat verschil beslist in het uiter ste geval over de titel. WSB moet dus winnen om te pro- Patstelling tussen WSB en Foreholte leiden 'ocus van oosten lende impulsen moest zorgen. Van den Berg verliet woedend het veld en en trok de voetbal kennis van zijn trainer in twijfel. Van den Berg: ,.lk was even kwaad. Ik begrijp nog steeds niet waarom ik ben gewisseld, ik speelde goed. Het lijkt me lo gisch dat wanneer je één tegen één gaat spelen dat de voor stopper dan blijft staan." Van der Reijd wisselde de oud-SJ- C'er, omdat hij in zijn ogen niet wendbaar genoeg is om één te gen één te spelen. Vlak nadat Van den Berg het veld had geruimd, kwam WSB los. Sander Warmerdam zorgde een kwartier voor tijd voor de gelijkmaker. Even later speelde Aanhane zich op rechts vrij, maar hij knalde over. John Ba der zag vlak voor tijd een hard schot worden gestopt door Van der Hulst. In de verlenging mocht WSB de meeste aanspraak maken op de winst. Ook omdat Foreholte conditioneel in problemen raakte. WSB juichte te vroeg toen de bal na een afstandschot van Bader via de onderkant van de lat terug in het veld stuitte. WSB-trainer Fokke van der Reijd en zijn spelers waren er van overtuigd dat de bal de doellijn was gepasseerd. Van der Reijd: „De bal kwam op het gras, dus moet het een doelpunt zijn geweest. Want op de doel lijn en enkele meters ervoor groeit geen gras." Fred Arroyo, geblesseerd en vanuit de dug out van Foreholte toekijkend, zag het anders: „Er stoof duide lijk zand omhoog." Scheids rechter Kroon hij floot veel voor onbenulligheden liet in dit geval op advies van zijn grensrechter doorspelen. WSB kreeg via Paul Warmer dam en Marijnen nog twee riante scoringsmogelijkheden. Warmerdam ging alleen op Van der Hulst af, maar zijn schot smoorde tussen de benen van de doelman. Marijnen had in de laatste minuut van de verlen ging als nog voor de overwin ning kunnen zorgen. Hij schoot te gehaast op het door doelman Van der Hulst verlaten doel, waardoor zijn schot de juiste richting miste. Foreholte - wsb 1-1 (0-0). 55. Uljee 1-0. 75. Sander Warmerdam 1-1. Scheidsrechter. Kroon. Toeschouwers: 2000. Waarschuwingen: Roffelsen (Foreholte) en Mari|nen (WSB). Foreholte: Van der Hulst; Roffelsen, Deutekom, man; Uljee. Van Rijn, Arroyo (Van der Voort) wsb: Van Haren. Nulkes, Van den Berg (Jous- Docos-doelman Stefan van Harteveld stuit Hein van Heek op een reglementaire n de regels. Het zou hem slechts op een boeking komen te staan. Dat willen de Noordwijker- houters maar al te graag. De or ganisatie van de club is erop ge richt om hogerop te komen en die ambitie straalt het elftal van trainer Fokke van der Reijd óók uit. De tegenstelling met Fore holte is levensgroot. De manier waarop de elftallen het veld be treden en de wijze waarop de reservespelers en begeleiders gekleed gaan vertelt bijna alles over de afwijkende instellingen van de twee ploegen. Foreholte lijkt zijn best te doen om onver schillig over te komen. Tijdens de wedstrijd was van die tegenstelling niets te mer ken. De twee elftallen bestreden elkaar op het scherp van de sne de. Gedurende een groot deel van het duel had Foreholte een licht overwicht, dat echter niet leidde tot veel uitgespeelde kan sen. Voor rust probeerde Jan Homan met enkele afstands choten gevaar te stichten, maar pas in de tweede helft brak Stan Uljee de ban met een ongevaar lijk ogende schuiver, die via de binnenkant van de paal in het doel belandde (1-0). WSB was tot dat moment een paar keer gevaarlijk geweest via de counter. De Noordwijker- houtse spitsen Robèr Marijnen en Theo Aanhane kwamen ech ter nauwelijks los van hun be wakers Pascal Roffelsen en Heinz Hoek. Daar kwam veran dering in toen twintig minuten voor tijd voorstopper Jan van den Berg werd gewisseld voor Marco Joustra, die voor aanval- Docos gedroeg zich gisteren behoorlijk overmoedig. De Leidse vierdeklasser was aardslui in het eerste duel van de nacompetitie, dacht het lange tijd puur op voetbal kwaliteiten af te kunnen, maakte daardoor een paar mis stappen, duvelde bijna in de afgrond, maar bleef uitein delijk toch op de been bij Meerburg: 2-3. HERMAN JOUSTRA Dat betekende meteen een goe de uitgangspositie voor promo tie. De Zoeterwoudenaren, die volgende week naar Randstad Sport moeten, stonden er na af loop beteuterd bij en keken ja loers naar de feestvierende mannen van Hennie de Klerk. En vervolgens naar scheidsrech ter De Jong, want die had het in hun ogen allemaal op zijn ge weten. Wat wilde namelijk het geval? Meerburg had na een minuut of tien in de tweede helft de wed strijd stevig in handen, leidde met 1-0 en Docos had nog geen kindervuist kunnen maken. Op dat moment stormde Hein van Heek alleen op het doel af, om speelde doelman Stefan van Harteveld en leek de tweede treffer binnen te schuiven. De keeper torpedeerde de spits, maar kwam er tot zijn verbazing met een boeking van af. Arbiter De Jong meende genade voor recht te moeten laten gelden. Begrijpelijk was de boosheid van Meerburg na afloop wel ook alles wat Docos was gaf na afloop toe dat het hier een scheidsrechterlijke dwaling be trof maar de oorzaak van de nederlaag moest de ploeg toch ergens anders zoeken. De scheidsrechter had immers donders goed in gaten gehad dat hij fout zat en offreerde de thuisploeg kort na het incident 'zomaar' een penalty. Bas van Heek was gevallen na een duel met Leo van Polanen en daar was Docos weer bijzonder giftig over. Zeker nadat de uitblinken de Benny Kottenhagen vanaf de kalkstip voor 2-0 had gezorgd. Het leek op dat moment een gelopen koers. Het defensiefin- gestelde Meerburg was vrijwel niet in gevaar geweest en coun terde naar hartelust. Na de snel le openingstreffer van Hein van Heek (kopbal uit een vrije trap van Ger van der Werff) was ook Ronald Vermond in de eerste helft nog dicht bij een doelpunt geweest. Hein van Heek raakte kort na rust met één schot twee palen, broer Bas knalde de re bound op de lat en ook invaller Ger van de Berg miste een paar minuten later het doel op een haar na. Docos speelde op zijn beurt af en toe knap technisch voet bal, maar weigerde de mouwen op te stropen. Op die manier kom je natuurlijk nooit door een hechte defensie heen. Een paar afstandsschoten die rich ting misten, dat was het wel zo n beetje wat de gasten had den te bieden. Tot Hans van Marwijk een minuut of twintig voor tijd de achterlijn opzocht. Hij zette ver volgens voor, Cor van der Krogt kopte door en Dennis Stuifzand tikte in: 2-1. Vanaf dat moment geloofde Docos er weer in en speelde Meerburg bij vlagen volkomen van de mat af. Het hek was van de dam. Paul Pikaar kopte in de slotfase de gelijkmaker binnen uit een voorzet van Herman van Mar wijk. Een minuut later soleerde Stuifzand door de Zoeterwoud- se defensie en speelde op tijd Hans van Marwijk aan. Die bood Stuifzand vervolgens een niet te missen kans: 2-3. Meer burg had het aan zichzelf te wij ten. Er waren genoeg kansen geweest. Docos mocht dus absoluut niet klagen na afloop, ook al was de overwinning voetbal- technisch gezien niet eens on verdiend te noemen. De spelers van Meerburg klaagden wel, maar Frank van Dam nam het verlies sportief op, ook al meen de hij dat de kansen van Meer burg op promotie nu voor ze ventig procent waren verkeken. Zuur, maar de trainer wenste niet de schuld op de scheids rechter af te schuiven: „Nee, na tuurlijk zat hij fout, maar om dèt als breekpunt van de wed strijd te bestempelen... Ik zit nu zeventien, achttien jaar langs de lijn, dan weet je dat die dingen kunnen gebeuren. Dat is nu eenmaal voetbal." tenhagen 2-0. 70 Stui den haag maarten wïggers voetbalmedewerker De eerste ontmoeting in de na- competitie leverde SV1 V twee punten op. In een van de spaar zame mooie momenten van de wedstrijd pegelde Remy Engel hard een 0-1 winst op het bord. Door dit resultaat kan over twee weken een beslissingswedstrijd voor promotie naar de derde klasse worden afgedwongen. Een winstpartij tegen LENS is daarvoor voldoende. Voetbal was gisteren eerlijk gezegd ook onmogelijk. Het veld had nog het meeste weg van een het Scheveningse strand na een aantal fikse re genbuien. Vooral rond de mid denstip en in de straNi home bieden waren omgetoverd tot modderpoelen. Zelfs al het moedige werk van de terrein - knecht kon hier niets meer aan veranderen. De scheidsrechter had hem hiervoor nog een half uur extra de tijd gegeven zodat de wedstrijd pas om half drie in plaats van twee uur kon begin- Trainer Simon Venema had rekening gehouden met de slechte condities en gaf zijn mannen de opdracht het spel niet van achteruit door de mod der op te bouwen. Ook BTC liet dat achterwege. Bij hen bestond het middenveld gewoon niet, omdat alle ballen een naïeve trap richting de voorhoede kre gen. Uiteindelijk sloeg Remy En gelhard op het juiste moment toe. De wedstrijd leek te eindi gen in een nietszegende pun- tendeling toen hij op vijfentwin tig meter van het doel in balbe zit kwam. Na enige aarzeling van de Voorschotenaar klonk er 'schiet maar' van de zijlijn. Of Engelhard dat zelf ook gehoord heeft valt te betwijfelen, maar weinig later verdween de bal in ieder geval wel in de linkerbo venhoek. Mak voor het verstrijken van de eerste drie kwartier had de donkere spits de toeschouwers al op doen veren. Zij het ten on rechte. Invaller ecneldweduer Ewalts (hij verruilde na acht mi nuten zijn vlag voor de fluit van de geblesseerd geraakte Hof) had vlak daarvoor wat al te ijve rig opgetreden. Hij vond dat BTC keeper Koos Brochard te veel treuzelde in zijn doelgebied en floot voor tijdrekken. Uit de hieruitvolgende vrije trap werd de bal breed gelegd op Engel hard die raak vervolgens raak schoot, maar het feest ging niet door. De ex-grensrechter had namelijk terecht geconstateerd dat er tweemaal balcontact was geweest van Jelle Raap bij het nemen van de vrije schop. Naast dit incident moest de arbiter nog diverse malen ingrij pen. Vooral na rust bleek het adrenaline-gehalte van de spe lers te hoog ie /i|n Dit mul teerde in veel harde, onnodige overtredingen. Edward Duin dam werd bij een van de diverse opstootjes op een boeking ge trakteerd, terwijl Ivo Karremans al halverwege de eerste helft het veld moest ruimen voor zijn broer Niels, nadat hij voor de tweede maal was aangepakt Ook Randy Richards viel ge blesseerd uit. Tien minuten voor tijd kwam hij ten val tus sen de keeper en een verdediger en verliet kort daarna krimpend van de piin het veld. Hijzelf t dat zijn Voor SVLV is dat niet te hopen. Een technische speler als Ri chards was op het BTC-veld misschien niet onontbeerlijk, maar op een het eigen terrein tegen LENS zal Simon Venema hem het liever niet zonder hem willen stellen. BTC SVLV ai (00). 80 0 1 SchwJsrecster Mol (Ew»itj) Bor«ing»n D: ->■ <j*m (SVLV), De P»u* e* (BK) Toevsouwere 250 SVLV M»or\*»n. v»n cW* Werl. RiWp VOVW Olaf Poulsen, voorzitter v£ In Sevilla benoemd tot lid té. De 72-jarige Noor zal i aangezien voor IOC-leden de internationale schaatsunie (ISU), is in het Internationaal Olympisch Comi- die functie slechts drie jaar actief zijn, ?n 'pensioengerechtigde leeftijd' van 75 geldt. In die periode vallen evenwel de Olympische Winterspelen 1994 in de Noorse stad Lillehammcr. Poulsen is benoemd op persoonlijke voordracht van Juan Anto nio Samaranch. De lOC-voorzitter heeft onlangs de bevoegdheid gekregen zelfstandig het 93 leden tellende IOC-gezelschap met twee leden uit te breiden. Als eerste van die twee koos Samaranch in februari voor atletiekbaas Primo Nebiolo LIK) maakt nog iets leuks van laatste wedstrijd VOETBALMEDEWERKER Er stond niets meer op het spel in de nacompetitie van de afdeling zondag, maar de voetballers maakten er toch een aardig schouwspel van. Gisteren werden de twee laatste wedstrijden gespeeld. MMO dat zich al vorige week kampioen mocht noemen, speelde op het terrein van Alphen nog een leuk partijtje tegen Bernardus. Beide ploegen hielden elkaar in evenwicht met een 2-2 eind uitslag dank zij twee goals van Hans Goozen voor MMO en doelpunten van John Mos en Frans Zandbergen voor Bemardus. Trainer Wim Mugge zette enkele A-junioren in bij UDO Met deze verse krachten en zonder enige druk werd Stompwijkse Boys met 7-1 onder de voet gelopen. Werner Knetsch en Pieter Brouwer schopten er twee in, terwijl Ruud Stuifzand, David Turenhout en Patrick de Poorter één maal het net troffen. De enige Stompwijk se Boys treffer werd op de naam van Mark Leliveld bij geschreven. Ook hockeyers Noordwijk en Alecto doen goede zaken LEIOEN "-.JOYCE EMONS HOCKEYMEDEWERKSTER De hockeyers van Leiden blij ven dank zij een gelijkspel tegen Groningen (3-3) in de over gangsklasse B. De eerste degra datiewedstrijden liepen overi gens allemaal goed af voor de regionale verenigingen. Zowel de vrouwen van Roomburg als de mannen van Noordwijk en Alecto behaalden Een muur van MEP-verdedigsters (donkere shirts). Alecto trok desondanks a Leiden kwam in eerste in stantie op achterstand tegen het sterk spelende Groningen. Pas in de tweede helft kwamen de Leidenaars in hun spel, wat re sulteerde in een schitterend doelpunt van Maurits Eiken hout. Vlak er na passte Eiken hout de bal naar loost van Hout die doeltreffend uithaalde. De derde kans werd door Casper Klijn via een strafcomer benut: 3-1. Leiden verkeerde in een overwinningsroes, maar de Gro ningers scoorden nog twee keer, waarvan één keer uit een straf- bal. Dat was in de laatste mi nuut. Leiden is niettemin veilig. In de tweede klasse A speelde Alecto een degradatiewedstrijd tegen Zoetermeer, de kampioen van de derde klasse A. Zoeter meer opende de score maar kon daarna het hogere tempo van Alecto niet bijbenen. Hugo Kra nenburg scoorde, in samenwer king met Wieland Hacker, de gelijkmaker. Ludo Mennes ver zilverde een strafcomer en dat was tevens de winnende treffer voor Alecto: 2-1. Noordwijk kwam uit tegen de kampioen van de derde klasse B. Een rommelig spel kenmerk te het begin van de wedstrijd te gen Weesp. De snelle spitsen van de opponent werden aan banden gelegd waardoor Noordwijk het heft in handen kon nemen. Frank Holten scoorde twee maal uit strafcor- ners. Thomas Schoonhoven en Joost van Katwijk zorgden er voor dat Noordwijk geen tegen doelpunten kreeg te verwerken: 2-0. In de vierde klasse A speelden Catwijck en Hisalls de derby in Katwijk. De thuisploeg deelde al in de eerste helft vier klappen uit. Arie Schaap, Martijn Hage naars en Hanne Houwaard (2x) scoorden: 4-0. Vrouwen Alecto won, mede dank zij de terugkeer van Lydian Mentink, weer eens een wedstrijd in de overgangsklasse A. De winst werd behaald op MEP dat er niet in slaagde ook maar één van de dertien strafcorners te benutten. Lydian Mentink pas ste de bal naar Mariët Kruide nier die Alecto voor de rust op voorsprong bracht. Na een sue cesvolle stralbal van de tegen slander (1-1) In .trim SBMML uit een rebound. Alecto met haar backhand naar de over winning pushen 2-1 In de tweede klasse C ont moettr Roomburg Woerden, de kampioen van de derde klasse C. Invalster Inge Oudkerk Pool vervulde een glansrol bij vier strafcorners. Roomburg kreeg veel ruimte van de opponent maar moest wel steeds alert blijven. Woerden maakte twee doelpunten: 4-2. „Volgende week maken we ze helemaal in", zei aanvoerster Johanneke langcnbach echter vol overtui ging N DAAN VAN OOSTEN HONKBALMEDEWERKER Keytown Hitters kreeg dit week einde opnieuw een draai om de oren. Gisteren was Onze Gezel len uit Haarlem veel te sterk voor de Leidenaren: 2-14. Ade- geest blijft met duidelijke cijfers winnen. Deze keer moest Sparks 3uit Haarlem het onder spit delven: 11-6 Let op: er komt een gespecialiseerde erkende opleider naar Leiden. Nieuwsgierig? Vraag de gratis studiegids: 071 - 15 34 24. Na de zwakke competitiestart van Joppe van der Reyden op de heuvel bij Keytown Hitters, was het deze keer Casper Faassen die Haarlemse slagpartij on schadelijk moest maken. Dit lukte echter alleen in de eerste inning, daama was Onze Gezel len niet meer te stoppen. Al hadden de Hitters dit voorna melijk aan zichzelf te danken. Met tien veldfouten binnen ze ven innings is een verdediging bij voorbaat al kansloos, zeker als de aanval'niet verder komt dan drie honkslagen. Zodoende keken de Leidenaren al in de derde inning tegen een 1 -7 ach terstand aan. Via een 2-10 stand in de zesde inning werd in de zevende inning de 2-14 ein- stand bereikt. Aanvankelijk leek Adegeest tegen de eerste neder laag ,van het seizoen aan te lo pen. Na een zwakke start van de Voorschotense pitcher Spraak- man liep Adegeest een 1-4 ach terstand op. In de vierde inning kwamen de Voorschotenaren al sterk terug tot 3-4 door een ho me-run van Corrubel, die daar mee ook ploeggenoot Kok liet scoren. Onder leiding van een steeds sterker werpende Spraakman werd Sparks in de tweede helft van de wedstrijd nadrukkelijk aan de kant ge schoven. Via Knor, Hofstee (homerun) en Corrubel liep Adegeest al in de zesde inning uit naar 10-6. Spraakman bracht in de zevende inning, na een honkslag, de eindstand op 11-6. De felicitaties voor Tony Johnstone kwamen te vroeg. Niet de door het publiek al gevierde gol fer uit Zimbabwe, maar Peter Senior, de Austra liër, won gisteren het Benson and Hedges-toer- nooi in St. Mellion. Senior kwam dank zij een lange birdie-putt, een slag onder het gemiddelde, op de voorlaats te van de 72 holes op gelijke hoogte met Johnstone. De twee hadden in het slechte weer 287 slagen nodig, slechts één onder par, het baangemiddelde. In de noodzakelijk gebleken play-off kreeg de Australiër de winst in de schoot geworpen. Op de eerste extra hole werd de spanning Johnstone te veel toen hij zijn bal in het publiek sloeg. Een gemiste putt gaf uiteindelijk de door slag ten faveure van Senior. „Tony speelde beter dan ik, maar hij miste het noodzakelijke geluk". sprak de winnaar troostende woorden tegen zijn met een heuse ijsmuts r Zijn overwinning in oe Zuidengelse kou en re gen was een bevestiging van Seniors goede vorm. De kogelronde golfer, die werd geboren in Singapore, had net een succesvolle trip door Ja pan achter de rug met in drie toernooien een eerste, tweede en derde plaats In St. Mellion deelden de FjigeLsen Nick Faldo en zijn wat minder bekende landgenoot James Payne de derde prijs. Anders Forsbrand. de dit seizoen toonaangevende Zweed, viel door een slotronde van 71 terug naar de vierde plek. Nederlander Chris van der Velde slaagde er tijdens de eerste twee dagen van het toernooi niet in zich voor het weekeinde te kwalificeren Het was het tweede achtereenvolgende toernooi waarin de Nederlander de schifting niet over leefde.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 15