Rijkaard bezorgt Milan titel Liverpool wint beker voor vijfde keer Dortmund grijpt laatste strohalm Sport Den Bosch kleurloos zonder Jos van Eek Knippenberg redt Eagles Torino is trefzeker Anderlecht wacht op een misstap van Club Brugge Dubbel voor Rangers MAANDAG 11 ME11992 n joustra ao v Zonder vrije verdediger Jos van Eek is BW Den Bosch maar een gewone eerste-divi- sie-ploeg. Met Van Eek, die door gescheurde enkelbanden dit seizoen niet meer in actie zal komen, sprokkelde Den Bosch in de laatste tien duels zestien punten bijeen. Zonder de 29-jarige Rotterdammer kon het zaterdagavond niet eens Eindhoven in de nacom- petitie in het nauw brengen: 0- 0. In de normale competitie was de nummer veertien van de eindrangschikking twee keer (3-0 en 2-0) volstrekt kansloos tegen de Bosschena ren, die zich via een indruk wekkende eindsprint plaatsten voor de nacompetitie. Zater dagavond bleek dat de ver houdingen tussen de veertien en de nummer twee plosteling veel kleiner zijn ge worden. Eindhoven mocht geen mo ment aanspraken maken op de volle winst, maar hield Den Bosch toch heel simpel in een ijzeren greep. Slechts drie keer ontsnapten de aanvallers van de thuisclub. Nijhuis en Van Schijndel faalden echter oog- in-oog met Eindhoven-keeper Van der Sleen. En verdediger Laponder knalde net naast. Defensief hield de thuisclub ondanks het ontbreken van Van Eek goed stand. Zijn ver vanger Erik Meulendijk deed het redelijk en de mandekkers Erwin van de Looi en Jan Gos- gens legden Kenneth Goud mijn en Aziz Doufikar volledig aan banden. deventer Uitgerekend de vorig jaar van Heracles overgenomen Alfred Knip penberg heeft Go Ahead Eagles zaterdag in de race van de na-com- petitie gehouden (1-1). Trainer Jan Versleijen stuurde de middenvelder als een pinch- hitter het veld in, nadat Steinmann Heracles met een felle schuiver op voorsprong had gezet. De voor drie en een kwart ton overgeno men Knippenberg voldeed aan die opdracht. Acht tijd maakte hij de gelijkmaker. Spartak Moskou bekerkampioen moskou >.afp Spartak Moskou is bekerkampioen van het GOS geworden. De fina le voor 40.000 toeschouwers in het olympisch stadion tegen CSKA Moskou werd met 2-0 gewonnen. De 18-jarige Besjatnik maakte beide doelpunten (in de 22ste en 33ste minuut). Legerclub CSKA liet vlak voor rust de kans liggen iets terug te doen. Bij een strafschop lepelde Kjarin, de doelman van CSKA de bal over het doel van zijn collega, international Tsjertsjessov. De wedstrijd begon een uur later als gevolg van een telefonische bommelding. Frank Rijkaard scoort niet vaak, maar wanneer hij dat doet zijn het meestal be langrijke voltreffers. Giste ren zette de zeer geïnspi reerde spelbepaler van AC Milan de kroon op een voor hem uitstekend sei zoen. Rijkaard scoorde te gen Napoli (1-1) en be zorgde daarmee zijn club het twaalfde kampioen schap. Eerder schreef hij ook al doorslaggevende treffers in de Finales van de Europa Cup, de Supercup en de wereldcup van 1990 op zijn naam. Rijkaard onderscheidde zich in de Napolitaanse heksenketel (80.000 toeschouwers zorgden voor een recette van ongeveer vier miljoen gulden) niet alleen met het belangrijke doelpunt, maar ook met enkele techni sche hoogstandjes. In de 38ste minuut werd Rijkaards jacht op een doelpunt beloond nadat Van Basten hem fraai had aan gespeeld. AC Milan kende bepaald geen gemakkelijke middag aan de voet van de Vesuvius. Napoli wilde zijn derde plaats op de ranglijst extra aanzien geven door de aanstaande kampioen zijn ongeslagen status te ontne men. De gastheren domineerde het duel tot aan de Milanese treffer. In de beginfase van de tweede helft nam Napoli nog meer risico's, juist Milan kreeg toen de beste kansen om het duel definitief te beslissen. In de zesde minuut kopte Paolo Mal- dini de bal tegen de paal. Even later versierde de linksback een strafschop. Van Basten, die geen frisse indruk maakte, faal de echter. Napoli kwam in de 61ste minuut op gelijke hoogte via een kopbal van de Franse li bero Laurent Blanc. Daarna toonden beide ploegen zich te vreden met het resultaat, waar- Fabio Capello, ge flankeerd door Dan ie le Massaro, kwam, zag en overwon bij AC Milan. Gisteren behaalde de dit sei zoen aangestelde trainer het kampioen schap van Italië na de 1-1 deling bij Napoli. FOTOtoAP door het feest in Milaan kon be- feesten. Hij heeft ai weken last ginnen. van een zwevend stukje bot in Ruud Gullit maakte in het zjjn linkerenkel en zou liever laatste kwartier nog zijn op- vandaag dan morgen onder het wachting, Van Basten werd mes gaan bij de chirurg Marty even later vervangen. De top- m Amsterdam. Dat zou beteke- scorer had weinig reden om te „en dat Van Basten het EK aan zich voorbij moet laten gaan. Daarom stelt hij een operatie uit. Op het kampioenschap van AC Milan valt niets af te dingen. De ploeg heeft zijn doel zonder een nederlaag bereikt en beschikt over de beste aanval en de op een na beste verdediging van deze competitie. Er kleeft slechts een smetje aan de 'scu- detto': het feit dat Juventus, de enige serieuze achtervolger, niet in een rechtstreeks duel (ook niet voor de Italiaanse beker) werd verslagen. ,,Ik ben meer dan tevreden over de prestaties in dit seizoen. De beste club van Italië is kampioen geworden", sprak de niet naar Napels afge reisde voorzitter Berlusconi via zijn tv-kanaal. Het zakelijke be leid van AC Milan had tot ge volg dat de spelers in Milaan niet werden verwacht op een balkon voor een huldiging, maar in een tv-studio voor een avondvullend showprogramma. Vandaag vertrekken de kam pioenen al voor een oefenwed strijd naar Tel Aviv. Cagliari ver zekerde zich tegen Bari (0-0) van lijfsbehoud op het hoogste niveau. Bari is na Ascoli, Cre- monese en Verona de vierde en laatste club, die uit de Serie A degradeert. De Engelse interna tional David Platt maakt de af daling waarschijnlijk niet mee. Juventus heeft een bod van ruim achttien miljoen gulden gedaan op de middenvelder. Het al uitgespeelde Cremonese toonde tegen middenmoter In- ter Milan de juiste mentaliteit. Dankzij twee treffers van de Ar gentijn Dezotti werd de tweede club van Milaan op eigen veld met 2-0 verslagen. Het thuispu bliek reageerde woedend op de wanprestatie van Inter. Voorzit ter Ernesto Pellegrini werd hard en langdurig uitgefloten 'en ook de spelers moesten het ontgel den. Genoa heeft Torino vier da gen voor de tweede UEFA- bekerfinale tegen Ajax niets in de weg gelegd. Torino won zaterdag vooruitgespeelde wedstrijd voor de 32e com petitieronde van de Serie A met 4-0. De, zeker naar Itali aanse begrippen hoge pro- duktie, geeft de ploeg van trainer Emiliano Mononico vertrouwen voor de zware re turn in Amsterdam. De Itali anen hielden Ajax in eigen stadion anderhalve week ge leden in balans: 2-2. Torino trad tegen de eer dere opponent van Ajax aan zonder de Spanjaard Martin Vasquez, die met het oog op de bekerfinale een dagje rust kreeg. Enzo Scifo en de Bra ziliaan Walter Casagrande hadden Zij stonden aan de basis van de treffers van Bresciani (zeventiende minuut), diens invaller Vieri (72e) en Polica- no (79e). In de 62e scoorde de Belg zelf. BEKER it 2-0,51. Kiprich 3-0. S a JC: Bolesta. Senden. Verhagen, Boerebach en Ter A EERSTE DIVISIE GROEPA Go Ahe Steinm, Scheid! Gele kaart. Ensink (Go Ahead). Stein BUITENLANDS VOETBAL brussel - anp Landskampioen Anderlecht wacht in België mei smart op een misstap van koploper Club Brugge. Twee speelron den voor het einde varw de competitie heeft de club van trainer Aad de Mos nog altijd een achterstand van één punt op de concurrent. Op de 32ste speeldag maakten beide titelkandidaten geen fout. Anderlecht won met 2-1 van Stan dard Luik, Club Brugge versloeg met de zelfde cijfers Charleroi. Bij Beveren was Peter van Vossen in de derby tegen Ekeren (4-1) met drie tref fers de grote uitblinker. Het vierde doel punt van de ploeg van Jan Boskamp kwam op.naam van Maurice van Ham. Hekkesluiter Eendracht Aalst, al land en breed gedegradeerd, zorgde tegen middenmoter Cercle Brugge voor een verrassing: 3-1. Topscorer Weber maakte zijn 25ste doelpunt en kreeg kort daarna de rode kaart wegens een grove charge. Anderlecht miste in de topper tegen het als derde geklasseerde Standard Luik de drie basisspelers Rutjes, Kooiman (beiden geschorst) en Nilis (geblesseerd). Standard moest het stellen zonder Frans van Rooy, die vorige week een operatie aan zijn knie onderging. De 18.000 toe schouwers in Luik zagen een boeiende wedstrijd, waarin Anderlecht zowel in fy siek als in technisch opzicht domineer de. De Brusselse ploeg, met verdediger Debusschere als redelijke debutant, schuwde forse overtredingen niet. Vier spelers (Debusschere, Verheyen, Boffin en Degryse) kregen voor te hard ingrij pen de gele kaart. Spanning in Spanje terug barcelona gpd Door de nederlaag van Real Madrid zaterdagavond tegen Oviedo (I '0 In cfe laatste mi nuut) is de spanning in de Spaanse competitie weer he lemaal terug. Concurrenten Atletico de Madrid (2-1 tegen de nieuwe club van Bert Ja cobs, Sporting de Gijon) en Barcelona (0-2 bij Cadiz) haalden de volle buit binnen en zijn de koploper nu gena derd tot respectievelijk één en twee punten. Real Madrid had de nederlaag volledig aan zichzelf te wijten. De mannen van Leo Beenhakker probeerden laf op een gelijk spelletje aan te sturen, maar werd in de allerlaatste mi nuut afgestraft voor die ne gatieve houding, lacatus strafte een slordigheid van Hagi doeltreffend af: 1 -0. Atletico de Madrid keek lang verdiend tegen een 0-1 achterstand aan (strafschop Juancle), maar na de rust wa ren het Sabas en Manoio (evenuit uit een strafschop) die de volle winst in Madrid hielden: 2 i Johan Cruijff had zijn vol ledige selectie van 21 spelers - inclusief een geblesseerde Ronald Koeman - mee naar Cadiz genomen als een vorm van voorbereiding op de Eu ropa Cup-finale van volgen de week woensdag in Lon den. De onverwachte neder- laag v .in Real bij iviedo in spireerde Barcelona alleen in de eerste helft tot grote da den. Via treffers van Stoichk ov en Laudrup stond het bij de rust 0-2. Na de hervatting werd niet meer gescoord. Ri chard Witschge speelde een hele wedstrijd. Vijf keer Liverpool! Bruce Grobbelaar en zijn ploeggenoot David Burrows koesteren de beker, die zaterdag na de 2-0 winst op Sunderland werd ge wonnen. FOTO londen Reuter De klasse en routine van Liverpool waren zaterdag in een uitverkocht Wembley te veel voor tweede-divisieclub Sunderland. Door een magnifieke treffer van Michael Thomas en een koele afmaker van .Ian Rush zegevierden de Reds met 2-0. Liverpool kwam daarmee voor de derde maal in ze ven jaar in het bezit van de FA Cup. Sunderland wekte de eerste drie kwartier de indruk met opportunistisch spel in staat te zijn Liverpool te verrassen. In het tweede bedrijf echter heerste het team van mana ger Graeme Souness. De manager had vijf weken geleden een drievoudige bypass- operatie ondergaan, maar volgde de ge beurtenissen alweer vanaf de bank. De rust was nog geen twee minuten voor bij, toen Thomas een doorloopbal van Mc- Manaman opving en de bal in de verre hoek mikte. De man van het openingsdoel punt was dezelfde, die drie jaar geleden, toep nog in dienst van Arsenal. Liverpool de league titel ontnam. Aangever McMana- man, international in het team van long Engeland, zette met zijn sublieme balcon trole de Sunderland-verdediging nog enkele malen onder zware druk. Eenmaal verdien de hij een strafschop, toen Paul Bracewell Beste man van het veld was Luis Oli- veira van Anderlecht. De Braziliaanse Belg opende in de tiende minuut op fraaie wijze de score. Kort na de rust be nutte Oliveira, die bij vlagen ongrijpbaar was voor de Luikse defensie, een straf schop. Anderlecht verzuimde nadien de marge uit te bouwen. Demol verkleinde halverwege de tweede helft nog wel de achterstand, maar de gelijkmaker kon de ploeg van trainer Arie Haan in de slotfa se niet afdwingen. Doelman De Wilde stelde voor Anderlecht de zwaar bevoch ten zege veilig. hem in kansrijke positie tegen de hielen tik te. De scheidsrechter ontging dat echter. Tweede doelpunt Het tweede doelpunt, dat een einde maakte aan de droom van Sunderland om voor de tweede maal (sinds 1973) als tweede divi sieclub de FA Cup in te palmen, werd inge leid door een klassieke Liverpool-combina- tie. Dean Saunders trok de verdediging van Sunderland uit elkaar. Zijn pass bereikte Thomas. Deze werd onderuit gehaald, maar tikte in zijn val de bal naar Rush, die koel inschoot. glasgowReuter Glasgow Rangers behaalde zaterdag na het kampioenschap met winst in de bekerfinale tegen FC Airdrieonians (2-1) ook de tweede Schotse titel. Het was de 25ste bekertriomf voor de club van Peter Huistra en de eerste sinds elf jaar. De treffers van Glasgow in Hampden Park waren afskomstig van Mark Hateley en Ally McGoist, die hiermee hun gezamenlijk seizoentotaal opvijzelden tot 62. Outsider Airdrie kwam negen minuten voor tijd door Andy Smith terug tot 2-1 en had zelfs nog een kansje op een verlenging. In de laatste seconden schoot Wes Reid echter in goede positie over. frankfurt anp De voornaamste beslissing in de Bundesliga valt op de laatste wedstrijddag. Eintracht Frank furt, VfB Stuttgart en Borussia Dortmund voeren na de 37e speeldag de ranglijst aan. Dank zij een beter doelsaldo is Ein tracht (plus 36) eerste. Stuttgart kan bogen op plus 29; Borussia, plus 18, zal het op grond van het saldo niet redden. Borussia achterhaalde de twee koplopers in punten door een overwinning van 3-1 op Bayer Leverkusen. Daarmee was Borussia zaterdag de grote winnaar. In de finale spelen de drie giganten een uitwedstrijd. Eintracht gaat op bezoek bij Hansa Rostock, Stuttgart treft Bayer Leverkusen en Borussia speelt in Duisburg. Eintracht en Stuttgart ver speelden zaterdag een puntje. In eigen stadion stond Eintracht een gelijkspel toe aan de Eu ropese bekerwinnaar Werder Bremen, 2-2. Stijf van de zenu wen kwam Stuttgart tegen het laag geplaatste Wattenscheid evenmin verder dan een pun- tendeling, 1-1. Voor Watten scheid was het puntje belangrijk in de strijd om het behoud van de Bundesligastatus. Voor ruim 50.120 toeschou wers in het Westfalenstadion Eagles 1-1 GROEPB BW Den Bosch - Eindhoven 0-0. Scheids ter: Jol. Toeschouwers- 4100 Gele I Goossens, Nijhuis (beiden Den Bosch) en renbergs (Eindhoven). CIJFERS - Sporting Gijon 2-1Osasuna - o 3-1. Cadiz - Barci 34-48 Real Socie DUITSLAND: VfB Stuttgart - SG V\ I. FC Dynamo Dresden 1-0, Köln - Schalke "04 3-0. 1 FC K - Fortuna Dusseldorf 2-0,Hambi ir SC 1-2, Borussia Dortmund - Bayer Le- usen 3-1. Borussia Monchengladbach - profiteerde Borussia Dortmund. Chapuisat, Reinhardt en Povl- sen scoorden voor de thuisclub. De tegentreffer kwam op naam van Jorginho. Eintracht mocht acht minu ten voor tijd Yeboah danken voor de gelijkmaker. Möller had de thuisclub op voorsprong ge zet, waarna Rufer en Allofs de wedstrijd ten gunste van Wer der keerden. De Ghanees Ye boah bracht op aangevenvan Andersen redding. Bremen, dat toch de bekerfi nale tegen AS Monaco in de be nen had, domineerde. Eintracht bevestigde zijn reputatie als counterploeg. De kansloze titelverdediger 1. FC Kaiserslautern verzekerde zich wel zo goed als zeker van UEFA-bekervoetbal. Door de 2- 0 tegen het al gedegradeerde Fortuna Dusseldorf bezet Kai serslautern nu de vierde plaats. De dagen van Hansa Rostock en Stuttgarters Kickers zijn de eer ste Bundesliga zijn geteld. De ploeg uit de vroegere DDR aan de Oostzee ging in het duel met Hamburger SV met 0-2 ten on der. Evenals de Kickers, die met 1-2 verloren bij Borussia Mon chengladbach, kan een stapje terug naar de tweede liga bijna niet meer worden ondopen. Naar de tien wedstrijden kwa men 300.000 toeschouwers kij ken. 0, Charleroi - Club Brugge 1-2. Beveren - Eke ren 4-1. FC Antwerp - Genk 0-0, Cercle Brugge -Aalst 1-3, RWDM - Club Luik 0-1. Waregem - SCHOTLAND: Bekerfinale. Glasgow Rangers Airdrieonians 2-1 (2-0). 30 Hateley 1-0, 4f McCoist 2-0. 80. Smith 2-1 Toeschouwer- 44 045. ITALIË: Cagliari - Bari 0-0. Foggia - Lazio Rc a 1-3, Torino-Genoa 4-0 32-52 Torino js 32-46 Roma 32-39 32-35 GRIEKENLAND: Ath.naikos - Panahaiki 1 Appollon - PAOK 2-0, Aris - Panionios 0 - Panathmaikos 1-0, Serres - Olympiakos 0 OOSTENRIJK: FC Stah zwitserland: Servette - 10-28 Young Boys 10-25 LIVERPOOL - De FA Cup is het weekeinde niet ongeschonden doorgekomen. Tijdens de festiviteiten in Liverpool, na de 2-0 winst op Sunderland, liet Phil Thompson zien waarom hij slechts derde doelman is. Hij liet bij terugkeer in Liverpool, waar de ploeg door 300.000 enthousiaste fans werd opgewacht, de trofee uit de handen glippen. De beker zal nu moeten worden uitgedeukt. „Laat de En gelse voetbalbond mij maar een rekening sturen", aldus de ge schrokken Thompson. - Farense 11. Saigue 33-43 Farense

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 14