Conflict kooplui met winkeliers Oegstgeest Sobere viering Bevrijdingsdag Afscheid pont bij opening brug Regio Leiden Elisabeth-ziekenhuis gaat actie voeren Bushalte op provinciale weg S17 bij Zoeterwoude Zomerseizoen ingeluid in Het Wedde 'Doe-dag' voor meiden op agrarische school Actie Blauw Zwart-jeugd MAANDAG 4 ME11992 De handelaars van de Oegstgeester weekmarkt zijn in conflict gekomen met de organisatoren van de jaarmarkt op de De Kempenaerstraat. De Centrale Vereniging voor de Ambulante Handel heeft een bezwaarschrift inge diend tegen de plannen van winkeliersvereniging Oegst geest Actief, waarin de ondernemers van de De Kem penaerstraat in Oegstgeest zijn verenigd. De winkeliers hebben voor morgen, dinsdag 5 mei, een braderie ge pland. Deze jaarmarkt valt dit jaar samen met de week markt op de Lange Voort. oegstgeest astrid v C. Verplancke, voorzitter van de Vereniging voor de Ambulante Mandel voor de regio Leiden, vindt dat de belangen van de ondernemers op de wekelijkse warenmarkt ernstig worden ge schaad. Hij heeft de winkeliers voorgesteld de twee markten te combineren. De marktkooplui waren bereid de weekmarkt al leen 's morgens te houden, zo dat de winkeliers 's middags hun kramen buiten zouden Zware hersenschudding na aanrijding voorschoten Een 25-jarige vrouw uit Houten heeft zaterdag morgen een zware hersenschudding opgelopen bij een aanrij ding in Voorschoten. Zij reed op de Koninklijke Marinelaan rich ting de Veurseweg en verloor, toen zij naar rechts wilde afslaan, de macht over het stuur. Uiteindelijk botste ze tegen twee gepar keerde auto's op. De politie vermoedt dat de Houtense, die waarschijnlijk zonder veiligheidsgordel reed, met haar voor hoofd de voorruit raakte. De vrouw is overgebracht naar het Eli sabeth ziekenhuisin Leiderdorp. Jongen gewond na val van paard wassenaar Een 12-jarige Katwijker heeft gisteren zijn enkel ge broken bij een val van zijn paard. Het ongeval gebeurde gister middag rond 14.00 uur op de Jagerslaan in Wassenaar doordat het paard schrok van een onverwacht opduikende bromfietser. De jongen is naar het Bronovo Ziekenhuis in Den Haag overge bracht. Jantje Beton steunt projecten oegstgeest/voorhoutHet Nationaal Jeugd Fonds (NJG) het fonds van Jantje Beton stelt 6000 gulden beschikbaar voor de renovatie van het onderkomen van de Sagara Satrya's Scouting in Oegstgeest. Het NJG geeft eveneens een goedkope lening van 6000 gulden aan de scouts. Verder gaat er van Jantje Beton een gift van 3000 gulden naar de initiatiefnemers voor een speel- otheek in Voorhout. De stichting Jeugdraad Voorhout ontvangt het geld. Autowasstraat en perkplantenmarkt zoeterwoupeAutomobilisten kunnen op 8 en 9 mei hun auto laten wassen door de Restauratiecommissie Dorpskerk Zoeter- woude. De 'autowasstraat' wordt ingericht aan de dr. Bouwdijk- straat op vrijdag van 19.00 tot 21.00 uur en op zaterdag van 9.00 tot 12.00 uur. Voor een wasbeurt van 10 gulden ontvangen de chauffeurs een waardebon van een rijksdaalder, die zij kunnen besteden op de perkplantenmarkt bij besteding van ten minste 25 gulden. Deze plantenmarkt is aan het Kosterspad bij 'Ons Huis' op zaterdag 9 mei van 9.00 tot 14.00 uur. De opbrengst komt ten goede aan de restauratie van de plaatselijke Dorpskerk, die in november wordt heropend. Plantenmarkt in Leiderdorp leiderdorp De christelijke oratorium vereniging Excelsior in leiderdorp organiseert voor de elfde keer een plantenmarkt op zaterdag 9 mei van 9.00 uur tot 16.00 uur. De markt wordt ge houden in de winkelgalerij Santhorst en in de Oranjegalerij. Op de markt zijn diverse soorten éénjarige planten te koop. Corbulo heeft nieuwe directeur zoeterwoupeDe openbare basisschool Corbulo aan de West - eindsoweg in Zoetcrwoude heeft een nieuwe directeur. Het col lege van B en W heeft E.J. Scheren-Mattaar met terugwerkende kracht per 1 april in de functie benoemd. Scheren volgt directeur Van Dam op die om gezondheidsredenen de baan moest opzeg gen. Mevrouw Scheren was al adjunct-directeur van de basis school. leiderdorp joost bouwmeester Werknemers van het St. Elisa beth-ziekenhuis in Leiderdorp leggen vrijdag het werk neer. Al le afspraken, ongeveer honderd, tussen 10.00 en 11.30 uur wor den verzet. Het ziekenhuisper soneel doet dit om bij te dragen aan de nationale acties in de ge zondheidszorg. Het actiecomité van het ziekenhuis benadrukt echter dat de spoedgevallen tij dens de anderhalf uur dat het werk stil ligt wél worden behan deld. De patiënten met een af spraak die wordt verzet, krijgen deze week per brief te horen wanneer zij wel kunnen komen. Op de operatie-afdeling zijn in middels zes afspraken verzet, waarvan drie nqar een later tijd stip op de vrijdag. Volgens een verpleegkundige van ae afde ling maakt het voor de patiën ten die onder het mea gaan niets uit. „De juiste tijd van de kunnen zetten. De winkeliers waren echter niet bereid over dit compromis te overleggen. Zelfs niet na aandringen van wethouder J. van der Heijden, die het eens was met Verplanc ke dat het combineren van de twee markten de meest wense lijke oplossing was. Verplancke heeft vervolgens besloten namens de leden van Vereniging voor de Ambulante Handel een bezwaarschrift in te dienen tegen de gemeente. „De vergunning die de gemeente Oegstgeest heeft afgeven voor het houden van een jaarmarkt is in strijd met de wet. Ik wil dii jaar geen uitspraak forceren omdat wij er als handelaren bij gebaat zijn een feestje te storen. Wel wil ik dat het college een principe-uitspraak doet zo dat we in volgende jaren derge lijke conflicten kunnen voorko Voorzitter J. Schohaus van de winkeliersvereniging Oegstgeest Actief, vindt het onzin' om een compromis te sluiten: „We heb ben op een gegeven moment voor de naam jaarmarkt geko zen en daarmee zouden we in eens concurrerend zijn voor de weekmarkt. Al tien jaar houden we rond deze tijd een braderie en nu pas staat er iemand van de ambulante handel op om te protesteren. De hele dag is al georganiseerd, we hebben af spraken gemaakt met allerlei en dat kunnen we niet zo maar afzeggen. Bovendien komt het maar eens in de zo veel jaar voor dat de twee mark ten samenvallen, dus waarom zouden we dan een compromis moeten sluiten?" Volgende week maandag, 11 mei, wordt een hoorzitting ge houden over het bezwaarschrift dat de ambulante handel tegen de gemeente indiende. De jaar markt is dan al geweest, met medewerking van de gemeente zelf. „De gemeente is altijd blij geweest dat wij op Bevrijdings dag een dergelijke evenement organiseren. De burgemeester heeft elk jaar de braderie ge opend en dat doet hij ook dit jaar weer, 's morgens om tien uur", aldus Schohaus. De Ambulante Handel heeft besloten zich aan het eigen voorstel te houden en de week markt op Bevrijdingsdag 's mor gens van 9.00 uur tot 14.00 uur te houden. ZOETERWOUDE De provinciale weg S17 bij Zoe terwoude-Dorp luijgt waar schijnlijk een halte voor de bus lijn 204 ter hoogte van de West- eindseweg. Zowel de busmaat schappij Westnederland als de gemeente Zoeterwoude heeft liever een halte daar dan twee nieuwe haltes ten noorden en ten zuiden van Zoeterwoude- Dorp. Een extra halte voor de snel- dienst 204 tussen Leiden en Zoetermeer kan betekenen dat lijn 170 minder vaak gaat rijden. Omdat de lijnen een vergelijk bare route rijden, verwacht de vervoersmaatschappij dat pas sagiers vooral de sneldienst 204 gaan gebruiken. Wethouder A. Ringersma noemt 'een eventue le achteruitgang in de frequen tie van lijn 170 bespreekbaar', op voorwaarde dat lijn 204 dan vaker rijdt. Lijn 170 zou dan al leen nog als pendeldienst tus sen Leiden en Zoeterwoude hoeven te rijden. De provincie heeft bezwaren tegen de nieuwe halte bij de Westeindseweg omdat de S17 de weg ongelijkvloers kruist. De reiziger zou te laat zichtbaar zijn en er zouden hoge kosten moeten worden gemaakt met de aanpassing van de geluids schermen en de aanleg van hekken en trappen. Bovendien zou de Westeindseweg onder het viaduct moeten worden ver smald ten gunste van een bre der voetpad. Over de bezwaren wordt tussen de betrokken par tijen nog overleg gevoerd. voorschoten In het Voorschotense zwembad Het Wedde is gisteren het zomerseizoen feestelijk geopend. Op het buitenterrein konden kinde ren zich uitleven bij attracties als een mini-kermis, een springkussen en ponyrijden. Voor een duik in het buitenbad zullen velen het 's morgens nog wat te koud hebben gevonden, maar het binnenbad was ook beschikbaar. foto henk bouwman leiderdorp/w assenaar Bevrijdingsdag wordt in de regio alleen in Leiderdorp en Wassenaar met festiviteiten herdacht. In de andere gemeenten wordt '5 mei' alleen gevierd wanneer het een officië le vrije dag is, eens in de vijf jaar. In Leiderdorp en Wassenaar kan een 'be vrijdingsfietstocht' worden gereden. De Wassenaarse 'Oranje fietstocht' loopt 25 ki lometer om en door Wassenaar. De fietsers starten tussen 12.00 en 15.00 uur vanaf het kerkgebouw 'Shalom' aan de Duinrellweg. Inschrijving kost 3,50 gulden. De Leiderdorpse route leidt door 25 kilo meter polderland. Inschrijving kost 3 gul den en voor dit bedrag krijgen de deelne mers een consumptie voor onderweg, een oversteek met een pontje en een herinne ringsvaantje aan de finish. De tocht start tussen 13.00 en 14.00 uur vanaf de Laan van Ouderzorg tegenover de Koolmeesstraat. Leiderdorpse kinderen kunnen hun eigen step, fiets of kar versieren en meerijden in de kinderoptocht, die om 13.15 uur begint. De parade wordt begeleid door de muziek vereniging Jong Concordia en begint op het plein voor de Scheppingskerk aan de Van Poelgeestlaan. De route loopt via de Laan van Ouderzorg, de Van Diepeningenlaan en de Houtkamp. Een jury maakt daar om 14.15 uur bekend wat de tien mooiste voer tuigen zijn. In het park de Houtkamp worden vanaf 14.15 uur kinderspelen gehouden. Kinderen van 4 tot 8 jaar kunnen onder meer ring- werpen, balgooien en koekhappen. Voor kinderen van 8 tot 13 jaar begint op dezelf de tijd een vossejacht in het park. Een hin- demisspel is er vanaf 14.30 uur voor jonge ren vanaf 12 jaar. In de Houtkamp is een miniatuur spoorweg aangelegd, waarin gra tis een ritje kan worden gemaakt. Boven dien kunnen kinderen een ritje op een pony maken. SPJB&v ;v. 'Een vak in het groen is nooit afgezaagd' De nieuwe Vlletlandbrug wordt zaterdag officieel geopend. operatic is bij hen nog niet be kend." Ook op de afdeling long ziekten zijn voor vrijdag zes af spraken verzet. De werknemers in de gezond heidszorg willen betere secun daire arbeidsomstandigheden en een hoger loon. Tijdens de anderhalf uur 'stilte' in het zie kenhuis al Rene van de Burg van de Abva/Kabo de 1200 werknemers toespreken. Volgens voorlichtster J. de Vink staat de directie achter de aangekondigde acties. „Het be stuur staat sympathiek tegen over het pressiemiddel dat wij gebruiken. Er zijn duidelijke af spraken met de directie ge maakt, met name over de spoedgevallen. Die worden na tuurlijk altijd geholpen. We wil len gewoon een soort spelde- prik geven, een signaal aan de buitenwacht", verklaart De Vink. De directie was niet be reikbaar voor commentaar. voorschoten Met de opening van de nieuwe brug over de Vliet op zaterdag 9 mei wordt afscheid ge nomen van de veerpont, die de afgelopen jaren de verbinding met het recreatiegebied Vlietland heeft onderhouden. Als 'af scheidscadeau' zal de pont op die dag tus sen 10.00 en 11.00 uur het publiek gratis overzetten. De feestelijke opening van de brug zal om 11.30 uur worden verricht door de Zuidhollandse Gedeputeerde, mevrouw H.L Blok en wethouder J. van de Poel van Voorschoten en wethouder J. van Erp van Leidschendam. De nieuwe brug verbindt de gemeente -Voorschoten voor fietsers en voetgangers met het recreatiegebied Vliet land in Leidschendam. De Vlietlandbrug is een langgekoesterde wens van de gemeente Voorschoten en de provincie Zuid-Holland. De eerste plannen voor de brug stammen uit 1984. CDA-sta- tenlid Van der Weijden lanceerde toen het idee om Vlietland vanuit Voorschoten te ontsluiten. Hij stelde voor ter hoogte van de Raadhuislaan een brug voor auto's, fietsers en voetgangers te bouwen. Verkeersdes- kundigen kwamen echter, na bestudering van het plan. tot de conclusie dat een ont- sluitingsweg voor auto's via een woonwijk een te zware belasting zou zijn voor het leefklimaat in de wijk. De auto-ontsluiting was daarmee van de baan. Verzet In het overleg van de provincie met Voor schoten werd wel afgesproken dat nader zou worden bekeken of een voet-fietsbrug tussen Voorschoten en Vlietland ter hoogte van Vlietwijk haalbaar zou zijn. Op die plek zou de brug niet alleen Voorschoten voor voetgangers en fietsers aanzienlijk dichter bij Vlietland brengen, maar ook Wassenaar en delen van Leiden. In eerste instantie werd gedacht aan een vaste hoge brug ter hoogte van de Raadhuislaan. Maar tijdens een hoorzitting in Voorschoten bleek dat een dergelijke voorziening op die plek tot sterk verzet in Voorschoten zou leiden. Uit eindelijk werd gekozen voor de huidige lo- katie, ten noorden van de oorspronkelijke plek. In 1990 werd een begin gemaakt met de voorbereidingen voor de huidige brug. In juni 1991 werd officieel met de aanleg be gonnen. De kosten voor deze brug bedra gen 2.7 miljoen, die gezamenlijk worden gedragen door de gemeente Voorschoten, de provincie Zuid-Holland en het ministe rie van landbouw, natuurbeheer en visserij. Na de officiële opening van de Vlietland brug op 9 mei wordt een korte fietstocht ge maakt door Voorschoten en Vlietland. oegstgeest» astrid v In het Agrarisch Opleidingscen trum Groene Delta in Oegst geest wordt op zaterdag 16 mei een 'Doe-dag' voor meiden ge houden. Het initiatief is bedoeld voor meisjes en jonge vrouwen uit Zuid-Holland, die geïnteres seerd zijn in een vakopleiding in de groene sector. Vooral voor meiden die een lbo- of mavo opleiding volgen of al een di ploma op zak hebben is de Doe-dag een goede mogelijk heid om een en ander te weten te komen over werken en leren in het groen. Op deze dag kunnen meisjes en jonge vrouwen kennis ma ken met beroepen in de groen voorziening, de bosbouw, de cultuurtechniek en het natuur beheer. Dat kan onder meer door zelf allerlei werkzaamhe den uit te voeren. Die karweitjes bestaan uit snoeien, werken met de motorkettingzaag, een straatje leggen en een werkteke ning lezen voor een tuin in aan leg. Een aantal van deze klussen wordt 'op lokatie' uitgevoerd. Op de dag zijn vrouwelijke oud leerlingen aanwezig, aie alles kunnen vertellen over de dage lijkse praktijk van het werk. 's Middags kunnen de bezoekers een kijkje nemen in een bedrijf. Landschapsonderhoud De Doe-dag is volgens de orga niserende school vooral nuttig voor jongeren die nog een be roepskeuze moeten maken of van beroepsrichting willen ver anderen. Voor meisjes en jonge vrouwen die denken dat ze niet geschikt zijn voor dergelijk werk is de Doe-dag een uitstekende manier om opleiding en werk in het groen eens van dichtbij mee te maken. Een agrarische vakopleiding volgen betekent werken en le ren tegelijk. De leerlingen wer ken minimaal 20 uur bij een be drijf als betaalde werknemer. Er kan worden gekozen uit een dienstverband bij hoveniersbe drijven, bosbedrijven, bedrijven in natuurbeheer en landschaps onderhoud. Eén dag per week gaan de jongeren naar school voor de 'theoretische' kant van het vak. De bedrijven in de groene sector groeien nog steeds en kunnen dan ook extra personeel gebruiken. Meisjes en jonge vrouwen die aan deze Doe-dag willen mee doen kunnen de folder 'Een vak in het groen is nooit afgezaagd!' en een aanmeldingsformulier halen bij schooldekanen of het arbeidsbureau. Belangstellen den kunnen ook bellen met R. Groot van de Agrarische School Oegstgeest (071-173216). De Doe-dag, die om 9.30 uur be gint en tot 14.30 uur duurt, wordt gehouden op de Agrari sche School aan de Lange Voort 70 in Oegstgeest. Voor een lunch wordt gezorgd en de deelnemers mogen een intro ducé n De jeugd van voetbalclub Blauw Zwart in Wassenaar staat morgen met een stand van 'Run voor Rio' op de markt. De kinderen zullen zoveel mogelijk loten proberen te verkopen. Van de opbrengst is vijftig procent bestemd voor een kinderrecreatieplaats voor de al lerkleinsten van de club en vijftig procent voor kinderen in Brazilië, die steun ontvangen via de stichting Run for Rio. De kinderen van Blauw Zwart gaan morgen van 17.00 tot 19.00 uur massaal de wijken in om loten te verkopen. De trekJdng zal za terdag 9 mei worden verricht door wethouder Wensveen. onder toeziend oog van notaris Den Hartog. Op deze dag is er bij Blauw Zwart een groots Holland-Belgiëtoemooi, waaraan 350 kinderen deelnemen in leeftijd variërend van 5 tot 10 jaar.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 8