Bergkamp twijfelt nog 'Splits Afdeling' Nijdam heeft wind tegen <3Ê BOLLEN Sport Reiskoffers Echolac WOENSDAG 29 APRIL 1992 23 - DACT'f -ERMAN lOUSTRA AO -MCAAV Club Brugge zwaar gestraft Zurich De tuchtcommissie van de Europese Voetbal Unie (UE FA) heeft Club Brugge gisteren tijdens een zitting in Zürich zwaar gestraft. De Belgische club moet de eerstvolgende thuis wedstrijd in het kader van de Europese bekertoernooien op ten minste 150 kilometer afstand spelen. Bovendien moet Club Brugge een boete van 55.000 gulden betalen. De straffen werden opgelegd wegens de wanordelijkheden bij de halve Finalewed strijd in het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars tussen Club Brugge en Werder Bremen op 1 april. Stoichkov naar Napoli napels Napoli heeft bij de Italiaanse bond een door Stoichkov ondertekend contract ingeleverd. Daarmee is de Bulgaarse ster speler van Barcelona formeel van club veranderd. Napoli zou de speler en de penningmeester van Barcelona ieder negen miljoen gulden moeten betalen. De voorzitter van de Spaanse kam pioen, Nunez, heeft de transfer ontkend. Het zou niet de eerste moeizame transfer zijn, waarbij Napoli en Barcelona zijn betrok ken. In 1984 verliet Diego Maradona de Catalaanse club voor een Napolitaans avon tuur. Op 1 juli aanstaande komt er overigens een einde aan de mondiale schorsing van Diego Maradona. De Argentijnse ster speler staat dan nog voor een seizoen onder contract bij Napoli. De Italiaanse club wil hem graag als vierde buitenlander in dienst houden, omdat de club dan de rechten behoudt op een groot deel van een eventuele transfersom. Maradona wil echter onder dat contract uit. Noordwijk krijgt topbezetting Amsterdam Het Open Nederlands golfkampioenschap (23-26 juli) in Noordwijk krijgt dit jaar een topbezetting. Organisator Robbie van Erven Dorens contracteerde de Amerikanen Payne Stewart (titelverdediger), Fred Couples (eerste wereldranglijst), de Noord-Ier David Feherty, de Spanjaard José Maria Olazabal, de Schot Colin Montgomerie en de Australiërs Graig Parry, Ian Baker-Finch (winnaar Brits Open) en Greg Norman, bijgenaamd de Great White Shark, de Witte Haai. Feyenoord bezig aan eindsprint Rotterdam Feyenoord heeft nog lucht en kracht voor de eind- sprint van een lang voetbalseizoen. Op 10 mei moet het topjaar bekroond worden met winst in de bekerfinale op Roda JC. De repetitie tegen Willem II werd gisteravond na een belabberde eerste helft (0-1met 3-1 gewonnen. De Tilburgers kwamen voor rust op voorsprong doorVan Geel. Na de rust schakelde Feye noord over op een hogere versnelling. Fraser zorgde in de 54ste minuut met een fraaie volley op een hoekschop van invaller Schultz (voor Blinker) voor de gelijkmaker. De rake kopbal van Damaschin in de 59ste minuut was een logisch gevolg van de Rotterdamse superioriteit. Taument maakte 3-1. Den Haag wil wedstrijd op video den haag De KNVB heeft de beslissing van burgemeester Graafeiland van Venlo, om VW-FC Den Haag zonder publiek te laten spelen aanvaard. „De accommodatie in het stadion van VW is vaker in discussie geweest. Eerder werd ook de de wed strijd VW-PSV verboden. Dat duel moest verschoven worden en is ten slotte op een ongelukkig tijdstip vastgesteld. Die mogelijk heid is er niet voor de laatste wedstrijd van de competitie." Den Haag-voorzitter Werkhoven heeft Zeist gevraagd te onder zoeken of een alternatieve plaats voor de wedstrijd gevonden zou kunnen worden. De derde optie van Den Haag, dat zich bij winst op het al gedegradeerde VW zou kunnen handhaven in de eredivisie, is het opstellen van een video-scherm in het Zuider park, waar de eigen supporters de wedstrijd zouden kunnen vol gen. Dennis Bergkamp trainde gisteren apart met Bobby Haarms. Of de spits vanavond meespeelt, is nog steeds onzeker. fotc Dennis Bergkamp weet nög niet of hij vanavond met Ajax kan spelen in de eerste wedstrijd van de fi nale van de strijd om de UEFA-beker. De aanvaller verklaarde gisteren 'be hoorlijk last' te hebben van de blessure aan de rechter knie. TURUN ANP/GPD „Ik heb wel twee keer getraind, maar aangepast. Ik durfde het niet aan voluit te gaan. Over de wedstrijd kan ik weinig zeggen. Het is nu afwachten en kijken hoe mijn knie reageert op de in- panningen." De beslissing valt pas kort voor de wedstrijd. Van Gaal hield zich eveneens op de vlakte. „Het ziet er bij Dennis aardig uit, maar ook niet meer dan dat." Met Roy en Winter gaat het beter. Het twee tal trainde voluit en het ziet er naar uit dat beiden vanavond in actie komen. Petersen valt af van de groep van zeventien. De Deen is niet fit. Van Gaal wilde niet zeggen hoe de ploeg er uit zal zien. Wel heeft hij al aangegeven dat Ajax met twee vleugelspitsen zal spe len. De opstelling is vermoede lijk als volgt: Menzo; Blind, Jonk, Silooy en De Boer; Winter, Bergkamp (of Van Loen) en Kreek; Van 't Schip, Pettersson en Roy. Wim Jonk op papier dus weer in de rol van libero, maar in het veld waarschijnlijk weer als ex tra middenvelder. Een rol waar mee de Volendammer het laatste jaar grote bekendheid en lof verwierf. Zo sterk zelfs dat de EK in Zweden lonkt. „Mijn eer ste doel", zegt Jonk, „was een vaste plaats in Ajax 1. Daama wilde ik een belangrijke speler van Ajax worden. En nu dat bei- Short maakt einde aan een schaaktijdperk Onder het toeziend oog van Jan Timman heeft Nigel Short giste ren in Linares een einde ge maakt aan het Karpov-tijdperk. Op de 41ste zet dwong hij Kar- pov tot overgave. De winst in deze tiende partij bracht rfe eindscore van de 25-jarige Brit op 6-4. Jan Timman won zijn tweekamp tegen Joesoepov met dezelfde cijfers. De Finale van het kandidatentoernooi tussen Timman en Short zal hoogst waarschijnlijk begin volgend jaar in Barcelona worden ge houden. JEREZ DE LA FRONTERA ANP Jelle Nijdam had gistermiddag in de Ronde van Spanje de wind tegen en raakte de leiding in het algemeen klassement kwijt. De winnaar van de proloog en de nummer twee van de ochtend- rit achter de GOS-renner Ab- doesjaparov kwam in de daarna volgende ploegentijdrit door de wisselende wind in de proble men en moest het geel afstaan aan de Spaanse oudgediende Pello Ruiz Cabestany. Vroeg op de dag zag alles er nog zo zonnig uit voor de Buckler-ploeg. In de hete weers omstandigheden in het zuiden van het land lieten de renners het na 135,5 kilometer van San Fernando naar Jerez de la Fron tera aankomen op een massas print. Specialist Jean Paul van Poppel mengde zich niet in de strijd om de hoofdprijs, Jelle Nijdam verschool zich niet. Hij zag zijn inzet met de tweede plaats achter 'het beest' Ab- doesjaparov beloond. Dat lever de hem nog acht seconden tijd- vergoeding op, waardoor de voorsprong op de winnaar van het vorig jaar Melchor Mauri tot zeventien seconden werd uitge breid. Inleveren In de ploegentijdrit over 32,6 ki lometer in de omgeving van Je rez de la Frontera begon de Bucklerformatie van Hilaire van der Schueren hoopgevend, maar naarmate de wind draaide en schuin tegen begon te blazen moest er tijd worden ingeleverd. Op de winnende Italiaanse for matie van Gatorade moest Buckler 1.27 toegeven (elfde). PDM werd achtste op net iets meer dan een minuut. Pello de gelukt is. is het Nederlands elftal mijn volgende doel". De opbouw van zijn carrière, zoals Jonk die voor ogen staat, is volstrekt logisch. Er is even wel één, niet onaanzienlijk pro bleem: Ronald Koeman. De man met het verwoestende schot is net als Jonk vrije verde diger. En de Groninger, al jaren vaste keus van Oranje, functio neert na een mindere periode bij Barcelona naar het schijnt weer uitstekend. Met andere woorden; bondscoach Rinus Michels heeft geen aanleiding de rossige kanonnier aan de kant te schuiven. Dat neemt geenszins weg dat Jonk het gezien zijn spel bij Ajax verdient om in de selectie van het Nederlands elftal te worden opgenomen. „Dat vind ik eigen lijk ook", laat Jonk, de beschei denheid zelve, zich in een on bewaakt ogenblik ontvallen. Hij laat echter doorschemeren niet op een uitnodiging te rekenen. „Want", stelt hij op vlakke toon vast. „ik heb de indruk dat Mi chels vasthoudt aan de vaste kern. En als ik het goed heb, gaan er maar twintig man mee naar Zweden. Er zijn dus nog maar een paar plaatsen te ver geven." Oranje, zo laat Jonk weten, heeft ook niet zijn primaire aan dacht, Ajax staat voorop. „Dat wil overigens niet zeggen dat ik niet geïnteresseerd ben in het Nederlands elftal, want dat ben ik natuurlijk wel. Elke sportman wil het hoogste bereiken en voor een voetballer is dat het Nederlands elftal. Maar mijn vriendin is meer met het Neder lands elftal bezig dan ik. Toen de selectie bekend werd ge maakt voor de laatste oefenin terland tegen Joegoslavië, was ze zeer benieuwd of ik er bij zat. Ik was dat veel minder. De kans bestaat dat de afdeling Leiden van de KNVB straks wordt opgesplitst. Het zuidelijke deel zou bij het rayon Rotter dam moeten worden gevoegd, het noordelijke deel bij Haarlem en Amsterdam. De KNVB moet in de toekomst bestaan uit nog maar acht rayons. De twintig af delingen zouden moeten wor den opgeheven. Dat is één van de belangrijk ste aanbevelingen van de con- JE BEKIJKT 'T GOED Pello Ruiz Cabestany lacht zuinig nadat hij de leiderstrui in de Ronde van Spanje heeft overgenomen van Jelle Nijdam. fotó»epa Ruiz Cabestany nam de leiding van Nijdam over in het klasse ment. De 29-jarige Spanjaard, die zijn eerste seizoen bij Gato rade rijdt, had ook al eens in 1985 en 1990 de leiding in de Vuelta in handen. „Het is natuurlijk jammer, dat ik het geel kwijt ben", aldus Nijdam. „Ik had die trui ook lie ver langer gehouden. Maar het was zwaar in de ploegentijdrit en we konden het gewoon niet bolwerken in het laatste stuk. We hebben gereden wat we waard waren maar dat was niet genoeg va Ruiz Cabestany heeft als de nieuwe leider in net klassement drie seconden voorsprong op zijn teamgénoot, de Italiaan Chiurato. Nijdam zakte naar de twintigste plaats op de ranglijst op 53 seconden van de Spaanse koploper. MET EEN LENING VAN DE GKB Natuurlijk gaat u voor uw lening naar een vertrouwd adres. Zoals de GKB Leiden dus Daar maken ze uw persoonlijke lening of doorlopend krediel prima in orde voor u. Snel, zonder poespas en tegen aantrekkelijke voorwaarden. Kom maar langs. Op werkdagen van 900 -12.30 uur en donoerdagavond van 1730-1930 uur Of bet voor informatie GOED VOOR UW LENING Gemeentelijke Kredietbank Leiden Breestraat 24. Postbus 11300,2301 EH Leiden tel. 071-254145 cept rapportage, opgesteld door het bureau Andersson. Elffers en Felix in opdracht van de KN VB. Het definitieve rapport wordt op 23 mei aan de voet balbond aangeboden. De indeling van de rayons zou volgens het rapport er als volgt uit moeten zien: Rayon West (Rotterdam, een aantal omliggende gemeenten en een gedeelte van de afdeling Lei den), Rayon Zuid-West iZee- land, een gedeelte van Noord Brabant en de afdeling Dordrecht), Noord (Groningen, Friesland. Drente en de Noord oostpolder), Oost(Zwolle. Twente en een gedeelte van Gelderland), Midden (Utrecht, gedeelte Gelderland, Arnhem en Nijmegen), Noord-West (Noord-Holland, Haarlem, Am sterdam en gedeelte Leiden), Zuid (\ooni Brabant, gedeelte afdeling Dordrecht, gedeelte Limburg) en Zuid-Oost (Lim burg en gedeelte Noord-Bra bant). Het nieuw te vormen bestuur amateurvoetbal zal volgens het plan worden opgesplist in een dagelijks bestuur (voorzitter, vice-voorzit ter en penning meester) en een algemeen be ■tutu (dagelijks bestuur plus de rayonvoorzitters). Van der Burg uitgeschaatst Ben van der Burg zal volgende seizoen niet op de ijsbaan te rugkeren De 24 jarige kern ploegrijder heeft besloten met schaatsen te stoppen. Hij gaat Nederlands te studeren. Daar naast wordt hij medewerker van een tv-programma. Van der Burg, die zegt niet meer gemotiveerd te zijn. miste de Olympische Winterspelen als gevolg van een slepende heup blessure. Die is nooit geheel ge- OPMERKELIJKE ACHTERGRONDEN VAN DE SPORT In de hoofdklasse A gonst het van de geruchten. Af gelopen zondag bij de wedstrijd Alphense Boys- DHC werd binnen, maar vooral bui ten de lijnen gefluisterd over schimmig? zaken in deze poule. En die zaken zouden met name de degradatiestrijd in de hoofd klasse nog wel eens een raar staartje kunnen geven. Alphense Boys speelt zelf overi gens geen rol in de kwestie. De ploeg van Paul Bahlmann is vei lig en bovendien raakt de affaire de Alphenarcn niet. DHC. dat j zondag met 0-1 won bij de Boys, zit met de neus wel mid- j denin de zaak die al is omge doopt tot de 'Peel-affaire'. Dat Peel slaat niet op het mooie landschap op de grens van Bra bant en Limburg, maar op een voetballer van Stormvogels: Maikel Imro Peel. Deze donkere speler van de hoofdklasser uit Ijmuiden speelde enkele weken geleden met zijn ploeg tegen DHC en plaatste met twee keurige tref fers de Delftenaren in diepe de gradatienood. Vanaf dat mo ment ging het balletje raar rol len. Peel zou een 'illegale' voetballer zijn. die niet gerechtigd was te spelen. Dat gerucht hadden ze aan Frans Stouten, manager- director bij UDWS: ..Ik ben er niet rouwig om dat- iewegis," zegt hij met een stalen gezicht. Stouten en Sip. Dat waren twee handen op een buik. De Heide bloeide op hu 11 de club waar Stouten ooit het doel verdedigde. Plotseling dook Sip weer op vanuit het Brabantse land. Hij wilde z'n werk afmaken, heette het. UDWS diende als uithang bord. Die club moest opsto- men naar de hogere regionen van het amateurvoetbal. Maar het jiuwelijk is op de klippen gelopen, iets wat voetballend Leiden allang zag aankomen. bij DHC via een anonieme tip gever gekregen. Opeens werden ook andere degradatiekandfda ten die tegen Stormvogels (met Peelhadden gespeeld wakker. Als dit gerucht op waarheid zou berusten, zou Stormvogels wel wat punten in mindering krij gen en zij zelf nog wat punten rijker worden wellicht. Mooi meegenomen. De 'juristen' van de KNVB heb ben de affaire inmiddels in on derzoek. want in Zeist wordt er zwaar getild aan de zaak. De tuchtcommissie heeft Stormvo gels gevraagd om enkele pran gende vragen te beantwoorden betreffende Peel. Dat konden ze in Ilmuiden wel. Het bestuur van de hoofdklasser heeft de hele doopt eel van Peel gelicht. De ledenlijst, een uittreksel van het geboorteregister en andere paperassen konden geen illega le praktijken aan het licht bren gen. Inmiddels bestaat het vermoe den dat er van een 'persoons verwisseling' sprake is. Maikel Peel schijnt uiterlijk erg veel te lijken op ene Mike Dollaard. een voormalige voetballer van FC De Sloterplas. Naar verluidt tipten mensen van Sloterplas die Peel bezig zagen bij Storm vogels bestuursleden van DHC, want met deze speler zou ge sjoemeld zijn. Peel zou Dollaard zijn. of andersom. Bij Stormvogels zijn ze niet blij. ..Ik i>ind het heel triest dat DHC niet eerst met ons contact heeft opgenomen, zegt |ohn van Riel, voorzitter van de "Vogels'. Hij is overtuigd van de onschuld van zijn club en Peel. De KNVB heeft het laatste woord. Storm(vogels) in een glas water? UDWS weet het na zondag zeker ze hebben de beker. Maar de clubkas is leeg. De hamvraag is of er dan reden is VOOI ml/innigr mupk I spelers liepen na het behalen vatl de titel in elk geval de po lonaise. Cor Sip. de met veel bombarie aangetrokken geld schieter annex sckscluboige- naar, ontbrak. En zal ook nim mer terugkeren, als het ligt Cor Sip: niet bereikbaar FOTO LOfK ZUYDtRDUi Stouten en UDWS hadden echter kilo's boter op het hoofd. Stouten: het seizoen toegezcgtl dat hij de club zou sponsoren. Maar hij is z 'n belofte niet nagekomen Hij ging zu h overal mee bemoeien Hij wilde sommige mensen uit de club werken, met wie hij met kon opschieten. Alsof dat nieuws is. Sip deed niet anders bij zijn vorige clubs en wilde UDWS kenne lijk ooknaar zijn hand zetten. De opperregelaar van het Bra bantse 'ontspanningshuis landgoed 84, de naam die het Éht vu i ii MVS btyna hel hele seizoen opsierde, was owngrns nicl voor COHimU- taar bereikbaar. Stouten: „Toen-ie kwam wilde hij grote namen uit de omgeving van Dordrecht aantrekken /'rans de Visser van Hecrfansdam bij voorbeeld Ik heb die boot maar afgehouden. Voetballer* aantrekken okay. maar dan al leen uit de I rui se omgeving Ik had (Mr toch anders verwacht Ik dacht dat hij z'n woord zou houden, maar dat doet hij niet. We hebben bij de club niets meer van hem gehoord. Spelers, die voor geld naar de Boshuizerkade waren geko men, moeten zich derhalve te vreden stellen met de eer van het kampioenschap. Want de door Sip gedane toezeggingen zijn niet nagekomen. Als dat maar geen negatieve gevolgen heeft voorde 'overschrijvings- pcriode'. Stouten denkt van ntel ..Zoals de zaken er nu voor staan gaat er niemand ueg Er komen drie spelers bijen we gaan onze aandacht richten op de eugd De gasten zullen er wel rekening mee moeten hou den dat het allemaal minder wordt I n wie wordt de opvolger van Sip7 Stouten: „Lhh. ik dus. Maar zet dat maar niet in de krant Want ik wil op de achtergrotui blijven Daar geloven wc niks van. korting Leiden, Haarlemmerstraat 161, o. a. filialen in Katwijk en Sassenheim met alleen maar pluspunten: u zag hem op de TV

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 23