Oegstgeest pakt knelpunten aan 'Wassenaar moet groen blijven' Regio Leiden Haags bedrijf mag huizen Leiderdorp blijven verven Vergane glorie Uitkeringsgerechtigden krijgen meer aandacht Politiek Oegstgeest tegen verhoging belasting WOENSDAG 29 APRIL 1992 17 Doorgaand I verkeer is niet welkom oegstgeest De toekomstige verkeersbe- Cj wegingen in Oegstgeest moeten worden vastgelegd in het "verkeersplan 2000'. Daarin staat een 'verkeerscir- culatieplan' centraal: door gaand verkeer wordt buiten i woon- en verblijfsgebieden omgeleid, terwijl alle ge- meenschappelijke voorzie- ningen goed bereikbaar moeten zijn. Verder is een schoolrouteplan volgens de ambtenaren noodzakelijk om de verkeersveiligheid voor scholieren te verbete ren. Ook moet er een route plan komen voor vrachtver keer waarbij de woonomge ving wordt ontzien. Verder zouden in de toe komst 30 kilometer-zones moeten worden aangewezen om aan te geven waar door gaand verkeer niet gewenst is. Ten slotte moet een ver- keersmilieuplan worden ge maakt zodat rekening wordt gehouden met het milieu: luchtvervuiling en geluidsbe lasting. Het college van B en W stelt voor zo snel mogelijk met het maken van het 'ver keersplan 2000' te beginnen. De verkeersnota wordt morgenavond voorgelegd aan de raadscommissie ruimtelijke ordening/Open bare werken. Veiliger maken Endegeesterstraahveg heeft voorrang De vier plaatsen in Oegstgeest waar veel ongelukken ge beuren, moeten voor een groot deel nog dit jaar worden aangepakt. Deze vier zogeheten black spots' staan bo venaan het lijstje van het college van burgemeester en wethouders. Dit blijkt uit een nieuwe versie van de ver keersknelpunten-notitie 'Verkeerd) Oegstgeest verkeerd? Het veiliger maken van deze vier verkeersknelpunten kost de gemeente ruim 1,4 miljoen gulden. oegstgeest» caroline van overbeeke De verkeersknelpunten-notitie is nog niet definitief: de ge meenteraad moet zich nog over het plan uitspreken en bewo ners krijgen inspraak. Uit de no titie blijkt dat de herinrichting van de Endegeesterstraatweg voorrang moet krijgen bij de verbetering van de verkeersvei ligheid. Het veiliger maken van de Endegeesterstraatweg zou ongeveer 800.000 gulden kosten en het werk zou over twee jaar, 1992 en 1993. moeten worden gespreid. Op de weg kan een minirotonde worden aangelegd of een 'middengeleider'. waar door de snelheid van het ver keer afneemt. Ook zorgt een rotonde voor minder verkeer. Op de tweede plaats moet het kruispunt Abtspoelweg/Kenne- dylaan worden aangepakt. Hier moet rood asfalt voor de fietsers worden aangebracht, als extra waarschuwing voor het andere verkeer. Ook kan de verkeers- druppel worden verlengd waar door de snelheid van het ver keer wordt afgeremd. Dit werk kost de gemeente 25.000 gulden en zou dit jaar al kunnen ge beuren. Als derde staat in het 'faserings schema' de Laan van Oud Poel- geest/Oegstgeesterweg ge noemd: hier moeten de ver keerslichten langer blijven wer ken. Deze kleine ingreep zou de gemeente 6000 gulden kosten en staat ook voor dit jaar op het programma. Ten slotte moet de Rijnsbur- gerweg als vierde black spot' worden aangepakt. Ook deze weg moet ingrijpend worden veranderd: er moet een rijweg van twee rijstroken van worden gemaakt met een middenberm of zijbermen. Dit zou de ge meente 600.000 gulden kosten en zou daarom pas in 1994 kun nen gebeuren. De afdeling openbare werken stelt in de nota een groot aantal andere maatregelen voor om verkeerssituaties te verbeteren. Een greep daaruit: de kruispun ten President kennedyiaan/Ha- zeboslaan en Hofbrouckerlaan- Laan van Alkemade opnieuw inrichten. De Almondeweg on der het viaduct van rijksweg A44 voor autoverkeer afsluiten Op de Terweeweg in noordelijke richting eenrichtingsverkeer tussen de Emmalaan en de Hofdijck instellen. De kruisin gen korenbloemlaan/Floralaan en korenbloemlaan/Dahliaiaan diagonaal afsluiten. Ook moet in de centrumstudie worden onderzocht wat er kan worden verbeterd aan de verkeerssitua tie Lange Voort/Lijtweg en Lan ge Voort/lrislaan. Een aantal verkeersknelpunten in Oegstgeest wordt in de komende periode onder handen genomen. Dit is het kruispunt Hofdijk/Laan van Oud Poelgeest. FOTO HIELCO KUIPERS Politie grijpt autodief wassenaar Een 28-jarige autodief uit Wassenaar is gistermor gen in Den Haag door de politie achterhaald in een peperdure Daimler. Hij had de wagen omstreeks 09.30 uur gestolen bij een benzinestation aap de Hofcampweg in Wassenaar. De eigenaar, die net had getankt, stond in het kantoortje om te betalen en had zijn autosleuteltjes op de balie gelegd. De Wassenaarder griste de sleutels van de toonbank, startte de wagen en reed met grote vaart weg. Korpsen in de omgeving werden gealarmeerd en ongeveer een uurtje later kon de Wassenaarder in Den Haag worden aangehouden. Apparatuur gestolen in Wassenaar wassenaar Bij een inbraak in een woning aan de Waldeck Pyr- montlaan in Wassenaar zijn een hoeveelheid Amerikaanse dol lars, een fotocamera en video apparatuur gestolen. Scholieren houden buurt wakker wassenaar De voorbereiding van een eindexamenstunt heeft gisternacht voor veel geluidsoverlast gezorgd op het terrein van de Schout bij nacht Doorman-mavo aan de Wassenaarse Door manlaan. Ongeveer 60 leerlingen belegden daar een 'vergade ring'. Omstreeks 2.30 uur werd deze zo rumoerig dat in hun slaap gestoorde buurtbewoners de politie belden. Deze maakte omstreeks 03.00 uur een eind aan het samenzijn. College bezoekt zuidelijk deel villadorp wassenaar wilfred simons Het is een mooi beeld, in het Wassenaarse Duinbos. Over een wat rommelig stoppelveldje, dat 'grote landschappelijke en na tuurlijke waarden' zou hebben, banjeren twee wethouders van de gemeente: haren, stropdas sen en jaspanden wapperend in de gure wind. De rest van het college van B en W volgt de wandeling van de heren met veel belangstelling vanaf een naastgelegen parkeerterrein. Ondertussen kijkt burgemeester P.H. Schoute argwanend om zich heen: „Dat bosje, dat stond daar toch niet?" Het Duinbos ligt op het grondgebied van Wassenaar, maar is in eigendom en onder beheer van de gemeente Den Haag. En die had in het nabije verleden grote plannen voor woningbouw in het gebied. De Wassenaarse vroede vaderen zijn nog steeds beducht voor die expansiedrift. „Wassenaar moet groen blijven!", stelden zij nogmaals unaniem vast. B en W brachten gistermid dag een werkbezoek aan de zui delijke helft van de gemeente. Het was het zesde bezoek in een reeks, dat tot doel heeft de band tussen de bevolking en het bestuur te versterken. Be halve naar het Duinbos ging het college naar Tennisclub Park Marlot, dat ook al angstwek kend dicht aan Den Haag grenst en het gebied Groenendael- /Roggewoning, deels zelfs in ei gendom van Den Haag. Ook werd een kijkje genomen in het gebied Voorlinden/Blanken burg, waar vroeger door de NAM naar olie en gas werd ge boord. Al met al stond het be zoek vooral in het teken van de vraag: hoe kunnen wij het op rukkende Den Haag tegenhou den? Deze vraag houdt ook het be stuur van tennisclub Park Mar noordwukerhout» De praalwagens van het bloemencorso reden zaterdag nog In volle glorie van Haarlem naar Noordwijk. Nu staan ze, volle dig afgetakeld, op de vuilnisbelt in Noordwijkertiout te verleppen. Pas als de bloemen volledig zijn verdroogd, worden de karkassen verder afge tuigd en uit elkaar gehaald. Het bloemen- en stro-afval en het ijzer van het smeedwerk wordt afgevoerd. Onderstellen die nog in goede staat verkeren, worden volgend jaar opnieuw gebruikt foto wim dijkman lot bezig. De naam Duyvestein, tot voor enkele jaren wethouder van volkshuisvesting in Den Haag, bezorgt de secretaris. E. Wouterlood. nu nog koude ril lingen: „Wij zijn reuze gelukkig met de komst van burgemeester voerder W. Issendonck van en de wethouders. Het lijkt erop dat het gevaar nu wat is gewe ken, maar tot voor kort wilde Den Haag op ons terrein wo ningen bouwen. Het spreekt vanzelf dat wij met deze plan nen zeer ongelukkig waren en de komst van zoveel ambtsdra gers is voor ons écht een steun in de rug." Als B en W zich geduldig de angsten en problemen voor de toekomst door het bestuur van 'Marlot' hebben laten uitleggen, volgt een korte rondleiding door het clubgebouw. Vooral burge meester Schoute laat zich dit geen twee keer zeggen: „Ik ken het clubhuis natuurlijk uit de film 'Soldaat van Oranje', maar nu ik het in het echt zie, besef ik Forse geldboete Leiderdorper Een 36-jarige Leiderdorper die onder invloed van alcohol een aanrijding veroorzaakte, kreeg gisteren door de Haagse recht bank een geldboete van 3000 gulden opgelegd. Verder werd hij veroordeeld tot twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf en tot negen maanden voor waardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid. Ook moet de Leiderdorper de cursus Alcohol en Verkeer vol gen. De officier van justitie eiste twee weken geleden tegen de man vier weken voorwaardelij ke gevangenisstraf, een boete van 2500 gulden en een jaar ontzegging van de rijbevoegd heid (waarvan zes maanden voorwaardelijk). De leiderdorper veroorzaakte in 1990 een aanrijding op de Engelendaal in zijn woonplaats, waarbij twee mensen zwaar nekletsel opliepen. oen haag/leiderdorp pas hoe schitterend het hier is." B en W gaan nu proberen om het eigendom en het beheer van de bovengenoemde gron den weer uit de handen van Den Haag los te weken. Woord- Wassenaar: „Het is natuurlijk een merkwaardige zaak dat die gemeente zoveel invloed heeft op ons grondgebied. Wij willen onze natuurgebieden bescher men en geschikt maken voor dagrecreatie, maar dan moet Den Haag hier niet zo maar wo ningen kunnen bouwen Wassenaar heeft dit behoud van natuurwaarden zelfs vast gelegd in het Bestemmingsplan landscheiding. De gemeente hoopt binnenkort weer een suc cesje te boeken in haar streven de invloed van Den Haag te ke ren: een deel van de Landschei- dingsweg, nu nog in handen van de buurtgemeente, wordt in 1993 mogelijk weer eigendom van Wassenaar. Hotel Wassenaar in andere handen Hotel Wassenaar krijgt een nieuwe exploitant. Het horeca bedrijf wordt door de Amster damse AMS Hotel Groep met ingang van 1 mei overgedragen aan de hotelexploitatiemaat- schappij Bietria bv uit Weesp. Deze onderneming wordt ook de feitelijke eigenaar van het hotel aan de Katwijkseweg. De AMS Hotel Groep nam en kele jaren geleden de exploitatie van het falliet verklaarde hotel Wassenaar over en redde het van de ondergang. Het perso neel behield zijn baan en de nieuwe eigenaar slaagde erin de kamerbezetting flink te verho gen. Bij de overdracht op 1 mei noemt een woordvoerster van AMS de toekomstprognose voor het bedrijf zelfs 'zeer goed'. De nieuwe eigenaar was van morgen niet bereikbaar om zijn plannen met het hotel toe te lichten. De Algemene Woningbouwver eniging leiderdorp (AWL) moet haar 2300 woningen laten ver ven door het Haagse bednjf R O Schilderwerken. De president van de Haagse rechtbank be vestigde met dit vonnis dat de corporatie het contract met het schildersbedrijf moet nakomen. Zolang de AWL in gebreke blijft, moet de woningbouwvereni ging elke dag duizend gulden betalen. Door beide partijen was in het contract overeengekomen dat het buitenschilderwerk van de 2300 woningen tien jaar lang exclusief door R O zou wor den uitgevoerd, mits de leiding van de werkzaamheden zou be rusten bij functionans Wem- mers. Die werd in 1989 echter getroffen door een hartaanval, waardoor de leiding door ande ren moest worden overgeno men. Volgens de AWL zouden die het echter slecht doen. R O spande een kort geding aan. Het bedrijf beweerde dat de AWL na een vijf jaar duren de inhaal operatie in het onder houd. een aanleiding zocht om te breken met het schildersbe drijf. Daarmee zou R O ern stig worden gedupeerd: er zou den zelfs ontslagen moeten val len. In de eerste jaren van het contract moest namelijk veel achterstallig onderhoud worden weggewerkt, waardoor R O behoorlijk moest investeren Het bednjf dacht de komende vijf jaar waarin alleen maar het normale onderhoud hoefde te worden verricht te kunnen 'oogsten Het schildersbedrijf ontkende dat er de laatste jaren slecht onderhoud is gepleegd en eiste daarom dat het con tract wordt voortgezet R O knjgt nu van de rechter gelijk. „De AWL ging er vong jaar vanuit dat het contract technisch gezien goed schilder werk opleverde, maar dat er es thetiscn gezien nogal wat op aan te merken was. hetgeen re sulteerde in een groot aantal klachten van huurders. Uit een onderzoek bleek echter dat er geen enkele reden was om het gekozen onderboudssysteem aan te passen Het lijkt er der halve op dat de AWL liet vertrek van Wenuners aangrijpt om ais nog gelijk te krijgenzo con cludeert de president van de rechtbank. ken. maar volgens wethouder H. Rijks (sociale zaken) is die extra inspanning de moeite waard. „AJs het ertoe leidt dat mensen aan de slag komen, is dat het resultaat dat telt In de notitie staat dat mensen die echt met geen mogelijkheid meer aan de slag kunnen ko men. moeten worden ontzien. „Dan behoort men tot de vaste kern van uitkeringsgerechtigden en worden alleen nog de ver plichte heronderzoeken lom de acht maanden) uitgevoerd al dus de notitie Voor de ciiéten die juist extra aandacht krijgen, wordt een in dividueel begeleidingsplan op gesteld en worden duidelijke af spraken gemaakt Wie niet wil meewerken kan zi|n uitkering verliezen. Maatschappelijk werkers van de afdeling sociale zaken in Oegst geest gaan meer jiersoonli|ko aandacht besteden aan uitke ringsgerechtigden. Het doel van deze aanpak is het vergroten van de kansen op een baan voor deze groep. Dit blijkt uit een notitie 'Uitstroombeleid Oogst geest' die gisteravond in de commissie welzijn en onderwijs is besproken. Het merendeel van de com missieleden was 'blij' met de hoofdlijnen van de notitie: meer aandacht van ambtenaren om mensen met oen uttkenng aan het werk te krijgen. Dit leidt wel tot meer werk voor medewer kers van de afdeling sociale za- caroline van overbeeke Alle partijen in de Oegstgeest er gemeente raad zijn tegen een extra verhoging van de onroerend-goedbelasting (ogh) met zes procent. De gemeenteraad kiest hiermee in feite voor een alternatief bezuinigingsplan dat een gat ruim drie ton in de begro tirlg van het dorp moet dekken. Dit bleek gisteravond tijdens de raadscomissie on derwijs en welzijn. Deze commissie sprak zich als eerste uit over de voorjaarsnota 1992. De meeste commissieleden verwoordden tl .i-i hun fractie het standpunt over de voorgestelde bezuinigingen in de voorjaars nota. Zij gaven daarbij echter aan ook moeite te hebben met het alternatieve be zuinigingsplan dat het college van B en W heeft ojigesteld voor bet geval dat de raad niet akkoord gaat met de extra belastingver hoging Dat plan gaat uit van een normale stijging van de gemeentelijke belastingen, ogb, le ges en hondenbelasting, aangevuld met een aantal bezuinigingen. Deze bezuinigingen hebben betrekking op het weg- en groenon derhoud in de gemeente en een korting op hogere budgetten vöor onderwas leermid delen. Met name dit laatste punt stuitte op be zwaar bij de commissieleden zij vonden over het algemeen dat scholen in Oegsi geest moeten worden ontzien D66 raadslid E. van Oostmeraen. „Ex is ai heel veel gaande in het onderwijs, daarom willen we de s< holen bij bezuinigingen sparen PvdA-Raadslid I Wegman kondigde aan met een alternatieve bezuinigingsli|st te ko men tijdens de behandeling van de voor jaarsnota in de commissie financiën op 11 mei „Wij zi|n ook niet voor die extra ogh verhoging en hebben ook moeite met be zuinigingen op bosonderhoud en leermid delen Wij komen binnenkort met altema tieve voorstellen De voorjaamota wordt ook nog bespm ken in de commissies ruimtelijke ordening (vanavond), algemene en bestuurlijke aan gelegenheden (7 mei) en finamién (II men De gemeenteraad neemt op 4 juni een besluit over de bezuinigingen.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 17