Of wordt't weer een kopje thee voor moeder! Schrijvende Lezers albert heyn Altijd iets bijzonders. Swift 1.0, de zuinigste auto ter wereld. SUZUKI Lezers van deze krant kunnen per brief reageren op de inhoud. De reacties - mits kort en bondig geformuleerd - worden geplaatst in de rubriek 'Schrijvende lezers'. Pu- blikatie kan zonder opgaaf van redenen worden gewei gerd en te lange brieven worden ingekort. Elke brief moet zijn ondertekend met naam, adres en woonplaats. Ano nieme brieven worden nimmer geplaatst. Richt uw brie ven aan: hoofdredactie van het Leidsch/Alphens Dag blad, postbus 54,2300 AB Leiden. Karsten De Haarlemse huisarts Karsten heeft heel wat los gemaakt met zijn bewering dat ook schaat sers doping gebruiken. In de serie 'Speurtocht op glad ijs' verscheen in deze krant een exclu sief interview met Karsten. Het interview met huisarts Karsten (Leidsch Dagblad 18-4-92) over het toedienen van anabo len aan schaatsers werpt een aantal vragen op. Ten eerste stelt Karsten: 'Waar ik mee bezig ben wordt door de wet toegestaan'. Dat is belangrijk te weten en zal ook wel waar zijn daar uit het in terview blijkt dat hij zich laat begeleiden door een advocaat. Maar niet alles wat de wet toelaat is ook ethisch verantwoord. Zo zegt Karsten: 'Die mensen zetten hoe dan ook door. in zo n situatie voel ik mij als medicus ver plicht daarbij te helpen om ze uit handen te hou den van louche spuiters'. Dat kan best een loffe lijk streven zijn. maar in hoeverre brengt Karsten geen schade toe dat pas op een veel later tijdstip merkbaar wordt? Bestaat er een 'spuitschema' voor schaatsers dat absoluut veilig is? Meet hij het gehalte aan anabolen in het bloed na toedie ning en zijn er uit de medische literatuur gege vens bekend waaruit blijkt dat deze gehalten on schadelijk zijn? Uiteraard hoeft een huisarts niet van elk geneesmiddel de concentratie in Tiet bloed van zijn 'patiënten' na te gaan, maar ana bolen zijn nu eenmaal geen aspirientjes! Verder stelt Karsten: 'Ik ken sportschoolhouders die de anabolen gewoon door eiwit poeder in de milkshake draaien' en 'Ik heb bij de Inspectie van de Volksgezondheid een zak spul uit een sport school aangemeld en gezegd: Laat dat nou eens analyseren, want volgens mii zitten daar anabo len in en diegene die het gebruikt weet het niet eens. Nou daar is niets mee gedaan. Niet nodig gevonden, geen interesse. Misschien omdat zo'n analyse 200,- kost. In elk geval geen onderzoek'. Nu vraag ik mij af waarom heeft hij 'het spul' niet aan de Keuringsdienst van Waren opgestuurd (ook Haarlem heeft zo'n Dienst). In dat geval had de Keuringsdienst de Inspectie van Volksgezond heid kunnen inlichten over mogelijk onoorbare praktijken? Dr. D.O.E. Gebhardt, Anna van Burenlaan 1 Oegstgeest. Referendum Enkele weken geleden kwam bij het referen dum over auto's in de Amsterdamse binnenstad iets meer dan een kwart van de kiezers opda gen. Op 7 april constateerde Ron liillebrand in deze krant dat het referendum is mislukt. Toch verdient het een herkansing omdat een volks raadpleging een goed instrument kan zijn om de burger te betrekken bij de lokale politiek. Het referendum zou dan wel over 'een echt be langrijk onderwerp' moeten gaan. Hillebrand is raadslid voor de PvdA in Leiden en werkt als politicoloog aan de Leidse universiteit. Ook in Leiden is referendum mislukt. Niet het onderwerp was fout, maar er is geen rekening mee gehouden dat de Merenwijkbewoners bij voorbeeld het een zorg zal zijn. Zij hebben er geen last van en de binnenstad is vergeven van studenten.... Resultaat viel nog mee en wat is het resultaat van het resultaat? De sluitingstijden worden ver laat!! Nou ze zijn toch niet vrij gegeven... en dacht u dat de gewone Leidenaar niet door had, dat 'ie gefopt wordt? Kom nou, net als inspraak. Alle maal volksverlakkerij. Tesselaar zei een keer: „Ik weet het beste wat goed voor jullie is." Deze arro gantie heerst bij meer van deze 'club'. Om min of meer dezelfde reden is het nu in Amsterdam geflopt. Een binnenstadsprobleem is voor buitenwijkbewoners HEEL anders. Weet u wat stadsbestuurders missen?? „Normaal gezond Hollands verstand". Veel zogenaamde 'weten schappers' zouden dat bij zichzelf moeten culti veren'. PS De 'Lego'bouw over de Nonnenbrug heeft NIETS met kunst te maken, bederft het Rapenburg - on ze kuituur - in hoge mate. Het geld is beter te ge bruiken - Nogmaals een compliment aan de tweede kamer die 'de kolenkit" weigerden!! Wat is 'kunst'. Kijk in Van Dale. Kunstarm - kunstoog - kunstbeen etc. Wanner durft een journalist kri tisch te zijn of mag dat niet?? PS 2 De brug bij het Van dér Werfpark zou zó geres taureerd worden dat muurleeuwenbek, varens etc. zouden worden ingeplant. Er is met de 'Hor tus' over vergaderd, er zijn 'gaatjes' geweest Mispoes - en het was geen 1 april. Helaas het 'Theehuis' ons kleine mooie park. Veel te hoog overbodig hoog - dubbel misplaatst. Vroeger hadden de bomen naambordjes maar bomen groeien - Weet u de historie van het park? Na het kruitschipongeluk had de universiteit bouwplannen - die gingen niet door, het werd een park De Hortus schonk toen de bomen! Van daar die enorme verscheidenheid aan soorten, echt bijzonder hoor, hou ze in de gaten die soor tenrijkdom moet blijven. Hortus om de bordjes vragen (op de bomen anders worden ze gejat!) Ik (moet) stoppen brief vol! Succes met uw werk M. Bosch-Gans, Voorschoterweg 69 2235 SG Valkenburg. Stevenshof is vrijdag 1 mei geopend van 9.00-21.00 uur. De koffie staat voor u klaar. Miss Etam n huis vol jonge mode Voor ons filiaal te Leiden zoeken wij een part-time verkoopster Belangstelling? Miss Etam, Maarsmansteeg 4,2311 EE Leiden. MUMM Champagne 75 cl 59^ 56,95 Ja heren, binnenkort is het weer zover moej dag. En wat ons betreft doet u het dit eens heel anders. Speciaal voor moeder hebben wij j fantastische champagne in huis gehaald. 1 een zeer toepasselijke naam: wijn van de ma| Mumm. Behalve een uitste kende smaak heeft deze champagne u nog iets te bie den. Een compleet ontbijt. Op bed. Op moederdag. Het enige wat u daar voor hoeft te doen, is een fles Mumm Champagne te kopen en de prijsvraag die u bij de fles aantreft te winnen. En dat heeft u voor TKOCKEN Hl een belangrijk deel zelf in de 75ds#s 8,1, hand. U belt het aktienummer en veil vervolgens heel origineel waarom moe een ontbijt op bed verdient. Op 9 mei hoort u dan of het ont op bed gebracht wordt, of dat u zelf keuken in moet. GRAND MARNIER R0UCE JOdUAT 11,95 e Gall Gall bel: 02503-60555. Moeder is geen liefhebster van chl pagne? Geen paniek. Maak dan uw keus! onze collectie fijne likeurtjes als Tia Ma Cointreau, Grand Marnier Rouge en Sal Stuk voor stuk ook moedervriendelijk gepij PRIJS IS imusill KOSTEN IIHII.ll MAKER. 1ICU1UD Dl SWIfl 1.0 CL UW SUZUKI DEALER KAN EEN GUNSTIGE JINAHCIERIMG VOO» I) REGEtEN LEIDEN: Auto Meer B.V., Hoge Rijndijk 4, 071-12 52 59, SASSENHE1M: Autobedrijf Bakker, Industrie kade 16a, 02522 I 1336. VOORSCHOTEN: B.V. Garage De Gouden Leeuw, Veurseweg 180, 071-61 28 14. Sub-dealers: KATWIJK: .Auto Meer Katwijk, Ambachtsweg 9a, 01718 31925. ROELOFARENDSVEEN: Autobedrijf Straathof, Populierenstraat 26A, 01713 -1 2992. Uit onderzoek van het Amerikaanse Environmental Protection Agency kwam on langs naar voren dat de Suzuki Swift 1.0 de zuinigste benzine auto ter wereld is. En daar zijn we best trots op, want de Swift 1.0 heeft economische voordelen zonder de daarbij behorende nadelen want er is op niets bespaard. De Swift 1.0 wordt aangedreven door een krachtige, compacte 1 -liter motor die weliswaar weinig benzine gebruikt maar toch sportieve prestaties levert. Hij trekt snel op en heeft een flinke top. Het uitrustingsniveau van zelfs het eenvoudigste model, de Swift 1.0 GA (dat is de voordeligste Swift die we hebben), is voor- jjLsj. treffelijk te noemen. Dat blijkt uit het feit dat zaken als bijvoorbeeld een waarschuwingssysteem voor als u uw licht aan laat staan, een midden console, een houder voor frisdrankblikjes en een afsluitbaar dashboardkastje standaard zijn. Dus kom de Swift 1.0 bij ons bekijken. Hij staat voor u klaar. Handgeschakeld of met automatische transmissie. Als GA of als GL.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 16